ଖେଳ |

ଓଡ଼ିଶା ଟିଟି ଦଳ ଘୋଷିତ

ଓଡ଼ିଶା ଟିଟି ଦଳ ଘୋଷିତ
ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୧।୧୨- ଗୋଆର ଏସ୍‌.ପି. ମୁଖାର୍ଜୀ ଇନ୍‌ଡୋର ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଚଳିତ ମାସ ୧୪ରୁ ୧୯ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୭୯ତମ କ୍ୟାଡେଟ୍‌ ଓ ସବ୍‌-ଜୁନିୟର ନ୍ୟାଶନାଲ ଏବଂ ଆନ୍ତଃରାଜ୍ୟ ଟେବୁଲ ଟେନିସ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ଥିବା ଓଡ଼ିଶା ଦଳର ଖେଳାଳି ତାଲିକା ସୋମବାର ଓଡ଼ିଶା ଷ୍ଟେଟ୍‌ ଟେବୁଲ ଟେନିସ (ଟିଟି) ଆସୋସିଏଶନ ପକ୍ଷରୁ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି। କୋଚ୍‌ ଓ ମ୍ୟାନେଜର ଭାବେ ରାଜ ଶୁଭ୍ରମଣିୟମ, ବାଳିକା ଦଳର ମ୍ୟାନେଜର ଭାବେ ଏସ୍‌. ସୁନମୁଗପ୍ରିୟା ଓ ସହାୟକ କୋଚ୍‌ ଭାବେ ଜିତୁ ପଣ୍ଡା ଦଳ ସହ ଗସ୍ତ କରିବେ। ଓଡ଼ିଶା ବାଳକ ଦଳ: ସାହିଲ ଏସ୍‌. ଭୂୟାଁ, ମୋହିତ ବେହୁରା, ଅବିନାଶ ତ୍ରିପାଠୀ, ଶାଶ୍ୱତ ବଳ, ଆର୍ଯ୍ୟାନ ଏମ୍‌. ଖାନ, ଆୟୂଷ ମହାନ୍ତି, ଅର୍ଚ୍ଚିତ କୁମାର ବେହେରା ଓ ଜିଜ୍ଞାଶୁ ସାହୁ। ଓଡ଼ିଶା ବାଳିକା ଦଳ: ଶ୍ୱେତାପଦ୍ମା ଦଳାଇ, ନନ୍ଦିନୀ ବିଶ୍ୱାଳ, ସିକ୍ରିତି ଭଗତ, ବୈଶାଖୀ ବଳ, ସୋହାଲିକା ଶୋଧାଭରମ, ସାନିଆ ମିଶ୍ର, ସୌମ୍ୟା ଜ୍ୟୋତି ଦାସ।
All Right Reserved By

ଖେଳ |

ପୂର୍ବତନ ବିସିସିଆଇ ସଭାପତି ବି.ଏନ୍‌. ଦତ୍ତଙ୍କ ପରଲୋକ

ପୂର୍ବତନ ବିସିସିଆଇ ସଭାପତି ବି.ଏନ୍‌. ଦତ୍ତଙ୍କ ପରଲୋକ

କୋଲକାତା, ୨୪।୯- ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ବୋର୍ଡ (ବିସିସିଆଇ)ର ପୂର୍ବତନ ସଭାପତି ବିଶ୍ୱନାଥ ଦତ୍ତଙ୍କ ପରଲୋକ ଘଟିଛି। ଫୁସଫୁସ ଜନିତ ସଂକ୍ରମଣ କାରଣରୁ ସୋମବାର ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ମୃତ୍ୟୁ ବେଳକୁ ତାଙ୍କୁ ୯୨ ବର୍ଷ ହୋଇଥିଲା। 

ଚଣ୍ଡିମାଲଙ୍କୁ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଦିନିକିଆ ଦଳର ନେତୃତ୍ୱ

ଚଣ୍ଡିମାଲଙ୍କୁ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଦିନିକିଆ ଦଳର ନେତୃତ୍ୱ

କଲମ୍ବୋ,୨୪।୯- ଚଳିତ ଏସିଆ କପ୍‌ରେ ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ପର୍ଯ୍ୟାୟରୁ ବିଦାୟ ନେବା ପରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଦଳରେ ବଡ଼ ଧରଣର ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇଛି। ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଜାତୀୟ ଚୟନକର୍ତ୍ତା ଦିନେଶ ଚଣ୍ଡିମାଲଙ୍କୁ ଦିନିକିଆ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। 

ବିଶ୍ୱ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ରୁ ଭିନେଶ ବାଦ୍‌

ବିଶ୍ୱ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ରୁ ଭିନେଶ ବାଦ୍‌

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୪।୯- ଏସିଆନ ଗେମ୍ସରେ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ ପଦକ ଜିତିଥିବା ଭିନେଶ ଫୋଗତ ବିଶ୍ୱ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ରୁ ବାଦ୍‌ ପଡ଼ିଛନ୍ତି। ଆହତ ସମସ୍ୟା ଯୋଗୁ ସେ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଇଭେଣ୍ଟରେ ଭାଗନେଇ ପାରିବେ ନାହିଁ। 

ୟୁରୋପ ଟିମ୍‌ ଜିତିଲା ଲାଭର କପ୍‌

ୟୁରୋପ ଟିମ୍‌ ଜିତିଲା ଲାଭର କପ୍‌

ଶିକାଗୋ,୨୪।୯- କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ପୁରୁଷ ସିଙ୍ଗଲ୍ସ ଟେନିସ୍‌ ଖେଳାଳି ରୋଜର ଫେଡେରର ଓ ଆଲେକ୍ସଜାଣ୍ଡର ଜେଭରେଭଙ୍କ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ ଯୋଗୁ ୟୁରାପ ଦଳ ୧୩-୮ ବ୍ୟବଧାନରେ ଓ୍ବାଲର୍‌ଡ ଟିମ୍‌କୁ ହରାଇ ଦେଇଛି। ଫଳରେ କ୍ରମାଗତ ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ଲାଗି ୟୁରୋପ ଦଳ ଲାଭର କପ୍‌ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ଚାମ୍ପିୟନ ହୋଇଛି।

ମେସିଙ୍କ ରେକର୍ଡ

ମେସିଙ୍କ ରେକର୍ଡ

ବାର୍ସିଲୋନା,୨୪।୯- ଅନ୍ୟତମ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଫୁଟ୍‌ବଲର ଲିଓନେଲ ମେସି ରବିବାର ଏକ ରେକର୍ଡର ଅଧିକାରୀ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେ ଅଣ ସ୍ପାନିଶ ଖେଳାଳି ଭାବେ ଲା ଲିଗା ଲିଗ୍‌ରେ ସର୍ବାଧିକ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଖେଳିଥିବା ଖେଳାଳି ହୋଇପାରିଛନ୍ତି। 

ଜୁଭେଣ୍ଟସ ଜିତାଇଲେ ରୋନାଲ୍ଡୋ

ଜୁଭେଣ୍ଟସ ଜିତାଇଲେ ରୋନାଲ୍ଡୋ

ମିଲାନ,୨୪।୯(ଏପି)- ଚାମ୍ପିୟନ୍ସ ଲିଗ୍‌ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ମିଳିଥିବା ରେଡ୍‌କାର୍ଡକୁ ଭୁଲି ଷ୍ଟାର ଖେଳାଳି କ୍ରିଷ୍ଟିଆନୋ ରେନାଲ୍ଡୋ ସଫଳତାର ସହ ପଡ଼ିଆକୁ ଫେରିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱରେ ଇଟାଲିଆନ କ୍ଲବ ଜୁଭେଣ୍ଟସ ୨-୦ ଗୋଲରେ ଫ୍ରେସିନୋନକୁ ହରାଇ ଦେଇଛି। 

୨୦୨୧ରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ସିରିଜ୍‌ ଖେଳାଯିବ

୨୦୨୧ରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ସିରିଜ୍‌ ଖେଳାଯିବ

ଦୁବାଇ,୨୪।୯- ଆଗାମୀ ୨୦୨୧ ବର୍ଷରେ ଭାରତ ଓ ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟରେ ଏକ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍‌ ଖେଳାଯିବ। ଏ ନେଇ ଆଇସିସି ଆଶ୍ୱାସନା ଦେଇଥିବା ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ ବୋର୍ଡ (ପିସିବି) ଭାବେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଏହସାନ ମାନି କହିଛନ୍ତି।

ଲାଓସ ସହ ମାଚ୍‌ ଡ୍ର’ କଲା ଭାରତ

ଲାଓସ ସହ ମାଚ୍‌ ଡ୍ର’ କଲା ଭାରତ

ଉଲାନବାତାର(ଥାଇଲାଣ୍ଡ),୨୪।୯- ସ୍ଥାନୀୟ ଏମ୍‌ଏଫ୍‌ଏଫ୍‌ ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ରେ ଚାଲିଥିବା ୧୬ ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ବାଳିକା ଏଏଫ୍‌ସି ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ଯୋଗ୍ୟତା ପର୍ଯ୍ୟାୟର ଲାଓସ ବିପକ୍ଷ ଅନ୍ତିମ ଗ୍ରୁପ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମ୍ୟାଚ୍‌କୁ ଭାରତୀୟ ଦଳ ୧-୧ ଗୋଲରେ ଡ୍ର’ ରଖିଛି।

ଜାପାନ ଫୁଟ୍‌ବଲ ଦଳର କୋଚ୍‌ ଦାୟିତ୍ୱ ନେଇପାରନ୍ତି ଡୋନାଡୋନି

ଜାପାନ ଫୁଟ୍‌ବଲ ଦଳର କୋଚ୍‌ ଦାୟିତ୍ୱ ନେଇପାରନ୍ତି ଡୋନାଡୋନି

ମିଲାନ,୨୪।୯(ଏଏଫ୍‌ପି)- ଇଟାଲି ଫୁଟ୍‌ବଲ ଦଳର ପୂର୍ବତନ କୋଚ୍‌ ରବର୍ଟ ଡୋନାଡୋନି ଜାପାନ ଦଳର ଦାୟିତ୍ୱ ନେଇପାରନ୍ତି। ଏ ନେଇ ଇଟାଲିର ଏକ ଖବରକାଗଜରେ ରବିବାର ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ସ୍ଥାନୀୟ ଖବରକାଗଜ ଗାଜେଟ୍ଟୋ ଡେଲୋ ସ୍ପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ,

 ଓଭିଏ ନିର୍ବାଚନ , ସଭାପତି ପଦବୀ ବଜାୟ ରଖିଲେ ସୁବୋଧ

ଓଭିଏ ନିର୍ବାଚନ , ସଭାପତି ପଦବୀ ବଜାୟ ରଖିଲେ ସୁବୋଧ

କଟକ ଅଫିସ,୨୪।୯- ଓଡ଼ିଶା ଭଲିବଲ ଆସୋସିଏଶନ(ଓଭିଏ)ର ସଭାପତି ପଦବୀ ବଜାୟ ରଖିଛନ୍ତି ସୁବୋଧ କୁମାର ରାଉତରାୟ । ୪୨ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୩୦ଜଣ ଭୋଟ ଦେଇଥିଲେ । ସୁବୋଧଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ ୨୯ଟି ଭୋଟ ଯାଇଥିବା ଅନ୍ୟଏକ ଭୋଟ ନାକଚ ହୋଇଥିଲା ।

ପଦକ ବିଜେତାଙ୍କ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ଉତ୍ସବରେ ଆଇଓଏ ଅପଦସ୍ଥ

ପଦକ ବିଜେତାଙ୍କ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ଉତ୍ସବରେ ଆଇଓଏ ଅପଦସ୍ଥ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୪।୯ (ପି.ଟି.)-ଏସିଆନ ଗେମ୍ସ ପଦକ ବିଜେତାଙ୍କ ଲାଗି ଆୟୋଜିତ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ଓ ପୁରସ୍କାର ବିତରଣ ଉତ୍ସବରେ ଭାରତୀୟ ଅଲିମ୍ପିକ ଆସୋସିଏଶନ (ଆଇଓଏ)କୁ ଅପଦସ୍ଥ ହେବାକୁ ପଡ଼ିଛି। ପଦକ ବିଜେତାଙ୍କୁ ଦିଆଯିବାକୁଥିବା ଚେକ୍‌ରେ ତ୍ରୁଟି ପରିଲକ୍ଷିତ 

ଆଇସିସି ମହିଳା ଦିନିକିଆ ର଼୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ୍‌ ମିଥାଲିଙ୍କ ମାନ୍ୟତାରେ ବୃଦ୍ଧି

ଆଇସିସି ମହିଳା ଦିନିକିଆ ର଼୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ୍‌ ମିଥାଲିଙ୍କ ମାନ୍ୟତାରେ ବୃଦ୍ଧି

ଦୁବାଇ, ୨୪।୯- ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ ପରିଷଦ (ଆଇସିସି) ମହିଳା ଦିନିକିଆ କ୍ରିକେଟ ର଼୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗରେ ଭାରତ ଅଧିନାୟିକା ମିଥାଲି ରାଜଙ୍କ ମାନ୍ୟତା ବୃଦ୍ଧି ଘଟିଛି। ଚଳିତ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷ ସିରିଜରେ ଉନ୍ନତ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଯୋଗୁ ମିଥାଲି ୪ଟି ପାହାଚ ଉପରକୁ ଉଠି ବ୍ୟାଟିଂ