ରାଜ୍ୟ |

୧୬ ମାସରେ ଗଣିଲେଣି ୧୬ କୋଟି

୧୬ ମାସରେ ଗଣିଲେଣି ୧୬ କୋଟି
କଟକ ଅଫିସ, ୧୧।୧୨- ରକ୍ତଦାନ, ରକ୍ତ ପରୀକ୍ଷା ଓ ରୋଗୀଙ୍କୁ ରକ୍ତ ଦେବା ନେଇ ଏକ ବଡ଼ଧରଣର ବିଭ୍ରାଟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ବିଧାନସଭାରେ ଆଠଗଡ଼ ବିଧାୟକ ରଣେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରତାପ ସ୍ବାଇଁଙ୍କ ଏକ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତରରେ ରାଜ୍ୟ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯେଉଁ ତଥ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି ତାହାକୁ ଦେଖିଲେ ସରକାରଙ୍କ ଘରୋଇ କମ୍ପାନୀ ପ୍ରୀତି ଜଳଜଳ ହୋଇ ଦେଖାଯାଉଛି। ଏସ୍‌ସିବିରେ ଏମ୍‌ଆର୍‌ଆଇକୁ ନେଇ ଚାଲିଥିବା ଅନିୟମିତତା ସମ୍ପର୍କରେ ଧରିତ୍ରୀ ଏକ ତଥ୍ୟଭିତ୍ତିକ ଖବର ଲୋକଙ୍କ ସାମ୍ନାକୁ ଆଣିଥିଲା। କଲିକତାର ଏକ ଘରୋଇ ସଂସ୍ଥା ସହିତ ସରକାର ପିପିପି ମୋଡ୍‌ରେ ଏମ୍‌ଆର୍‌ଆଇ ପରୀକ୍ଷା କରାଇ କିଭଳି ସାଂଘାତିକ ଭାବେ କ୍ଷତିର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି ସେ ସମ୍ପର୍କରେ ଉକ୍ତ ଖବର ପ୍ରକାଶିତ ହୋଇଥିଲା। କାରଣ ଏମ୍‌ଆର୍‌ଆଇ ବାବଦରେ ସରକାର ମାତ୍ର ୧୨ ପ୍ରତିଶତ ଅର୍ଥ ସମ୍ପୃକ୍ତ ସଂସ୍ଥାଠାରୁ ପାଉଥିବା ବେଳେ ୮୮ ପ୍ରତିଶତ ଅର୍ଥ ସମ୍ପୃକ୍ତ ସଂସ୍ଥା ନେଇଚାଲିଛି। ସମାନ ଢଙ୍ଗରେ ରକ୍ତ ପରୀକ୍ଷାକୁ ନେଇ କଲିକତାର ଆଉ ଏକ ସଂସ୍ଥା ସହିତ ସରକାର କରିଥିବା ଚୁକ୍ତି ଓ ଏ ବାବଦରେ ଖର୍ଚ୍ଚ କରିଥିବା ଅର୍ଥକୁ ନେଇ ବିବାଦୀୟନ ପରିସ୍ଥିତି ଉପୁଜିଛି। କଲିକତାର ସଂସ୍ଥାକୁ ଅନୁକମ୍ପା ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଥିବା ଏବଂ ରକ୍ତ ପରୀକ୍ଷା ବାବଦରେ ଅତ୍ୟଧିକ ଅର୍ଥ ଦେବାକୁ ଚୁକ୍ତି ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରି ଅନ୍ୟ ଏକ ସଂସ୍ଥା ପକ୍ଷରୁ ଭିଜିଲାନ୍ସରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା। କଲିକତା ସଂସ୍ଥା କଟକ ଏସ୍‌ସିବି ମେଡିକାଲରେ ରକ୍ତ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ମେଶିନ ଲଗାଇ ସେବା ଯୋଗାଇବା ପରେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ଅଭିଯୋଗ ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ଖୋଳତାଡ଼ କରିଥିଲା। ଜଣେ ଅତିରିକ୍ତ ଏସ୍‌ପି ପାହ୍ୟାର ଅଧିକାରୀ ଏହାର ତଦନ୍ତ କରିଥିଲେ। ହେଲେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ତଦନ୍ତ କିଭଳି ଢଙ୍ଗରେ କରାଗଲା ତାହାର ନିର୍ଯାସ ଅଦ୍ୟାବଧି ବାହାରକୁ ଆସିପାରିଲା ନାହିଁ। ଲୋକଙ୍କଠାରୁ ବିଭିନ୍ନ ସମୟରେ ସଂଗ୍ରହ କରାଯାଉଥିବା ରକ୍ତକୁ ନାଟ୍‌ (ନ୍ୟୁକ୍ଲିକ୍‌ ଏସିଡ୍‌ ଟେଷ୍ଟିଂ) ପଦ୍ଧତିରେ ପରୀକ୍ଷା କରିବାକୁ ନେଇ ଏବେ ବିବାଦ ଉପୁଜିଛି। ରାଜ୍ୟର ୪ଟି ରକ୍ତଭଣ୍ଡାର ଯଥା ଏସ୍‌ସିବି ମେଡିକାଲ, ଏମ୍‌କେସିଜି ମେଡିକାଲ, ବୁର୍ଲା ମେଡିକାଲ ଓ କ୍ୟାପିଟାଲ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଏହି ପଦ୍ଧତିରେ ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଉଛି। ମୁଖ୍ୟତଃ ରକ୍ତର ପିସିଆର୍‌ (ପଲିମୋରାଇଜ୍‌ ଚେନ ରିଆକ୍ସନ) ନିମନ୍ତେ ଏହି ସର୍ବୋତ୍କୃଷ୍ଟ ଟେକ୍ନୋଲୋଜିକୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ୨୦୧୬ ଜୁନରୁ ଉକ୍ତ ୪ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନରେ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ଏହା ଦ୍ୱାରା ରକ୍ତରେ ଥିବା ଏଚ୍‌ଆଇଭି, ହେପାଟାଇଟିସ ବି ଓ ହେପାଟାଇଟିସ ସି ପ୍ରଭୃତିର ସହଜ ଚିହ୍ନଟ କରାଯାଇପାରୁଛି। ପୂର୍ବରୁ ଏଲିସା ରିଡର ମେଶିନ ମାଧ୍ୟମରେ ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଉଥିଲା, ଯଦ୍ଦ୍ବାରା ରକ୍ତରେ ଉପରୋକ୍ତ ଭାଇରସ୍‌ଗୁଡ଼ିକ ଚିହ୍ନଟ କରିବା ଅସୁବିଧା ଉପୁଜିବା ସହ ସମୟସାପେକ୍ଷ ଥିଲା। ମାତ୍ର ନାଟ୍‌ ପିସିଆର୍‌ ପଦ୍ଧତିରେ ଜଣେ ରକ୍ତଦାତା ଏହି ସବୁ ରୋଗରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହେବାର ୬ରୁ ୮ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ କରାଯାଇ ପାରୁଛି। ହେଲେ ନାଟ୍‌ ପିସିଆର୍‌ ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ନେଇ ସରକାର ଯେଉଁ ପଦ୍ଧତି ଆପଣାଇଛନ୍ତି ତାହାକୁ ନେଇ ସାଧାରଣରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଛି। ଏହି ମେଶିନ ନିମନ୍ତେ ସରକାର କଲିକତାର ଏକ ଘରୋଇ ସଂସ୍ଥା ସହିତ ଏମ୍‌ଓୟୁ ସ୍ବାକ୍ଷର କରିଛନ୍ତି। ପ୍ରତି ୟୁନିଟ୍‌ ରକ୍ତ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ସରକାର ଉକ୍ତ ସଂସ୍ଥାକୁ ୭୫୦ (ମୂଲ୍ୟଯୁକ୍ତ କର ବ୍ୟତୀତ) ଟଙ୍କା ଦେଉଛନ୍ତି। ଏହି ହାରରେ ୨୦୧୬ ଜୁନ୍‌ରୁ ୨୦୧୭ ଅକ୍ଟୋବର ମଧ୍ୟରେ ଉକ୍ତ ଘରୋଇ ସଂସ୍ଥାକୁ ସରକାର ୧୬ କୋଟି ୩୨ ଲକ୍ଷ ୯୦ହଜାର ୭୨୭ ଟଙ୍କା ଦେଇସାରିଲେଣି। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଉକ୍ତ ମେଶିନ ୧,୮୯,୮୧୬ ୟୁନିଟ୍‌ ରକ୍ତ ପରୀକ୍ଷା କରିଛି। ସେଥିରୁ ୫୧୫ ୟୁନିଟ୍‌ ରକ୍ତରେ ଏଚ୍‌ଆଇଭି, ହେପାଟାଇଟିସ୍‌ ବି ଓ ହେପାଟାଇଟିସ୍‌ ସି ଠାବ କରାଯାଇଛି। ବାକି ୧,୮୯,୩୦୧ ୟୁନିଟ୍‌ ରକ୍ତକୁ ବିଶୁଦ୍ଧୀକରଣ କରାଯାଇଥିବା ମନ୍ତ୍ରୀ ବିଧାନସଭାରେ ଉତ୍ତର ଦେଇଛନ୍ତି। ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉତ୍ତରକୁ ଦେଖିଲେ ସାଧାରଣରେ ଦୁଇଟି ବଡ଼ ପ୍ରଶ୍ନ ଛିଡ଼ାହୋଇଛି। ପ୍ରଥମତଃ ନାଟ୍‌ ପିସିଆର୍‌ ମେଶିନର ମୂଲ୍ୟ କେତେ ତାହା ସରକାରଙ୍କୁ ଜଣା ନ ଥିବା ମନ୍ତ୍ରୀ ନିଜ ଉତ୍ତରରେ କହିଛନ୍ତି। ଭିତିରି ସୂତ୍ରରୁ ବୁଝିବାରୁ ଜଣାପଡ଼ିଛି ଉକ୍ତ ମେଶିନର ମୂଲ୍ୟ ୧ କୋଟିରୁ ୨ କୋଟି ମଧ୍ୟରେ ହେବ। ଅତଏବ ସରକାର ୪ଟି ସ୍ଥାନରେ ଏହି ମେଶିନ ମାଧ୍ୟମରେ ରକ୍ତ ପରୀକ୍ଷା କରୁଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ୧୬ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ପରୀକ୍ଷା ବାବଦରେ ୧୬ କୋଟି ୩୨ ଲକ୍ଷ ୯୦ହଜାର ୭୨୭ ଟଙ୍କା ଗଣିସାରିଲେଣି। ସରକାରୀ କୋଠା ଓ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ବିଲ୍‌ ବ୍ୟବହାର କରି ଏକ ଘରୋଇ ସଂସ୍ଥା ସରକାରଙ୍କ ଆଖିରେ ଆଙ୍ଗୁଠି ଗୁଞ୍ଜି ଏକପ୍ରକାର ଲୁଟ୍‌ ଚଳାଇଛି। ନାଟ୍‌ ପିସିଆର୍‌ ମେଶିନ ସମ୍ପର୍କରେ ଏସ୍‌ସିବି ଅଧୀକ୍ଷକ ପ୍ରଫେସର ଶ୍ୟାମା କାନୁନଗୋ ଓ ପ୍ରଶାସନିକ ଅଧିକାରୀ ପ୍ରତାପ ମିଶ୍ରଙ୍କୁ ପଚାରିବାରୁ ସରକାର ଏ ନେଇ ଚୁକ୍ତି କରିଛନ୍ତି। ସବିଶେଷ ତଥ୍ୟ ଆମ ପାଖରେ ନ ଥିବା କହିଥିଲେ। ଭିଜିଲାନ୍ସ କଟକ ଡିଭିଜନ ଏସ୍‌ପି ଶଶିଭୂଷଣ ମିଶ୍ରଙ୍କୁ ଉକ୍ତ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ସମ୍ପର୍କରେ ପଚାରିବାରୁ ଅନେକ ତଦନ୍ତ ଗୋପନ ଭାବେ କରାଯାଏ। ତେଣୁ ସେ ସମ୍ପର୍କରେ କୌଣସି ମତାମତ ଦେବା ଠିକ୍‌ ହେବନାହିଁ ବୋଲି ସେ କହିଥିଲେ। -ରିପୋର୍ଟ: ନିର୍ମଳ ପଣ୍ଡା
All Right Reserved By

ରାଜ୍ୟ |

ଆୟୁଷ୍ମାନ ଯୋଜନା: ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କୁ ୧ କୋଟି ଦସ୍ତଖତ ସମ୍ବଳିତ ଦାବିପତ୍ର

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୫।୧୦(ବ୍ୟୁରୋ): କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଆୟୁଷ୍ମାନ ଭାରତ ଯୋଜନାକୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଗ୍ରହଣ କରି ନ ଥିଲେ। ରାଜ୍ୟ ସରକାର ନିଜସ୍ବ ବିଜୁ କଲ୍ୟାଣ ଯୋଜନା ଓଡ଼ିଶାରେ ଲାଗୁ କରିଛନ୍ତି।  ମାତ୍ର କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଆୟୁଷ୍ମାନ ଯୋଜନାକୁ ଶାସକ ଦଳ ଅଗ୍ରାହ୍ୟ କରିବା ପଛରେ ରାଜନୈତିକ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ଥିବା ଭାଜପା ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲା। 

ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମହଙ୍ଗା ଭତ୍ତା ବୃଦ୍ଧି

ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମହଙ୍ଗା ଭତ୍ତା ବୃଦ୍ଧି

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୫।୧୦(ବ୍ୟୁରୋ): ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ପୂଜାଭେଟି ଦେଇଛନ୍ତି। କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମହଙ୍ଗା ଭତ୍ତାକୁ ସରକାର ୨ ପ୍ରତିଶତ ବୃଦ୍ଧି କରିଛନ୍ତି। ଏହାପରେ ମହଙ୍ଗା ଭତ୍ତାର ପରିମାଣ ୯ ପ୍ରତିଶତରେ ପହଞ୍ଚିଛି। 

କ୍ଷୟକ୍ଷତି ରିପୋର୍ଟ ଆସିଲେ କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଅବଗତ କରାଯିବ

କ୍ଷୟକ୍ଷତି ରିପୋର୍ଟ ଆସିଲେ କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଅବଗତ କରାଯିବ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୫।୧୦(ବ୍ୟୁରୋ): ତିତ୍‌ଲି ପ୍ରଭାବରେ ରାଜ୍ୟରେ ହୋଇଥିବା କ୍ଷୟକ୍ଷତି ନେଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ବାତ୍ୟା ଓ ବନ୍ୟା ଜନିତ କ୍ଷୟକ୍ଷତିର ଆକଳନ ଚାଲିଛି। ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ରିପୋର୍ଟ ଆସିବା ପରେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ ଅବଗତ କରାଯିବ।

ଆଜି ମା’ମଙ୍ଗଳାଙ୍କ ସିଂହବାହିନୀ ବେଶ

ଆଜି ମା’ମଙ୍ଗଳାଙ୍କ ସିଂହବାହିନୀ ବେଶ

କାକଟପୁର, ୧୫।୧୦(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କାକଟପୁରର ଅଧିଷ୍ଠାତ୍ରୀ ଦେବୀ  ମା’ମଙ୍ଗଳାଙ୍କ ମନ୍ଦିରରେ ଚାଲୁ ରହିଛି ଶାରଦୀୟ ପାର୍ବଣ ପୂଜା। ସୋମବାର ପବିତ୍ର ସପ୍ତମୀ ତିଥି। ପାରମ୍ପରିକ ପ୍ରଥାନୁସାରେ ରାତିରେ ମା’ମଙ୍ଗଳାଙ୍କ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ସିଂହବାହିନୀ ବେଶ ଅନୁଷ୍ଠିତ  ହେବ। ମନ୍ଦିର ଉତ୍ତର ଦ୍ୱାରରେ ଭଜନ ସମାରୋହ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ ବୋଲି ସେବକ ପ୍ରଦୀପ ପଣ୍ଡା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। 

ନଭେମ୍ବର ୧ ରୁ ଡିଜିଟାଲ ପେମେଣ୍ଟ

ନଭେମ୍ବର ୧ ରୁ ଡିଜିଟାଲ ପେମେଣ୍ଟ

କଟକ ଅଫିସ, ୧୫।୧୦: ପରିବହନ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ନଭେମ୍ବର ୧ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ଡିଜିଟାଲ ପେମେଣ୍ଟ ବ୍ୟବସ୍ଥା। ଏ ନେଇ ସୋମବାର ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଓ ଏଚ୍‌ଡିଏଫ୍‌ସି ବ୍ୟାଙ୍କ ମଧରେ ବୁଝାମଣାପତ୍ର ସ୍ବାକ୍ଷରିତ ହୋଇଛି।

ରାଜ୍ୟ ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁୁ ପୂଜା ଭେଟି: ବଢିଲା ଦୁଇ ପ୍ରତିଶତ ମହଙ୍ଗା ଭତ୍ତା

ରାଜ୍ୟ ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁୁ ପୂଜା ଭେଟି: ବଢିଲା ଦୁଇ ପ୍ରତିଶତ ମହଙ୍ଗା ଭତ୍ତା

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୫।୧୦(ବ୍ୟୁରୋ): ରାଜ୍ୟ ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀ ଓ ପେନସନ୍‌ଭୋଗୀ ଙ୍କ ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଦୁଇ ପ୍ରତିଶତ ମହଙ୍ଗା ଭତ୍ତା ବୃଦ୍ଧି କରିଛନ୍ତି।

ପୁରୀ ହିଂସା, ଆଉ ୮ ଗିରଫ

ପୁରୀ ହିଂସା, ଆଉ ୮ ଗିରଫ

ପୁରୀ ଅଫିସ,୧୫|୧୦: ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଧାଡ଼ି ଦର୍ଶନକୁ ନେଇ ହୋଇଥିବା ପୁରୀ ହିଂସାରେ ଗିରଫଦାରି ସଂଖ୍ୟା ୭୭ରେ ପହଞ୍ଚତ୍ଛି। ପୂର୍ବରୁ ପୋଲିସ ୬୯ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିବା ବେଳେ ରବିବାର ଆଉ ୮ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରିଛି। ଜାମିନ ନାମଞ୍ଜୁର ହେବାରୁ ସେମାନଙ୍କୁ ଜେଲ୍‌ ହାଜତକୁ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଛି। 

ପରମ୍ପରା ପଛର କାହାଣୀ : ଭଗବତୀ ପୀଠରେ ପ୍ରତୀକ ନରବଳି

ପରମ୍ପରା ପଛର କାହାଣୀ : ଭଗବତୀ ପୀଠରେ ପ୍ରତୀକ ନରବଳି

ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଅଫିସ,୧୫।୧୦: ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲା ବାଣପୁରର ଅଧିଷ୍ଠାତ୍ରୀ ଦେବୀ ଭଗବତୀ। ଏଠାରେ କାହିଁ କେଉଁ କାଳରୁ ଶାରଦୀୟ ଦୁର୍ଗାପୂଜାରେ ନରବଳି ଦିଆଯାଉଥିଲା। 

ଐଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟା, ରମନ୍‌ଙ୍କୁ ‘ଟ୍ରେଣ୍ଡ୍‌ସ ଷ୍ଟାଇଲ ଆଇକନ ଆଓ୍ବାର୍ଡ

ଐଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟା, ରମନ୍‌ଙ୍କୁ ‘ଟ୍ରେଣ୍ଡ୍‌ସ ଷ୍ଟାଇଲ ଆଇକନ ଆଓ୍ବାର୍ଡ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୫।୧୦(ବ୍ୟୁରୋ)- ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଫ୍ୟାଶନ ବ୍ରାଣ୍ଡ ‘ଟ୍ରେଣ୍ଡ୍‌ସ’ ପକ୍ଷରୁ ରବିବାର ‘ଷ୍ଟାଇଲ ଆଇକନ-୨୦୧୮’ ଗ୍ରାଣ୍ଡ ଫିନାଲେର ବିଜେତା ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି। 

ପ୍ରଫେସରଙ୍କଠାରୁ ୧.୩୫ ଲକ୍ଷ ଲୁଟ୍‌ ଘଟଣା: ଏତଲା ନକଲ ପାଇଁ ୪ଦିନ ଦୌଡ଼ିଲେଣି

ପ୍ରଫେସରଙ୍କଠାରୁ ୧.୩୫ ଲକ୍ଷ ଲୁଟ୍‌ ଘଟଣା: ଏତଲା ନକଲ ପାଇଁ ୪ଦିନ ଦୌଡ଼ିଲେଣି

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୫।୧୦(ବ୍ୟୁରୋ)- କୌଣସି ଘଟଣା ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିବାର ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଏତଲାର ନକଲ ଅଭିଯୋଗକାରୀଙ୍କୁ ପ୍ରଦାନ କରିବା ଲାଗି ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

ମାତିଲେ ଲୁଟେରା:୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୬ ଲୁଟ୍‌

ମାତିଲେ ଲୁଟେରା:୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୬ ଲୁଟ୍‌

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୫।୧୦(ବ୍ୟୁରୋ)- ପୂଜା ଘଡିରେ ରାଜଧାନୀରେ ମାତିଛନ୍ତି ଲୁଟେରା। ରାଜଧାନୀର ୟୁନିଟ୍‌-୧ ମାର୍କେଟ, ମାର୍କେଟ ବିଲ୍ଡିଂ ଅଞ୍ଚଳ ଏବଂ ନୟାପଲ୍ଲୀ ଅଞ୍ଚଳରେ ଶନିବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରୁ ରବିବାର ସନ୍ଧ୍ୟା ମଧ୍ୟରେ ୬ଟି ଲୁଟ୍‌ ଘଟଣା ଘଟିଛି। ଲୁଟେରାମାନେ ପର୍ସ ଓ ମୋବାଇଲ୍‌ ଲୁଟି ନେଇଛନ୍ତି। 

ଟ୍ରେନ୍‌ରୁ ଖସି ମହିଳା ମୃତ

ଟ୍ରେନ୍‌ରୁ ଖସି ମହିଳା ମୃତ

ବାରଙ୍ଗ,୧୫।୧୦(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ମଞ୍ଚେଶ୍ୱର ଜିଆର୍‌ପି ଫାଣ୍ଡି ଅଧୀନ କଳାରାହାଙ୍ଗ ଗ୍ରାମ ନିକଟ ରେଲଓ୍ବେ ଫାଟକଠାରେ ଟ୍ରେନ୍‌ରୁ ଖସି ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।