ମେଟ୍ରୋ |

ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ପ୍ରଥମ କ୍ୟୁଏସ୍‌ଆର୍‌ ନୁଡୁଲ୍‌ ବାର୍‌ ମିଳୁଛି କଷ୍ଟମାଇଜ୍‌ଡ ନୁଡୁଲ୍ସ

ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ପ୍ରଥମ କ୍ୟୁଏସ୍‌ଆର୍‌ ନୁଡୁଲ୍‌ ବାର୍‌ ମିଳୁଛି କଷ୍ଟମାଇଜ୍‌ଡ ନୁଡୁଲ୍ସ
ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୧। ୧୨(ବ୍ୟୁରୋ)- କ୍ଲାସିକ୍‌, ରୋଷ୍ଟେଡ୍‌, ପ୍ୟାନ୍‌ ଫ୍ରାଇଡ୍‌ ଏବଂ ଚପ୍‌ସେ ଭଳି ବହୁ ଭେରାଇଟିର ନୁଡୁଲ୍‌। ଏହାସହ ନିଜ ପସନ୍ଦର ସସ୍‌, ଭେଜିଟେବଲ୍‌ ଓ ଟପିଙ୍ଗ୍‌ସ ସହ ଆଡ୍‌ଅନ୍ସ। ଏଭଳି କଷ୍ଟମାଇଜ୍‌ଡ କନ୍‌ସେପ୍ଟକୁ ପ୍ରଥମଥର ପାଇଁ ଭୁବନେଶ୍ୱରର ଖାଦ୍ୟପ୍ରେମୀଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚାଇଛି ‘ଓ୍ବାଇ ଓ୍ବାଇ ସିଟି’। ଭାରତର ପ୍ରଥମ କ୍ୟୁଏସ୍‌ଆର୍‌(କୁଇକ୍‌ ସର୍ଭିସ୍‌ ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟ୍‌ସ) ନୁଡୁଲ୍‌ ବାର୍‌ କୁହାଯାଉଥିବା ଓ୍ବାଇ ଓ୍ବାଇ ସିଟି ଓଡ଼ିଶାରେ ପ୍ରଥମ ଶାଖା ଖୋଲି ଅଳ୍ପଦିନ ମଧ୍ୟରେ ବହୁସଂଖ୍ୟାରେ ନୁଡୁଲ୍ସପ୍ରେମୀଙ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛି। କେବଳ ସ୍ବାଦରେ ନୁହେଁ, ଫ୍ଲେଭରରେ ମଧ୍ୟ ଏହି ବାର୍‌ର ନୁଡୁଲ୍ସ ସମସ୍ତଙ୍କ ପସନ୍ଦ ପାଲଟିଛି। ପଟିଆସ୍ଥିତ ଇଡ୍‌କୋ ଇନ୍‌ଫୋ ପାର୍କର ଡିଏଲ୍‌ଏଫ୍‌ ସାଇବର ସିଟିସ୍ଥିତ ଓ୍ବାଇ ଓ୍ବାଇ ସିଟିରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେଉଛି ଏକାଧିକ ଭେରାଇଟିର ନୁଡୁଲ୍‌। ଲୋକପ୍ରିୟ ନୁଡୁଲ୍‌ ବ୍ରାଣ୍ଡ୍‌ ଓ୍ବାଇ ଓ୍ବାଇ ନୁଡୁଲ୍ସର ନିର୍ମାତା ଏବଂ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆର ମିଳିତ ଉଦ୍ୟମରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ନେପାଳର ଏହି ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଫୁଡ୍‌ ଚେନ୍‌ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ନିଜର ସିଗ୍ନେଚର ସିଲେକ୍ସନ ସହ କଷ୍ଟମାଇଜ୍‌ଡ ନୁଡୁଲ୍ସ ମଧ୍ୟ ପରଷୁଛି। ଏକ ଭିନ୍ନ ଫର୍ମାଟକୁ ନେଇ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଏହି ଚାଇନିଜ୍‌ ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟରେ ନୁଡୁଲ୍ସର ଲମ୍ବା ମେନ୍ୟୁ ସହ ଏକାଧିକ ପ୍ରକାରର ଆପେଟାଇଜର୍‌ ମଧ୍ୟ ଉପଲବ୍ଧ ହେଉଛି। ତେବେ ଏଠାରେ ଥିବା କଷ୍ଟମାଇଜ୍‌ଡ ନୁଡୁଲ୍ସ କନ୍‌ସେପ୍ଟ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ବହୁଳଭାବେ ଆଦୃତ ହୋଇଛି। ମୋଟ ୫ଟି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଗ୍ରାହକ ନିଜର ପସନ୍ଦର ନୁଡୁଲ୍ସ ପାଇପାରୁଛନ୍ତି। ପ୍ରଥମେ କ୍ଲାସିକ୍‌, ରୋଷ୍ଟେଡ୍‌, ପ୍ୟାନ୍‌ ଫ୍ରାଇଡ୍‌ ଏବଂ ଚପ୍‌ସେ ଭେରାଇଟିରୁ କେଉଁ ଗୋଟିଏ ଭେରାଇଟିର ନୁଡୁଲ୍ସ ବାଛିବା ପରେ ନିଜ ମନପସନ୍ଦର ସସ୍‌ ଚୟନ କରିପାରୁଛନ୍ତି ଗ୍ରାହକ। ହଟ୍‌ ଗାର୍ଲିକ, ସୟ ଗାର୍ଲିକ, ମସାଲା ଫ୍ୟୁଜନ୍‌, ପିପର ସୋୟା, କୁଙ୍ଗ୍‌ ପାଓ, ସେଜ୍‌ଓ୍ବାନ୍‌ ଚିଲି ଭଳି ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ସସ୍‌ ଏହା ମଧ୍ୟରେ ରହିଛି। ଏହାପରେ ବେବିକର୍ନ, କ୍ୟାପ୍‌ସିକମ୍‌, ମସ୍‌ରୁମ୍‌, ଚାଇନିଜ୍‌ କ୍ୟାବେଜ୍‌, ଜୁକିନି, ଟମାଟୋ, ସ୍ପ୍ରିଙ୍ଗ ଓନିଅନ୍‌, ଓନିଅନ୍‌, ପାକ୍‌ ଚୟ, ମିକ୍ସଡ୍‌ ଚିଲିଜ୍‌, ବିନ୍‌ସ, ପୋଟାଟୋ ଭଳି ଏକାଧିକ ଭେରାଇଟିରୁ ଯେକୌଣସି ୬ଟି ଭେଜିଟେବଲ୍‌ ଗ୍ରାହକ ବାଛିବା ସହ ପସନ୍ଦ ମୁତାବକ ଟପିଙ୍ଗ୍‌ସ ଏବଂ ଆଡ୍‌ଅନ୍ସ ମଧ୍ୟ ନେଇପାରୁଛି। ଆଡ୍‌ଅନ୍ସରେ ପନିର, ଅଣ୍ଡା, କ୍ରିସ୍ପି ଚିକେନ୍‌, ସ୍ଲାଇସ୍‌ଡ ଚିକେନ୍‌, ରକ୍‌ ସ୍ରିମ୍ପ୍‌ ଭଳି ଭେରାଇଟି ଏଠାରେ ରହିଛି। ତାହା ପୁଣି ପକେଟ୍‌କୁ ସୁହାଇଲା ଭଳି ଦାମ୍‌ରେ। ମାତ୍ର ୧୪୯ ଟଙ୍କାରେ ଜଣେ କଷ୍ଟମାଇଜ୍‌ଡ ନୁଡୁଲ୍ସ ପାଇପାରୁଥିବା ବେଳେ ସିଗ୍ନେଚର ସିଲେକ୍ସନଗୁଡିକ ମଧ୍ୟ ବେଶ୍‌ କମ୍‌ ଦାମ୍‌ରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେଉଛି। ହାକା-ଓ୍ବାକା, ବ୍ୟାଙ୍ଗ୍‌ ବ୍ୟାଙ୍ଗ୍‌, କ୍ଲାସିକ୍‌ ଫାଣ୍ଟାଷ୍ଟିକ୍‌, ଟୋକିଓ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍‌, ବର୍ନଣ୍ଟ ଗାର୍ଲିକ ଚାଓ, କୁଙ୍ଗ୍‌ ପାଓ ଡିଲାଇଟ୍‌ ଏବଂ ଚାଇନା ଚିଲି ଭଳି ଅଥେନ୍‌ଟିକ୍‌ ଚାଇନିଜ୍‌ ନୁଡୁଲ୍‌ ଗ୍ରାହକ ପାଇପାରୁଛନ୍ତି। ସେହିଭଳି କେତେକ ଲୋକପ୍ରିୟ ଆପେଟାଇଜର୍‌ ମଧ୍ୟରେ ରହିଛି ଓ୍ବାଇ ଓ୍ବାଇ ଭେଲ୍‌, ଚିଲି ଚିଜ୍‌ ଓ୍ବାଣ୍ଟନ୍‌ସ, ସ୍ପାଇସି ବାର୍ବିକ୍ୟୁ କ୍ରିସ୍ପି ଚିକେନ୍‌, ଜୁକିନି ମସାଲା ଫ୍ରାଇଜ୍‌, ହନି ଚିଲି ପୋଟାଟୋଜ୍‌ ଏବଂ ଚିକେନ୍‌ ମୋମାସା। ସୁସ୍ବାଦୁ ଖାଦ୍ୟ ସାଙ୍ଗକୁ ଏହାର ଇଣ୍ଟେରିୟର୍‌ ମଧ୍ୟ ଅନେକଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରମୁଖ ଆକର୍ଷଣ ପାଲଟିଛି। ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂ ଛାତ୍ରୀ ଦେବସ୍ମିତା ଦାସ କୁହନ୍ତି, ଓ୍ବାଇ ଓ୍ବାଇ ସିଟି ପ୍ରଥମଥର ପାଇଁ କଷ୍ଟମାଇଜ୍‌ଡ ନୁଡୁଲ୍ସ କନ୍‌ସେପ୍ଟ ଭୁବନେଶ୍ୱରକୁ ଆଣିଛି। ଏଠାରେ ନୁଡୁଲ୍ସ ଆମେ ନିଜେ କରିପାରୁଛୁ। ଏହା ଯେତିକି ଫନ୍‌, ସେତିକି ଏକ୍ସସାଇଟେଡ୍‌ ବି। ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହ ଆସି ନୁଡୁଲ୍ସ ଖାଇବା ଓ ଖଟି କରିବାର ମଜା ନିଆରା। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଦିଲ୍ଲୀ, ନୋଏଡା, ପୁଣେ, ସିଲିଗୁରି, ମାଡ୍ରାସ, ଚଣ୍ଡିଗଡ଼, ହାଇଦ୍ରାବାଦ, କଲିକତା ପରେ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଓ୍ବାଇ ଓ୍ବାଇ ସିଟିର ଏକମାତ୍ର ଆଉଟ୍‌ଲେଟ୍‌ ଖୋଲିଛି। ଫୁଡ୍‌ କୋର୍ଟ, ସେଲ୍ଫ ଷ୍ଟାଣ୍ଡିଂ କିଓସ୍କ, ଷ୍ଟାଣ୍ଡ୍‌ଆଲୋନ୍‌ ଆଉଟ୍‌ଲେଟ୍‌, ହାଇଓ୍ବେ ଭଳି ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ଫର୍ମାଟରେ ଏହା ରହିଛି।
All Right Reserved By

ମେଟ୍ରୋ |

ବୋହୂଙ୍କୁ ଅଶ୍ଳୀଳ ବ୍ୟବହାର କରି ଶ୍ୱଶୁର ଗିରଫ

ବୋହୂଙ୍କୁ ଅଶ୍ଳୀଳ ବ୍ୟବହାର କରି ଶ୍ୱଶୁର ଗିରଫ

ଗୋପ, ୧୮।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଗୋପ ଥାନା ଅଧୀନ ଏକ ଗ୍ରାମରେ ଜନୈକ ବିଧବା ମହିଳାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଶ୍ୱଶୁର ଅଶ୍ଳୀଳ ବ୍ୟବହାର କରିଥିବା ନେଇ ଗୋପ ଥାନାରେ ସଂପୃକ୍ତ ମହିଳା ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ। ପରେ ସଂପୃକ୍ତ ମହିଳାଙ୍କ ଅଭିଯୋଗକୁ ଭିତ୍ତିକରି ଗୋପ ପୋଲିସ ୧୯୧/୧୮ରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ଶ୍ୱଶୁରଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଥିଲେ।

ଏଏସ୍‌ଆଇ ଡିଜିଙ୍କ ସତ୍ୟପାଠ ଦାଖଲ: ସୂର୍ଯ୍ୟମନ୍ଦିର ପ୍ରତି ସାମାନ୍ୟତମ ବିପଦ ନାହିଁ

ଏଏସ୍‌ଆଇ ଡିଜିଙ୍କ ସତ୍ୟପାଠ ଦାଖଲ: ସୂର୍ଯ୍ୟମନ୍ଦିର ପ୍ରତି ସାମାନ୍ୟତମ ବିପଦ ନାହିଁ

କଟକ ଅଫିସ, ୧୮।୧୨- ସୂର୍ଯ୍ୟମନ୍ଦିର ମରାମତି ଓ ରକ୍ଷଣାବେକ୍ଷଣକୁ ନେଇ ହାଇକୋର୍ଟରେ ରୁଜୁ ହୋଇଥିବା ଜନସ୍ବାର୍ଥ ମାମଲାର ଶୁଣାଣି ମଙ୍ଗଳବାର  ହାଇକୋର୍ଟରେ ହୋଇଥିଲା। ଏଥିରେ ଭାରତୀୟ ପ୍ରତ୍ନତତ୍ତ୍ବ ସର୍ବେକ୍ଷଣ ସଂସ୍ଥାର ମହାନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଉଷା ଶର୍ମା ସତ୍ୟପାଠ ଦାଖଲ କରିଛନ୍ତି। କୋଣାର୍କ ମନ୍ଦିରର ରକ୍ଷଣାବେକ୍ଷଣ ଓ ସଂରକ୍ଷଣ ଦାୟିତ୍ୱ ୧୯୩୮ରୁ ଏଏସ୍‌ଆଇ ହାତରେ ନ୍ୟସ୍ତ ରହିଛି। 

ମହାନଦୀ ଜଳ ବିବାଦ ସମାଧାନ: ଛତିଶଗଡ଼ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଭେଟିବ ମହାନଦୀ ବଞ୍ଚାଅ ଆନ୍ଦୋଳନ

ମହାନଦୀ ଜଳ ବିବାଦ ସମାଧାନ: ଛତିଶଗଡ଼ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଭେଟିବ ମହାନଦୀ ବଞ୍ଚାଅ ଆନ୍ଦୋଳନ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୮।୧୨(ବ୍ୟୁରୋ)- ଛତିଶଗଡ଼ ଶାସନରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇ ଛି। ଭାଜପା କ୍ଷମତାଚ୍ୟୁତ ହୋଇଛି ଏବଂ କଂଗ୍ରେସ ଶାସନକୁ ଫେରିଛି। ରାଜ୍ୟର ନୂତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଭୂପେଶ ବଘେଲ ଦାୟିତ୍ୱ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଅବସରରେ ନୂତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ବଘେଲଙ୍କୁ ମହାନଦୀ ବଞ୍ଚାଅ ଆନ୍ଦୋଳନ ସ୍ବାଗତ କରିବା ସହିତ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଛି।

ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ସମ୍ମିଳନୀ: ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟସେବାରେ ଅବହେଳାକୁ ପ୍ରଶ୍ରୟ ଦିଆଯିବ ନାହିଁ

ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ସମ୍ମିଳନୀ: ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟସେବାରେ ଅବହେଳାକୁ ପ୍ରଶ୍ରୟ ଦିଆଯିବ ନାହିଁ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୮।୧୨(ବ୍ୟୁରୋ)- ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟସେବା ଏକ ମୌଳିକ ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକ ସେବା। ଏଥିରେ କୌଣସି ପ୍ରକାର ଅବହେଳାକୁ ପ୍ରଶ୍ରୟ ଦିଆଯାଇ ପାରିବ ନାହିଁ। ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟସେବା କ୍ଷେତ୍ରରେ ଭଲକାମ କରି ଆମେ ସର୍ବଭାରତୀୟ ସ୍ତରରେ ପ୍ରଶଂସନୀୟ ହୋଇଛେ। ତଥାପି ଆମକୁ ଆହୁରି ଅଧିକ ଭଲକାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ। ସେ ନେଇ ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସା ଅଧିକାରୀ(ସିଡିଏମ୍‌ଓ)ମାନଙ୍କ ସହିତ ସମସ୍ତ ଡାକ୍ତର ଏବଂ ଅନ୍ୟ ପଦାଧିକାରୀମାନେ ଆନ୍ତରିକତାର ସହ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ ବୋଲି ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ବିଭାଗ ସଚିବ ଡା. ପ୍ରମୋଦ କୁମାର ମେହେର୍ଦ୍ଦା କହିଛନ୍ତିି। 

ଜାଲ କାଗଜପତ୍ର ଦେଇ ବ୍ୟାଙ୍କ୍‌ରୁ ୧କୋଟି ୪୫ଲକ୍ଷ ଋଣ: ଅଭିଯୁକ୍ତ  ଗିରଫ

ଜାଲ କାଗଜପତ୍ର ଦେଇ ବ୍ୟାଙ୍କ୍‌ରୁ ୧କୋଟି ୪୫ଲକ୍ଷ ଋଣ: ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୮ା୧୨ (ବ୍ୟୁରୋ)-ବ୍ୟାଙ୍କ୍‌କୁ  ଜାଲ କାଗଜପତ୍ର ଦେଇ ଋଣ ନେବା ଠକେଇ କରିବା ଘଟଣାରେ ଅର୍ଥନୈତିକ ଅପରାଧ ଶାଖା(ଇଓଡବ୍ଲ୍ୟୁ) ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ଗିରଫ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଜଣଙ୍କ ହେଲେ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲା ବେଗୁନିଆ ପାଟନାସାହିର  ନାରାୟଣ ସେନାପତି(୪୩)।ସେ ବିସାଲ ପଲିମରସ୍‌ କମ୍ପାନୀରେ ମ୍ୟାନେଜିଙ୍ଗ ପାଟର୍ନର ଅଛନ୍ତି। 

ଗ୍ରାମୀଣ ଡାକସେବକଙ୍କ ଧର୍ମଘଟ

ଗ୍ରାମୀଣ ଡାକସେବକଙ୍କ ଧର୍ମଘଟ

ସାକ୍ଷୀଗୋପାଳ,୧୮।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ): ପୁରୀ ଜିଲା ସାକ୍ଷୀଗୋପାଳ ଉପ ଡାକଘରେ ଗ୍ରାମୀଣ ଡାକସେବକମାନେ ମଙ୍ଗଳବାର ଧାରଣା ଦେଇଛନ୍ତି । 

ନଡ଼ିଆ ଦର ସର୍ବନିମ୍ନ ୨୦ ଟଙ୍କା ରଖିବାକୁ ଦାବି

ନଡ଼ିଆ ଦର ସର୍ବନିମ୍ନ ୨୦ ଟଙ୍କା ରଖିବାକୁ ଦାବି

ସାକ୍ଷୀଗୋପାଳ,୧୮।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ): ଅଖିଳ ଭାରତ ନାରିକେଳ ଉତ୍ପାଦକ ସଂଘ ଓ ଅଖିଳ ଭାରତ କିଷାନ ସଭାର ମିଳିତ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଚାଷୀମାନଙ୍କୁ ନେଇ ଏକ ବୈଠକ ସୋମବାର ସତ୍ୟବାଦୀ ବ୍ଲକ ମଧୁବନ ପଞ୍ଚାୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ।

ସମୁଦ୍ରରେ ବୁଡି ଛାତ୍ର ନିଖୋଜ

ସମୁଦ୍ରରେ ବୁଡି ଛାତ୍ର ନିଖୋଜ

ପୁରୀ ଅଫିସ, ୧୮।୧୨: ପୁରୀ ସମୁଦ୍ରରେ ଗାଧୋଉଥିବା ବେଳେ ଜଣେ ଛାତ୍ର ମଙ୍ଗଳବାର ବୁଡି ନିଖୋଜ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି। ସେ ହେଲେ ବୋକାରସସ୍ଥିତ ଏକ ଘରୋଇ ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂ କଲେଜର ଛାତ୍ର ଶ୍ରୀକ୍ରିଷ୍ଣା କୁମାର। 

ପୁରୁଷ ହକି ବିଶ୍ୱକପ୍‌ର ସଫଳ ଆୟୋଜନକୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପ୍ରଶଂସା

ପୁରୁଷ ହକି ବିଶ୍ୱକପ୍‌ର ସଫଳ ଆୟୋଜନକୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପ୍ରଶଂସା

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୮।୧୨(ବ୍ୟୁରୋ):ଓଡ଼ିଶା ସରକାର ସଫଳତାର ସହ ପୁରୁଷ ହକି ବିଶ୍ୱକପ୍‌କୁ ଆୟୋଜନ କରିଛନ୍ତି। ଏହି କାରଣରୁ ବିଭିନ୍ନ ମହଲରୁ ପ୍ରଶଂସାର ସୁଅ ଛୁଟିବାରେ ଲାଗିଛି।

ହୃଦ୍‌ରୋଗ ପୀଡ଼ିତ ଶିଶୁଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ନବୀନ

ହୃଦ୍‌ରୋଗ ପୀଡ଼ିତ ଶିଶୁଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ନବୀନ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୮।୧୨(ବ୍ୟୁରୋ): ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଅହମ୍ମଦାବାଦସ୍ଥିତ ସତ୍ୟସାଇ ହାର୍ଟ ହସ୍ପିଟାଲରେ ସୋମବାର ହୃଦ୍‌ରୋଗ ପୀଡ଼ିତ ଶିଶୁଙ୍କୁ ଭେଟିଛନ୍ତି।

ସ୍ଥଳଭାଗ ଛୁଇଁଲା ପେଥାଇ: ଦକ୍ଷିଣ,ପଶ୍ଚିମ ଓଡ଼ିଶାରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା

ସ୍ଥଳଭାଗ ଛୁଇଁଲା ପେଥାଇ: ଦକ୍ଷିଣ,ପଶ୍ଚିମ ଓଡ଼ିଶାରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୮ା୧୨(ବ୍ୟୁରୋ): ଦକ୍ଷିଣ ପୂର୍ବ ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା ସାମୁଦ୍ରିକ ଝଡ଼ ‘ପେଥାଇ’ ସୋମବାର ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର କାକିନାଡ଼ା ଦେଇ ସ୍ଥଳଭାଗ ଛୁଇଁଛି। ଆସନ୍ତା ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ବାତ୍ୟା ଦୁର୍ବଳ ହୋଇ ଅବପାତରେ ପରିଣତ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି ବୋଲି ଆଞ୍ଚଳିକ ପାଣିପାଗ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ପୂର୍ବାନୁମାନ କରାଯାଇଛି।

‘ତିତ୍‌ଲି’ ସହାୟତା ଦେଲା କେନ୍ଦ୍ର:ମିଳିଲା ୧୦୨୩  କୋଟି

‘ତିତ୍‌ଲି’ ସହାୟତା ଦେଲା କେନ୍ଦ୍ର:ମିଳିଲା ୧୦୨୩ କୋଟି

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୮ା୧୨(ବ୍ୟୁରୋ): ତିତ୍‌ଲି କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଭରଣା ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଜାତୀୟ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପରିଚାଳନା ପାଣ୍ଠି(ଏନ୍‌ଡିଆର୍‌ଏଫ୍‌)ରୁ ଓଡ଼ିଶାକୁ ୧୦୨୩.୫୯ କୋଟି ଟଙ୍କା ମଞ୍ଜୁର କରିଛନ୍ତି। ସୋମବାର ସ୍ବରାଷ୍ଟ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜନାଥ ସିଂଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏକ ଉଚ୍ଚସ୍ତରୀୟ ବୈଠକରେ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି। ରାଜ୍ୟ ସରକାର ତିତ୍‌ଲିରେ ହୋଇଥିବା କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଆକଳନ କରି ଭରଣା ପାଇଁ ୨୦୨୩.୨୩ କୋଟି ଟଙ୍କାର ସହାୟତା ଯୋଗାଇ ଦେବାକୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ ସ୍ମାରକପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ। ମାତ୍ର କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଏହାର ଅଧା ସହାୟତା ଅନୁମୋଦନ କରିଛନ୍ତି।