Dharitri News
ମେଟ୍ରୋ |

ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ନାନୋ ଫିଲ୍ମ ଫେଷ୍ଟିଭାଲ: ଆଶା ପୂରଣ ହେଲା ଗୋବରାର

ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ନାନୋ ଫିଲ୍ମ ଫେଷ୍ଟିଭାଲ: ଆଶା ପୂରଣ ହେଲା ଗୋବରାର ପୁରୀ ଅଫିସ, ୯।୧୨: ଏବେ ବି ଅନେକ ଅଞ୍ଚଳରେ ଶିକ୍ଷାର ଆଲୁଅ ପହଞ୍ଚତ୍ ପାରିନାହିଁ। ପିଲାକୁ ସ୍କୁଲ ପଠାଇବା ଅପେକ୍ଷା ମା’ ବାପା ଘର କାମରେ ଲଗାଉଛନ୍ତି। ଗଁା ନିକଟ ଜଙ୍ଗଲକୁ ଛେଳି ଚରାଇବାକୁ ପଠାଉଛନ୍ତି। ପିଲାର ଇଚ୍ଛାକୁ ବୁଝିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁନାହାନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କ ଇଚ୍ଛାକୁ ପିଲା ଉପରେ ଲଦି ଦେଉଛନ୍ତି। ଏମିତି ଏକ କାହାଣୀକୁ ନେଇ ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହୋଇଥିଲା ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଆଶା ଗୋବରାର...। ସ୍ଥାନୀୟ ଟାଉନ ହଲ୍‌ ପରିସରରେ ଚାଲିଥିବା ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ନାନୋ ଫିଲ୍ମ ଫେଷ୍ଟିଭାଲର ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିବସରେ ଶନିବାର ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହୋଇଛି। ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଛେଳି ପାଳିଛନ୍ତି। ପୁଅ ଗୋବରାକୁ ସ୍କୁଲ ନ ପଠାଇ ତାକୁ ଛେଳି ଜଗିବାକୁ କହୁଛନ୍ତି। ଘର ଆଗ ଦେଇ କାନ୍ଧରେ ବହିବସ୍ତାନି ପକାଇ ସ୍କୁଲ ପିଲା ଗଲାବେଳେ ଗୋବରା ସେମାନଙ୍କୁ ଚାହିଁ ରହିଥାନ୍ତି। ହେଲେ ବାପାଙ୍କ ଆକଟ ଆଗରେ ସେ ଛେଳିପଲଙ୍କୁ ଧରି ଜଙ୍ଗଲକୁ ଚରାଇବାକୁ ପଳାଏ। ସ୍କୁଲ ମାଟି ମାଡ଼ି ନ ଥିବା ବାପା ଗୁହାଳରୁ ଛେଳି ଛାଡିବା ବେଳେ ପଥରରେ ଛେଳି ସଂଖ୍ୟା ଗଣିଥାନ୍ତି। ହେଲେ ଛେଳିଙ୍କୁ ଚରିବାକୁ ଛାଡିଦେଇ ଗୋବରା ସ୍କୁଲ ବାହାର କାନ୍ଥ କଡ଼ରେ ଠିଆ ହୋଇ ସଂଖ୍ୟା ଗଣନା ଶିଖିଯାଇଛି। ଛେଳି ପଲଙ୍କୁ ଗୁହାଳରେ ପୂରାଇବା ସମୟରେ ଆଉ ବାପାଙ୍କ ଭଳି ପଥରର ସାହାଯ୍ୟ ନିଏନି। ସଂଖ୍ୟାରେ ଗଣିପକାଏ। ବାପା ବୁଝିପାରନ୍ତି ଗୋବରାର ଇଚ୍ଛା। ଶେଷରେ ଗୋବରା ପାଇଁ ବହି ବସ୍ତାନି କିଣିଦିଅନ୍ତି। ଗୋବରା ବି ଅନ୍ୟ ପିଲାଙ୍କ ଭଳି ସ୍କୁଲ ଯାଏ। ଆଶା ପୂରଣ ହୁଏ ଗୋବରାର। ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରଟି ଉପସ୍ଥିତ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ମନକୁ ବେଶ୍‌ ଛୁଇଁଥିଲା। ଗୋବରା ବସ୍ତାନି ଧରି ସ୍କୁଲ ଯିବା ଦୃଶ୍ୟରେ ତାଳି ମାରି ଟାଉନହଲ୍‌କୁ କମ୍ପାଇ ଦେଇଥିଲେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର। ‘ବାପା’ରେ ମଦ ବିରୋଧୀ ବାର୍ତ୍ତା: ମଦ ଉଜାଡ଼ି ଦେଉଛି ସଂସାର। ଭାଙ୍ଗି ଦେଉଛି ଘର। ମଦ ନିଶାରେ ମଣିଷ ଅନେକ ଅମାନବୀୟ କାଣ୍ଡ କରିବସୁଛି। ସ୍ବାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀ ସମ୍ପର୍କରେ ଫାଟ ସୃଷ୍ଟି କରୁଛି। ଭାଇ ଭାଇ ମଧ୍ୟରେ ପାଚେରି ବି ଛିଡା କରିଦେଉଛି। ଏପରି କି ବାପା ଝିଅକୁ ମଧ୍ୟ ମଦ ପାଇଁ ବିକ୍ରି କରିବାକୁ କୁଣ୍ଠାବୋଧ କରୁନାହିଁ। ଦୈନନ୍ଦିନ ସମାଜରେ ଘଟୁଥିବା ଏଭଳି ଘଟଣାକୁ ନେଇ ତିଆରି ହୋଇଛି କ୍ଷୁଦ୍ର ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘ବାପା’। ମଦ ନିଶାରେ ବୁଡ଼ି ରହୁଥିବା ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଘର ସମ୍ମୁଖ କାନ୍ଥରେ ମଦ୍ୟପାନ, ଜୀବନ ଧନ୍ୟ ଲେଖି ପୋଷ୍ଟର ଲଗାଇଛନ୍ତି। ଏପରି କି ଏହି ମଦ ପାଇଁ ନିଜ ଛୋଟ ଝିଅକୁ ବିକ୍ରି କରିଦେଇଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଜଣେ ପଡୋଶୀ ଏ ବିଷୟରେ ଜାଣିବା ପରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀକୁ କହିଛନ୍ତି। ପୋଲିସ ସହାୟତାରେ ଝିଅକୁ ମା’ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି। ପୋଲିସ ଝିଅ ବିକିଥିବା ଓ କିଣିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି ଥାନାକୁ ନେଇଛି। ଦୀର୍ଘଦିନ ପରେ ଜେଲରୁ ଫେରିବା ପରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତି ଆସି କବାଟ ଠକ୍‌ ଠକ୍‌ କରୁଛନ୍ତି। ଝିଅ କବାଟ ଖୋଲିବା ପରେ ସମ୍ମୁଖରେ ବାପାଙ୍କୁ ଠିଆ ହୋଇଥିବା ଦେଖିଛନ୍ତି। ଭାବବିହ୍ବଳ ହୋଇ ଝିଅକୁ କୁଣ୍ଢାଇ ପକାଇଛନ୍ତି ସେହି ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣଙ୍କ। ଘରେ କାନ୍ଥରେ ମାରିଥିବା ସେହି ପୋଷ୍ଟରକୁ ନିଜ ହାତରେ ଚିରି ଫିଙ୍ଗି ଦେଇଛନ୍ତି। ଏମିତି ମଦବିରୋଧୀର ବାର୍ତ୍ତା ଦେଇଥିଲା ମାତ୍ର ଦେଢ ମିନିଟ୍‌ ଅବଧି ବିଶିଷ୍ଟ ଓଡ଼ିଆ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘ବାପା’, ଯାହାକୁ ମନଭରି ଉପଭୋଗ କରିଥିଲେ ଶତାଧିକ ସ୍କୁଲ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର। ନୀରବି ଯାଅନି, ମୁହଁଖୋଲ: ସେହିପରି ହିନ୍ଦୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘ବଚ୍‌ପନ’ ବି ପିଲାଙ୍କୁ ସଚେତନ କରାଇଥିଲା। କେତେଜଣ ଟ୍ୟୁଶନ ଶିକ୍ଷକ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ପଢାଇବା ବାହାନାରେ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ଖରାପ ସମ୍ପର୍କ ରଖିବାକୁ ଚାହିଁଥାନ୍ତି। ଗୁରୁ-ଶିଷ୍ୟ ପରମ୍ପରାରେ କଳାର କାଳିମା ଲଗାଉଥିବା ଏହିଭଳି ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ଶିକ୍ଷା ଦେବାକୁ ହେଲେ ଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ମୁହଁ ଖୋଲିବାକୁ ପଡିବ। ନଚେତ ମନକୁ ସବୁବେଳେ ସେହି ଘଟଣା ଆନ୍ଦୋଳିତ କରିବ। ପାଠରେ ହେଉ କିମ୍ବା ଅନ୍ୟ କୌଣସି କାମରେ ମନ ଲାଗିବ ନାହିଁ। ଜୀବନକୁ ସେହି ଘଟଣା ଦୁର୍ବିଷହ କରିଦେବ। ତେଣୁ ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ଖରାପ ବ୍ୟବହାର କଲେ ନିଜ ମା’ଙ୍କୁ କହିବା ଦରକାର। ଏମିତି ସଚେତନତାର ବାର୍ତ୍ତା ବାଣ୍ଟିଥିଲା ହିନ୍ଦୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘ବଚ୍‌ପନ୍‌’। କେବଳ ଏହି ତିନୋଟି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ନୁହେଁ, ନାନୋ ଫିଲ୍ମ ଫେଷ୍ଟିଭାଲର ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିବସରେ ହିନ୍ଦୀ, ଇଂଲିଶ, ଓଡ଼ିଆ ଭାଷାରେ ପ୍ରାୟ ୪୧ଟି ଫିଲ୍ମ ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହୋଇଥିଲା। ଏହି କ୍ଷୁଦ୍ର ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ମଧ୍ୟରେ କେତୋଟି କାର୍ଟୁନ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ମଧ୍ୟ ରହିଥିଲା। ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିବସରେ ଅତିଥି ଭାବେ ପୂର୍ବତନ ଜିଲା ପରିଷଦ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଦିବାକର ପାତ୍ର, ବ୍ରହ୍ମପୁର ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ ଡାଇରେକ୍ଟର ସୁଧୀର ସାବତ, ପୁରୀ ଜିଲା ଶିଶୁ ସୁରକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ ମନୋଜ ତ୍ରିପାଠୀ, ପୁରୀ ରୋଟାରୀ କ୍ଲବ ସେକ୍ରେଟାରୀ ବଦ୍ରିନାରାୟଣ ପାତ୍ର, ସାମାଜିକ କର୍ମୀ ଚକ୍ରଧର ମହାପାତ୍ର, ପରିବେଶବିତ୍‌ ଜଗନ୍ନାଥ ବସ୍ତିଆ, ରୋଟାରିଆନ ଦେବୀ ନନ୍ଦ ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ରହି ଶିଶୁଙ୍କ ଅଧିକାର ସମ୍ପର୍କରେ ବକ୍ତବ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ। ଫେଷ୍ଟିଭାଲର ସଂଯୋଜକ ସଞ୍ଜୀବ କୁମାର ରଥଶର୍ମା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସଂଯୋଜନା କରିଥିଲେ।

ମେଟ୍ରୋ |

ନେତାଜୀ ଆଦର୍ଶ ହୋଇ ରହିଛନ୍ତି, ରହିବେ

ନେତାଜୀ ଆଦର୍ଶ ହୋଇ ରହିଛନ୍ତି, ରହିବେ

ପୁରୀ ଅଫିସ, ୨୩।୧: ପୁରୀ ଜିଲା ମାଖନଲାଲ ହାଲ୍‌ଦାର ସ୍ମୃତି ସମିତି ପକ୍ଷରୁ ଭିଆଇପି ରୋଡ ନେତାଜୀ ଛକଠାରେ ମଙ୍ଗଳବାର ନେତାଜୀ ସୁଭାଷ ଚନ୍ଦ୍ର ବୋଷଙ୍କ ଜୟନ୍ତୀ ପାଳନ କରାଯାଇଛି। ଏଥିରେ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥିଭାବେ ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲାପାଳ ବିଭୂତି ଭୂଷଣ ଦାଶ ଯୋଗଦେଇ ନେତାଜୀଙ୍କ ଆଦର୍ଶ ଓ ନୀତିକୁ ମନେରଖିବାକୁ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ।

ପୁରୀ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ପାଣି ପଞ୍ଚାୟତ ପକ୍ଷ ପାଳନ

ପୁରୀ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ପାଣି ପଞ୍ଚାୟତ ପକ୍ଷ ପାଳନ

ସାକ୍ଷୀଗୋପାଳ,୨୩।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ପୁରୀ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ପାଣି ପଞ୍ଚାୟତ ପକ୍ଷ ମଙ୍ଗଳବାର ସାକ୍ଷୀଗୋପାଳ ଜଳସେଚନ ଉପଖଣ୍ଡ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥିଭାବେ ରାଜ୍ୟ ପଞ୍ଚାୟତିରାଜ ଓ ପାନୀୟ ଜଳଯୋଗାଣ ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରଦୀପ ମହାରଥୀ ଯୋଗଦେଇ ଜଳସମ୍ପଦର ସୁବିନିଯୋଗ ପାଇଁ ଉପସ୍ଥିତ କୃଷକ ଓ ପାଣି ପଞ୍ଚାୟତ କର୍ମକର୍ତ୍ତାମାନଙ୍କୁ ଆହ୍ବାନ ଦେଇଥିଲେ।

ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ଚୌଦ୍ୱାର,୨୩।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କଟକ ଚୌଦ୍ୱାର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କୁସ୍‌ପାଙ୍ଗୀ ନିକଟରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଏକ ଟ୍ରକ୍‌ ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଛି। ମୃତ ଶିକ୍ଷକ ହେଲେ ଜମ୍ବେଶ୍ୱର ଦାସ।

ନେତାଜୀ ଜୟନ୍ତୀ ସମାରୋହରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ

ନେତାଜୀ ଜୟନ୍ତୀ ସମାରୋହରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ

କଟକ ଅଫିସ,୨୩।୧: ନେତାଜୀଙ୍କ ଜନ୍ମସ୍ଥାନ ସଂଗ୍ରହାଳୟରେ ଆୟୋଜିତ ନେତାଜୀ ଜୟନ୍ତୀ ସମାରୋହରେ ମଙ୍ଗଳବାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଯୋଗଦେଇ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କରିବାସହ ନେତାଜୀଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତିରେ ମାଲ୍ୟାର୍ପଣ କରିଛନ୍ତି।

ନେତାଜୀ ମ୍ୟୁଜିୟମ ସମ୍ମୁଖରେ ବିକ୍ଷୋଭ

ନେତାଜୀ ମ୍ୟୁଜିୟମ ସମ୍ମୁଖରେ ବିକ୍ଷୋଭ

ପୁରୀ ଅଫିସ,୨୩।୧: ନେତାଜୀ ସୁଭାଷ ବୋଷ ମ୍ୟୁଜିୟମ ଖୋଲିବା ଦାବି ନେଇ ସ୍ଥାନୀୟ ଗୋପାଳବଲ୍ଲଭ ରେଡ୍‌ସ୍ଥିତ ନେତାଜୀ ସ୍ମୃତି ମ୍ୟୁଜିୟମ ସମ୍ମୁଖରେ ମଙ୍ଗଳବାର ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଛି। ନେତାଜୀ ଜୟନ୍ତୀ କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ମ୍ୟୁଜିୟମ ଫାଟକ ସମ୍ମୁଖରେ ଏହି ବିକ୍ଷୋଭ କରାଯିବା ସହ ପ୍ରତିବାଦ ସଭା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି।

ହୋଟେଲ ଅନନ୍ୟାରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ

ହୋଟେଲ ଅନନ୍ୟାରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ

ପୁରୀ ଅଫିସ,୨୩।୧: ସ୍ଥାନୀୟ ଭିଆଇପି ରୋଡସ୍ଥିତ ହୋଟେଲ ପ୍ରାଇଡ଼୍‌ ଅନନ୍ୟାରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଭୋର ସମୟରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟିଛି। ହୋଟେଲର ଚତୁର୍ଥ ମହଲାରେ ଥିବା ପ୍ୟାଣ୍ଟ୍ରି ଷ୍ଟୋରରେ କୌଣସି କାରଣରୁ ନିଆଁ ଲାଗିଯିବାରୁ ଏହି ଅଘଟଣ ଘଟିଛି।

ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ବେଣ୍ଟ ନୀତି ସମ୍ପନ୍ନ

ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ବେଣ୍ଟ ନୀତି ସମ୍ପନ୍ନ

ପୁରୀ ଅଫିସ, ୨୨।୧: ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ସୋମବାର ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଚାଚେରି ବେଶ ଓ ଭୋଗ ପରେ ଶ୍ରୀଦେବୀ, ଭୂଦେବୀ ଏବଂ ଦୋଳଗୋବିନ୍ଦ ଆଜ୍ଞାମାଳ ପାଇ ବେଣ୍ଟ(ଶିକାର) ନୀତି ନିମନ୍ତେ ବିମାନରେ ବିଜେ ହୋଇଥିଲେ।

ଛତିଶା ନିଯୋଗ ବୈଠକ: ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ନୀତି ଚୂଡ଼ାନ୍ତ

ଛତିଶା ନିଯୋଗ ବୈଠକ: ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ନୀତି ଚୂଡ଼ାନ୍ତ

ପୁରୀ ଅଫିସ, ୨୨।୧: ଆସନ୍ତା ୩୧ ତାରିଖରେ ମାଘ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା। ଏହିଦିନ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଗଜଉଦ୍ଧାରଣ ବେଶ ସାଙ୍ଗକୁ ରାହୁ ଗ୍ରସ୍ତୋଦୟ ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ମଧ୍ୟ ପଡୁଛି। ତେଣୁ ସୋମବାର ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଛତିଶା ନିଯୋଗ ବୈଠକରେ ଏହିଦିନର ନୀତି ନିର୍ଘଣ୍ଟ କରାଯାଇଛି।

ପଲିଥିନଜନିତ ପ୍ରଦୂଷଣକୁ ନେଇ ଏନ୍‌ଜିଟିଙ୍କ ଅସନ୍ତୋଷ

ପଲିଥିନଜନିତ ପ୍ରଦୂଷଣକୁ ନେଇ ଏନ୍‌ଜିଟିଙ୍କ ଅସନ୍ତୋଷ

ପୁରୀ ଅଫିସ, ୨୨।୧: ପୁରୀ ସହରରେ ପଲିଥିନ ଏବଂ ପ୍ରଦୂଷଣକୁ ନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ ବ୍ୟକ୍ତି କରିଛନ୍ତି ଜାତୀୟ ଗ୍ରୀନ ଟ୍ରିବ୍ୟୁନାଲ (ଏନ୍‌ଜିଟି)। ପଲିଥିନ ବ୍ୟବହାର ରୋକିବା ସହ ଉଲ୍ଲଂଘନକାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଆଇନ ଅନୁଯାୟୀ ଦୃଢ଼ ପଦକ୍ଷେପ ନେବାକୁ ପୁରୀ ପୌରସଂସ୍ଥାକୁ ଏନ୍‌ଜିଟି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଆପଣଙ୍କ ଭଲପାଇବା ମୋତେ ଋଣୀ କରିଛି: ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ଆପଣଙ୍କ ଭଲପାଇବା ମୋତେ ଋଣୀ କରିଛି: ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୨।୧(ବ୍ୟୁରୋ)- ପୁନେର ଏମ୍‌ଆଇଟି-ଡବ୍ଲ୍ୟୁପିୟୁ କ୍ୟାମ୍ପସ୍‌ରେ ୮ମ ଭାରତୀୟ ଛାତ୍ର ସଂସଦ ଅବସରରେ ରବିବାର ଦେଶର ଆଦର୍ଶ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ସମ୍ମାନ ପାଇବା ପରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଓଡ଼ିଶା ଫେରିଛନ୍ତି।

ନିର୍ବାଚନ କମିଶନଙ୍କୁ ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ପ୍ରଶ୍ନ: କାହିଁକି ପ୍ରକାଶ ପାଉନାହିଁ ବିଜେପୁର ଉପନିର୍ବାଚନ ବିଜ୍ଞପ୍ତି

ନିର୍ବାଚନ କମିଶନଙ୍କୁ ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ପ୍ରଶ୍ନ: କାହିଁକି ପ୍ରକାଶ ପାଉନାହିଁ ବିଜେପୁର ଉପନିର୍ବାଚନ ବିଜ୍ଞପ୍ତି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୨।୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ବିଜେପୁର ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀର ଉପନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କାହିଁକି ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପ୍ରକାଶ ପାଇନାହିଁ। ଏହି ଉପନିର୍ବାଚନକୁ କାହିଁକି ବିଳମ୍ବିତ କରାଯାଉଛି ବୋଲି ସୋମବାର ନିର୍ବାଚନ କମିଶନଙ୍କୁ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟ।

କୋକେଇ ହଲିଲା, ଶୁଣାଗଲା କଥା: ୧୧ ଘଣ୍ଟା ପରେ ଆଖି ବୁଜିଲେ

କୋକେଇ ହଲିଲା, ଶୁଣାଗଲା କଥା: ୧୧ ଘଣ୍ଟା ପରେ ଆଖି ବୁଜିଲେ

କଟକ ଅଫିସ, ୨୨।୧- କୋକେଇ ବନ୍ଧା ସରିଥିଲା। ପରିଜନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କାନ୍ଦ ବୋବାଳି ପଡ଼ିଯାଇଥିଲା। ହେଲେ ଶ୍ମଶାନ ଅଭିମୁଖେ କୋକେଇ ଉଠିଲା ବେଳକୁ ତାହା ହଲିବା ସହ କଥାସ୍ବର ଶୁଣାଯାଇଥିଲା।