Dharitri News
ମେଟ୍ରୋ |

ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ପ୍ରଥମ କ୍ୟୁଏସ୍‌ଆର୍‌ ନୁଡୁଲ୍‌ ବାର୍‌ ମିଳୁଛି କଷ୍ଟମାଇଜ୍‌ଡ ନୁଡୁଲ୍ସ

ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ପ୍ରଥମ କ୍ୟୁଏସ୍‌ଆର୍‌ ନୁଡୁଲ୍‌ ବାର୍‌ ମିଳୁଛି କଷ୍ଟମାଇଜ୍‌ଡ ନୁଡୁଲ୍ସ  ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୧। ୧୨(ବ୍ୟୁରୋ)- କ୍ଲାସିକ୍‌, ରୋଷ୍ଟେଡ୍‌, ପ୍ୟାନ୍‌ ଫ୍ରାଇଡ୍‌ ଏବଂ ଚପ୍‌ସେ ଭଳି ବହୁ ଭେରାଇଟିର ନୁଡୁଲ୍‌। ଏହାସହ ନିଜ ପସନ୍ଦର ସସ୍‌, ଭେଜିଟେବଲ୍‌ ଓ ଟପିଙ୍ଗ୍‌ସ ସହ ଆଡ୍‌ଅନ୍ସ। ଏଭଳି କଷ୍ଟମାଇଜ୍‌ଡ କନ୍‌ସେପ୍ଟକୁ ପ୍ରଥମଥର ପାଇଁ ଭୁବନେଶ୍ୱରର ଖାଦ୍ୟପ୍ରେମୀଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚାଇଛି ‘ଓ୍ବାଇ ଓ୍ବାଇ ସିଟି’। ଭାରତର ପ୍ରଥମ କ୍ୟୁଏସ୍‌ଆର୍‌(କୁଇକ୍‌ ସର୍ଭିସ୍‌ ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟ୍‌ସ) ନୁଡୁଲ୍‌ ବାର୍‌ କୁହାଯାଉଥିବା ଓ୍ବାଇ ଓ୍ବାଇ ସିଟି ଓଡ଼ିଶାରେ ପ୍ରଥମ ଶାଖା ଖୋଲି ଅଳ୍ପଦିନ ମଧ୍ୟରେ ବହୁସଂଖ୍ୟାରେ ନୁଡୁଲ୍ସପ୍ରେମୀଙ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛି। କେବଳ ସ୍ବାଦରେ ନୁହେଁ, ଫ୍ଲେଭରରେ ମଧ୍ୟ ଏହି ବାର୍‌ର ନୁଡୁଲ୍ସ ସମସ୍ତଙ୍କ ପସନ୍ଦ ପାଲଟିଛି। ପଟିଆସ୍ଥିତ ଇଡ୍‌କୋ ଇନ୍‌ଫୋ ପାର୍କର ଡିଏଲ୍‌ଏଫ୍‌ ସାଇବର ସିଟିସ୍ଥିତ ଓ୍ବାଇ ଓ୍ବାଇ ସିଟିରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେଉଛି ଏକାଧିକ ଭେରାଇଟିର ନୁଡୁଲ୍‌। ଲୋକପ୍ରିୟ ନୁଡୁଲ୍‌ ବ୍ରାଣ୍ଡ୍‌ ଓ୍ବାଇ ଓ୍ବାଇ ନୁଡୁଲ୍ସର ନିର୍ମାତା ଏବଂ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆର ମିଳିତ ଉଦ୍ୟମରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ନେପାଳର ଏହି ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଫୁଡ୍‌ ଚେନ୍‌ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ନିଜର ସିଗ୍ନେଚର ସିଲେକ୍ସନ ସହ କଷ୍ଟମାଇଜ୍‌ଡ ନୁଡୁଲ୍ସ ମଧ୍ୟ ପରଷୁଛି। ଏକ ଭିନ୍ନ ଫର୍ମାଟକୁ ନେଇ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଏହି ଚାଇନିଜ୍‌ ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟରେ ନୁଡୁଲ୍ସର ଲମ୍ବା ମେନ୍ୟୁ ସହ ଏକାଧିକ ପ୍ରକାରର ଆପେଟାଇଜର୍‌ ମଧ୍ୟ ଉପଲବ୍ଧ ହେଉଛି। ତେବେ ଏଠାରେ ଥିବା କଷ୍ଟମାଇଜ୍‌ଡ ନୁଡୁଲ୍ସ କନ୍‌ସେପ୍ଟ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ବହୁଳଭାବେ ଆଦୃତ ହୋଇଛି। ମୋଟ ୫ଟି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଗ୍ରାହକ ନିଜର ପସନ୍ଦର ନୁଡୁଲ୍ସ ପାଇପାରୁଛନ୍ତି। ପ୍ରଥମେ କ୍ଲାସିକ୍‌, ରୋଷ୍ଟେଡ୍‌, ପ୍ୟାନ୍‌ ଫ୍ରାଇଡ୍‌ ଏବଂ ଚପ୍‌ସେ ଭେରାଇଟିରୁ କେଉଁ ଗୋଟିଏ ଭେରାଇଟିର ନୁଡୁଲ୍ସ ବାଛିବା ପରେ ନିଜ ମନପସନ୍ଦର ସସ୍‌ ଚୟନ କରିପାରୁଛନ୍ତି ଗ୍ରାହକ। ହଟ୍‌ ଗାର୍ଲିକ, ସୟ ଗାର୍ଲିକ, ମସାଲା ଫ୍ୟୁଜନ୍‌, ପିପର ସୋୟା, କୁଙ୍ଗ୍‌ ପାଓ, ସେଜ୍‌ଓ୍ବାନ୍‌ ଚିଲି ଭଳି ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ସସ୍‌ ଏହା ମଧ୍ୟରେ ରହିଛି। ଏହାପରେ ବେବିକର୍ନ, କ୍ୟାପ୍‌ସିକମ୍‌, ମସ୍‌ରୁମ୍‌, ଚାଇନିଜ୍‌ କ୍ୟାବେଜ୍‌, ଜୁକିନି, ଟମାଟୋ, ସ୍ପ୍ରିଙ୍ଗ ଓନିଅନ୍‌, ଓନିଅନ୍‌, ପାକ୍‌ ଚୟ, ମିକ୍ସଡ୍‌ ଚିଲିଜ୍‌, ବିନ୍‌ସ, ପୋଟାଟୋ ଭଳି ଏକାଧିକ ଭେରାଇଟିରୁ ଯେକୌଣସି ୬ଟି ଭେଜିଟେବଲ୍‌ ଗ୍ରାହକ ବାଛିବା ସହ ପସନ୍ଦ ମୁତାବକ ଟପିଙ୍ଗ୍‌ସ ଏବଂ ଆଡ୍‌ଅନ୍ସ ମଧ୍ୟ ନେଇପାରୁଛି। ଆଡ୍‌ଅନ୍ସରେ ପନିର, ଅଣ୍ଡା, କ୍ରିସ୍ପି ଚିକେନ୍‌, ସ୍ଲାଇସ୍‌ଡ ଚିକେନ୍‌, ରକ୍‌ ସ୍ରିମ୍ପ୍‌ ଭଳି ଭେରାଇଟି ଏଠାରେ ରହିଛି। ତାହା ପୁଣି ପକେଟ୍‌କୁ ସୁହାଇଲା ଭଳି ଦାମ୍‌ରେ। ମାତ୍ର ୧୪୯ ଟଙ୍କାରେ ଜଣେ କଷ୍ଟମାଇଜ୍‌ଡ ନୁଡୁଲ୍ସ ପାଇପାରୁଥିବା ବେଳେ ସିଗ୍ନେଚର ସିଲେକ୍ସନଗୁଡିକ ମଧ୍ୟ ବେଶ୍‌ କମ୍‌ ଦାମ୍‌ରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେଉଛି। ହାକା-ଓ୍ବାକା, ବ୍ୟାଙ୍ଗ୍‌ ବ୍ୟାଙ୍ଗ୍‌, କ୍ଲାସିକ୍‌ ଫାଣ୍ଟାଷ୍ଟିକ୍‌, ଟୋକିଓ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍‌, ବର୍ନଣ୍ଟ ଗାର୍ଲିକ ଚାଓ, କୁଙ୍ଗ୍‌ ପାଓ ଡିଲାଇଟ୍‌ ଏବଂ ଚାଇନା ଚିଲି ଭଳି ଅଥେନ୍‌ଟିକ୍‌ ଚାଇନିଜ୍‌ ନୁଡୁଲ୍‌ ଗ୍ରାହକ ପାଇପାରୁଛନ୍ତି। ସେହିଭଳି କେତେକ ଲୋକପ୍ରିୟ ଆପେଟାଇଜର୍‌ ମଧ୍ୟରେ ରହିଛି ଓ୍ବାଇ ଓ୍ବାଇ ଭେଲ୍‌, ଚିଲି ଚିଜ୍‌ ଓ୍ବାଣ୍ଟନ୍‌ସ, ସ୍ପାଇସି ବାର୍ବିକ୍ୟୁ କ୍ରିସ୍ପି ଚିକେନ୍‌, ଜୁକିନି ମସାଲା ଫ୍ରାଇଜ୍‌, ହନି ଚିଲି ପୋଟାଟୋଜ୍‌ ଏବଂ ଚିକେନ୍‌ ମୋମାସା। ସୁସ୍ବାଦୁ ଖାଦ୍ୟ ସାଙ୍ଗକୁ ଏହାର ଇଣ୍ଟେରିୟର୍‌ ମଧ୍ୟ ଅନେକଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରମୁଖ ଆକର୍ଷଣ ପାଲଟିଛି। ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂ ଛାତ୍ରୀ ଦେବସ୍ମିତା ଦାସ କୁହନ୍ତି, ଓ୍ବାଇ ଓ୍ବାଇ ସିଟି ପ୍ରଥମଥର ପାଇଁ କଷ୍ଟମାଇଜ୍‌ଡ ନୁଡୁଲ୍ସ କନ୍‌ସେପ୍ଟ ଭୁବନେଶ୍ୱରକୁ ଆଣିଛି। ଏଠାରେ ନୁଡୁଲ୍ସ ଆମେ ନିଜେ କରିପାରୁଛୁ। ଏହା ଯେତିକି ଫନ୍‌, ସେତିକି ଏକ୍ସସାଇଟେଡ୍‌ ବି। ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହ ଆସି ନୁଡୁଲ୍ସ ଖାଇବା ଓ ଖଟି କରିବାର ମଜା ନିଆରା। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଦିଲ୍ଲୀ, ନୋଏଡା, ପୁଣେ, ସିଲିଗୁରି, ମାଡ୍ରାସ, ଚଣ୍ଡିଗଡ଼, ହାଇଦ୍ରାବାଦ, କଲିକତା ପରେ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଓ୍ବାଇ ଓ୍ବାଇ ସିଟିର ଏକମାତ୍ର ଆଉଟ୍‌ଲେଟ୍‌ ଖୋଲିଛି। ଫୁଡ୍‌ କୋର୍ଟ, ସେଲ୍ଫ ଷ୍ଟାଣ୍ଡିଂ କିଓସ୍କ, ଷ୍ଟାଣ୍ଡ୍‌ଆଲୋନ୍‌ ଆଉଟ୍‌ଲେଟ୍‌, ହାଇଓ୍ବେ ଭଳି ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ଫର୍ମାଟରେ ଏହା ରହିଛି।

ମେଟ୍ରୋ |

ଏଣିକି ଭକ୍ତ ଦେଖିବେ ହୁଣ୍ଡି ଗଣତି

ଏଣିକି ଭକ୍ତ ଦେଖିବେ ହୁଣ୍ଡି ଗଣତି

ପୁରୀ ଅଫିସ,୧୮।୧: ଏଣିକି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ହୁଣ୍ଡି ଗଣତି ଦେଖିପାରିବେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ। ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ହୁଣ୍ଡିରେ ଭକ୍ତମାନେ କ’ଣ ଦାନ ଦେଇଛନ୍ତି ତାହା ମଧ୍ୟ ଜାଣିପାରିବେ। ଏହି ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିଛି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ। ଭକ୍ତଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଗୁରୁବାର ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ବେଢା ଶାଖା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ନିକଟରେ ଲାଗିଛି ଏଲ୍‌ଇଡି ଟିଭି।

ପୁରୀ ରେଳଷ୍ଟେଶନ ନିକଟରେ ବିଜେଡିର ପ୍ରତିବାଦ ସଭା

ପୁରୀ ରେଳଷ୍ଟେଶନ ନିକଟରେ ବିଜେଡିର ପ୍ରତିବାଦ ସଭା

ପୁରୀ ଅଫିସ, ୧୮।୧: ବମ୍ବେର ଛତ୍ରପତି ଶିବାଜୀ ଟର୍ମିନସ (ସିଏସ୍‌ଟି) ଷ୍ଟେଶନରେ ଲଗାଯାଇଥିବା ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ସମ୍ପର୍କିତ ବିବାଦୀୟ ପୋଷ୍ଟରକୁ ନେଇ ଭାଜପାକୁ ଘେରିଛି ବିଜେଡି।

୨ ଅଙ୍ଗନୱାଡ଼ିର ଫଳକ ଭାଙ୍ଗିଲେ ସରପଞ୍ଚଙ୍କ ସମର୍ଥକ

୨ ଅଙ୍ଗନୱାଡ଼ିର ଫଳକ ଭାଙ୍ଗିଲେ ସରପଞ୍ଚଙ୍କ ସମର୍ଥକ

ପୁରୀ ଅଫିସ, ୧୮।୧: ଗୁରୁବାର ରାଜସ୍ବ ମନ୍ତ୍ରୀ ମହେଶ୍ୱର ମହାନ୍ତିଙ୍କ ପୁରୀ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ମାରାଥନ ଶିଳାନ୍ୟାସ ଓ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଥିଲା। କିନ୍ତୁ ବାଲିପଡା ଏବଂ ଝିଙ୍କିରିଆ ଗ୍ରାମର ଅଙ୍ଗନୱାଡି କେନ୍ଦ୍ର ଉଦ୍‌ଘାଟନକୁ ନେଇ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା ଉତ୍ତେଜନା।

ଅନ୍ନପୂର୍ଣ୍ଣା ମଞ୍ଚରେ ‘ମୁଁ ଏକ ଅସଫଳ ନାୟକ’

ଅନ୍ନପୂର୍ଣ୍ଣା ମଞ୍ଚରେ ‘ମୁଁ ଏକ ଅସଫଳ ନାୟକ’

ପୁରୀ ଅଫିସ,୧୮।୧: ଆଜିର ସମାଜ ବଡ଼ ବିଚିତ୍ରମୟ। ସମସ୍ତେ ନିଜ ପାଇଁ ବ୍ୟସ୍ତ। ନିଜେ ଭଲରେ ରହିବେ, ଭଲ ପିନ୍ଧିବେ, ଭଲ ଖାଇବେ ଆଉ ସବୁଥିରେ ସଫଳତା ପାଇବେ। ଏମିତି ଚିନ୍ତାରେ ମଣିଷ ସର୍ବଦା ଧାଉଁଛି।

ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍‌ ସ୍ବାର୍ଥରେ ସେସୁ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୮।୧(ବ୍ୟୁରୋ)- ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ବଣ୍ଟନ ଦାୟିତ୍ୱ ନେଇଥିବା ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍‌ କମ୍ପାନୀମାନେ ଗତ ପ୍ରାୟ ୫ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ଉପରୋକ୍ତ ସମସ୍ୟାକୁ ସମାଧାନ କରିବାରେ ବାରମ୍ବାର ବିଫଳ ହେଉଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସେସୁ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ଆଖିବୁଜି ବସିଛି। କାହିଁକି ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍‌ କମ୍ପାନୀଗୁଡ଼ିକ ବିଫଳ ହେଉଛନ୍ତି ତାହାର ସମୀକ୍ଷା କରାଯାଉନାହିଁ। ଏଭଳିସ୍ଥଳେ ବିନା ଟେଣ୍ଡରରେ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍‌ କମ୍ପାନୀଗୁଡ଼ିକର କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ପୁଣିଥରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ମସୁଧା ଚାଲିଛି।

ଚିଟ୍‌ଫଣ୍ଡ ତଦନ୍ତ କମିଶନ: ଦାଖଲ ହେଲା ଚତୁର୍ଥ ଅନ୍ତରୀଣ ରିପୋର୍ଟ

କଟକ ଅଫିସ, ୧୮।୧- ଚିଟଫଣ୍ଡ ଠକେଇ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରୁଥିବା ଜଷ୍ଟିସ ମଦନ ମୋହନ ଦାସ କମିଶନ ଗୁରୁବାର ସରକାରଙ୍କୁ ଚତୁର୍ଥ ଅନ୍ତରୀଣ ରିପୋର୍ଟ ଦେଇଛନ୍ତି। କମିଶନଙ୍କ ସଚିବ ଦେବରାଜ ରାଉତ ସିଲ୍‌ କଭରରେ ୬୮୯୧ ପୃଷ୍ଠାର ଏହି ରିପୋର୍ଟକୁ ଗୃହ ବିଭାଗ ଅତିରିକ୍ତ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବଙ୍କୁ ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି।

ଏକ୍ସପାଏରି ଔଷଧ ଖାଇବେ ରୋଗୀ

ଏକ୍ସପାଏରି ଔଷଧ ଖାଇବେ ରୋଗୀ

କଟକ ଅଫିସ, ୧୮।୧- ନିରାମୟ ଯୋଜନାରେ ସରକାର ଯୋଗାଣ କରିଥିବା ମାଗଣା ଔଷଧକୁ ନେଇ ଏକ ବଡ଼ଧରଣର ଦାୟିତ୍ୱହୀନତା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଏସ୍‌ସିବି ମେଡିକାଲରୁ ଏହା ଧରାପଡିଛି। ଜାନୁୟାରୀ ୧୬ ତାରିଖରେ ରୋଗୀଙ୍କୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ଔଷଧର ଅବଧି ଫେବୃୟାରୀ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରହିଛି। ଅର୍ଥାତ ମାତ୍ର ୪୪ଦିନ ଔଷଧର ଅବଧି ଥିବା ବେଳେ ରୋଗୀଙ୍କୁ କେଉଁଠି ଦୁଇମାସ, ଅଢେଇମାସ ଓ ସ୍ଥଳବିଶେଷରେ ୩ମାସ ପାଇଁ ଦିଆଯାଇଛି।

ପଲିଥିନ ବ୍ୟାଗ୍‌ କଟକଣା: ବ୍ୟବସାୟୀ ଦେବେ ମାସକୁ ୪ ହଜାର

ପଲିଥିନ ବ୍ୟାଗ୍‌ କଟକଣା: ବ୍ୟବସାୟୀ ଦେବେ ମାସକୁ ୪ ହଜାର

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୮।୧(ବ୍ୟୁରୋ)-ଏଣିକି ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ଆଉ ମାଗଣାରେ ମନଇଚ୍ଛା ପଲିଥିନ ବ୍ୟାଗ୍‌ ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ ନାହିଁ। ଏଥିପାଇଁ ସେମାନଙ୍କୁ ଦେବାକୁ ହେବ ପଞ୍ଜୀକରଣ ଫି। ମାସକୁ ୪ ହଜାର ଟଙ୍କା ହିସାବରେ ବର୍ଷକୁ ୪୮ ହଜାର ଟଙ୍କା ଫି ଦାଖଲ କରିବାକୁ ପଡିବ। ଏ ନେଇ ଭୁବନେଶ୍ୱର ମହାନଗର ନିଗମ(ବିଏମ୍‌ସି) ପକ୍ଷରୁ ଗୁରୁବାର ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଜାରି କରାଯାଇଛି।

ସର୍ବଭାରତୀୟ ସ୍ତ୍ରୀ ଓ ପ୍ରସୂତି ରୋଗ ବିଶେଷଜ୍ଞ ସମ୍ମିଳନୀ

ସର୍ବଭାରତୀୟ ସ୍ତ୍ରୀ ଓ ପ୍ରସୂତି ରୋଗ ବିଶେଷଜ୍ଞ ସମ୍ମିଳନୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୭।୧(ବ୍ୟୁରୋ)- ରାଜ୍ୟରେ ୪୦୦୦ ଡାକ୍ତର ପଦବୀ ଖାଲି ପଡିଛି। ସେଗୁଡ଼ିକ ପୂରଣ ପାଇଁ ସରକାର କୋରାପୁଟ ଏବଂ ବାରିପଦାରେ ୨ଟି ନୂଆ ମେଡିକାଲ କଲେଜ ଖୋଲିଛନ୍ତି।

ଅଭିଯୋଗ କରିବାକୁ ଆସିଥିବା ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଗାଳି

ଅଭିଯୋଗ କରିବାକୁ ଆସିଥିବା ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଗାଳି

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୮।୧(ବ୍ୟୁରୋ)- ପୋଲିସ ଲୋକଙ୍କ ନିକଟତର ହୋଇ କାମ କରିବାକୁ ଡିଜିପିଙ୍କଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି କମିଶନର, ଡିସିପି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଉଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଥାନାରେ ଏହାର ଓଲଟା ହେଉଛି। ଅଧିକାଂଶ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଅଭିଯୋଗକାରୀମାନଙ୍କୁ କଦର୍ଯ୍ୟ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଉଛି।

ପୋଲିସ ସହ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ସେଲ୍‌ଫି

ପୋଲିସ ସହ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ସେଲ୍‌ଫି

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୭।୧(ବ୍ୟୁରୋ)- କମିଶନରେଟ ପୋଲିସର ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ପ୍ରତି ପ୍ରୀତି ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି। ଆଗରୁ ଅନେକ ଘଟଣାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ପ୍ରତି ପୋଲିସର କୋହଳ ମନୋଭାବ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ପୁଣି ଏକ ସମାନ ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି।

ଉତ୍କଳ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେପ୍ରତିଷ୍ଠା ହେବ ଉତ୍ତର-ପୂର୍ବାଞ୍ଚଳ ଅଧ୍ୟୟନ କେନ୍ଦ୍ର

ଉତ୍କଳ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେପ୍ରତିଷ୍ଠା ହେବ ଉତ୍ତର-ପୂର୍ବାଞ୍ଚଳ ଅଧ୍ୟୟନ କେନ୍ଦ୍ର

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୭।୧(ବ୍ୟୁରୋ)- ଉତ୍ତର-ପୂର୍ବ ଭାରତର ପ୍ରାକୃତିକ ସମ୍ପଦ ଓ ସଂସ୍କୃତି ବିଷୟରେ ଶିକ୍ଷାଲାଭ ଏବଂ ଗବେଷଣା ପାଇଁ ଏକ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯିବ।