ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ହତ୍ୟା ଯୋଜନା: ୪ ଅଭିଯୁକ୍ତ କୋର୍ଟଚାଲାଣ

ହତ୍ୟା ଯୋଜନା: ୪ ଅଭିଯୁକ୍ତ କୋର୍ଟଚାଲାଣ

କାମାକ୍ଷାନଗର, ୧୦ା୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ପରଜଙ୍ଗ ଥାନା କଙ୍କଡ଼ାସୋଡ଼ା ଗ୍ରାମରେ ଗତ ଗୁରୁବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ନୃସିଂହ ନାଏକଙ୍କୁ ବନ୍ଧୁକରେ ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଥିଲା। ଏହି ଘଟଣାରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ତୁମୁସିଙ୍ଗା ଥାନା କନ୍ତିଓକାଟେଣି ଗ୍ରାମର ଚନ୍ଦନ ପ୍ରଧାନ, ତାଙ୍କ ଭାଇ ଅଶୋକ ପ୍ରଧାନ, ସମ୍ପର୍କୀୟ ଭାଇ ପ୍ରଶାନ୍ତ ପ୍ରଧାନ ଏବଂ ବନ୍ଧୁକ ଯୋଗାଇଥିବା ଆଠଗଡ଼ ଅଞ୍ଚଳର ଜ୍ଞାନରଞ୍ଜନ ବେହେରାଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି। ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ଅଭିଯୁ୍‌କ୍ତମାନେ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିବାକୁ ଯୋଜନା କରିଥିଲେ। ରବିବାର କାମାକ୍ଷାନଗର ଥାନାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀରେ ଏସ୍‌ପି ବସନ୍ତ କୁମାର ପାଣିଗ୍ରାହୀ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।
ନୃସିଂହଙ୍କ ପୁଅଙ୍କ ସହ ଜଣେ ଯୁବତୀଙ୍କ ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କ ରହିଥିଲା। ସମ୍ପୃ୍‌କ୍ତ ଯୁବତୀଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକେ ବିରୋଧ କରି ଆସୁଥିଲେ। ଏହାକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଚନ୍ଦନ, ଅଶୋକ ଏବଂ ପ୍ରଶାନ୍ତ କଙ୍କଡ଼ାସୋଡ଼ା ଗ୍ରାମକୁ ଆସି ବନ୍ଧୁକ ଦେଖାଇ ଭୟଭୀତ କରାଇବା ପରେ ନୃସିଂହଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ। ସୂଚନାପାଇ ପୋଲିସ ପହଞ୍ଚତ୍ ସେମାନଙ୍କ ନିକଟରୁ ବନ୍ଧୁକ, ୨ ଜୀବନ୍ତ ଗୁଳି ଏବଂ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ଆସିଥିବା ଏକ ଅଟୋ ରିକ୍ସା (ଓଡି ୦୫ ଏକ୍ସ ୮୯୦୬) ଜବତ କରିଥିଲା। ତଦନ୍ତ ବେଳେ ଉକ୍ତ ବନ୍ଧୁକଟି ଜ୍ଞାନରଞ୍ଜନଙ୍କର ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଥିଲା। ଅଧିକ ଖୋଳତାଡ଼ ବେଳେ ଉକ୍ତ ବନ୍ଧୁକଟି ଆଠଗଡ଼ ଅଞ୍ଚଳର ସିଟି କନ୍‌ଷ୍ଟ୍ରକଶନ୍‌ ବିଲ୍ଡର ଶାରଦା ପ୍ରସନ୍ନ ପଣ୍ଡାଙ୍କର ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି। ଶାରଦାଙ୍କ ପାଖରେ ରହି ଜ୍ଞାନରଞ୍ଜନ କାମ କରୁଥିଲେ। ତେବେ ଅର୍ଥନୈତିକ ଆପରାଧିକ ଶାଖା ଦ୍ୱାରା ଗିରଫ ହେବାପରେ ଏହି ବନ୍ଧୁକ ଜ୍ଞାନରଞ୍ଜନଙ୍କ ନିକଟରେ ଥିଲା। ଅନ୍ୟପଟେ ଚନ୍ଦନ, ଅଶୋକ ଏବଂ ପ୍ରଶାନ୍ତ କଟକ ଜଗତପୁର ଅଞ୍ଚଳରେ ଅଟୋଚାଳକ ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିଲେ। ଅଶୋକଙ୍କ ସହ ଜ୍ଞାନରଞ୍ଜନଙ୍କ ବନ୍ଧୁତା ରହିଥିଲା। ତାଙ୍କ ପାଖରେ ଏକ ବନ୍ଧୁକ ଥିବା ଜାଣିବା ପରେ ସେ ଏହାକୁ ହତ୍ୟା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ମାଗିଥିବା ଏସ୍‌ପି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ନୃସିଂହଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଅଭିଯୋଗ ପରେ ଥାନାରେ ୨୪୧/୧୭, ଦଫା ୩୦୭, ୩୪(୨୫/୨୭) ଆର୍ମସ ଆକ୍ଟରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରାଯାଇଛି। ସମସ୍ତ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରାଯାଇଥିବା ଏସ୍‌ପି କହିଛନ୍ତି।
ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀରେ ଏସ୍‌ଡିପିଓ ଶେଖ୍‌ ଅବଦୁଲ୍‌ କରିମ୍‌, ପରଜଙ୍ଗ ଥାନାଧିକାରୀ ଲିଙ୍ଗରାଜ ଲେଙ୍କା, କାମାକ୍ଷାନଗର ଥାନାଧିକାରୀ ଜ୍ଞାନରଞ୍ଜନ ସାମଲଙ୍କ ସମେତ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଅଧିକାରୀମାନେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।

All Right Reserved By

Model This Week

ନିକିତା

ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ଏନ୍‌ଟିପିସିର ସୌର ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ପ୍ରକଳ୍ପ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ଏନ୍‌ଟିପିସିର ସୌର ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ପ୍ରକଳ୍ପ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ତାଳଚେର,୨୨।୪(ନି.ପ୍ର.)କଣିହାଁସ୍ଥିତ ଏନ୍‌ଟିପିସି ବିଦ୍ୟୁତ ପ୍ରକଳ୍ପର ପ୍ରଶାସନିକ ଅଫିସ ଛାତ ଉପରେ ୬୦ କିଲୋୱାଟ ବିଶିଷ୍ଟ ସୌର ବିଦ୍ୟୁତ ପ୍ରକଳ୍ପ ଶୁକ୍ରବାର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି। କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ରାମ କୁବେର ଏହାକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ। ଏହି ପ୍ରକଳ୍ପରୁ ବର୍ଷକୁ ପ୍ରାୟ ୧ଲକ୍ଷ କିଲୋୱାଟ ବିଦ୍ୟୁତ ଉପତ୍ାଦନ ହୋଇ ପାରିବ। ଆଗାମୀ ଦିନରେ ପ୍ରକଳ୍ପର ସମସ୍ତ ଅଫିସ ଛାତ ଉପରେ ଏଭଳି ପ୍ରକଳ୍ପ କରାଯିବାର ଯୋଜନା ରହିଛି ା ଏନ୍‌ଟିପିସି ପକ୍ଷରୁ ୧୧ଟି ସ୍ଥାନରେ ସୌର ବିଦ୍ୟୁତ ପ୍ରକଳ୍ପ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେଉଛି।

ଅନାହାର ଯୁବକ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି

ଅନାହାର ଯୁବକ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି

ପାଲଲହଡା,୨୨।୪(ଡି.ଏନ.ଏ)ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଖାଦ୍ୟ ଯୋଗାଇବା ଓ କେହି ଯେଭଳି ଅନାହାରରେ ନ ରହିବେ ସେଥିପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ର ଏବଂ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଅନେକ ଯୋଜନା କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେଉଛି। ହେଲେ ଏହାର ସୁଫଳ ସମସ୍ତଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚିପାରୁ ନ ଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି। ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ପାଲଲହଡ଼ା ବ୍ଲକରେ ଜଣେ ଯୁବକ ଦୀର୍ଘ ୭ ଦିନ ଅନାହାରରେ ଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହେବା ପରେ ତାଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଏଭଳି ଅଭିଯୋଗକୁ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ଅସ୍ବୀକାର କରାଯାଇଛି।

ପ୍ରେମ ବିବାହର କରୁଣ ପରିଣତି

ପ୍ରେମ ବିବାହର କରୁଣ ପରିଣତି

ପରଜଙ୍ଗ, ୨୨। ୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)ପ୍ରେମ କରି ବିବାହ କରିଥିଲେ। ଏହାକୁ ସ୍ବୀକାର କଲେନାହିଁ ପରିବାର ଲୋକେ। ପ୍ରଥମ ଦିନରୁ ହିଁ ନବବଧୂଙ୍କୁ ଦିଆଗଲା ନିର୍ଯାତନା। ଏପ୍ରିଲ ୭ରେ ସନ୍ଦେହଜନକ ଅବସ୍ଥାରେ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ। ଏହାର ୧୫ଦିନ ପରେ ଅର୍ଥାତ୍‌ ଶନିବାର ସ୍ବାମୀ ରଶିରେ ଝୁଲି କରିଛନ୍ତି ଆତ୍ମହତ୍ୟା। ପ୍ରେମ ବିବାହର ଏପରି କରୁଣ ପରିଣତି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ପରଜଙ୍ଗ ଥାନା ଦଦରାଘାଟି ଫାଣ୍ଡି ମାଣିକମରା ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧୀନ ପାତୁଆପଲ୍ଲୀ ଗ୍ରାମରେ। ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବିୟୋଗରେ ମ୍ରିୟମାଣ ହୋଇ ସ୍ବାମୀ ଆତ୍ମହତ୍ୟାର ବାଟ ବାଛି ନେଇଥିବା ଅଞ୍ଚଳରେ ଆଲୋଚନା ହେଉଛି। ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିବା ଯୁବକ ହେଲେ ଅର୍ଜୁନ ନାଏକଙ୍କ ପୁଅ ପୁରୁଷୋତ୍ତମ। ଶନିବାର ତାଙ୍କ ମୃତଦେହ ରଶିରେ ଝୁଲନ୍ତା ଅବସ୍ଥାରେ ଘରୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି।

ବ୍ୟାଙ୍କ ଲୁଟେରାଙ୍କ ଫଟୋ ଜାରିକଲା ପୋଲିସ

ବ୍ୟାଙ୍କ ଲୁଟେରାଙ୍କ ଫଟୋ ଜାରିକଲା ପୋଲିସ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୨୨।୪ ଅନୁଗୋଳ ସହରର ଶଙ୍କର ସିନେମା ରୋଡ଼ ସ୍ଥିତ ଆନ୍ଧ୍ରବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଗତ ୬ ତାରିଖରେ ହୋଇଥିବା ଡକାୟତି ଘଟଣାରେ ପୋଲିସ ଶନିବାର ଲୁଟେରାଙ୍କ ଫଟୋକୁ ସର୍ବସାଧାରଣରେ ଜାରି କରିଛି। ଯଦି କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତି ଏମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ପାଆନ୍ତି ତେବେ ଅନୁଗୋଳ ପୋଲିସକୁ ମୋବାଇଲ ନଂ. ୯୪୩୭୪୦୬୧୭୭, ୯୪୩୮୯୧୬୪୩୧ ଓ ୯୪୩୮୯୧୬୪୩୦ ରେ ଜଣାଇବା ପାଇଁ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି। ସୂଚନା ପ୍ରଦାନ କରିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ନାମ ଗୋପନ ରଖାଯିବ।

ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ଘଟଣା : ପୂଜାରୀ ଗିରଫ

ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ଘଟଣା : ପୂଜାରୀ ଗିରଫ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ୍‌, ୨୧ା୪- ଜଣେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର କରିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଅନୁଗୋଳ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ଏକ ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିରର ପୂଜାରୀ ଅଶୋକ ମିଶ୍ର(୫୩)ଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଶନିବାର ଗିରଫ କରିଛି।

ପୋଲ ତଳକୁ ଓଲଟିଲା କାର: ଜଣେ ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର

ପୋଲ ତଳକୁ ଓଲଟିଲା କାର: ଜଣେ ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର

ବଇଣ୍ଡା,୨୧।୪(ଡି.ଏନ.ଏ)- ବଇଣ୍ଡା ଆଠମଲ୍ଲିକ ପୂର୍ତ୍ତ ବିଭାଗ ରାସ୍ତାର ଠାକୁରଗଡ଼ ଥାନା ଧଣ୍ଡାତୋପା ପୋଲ ତଳକୁ ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ଏକ ଇଣ୍ଡିଗୋ କାର ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛି।

୩୪୯ ଜଣ ଦେଲେ ନବୋଦୟ ପ୍ରବେଶିକା ପରୀକ୍ଷା

ବଇଣ୍ଡା,୨୧।୪(ଡି.ଏନ.ଏ)- କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ ବଇଣ୍ଡା ରାମଦେଓ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଓ କିଶୋରନଗର ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଶନିବାର ନବୋଦୟ ପ୍ରବେଶିକା ପରୀକ୍ଷା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଦୋକାନରେ ପଶିଗଲା ଟ୍ରକ

ଦୋକାନରେ ପଶିଗଲା ଟ୍ରକ

ବଇଣ୍ଡା,୨୧।୪(ଡି.ଏନ.ଏ)- ହଣ୍ଡପା ଥାନା ନାକିଚି-ଠାକୁରଗଡ଼ ପୂର୍ତ୍ତ ବିଭାଗ ରାସ୍ତାର ନାକିଚିଠାରେ ଜୟନ୍ତ ନାୟକଙ୍କ ଭେରାଇଟି ଦୋକାନରେ ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ଏକ କୋଇଲା ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ ପଶିଯାଇ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛି।

ପ୍ରବେଶିକା ପରୀକ୍ଷା ଦେଲେ  ୪୫୭ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର

ପ୍ରବେଶିକା ପରୀକ୍ଷା ଦେଲେ ୪୫୭ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର

କଣିହାଁ, ୨୧।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କଣିହାଁ ବ୍ଲକର ୨ଟି କେନ୍ଦ୍ରରେ ନବୋଦୟ ପ୍ରବେଶିକା ପରୀକ୍ଷା ଶନିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଜିଲା ଜଜ୍‌  କୋର୍ଟର ନୂତନ ଗୃହ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ଜିଲା ଜଜ୍‌ କୋର୍ଟର ନୂତନ ଗୃହ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୨୧।୪- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଜଜ୍‌ କୋର୍ଟର ନୂତନ ଗୃହ ଶନିବାର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ହାଇକୋର୍ଟର ମୁଖ୍ୟ ବିଚାରପତି ଜଷ୍ଟିସ୍‌ ବିନିତ ସରଣ ଯୋଗଦେଇ ଏହାକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ।

ଆମ୍ବେଦକର ଜୟନ୍ତୀ ପାଳିତ

ଆମ୍ବେଦକର ଜୟନ୍ତୀ ପାଳିତ

ଭୁବନ, ୨୧।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଭୁବନ ଦଳିତ ମଞ୍ଚ ପକ୍ଷରୁ ସ୍ଥାନୀୟ କଲ୍ୟାଣ ମଣ୍ଡପ ପରିସରରେ ଶନିବାର ଆମ୍ବେଦକର ଜୟନ୍ତୀ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ପଞ୍ଜାବ ନ୍ୟାସନାଲ ବ୍ୟାଙ୍କ ସମ୍ମୁଖରେ ଶାନ୍ତି ପୂର୍ଣ୍ଣସଭା

ପଞ୍ଜାବ ନ୍ୟାସନାଲ ବ୍ୟାଙ୍କ ସମ୍ମୁଖରେ ଶାନ୍ତି ପୂର୍ଣ୍ଣସଭା

ବନ୍ତଳା,୨୧।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଆର୍ଥିକ ପରିଚାଳନାରେ ଅପାରଗତା ବିରୋଧରେ ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଯୁବ ବିଜେଡି ପକ୍ଷରୁ ଶନିବାର ପଞ୍ଜାବ ନ୍ୟାସନାଲ ବ୍ୟାଙ୍କ ସମ୍ମୁଖରେ ଶାନ୍ତି ପୂର୍ଣ୍ଣସଭା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।