ବ୍ରହ୍ମପୁର

ମାଛ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ୍‌ରୁ ସାଢ଼େ ୨୧ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍‌ ଘଟଣା, ନିଜ ଜାଲରେ ଫସିଲେ ଡ୍ରାଇଭର

ମାଛ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ୍‌ରୁ ସାଢ଼େ ୨୧ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍‌ ଘଟଣା, ନିଜ ଜାଲରେ ଫସିଲେ ଡ୍ରାଇଭର

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୯।୧୨- ବ୍ରହ୍ମପୁର ପୋଲିସ ଜିଲା ଗୋଳନ୍ଥରା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଆର୍‌.ସୁମାଣ୍ଡି ଛକ ନିକଟରେ ଗତ ୨ତାରିଖରେ ଏକ ମାଛ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ୍‌ରୁ ସାଢ଼େ ୨୧ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍‌ ଘଟଣାର ପଦାର୍ଫାଶ କରିଛି ପୋଲିସ। ଲୁଟ୍‌ର ମାଷ୍ଟର୍‌ ମାଇଣ୍ଡ ତଥା ଗାଡ଼ି ଡ୍ରାଇଭର୍‌ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲା ଚନ୍ଦକା ଥାନା ହରିପୁର କୁକୁଡ଼ା ମଣ୍ଡିର ଜମାଲ୍‌ ଖାନ୍‌(୪୧) ଏବଂ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗଜପତି ଜିଲା ଅଡ଼ବା ଥାନା ଅନ୍ତରବା ଗ୍ରାମର ମନୋଜ କୁମାର ବିଷୋୟୀ(୩୪)ଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି। ଏହି ଘଟଣାରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଆହୁରି ୩ଜଣ ଏବେ ବି ଫେରାର୍‌ ଅଛନ୍ତି। ଲୁଟ୍‌ ଟଙ୍କାରୁ ୨୦ଲକ୍ଷ ୮୦ ହଜାର ଟଙ୍କାକୁ ପୋଲିସ ଜବତ କରିଛି। ବ୍ରହ୍ମପୁର ସଦର ଏସ୍‌ଡିପିଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଆୟୋଜିତ ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀରେ ଅତିରିକ୍ତ ଏସ୍‌ପି ଶାନ୍ତନୁ ଦାସ ଏବଂ ସଦର ଏସ୍‌ଡ଼ିପିଓ ଅଶୋକ ମହାନ୍ତି ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ।
ମାଛ କିଣିବାକୁ ଯାଉଥିଲା ଟଙ୍କା
ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ତାଳଚେର ଅଞ୍ଚଳର ମାଛ ବ୍ୟବସାୟୀ ତୟବ ଖାନ୍‌। ସେ କଟକରେ ରହି ମାଛ ବ୍ୟବସାୟ କରନ୍ତି। ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର ଶ୍ରୀକାକୁଲମ୍‌ ଅଞ୍ଚଳରୁ ନିୟମିତ ମାଛ କଟକକୁ ଆମଦାନୀ ହୋଇଥାଏ। କେତେବେଳେ ମାଛ ପହଞ୍ଚତ୍ବା ପରେ ତ ଆଉ କେତେବେଳେ ଆଗୁଆ ଟଙ୍କା ପଠାଇବାକୁ ପଡ଼ିଥାଏ। କିଛି ଦିନ ହେଲା କୌଣସି କାରଣରୁ ତୟବ ଟଙ୍କା ପଠାଇପାରି ନ ଥିଲେ। ଏଣୁ ଏଥର ଟଙ୍କା ଯେମିତି ହେଲେ ପଠାଇବାକୁ ଶ୍ରୀକାକୁଲମ୍‌ର ବ୍ୟବସାୟୀ କହିଥିଲେ। ଗତ ୨ତାରିଖରେ ମାଛ ଆଣିବା ପାଇଁ ଟ୍ରକ୍‌ (ନଂ.ଓଆର୍‌୧୯କେ୦୨୭୫) କଟକରୁ ୧୬ ନଂ. ଜାତୀୟ ରାଜପଥରେ ଶ୍ରୀକାକୁଲମ୍‌ ଆଡ଼କୁ ବାହାରିଥିଲା। ଟ୍ରକ୍‌ରେ ୨୧ଲକ୍ଷ ୫୦ହଜାର ଟଙ୍କା ପଠାଇଥିଲେ। ଗୋଟିଏ ଖାଲି ମାଛ ଟ୍ରେରେ ଟଙ୍କା ରଖାଯାଇଥିଲା। ଟ୍ରକ୍‌କୁ ଚାଳକ ଜମାଲ୍‌ ଖାନ୍‌ ଏବଂ ଜଣେ ହେଲପର୍‌ ଧରି ବାହାରିଥିଲେ।
ଗଠନ ହେଲା ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଟିମ୍‌
ଏତେ ବଡ଼ଧରଣର ଲୁଟ୍‌ପାଟ୍‌ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଯଥା ସମ୍ଭବ ଘଟଣାକୁ ଗୋପନ ରଖାଯାଇଥିଲା। ବ୍ରହ୍ମପୁର ଏସ୍‌ପି ଆଶିଷ ସିଂ ଘଟଣାର ପର୍ଦାଫାଶ କରିବା ପାଇଁ ଏକ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଟିମ୍‌ ଗଠନ କରିଥିଲେ। ଏହି ଟିମ୍‌ରେ ରହିଥିଲେ ଗୋଳନ୍ଥରା ଥାନା ଆଇଆଇସି ଆଲୋକ ଜେନା, ଗୋପାଳପୁର ଥାନା ଆଇଆଇସି ପ୍ରଜ୍ଞା ପାରମିତା ଜେନା ଏବଂ ସାମୁଦ୍ରିକ ଥାନା ଆଇଆଇସି ବସନ୍ତ ସେଠୀ। ସଦର ଏସ୍‌ଡ଼ିପିଓ ଅଶୋକ ମହାନ୍ତିଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଏହି ଟିମ୍‌ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା।
ଧରା ପକାଇଲା ଟଙ୍କା ଟ୍ରେ
ଏହି ଟିମ୍‌ ପ୍ରଥମେ ମାଛ ଟ୍ରକ୍‌ରେ ଛାନ୍‌ଭିନ୍‌ କରିଥିଲେ। ଟ୍ରକ୍‌ ଭିତରେ ଶତାଧିକ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍‌ ଟ୍ରେ ଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଯେଉଁ ଟ୍ରେରେ ଟଙ୍କା ରଖାଯାଇଥିଲା, ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ସିଧା ସେହି ଟ୍ରେକୁ ଉଠାଇ ନେଇଥିଲେ। ତଦନ୍ତକାରୀ ଅଧିକାରୀଙ୍କ କୌଣସି ନିଜ ଲୋକ ଏହା ପଛରେ ଥିବା ସନ୍ଦେହ କରିଥିଲେ।
ଡ୍ରାଇଭର୍‌ ମାଷ୍ଟର୍‌ ମାଇଣ୍ଡ
ପାଖ ଲୋକଙ୍କୁ ନେଇ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିବା ବେଳେ ପ୍ରଥମ ସନ୍ଦେହ ଟ୍ରକ୍‌ ଡ୍ରାଇଭର୍‌ ଜମାଲ୍‌ଙ୍କ ଉପରକୁ ଯାଇଥିଲା। ଜମାଲ୍‌ ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷ ହେଲା ମାଛ ବ୍ୟବସାୟୀ ତୟବଙ୍କ ପାଖରେ କାମ କରୁଥିଲେ। ଏଣୁ ଗାଡ଼ିରେ କେମିତି, କେତେ ଟଙ୍କା ଯାଏ, ତାହା ତାଙ୍କୁ ଜଣାଥିଲା। ଅନ୍ୟପଟେ ଲୁଟ୍‌ ବେଳେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ତାଙ୍କ ମୋବାଇଲ୍‌ ଫୋନ୍‌ ଛଡ଼ାଇ ନେଇଥିବା ସେ କହିଥିଲେ। ଜମାଲ୍‌ଙ୍କ ଆଖପାଖରେ ତଦନ୍ତ ବୁଲିଥିଲା। ତାଙ୍କ ମୋବାଇଲ୍‌ର କଲ୍‌ ବିବରଣୀ ବାହାର କରାଯାଇଥିଲା। ଲୁଟ୍‌ ପୂର୍ବରୁ ସେ କାହା କାହା ସହ କେତେ ସମୟ କଥା ହୋଇଛନ୍ତି, ତାହାର ସୂଚନା ସଂଗ୍ରହ କରାଯାଇଥିଲା। ସେଥିରୁ ସୁରାକ୍‌ ପାଇଥିଲା ପୋଲିସ। ଜମାଲ୍‌ଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖି ଅଧିକ ପଚରା ଉଚରା କରିବା ବେଳେ ସେ ନିଜ ଦୋଷ ସ୍ବୀକାର କରିଥିଲେ।
ସହଯୋଗୀ ହେଲେ ପୁରୁଣା ସାଥୀ
ମନୋଜ ବିଷୋୟୀ ଆଗରୁ ଗଞ୍ଜେଇ ମାମଲାରେ ଜେଲ୍‌ ଯାଇଥିଲେ। ମନୋଜଙ୍କ୍‌ ଜଣେ ସମ୍ପର୍କୀୟ କେତେ ବର୍ଷ ପୂର୍ବରୁ ମାଛ ବେପାରୀ ତୟବଙ୍କ ପାଖରେ କାମ କରୁଥିଲେ। ସେଠାରୁ ମନୋଜ ଏବଂ ଜମାଲ୍‌ଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବନ୍ଧୁତା ହୋଇଥିଲା। ଏଣୁ ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍‌ ପାଇଁ ଜମାଲ୍‌ ଯେତେବେଳେ ଯୋଜନା କଲେ, ସେ ମନୋଜଙ୍କୁ ସାଥୀ ଭାବେ ବାଛିଥିଲେ। ଜମାଲ୍‌ ମାଷ୍ଟର୍‌ ମାଇଣ୍ଡ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ମନୋଜ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ୩ଜଣ ଏଥିରେ ସହଯୋଗ କରିଥିଲେ। ଜମାଲ୍‌ଙ୍କଠାରୁ ସୂଚନା ପାଇ ପୋଲିସ ମନୋଜଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟ ୩ଜଣ ଫେରାର୍‌ ଅଛନ୍ତି।

All Right Reserved By

ବ୍ରହ୍ମପୁର

ଅଲାରିଗଡ଼ରେ ପ୍ରବଚନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ଅଲାରିଗଡ଼ରେ ପ୍ରବଚନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ଶେରଗଡ଼,୧୬।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଶେରଗଡ଼ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଅଲାରିଗଡ଼ ଗ୍ରାମରେ ରଥଯାତ୍ରା ଉପଲକ୍ଷେ ପ୍ରବଚନ ଏବଂ ମନୋରଞ୍ଜନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଉଛି। ଏହି ଅବସରରେ ରବିବାର ପ୍ରବଚକ ଜିତୁଦାସ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ଭକ୍ତ ଏବଂ ଭଗବାନ କିପରି ନିକଟତର ହୁଅନ୍ତି ସେ ସମ୍ପର୍କରେ ପ୍ରବଚନ ଶୁଣାଇଥିଲେ।

ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ ଘର ଭାଙ୍ଗିଲା: ଜଣେ ଆହତ

ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ ଘର ଭାଙ୍ଗିଲା: ଜଣେ ଆହତ

ଗଞ୍ଜାମ,୧୬।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳରେ ଗତ ୨ ଦିନ ଧରି ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଜାରି ରହିଛି। ଏଥିରେ ଖଣ୍ଡଦେଉଳୀ ଗ୍ରାମର ବସନ୍ତ ବିଶ୍ୱାଳଙ୍କ ପୁଅ ସୀମାଞ୍ଚଳଙ୍କ ଘର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାଙ୍ଗିଯାଇଛି। ଏଥିରେ ସୀମାଞ୍ଚଳ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ଗୋଡ଼ରେ ଆଘାତ ଲାଗିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି।

ପଥରରେ ଛେଚି ରାଜମିସ୍ତ୍ରିଙ୍କୁ ହତ୍ୟା

ପଥରରେ ଛେଚି ରାଜମିସ୍ତ୍ରିଙ୍କୁ ହତ୍ୟା

ଛତ୍ରପୁର,୧୬।୭(ଡି.ଏନ.ଏ)-ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଗୋପାଳପୁର ଥାନା ଶୀତଳାପଲ୍ଲୀ ଗାଁର ଜଣେ ରାଜମିସ୍ତ୍ରିଙ୍କୁ ପଥରରେ ଛେଚି ହତ୍ୟା କରାଯାଇଛି। ସେ ହେଲେ ଏଙ୍କା ରେଡ୍ଡୀ। ରବିବାର ସକାଳେ ଚମାଖଣ୍ଡି ଥାନା ଟାଙ୍ଗଣାପଲ୍ଲୀ ପଞ୍ଚାୟତ ନୂଆ ନଗରଡ଼ିହର ଏକ ଗୋଚର ଜମିରୁ ତାଙ୍କ ମୃତଦେହକୁ ପୋଲିସ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି ।

କୁଲାଡ଼-ଗାଲେରି ରାସ୍ତା ବନ୍ଦ

କୁଲାଡ଼-ଗାଲେରି ରାସ୍ତା ବନ୍ଦ

ଭଞ୍ଜନଗର,୧୬।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଭଞ୍ଜନଗର ଅଞ୍ଚଳରେ ଶନିବାର ଓ ରବିବାର ତୁହାକୁ ତୁହା ବର୍ଷା ହେଉଛି । ଏଥିଯୋଗୁ ଭଞ୍ଜନଗର ବ୍ଲକ ସୋରିଷମୂଳିଠାରେ ବଡ଼ ନଦୀରେ ଥିବା ଅସ୍ଥାୟୀ ସେତୁ ରବିବାର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଧୋଇଯାଇଛି। ଫଳରେ କୁଲାଡ଼ ଭାୟା ତୁରୁମୁ ଗାଲେରି ରାସ୍ତା ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଛି।

ଘର ଦେଇ ପ୍ରବାହିତ ହେଲା ବର୍ଷାଜଳ

ଘର ଦେଇ ପ୍ରବାହିତ ହେଲା ବର୍ଷାଜଳ

ଶେରଗଡ, ୧୬ା୭ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.) -ଶେରଗଡ ବ୍ଲକରେ ଶନିବାର ଠାରୁ ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଲାଗି ରହିଛି। ରୈବତ ପାହାଡରେ ବର୍ଷା ହେବାରୁ ରାମଗିରି ଗ୍ରାମର ୭ ପରିବାର ଘର ଦେଇ ବର୍ଷାଜଳ ପ୍ରବାହିତ ହୋଇଛି। ଫଳରେ ବହୁ ସାମଗ୍ରୀ ନଷ୍ଟ ହୋଇଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି।

ଜୁଆ ଆଡ୍ଡାରେ ଚଢାଉ, ୪ ଗିରଫ

ଆସିକା,୧୬ା୭ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଗାଙ୍ଗପୁର ଥାନା ବାଙ୍କଲଡି ଗ୍ରାମରେ ଚାଲିଥିବା ଏକ ଜୁଆ ଆଡ୍ଡା ଉପରେ ଶନିବାର ରାତିରେ ପୋଲିସ ଚଢାଉ କରିଥିଲା । ସେଠାରୁ ପୋଲିସ ୪ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବା ସହ ୩୬ ହଜାର ୮ଶହ ଟଙ୍କା, ୪ଟି ମୋବାଇଲ ଫୋନ ଓ ଗୋଟିଏ ତାସ ମୁଠା ଜବତ କରିଛି ।

ଏଟିଏମ୍‌ କାର୍ଡ ଚୋରି କରି ଟଙ୍କା ହଡପ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ, ୧୬।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଏଟିଏମ୍‌ କାର୍ଡ ଚୋରି କରି ବିଭିନ୍ନ କିସ୍ତିରେ ୧୮ ହଜାର ୬ ଶହ ଟଙ୍କା ଉଠାଣ ଅଭିଯୋଗରେ ହିଞ୍ଜିଳି ପୋଲିସ ରବିବାର ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ଗିରଫ ଯୁବକ ଜଣକ ହିଞ୍ଜିଳି ଥାନା କୋଳିଦାସପୁର ଗ୍ରାମର ଅଗାଧୁ ରାଉତ(୨୯)।

ନାଗପୁରରେ ଲୁଟ, ଆସିକାରେ ଲୁଟେରା

ଆସିକା,୧୬ା୭ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.) -ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ନାଗପୁର ପୁରୁଣା କେଣ୍ଟ ଥାନା ଇଲାକାରେ ଜୁନ ଶେଷ ସପ୍ତାହରେ ଏକ ଜୁଏଲାରୀରୁ ହୋଇଥିବା ଲୁଟ ମାମଲାର ଲୁଟେରାଙ୍କୁ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଆସିକାରୁ ଠାବ କରାଯାଇଛି। ଲୁଟେରାଙ୍କୁ ଧରିବା ପାଇଁ ଗତ ସପ୍ତାହେ ହେଲା ଆସିକାରେ ନାଗପୁର ପୋଲିସ ଆସିକାରେ ରହିଥିଲା।

ବଟି ଆଦାୟ ଅଭିଯୋଗ, ଜଣେ ଗିରଫ

ଆସିକା,୧୬।୭ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଆସିକା ଥାନା ଇଲାକାରେ ଦାଦାବଟି ଆଦାୟ କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ପୋଲିସ ରବିବାର ଜଣେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ସେ ହେଲେ ଆସିକା ଥାନା କୋଟିନଡା ଫାଣ୍ଡି ଅନ୍ତର୍ଗତ ବରଗାଁର ନାରାୟଣ ନାହାକ ।

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଆଘାତରେ ବୃଦ୍ଧ ମୃତ

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଆଘାତରେ ବୃଦ୍ଧ ମୃତ

ଭଞ୍ଜନଗର,୧୬।୭ (ଡି.ଏନ.ଏ.): ବିଦ୍ୟୁତ ଆଘାତରେ ବେଲଗୁଣ୍ଠା ଫାଣ୍ଡି ଅନ୍ତର୍ଗତ ନୂଆଗାଁର ଜଣେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କର ରବିବାର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସେ ହେଲେ ପଞ୍ଚୁ ସେଠୀ। ପୋଲିସ ଏ ନେଇ ଏକ ଅପମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିବା ସହ ମୃତଦେହକୁ ଜବତ କରି ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ପାଇଁ ଭଞ୍ଜନଗର ହସ୍ପିଟାଲକୁ ପଠାଇ ଦେଇଛି ।

ଅସମୟରେ ସାହା ହୋଇଥିଲା ଖବରକାଗଜ

ଅସମୟରେ ସାହା ହୋଇଥିଲା ଖବରକାଗଜ

ବେଗୁନିଆପଡ଼ା,୧୬ା୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ବେଗୁନିଆପଡ଼ା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ସାଙ୍କୁଡ଼ା ଗ୍ରାମର ଭାଗିରଥୀ ପରିଡା। ପରିବାର କହିଲେ ବିଧବା ମା’, ସ୍ତ୍ରୀ ସୁନିତାରାଣୀ ଓ ୨ ପୁଅ। ସେ ୨୬ ବର୍ଷ ହେଲା ଖବର କାଗଜ ବିକି ପରିବାର ଚଳାଉଛନ୍ତି।

ମରଣଯନ୍ତା ହଳଦିଆପଦର ଓଭରବ୍ରିଜ୍‌

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୬।୭-ବ୍ରହ୍ମପୁରରୁ ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ୱର, ସେହିପରି ବିଶାଖାପାଟଣା, ଭାଇଜାଗ ଭଳି ବଡ ବଡ ସହର ସହ ଯୋଡି ହୋଇଥିବା ୧୬ନଂ. ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ଥିବା ହଳଦିଆପଦର ଓଭରବ୍ରିଜ ବର୍ତ୍ତମାନ ଡେଥ ଜୋନ୍‌ ପାଲଟିଛି ।

Model This Week

ରୂପେଶ