ବ୍ରହ୍ମପୁର

ମାଛ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ୍‌ରୁ ସାଢ଼େ ୨୧ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍‌ ଘଟଣା, ନିଜ ଜାଲରେ ଫସିଲେ ଡ୍ରାଇଭର

ମାଛ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ୍‌ରୁ ସାଢ଼େ ୨୧ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍‌ ଘଟଣା, ନିଜ ଜାଲରେ ଫସିଲେ ଡ୍ରାଇଭର
ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୯।୧୨- ବ୍ରହ୍ମପୁର ପୋଲିସ ଜିଲା ଗୋଳନ୍ଥରା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଆର୍‌.ସୁମାଣ୍ଡି ଛକ ନିକଟରେ ଗତ ୨ତାରିଖରେ ଏକ ମାଛ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ୍‌ରୁ ସାଢ଼େ ୨୧ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍‌ ଘଟଣାର ପଦାର୍ଫାଶ କରିଛି ପୋଲିସ। ଲୁଟ୍‌ର ମାଷ୍ଟର୍‌ ମାଇଣ୍ଡ ତଥା ଗାଡ଼ି ଡ୍ରାଇଭର୍‌ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲା ଚନ୍ଦକା ଥାନା ହରିପୁର କୁକୁଡ଼ା ମଣ୍ଡିର ଜମାଲ୍‌ ଖାନ୍‌(୪୧) ଏବଂ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗଜପତି ଜିଲା ଅଡ଼ବା ଥାନା ଅନ୍ତରବା ଗ୍ରାମର ମନୋଜ କୁମାର ବିଷୋୟୀ(୩୪)ଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି। ଏହି ଘଟଣାରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଆହୁରି ୩ଜଣ ଏବେ ବି ଫେରାର୍‌ ଅଛନ୍ତି। ଲୁଟ୍‌ ଟଙ୍କାରୁ ୨୦ଲକ୍ଷ ୮୦ ହଜାର ଟଙ୍କାକୁ ପୋଲିସ ଜବତ କରିଛି। ବ୍ରହ୍ମପୁର ସଦର ଏସ୍‌ଡିପିଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଆୟୋଜିତ ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀରେ ଅତିରିକ୍ତ ଏସ୍‌ପି ଶାନ୍ତନୁ ଦାସ ଏବଂ ସଦର ଏସ୍‌ଡ଼ିପିଓ ଅଶୋକ ମହାନ୍ତି ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ। ମାଛ କିଣିବାକୁ ଯାଉଥିଲା ଟଙ୍କା ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ତାଳଚେର ଅଞ୍ଚଳର ମାଛ ବ୍ୟବସାୟୀ ତୟବ ଖାନ୍‌। ସେ କଟକରେ ରହି ମାଛ ବ୍ୟବସାୟ କରନ୍ତି। ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର ଶ୍ରୀକାକୁଲମ୍‌ ଅଞ୍ଚଳରୁ ନିୟମିତ ମାଛ କଟକକୁ ଆମଦାନୀ ହୋଇଥାଏ। କେତେବେଳେ ମାଛ ପହଞ୍ଚତ୍ବା ପରେ ତ ଆଉ କେତେବେଳେ ଆଗୁଆ ଟଙ୍କା ପଠାଇବାକୁ ପଡ଼ିଥାଏ। କିଛି ଦିନ ହେଲା କୌଣସି କାରଣରୁ ତୟବ ଟଙ୍କା ପଠାଇପାରି ନ ଥିଲେ। ଏଣୁ ଏଥର ଟଙ୍କା ଯେମିତି ହେଲେ ପଠାଇବାକୁ ଶ୍ରୀକାକୁଲମ୍‌ର ବ୍ୟବସାୟୀ କହିଥିଲେ। ଗତ ୨ତାରିଖରେ ମାଛ ଆଣିବା ପାଇଁ ଟ୍ରକ୍‌ (ନଂ.ଓଆର୍‌୧୯କେ୦୨୭୫) କଟକରୁ ୧୬ ନଂ. ଜାତୀୟ ରାଜପଥରେ ଶ୍ରୀକାକୁଲମ୍‌ ଆଡ଼କୁ ବାହାରିଥିଲା। ଟ୍ରକ୍‌ରେ ୨୧ଲକ୍ଷ ୫୦ହଜାର ଟଙ୍କା ପଠାଇଥିଲେ। ଗୋଟିଏ ଖାଲି ମାଛ ଟ୍ରେରେ ଟଙ୍କା ରଖାଯାଇଥିଲା। ଟ୍ରକ୍‌କୁ ଚାଳକ ଜମାଲ୍‌ ଖାନ୍‌ ଏବଂ ଜଣେ ହେଲପର୍‌ ଧରି ବାହାରିଥିଲେ। ଗଠନ ହେଲା ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଟିମ୍‌ ଏତେ ବଡ଼ଧରଣର ଲୁଟ୍‌ପାଟ୍‌ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଯଥା ସମ୍ଭବ ଘଟଣାକୁ ଗୋପନ ରଖାଯାଇଥିଲା। ବ୍ରହ୍ମପୁର ଏସ୍‌ପି ଆଶିଷ ସିଂ ଘଟଣାର ପର୍ଦାଫାଶ କରିବା ପାଇଁ ଏକ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଟିମ୍‌ ଗଠନ କରିଥିଲେ। ଏହି ଟିମ୍‌ରେ ରହିଥିଲେ ଗୋଳନ୍ଥରା ଥାନା ଆଇଆଇସି ଆଲୋକ ଜେନା, ଗୋପାଳପୁର ଥାନା ଆଇଆଇସି ପ୍ରଜ୍ଞା ପାରମିତା ଜେନା ଏବଂ ସାମୁଦ୍ରିକ ଥାନା ଆଇଆଇସି ବସନ୍ତ ସେଠୀ। ସଦର ଏସ୍‌ଡ଼ିପିଓ ଅଶୋକ ମହାନ୍ତିଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଏହି ଟିମ୍‌ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା। ଧରା ପକାଇଲା ଟଙ୍କା ଟ୍ରେ ଏହି ଟିମ୍‌ ପ୍ରଥମେ ମାଛ ଟ୍ରକ୍‌ରେ ଛାନ୍‌ଭିନ୍‌ କରିଥିଲେ। ଟ୍ରକ୍‌ ଭିତରେ ଶତାଧିକ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍‌ ଟ୍ରେ ଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଯେଉଁ ଟ୍ରେରେ ଟଙ୍କା ରଖାଯାଇଥିଲା, ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ସିଧା ସେହି ଟ୍ରେକୁ ଉଠାଇ ନେଇଥିଲେ। ତଦନ୍ତକାରୀ ଅଧିକାରୀଙ୍କ କୌଣସି ନିଜ ଲୋକ ଏହା ପଛରେ ଥିବା ସନ୍ଦେହ କରିଥିଲେ। ଡ୍ରାଇଭର୍‌ ମାଷ୍ଟର୍‌ ମାଇଣ୍ଡ ପାଖ ଲୋକଙ୍କୁ ନେଇ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିବା ବେଳେ ପ୍ରଥମ ସନ୍ଦେହ ଟ୍ରକ୍‌ ଡ୍ରାଇଭର୍‌ ଜମାଲ୍‌ଙ୍କ ଉପରକୁ ଯାଇଥିଲା। ଜମାଲ୍‌ ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷ ହେଲା ମାଛ ବ୍ୟବସାୟୀ ତୟବଙ୍କ ପାଖରେ କାମ କରୁଥିଲେ। ଏଣୁ ଗାଡ଼ିରେ କେମିତି, କେତେ ଟଙ୍କା ଯାଏ, ତାହା ତାଙ୍କୁ ଜଣାଥିଲା। ଅନ୍ୟପଟେ ଲୁଟ୍‌ ବେଳେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ତାଙ୍କ ମୋବାଇଲ୍‌ ଫୋନ୍‌ ଛଡ଼ାଇ ନେଇଥିବା ସେ କହିଥିଲେ। ଜମାଲ୍‌ଙ୍କ ଆଖପାଖରେ ତଦନ୍ତ ବୁଲିଥିଲା। ତାଙ୍କ ମୋବାଇଲ୍‌ର କଲ୍‌ ବିବରଣୀ ବାହାର କରାଯାଇଥିଲା। ଲୁଟ୍‌ ପୂର୍ବରୁ ସେ କାହା କାହା ସହ କେତେ ସମୟ କଥା ହୋଇଛନ୍ତି, ତାହାର ସୂଚନା ସଂଗ୍ରହ କରାଯାଇଥିଲା। ସେଥିରୁ ସୁରାକ୍‌ ପାଇଥିଲା ପୋଲିସ। ଜମାଲ୍‌ଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖି ଅଧିକ ପଚରା ଉଚରା କରିବା ବେଳେ ସେ ନିଜ ଦୋଷ ସ୍ବୀକାର କରିଥିଲେ। ସହଯୋଗୀ ହେଲେ ପୁରୁଣା ସାଥୀ ମନୋଜ ବିଷୋୟୀ ଆଗରୁ ଗଞ୍ଜେଇ ମାମଲାରେ ଜେଲ୍‌ ଯାଇଥିଲେ। ମନୋଜଙ୍କ୍‌ ଜଣେ ସମ୍ପର୍କୀୟ କେତେ ବର୍ଷ ପୂର୍ବରୁ ମାଛ ବେପାରୀ ତୟବଙ୍କ ପାଖରେ କାମ କରୁଥିଲେ। ସେଠାରୁ ମନୋଜ ଏବଂ ଜମାଲ୍‌ଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବନ୍ଧୁତା ହୋଇଥିଲା। ଏଣୁ ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍‌ ପାଇଁ ଜମାଲ୍‌ ଯେତେବେଳେ ଯୋଜନା କଲେ, ସେ ମନୋଜଙ୍କୁ ସାଥୀ ଭାବେ ବାଛିଥିଲେ। ଜମାଲ୍‌ ମାଷ୍ଟର୍‌ ମାଇଣ୍ଡ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ମନୋଜ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ୩ଜଣ ଏଥିରେ ସହଯୋଗ କରିଥିଲେ। ଜମାଲ୍‌ଙ୍କଠାରୁ ସୂଚନା ପାଇ ପୋଲିସ ମନୋଜଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟ ୩ଜଣ ଫେରାର୍‌ ଅଛନ୍ତି।
All Right Reserved By

ବ୍ରହ୍ମପୁର

ବିଦ୍ୟୁତ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି କଲେଜ ଛାତ୍ର ମୃତ

ବିଦ୍ୟୁତ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି କଲେଜ ଛାତ୍ର ମୃତ

କବିସୂର୍ଯ୍ୟନଗର,୧୫ା୧୦-କବିସୂର୍ଯ୍ୟନଗର ଥାନା ବୋଲସର ଗ୍ରାମର ଜଣେ ଛାତ୍ରଙ୍କ ଅସାବଧାନତାରୁ ବିଦ୍ୟୁତ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସେ ହେଲେ ସଦାଶିବ ସେଠୀ (୧୮)।

ଧୋଇଗଲା ପୋଲ, ୧୫ ଗ୍ରାମବାସୀ ହଇରାଣ

ଧୋଇଗଲା ପୋଲ, ୧୫ ଗ୍ରାମବାସୀ ହଇରାଣ

ଖଜୁରିପଡ଼ା,୧୫।୧୦(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ): ଖଜୁରିପଡ଼ା ବ୍ଲକ ବଲସକୁମ୍ପା ପଞ୍ଚାୟତର ବଲସକୁମ୍ପାଠାରୁ ଆର୍‌ ନୂଆଗାଁ ପଞ୍ଚାୟତକୁ ସଂଯୋଗ ହୋଇଥିବା ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସଡ଼କର ଗାରଡ଼ାପାଜୁ ଓ ଛନ୍ଦୁପଦର ମଝିରେ ଥିବା ପିଲାସାଲୁଙ୍କି ଡ୍ୟାମ ନାଳର ପୋଲ ତିତଲି ପ୍ରଭାବ ହୋଇଥିବା ବର୍ଷାରେ ଧୋଇଯାଇଛି।

୨ ବାଇକରେ ଗୋଟିଏ ନମ୍ବର: ଥାନାରେ ମାମଲା

୨ ବାଇକରେ ଗୋଟିଏ ନମ୍ବର: ଥାନାରେ ମାମଲା

ବେଗୁନିଆପଡ଼ା,୧୫ା୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବେଗୁନିଆପଡ଼ା ଫାଣ୍ଡି ଅନ୍ତର୍ଗତ ଖଣ୍ଡିଆନଈ ପଞ୍ଚାୟତ ତିରିଡ଼ା ଗ୍ରାମରେ ପୋଲିସ ଚଢ଼ାଉ କରି ସମାନ ନମ୍ବର ଥିବା ୨ଟି ବାଇକକୁ ଜବତ କରିଛି । 

ବସ୍ତି ଉଚ୍ଛେଦ ନ କରିବାକୁ ସ୍ମାରକପତ୍ର

ବସ୍ତି ଉଚ୍ଛେଦ ନ କରିବାକୁ ସ୍ମାରକପତ୍ର

ଗଞ୍ଜାମ,୧୫।୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଗଞ୍ଜାମ ଏନଏସି ବଡ଼ବଜାର ଦଳିତ ସାହି ବସ୍ତି ଉଚ୍ଛେଦ ନ କରିବା ପାଇଁ ବସ୍ତି ବାସିନ୍ଧା ସୋମବାର ତହସିଲଦାର ଅବନି କୁମାର ସାହୁ ଓ ଏନଏସି କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀ ଏମ. ନୀଳକଣ୍ଠ ନାଇଡ଼ୁଙ୍କୁ ପୃଥକ ଭାବେ ଭେଟି ସ୍ମାରକପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି।

ମହିଳାଙ୍କୁ ଅସଦାଚରଣ ଅଭିଯୋଗ ଅଭିଯୁକ୍ତ ୨ ଭାଇ ଫେରାର


ଦିଗପହଣ୍ଡି,୧୫।୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଦିଗପହଣ୍ଡି ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଅସଦାଚରଣ କରାଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ମହିଳାଙ୍କ ଏତଲାକୁ ଭିତ୍ତିକରି କେ.ନୂଆଗାଁ ଥାନା ପୋଲିସ ଅଭିଯୁକ୍ତ ୨ ଭାଇଙ୍କ ନାଁରେ ନଂ. ୧୨୭/୧୮ ରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛି ।

ଲୁଟ୍‌ ମାମଲା , ବାପା ଗିରଫ, ପୁଅଙ୍କୁ ଖୋଜୁଛି ପୋଲିସ

ଛତ୍ରପୁର,୧୫।୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ)- ଛତ୍ରପୁର ସହରରେ ବାରମ୍ବାର ବ୍ୟାଙ୍କ ନିକଟରୁ ଲୋକଙ୍କଠାରୁ ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍‌ ହୋଇ ଆସୁଥିଲା । ଏହି ଘଟଣାରେ ଜଣଙ୍କୁ ପୋଲିସ ରବିବାର ଗିରଫ କରିଛି। ସେ ହେଲେ ଆସିକା ଥାନା କାଳଷଣ୍ଢପୁର ଗାଁର ଏ. ଗୋପୀ (୫୫)। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଲୁଟ୍‌ ଘଟଣାରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଥାଇ ଫେରାର୍‌ ଥିବା ଗୋପୀଙ୍କ ବଡ଼ ପୁଅଙ୍କୁ ଧରିବା ଉଦ୍ୟମ ଚାଲିଛି। ଏମାନଙ୍କର ୫ ଜଣିଆ ଗ୍ୟାଙ୍ଗ ରହିଥିବା ଛତ୍ରପୁର ଥାନା ଆଇଆଇସି ପ୍ରିୟଶ ରଞ୍ଜନ ଛୋଟରାୟ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ଗୋପୀଙ୍କୁ ସୋମବାର କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରାଯାଇଛି। ତାଙ୍କଠାରୁ ୨୩ ହଜାର ଟଙ୍କା, ଗାଡ଼ି ଡିକି ଭାଙ୍ଗିବା ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ସରଞ୍ଜାମ ଜବତ ହୋଇଛି।  

 ଫେସ୍‌ବୁକ୍‌ରେ ଅଶ୍ଲୀଳ ଫଟୋ, ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ଘଟଣା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ ପରେ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ

ଫେସ୍‌ବୁକ୍‌ରେ ଅଶ୍ଲୀଳ ଫଟୋ, ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ଘଟଣା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ ପରେ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୫।୧୦: ମହିଳାଙ୍କ ନାମରେ ଫେସ୍‌ବୁକ୍‌ ଆକାଉଣ୍ଟ ଖୋଲି ଅଶ୍ଲୀଳ ଫଟୋ, ଭିଡିିଓ ଏବଂ ମନ୍ତବ୍ୟ ପୋଷ୍ଟ କରିବା ଅଭିଯୋଗରେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ସାଇବର ଥାନା ପୋଲିସ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫକରି ସୋମବାର କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି ।

ତିତ୍‌ଲିର ପ୍ରଭାବରେ କ୍ଷୟକ୍ଷତିକୁ ନେଇ ଜରୁରୀ ବୈଠକ

ଶେରଗଡ଼,୧୫।୧୦(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ତିତ୍‌ଲିର ପ୍ରଭାବରେ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଶେରଗଡ଼ ବ୍ଲକର ୨୨ଟି ପଞ୍ଚାୟତର ୯୫ ଗ୍ରାମରେ ବ୍ୟାପକ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ହୋଇଛି । 

ବନ୍ୟା ପରେ ପ୍ରଶାସନକୁ ଘାରିଲା ରିଲିଫ୍‌ ଚିନ୍ତା: ତିନିଦିନ ମଧ୍ୟରେ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଆକଳନ ପାଇଁ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

ବନ୍ୟା ପରେ ପ୍ରଶାସନକୁ ଘାରିଲା ରିଲିଫ୍‌ ଚିନ୍ତା: ତିନିଦିନ ମଧ୍ୟରେ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଆକଳନ ପାଇଁ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

ଗଞ୍ଜାମ, ୧୫।୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଥମିଲା ବନ୍ୟା ଓ ବାତ୍ୟା। କିନ୍ତୁ ଏହାର ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ଲୋକଙ୍କ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଆକଳନ କରିବା ପ୍ରଶାସନକୁ ଚିନ୍ତା ଘାରିଛି। 

ହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ ମାମଲା, ଫେରାର ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ ମାମଲା, ଫେରାର ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ଦିଗପହଣ୍ଡି/ପାଟପୁର,୧୫।୧୦(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ ମାମଲାରେ ପାଟପୁର ପୋଲିସ ଜଣେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫକରି ସୋମବାର କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି । ସେ ହେଲେ ପୋଡ଼ାମାରି ଗ୍ରାମର ରାମକୃଷ୍ଣ ପ୍ରଧାନ ଓରଫ ଜିତୁ ।

ରାଜସ୍ବ କୃଷି ଉଦ୍ୟାନ, କୃଷି ବିଭାଗର ମିଳିତ ବୈଠକ: କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଆକଳନ ଟିମ ଗଠନ

ରାଜସ୍ବ କୃଷି ଉଦ୍ୟାନ, କୃଷି ବିଭାଗର ମିଳିତ ବୈଠକ: କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଆକଳନ ଟିମ ଗଠନ

ଶେରଗଡ଼,୧୫।୧୦(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଶେରଗଡ଼ ବ୍ଲକରେ  ତିତ୍‌ଲିର ତାଣ୍ଡବରେ ବ୍ୟାପକ କ୍ଷୟକ୍ଷତି  ଘଟି ଫସଲ ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଛି।  ଏ ନେଇ ରାଜସ୍ବ କୃଷି ଉଦ୍ୟାନ ଓ କୃଷିବିଭାଗର ମିଳିତ ବୈଠକ ଶେରଗଡ଼ ତହସିଲ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ରବିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ନିମ୍ନମାନର ପଲିଥିନ ଯୋଗାଣକୁ ନେଇ ଉତ୍ତେଜନା

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି,୧୫।୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ)-ତିତ୍‌ଲ ବାତ୍ୟାରେ ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳର ୨୫ ପଞ୍ଚାୟତ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛି। ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ସମେତ ବ୍ରାହ୍ମଣୀଗାଁ, ତାଜୁଙ୍ଗିଆ, ହାତିମୁଣ୍ଡା, କାଟିଙ୍ଗିଆ, ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି, ବାଡାବାଙ୍ଗା, ସିଆଙ୍ଗବାଲି, ଗ୍ରିନବାଡ଼ି, ଦାସିଂବାଡ଼ି, ସୋନପୁର, ସିର୍କାବର୍ଗ, ଦନେକବାଡ଼ି, କିରିକୁଟି, ବୁଡାଗୁଡ଼ା, ତିଲୋରୀ ଆଦି ପଞ୍ଚାୟତରେ ବହୁ ଘର କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛି।