ରାୟଗଡା

ଠିକାଦାର ବାପ-ପୁଅଙ୍କ ଜାଲିଆତି

ଠିକାଦାର ବାପ-ପୁଅଙ୍କ ଜାଲିଆତି
ଜୟପୁର,୯। ୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ବଣ୍ଟି ଅଗ୍ରୱାଲଙ୍କ ଭଳି ଠିକାଦାର ମିଥ୍ୟା ଟିଡିଆର୍‌ ଦେଇ ନବରଙ୍ଗପୁର, କଳାହାଣ୍ଡି, ନୂଆପଡ଼ା ଅଞ୍ଚଳରେ ଠିକାକାମ ହାତେଇବା ଭଳି ଜାଲିଆତି ଏଇ ନିକଟରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲା। ଏବେ କୋରାପୁଟ ଓ ରାୟଗଡ଼ା ଜିଲାରେ ମଧ୍ୟ ସେହିଭଳି ଭାବେ ଠିକାଦାର ବାପ-ପୁଅ ଓ ଅନ୍ୟ ଦୁଇଜଣ ଠିକାଦାର ଠିକା କାମ ହାତେଇଥିବା ନେଇ ଥାନାରେ ଏତଲା ହୋଇଛି। କୋରାପୁଟ ଓ ରାୟଗଡା ଜିଲାରେ କ୍ଷୁଦ୍ର ଜଳସେଚନ ବିଭାଗ ଏବଂ ଜୟପୁର କୋଲାବ ଓ ତେଲିଙ୍ଗିର ଇରିଗେସନ ବିଭାଗରେ ୫ କୋଟି ୩୯ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ୧୩ଟି ଠିକାକାମ ଉପରୋକ୍ତ ୪ ଜଣ ଠିକାଦାର ହାତେଇଛନ୍ତି। ଏନେଇ କ୍ଷୁଦ୍ର ଜଳସେଚନ, କୋଲାବ ଏବଂ ତେଲେଙ୍ଗିର ଇରିଗେସନ ବିଭାଗ କାଯର୍ର୍‌ୟନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀମାନଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଜୟପୁର ସଦର ଓ ଟାଉନଥାନା ଏବଂ କୋରାପୁଟ ସଦର ଥାନାରେ ମୋଟ ୪ଟି ଏତଲା ଦିଆଯାଇଛି। ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଜୟପୁର ତେଲିଙ୍ଗିର ଇରିଗେସନ ବିଭାଗର ୪୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ୧୫ ପ୍ରତିଶତରୁ କମ୍‌ ମୂଲ୍ୟରେ ଟେଣ୍ଡର ଜରିଆରେ ଠିକାଦାର ଗୋପାଳକୃଷ୍ଣ ନାୟକ କାମ ହାତେଇଥିଲେ। ସେ ୭ ଲକ୍ଷ ୪୨ ହଜାର ଟଙ୍କାର ମିଥ୍ୟା ଟିଡିଆର ପୂଜାରୀପୁଟ ଇଣ୍ଡିଆନ୍‌ ଓଭରସିଜ୍‌ ବ୍ୟାଙ୍କରେ ଦାଖଲ କରିଥିଲେ। ବର୍ତ୍ତମାନ କାର୍ଯ୍ୟର ମାତ୍ର ୧୫ ପ୍ରତିଶତ ଶେଷ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଠିକାଦାର ଜଣକ ପ୍ରାୟ ୭ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ବିଲ ଉଠାଇ ନେଇଛନ୍ତି ବୋଲି ତେଲେଙ୍ଗିରି ଡିଭିଜନର କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ ଶରତ ପଣ୍ଡା ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ା ଏନେଇ ଜୟପୁର ସଦର ଥାନାରେ କେଶ୍‌ ନଂ ୧୯୧/୧୭ରେ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ, ଗୋପାଳକୃଷ୍ଣ ଜୟପୁର କ୍ଷୁଦ୍ର ଜଳସେଚନ ବିଭାଗରେ ୫ଟି ଠିକା କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ୨୧ଲକ୍ଷ ୯୫ହଜାର ଟଙ୍କାର ୧୨ଟି ମିଥ୍ୟା ଟିଡିଆର ଦାଖଲ କରିଥିଲେ ା ତାଙ୍କ ବାପା ଠିକାଦାର ଗୌରାଙ୍ଗ ପ୍ରସାଦ ନାୟକ ମଧ୍ୟ କ୍ଷୁଦ୍ର ଜଳସେଚନ ବିଭାଗର ୩ଟି କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ୧ କୋଟି ୭୮ ଲକ୍ଷ ୨୨ ହଜାର ଟଙ୍କାର ମିଥ୍ୟା ଟିଡିଆର ଦେଇଥିଲେ। ଏହିପରି ଠିକାଦାର ବାପା ଓ ପୁଅ ସମୁଦାୟ ୮କୋଟି ଟଙ୍କାର କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ପୂଜାରୀପୁଟ ଆଇଓବିର ମିଥ୍ୟା ଟିଡିଆର ଦେଇ ୪ଟି କାର୍ଯ୍ୟ ନେଇଛନ୍ତି। ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଯାଞ୍ଚ ବେଳେ ଟିଡିଆର ଜାଲିଆତି ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲା। ଏନେଇ ଶୁକ୍ରବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ କ୍ଷୁଦ୍ର ଜଳସେଚନ ବିଭାଗର କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ ସୁବାସ ଚନ୍ଦ୍ର ସେଠୀଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଟାଉନ ଥାନାରେ ଏତଲା ଦିଆଯାଇଛି। ସେହିପରି ରାୟଗଡା କ୍ଷୁଦ୍ର ଜଳସେଚନ ଡିଭିଜନ ପକ୍ଷରୁ ୧କୋଟି ୮୦ ଲକ୍ଷର କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଠିକାଦାର ସଚିନ ସିଙ୍ଘଲ ୨୭ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ମିଥ୍ୟା ଏଫଡିଆର ଦାଖଲ କରିଛନ୍ତି । କୋଲାବ ଇରିଗେସନ ବିଭାଗର ୩୫ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର କେନାଲ ମରାମତି ଲାଗି ୩ଟି ଠିକାକାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଠିକାଦାର ନିଜ ପତ୍ନୀଙ୍କ ନାମରେ ମିଥ୍ୟା ଟିଡିଆର ଦାଖଲ କରିଥିବା କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ ସଞ୍ଜୀବ ଜ୍ଞାନ ଭତ୍ରା କୋରାପୁଟ ସଦର ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।
All Right Reserved By

ରାୟଗଡା

କଂଗ୍ରେସ ଛାଡି ବିଜେଡିରେ ସାମିଲ ହେଲେ କର୍ମୀ

କଂଗ୍ରେସ ଛାଡି ବିଜେଡିରେ ସାମିଲ ହେଲେ କର୍ମୀ

ମାଥିଲି, ୨୫।୯ (ଡି.ଏନ.ଏ) - ମାଲକାନଗିରି ଜିଲା ମାଥିଲି ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ସାଲିମିଠାରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ବିଜେଡିର ଏକ ସମ୍ମିଳନୀରେ କେତେକ କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀ ନିଜ ଦଳ ଛାଡି ବିଜେଡିରେ ଯୋଗଦେଇଛନ୍ତି। ଚିତ୍ରକୋଣ୍ତା ବିଧାୟକ ଡମ୍ବରୁ ଶିଶାଙ୍କ ଲୋକପ୍ରିୟତା ଏବଂ ବିଜେଡି ଆଦର୍ଶରେ ଅନୁପ୍ରାଣିତ ହୋଇ ସେମାନେ ବିଜେଡିରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିବା କହିଛନ୍ତି। 

ବିଜେଡିର କର୍ମୀ ସମ୍ମିଳନୀ

ବିଜେଡିର କର୍ମୀ ସମ୍ମିଳନୀ

ଖଇରପୁଟ, ୨୫ା୯ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ମାଲକାନଗିରି ଜିଲା  ଖଇରପୁଟ ବ୍ଲକ ଗୋବିନ୍ଦପାଲ୍ଲିସ୍ଥିତ  ଝାଡେଶ୍ୱରୀ ମନ୍ଦିର ପ୍ରାଙ୍ଗଣରେ ପଞ୍ଚାୟତସ୍ତରୀୟ ବିଜୁ ଜନତା ଦଳ ପକ୍ଷରୁ କର୍ମୀ ସମ୍ମିଳନୀ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡା ବିଧାୟକ ଡମ୍ବରୁ ଶିଶା ଯୋଗଦେଇ ନବୀନ ସରକାରଙ୍କ ସୁଶାସନ ତଥା ଜନହିତକର କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡିକ କିଭଳି ସବୁ ଲୋକଙ୍କ ପାଖରେ ପହଞ୍ଚତ୍ ପାରିବ ସେନେଇ ଗୁରୁତ୍ୱାରୋପ କରିଥିଲେ। 

ବଜ୍ରପାତରେ ବାଳକ ମୃତ

ବଜ୍ରପାତରେ ବାଳକ ମୃତ

ପାପଡାହାଣ୍ଡି,୨୫।୯(ଡି.ଏନ.ଏ)-ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲା ପାପଡାହାଣ୍ଡି  ବ୍ଲକ ତୁମ୍ବର୍ଲା ପଞ୍ଚାୟତ ରଜାମାଟୁ ଗ୍ରାମର ବାଳକ ଚନ୍ଦ୍ର ଜାନୀଙ୍କ ବଜ୍ରପାତରେ ମଙ୍ଗଳବାର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସେ ନିକଟସ୍ଥ କାଜୁବାଡରେ ଗାଈ ଚରାଇବାକୁ ଯାଇଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସହ ବଜ୍ରପାତ ହୋଇଥିଲା। ବଜ୍ରପାତରେ ସେ ଅଚେତ ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ପରିବାର ଲୋକ ତାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରି ଘରକୁ ଆଣିଥିଲେ। ପରେ ପାପଡାହାଣ୍ଡି ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରକୁ ନେଇଥିଲେ । ସେଠାରେ  ଡାକ୍ତର ତାଙ୍କୁ ମୃତ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ। 

ଗାଡିମୋଟର ଯାଞ୍ଚ: ଜରିମାନା ଆଦାୟ

ଗାଡିମୋଟର ଯାଞ୍ଚ: ଜରିମାନା ଆଦାୟ

ରାୟଗଡା ଅଫିସ, ୨୫।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.) ରାୟଗଡା ଜିଲା ଏସ୍‌ପି ରାହୁଲ ପିଆର୍‌ଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ କ୍ରମେ ଆଞ୍ଚଳିକ ପରିବହନ ବିଭାଗ ଓ ପୋଲିସ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ସୋମବାରଠାରୁ ସହରରେ ଯାନ ବାହାନ ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଉଛି।  ସହରର କୋରାପୁଟ ଛକ, ସାଇ ଇଣ୍ଟର ନ୍ୟାସନାଲ ଛକ, ପି.ଡବ୍ଲ୍ୟୁଡି ଛକ, ଆମ୍ବେଡକର ଆଦି ଛକରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଗାଡି ମୋଟର ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଇଛି। 

ଦିନ ଦୟାଲ ଉପାଧ୍ୟାଙ୍କ ଜୟନ୍ତୀ ପାଳିତ

ଦିନ ଦୟାଲ ଉପାଧ୍ୟାଙ୍କ ଜୟନ୍ତୀ ପାଳିତ

ମୁନିଗୁଡା, ୨୫।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ରାୟଗଡା ଜିଲା ମୁନିଗୁଡା ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସଭାଗୃହରେ ନେହେରୁ ଯୁବ କେନ୍ଦ୍ର ସଙ୍ଗଠନ ଓ ଗୁଣ୍ଡିଚା ନଗରସ୍ଥିତ ଡକ୍ଟର ଏପିଜେ ଅବ୍‌ଦୁଲ କଲାମ କ୍ରୀଡା ଏବଂ ସାମାଜିକ ଯୁବ କ୍ଲବ ମିଳିତ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଦୀନ ଦୟାଲ ଉପାଧ୍ୟାୟଙ୍କ ୧୦୩ ତମ ଜୟନ୍ତୀ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଅବହେଳା ଯୋଗୁ ଗର୍ଭବତୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ:  ଜିଲାମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଉତ୍ତେଜନା

ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଅବହେଳା ଯୋଗୁ ଗର୍ଭବତୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ: ଜିଲାମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଉତ୍ତେଜନା

କୋରାପୁଟ, ୨୫।୯(ସ୍ବ.ପ୍ର./ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଜଣେ ଗର୍ଭବତୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ କୋରାପୁଟ ଜିଲାମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଉତ୍ତେଜନା ଦେଖାଦେଇଛି। ମୃତକ ଜଣଙ୍କ ହେଲେ ସ୍ଥାନୀୟ ମର୍ଶିପୁଟ ଗ୍ରାମର ସୁନିଆ ଭୋଇଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ସାବି  (୨୦)। ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଅବହେଳା ଯୋଗୁ ଗର୍ଭବତୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରି ମୃତକଙ୍କ ସମ୍ପର୍କିୟମାନେ ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟର ମହିଳା ଓ ଶିଶୁ ବିଭାଗ ମୁଖ୍ୟ ଫାଟକ ବନ୍ଦ କରି ତା ଆଗରେ ଧାରଣା ଦେଇଛନ୍ତି। 

ତୈଳଦର ହ୍ରାସ ଦାବିରେ ଅଟୋ ଚାଳକ ସଂଘର ୨ ଦିନିଆ ଧାରଣା

ତୈଳଦର ହ୍ରାସ ଦାବିରେ ଅଟୋ ଚାଳକ ସଂଘର ୨ ଦିନିଆ ଧାରଣା

ମାଲକାନଗିରି, ୨୫।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ମାଲକାନଗିରି ଅଟୋ ଚାଳକ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ମଙ୍ଗଳବାରଠାରୁ ୨ ଦିନିଆ ବନ୍ଦ ଡାକରା ଦିଆଯାଇଛି। ତୈଳ ଦର ହ୍ରାସ କରିବା ଦାବିରେ ସେମାନେ ଧାରଣାରେ ବସିଛନ୍ତି। ଡିଜେଲ, ପେଟ୍ରୋଲ ଦର ବୃଦ୍ଧି ଯୋଗୁ ଯାତ୍ରୀ ଅଧିକ ଟଙ୍କା ଦେଇ ଯାତାୟତ କରିବାକୁ ଚାହୁଁ ନ ଥିବା ବେଳେ ବହୁ କ୍ଷତି ସହି ଗାଡି ଚଳାଇବାକୁ ପଡୁଛି ବୋଲି ସଂଘ ସଦସ୍ୟମାନେ କହିଛନ୍ତି। ରାଜ୍ୟ ଓ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଏଥିପ୍ରତି ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଇ ଲୋକଙ୍କ ହିତ ପାଇଁ ତୈଳଦର ହ୍ରାସ କରନ୍ତୁ ବୋଲି ସେମାନେ କହିଛନ୍ତି।

ଶହୀଦ ପ୍ରଶାନ୍ତଙ୍କ  ଶ୍ରାଦ୍ଧଦିବସ ପାଳିତ

ଶହୀଦ ପ୍ରଶାନ୍ତଙ୍କ ଶ୍ରାଦ୍ଧଦିବସ ପାଳିତ

କୋଷାଗୁମୁଡା,୨୫।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲା କୋଷାଗୁମୁଡା ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡଠାରେ ସୋମବାର ଶହୀଦ ପ୍ରଶାନ୍ତ ପାତ୍ରଙ୍କ ଶ୍ରାଦ୍ଧଦିବସ ପାଳନ କରାଯାଇଥିଲା । ସମସ୍ତ ଅତିଥି ଏବଂ ଗ୍ରାମବାସୀ ପ୍ରଶାନ୍ତଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତିରେ ପୁଷ୍ପମାଲ୍ୟ ଅର୍ପଣ କରି ସ୍ମୃତିଚାରଣ କରିଥିଲେ। କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ରାଜ୍ୟ ଶହୀଦ ସ୍ମୃତି ସଂସଦ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ମୁନା ତ୍ରିପାଠୀ ସଭାପତିତ୍ୱ କରିଥିବାବେଳେ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଡାବୁଗାଁ ବିଧାୟକ ଭୁଜବଳ ମାଝି, ଏପିଡି ରତ୍ନାକର ସାହୁ, ଡିପିଓ ବସନ୍ତ କୁମାର ପାତ୍ର, ବ୍ଲକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ଗୀତାମଣି ସମରଥ, ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ପଦମସାଏ ମାଳି, ଭାଜପା ରାଜ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ ସଦସ୍ୟ କୁଞ୍ଜବିହାରୀ ଦାସ, ଜିଲା ପରିଷଦ ସଭ୍ୟ ଯୁଗଧର ହରିଜନ, ସଭ୍ୟା କାମିନୀ ହରିଜନ, ପ୍ରଦେଶ କଂଗ୍ରେସ ସଭ୍ୟ ଧରମ ସିଂ, ବ୍ଲକ କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ସଞ୍ଜିବ ବିଶୋୟୀ, ଡିଏସପି ଗୋବିନ୍ଦ ଚନ୍ଦ୍ର ବୁରୁଦା, ସବଇନ୍ସପେକ୍ଟର ଆର.ଏନ. ସାହୁ, ଜିଲା ପୋଲିସ ସଂଘ ସଭାପତି ଗୋରୀ ମାଝି ଅତିଥିଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। 

ସୁଷମ ଖାଦ୍ୟରେ ପୋକ ବାହାରିବା ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ

ତେନ୍ତୁଳିଖୁଣ୍ଟି, ୨୫।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲା ମଞ୍ଚାଗାଁ ପଞ୍ଚାୟତ ବଙ୍ଗଳାଗୁଡା ଗ୍ରାମର ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି କେନ୍ଦ୍ରରେ ୧୫ତାରିଖରେ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ  ଦିଆଯାଇଥିବା ସୁଷମ ଖାଦ୍ୟ ସୁଜି ଓ ବାଦାମ ଲଡୁରୁ ପୋକ ବାହାରିବା ଘଟଣାର  ତଦନ୍ତ କରାଯାଇଛି। ଜିଲା ସମାଜ ମଙ୍ଗଳ ଅଧିକାରୀ ନିମାଇଁ ଚରଣ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣକାର ଓ ଶିଶୁବିକାଶ ପ୍ରକଳ୍ପ ଅଧିକାରୀ ବିନୋଦିନୀ ପଟ୍ଟନନାୟକ ବଙ୍ଗଳାଗୁଡାର ବିଭିନ୍ନ ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି କେନ୍ଦ୍ର ଯାଇ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଇଥିବା ଲଡୁ ,ସୁଜି ଏବଂ ଛତୁଆ ଯାଞ୍ଚ କରିଥିଲେ। 

ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକ କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ ବୈଠକ

ନବରଙ୍ଗପୁର,୨୫।୯(ବି.ପ୍ର.)-  ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକ କମିଟିର ଏକ କାର୍ଯ୍ୟାକାରିଣୀ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇ ଯାଇଛି । କମିଟିର ସଭାପତି ଡଃ. ରାଧାନାଥ ବେହେରାଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି ବୈଠକରେ ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ବି. ରାମମୂର୍ତ୍ତି ପଟ୍ଟନାୟକ ପୂର୍ବ ବୈଠକର ବିବରଣି ପାଠ କରିଥିଲେ । ଆଗାମି ଦିନରେ ଲୋକ ତଥା  ସମାଜ କଲ୍ୟାଣ ପାଇଁ ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି।

ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ବିଦ୍ୟାଳୟ ସମୂହ କବାଡି ପ୍ରତିଯୋଗିତା: ଚାମ୍ପିୟନଶିପ ନବରଙ୍ଗପୁର ଦଳକୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା

ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ବିଦ୍ୟାଳୟ ସମୂହ କବାଡି ପ୍ରତିଯୋଗିତା: ଚାମ୍ପିୟନଶିପ ନବରଙ୍ଗପୁର ଦଳକୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା

ନବରଙ୍ଗପୁର,୨୫।୯(ବି.ପ୍ର.)- ୧୭ ବର୍ଷରୁ କମ ବାଳିକା ବିଭାଗ କବାଡି ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲାର ଦଳ ଚାମ୍ପିୟାନସିପ ହୋଇଛି । ୬୪ ତମ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ବିଦ୍ୟାଳୟ ସମୂହ କବାଡି ପ୍ରତିଯୋଗୀତା ବରଗଡ ଜର୍ଜ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ୨୧ ରୁ ୨୩ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ହୋଇଥିଲା ।ରବିବାର ଉଦଯାପନୀ ଦିବସରେ ବୟନଶିଳ୍ପ ମନ୍ତ୍ରୀ ସ୍ନେହାଙ୍ଗିନି ଛୁରିଆ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇ ସିଲ୍ଡ ସହ ମାନପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ । ନବରଙ୍ଗପୁରରେ ଦଳ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ଜିଲା ମଙ୍ଗଳ ଅଧିକାରୀ ପବିତ୍ର ମୋହନ ପ୍ରଧାନ ଓ ଖେଳ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ କାଳିକିଙ୍କର  ପଟ୍ଟନାୟକ,  ଭାରପ୍ରାପ୍ତ ଶାରିରିକ ଶିକ୍ଷା ନିରିକ୍ଷକ ମନରଞ୍ଜନ ପ୍ରହରାଜ ପ୍ରମୁଖ ଖେଳାଳିମାନଙ୍କୁ ନେଇ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ସହ ସାକ୍ଷାତ କରାଇଥିଲେ । ଜିଳାପାଳ ଡଃ. ଅଜିତ କୁମାର ମିଶ୍ର ଦଳକୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ କରିଥିଲେ । 

ମା’ ଘର ଶାନ୍ତିସେନା ପକ୍ଷରୁ ନିଶାମୁକ୍ତ ଓଡ଼ିଶା ପଦଯାତ୍ରା

ମା’ ଘର ଶାନ୍ତିସେନା ପକ୍ଷରୁ ନିଶାମୁକ୍ତ ଓଡ଼ିଶା ପଦଯାତ୍ରା

ମାଲକାନଗିର, ୨୫।୯ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ମା’ ଘର ଶାନ୍ତି ସେନା ମାଲକାନଗିରି ଜିଲା ଶାଖା ପକ୍ଷରୁ ନିଶାମୁକ୍ତ ଓଡ଼ିଶା ପଦଯାତ୍ରା ସୋମବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ସଭାନେତ୍ରୀ ପ୍ରଶାନ୍ତିଲତା ବିଷୋୟୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ହୋଇଥିବା ଏହି ପଦଯାତ୍ରା ସ୍ଥାନୀୟ ମା’ ଘର କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରୁ ବାହାରି ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ପହଞ୍ଚତ୍ଥିଲା । ବିଭିନ୍ନ ଯୋଜନା ସତ୍ୱେ ମହିଳା ଓ ଶିଶୁଙ୍କ ପ୍ରତି ବଢ଼ି ଚାଲିଥିବା ହିସାଂର ମୁଖ୍ୟ କାରଣ ନିଶାଦ୍ରବ୍ୟ ସେବନ । ଯାହା କି ରାଜ୍ୟରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି।