Dharitri News
ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ବାର୍ଷିକ କ୍ରୀଡ଼ା: ପ୍ରୀତିମଞ୍ଜରୀ, ଆଶିଷ ଚାମ୍ପିୟନ

ବାର୍ଷିକ କ୍ରୀଡ଼ା: ପ୍ରୀତିମଞ୍ଜରୀ, ଆଶିଷ ଚାମ୍ପିୟନ ବଇଣ୍ଡା,୯।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ)- କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ ବଇଣ୍ଡା ସରସ୍ବତୀ ଶିଶୁମନ୍ଦିରରେ ଶୁକ୍ରବାର ଓ ଶନିବାର ବାର୍ଷିକ କ୍ରୀଡ଼ା ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ହଣ୍ଡପା ଥାନା ଆଇଆଇସି ସୁନୀଲ କୁମାର କର ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ଉତ୍ସବ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ। ବିଦ୍ୟାଳୟର ପ୍ରଥମରୁ ଅଷ୍ଟମ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୩୪୬ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଭାଗ ନେଇଥିଲେ। ଏଥିରେ ଦୌଡ଼, ଉଚ୍ଚଡ଼ିଆଁ, ଲମ୍ବଡ଼ିଆଁ, ଥାଳିଆ ଫିଙ୍ଗା, ଗୋଳା ଫିଙ୍ଗା, ଅଙ୍କ ଦୌଡ଼ ଆଦି କ୍ରୀଡ଼ାମାନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ବାଳିକା ବିଭାଗରେ ପ୍ରୀତିମଞ୍ଜରୀ ପ୍ରଧାନ, ବାଳକ ବିଭାଗର ଆଶିଷ ସାହୁ ଚାମ୍ପିୟନ ହୋଇଥିଲେ। ଶନିବାର ବିଦ୍ୟାଳୟର ପ୍ରଧାନ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ରବୀନ୍ଦ୍ରନାଥ ଜେନାଙ୍କ ସଭାପତିତ୍ୱରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଉଦ୍‌ଯାପନୀ ଉତ୍ସବରେ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ବଇଣ୍ଡା ଜନତା ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ କୃଷ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ଧୀର ବିଶୋଇ କୃତୀ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ପୁରସ୍କାର ବଣ୍ଟନ କରିଥିଲେ। ସମ୍ମାନିତ ଅତିଥି ଭାବେ ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ କୃଷି ଅଧିକାରୀ ଗୁଣନିଧି ପ୍ରଧାନ, ବିଦ୍ୟାଳୟର ସଭାପତି ସନାତନ ସାହୁ, ଉପସଭାପତି ମହେଶ୍ୱର ସାହୁ, ସମ୍ପାଦକ ନିତ୍ୟାନନ୍ଦ ବାରିକ, ଯୁଗ୍ମ ସମ୍ପାଦକ ଲକ୍ଷ୍ମୀଧର ବେହେରା, କୋଷାଧ୍ୟକ୍ଷ ରାଜେନ୍ଦ୍ର ରାଉତ ପ୍ରମୁଖ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ଖେଳଶିକ୍ଷକ ବୁଲୁ ପ୍ରସାଦ ସାହୁ, ଗୌରୀ ଶତପଥୀ, ଜ୍ୟୋତ୍ସାମୟୀ ପ୍ରଧାନ, ବାପୁଜୀ ଦେହୁରୀ, ପ୍ରକାଶ ସେଠୀ, ପ୍ରମୋଦ କୁମାର ସ୍ବାଇଁ ପ୍ରମୁଖ କ୍ରୀଡ଼ା ପରିଚାଳନା କରିଥିଲେ।

ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ଜର୍ମାନ ମିଳିମିଳା ସମ୍ପର୍କରେ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ଜର୍ମାନ ମିଳିମିଳା ସମ୍ପର୍କରେ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ବଇଣ୍ଡା,୧୬।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ ଲୁହାମୁଣ୍ଡା ଓ ପଞ୍ଚଗଡ଼ ଉଚ୍ଚ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଜର୍ମାନ ମିଳିମିଳା ରୋଗ ସମ୍ପର୍କରେ ଏକ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା।

ପୋକଣ୍ଡା ଗ୍ରାମରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ

ପୋକଣ୍ଡା ଗ୍ରାମରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ

ବଇଣ୍ଡା,୧୬।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଆଠମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକ ପାଇକସାହି ପଞ୍ଚାୟତ ପୋକଣ୍ଡା ଗ୍ରାମରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟି ମଳୟ ପ୍ରଧାନ ଓ ଅନିରୁଦ୍ଧ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ୪ଟି ନଡ଼ାଗଦା ଜଳିଯାଇଛି।

ବାଇକ୍‌ରୁ ଖସି ଦମ୍ପତି ଗୁରୁତର

ବଇଣ୍ଡା,୧୬।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ସାନହୁଲା-ପାଇକସାହି ରାସ୍ତାର ଠାକୁରଗଡ଼ ଥାନା ପାଇକ ସାହି ନିକଟରେ ମଙ୍ଗଳବାର ବାଇକ୍‌ରୁ ଖସି ହଣ୍ଡପା ଥାନା ଗୋବିନ୍ଦପୁର ଗ୍ରାମର ଅନାଦି ଦେହୁରି (୨୫) ଓ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ସୁକାନ୍ତି ଦେହୁରି (୨୧) ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି।

ଖଣି କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

ତାଳଚେର,୧୬।୧(ନି.ପ୍ର)- ତାଳଚେରସ୍ଥିତ ଭରତପୁର କୋଇଲା ଖଣିରେ ମଙ୍ଗଳବାର କର୍ମଚାରୀ ଦିଲୀପ କୁମାର ବିଶୋଇ (୫୪) ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି। ତା

ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ମହୋତ୍ସବ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୧୬।୧- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଷଷ୍ଠ ମହୋତ୍ସବ ପାଇଁ ଏକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ ମଙ୍ଗଳବାର ସର୍କିଟ ହାଉସରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ଜିଲାପାଳ ଅନିଲ କୁମାର ସାମଲ ସଭାପତିତ୍ୱ କରିଥିଲେ।

ଅନୁଗୋଳ ପୌରପରିଷଦ ଉପନିର୍ବାଚନ: ଶାନ୍ତିଶୃଙ୍ଖଳାର ସହ ଚାଲିଛି ମତଦାନ

ଅନୁଗୋଳ ପୌରପରିଷଦ ଉପନିର୍ବାଚନ: ଶାନ୍ତିଶୃଙ୍ଖଳାର ସହ ଚାଲିଛି ମତଦାନ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ୍‌,୧୬।୧: ଅନୁଗୋଳ ପୌର ପରିଷଦର ୧୦ ନମ୍ବର ଓ୍ବାର୍ଡର ଉପନିର୍ବାଚନରେ ଶାନ୍ତିଶୃଙ୍ଖଳାର ସହ ମତଦାନ ଚାଲିଛି। ୨ଟି ବୁଥ୍‌ରେ ମତଦାନ ଚାଲିଛି। ଏବେ ସୁଦ୍ଧା ୪୫ପ୍ରତିଶତ ପୁଲିଂ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି।

ନାଲକୋ ଡିପିଏସ୍‌ ସ୍କୁଲ ସଫେଇ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ବିକ୍ଷୋଭ

ନାଲକୋ ଡିପିଏସ୍‌ ସ୍କୁଲ ସଫେଇ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ବିକ୍ଷୋଭ

ବଅଁରପାଳ,୧୬।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ବିଭିନ୍ନ ଦାବି ନେଇ ନାଲକୋ ଡିପିଏସ୍‌ ସ୍କୁଲ ସଫେଇ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଛି। ଏଥିରେ ସ୍କୁଲର ୧୮ଜଣ ସଫେଇ କର୍ମଚାରୀ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ।

ଅନୁଗୋଳ ବନମଣ୍ଡଳରେ ଗଣନା ଶେଷ ; ୧୦୨ କୁମ୍ଭୀର, ୬୬,୭୫୦ ପକ୍ଷୀ

ଅନୁଗୋଳ ବନମଣ୍ଡଳରେ ଗଣନା ଶେଷ ; ୧୦୨ କୁମ୍ଭୀର, ୬୬,୭୫୦ ପକ୍ଷୀ

ବନ୍ତଳା,୧୬।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ, ଆଠଗଡ଼, କଟକ, ଢେଙ୍କାନାଳ, ଆଠମଲ୍ଲିକ, ସାତକୋଶିଆ ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ ଓ ମହାନଦୀ ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ ବନଖଣ୍ଡକୁ ନେଇ ଗଠିତ ଅନୁଗୋଳ ବନମଣ୍ଡଳରେ କୁମ୍ଭୀର ଓ ପକ୍ଷୀ ଗଣନା ଶେଷ ହୋଇଛି। ଚଳିତବର୍ଷ ଏହି ବନଖଣ୍ଡଗୁଡ଼ିକରେ ମଗର ଜାତୀୟ କୁମ୍ଭୀର ସଂଖ୍ୟାରେ ମାତ୍ର ୩ ବୃଦ୍ଧି ପରିଲକ୍ଷିତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ପକ୍ଷୀ ସଂଖ୍ୟା କିନ୍ତୁ ଗତବର୍ଷ ଅପେକ୍ଷା ୨୪,୧୮୦ ବଢ଼ିଛି।

୧୦ ନଂ. ଓ୍ବାର୍ଡ ଉପନିର୍ବାଚନ ଆଜି

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୧୫।୧- ଅନୁଗୋଳ ପୌରପରିଷଦର ୧୦ନଂ. ୱାର୍ଡରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଉପନିର୍ବାଚନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଅନୁଗୋଳ ଉଦ୍ୟାନ ବିଭାଗ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର ୨ଟି ବୁଥ୍‌ରେ ମତଦାନ କେନ୍ଦ୍ର କରାଯାଇଛି।

ନୂଆରାଇଗୋଡ଼ାରେ  ବ୍ୟାଙ୍କ ଭ୍ରାମ୍ୟମାଣ ଗାଡ଼ି

ନୂଆରାଇଗୋଡ଼ାରେ ବ୍ୟାଙ୍କ ଭ୍ରାମ୍ୟମାଣ ଗାଡ଼ି

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୧୬।୧- ବାଘ ବଂଶ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ସାତକୋଶିଆ ଅଭୟାରଣ୍ୟ କୋର୍‌ ଅଞ୍ଚଳରୁ ନୂଆଖେତା ସାରୁଆଳି ନିକଟ ନୂଆରାଇଗୋଡ଼ାକୁ ବିସ୍ଥାପିତ ହୋଇଥିବା ୭୮ ପରିବାର ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚିଛି ବ୍ୟାଙ୍କ ସେବା। ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ଅନୁକମ୍ପାମୂଳକ ସହାୟତା ରାଶିର ସ୍ଥାୟୀ ଜମା ଉପରେ ହୋଇଥିବା ମାସିକିଆ ସୁଧ ପ୍ରଦାନ କରିବାକୁ ସୋମବାର ଆଇସିଆଇସିଆଇ ବ୍ୟାଙ୍କର ଏକ ଭ୍ରାମ୍ୟମାଣ ଗାଡ଼ି ନୂଆରାଇଗୋଡ଼ାକୁ ଗଡ଼ିଥିଲା।

ମହିଳାଙ୍କୁ ଚାକିରି ଦେବାକୁ କହି ଠକେଇ

ମହିଳାଙ୍କୁ ଚାକିରି ଦେବାକୁ କହି ଠକେଇ

ଭୁବନ, ୧୬ା୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଭୁବନ ବ୍ଲକ ବାଲିବୋ ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧୀନ ଅନନ୍ତପୁର ପ୍ରାଥମିକ ସ୍କୁଲରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଜଣେ ବିଧବା ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି। ସ୍କୁଲରେ ରୋଷେୟା ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତି ଦେବାକୁ କହି ସମ୍ପୃକ୍ତ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ ତାଙ୍କଠାରୁ ୧୦ହଜାର ଟଙ୍କା ନେଇଯାଇଥିବା ସେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।