ବ୍ରହ୍ମପୁର

ବନ୍ଧଗଡ଼ରେ କୃଷକ ସମାବେଶ

ବନ୍ଧଗଡ଼ରେ କୃଷକ ସମାବେଶ

ଫୁଲବାଣୀ ଅଫିସ, ୧୦।୧୨-ଫିରିଙ୍ଗିଆ ବ୍ଲକ ବନ୍ଧଗଡ଼ଠାରେ ରବିବାର ଚାଷୀ ସମ୍ମିଳନୀ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ସମ୍ମିଳନୀକୁ ଜିଲା ପରିଷଦ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ଆକାଂକ୍ଷା ପ୍ରଧାନ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ। ଏଥିରେ ଜୈବିକ ଚାଷ ଓ ଖତ ସାର ଚାଷ ଜମିରେ ପ୍ରୟୋଗ ଉପରେ ବ୍ୟାପକ ଭାବେ ଆଲୋଚନା କରାଯାଇଥିଲା। ଜିଲା କୃଷି ଅଧିକାରୀ ଅଭୟ କୁମାର ସେଠୀ, ଜିଲା ପ୍ରାଣୀ ଚିକିତ୍ସାଧିକାରୀ ଲଲାଟେନ୍ଦୁ କୁମାର ଆଇଚି, ଆଇଡିଆଇ ସଂଯୋଜକ ତପନ ପଟ୍ଟନାୟକ, ମନୋଜ କୁମାର ସେନାପତି, ନୂଆଗଁା ବ୍ଲକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଚକ୍ରଧର କହଁର, ଫୁଲବାଣୀ ବିଧାୟକ ପ୍ରତିନିଧି ପବିତ୍ର ନାୟକ ପ୍ରମୁଖ ଯୋଗଦେଇ ଚାଷୀଙ୍କର ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟା ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ। ଚାଷୀଙ୍କର ସମସ୍ୟାକୁ ଆଖି ଆଗରେ ରଖି ସରକାର ଆରମ୍ଭ କରିଥିବା ବିଭିନ୍ନ ଯୋଜନା ସମ୍ପର୍କରେ ବୈଦ୍ୟନାଥ ଖଟୁଆ ଅବଗତ କରିଥିଲେ। ସମ୍ମିଳନୀରେ ବିଭିନ୍ନ ବ୍ଳକ୍‌ରୁ ୫୦୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଚାଷୀ ଯୋଗଦେଇ ଠିକ୍‌ ସମୟରେ ସରକାରୀ ସହାୟତା ନ ମିଳିବା, ଯୋଜନା ବିଷୟରେ ସଚେତନ କରାଯାଉ ନ ଥିବା, ପ୍ରାକୃତିକ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ସମୟରେ ସରକାରୀ ସହାୟତା ନ ମିଳିବା ଆଦି ସମସ୍ୟା ସମ୍ପର୍କରେ କହିଥିଲେ। ଏହି ଅବସରରେ କେତେଜଣ ଚାଷୀଙ୍କୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ କରାଯାଇଥିଲା। ସ୍ବାତୀର ସମ୍ପାଦକ ଇଂ. ହରିଶଙ୍କର ରାଉତଙ୍କ ସଭାପତିତ୍ୱରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ସଂଯୋଜକ ପ୍ରଦୀପ କୁମାର ସ୍ବାଇଁ ଧନ୍ୟବାଦ ଦେଇଥିଲେ। ପ୍ରଭାତ ନାୟକ, ଅଶୋକ କୁମାର ତ୍ରିପାଠୀ, ଅଶ୍ୱିନୀ ନାୟକ, କୈଳାସ ଦାସ, ବିଶ୍ୱରଞ୍ଜନ କର, ଗିରିଶ ଚନ୍ଦ୍ର ସାମଲ ପ୍ରମୁଖ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ସହଯୋଗ କରିଥିଲେ।

All Right Reserved By

ବ୍ରହ୍ମପୁର

ମହିଳାଙ୍କ କ୍ଷତବିକ୍ଷତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ବଳାତ୍କାର ପରେ ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ

ମହିଳାଙ୍କ କ୍ଷତବିକ୍ଷତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ବଳାତ୍କାର ପରେ ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ

କନିଷି,୧୯।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଗୋଳନ୍ଥରା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ହଳଦିଆପଦର ଗ୍ରାମ ନିକଟସ୍ଥ ରାଳବ ଗ୍ରାମ ରୁକୁଣି ଆଶ୍ରମ ପଛପଟୁ ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳେ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ କ୍ଷତବିକ୍ଷକ ଉଲଗ୍ନ ମୃତଦେହ ପୋଲିସ ଜବତ କରିଛି। ଏନେଇ ନଂ.୧୧୫/୧୮ରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ସାଇଣ୍ଟିଫିକ୍‌ ଟିମ୍‌ ସହାୟତାରେ ପୋଲିସ ତଦନ୍ତ ଚଳାଇଛି। ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ ଗୋଟିଏ ମୋବାଇଲ ଫୋନ ଜବତ କରାଯାଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ପାରିପାର୍ଶ୍ୱିକ ପରିସ୍ଥିତିରୁ ମହିଳାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ପରେ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିବା ସନ୍ଦେହ କରାଯାଉଛି।

ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଶିକ୍ଷକ ମୃତ

ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଶିକ୍ଷକ ମୃତ

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୧୯।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଦିଗପହଣ୍ଡି-ବ୍ରହ୍ମପୁର ୩୨୬ନଂ. ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ଗୋକର୍ଣ୍ଣପୁର ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡ ନିକଟରେ ପିକଅପ୍‌ ଭ୍ୟାନ ଧକ୍କାରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଜଣେ ଶିକ୍ଷକ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଛନ୍ତି। ମୃତ ଶିକ୍ଷକ ଜଣକ ହେଲେ ଦିଗପହଣ୍ଡି ନିଳାଦ୍ରୀ ବିହାରରେ ରହୁଥିବା ପ୍ରଶାନ୍ତ କୁମାର ରଥ।

ଅର୍ଦ୍ଧଦଗ୍ଧ କିନ୍ନରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୩ ଅଟକ

ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର,୧୯।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ପୋଡିହୋଇ ଗୁରୁତର ହୋଇଥିବା ହିଞ୍ଜିଳି ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର ଜନୈକ କିନ୍ନରଙ୍କର ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ସୋମବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ କଟକ ବଡମେଡିକାଲରେ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ମୃତ୍ୟୁ ପୂର୍ବରୁ ସେ ତଦନ୍ତକାରୀ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ ଓ ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ୍‌ଙ୍କ ଆଗରେ ବୟାନ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଘରେ ପଶି ଲୁଟିନେଲେ ସୁନା, ରୂପା ଅଳଙ୍କାର

ଘରେ ପଶି ଲୁଟିନେଲେ ସୁନା, ରୂପା ଅଳଙ୍କାର

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୧୯।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଦିଗପହଣ୍ଡି ବ୍ଲକ ଗୌଡ଼ଗାଁ ପଞ୍ଚାୟତ ଦାଉଣୀ ଗ୍ରାମର ସ୍ବର୍ଗତ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ ମହାରଣାଙ୍କ ଘରେ ପଶି ଡ଼କାୟତମାନେ ପ୍ରାୟ ୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ସୁନା ଓ ରୂପା ଅଳଙ୍କାର ସମେତ ନଗଦ ପ୍ରାୟ ୧୦ ହଜାର ଲୁଟି ନେଇଛନ୍ତି।

ପିଇଓଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରି ଲୁଟ୍‌ ମାମଲା

ପିଇଓଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରି ଲୁଟ୍‌ ମାମଲା

ଭଞ୍ଜନଗର,୧୯।୬(ଡି.ଏନ.ଏ): ଜଗନ୍ନାଥପ୍ରସାଦ ବ୍ଲକ ଗେରେଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ଅଧକାରୀ (ପିଇଓ) ବସନ୍ତ କୁମାର ସାହୁଙ୍କଠାରୁ ଭତ୍ତା ଟଙ୍କା ଲୁଟ ମାମଲାରେ ପୋଲିସ ୨ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଚିହ୍ନଟ କରିଥିବା ବେଳେ ମଙ୍ଗଳବାର ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ଗିରଫ ଅଭିଯୁକ୍ତ ହେଲେ ପ୍ରତାପୁରର ଋତୁପୂର୍ଣ୍ଣ ଗୌଡ଼।

ବେଆଇନ ମାଟି ଚାଲାଣବେଳେ ୩ ଗାଡି ଜବତ

ବେଆଇନ ମାଟି ଚାଲାଣବେଳେ ୩ ଗାଡି ଜବତ

ଚିକିଟି,୧୯।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ସୋରଳ ଛକ ନିକଟରେ ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳେ ଚିକିଟି ତହସିଲ ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ବନବିଭାଗ ଇଲାକାରୁ ବେଆଇନ ଭାବେ ମାଟି ଚାଲାଣ ବେଳେ ଗୋଟିଏ ଟ୍ରକ୍‌ ଓ ୨ଟି ଟ୍ରାକ୍ଟର ଜବତ କରାଯାଇଛି।

ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୧୯।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କେ. ନୂଆଗାଁ ଥାନା ପୋଲିସ ରାମଚନ୍ଦ୍ର ଗ୍ରାମର ସୁରେଶ କୁମାର ରାଉଳଙ୍କୁ ଜାମିନବିହୀନ ଗିରଫ ପରଓ୍ବାନା ବଳରେ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରି ବ୍ରହ୍ମପୁର କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି। ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ସଦର କୋର୍ଟଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଓ୍ବାରେଣ୍ଟ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହାକୁ ଭିତ୍ତିକରି ସୁରେଶଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିବା ଏସଆଇ ଧନେଶ୍ୱର ନାହାକ କହିଛନ୍ତି।

ମଦ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ

ମଦ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୧୯।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଦିଗପହଣ୍ଡି ଥାନା ସାନଡୁମ୍ବୁଳା ଗ୍ରାମର ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ପୋଲିସ ମଦ ବିକ୍ରି ଅଭିଯୋଗରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଗିରଫ କରିଛି। ସେ ହେଲେ ସୁବାସ ସାହୁ। ତାଙ୍କ ନିକଟରୁ ୨୩ ମଦ ପାଉଚ ଜବତ କରାଯାଇଛି। ଏ ନେଇ ଥାନାରେ ଏକ ମାମଲା (ନଂ.୧୦୪/୧୮) ରୁଜୁ କରାଯାଇଛି। ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରାଯାଇଥିବା ଏଏସଆଇ କୃଷ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ଗୌଡ଼ କହିଛନ୍ତି।

ସାନଭାଇ ଠେଙ୍ଗାମାଡ଼ରେ ବଡ଼ ଗୁରୁତର

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୧୯।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଦିଗପହଣ୍ଡି ବ୍ଲକ ଭ୍ରମରପୁର ଓଡ଼ିଆ ସାହିରେ ସୋମବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ସାନଭାଇ ଠେଙ୍ଗାମାଡ଼ରେ ବଡ଼ଭାଇ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେ ହେଲେ ସୀମାଞ୍ଚଳ ସାହୁ।

ବନ୍ୟା, ବାତ୍ୟା ପ୍ରତିରୋଧକ ମକ୍‌ଡ୍ରିଲ୍‌

ବନ୍ୟା, ବାତ୍ୟା ପ୍ରତିରୋଧକ ମକ୍‌ଡ୍ରିଲ୍‌

ଚିକିଟି,୧୯।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ କ୍ରମେ ମଙ୍ଗଳବାର ଚିକିଟି ବ୍ଲକର ବିଭିନ୍ନ ପଞ୍ଚାୟତର ସମୂଦ୍ର କୂଳବର୍ତ୍ତୀ ଏବଂ ନଦୀ ତଟବର୍ତ୍ତୀ ଗ୍ରାମଗୁଡିକରେ ସାମ୍ଭାବ୍ୟ ବନ୍ୟା ଓ ବାତ୍ୟା ପ୍ରତିରୋଧକ ମକଡ୍ରିଲ୍‌ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଆଘାତରେ ଯୁବକ ମୃତ

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଆଘାତରେ ଯୁବକ ମୃତ

କବିସୂର୍ଯ୍ୟନଗର,୧୯।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- କବିସୂର୍ଯ୍ୟନଗର ଥାନା ନନ୍ଦିଆଗଡା ଗ୍ରାମରେ ମଙ୍ଗଳବାର ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପ୍ରାୟ ୧୨ଟାରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଆଘାତରେ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ମୃତ ଯୁବକ ଜଣକ ସେହି ଗ୍ରାମର କରୁଣା ଖଟେଇ।

ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗର ମକ୍‌ଡ୍ରିଲ୍‌

ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗର ମକ୍‌ଡ୍ରିଲ୍‌

ପାତ୍ରପୁର,୧୯।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ପାତ୍ରପୁର ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗ ତରଫରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ବ୍ଲକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ବନ୍ୟା ଓ ବାତ୍ୟା ଭଳି ବିପର୍ଯ୍ୟୟବେଳେ କିପରି ଧନଜୀବନ ରକ୍ଷା କରାଯାଇପାରିବ ସେ ନେଇ ମକ୍‌ଡ୍ରିଲ୍‌ କରାଯାଇଥିଲା।

Model This Week

ପ୍ରଭାତ