ମେଟ୍ରୋ |

ଏସ୍‌ସିବିରେ ଦୁର୍ଦ୍ଦଶା ଭୋଗୁଛନ୍ତି ରକ୍ତକର୍କଟ ରୋଗୀ

ଏସ୍‌ସିବିରେ ଦୁର୍ଦ୍ଦଶା ଭୋଗୁଛନ୍ତି ରକ୍ତକର୍କଟ ରୋଗୀ

କଟକ ଅଫିସ, ୧୦।୧୨- ଆୟ ବହିର୍ଭୂତ ସମ୍ପତ୍ତି ଠୁଳ କରିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ପକ୍ଷରୁ ଏସ୍‌ସିବି ମେଡିକାଲ ରକ୍ତରୋଗ ବିଭାଗ (ହେମାଟୋଲୋଜି)ର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଫେସର ଡା. ରବୀନ୍ଦ୍ର ଜେନାଙ୍କ ଘରେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ଯାଞ୍ଚ ହୋଇଥିଲା। ନଭେମ୍ବର ୨୩ ତାରିଖରେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ସେଲ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ଡାକ୍ତର ଜେନାଙ୍କ ଘର, ଅଫିସ ସମେତ ୧୨ଟି ସ୍ଥାନରେ ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଇଥିଲା। ମୁଖ୍ୟତଃ ଓଡ଼ିଶା ରାଜ୍ୟ ଚିକିତ୍ସା ପାଣ୍ଠି (ଓଏସ୍‌ଟିଏଫ୍‌)ରୁ ଡାକ୍ତର ଜେନା କେତେ ଟଙ୍କା ରୋଗୀଙ୍କ ନିମନ୍ତେ ମଞ୍ଜୁର କରିଛନ୍ତି ଓ ଉକ୍ତ ଟଙ୍କାରେ କ’ଣ ସବୁ ଚିକିତ୍ସା ରୋଗୀଙ୍କୁ ଦିଆଯାଇଛି ସେନେଇ ଭିଜିଲାନ୍ସ ତଦନ୍ତ ଜାରି ରଖିଛି। ଏ ସବୁ ଭିତରେ ନଭେମ୍ବର ୨୭ରୁ ଡାକ୍ତର ଜେନା ଛୁଟିରେ ଅଛନ୍ତି। ହେଲେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ଚଢାଉ ପରେ ହେମାଟୋଲୋଜି ବିଭାଗରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଥିବା ରୋଗୀଙ୍କ ବେଳା ଯେପରି ଖରାପ ପଡ଼ିଯାଇଛି। ଉକ୍ତ ବିଭାଗରେ ଭର୍ତ୍ତି ହେଉଥିବା ରୋଗୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଅଧିକାଂଶ ରକ୍ତ କର୍କଟ ରୋଗରେ ପୀଡ଼ିତ। ଉକ୍ତ ରୋଗର ଚିକିତ୍ସା ଅତ୍ୟନ୍ତ ବ୍ୟୟବହୁଳ। ତେଣୁ ଏହି ରୋଗୀଙ୍କ ଚିକିତ୍ସାକୁ ସହଜ କରିବା ନିମନ୍ତେ ସରକାର ଓଏସ୍‌ଟିଏଫ୍‌ରୁ ସହାୟତା ଦେଇଥାନ୍ତି। ବିଭାଗୀୟ ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଫେସରଙ୍କ ଜରିଆରେ ଓଏସ୍‌ଟିଏଫ୍‌ ଅର୍ଥ ମଞ୍ଜୁର ହୋଇଥାଏ। ହେଲେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ଚଢାଉ ପରେ ଡାକ୍ତର ଜେନା ଛୁଟିରେ ଯିବା ଓ ଓଏସ୍‌ଟିଏଫ୍‌ ମଞ୍ଜୁର ପାଇଁ ଉକ୍ତ ବିଭାଗରେ ଆଉ କୌଣସି ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ କ୍ଷମତା ନ ମିଳିବା ରୋଗୀଙ୍କୁ ହୀନସ୍ତାରେ ପକାଇଛି।
ଅଦ୍ୟାବଧି ୬ ଜଣ ରୋଗୀ ଓଏସ୍‌ଟିଏଫ୍‌ ପାଇବା ପାଇଁ ଅପେକ୍ଷା କରିଥିବାବେଳେ ସେମାନଙ୍କ ଅର୍ଥ କିଭଳି ମଞ୍ଜୁର କରାଯିବ ସେନେଇ କେହି ତତ୍ପର ହେଉନାହାନ୍ତି। କେତେଜଣ ରୋଗୀ ଜମିବାଡି ବିକ୍ରି କରି ଏଠାରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେବା ଭଳି ଘଟଣା ଘଟିଲାଣି। ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଞ୍ଚଳରୁ ଆସିଥିବା ଜଣେ ରୋଗୀ ସମ୍ପର୍କୀୟ କୁହନ୍ତି, ଗଁାରୁ ହାତଉଧାରି କରି ଏଠାକୁ ଚିକିତ୍ସା ନିମନ୍ତେ ଆସିଥିଲି। ଓଏସ୍‌ଟିଏଫ୍‌ ସହାୟତାରେ ଚିକିତ୍ସା ମିଳିବ ବୋଲି ଜାଣିଥିଲି। ମାତ୍ର ୧୫ ଦିନ ହେବ ମୋ ଆବେଦନ ପଡ଼ିରହିଛି। ଏଠାରେ ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ ପଚାରିଲାବେଳକୁ ଆମର ସେ କ୍ଷମତା ନାହିଁ କୁହାଯାଉଥିବାବେଳେ ଓଏସ୍‌ଟିଏଫ୍‌ ସେକ୍ସନର କର୍ମଚାରୀମାନେ ଅପେକ୍ଷା କରିବାକୁ କହୁଛନ୍ତି। ବାଧ୍ୟହୋଇ ଗଁାରେ ଥିବା ଚାଷଜମି ବିକ୍ରି କରିବାକୁ ଯୋଜନା କରିଛି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ନିଆଳି ଅଞ୍ଚଳରୁ ଆସିଥିବା କୁନି ସ୍ବାଇଁ ନାମକ ଜଣେ ମହିଳା ପ୍ରଥମେ ଭୁବନେଶ୍ୱରର ଏକ ଘରୋଇ ହସ୍ପିଟାଲରେ ୮୦ହଜାର ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରି ଏସ୍‌ସିବିକୁ ଆସିଥିଲେ। ୧୫ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଏଠାରେ ୨୨ହଜାର ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହେଲାଣି। ତଥାପି ଓଏସ୍‌ଟିଏଫ୍‌ ମଞ୍ଜୁର ହୋଇ ନ ଥିବା କୁନିଙ୍କ ପୁଅ କହିଛନ୍ତି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସାମାଜିକ କର୍ମୀମାନେ ତୀବ୍ର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ୧୫ ଦିନ ହେବ ସରକାରଙ୍କ ରୋଗୀ କଲ୍ୟାଣ ନିମନ୍ତେ ଉଦ୍ଦିଷ୍ଟ ପାଣ୍ଠି ହେମାଟୋଲୋଜି ଭଳି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବିଭାଗର ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ମଞ୍ଜୁର ହୋଇପାରୁ ନ ଥିବାବେଳେ ମେଡିକାଲ ପ୍ରଶାସନ ହାତବାନ୍ଧି ବସିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟଜନକ ବୋଲି ସେମାନେ କହିଛନ୍ତି।
ଓଏସ୍‌ଟିଏଫ୍‌ ସେକ୍ସନର ଜଣେ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ କହିବା ଅନୁଯାୟୀ, ମେଡିକାଲ ପକ୍ଷରୁ ଏ ନେଇ ଆର୍‌ଡିସିଙ୍କ ମତାମତ ଲୋଡାଯାଇଛି। ସେଠାରୁ କ୍ଲିୟରାନ୍ସ ମିଳିବା ପରେ ଏ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଯାହା କିଛି କରାଯିବ। ମେଡିକାଲ ପ୍ରଶାସନିକ ଅଧିକାରୀ ପ୍ରତାପ ମିଶ୍ରଙ୍କୁ ପଚାରିବାରୁ ଉକ୍ତ ପ୍ରସଙ୍ଗ ତାଙ୍କ ନଜରକୁ ଆସି ନ ଥିବା କହିଥିଲେ। କେବଳ ଓଏସ୍‌ଟିଏଫ୍‌ ନୁହେଁ ଦୀର୍ଘଦିନ ହେବ ହେମାଟୋଲୋଜି ବିଭାଗର ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କୁଆଗୁଲୋମିଟର ମେଶିନ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଚଳ ହୋଇପଡ଼ିଛି। ଫଳରେ ହେମୋଫିଲିଆ ରୋଗୀମାନେ ରକ୍ତ ପରୀକ୍ଷା ନିମନ୍ତେ ସମସ୍ୟା ଭୋଗୁଛନ୍ତି। ଏହି ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ଘରୋଇ କେନ୍ଦ୍ରଗୁଡ଼ିକ ୫ରୁ ୧୦ହଜାର ଟଙ୍କା ନେଉଥିବା ବେଳେ ମେଶିନ ସଜଡ଼ା ନ ଯିବା ପଛରେ ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ର ଥିବା ସାମାଜିକ କର୍ମୀମାନେ କହୁଛନ୍ତି।

All Right Reserved By

ମେଟ୍ରୋ |

ଡ୍ରେନ ପାଇଁ ଘରୋଇ ଜମି କିଣିବ ବିଏମ୍‌ସି

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୯।୭(ବ୍ୟୁରୋ)- ଭାଗବତ ସନ୍ଧାନ ନିକଟ ଡ୍ରେନ୍‌ ପାଣି ନିଷ୍କାସନ ପାଇଁ ଭୁବନେଶ୍ୱର ମହାନଗର ନିଗମ(ବିଏମ୍‌ସି) ଘରୋଇ ଜମି ଅଧିଗ୍ରହଣ କରିବ। ଏଠାରେ ଡ୍ରେନ୍‌ର ସ୍ଥିତି ଆକଳନ ପାଇଁ ବିଏମ୍‌ସି କମିଶନର ଡ. କ୍ରିଷନ କୁମାରଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ନଗର ପ୍ରଶାସନର

ଟିଟୋଙ୍କୁ ପେଟ୍ରୋଲ ପମ୍ପ ଡିଲରଶିପ ମିଳିବା ପ୍ରସଙ୍ଗ ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ସୁପାରିସ କଲା ଆଇଓସିଏଲ୍‌

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୯।୭(ବ୍ୟୁରୋ)- ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟର ସୟଦ ଉସମାନ ଅଲି ଓରଫ ଟିଟୋଙ୍କୁ ପେଟ୍ରୋଲ ପମ୍ପ ଡିଲରଶିପ ମିଳିବା ଘଟଣାର ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ କରାଯିବ। ନିୟମର ଉଲ୍ଲଂଘନ କରାଯାଇ ଟିଟୋଙ୍କୁ ପେଟ୍ରୋଲ ପମ୍ପ ଦିଆଯାଇଥିବା ଆଇଓସିଏଲ(ଇଣ୍ଡିଆନ ଅଏଲ କର୍ପୋରେଶନ ଲିମିଟେଡ) ନିଜସ୍ବ ପ୍ରାଥମିକ ତଦନ୍ତରୁ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଥିଲା।

ଭୁବନେଶ୍ୱର ଓ୍ବାନ୍‌ ଟୋଲ ଫ୍ରି ନମ୍ବର ଉନ୍ମୋଚିତ , ଘରେ ବସି ଦାଖଲ କରିହେବ ଅଭିଯୋଗ

ଭୁବନେଶ୍ୱର ଓ୍ବାନ୍‌ ଟୋଲ ଫ୍ରି ନମ୍ବର ଉନ୍ମୋଚିତ , ଘରେ ବସି ଦାଖଲ କରିହେବ ଅଭିଯୋଗ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୯।୭ (ବ୍ୟୁରୋ)- ଏଣିକି ଭୁବନେଶ୍ୱର ସହରବାସୀଙ୍କୁ ଅଭିଯୋଗ ଦାଖଲ କରିବାକୁ ଆଉ ବାରମ୍ବାର ବିଏମ୍‌ସି କିମ୍ବା ବିଡିଏ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ଦୌଡିବାକୁ ପଡିବନି। ଘରେ ବସି ଗୋଟିଏ କଲରେ ବିଏମ୍‌ସି ପାଖରେ ପହଞ୍ଚିଯିବ ଅଭିଯୋଗ।

ଦବିଲା ବସ୍‌ ଚକ , ବାଘ ସଫାରିରେ ଫସିଲେ ୩୮ ପର୍ଯ୍ୟଟକ

ଦବିଲା ବସ୍‌ ଚକ , ବାଘ ସଫାରିରେ ଫସିଲେ ୩୮ ପର୍ଯ୍ୟଟକ

ବାରଙ୍ଗ,୧୯।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ନନ୍ଦନକାନନ ପ୍ରାଣୀଉଦ୍ୟାନରେ ଘଟିଛି ପୁଣି ଏକ ଅଘଟଣ। ମଙ୍ଗଳବାର ୩୮ଜଣ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କୁ ଧରି ବାଘ ସଫାରି ବୁଲାଇବାକୁ ନେଇଥିବା ବସ୍‌ର ଚକ କାଦୁଅ ରାସ୍ତାରେ ଦବିଯିବାରୁ ଯାତ୍ରୀମାନେ ସଫାରି ଭିତରେ ଫସିରହିଥିଲେ।

ଅନିଶ୍ଚିତତା ଭିତରେ ମୟୂର ଅଭୟାରଣ୍ୟ

ଅନିଶ୍ଚିତତା ଭିତରେ ମୟୂର ଅଭୟାରଣ୍ୟ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୯।୭(ବ୍ୟୁରୋ)- ଭୁବନେଶ୍ୱର ଉପକଣ୍ଠ ଅଞ୍ଚଳରେ ଚଳପ୍ରଚଳ କରୁଥିବା ମୟୂରଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ଏବଂ ବଂଶବୃଦ୍ଧି ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ମୟୂର ଅଭୟାରଣ୍ୟର ପରିକଳ୍ପନା କରାଯାଇଥିଲା। ମେଣ୍ଡାଶାଳ ସଂରକ୍ଷିତ ଜଙ୍ଗଲ, ଗଙ୍ଗାପାଟଣା ଓ ଦେଉଳିଆପାଟଣା ଅଞ୍ଚଳରେ ଏହି ଅଭୟାରଣ୍ୟ କରିବାକୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଯୋଜନା କରିଥିଲେ।

୨୧ରେ ‘କାଳିନ୍ଦୀ ଚରଣ ପାଣିଗ୍ରାହୀ’ ଆଲୋଚନାଚକ୍ର

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୯।୭(ବ୍ୟୁରୋ)-କେନ୍ଦ୍ର ସାହିତ୍ୟ ଏକାଡେମୀ ପକ୍ଷରୁ ଆସନ୍ତା ୨୧ ଏବଂ ୨୨ ତାରିଖରେ ୩ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ୨୧ ତାରିଖ ଅପରାହ୍ନରେ ଉତ୍କଳ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ସ୍ନାତକୋତ୍ତର ପରିଷଦ ସମ୍ମିଳନୀ

ଟାଇଗର୍‌ଙ୍କ ପରେ ସାମୁଏଲ୍‌ଙ୍କ ‘ମାୟାରେ ବାୟା’ ପ୍ରେମ

ଟାଇଗର୍‌ଙ୍କ ପରେ ସାମୁଏଲ୍‌ଙ୍କ ‘ମାୟାରେ ବାୟା’ ପ୍ରେମ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୯।୭(ବ୍ୟୁରୋ)-ଓଡ଼ିଆ ଫିଲ୍ମ ‘ଟୋକାଟା ଫସିଗଲା’ର ବହୁଚର୍ଚ୍ଚିତ ଗୀତ ‘ମାୟାରେ ବାୟା’ ଏବେ କେବଳ ଓଡ଼ିଶା କିମ୍ବା ଭାରତରେ ସୀମତ ହୋଇରହିନି। ପ୍ରଥମେ ବଲିଉଡ୍‌ର ଆକ୍ସନ ହିରୋ ଟାଇଗର ସ୍ରଫ୍‌ ଏହି ଗୀତରେ

‘ସ୍କିଲ ଅନ୍‌ ହୁଇଲ୍ସ’ର ଶୁଭାରମ୍ଭ

‘ସ୍କିଲ ଅନ୍‌ ହୁଇଲ୍ସ’ର ଶୁଭାରମ୍ଭ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୮।୭(ବ୍ୟୁରୋ)- ବିଦ୍ୟାଳୟ ଓ ଗଣଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ ଅଧୀନ ଓଡ଼ିଶା ମାଧ୍ୟମିକ ଶିକ୍ଷା ମିଶନ ଏବଂ ଲେଣ୍ଡ୍‌-ଏ-ହ୍ୟାଣ୍ଡ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆର ମିଳିତ ଉଦ୍ୟମରେ ଭ୍ରାମ୍ୟମାଣ ବହୁମୁଖୀ ଦକ୍ଷତା ବିକାଶ ପ୍ରୟୋଗଶାଳା ‘ସ୍କିଲ୍‌ ଅନ୍‌ ହୁଇଲ୍ସ’ର ବୁଧବାର ଶୁଭାରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଏହା ଜରିଆରେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ବିଭିନ୍ନ ଯନ୍ତ୍ରପାତିର ସଫଳ ପ୍ରୟୋଗ ସମ୍ପର୍କରେ ଶିକ୍ଷା ମିଳିବ।

ଲାଞ୍ଚ ନେଇ ଏସ୍‌ସିବି କନିଷ୍ଠ କିରାଣୀ ଗିରଫ

ଲାଞ୍ଚ ନେଇ ଏସ୍‌ସିବି କନିଷ୍ଠ କିରାଣୀ ଗିରଫ

କଟକ ଅଫିସ, ୧୮।୭- ୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ ନେଉଥିବା ବେଳେ ବୁଧବାର ଭିଜିଲାନ୍ସ ହାତରେ ଧରାପଡ଼ିଛନ୍ତି ଏସ୍‌ସିବି ମେଡିକାଲର କନିଷ୍ଠ କିରାଣୀ ଦିଲୀପ କୁମାର ରାଉତ। ମଙ୍ଗଳାବାଗ କାଠଗୋଲା ସାହିର ରୋହିତ କୁମାର ନାୟକ ନାମକ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କଠାରୁ ଦିଲୀପ ପୂର୍ବ ଦାବି ମୁତାବକ ଏହି ଲାଞ୍ଚ ଗ୍ରହଣ କରୁଥିଲେ। ରୋହିତଙ୍କ ଜେଜେମା ସାଗର ଦେଈ ଏସ୍‌ସିବି ମେଡିକାଲର ଜଣେ ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ କର୍ମଚାରୀ।

ଆଇସୋଲେଶନ ୱାର୍ଡକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ହେଲେ ବାଲେଶ୍ୱର ରୋଗୀ: ୫ଜଣଙ୍କ ଲିଭରରେ ରହିଛି ସମସ୍ୟା

ଆଇସୋଲେଶନ ୱାର୍ଡକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ହେଲେ ବାଲେଶ୍ୱର ରୋଗୀ: ୫ଜଣଙ୍କ ଲିଭରରେ ରହିଛି ସମସ୍ୟା

କଟକ ଅଫିସ, ୧୮।୭- ଅଜଣା ରୋଗରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇ ଏସ୍‌ସିବି ମେଡିକାଲରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଥିବା ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲାର ୮ଜଣ ରୋଗୀଙ୍କୁ ବୁଧବାର ଆଇସୋଲେଶନ ୱାର୍ଡକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଛି। ପ୍ରାଥମିକ ରକ୍ତ ପରୀକ୍ଷାରେ ଡେଙ୍ଗୁ ନେଗେଟିଭ୍‌ ବାହାରିଥିବାବେଳେ ସ୍ବାଇନ୍‌ ଫ୍ଲୁ ପାଇଁ ନମୁନା ସଂଗ୍ରହ କରାଯାଇ ଭୁବନେଶ୍ୱରସ୍ଥିତ ରିଜିଓନାଲ ମେଡିକାଲ ରିସର୍ଚ୍ଚ ସେଣ୍ଟର (ଆର୍‌ଏମ୍‌ଆର୍‌ସି)କୁ ପଠାଯାଇଛି।

ଚିନାବାଦାମ ବିକ୍ରିକୁ ନେଇ ଚାଷୀ ଅସନ୍ତୋଷ: ରାସ୍ତାରୋକୋ

କୃଷ୍ଣପ୍ରସାଦ, ୧୮।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଚିନାବାଦାମ ବିକ୍ରିକୁ ନେଇ ପୁରୀ ଜିଲା କୃଷ୍ଣପ୍ରସାଦ ବ୍ଲକର ଚାଷୀମାନେ ଚଢେୟା ଛକରେ ଚିନାବାଦାମ ରଖି ବୁଧବାର ରାସ୍ତାରୋକୋ କରିଛନ୍ତି। ଫଳରେ ପୁରୀ-କୃଷ୍ଣପ୍ରସାଦ ରାସ୍ତାରେ ଯାତାୟାତ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇଛି।

ବଜ୍ରପାତରେ ଜଳିଗଲା ସର୍ଭର ରୁମ୍‌: ୨ ଦିନ ହେଲା ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଚଳ

କଣ୍ଟାପଡା, ୧୮।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ବଜ୍ରପାତ ଘଟି କଣ୍ଟାପଡା ବ୍ଲକସ୍ଥିତ ଓଲଟପୁର ଇଣ୍ଡିଆନ୍‌ ବ୍ୟାଙ୍କର ସର୍ଭର ରୁମ ଜଳିଯିବା ଫଳରେ ଗତ ୨ଦିନ ହେଲା ବ୍ୟାଙ୍କ ସେବା ବନ୍ଦ ରହିଛି। ଫଳରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳର ଜନସାଧାରଣ ବ୍ୟାଙ୍କସେବା ପାଇବାରୁ ବଞ୍ଚିତ ହୋଇଛନ୍ତି।

Model This Week

ରୂପେଶ