ଖେଳ |

ବମ୍ବେକୁ ହରାଇ ସେମିରେ କର୍ନାଟକ

ବମ୍ବେକୁ ହରାଇ ସେମିରେ କର୍ନାଟକ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୧୦।୧୨- ଶକ୍ତିଶାଳୀ ବମ୍ବେକୁ ପରାସ୍ତ କରି କର୍ନାଟକ ପ୍ରଥମ ଦଳ ଭାବେ ଚଳିତ ରଣଜୀ ଟ୍ରଫି ପ୍ରତିଯୋଗିତାର ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି। ନାଗପୁରର ବିଦର୍ଭ କ୍ରିକେଟ ଆସୋସିଏଶନ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ବମ୍ବେର ପ୍ରଥମ ଇନିଂସ ସ୍କୋର ୧୭୩ ରନର ଜବାବରେ କର୍ନାଟକ ଶ୍ରେୟାସ ଗୋପାଳ (୧୫୦ ରନ)ଙ୍କ ଶତକ ବଳରେ ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ ୫୭୦ ରନର ବିଶାଳ ସ୍କୋର କରିଥିଲା। ଜବାବରେ ୩୯୭ ରନ ପଛରେ ଥାଇ ୨ୟ ଇନିଂସ ଆରମ୍ଭ କରିଥିବା ବମ୍ବେ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ (୧୦୮)ଙ୍କ ଶତକ ସତ୍ତ୍ୱେ ରବିବାର ୪ର୍ଥ ଦିବସରେ ୩୭୭ ରନରେ ଅଲ୍‌ଆଉଟ୍‌ ହୋଇ ଏକ ଇନିଂସ ଓ ୨୦ ରନରେ ପରାଜୟ ବରଣ କରିଥିଲା। କର୍ନାଟକ ପକ୍ଷରୁ କ୍ରିଷ୍ଣାପ୍ପା ଗୌଥମ ୬ଟି ଉଇକେଟ୍‌ ଅକ୍ତିଆର କରିଥିଲେ। ମୋଟ୍‌ ୮ଟି ଉଇକେଟ୍‌ ସହ ୩୭ ରନ କରିଥିବା କର୍ନାଟକ ଅଧିନାୟକ ଆର୍‌. ବିନୟ କୁମାର ମ୍ୟାଚ୍‌ର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଖେଳାଳି ବିବେଚିତ ହୋଇଥିଲେ।

All Right Reserved By

Model This Week

Model This Week

ଖେଳ |

ଏବିସି କ୍ୱାର୍ଟରରେ ସାଇନା, ସିନ୍ଧୁ, ଶ୍ରୀକାନ୍ତ

ଏବିସି କ୍ୱାର୍ଟରରେ ସାଇନା, ସିନ୍ଧୁ, ଶ୍ରୀକାନ୍ତ

ଉହାନ (ଚାଇନା), ୨୬।୪(ପି.ଟି.)- ରାଜ୍ୟଗୋଷ୍ଠୀ କ୍ରୀଡ଼ା ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ ପଦକ ବିଜୟିନୀ ସାଇନା ନେହ୍ବାଲ ଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ ରୌପ୍ୟ ବିଜୟିନୀ ପି.ଭି. ସିନ୍ଧୁ ଏଠାରେ ଚାଲିଥିବା ଏସିଆ ବ୍ୟାଡ୍‌ମିଣ୍ଟନ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ (ଏବିସି) ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ କ୍ୱାର୍ଟର ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛନ୍ତି। ଟପ୍‌ ସିଡ୍‌ କିଡାମ୍ବୀ ଶ୍ରୀକାନ୍ତ ଓ ବିଶ୍ୱର ୧୦ ନମ୍ବର ଖେଳାଳି ଏଚ୍‌.ଏସ୍‌. ପ୍ରଣୟ ମଧ୍ୟ ପୁରୁଷ ସିଙ୍ଗଲ୍ସର ଅନ୍ତିମ-୮ରେ ସ୍ଥାନ ସୁରକ୍ଷିତ କରିନେଇଛନ୍ତି।

ଭାରତୀୟ ମହିଳା କ୍ରିକେଟ ଦଳର ବୋଲିଂ କୋଚ୍‌ ପାଇଁ ବିଜ୍ଞପ୍ତି

ଭାରତୀୟ ମହିଳା କ୍ରିକେଟ ଦଳର ବୋଲିଂ କୋଚ୍‌ ପାଇଁ ବିଜ୍ଞପ୍ତି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୬।୪(ପି.ଟି.)- ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ବୋର୍ଡ (ବିସିସିଆଇ) ଜାତୀୟ ମହିଳା କ୍ରିକେଟ ଦଳ ପାଇଁ ବୋଲିଂ କୋଚ୍‌ ଅନ୍ବେଷଣରେ ରହିଛି। ଖୁବ୍‌ ଶୀଘ୍ର ଏହି ପଦ ପୂରଣ ପାଇଁ ବିସିସିଆଇ ପକ୍ଷରୁ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ପ୍ରାକ୍ତନ ବରୋଦା ଅଲ୍‌ରାଉଣ୍ଡର ତୁଷାର ଆର୍ଥର ବର୍ତ୍ତମାନ ଭାରତୀୟ ଦଳର ବ୍ୟାଟିଂ କୋଚ୍‌ ରହିଛନ୍ତି।

ଜାତୀୟ କ୍ୟାମ୍ପ୍‌ରେ ଅମିତ୍‌, ବୀରେନ୍ଦ୍ର, ଦୀପସାନ, ନୀଲମ୍‌

ଜାତୀୟ କ୍ୟାମ୍ପ୍‌ରେ ଅମିତ୍‌, ବୀରେନ୍ଦ୍ର, ଦୀପସାନ, ନୀଲମ୍‌

ବାଙ୍ଗାଲୋର, ୨୬।୪(ପି.ଟି.)- ଶୁକ୍ରବାରଠାରୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଭାରତୀୟ କ୍ରୀଡ଼ା ପ୍ରାଧିକରଣ (ସାଇ) କ୍ୟାମ୍ପସରେ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଥିବା ଜାତୀୟ ହକି କ୍ୟାମ୍ପ୍‌ (ପୁରୁଷ) ପାଇଁ ହକି ଇଣ୍ଡିଆ ପକ୍ଷରୁ ୫୫ ଜଣିଆ ସମ୍ଭାବ୍ୟ ଖେଳାଳି ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି।

ନୂତନ ରେକର୍ଡ ସତ୍ତ୍ୱେ ନିରାଶ କଲେ ଶୁଟର ମନୁ-ମିଥରଭାଲ ଯୋଡ଼ି

ନୂତନ ରେକର୍ଡ ସତ୍ତ୍ୱେ ନିରାଶ କଲେ ଶୁଟର ମନୁ-ମିଥରଭାଲ ଯୋଡ଼ି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୬।୪- ନିକଟରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ଗୋଲ୍ଡ କୋଷ୍ଟଠାରେ ସମାପ୍ତ ହୋଇଥିବା ରାଜ୍ୟଗୋଷ୍ଠୀ କ୍ରୀଡ଼ା ଇଭେଣ୍ଟରେ ପଦକ ସଫଳତା ପାଇ ଭାରତକୁ ଗୌରବାନ୍ବିତ କରିଥିବା ଶୁଟର ମନୁ ଭାକର ଓ ଓମ୍‌ ମିଥରଭାଲ ଯୋଡ଼ି କୋରିଆର ଚାଙ୍ଗଓ୍ବନଠାରେ ଚାଲିଥିବା ଶୁଟିଂ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ର ଫାଇନାଲରେ ନିରାଶ କରିଛନ୍ତି।

କୋହଲିଙ୍କୁ ୧୨ ଲକ୍ଷ ଅର୍ଥଦଣ୍ଡ

କୋହଲିଙ୍କୁ ୧୨ ଲକ୍ଷ ଅର୍ଥଦଣ୍ଡ

ବାଙ୍ଗାଲୋର, ୨୬।୪(ପି.ଟି.)- ଚଳିତ ଆଇପିଏଲ୍‌ରେ ଏକ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ସ୍ଲୋ-ଓଭର ବୋଲିଂ ଲାଗି ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର ଅଧିନାୟକ ତଥା ତାରକା ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କୁ ୧୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜରିମାନା କରାଯାଇଛି।

ଡ୍ରାଭିଡ୍‌ଙ୍କୁ ଦ୍ରୋଣାଚାର୍ଯ୍ୟ, କୋହଲିଙ୍କୁ ଖେଳରତ୍ନ ପାଇଁ ସୁପାରିସ

ଡ୍ରାଭିଡ୍‌ଙ୍କୁ ଦ୍ରୋଣାଚାର୍ଯ୍ୟ, କୋହଲିଙ୍କୁ ଖେଳରତ୍ନ ପାଇଁ ସୁପାରିସ

କୋଲକାତା, ୨୬।୪(ପି.ଟି.)- ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ବୋର୍ଡ (ବିସିସିଆଇ) ପ୍ରାକ୍ତନ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟର ରାହୁଲ ଡ୍ରାଭିଡ୍‌ଙ୍କ ନାମକୁ ସମ୍ମାନଜନକ ଗୁରୁ ଦ୍ରୋଣାଚାର୍ଯ୍ୟ ପୁରସ୍କାର ପାଇଁ ସରକାରଙ୍କ ନିକଟକୁ ସୁପାରିସ କରିଛି। ସେହିଭଳି ଦେଶର ସର୍ବୋଚ୍ଚ କ୍ରୀଡ଼ା ପୁରସ୍କାର ‘ଖେଳରତ୍ନ’ପାଇଁ ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ନାମକୁ ସୁପାରିସ କରାଯାଇଛି।

ବାର୍ସିଲୋନା ଓପନ୍‌ରୁ ଜୋକୋଭିଚ୍‌ଙ୍କ ବିଦାୟ

ବାର୍ସିଲୋନା ଓପନ୍‌ରୁ ଜୋକୋଭିଚ୍‌ଙ୍କ ବିଦାୟ

ବାର୍ସିଲୋନା, ୨୬।୪(ଏଏଫ୍‌ପି)- ତାରକା ଟେନିସ ଖେଳାଳି ନୋଭାକ ଜୋକୋଭିଚ୍‌ଙ୍କୁ ଏଠାରେ ଚାଲିଥିବା ବାର୍ସିଲୋନା ଓପନ୍‌ରେ ନିରାଶ ହେବାକୁ ପଡ଼ିଛି। ପ୍ରତିଯୋଗିତାର ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଜୋକୋଭିଚ୍‌ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଭାବେ ବିଶ୍ୱର ୧୪୦ତମ ମାନ୍ୟତା ପ୍ରାପ୍ତ ମାର୍ଟିନ କ୍ଲିଜାନଙ୍କଠାରୁ ହାରିଯାଇଛନ୍ତି।

ନ୍ୟାୟ ଆଶାରେ କଳ୍ପନା

ନ୍ୟାୟ ଆଶାରେ କଳ୍ପନା

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୬।୪(କ୍ରୀଡ଼ା ପ୍ରତିନିଧି)-ଓଡ଼ିଶାର ପ୍ରଥମ ଏଭରେଷ୍ଟ ଆରୋହୀ କଳ୍ପନା ଦାସ। ପର୍ବତାରୋହଣ ପରି ଦୁସାହସିକ କ୍ରୀଡ଼ାକୁ ନିଶା ଓ ପେସାରେ ପରିଣତ କରିଥିବା ଢେଙ୍କାନାଳର ଏହି ମହିଳା ପର୍ବତାରୋହୀ ଏବେ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱ ଏବଂ ଆଶଙ୍କାରେ। କେବଳ ରାଜ୍ୟରେ ନୁହେଁ ଦେଶରେ ଦୁସାହସିକ କ୍ରୀଡ଼ାକୁ କ୍ୟାରିୟର କରିବାକୁ ଯାଉଥିବା ଯୁବତୀଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରେରଣାର ଉତ୍ସ ପାଲଟିଥିବା କଳ୍ପନା ଏବେ ଉପଯୁକ୍ତ ନ୍ୟାୟ ପାଇବାରୁ ବଞ୍ଚତ୍ତ।

ନିଶାନ୍ତ ଚାମ୍ପିୟନ, ରାକେଶ ରନର୍ସଅପ୍‌

ନିଶାନ୍ତ ଚାମ୍ପିୟନ, ରାକେଶ ରନର୍ସଅପ୍‌

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୬।୪(କ୍ରୀଡ଼ା ପ୍ରତିନିଧି)-ସ୍ଥାନୀୟ ଭିନ୍‌ଟେଜ୍‌ କ୍ଲବ ପରିସରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଅଲ୍‌ ଓଡ଼ିଶା ଓପନ ହ୍ୟାଣ୍ଡିକ୍ୟାପ ସ୍ନୁକର ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ରେ ନିଶାନ୍ତ ବିଶ୍ୱାଳ ଚାମ୍ପିୟନ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେ ବୁଧବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ଫାଇନାଲରେ ରାକେଶ ରୋଶନ ପ୍ରଧାନଙ୍କୁ ୫-୨ ଫ୍ରେମ୍‌ରେ ପରାସ୍ତ କରିଛନ୍ତି।

ଚିନ୍ମୟ ସେମିଫାଇନାଲରେ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୬।୪(କ୍ରୀଡ଼ା ପ୍ରତିନିଧି)-ଅଲଇଣ୍ଡିଆ ଟେନିସ ଆସୋସିଏଶନ(ଏଆଇଟିଏ) ଓ ଓଡ଼ିଶା ଟେନିସ ଆସୋସିଏଶନ (ଓଟିଏ)ର ଅନୁମୋଦନକ୍ରମେ ମେଣ୍ଢାଶାଳସ୍ଥିତ ଗୁରୁକୂଳ ଟେନିସ ରିସର୍ଟରେ ଚାଲିଥିବା ୫୦କେ ପୁରୁଷ ର଼୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ ଟେନିସ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ସିଙ୍ଗଲ୍ସ ସେମିଫାଇନାଲରେ ଓଡ଼ିଶାର ଚିନ୍ମୟ ପ୍ରଧାନ ପ୍ରବେଶ କରିଛନ୍ତି।

ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଧୋନୀଙ୍କ ରନିଂ

ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଧୋନୀଙ୍କ ରନିଂ

ବାଙ୍ଗାଲୋର, ୨୬।୪(ପି.ଟି.)- ନିଜର ଅବିଶ୍ୱସନୀୟ ଫିଟ୍‌ନେସ୍‌ ପାଇଁ ପୁଣିଥରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର କେନ୍ଦ୍ରବିନ୍ଦୁ ସାଜିଛନ୍ତି କ୍ରିକେଟର ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନୀ। ବୁଧବାର ସ୍ଥାନୀୟ ଏମ୍‌. ଚିନ୍ନାସ୍ବାମୀ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଘରୋଇ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର ବିପକ୍ଷ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ସେ ଯେଉଁଭଳି କିପିଂ ପ୍ୟାଡ୍‌ ଓ ଗ୍ଲୋଭ୍ସ ପିନ୍ଧି ବାଉଣ୍ଡରୀ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦୌଡ଼ି ଚୌକାକୁ ଅଟକାଇଥିଲେ ତାହାକୁ ନେଇ ଏବେ ଚାରିଆଡ଼େ ଚର୍ଚ୍ଚା।

ଏଏଫ୍‌ସି କପ୍‌ ନ୍ୟୁ ରାଡିଆଣ୍ଟଠାରୁ ହାରିଲା ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ଏଫ୍‌ସି

ଏଏଫ୍‌ସି କପ୍‌ ନ୍ୟୁ ରାଡିଆଣ୍ଟଠାରୁ ହାରିଲା ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ଏଫ୍‌ସି

ମାଲେ, ୨୬।୪(ପି.ଟି.)- ସୁପର୍‌ କପ୍‌ ଫୁଟ୍‌ବଲ ପ୍ରତିଯୋଗିତାର ପ୍ରଥମ ସଂସ୍କରଣରେ ଚାମ୍ପିୟନ ହୋଇ ଦମ୍‌ଦାର ଫର୍ମରେ ଥିବା ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ଏଫ୍‌ସି ଦଳକୁ ବୁଧବାର ନିରାଶ ହେବାକୁ ପଡ଼ିଛି। ମାଳଦୀପର ରାଜଧାନୀ ମାଲେଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏଏଫ୍‌ସି କପ୍‌ର ଏକ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ସୁନୀଲ ଛେତ୍ରୀଙ୍କ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ଦଳ ୨-୦ ଗୋଲରେ ଘରୋଇ ନ୍ୟୁ ରାଡିଆଣ୍ଟ ଦଳଠାରୁ ପରାସ୍ତ ହୋଇଛି।