ବାଣିଜ୍ୟ |

ନୂଆ ବର୍ଷରୁ ବଢ଼ିବ କାର୍‌ ଦର

ନୂଆ ବର୍ଷରୁ ବଢ଼ିବ କାର୍‌ ଦର

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୦-୧୨(ବ୍ୟୁରୋ)- ଯେଉଁମାନେ ନୂଆ କାର କ୍ରୟ କରିବା ପାଇଁ ଯୋଜନା କରୁଛନ୍ତି ସେମାନେ ନୂଆ ବର୍ଷ ପୂର୍ବରୁ କିଣିଦେବା ବୋଧ ହୁଏ ଉଚିତ ହେବ। କାରଣ ଉତ୍ପାଦନ ଖର୍ଚ୍ଚ ଏବଂ ଲଜିଷ୍ଟିକ ଚାର୍ଜ ବଢିଥିବାରୁ ଦେଶର ପ୍ରମୁଖ କାର ନିର୍ମାତା ଏବେ ସେମାଙ୍କର ବିଭିନ୍ନ ମଡେଲ ଦର ବଢାଇବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଲେଣି। ଏହି ଦର ବୃଦ୍ଧି ନୂଆ ବର୍ଷରୁ ଲାଗୁ କରିବା ପାଇଁ କେତେକ କମ୍ପାନୀ ଘୋଷଣା କରି ସାରିଲେଣି। ଆଉ କିଛି କମ୍ପାନୀ ଖୁବ୍‌ଶୀଘ୍ର ଏ ନେଇ ସେମାନଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଘୋଷଣା କରିବେ ବୋଲି ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ଟୟୋଟା କିର୍ଲୋସ୍କାର, ମହିନ୍ଦ୍ରା ଆଣ୍ଡ୍‌ ମହିନ୍ଦ୍ରା, ହୋଣ୍ଡା ଭଳି କମ୍ପାନୀ ସେମାନଙ୍କ ଯୋଜନା ସ୍ପଷ୍ଟ କରିସାରିଛନ୍ତି। ଅପରପକ୍ଷରେ ମୂଲ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ନେଇ ମାରୁତି ସୁଜୁକି ମଧ୍ୟ ବିଚାର କରୁଛି ବୋଲି କମ୍ପାନୀର ଜଣେ ଆଞ୍ଚଳିକ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହା ଉପରେ କୌଣସି ସ୍ପଷ୍ଟ ନିଷ୍ପତ୍ତି ହୋଇ ନାହିଁ କି କମ୍ପାନୀ ପକ୍ଷରୁ କୌଣସି ଘୋଷଣା କରାଯାଇ ନାହିଁ। କିନ୍ତୁ ଉତ୍ପାଦନ ଖର୍ଚ୍ଚ ବୃଦ୍ଧି ହୋଇଥିବାରୁ ଖୁବ୍‌ ଶୀଘ୍ର କମ୍ପାନୀ ଏହାର ଦର ବୃଦ୍ଧି ନିଷ୍ପତ୍ତି ଘୋଷଣା କରିପାରେ। କେତେ ପ୍ରତିଶତ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦର ବୃଦ୍ଧି ହେବ ତାହା ଆଗକୁ ଜଣାପଡିବ ବୋଲି ଅଧିକାରୀଜଣକ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।
ସେହିପରି ହ୍ୟୁଣ୍ଡାଇର ଜଣେ ଅଧିକାରୀଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ ଏହାକୁ ନେଇ ବୋଧ ହୁଏ ଆଉ ୨ରୁ ୩ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ବିବୃତି ପ୍ରକାଶ ପାଇପାରେ। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ବର୍ଷ ଶେଷ ହେବାକୁ ଯାଉଥିବାରୁ କମ୍ପାନୀ ପକ୍ଷରୁ ଗ୍ରାହକ ଅନୁକୂଳ ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଉଛି। ଦର ବୃଦ୍ଧି ସମ୍ପର୍କରେ ଯଦି କୌଣସି ନିଷ୍ପତ୍ତି ହୁଏ ତେବେ ତାହା ଖୁବ୍‌ ଶୀଘ୍ର ଜଣାପଡିବ ବୋଲି ସେ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।
ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ନିକଟରେ ଜାତୀୟ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିବା ଖବର ଅନୁସାରେ ମହିନ୍ଦ୍ରା ଆଣ୍ଡ୍‌ ମହିନ୍ଦ୍ରାର ସଭାପତି(ଅଟୋମୋବାଇଲ୍‌) ରାଜନ ଓ୍ବାଧେର କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଉତ୍ପାଦନ ଖର୍ଚ୍ଚକୁ ଗୋଟିଏ ସୀମା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସହ୍ୟ କରି ହେବ। ଏହାଠାରୁ ଅଧିକ ହେଲେ ଦର ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ ପଡିବ। ସେହିପରି ଟୟୋଟା କିର୍ଲୋସ୍କାରର ଜଣେ ମୁଖପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି, ଉତ୍ପାଦନ ଓ ମାଲ ପରିବହନ ଖର୍ଚ୍ଚ ମହଙ୍ଗା ହେବା କାରଣରୁ ଦରବୃଦ୍ଧି ଯୋଜନା କରାଯାଇଛି। ସୂଚନା ମୁତାବକ ଟୟୋଟା କିର୍ଲୋସ୍କାର ଏହାର ବିଭିନ୍ନ ମଡେଲ୍‌ରେ ୩% ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମୂଲ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି କରିପାରେ। ଫଳରେ ମଡେଲ୍‌ଗୁଡିକ ୫ ହଜାରରୁ ୧ଲକ୍ଷ ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମହଙ୍ଗା ହେବ। ସେହିଭଳି ହୋଣ୍ଡା କାର୍‌ସ ଇଣ୍ଡିଆ ୧ରୁ ୨% ଦର ବୃଦ୍ଧି କରିବ ବୋଲି ପ୍ରକାଶ କରିଛି। ଫଳରେ ବିଭିନ୍ନ ମଡେଲ୍‌ ଦରରେ ୨୫୦୦୦ ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବୃଦ୍ଧି ଘଟିବ। ମହିନ୍ଦ୍ରା ଆଣ୍ଡ୍‌ ମହିନ୍ଦ୍ରା ଏହାର ମଡେଲ୍‌ ଗୁଡିକର ଦର ୭୦୦୦ ରୁ ୩୦୦୦୦ ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବୃଦ୍ଧି କରିପାରେ ବୋଲି ଖବର ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ଇସୁଜୁ ମୋଟର୍ସ ଏହାର ମଡେଲ୍‌ଗୁଡିକ ଦରରେ ୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବୃଦ୍ଧି କରିପାରେ। ସ୍କୋଡା ଅଟୋ ମଧ୍ୟ ଏହାର ବିଭିନ୍ନ ମଡେଲ୍‌ ଦରରେ ୨ରୁ୩% ବୃଦ୍ଧି କରିବ ବୋଲି ଘୋଷଣା କରିଛି।
ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ କେତେକ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ କମ୍ପାନୀ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଟୋ ଡିଲରମାନଙ୍କୁ ଦର ବୃଦ୍ଧି ସମ୍ପର୍କିତ ସୂଚନା ଦେଇସାରିଥିବା ଏମାନେ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

All Right Reserved By

ବାଣିଜ୍ୟ |

 ଟ୍ରେନ୍‌ ଚଳାଚଳ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ

ଟ୍ରେନ୍‌ ଚଳାଚଳ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୩-୭ ରାଜ୍ୟରେ ଲଗାଣ ବର୍ଷା ହେତୁ ରବିବାର ରେଳ ଚଳାଚଳ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇଛି। ପୂର୍ବତଟ ରେଳପଥ ପକ୍ଷରୁ ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଗାଡି ନମ୍ବର ୫୮୪୦୯ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ରୋଡ-ପୁରୀ ପାସେଞ୍ଜର ବାତିଲ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଦୁଇଟି ଟ୍ରେନ୍‌ର ଗତିପଥ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଯାଇଛି। ଗାଡି ନମ୍ବର ୧୮୩୦୩ ସମ୍ବଲପୁର-ପୁରୀ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍‌ ସମ୍ବଲପୁରରୁ ଆସୁଥିବା ବେଳେ ତାହା ଆଉ ପୁରୀ ଯାତ୍ରା ନ କରି ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୋଡ୍‌ ଷ୍ଟେଶନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯାତ୍ରା କରିଛି।

ଡିଜେଲ ଦର ୧୦ ପଇସା ହ୍ରାସ

ଡିଜେଲ ଦର ୧୦ ପଇସା ହ୍ରାସ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୩-୭(ବ୍ୟୁରୋ) ପେଟ୍ରୋଲ ଓ ଡିଜେଲ ଦର ସୋମବାର ପାଇଁ ଯଥାକ୍ରମେ ୭ ପଇସା ଓ ୧୦ ପଇସା ହ୍ରାସ ପାଇଛି। ଫଳରେ ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଲିଟର ପିଛା ଦର ୭୫ ଟଙ୍କା ୨୭ ପଇସାରୁ ୭୫ ଟଙ୍କା ୨୦ ପଇସାକୁ ଖସିଛି। ସେହିଭଳି ଡିଜେଲ ଦର ୭୨ ଟଙ୍କା ୯୧ ପଇସାରୁ ୭୨ ଟଙ୍କା ୮୧ ପଇସାକୁ ହ୍ରାସ ପାଇଛି ବୋଲି ସ୍ଥାନୀୟ ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ।

ବିଦେଶରେ ଡାକ୍ତରୀ ପଢିବାର ସୁଯୋଗ ଦେଉଛି ଉତ୍କଳ ଏକାଡେମୀ

ବିଦେଶରେ ଡାକ୍ତରୀ ପଢିବାର ସୁଯୋଗ ଦେଉଛି ଉତ୍କଳ ଏକାଡେମୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୩-୭(ବ୍ୟୁରୋ) ଭାରତରେ କମ୍‌ ଅର୍ଥ ବ୍ୟୟରେ ଡାକ୍ତରୀ ପାଠ ପଢିବା ପାଇଁ ସୁଯୋଗ ପାଉ ନ ଥିବା ଆଶାୟୀ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ପାଇଁ ବିଦେଶରେ ସୁଯୋଗ ରହିଛି। ତୁଳନାତ୍ମକ ଭାବେ କମ୍‌ ଖର୍ଚ୍ଚରେ ବିଦେଶରେ ମଧ୍ୟ ଗୁଣାତ୍ମକ ଶିକ୍ଷା ଲାଭ କରି ହେବ। ଏଥିପାଇଁ ଭର୍ଧମ ମେଟ୍ରୋପଲିଶ୍‌ ପ୍ରାଇଭେଟ୍‌ ଲିମିଟେଡ୍‌ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଉତ୍କଳ ଏକାଡେମୀ ସୁଯୋଗ ପ୍ରଦାନ କରୁଛି। ଏ ସମ୍ପର୍କିତ ସୂଚନା ଏବଂ ତଥ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରିବା ପାଇଁ ଏକାଡେମୀ ପକ୍ଷରୁ ରବିବାର ସ୍ଥାନୀୟ ଏକ ହୋଟେଲ୍‌ରେ କର୍ମଶାଳା ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିଲା।

ଏମ୍‌ଡି, ଚେୟାରମ୍ୟାନ ପଦ ଅଲଗା ରଖିବେ ୨୯୧  କମ୍ପାନୀ

ଏମ୍‌ଡି, ଚେୟାରମ୍ୟାନ ପଦ ଅଲଗା ରଖିବେ ୨୯୧ କମ୍ପାନୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୩-୭: ରିଲାଏନ୍ସ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିଜ୍‌, ଇନ୍‌ଫୋସିସ୍‌, ଟିସିଏସ୍‌ ଏବଂ ଭାରତୀ ଏୟାରଟେଲ୍‌ ଭଳି ଦେଶର ପ୍ରାୟ ୨୯୧ଟି ବଡ଼ ବଡ଼ କମ୍ପାନୀ ୨୦୨୦ ଏପ୍ରିଲ୍‌ ସୁଦ୍ଧା ସେମାନଙ୍କର ଅଣ-କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ଅଧ୍ୟକ୍ଷମାନଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତ କରିବେ। ବଜାର ନିୟାମକ ଭାରତୀୟ ପ୍ରତିଭୂତି ବିନିମୟ ବୋର୍ଡ(ସେବି)ର ଏହି ନିର୍ଦ୍ଦେଶକୁ ଲିଷ୍ଟେଡ୍‌ ଫାର୍ମଗୁଡିକୁ ପାଳନ କରିବାକୁ ପଡିବ।

ସିବିଡିଟିର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ :ବୃଦ୍ଧି କର ଆୟକରତା ସଂଖ୍ୟା

ସିବିଡିଟିର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ :ବୃଦ୍ଧି କର ଆୟକରତା ସଂଖ୍ୟା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୩-୭: ଅର୍ଥନୈତିକ କାରବାର ବୃଦ୍ଧି କରିବା ପାଇଁ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ଦେଶରେ ଅତିରିକ୍ତ ୧.୨୫ କୋଟି ନୂତନ ଟିକସଦାତାଙ୍କୁ ଯୋଡିବାକୁ ପଡିବ। ବିଶେଷ କରି ପଞ୍ଜାବ, ହରିୟାଣା, ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶ ଏବଂ ଜମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରକୁ ଏଥିପାଇଁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖିବା ସକାଶେ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷ ଟିକସ ବୋର୍ଡ(ସିବିଡିଟି) ଆୟକର ବିଭାଗକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛି।

ଏକ ଦଶନ୍ଧିରେ ୟୁଏସ୍‌କୁ ଟପିବ ଏସିଆ; ଦଶ ଦେଶର ଜିଡିପି ହେବ ୨୮ ଲକ୍ଷ କୋଟି ଡଲାର

ଏକ ଦଶନ୍ଧିରେ ୟୁଏସ୍‌କୁ ଟପିବ ଏସିଆ; ଦଶ ଦେଶର ଜିଡିପି ହେବ ୨୮ ଲକ୍ଷ କୋଟି ଡଲାର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୩-୭: ଆଉ ଏକ ଦଶନ୍ଧି ମଧ୍ୟରେ ଏସିଆ ମହାଦେଶ ତୁଳନାରେ ୟୁନାଇଟେଡ୍‌ ଷ୍ଟେଟ୍‌ ଅଫ୍‌ ଆମେରିକା(ୟୁଏସ୍‌ଏ) ପଛରେ ପଡ଼ିଯିବ। ୨୦୩୦ ବେଳକୁ ଏସିଆ ମହାଦେଶ ଅନ୍ତର୍ଗତ ୧୦ଟି ଦେଶର ମୋଟ ଘରୋଇ ଉତ୍ପାଦ(ଜିଡିପି) ମିଶିଲେ ୟୁଏସ୍‌ଏର ଜିଡିପିକୁ ଅତିକ୍ରମ କରିବ।

କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକଙ୍କୁ ବିଦା କରିପାରେ ପିଏନ୍‌ବି

କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକଙ୍କୁ ବିଦା କରିପାରେ ପିଏନ୍‌ବି

ବମ୍ବେ,୨୩-୭: ଦେଶର ଦୁଇ ପ୍ରମୁଖ ରାଷ୍ଟ୍ରାୟତ୍ତ ବ୍ୟାଙ୍କ ପଞ୍ଜାବ ନ୍ୟାଶନାଲ ବ୍ୟାଙ୍କ(ପିଏନ୍‌ବି) ଏବଂ ଆଲ୍ଲାହାବାଦ ବ୍ୟାଙ୍କ ଏହାର କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଖୁବଶୀଘ୍ର କଠୋର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିପାରନ୍ତି।

ରେଲ୍‌ଓ୍ବେ ପରୀକ୍ଷା ଅଗଷ୍ଟ ୯ରେ

ରେଲ୍‌ଓ୍ବେ ପରୀକ୍ଷା ଅଗଷ୍ଟ ୯ରେ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୩-୭:ଭାରତୀୟ ରେଳରେ ଲୋକୋପାଇଲଟ ଏବଂ ଟେକ୍ନିସାଇନ୍‌ ପଦପୂରଣ ପାଇଁ ଆସନ୍ତା ଅଗଷ୍ଟ୯ରେ କମ୍ପ୍ୟୁଟରଭିତ୍ତିକ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପରୀକ୍ଷା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ପାଖାପାଖି ୨୬,୫୦୨ ଟି ପଦବୀ ପୂରଣ କରିବା ସକାଶେ ଭାରତୀୟ ରେଳ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଥିବା ବେଳେ ଏଥିପାଇଁ ପ୍ରାୟ ୪୮ ଲକ୍ଷ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଅବେଦନ କରିଛନ୍ତି।

ସୁକନ୍ୟା ସମୃଦ୍ଧି ଲାଗି ସର୍ବନିମ୍ନ ବାର୍ଷିକ ଜମା ସୀମା କମିଲା

ସୁକନ୍ୟା ସମୃଦ୍ଧି ଲାଗି ସର୍ବନିମ୍ନ ବାର୍ଷିକ ଜମା ସୀମା କମିଲା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୩-୭(ପି.ଟି): ସୁକନ୍ୟା ସମୃଦ୍ଧି ଯୋଜନା ଲାଗି ସରକାର ବାର୍ଷିକ ସର୍ବନିମ୍ନ ଜମା ସୀମାକୁ ହ୍ରାସ କରିଛନ୍ତି। ୨୦୧୬ରେ ଆସିଥିବା ଏହି ଯୋଜନାରେ ବାର୍ଷିକ ଜମା ସୀମା ୧୦୦୦ଟଙ୍କା ରହିଥିଲା। ଏହି ସୀମାକୁ ସରକାର ୨୫୦ ଟଙ୍କାକୁ ହ୍ରାସ କରିଛନ୍ତି।

ଉଦ୍ୟୋଗ ଆଧାର ସଂଗ୍ରହ ଲାଗି ଏମ୍‌ଏସ୍‌ଏମ୍‌ଇଗୁଡିକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

ଉଦ୍ୟୋଗ ଆଧାର ସଂଗ୍ରହ ଲାଗି ଏମ୍‌ଏସ୍‌ଏମ୍‌ଇଗୁଡିକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୩-୭(ପି.ଟି): ଜିଏସ୍‌ଟି ନେଟଓ୍ବର୍କରେ ପଞ୍ଜୀକୃତ ହୋଇଥିବା ପ୍ରାୟ ୧ କୋଟି ଅଣୁ,କ୍ଷୁଦ୍ର ଓ ମଧ୍ୟମ ଉଦ୍ୟୋଗ( ଏମ୍‌ଏସ୍‌ଏମ୍‌ଇ)ଗୁଡିକୁ ଉଦ୍ୟୋଗ ଆଧାର ସଂଗ୍ରହ କରିବାକୁ ପଡିବ। ଏହା ସଂଗ୍ରହ ନେଇ ସରକାର ରବିବାର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

କନିଷ୍କ ଗୋଲ୍ଡ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଇଡି ମାମଲା

କନିଷ୍କ ଗୋଲ୍ଡ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଇଡି ମାମଲା

ଚେନ୍ନାଇ, ୨୩-୭(ପି.ଟି): କନିଷ୍କ ଗୋଲ୍ଡ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଭୁପେସ କୁମାର ଜୈନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ପ୍ରବର୍ତ୍ତନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ (ଇଡି)ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛି। ଉକ୍ତ ସଂସ୍ଥା ବିରୋଧରେ ଭାରତୀୟ ଷ୍ଟେଟ ବ୍ୟାଙ୍କ (ଏସ୍‌ବିଆଇ) ପକ୍ଷରୁ ଅଭିଯୋଗ ଆସିବା ପରେ ଇଡି ଏଭଳି ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛି।

ତ୍ୱରାନ୍ବିତ ହେବ ଖଣି ନିଲାମ ପ୍ରକ୍ରିୟା

ତ୍ୱରାନ୍ବିତ ହେବ ଖଣି ନିଲାମ ପ୍ରକ୍ରିୟା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୩-୭(ପି.ଟି): ଖଣି ନିଲାମ କ୍ଷେତ୍ରରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ରହିବା ଯୋଗୁ ନିଲାମ ଧାରା ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ ହେଉଛି। ଏଭଳି ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖି ଖଣି ନିଲାମ ପ୍ରକ୍ରିୟାକୁ ତ୍ୱରାନ୍ବିତ କରିବାକୁ ସରକାର ବିଚାର କରୁଛନ୍ତି। ନିଲାମ ପୂର୍ବରୁ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାରର ମଞ୍ଜୁରୀ ସୁବିଧା କରିବାକୁ ଯୋଜନା ରହିଛି।

Watch Live Broadcast of Rath Yatra Puri, Odisha Here

Model This Week

ଚିଣ୍ଟୁ