ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ଧମକ ଦେଇ ଜୁଆଖେଳ, ୯ ଗିରଫ

ଧମକ ଦେଇ ଜୁଆଖେଳ, ୯ ଗିରଫ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ୍‌, ୧୦ା୧୨- ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ନିହଲପ୍ରସାଦ ଥାନା କାମାକ୍ଷାନଗର ଥାନାର ଦୁଇଟି ଅଞ୍ଚଳରୁ ପୃଥକ ଘଟଣାରେ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଜବରଦସ୍ତି ଜୁଆ ଖେଳାଇ ଅର୍ଥ ଶୋଷଣ କରୁଥିବା ୯ ଜଣଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି। ଏଥିସହ ପାଲି, ୯ ହଜାର ଟଙ୍କା ଓ ୨ଟି ବାଇକ୍‌ ଜବତ କରିଛି। ନିହଲପ୍ରସାଦ ଥାନା ପିଙ୍ଗୁଆ ଅଞ୍ଚଳରୁ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଧମକ ଦେଇ ଜୁଆ ଖେଳାଉଥିବାବେଳେ କୌଣସି ସୂତ୍ରରୁ ଖବର ପାଇ ଏସ୍‌ପି ବସନ୍ତ କୁମାର ପାଣିଗ୍ରାହୀଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପୋଲିସ ସ୍କ୍ବାଡ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଚଢ଼ାଉ କରିଥିଲା। ଏହି ଚଢ଼ାଉରେ ୬ ହଜାର ୪ଶହ ଟଙ୍କା ଓ ପାଲି ଜବତ କରାଯାଇଛି। ଏହାସହ ଖଣ୍ଡବନ୍ଧ ଗ୍ରାମର ଚିନ୍ତାମଣି ରାଉତ ଓ ସଞ୍ଜୟ ରାଉତ, ପିଙ୍ଗୁଆ ଗ୍ରାମର ଦିଲୀପ କୁମାର ସାହୁ ଓ ଘୁଙ୍ଗୁରୁ ବାରିକ ଓ ସଡଙ୍ଗୀ ଗ୍ରାମର ପ୍ରମୋଦ ପୋଥାଳଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। ଏ ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ନିହଲପ୍ରସାଦ ଥାନାରେ ନଂ. ୧୪୦/୧୭ ଦଫା ୩୮୪, ୩ ଓପିଜି ଆକ୍ଟରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରାଯାଇଛି। ସେହିପରି କାମାକ୍ଷାନଗର ଥାନା ମାଳପୁରା ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ଏକ ଢାବା ନିକଟରୁ ଲୋକଙ୍କୁ ଧମକ ଦେଇ ଜୁଆ ଖେଳାଉଥିବାବେଳେ ଏସ୍‌ପିଙ୍କ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ସ୍କ୍ବାଡ ଚଢ଼ାଉ କରି ୨ ହାଜାର ୬ଶହ ଟଙ୍କା ସହ ପାଲି ଓ ୨ଟି ବାଇକ୍‌(ନଂ. ଓଡି ୦୬ ଏ ୨୧୦୦ ଏବଂ ଓଆର୍‌ ୦୬ ଜି ୨୬୬୦)ଜବତ କରିଥିଲେ। ଏହାସହ ମାଳପୁରା ଗ୍ରାମର ସ୍ବାଧୀନ ନାୟକ, ପଣ୍ଡୁଆ ଗ୍ରାମର ନିରଞ୍ଜନ ପ୍ରଧାନ, ଅନନ୍ତପୁରଗ୍ରାମର ଗଗନ ପାତ୍ର, ଆଳୁତୁମା ଗ୍ରାମର ମିଞ୍ଜା ସେଠୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। ଜିଲାରେ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଧମକ ଓ ପ୍ରଲୋଭନ ଦେଖାଇ ଜୁଆ ଖେଳାଇ ସର୍ବସ୍ବାନ୍ତ କରୁଥିବା ଅପରାଧିଙ୍କୁ ଧରିବା ପାଇଁ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ସ୍କ୍ବାଡ ଗଠନ କରାଯାଇଛି ଏବଂ ବିଭିନ୍ନ ସମୟରେ ଚଢ଼ାଉ କରାଯାଉଛି ବୋଲି ଏସ୍‌ପି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

All Right Reserved By

Model This Week

ନିକିତା

ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

କେନାଲ ପୁନରୁଦ୍ଧାର ଦାବିରେ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନ

କେନାଲ ପୁନରୁଦ୍ଧାର ଦାବିରେ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୨୪।୪: ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ବଅଁରପାଳ ବ୍ଲକ କୁଇଓ ଗ୍ରାମ ଦେଇ ଯାଇଥିବା ଅନୁଗୋଳ-କଳମଛୁଇଁ ପିଡବ୍ଲ୍ୟୁଡି ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି ରହିଛି। ଏଥିଯୋଗୁ ଉକ୍ତ ରାସ୍ତାର ଉଭୟ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଥିବା କେନାଲ ପୋତି ହୋଇଯାଇଛି।

ପାଣି ପାଇଁ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୨୪।୪- ପାନୀୟ ଜଳ ସମସ୍ୟା ଭୋଗୁଥିବା ଢେଙ୍କାନାଳ ସଦର ଥାନା ଭାଲିଆବୋଲକାଟେଣୀ ଦଳିତ ବସ୍ତିର ବାସିନ୍ଦା ସୋମବାର ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଓହ୍ଲାଇଛନ୍ତି। ପ୍ରତିବାଦସ୍ବରୂପ ପୂର୍ବାହ୍ନ ୮ଟାରେ ସେମାନେ ଭାପୁର ରାସ୍ତାର ଗୋହିରାଖାଲ ଛକରେ ରାସ୍ତାରୋକୋ କରିଥିଲେ। ଫଳରେ ଢେଙ୍କାନାଳ-ଭାପୁରକୁ ଯାନବାହନ ଚଳାଚଳ ବ୍ୟାହତ ହୋଇଥିଲା।

ପୃଥକ୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୪ ଗୁରୁତର

ଭୁବନ, ୨୪।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଭୁବନ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ସୋମବାର ପୃଥକ୍‌ ସ୍ଥାନରେ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟି ୪ଜଣ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି। ସେମାନେ ହେଲେ ବାରୁଆଁ ଗ୍ରାମର ଗଣେଶ୍ୱର ସେଠୀ (୧୮), ଆଶୁତୋଷ ନାୟକ (୨୧), ଯୁବରାଜ ବିନ୍ଧାଣୀ (୧୮) ଏବଂ ତୁମୁସିଙ୍ଗା ଥାନା ଶ୍ରୀରାମପୁର ଗ୍ରାମର ପ୍ରତାପ ନାୟକ (୪୨)। ଗଣେଶ୍ୱର, ଆଶୁତୋଷ ଏବଂ ଯୁବରାଜ ଏକ ବାଇକ୍‌ରେ ଯାଉଥିବାବେଳେ ଶ୍ୟାମଳ ଛକ ନିକଟରେ ତାଳଚେର ପଟୁ ଆସୁଥିବା ଏକ କୋଇଲା ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ୍‌ (ଓଡି ୧୯ ଏଫ୍‌ ୫୨୪୭) ସେମାନଙ୍କୁ ଧକ୍କା ଦେଇଥିଲା।

୩ ସ୍ଥାନରେ ଲାଗିଲା ହାଇମାଷ୍ଟ୍‌

୩ ସ୍ଥାନରେ ଲାଗିଲା ହାଇମାଷ୍ଟ୍‌

ରାସୋଳ, ୨୪।୪(ଡି.ଏନ.ଏ)ହିନ୍ଦୋଳ ବ୍ଲକ ରାସୋଳ ପଞ୍ଚାୟତର ୩ଟି ସ୍ଥାନରେ ସୋମବାର ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ଆଲୋକୀକରଣ ବ୍ୟବସ୍ଥା (ହାଇମାଷ୍ଟ୍‌) ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଛି। ବ୍ଲକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ପ୍ରିୟରଞ୍ଜନ ମାହୁନ୍ତ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ଏହାକୁ ଲୋକାର୍ପିତ କରିଥିଲେ। ପଞ୍ଚାୟତ ପକ୍ଷରୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ପ୍ରସ୍ତାବକ୍ରମେ ଗୋପବନ୍ଧୁ ଗ୍ରାମୀଣ ଯୋଜନାରେ ଏହାକୁ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରାଯାଇଛି। ଏଥିରେ ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇଛି ୩ଲକ୍ଷ ୫୦ ହଜାର ଟଙ୍କା। ଏହାଦ୍ୱାରା ଜନଗହଳିପୂର୍ଣ୍ଣ ନାଉକିଆରୀ ଛକ, ରାସୋଳ ହାଟ ପଡ଼ିଆ, ଗୋବର୍ଦ୍ଧନଗିରି ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ଉପକୃତ ହେବେ।

ନ୍ୟାୟ ଦାବି କଲେ ପୀଡ଼ିତାଙ୍କ ପରିବାର

କାମାକ୍ଷାନଗର,୨୪।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା କାମାକ୍ଷାନଗର ବ୍ଲକ ବାଇସିଙ୍ଗା ଗ୍ରାମରେ ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ରବିବାର ରାତିରେ ଚଢ଼ାଉବେଳେ ଅପ୍ରୀତିକର ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା। ବିଭାଗୀୟ କର୍ମଚାରୀମାନେ ଆକ୍ରୋଶମୂଳକ ଭାବେ ଗ୍ରାମର ବିଜୟ ବେହେରାଙ୍କ ନାବାଳିକା ଝିଅ ରାନୀଙ୍କୁ ନିସ୍ତୁକ ମାଡ଼ ମାରିଥିବା ଥାନାରେ ପରିବାର ଲୋକେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ। ଏହି ଘଟଣା ଜିଲାପାଳଙ୍କ ପାଖରେ ପହଞ୍ଚତ୍ଛି। ନ୍ୟାୟ ଦାବିରେ ପୀଡ଼ିତାଙ୍କ ପରିବାର ସୋମବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ଜନ ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣାଣି ପ୍ରକୋଷ୍ଠରେ ଜିଲାପାଳ ନିଖିଲ ପଓ୍ବନ କଲ୍ୟାଣଙ୍କୁ ଭେଟି ଫେରାଦ ହୋଇଛନ୍ତି।

୧ରୁ ହେଲମେଟ୍‌ ନିୟମ କଡ଼ାକଡ଼ି

୧ରୁ ହେଲମେଟ୍‌ ନିୟମ କଡ଼ାକଡ଼ି

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ୍‌, ୨୪।୪ ଢେଙ୍କାନାଳରେ ସୋମବାରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ୨୯ତମ ଜାତୀୟ ସଡ଼କ ସୁରକ୍ଷା ସପ୍ତାହ। ଶିଳ୍ପସମୃଦ୍ଧ ଜିଲାରେ ବଢ଼ୁଥିବା ଦୁର୍ଘଟଣା ରୋକିବାକୁ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ବ୍ୟାପକ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଛି। ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ପୂର୍ବାହ୍ନ ୯ଟାରେ ଜିଲାପାଳ ନିଖିଲ ପଓ୍ବନ କଲ୍ୟାଣ ଏକ ସଚେତନତା ରଥକୁ ପତାକା ଦେଖାଇ ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି। ଉକ୍ତ ରଥ ଜିଲାର ସମସ୍ତ ବ୍ଲକ ପରିକ୍ରମା କରି ଲୋକଙ୍କୁ ସଡ଼କ ସୁରକ୍ଷା ସମ୍ପର୍କରେ ସଚେତନ କରାଇବ।

ଔଷଧ ଖାଉନି ଆହତ ହାତୀ

ଔଷଧ ଖାଉନି ଆହତ ହାତୀ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୨୪।୪ ଢେଙ୍କାନାଳ ସଦର ଥାନା ଝାରଗାଡ଼ିଆ ଫାଣ୍ଡି କାଉଁରିଆପାଳ ରେଳଧାରଣାରେ ମାଲ୍‌ବାହୀ ଟ୍ରେନ୍‌ ଧକ୍କାରେ ଆହତ ମାଈହାତୀ ଔଷଧର ପାଖ ମାଡ଼ୁନି। ସୋମବାର ମଧ୍ୟ ଔଷଧ ଦେବାକୁ ଯାଇ ନାକେଦମ୍‌ ହୋଇଛନ୍ତି କର୍ମଚାରୀ, ଯାହାକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତାରେ ପଡ଼ିଛି ବନ ବିଭାଗ।

ପୋଖରୀରେ ବୁଡ଼ି ବାଳକ ମୃତ

ପୋଖରୀରେ ବୁଡ଼ି ବାଳକ ମୃତ

ବଅଁରପାଳ,୨୩।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବଅଁରପାଳ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଅରାହାଟ ଗ୍ରାମର ସ୍ବଦେଶ ରଞ୍ଜନ ସାମଲ(୧୭)ଙ୍କ ପୋଖରୀରେ ବୁଡ଼ି ସୋମବାର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସକାଳେ ସ୍ବଦେଶ ତାଙ୍କ ସାଙ୍ଗ ସହ ନିକଟସ୍ଥ ପୋଖରୀକୁ ଗାଧୋଇବା ପାଇଁ ଯାଇ ଅଧିକ ପାଣି ଥିବା ସ୍ଥାନକୁ ଚାଲିଯାଇଥିଲେ। ପହଁରା ଶିଖି ନ ଥିବାରୁ ସେ ବୁଡ଼ି ଯାଇଥିଲେ। ତାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇ ସ୍ଥାନୀୟ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ଅଣାଯାଇଥିବାବେଳେ ସେଠାରେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ଏ ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ପୋଲିସ ଏକ ଅପମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛି।

ରେଳଧାରଣାରୁ ଉଦ୍ଧାର ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ରେଳଧାରଣାରୁ ଉଦ୍ଧାର ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ତାଳଚେର,୨୪। ୪(ନି.ପ୍ର.)- ମୁର୍ମୂଷୁ ଅବସ୍ଥାରେ ରେଳଧାରଣା ନିକଟରେ ପଡ଼ିଥିବା ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ତାଳଚେର ଉପଖଣ୍ଡ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ପ୍ରକାଶ ଯେ, କୋଲିୟରୀ ଥାନା ତାଳଚେର ରେଲୱେ କଲୋନୀ ନିକଟସ୍ଥ ସାହିରେ ରହୁଥିବା ବିନୋଦ ବେହେରା (୨୩)ଙ୍କୁ ରବିବାର ଭୋର ସମୟରେ ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଥିଲା।

ଭାଉଜଙ୍କୁ ମାଡ଼, ଦିଅର ଗିରଫ

ଭାଉଜଙ୍କୁ ମାଡ଼, ଦିଅର ଗିରଫ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୨୪।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଭାଉଜଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମାରିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଜରପଡ଼ା ଥାନା ପୋଲିସ ସାଆନ୍ତରାପୁର ଗ୍ରାମର ନାରଣ ସାହୁ(୨୭)ଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି ସୋମବାର କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରିଛି। ଏ ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ନଂ. ୭୧/୧୮ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି।

ଯାତ୍ରା ଅଭିନେତ୍ରୀ ଉଷଶୀଙ୍କୁ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର ଅଭିଯୋଗ

ଯାତ୍ରା ଅଭିନେତ୍ରୀ ଉଷଶୀଙ୍କୁ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର ଅଭିଯୋଗ

ତାଳଚେର,୨୩।୪(ନି.ପ୍ର.)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା କଣିହାଁ ଥାନା ଡେରଙ୍ଗ ଗ୍ରାମକୁ ଏକ ଅପେରା ଦଳରେ ଅଭିନୟ ପାଇଁ ଯାଇଥିବା ଯାତ୍ରା ଅଭିନେତ୍ରୀ ଉଷଶୀ ମିଶ୍ରଙ୍କୁ ରବିବାର ରାତିରେ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇଥିବା ସୋମବାର କଣିହାଁ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଅଭିଯୋଗ ପାଇ ପୋଲିସ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିବା ସହ ଜଣେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି।

ଯୁବକଙ୍କୁ ବାସନ୍ଦ ଅଭିଯୋଗ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୨୩।୪- ଅନୁଗୋଳ ଥାନା ମୂଷାପାପୁଲି ଗ୍ରାମର ଭରତଚନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନଙ୍କୁ ଗ୍ରାମ କମିଟି ତରଫରୁ ବାସନ୍ଦ କରାଯାଇଥିବା ନେଇ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଭରତ ଅଭିଯୋଗରେ ଦର୍ଶାଇଛନ୍ତି ଯେ, ଶନିବାର ସକାଳେ ଗ୍ରାମର ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ତାଙ୍କୁ ଏକ ନୋଟିସ ଦେଇଥିଲେ।