ବ୍ରହ୍ମପୁର

ମାଛ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ୍‌ରୁ ସାଢ଼େ ୨୧ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍‌ ଘଟଣା, ନିଜ ଜାଲରେ ଫସିଲେ ଡ୍ରାଇଭର

ମାଛ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ୍‌ରୁ ସାଢ଼େ ୨୧ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍‌ ଘଟଣା, ନିଜ ଜାଲରେ ଫସିଲେ ଡ୍ରାଇଭର

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୯।୧୨- ବ୍ରହ୍ମପୁର ପୋଲିସ ଜିଲା ଗୋଳନ୍ଥରା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଆର୍‌.ସୁମାଣ୍ଡି ଛକ ନିକଟରେ ଗତ ୨ତାରିଖରେ ଏକ ମାଛ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ୍‌ରୁ ସାଢ଼େ ୨୧ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍‌ ଘଟଣାର ପଦାର୍ଫାଶ କରିଛି ପୋଲିସ। ଲୁଟ୍‌ର ମାଷ୍ଟର୍‌ ମାଇଣ୍ଡ ତଥା ଗାଡ଼ି ଡ୍ରାଇଭର୍‌ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲା ଚନ୍ଦକା ଥାନା ହରିପୁର କୁକୁଡ଼ା ମଣ୍ଡିର ଜମାଲ୍‌ ଖାନ୍‌(୪୧) ଏବଂ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗଜପତି ଜିଲା ଅଡ଼ବା ଥାନା ଅନ୍ତରବା ଗ୍ରାମର ମନୋଜ କୁମାର ବିଷୋୟୀ(୩୪)ଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି। ଏହି ଘଟଣାରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଆହୁରି ୩ଜଣ ଏବେ ବି ଫେରାର୍‌ ଅଛନ୍ତି। ଲୁଟ୍‌ ଟଙ୍କାରୁ ୨୦ଲକ୍ଷ ୮୦ ହଜାର ଟଙ୍କାକୁ ପୋଲିସ ଜବତ କରିଛି। ବ୍ରହ୍ମପୁର ସଦର ଏସ୍‌ଡିପିଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଆୟୋଜିତ ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀରେ ଅତିରିକ୍ତ ଏସ୍‌ପି ଶାନ୍ତନୁ ଦାସ ଏବଂ ସଦର ଏସ୍‌ଡ଼ିପିଓ ଅଶୋକ ମହାନ୍ତି ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ।
ମାଛ କିଣିବାକୁ ଯାଉଥିଲା ଟଙ୍କା
ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ତାଳଚେର ଅଞ୍ଚଳର ମାଛ ବ୍ୟବସାୟୀ ତୟବ ଖାନ୍‌। ସେ କଟକରେ ରହି ମାଛ ବ୍ୟବସାୟ କରନ୍ତି। ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର ଶ୍ରୀକାକୁଲମ୍‌ ଅଞ୍ଚଳରୁ ନିୟମିତ ମାଛ କଟକକୁ ଆମଦାନୀ ହୋଇଥାଏ। କେତେବେଳେ ମାଛ ପହଞ୍ଚତ୍ବା ପରେ ତ ଆଉ କେତେବେଳେ ଆଗୁଆ ଟଙ୍କା ପଠାଇବାକୁ ପଡ଼ିଥାଏ। କିଛି ଦିନ ହେଲା କୌଣସି କାରଣରୁ ତୟବ ଟଙ୍କା ପଠାଇପାରି ନ ଥିଲେ। ଏଣୁ ଏଥର ଟଙ୍କା ଯେମିତି ହେଲେ ପଠାଇବାକୁ ଶ୍ରୀକାକୁଲମ୍‌ର ବ୍ୟବସାୟୀ କହିଥିଲେ। ଗତ ୨ତାରିଖରେ ମାଛ ଆଣିବା ପାଇଁ ଟ୍ରକ୍‌ (ନଂ.ଓଆର୍‌୧୯କେ୦୨୭୫) କଟକରୁ ୧୬ ନଂ. ଜାତୀୟ ରାଜପଥରେ ଶ୍ରୀକାକୁଲମ୍‌ ଆଡ଼କୁ ବାହାରିଥିଲା। ଟ୍ରକ୍‌ରେ ୨୧ଲକ୍ଷ ୫୦ହଜାର ଟଙ୍କା ପଠାଇଥିଲେ। ଗୋଟିଏ ଖାଲି ମାଛ ଟ୍ରେରେ ଟଙ୍କା ରଖାଯାଇଥିଲା। ଟ୍ରକ୍‌କୁ ଚାଳକ ଜମାଲ୍‌ ଖାନ୍‌ ଏବଂ ଜଣେ ହେଲପର୍‌ ଧରି ବାହାରିଥିଲେ।
ଗଠନ ହେଲା ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଟିମ୍‌
ଏତେ ବଡ଼ଧରଣର ଲୁଟ୍‌ପାଟ୍‌ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଯଥା ସମ୍ଭବ ଘଟଣାକୁ ଗୋପନ ରଖାଯାଇଥିଲା। ବ୍ରହ୍ମପୁର ଏସ୍‌ପି ଆଶିଷ ସିଂ ଘଟଣାର ପର୍ଦାଫାଶ କରିବା ପାଇଁ ଏକ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଟିମ୍‌ ଗଠନ କରିଥିଲେ। ଏହି ଟିମ୍‌ରେ ରହିଥିଲେ ଗୋଳନ୍ଥରା ଥାନା ଆଇଆଇସି ଆଲୋକ ଜେନା, ଗୋପାଳପୁର ଥାନା ଆଇଆଇସି ପ୍ରଜ୍ଞା ପାରମିତା ଜେନା ଏବଂ ସାମୁଦ୍ରିକ ଥାନା ଆଇଆଇସି ବସନ୍ତ ସେଠୀ। ସଦର ଏସ୍‌ଡ଼ିପିଓ ଅଶୋକ ମହାନ୍ତିଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଏହି ଟିମ୍‌ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା।
ଧରା ପକାଇଲା ଟଙ୍କା ଟ୍ରେ
ଏହି ଟିମ୍‌ ପ୍ରଥମେ ମାଛ ଟ୍ରକ୍‌ରେ ଛାନ୍‌ଭିନ୍‌ କରିଥିଲେ। ଟ୍ରକ୍‌ ଭିତରେ ଶତାଧିକ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍‌ ଟ୍ରେ ଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଯେଉଁ ଟ୍ରେରେ ଟଙ୍କା ରଖାଯାଇଥିଲା, ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ସିଧା ସେହି ଟ୍ରେକୁ ଉଠାଇ ନେଇଥିଲେ। ତଦନ୍ତକାରୀ ଅଧିକାରୀଙ୍କ କୌଣସି ନିଜ ଲୋକ ଏହା ପଛରେ ଥିବା ସନ୍ଦେହ କରିଥିଲେ।
ଡ୍ରାଇଭର୍‌ ମାଷ୍ଟର୍‌ ମାଇଣ୍ଡ
ପାଖ ଲୋକଙ୍କୁ ନେଇ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିବା ବେଳେ ପ୍ରଥମ ସନ୍ଦେହ ଟ୍ରକ୍‌ ଡ୍ରାଇଭର୍‌ ଜମାଲ୍‌ଙ୍କ ଉପରକୁ ଯାଇଥିଲା। ଜମାଲ୍‌ ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷ ହେଲା ମାଛ ବ୍ୟବସାୟୀ ତୟବଙ୍କ ପାଖରେ କାମ କରୁଥିଲେ। ଏଣୁ ଗାଡ଼ିରେ କେମିତି, କେତେ ଟଙ୍କା ଯାଏ, ତାହା ତାଙ୍କୁ ଜଣାଥିଲା। ଅନ୍ୟପଟେ ଲୁଟ୍‌ ବେଳେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ତାଙ୍କ ମୋବାଇଲ୍‌ ଫୋନ୍‌ ଛଡ଼ାଇ ନେଇଥିବା ସେ କହିଥିଲେ। ଜମାଲ୍‌ଙ୍କ ଆଖପାଖରେ ତଦନ୍ତ ବୁଲିଥିଲା। ତାଙ୍କ ମୋବାଇଲ୍‌ର କଲ୍‌ ବିବରଣୀ ବାହାର କରାଯାଇଥିଲା। ଲୁଟ୍‌ ପୂର୍ବରୁ ସେ କାହା କାହା ସହ କେତେ ସମୟ କଥା ହୋଇଛନ୍ତି, ତାହାର ସୂଚନା ସଂଗ୍ରହ କରାଯାଇଥିଲା। ସେଥିରୁ ସୁରାକ୍‌ ପାଇଥିଲା ପୋଲିସ। ଜମାଲ୍‌ଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖି ଅଧିକ ପଚରା ଉଚରା କରିବା ବେଳେ ସେ ନିଜ ଦୋଷ ସ୍ବୀକାର କରିଥିଲେ।
ସହଯୋଗୀ ହେଲେ ପୁରୁଣା ସାଥୀ
ମନୋଜ ବିଷୋୟୀ ଆଗରୁ ଗଞ୍ଜେଇ ମାମଲାରେ ଜେଲ୍‌ ଯାଇଥିଲେ। ମନୋଜଙ୍କ୍‌ ଜଣେ ସମ୍ପର୍କୀୟ କେତେ ବର୍ଷ ପୂର୍ବରୁ ମାଛ ବେପାରୀ ତୟବଙ୍କ ପାଖରେ କାମ କରୁଥିଲେ। ସେଠାରୁ ମନୋଜ ଏବଂ ଜମାଲ୍‌ଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବନ୍ଧୁତା ହୋଇଥିଲା। ଏଣୁ ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍‌ ପାଇଁ ଜମାଲ୍‌ ଯେତେବେଳେ ଯୋଜନା କଲେ, ସେ ମନୋଜଙ୍କୁ ସାଥୀ ଭାବେ ବାଛିଥିଲେ। ଜମାଲ୍‌ ମାଷ୍ଟର୍‌ ମାଇଣ୍ଡ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ମନୋଜ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ୩ଜଣ ଏଥିରେ ସହଯୋଗ କରିଥିଲେ। ଜମାଲ୍‌ଙ୍କଠାରୁ ସୂଚନା ପାଇ ପୋଲିସ ମନୋଜଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟ ୩ଜଣ ଫେରାର୍‌ ଅଛନ୍ତି।

All Right Reserved By

Model This Week

ନିକିତା

ବ୍ରହ୍ମପୁର

ଆମ ପୋଲିସ ସମିତି ପକ୍ଷରୁ ଜଳଛତ୍ର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ଆମ ପୋଲିସ ସମିତି ପକ୍ଷରୁ ଜଳଛତ୍ର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ପାଟପୁର,୨୦।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ପାଟପୁର ଥାନା ଆମ ପୋଲିସ ସମିତି ପକ୍ଷରୁ ଶୁକ୍ରବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଥାନା ସମ୍ମୁଖରେ ଜଳଛତ୍ର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହାକୁ ସାନଖେମୁଣ୍ଡି ତହସିଲଦାର ପ୍ରଜ୍ଞାଶ୍ରୀ ପ୍ରିୟମ୍ବଦା ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିବାବେଳେ ଥାନାଧିକାରୀ ରମେଶ କୁମାର ପ୍ରଧାନଙ୍କ ସମେତ ଆମ ପୋଲିସ ସମିତିର ସମସ୍ତ ସଦସ୍ୟ ଉପସ୍ଥିତ ରହି ସହଯୋଗ କରିଥିଲେ।

କୃଷକ ସମ୍ପର୍କ ମେଳା

କୃଷକ ସମ୍ପର୍କ ମେଳା

ଶେରଗଡ,୨୦।୪(ଡି,ଏନ୍‌.ଏ.): ଶେରଗଡ ବ୍ଲକ ସ୍ତରୀୟ କୃଷକ ସମ୍ପର୍କ ମେଳା ଧନନ୍ତର ସ୍ଥିତ ନାଥେଶ୍ୱର ପୀଠରେ ଶୁକ୍ରବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ବ୍ୟାଙ୍କ ଡକାୟତି ଉଦ୍ୟମ ବିଫଳ

ବ୍ୟାଙ୍କ ଡକାୟତି ଉଦ୍ୟମ ବିଫଳ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨୦।୪: ବ୍ରହ୍ମପୁର ଗଜପତିନଗର ଛକ ସ୍ଥିତ ଭାରତୀୟ ଷ୍ଟେଟ ବ୍ୟାଙ୍କର ଏଡିବି ଖୋଡାସିଙ୍ଗି ଶାଖାରେ ଡକାୟତି ଉଦ୍ୟମ। ବ୍ୟାଙ୍କ ଲକର ଭାଙ୍ଗି ଗୁରୁବାର ରାତିରେ ଡକାୟତି ଉଦ୍ୟମ କରିଥିଲେ ସୁଦ୍ଧା ଏଥିରେ ସେମାନେ ବିଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି।

ବୃଦ୍ଧାଙ୍କ ବେକରୁ ସୁନାହାର ଲୁଟିନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ

ବୃଦ୍ଧାଙ୍କ ବେକରୁ ସୁନାହାର ଲୁଟିନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ

ଗଞ୍ଜାମ, ୨୦।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଏନ୍‌ଏସି ଅନ୍ତର୍ଗତ ପୁଇଁତୋଳା ଗ୍ରାମରେ ଗୁରୁବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ଆତଙ୍କ ଖେଳାଇଛନ୍ତି। କେତେଜଣ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ସେନା କର୍ମଚାରୀ କାମାରାଜୁ ଗୌଡଙ୍କ ଘରେ ପଶିଥିଲେ।

ବାଲି ଖାଦାନ ଉପରେ ଚଢାଉ: ୬ଟ୍ରକ୍‌ ଜବତ, ୫ ଗିରଫ

ବାଲି ଖାଦାନ ଉପରେ ଚଢାଉ: ୬ଟ୍ରକ୍‌ ଜବତ, ୫ ଗିରଫ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨୦।୪: ରାତି ଅଧିଆ ବ୍ରହ୍ମପୁର ଉପଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ବାଲି ଖାଦାନ ଉପରେ ଚଢ଼ାଉ କରାଯାଇଛି।

ବଳାତ୍କାରୀଙ୍କୁ ନ୍ୟାୟ ପ୍ରଦାନ ଦାବିରେ ବିକ୍ଷୋଭ ସମାବେଷ

ବଳାତ୍କାରୀଙ୍କୁ ନ୍ୟାୟ ପ୍ରଦାନ ଦାବିରେ ବିକ୍ଷୋଭ ସମାବେଷ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ, ୨୦।୪: ଅସୀମା ବଳାତ୍କାର ଘଟଣା ସମେତ ଦେଶରେ ବିଗତ କିଛି ଦିନ ହେବ ହୋଇଥିବା ସମସ୍ତ ବଳାତ୍କାରୀ ପୀଡିତାଙ୍କୁ ନ୍ୟାୟ ପ୍ରଦାନ ଦାବିରେ ଶୁକ୍ରବାର ଡିଏସ୍‌ଓ ପକ୍ଷରୁ ବ୍ରହ୍ମପୁର ଖଲିକୋଟ କଲେଜ ସମ୍ମୁଖରେ ବିକ୍ଷୋବ ସମାବେଶ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଗୋଟିଏ ରାତିରେ ୮ ହଜାରରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ କଇଁଛଙ୍କ ଗଣ ଅଣ୍ଡାଦାନ

ଗୋଟିଏ ରାତିରେ ୮ ହଜାରରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ କଇଁଛଙ୍କ ଗଣ ଅଣ୍ଡାଦାନ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨୦।୪:ଓଡିଶାରେ ଦେବୀ ନଦୀ ମୁହାଣ, ଗହୀରମଥା ଓ ଋଷିକୁଲ୍ୟା ମୁହାଣ କଇଁଛଙ୍କ ଅଣ୍ଡାଦାନର ପ୍ରକୃଷ୍ଟ ସ୍ଥାନ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଋଷିକୁଲ୍ୟା ମୁହାଣ ବିରଳ ଅଲିଭ ରିଡଲେ କଇଁଛଙ୍କ ପାଇଁ ଉପଯୁକ୍ତ ସ୍ଥାନ ହୋଇଛି। ତେଣୁ ଚଳିତବର୍ଷ ଏଠାରେ ଅଲିଭ୍‌ ରିଡ୍‌ଲେଙ୍କ ଅଣ୍ଡାଦାନ ମାତ୍ରାଧିକଭାବେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ସାଧାରଣତଃ ଫେବୃୟାରୀ ମାସରେ କଇଁଛଙ୍କ ଅଣ୍ଡାଦାନ ସମୟ ରହିଥିବା ବେଳେ ଏବେ ଋଷିକୁଲ୍ୟା ମୁହାଣରେ ହଜାର ହଜାର ସଂଖ୍ୟାର କଇଁଛ ଅଣ୍ଡାଦାନ ପାଇଁ ପହଞ୍ଚୁଛନ୍ତି। ଯାହା ରାଜ୍ୟରେ ଏପରି ଘଟଣା ରେକର୍ଡ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି।

ଯୁଗ୍ମ ସଚିବ, ମତ୍ସ୍ୟ  ନିର୍ଦ୍ଦେଶକଙ୍କ ହୁମ୍ମା ଶୁଖୁଆହାଟ ପରିଦର୍ଶନ

ଯୁଗ୍ମ ସଚିବ, ମତ୍ସ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକଙ୍କ ହୁମ୍ମା ଶୁଖୁଆହାଟ ପରିଦର୍ଶନ

ଗଞ୍ଜାମ,୧୯।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାର ହୁମ୍ମା ଶୁଖୁଆ ହାଟ ଅବ୍ୟବସ୍ଥା ମଧ୍ୟରେ ଗତି କରୁଥିଲା । ଏନେଇ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳର ଜନସାଧାରଣ ବିଭିନ୍ନ ସମୟରେ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ କରି ଆସୁଥିଲେ। ସ୍ଥାନୀୟ ବିଧାୟକ ଡ଼ା. ପ୍ରିୟାଂଶୁ ପ୍ରଧାନ ମଧ୍ୟ ହୁମ୍ମା ଶୁଖୁଆ ହାଟର ଉନ୍ନତୀକରଣ ନିମନ୍ତେ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟି ଆକର୍ଷଣ କରିଥିଲେ। ଗୁରୁବାର ରାଜ୍ୟ ମତ୍ସ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ପ୍ରଶାନ୍ତ ସେନାପତି ଏବଂ ଯୁଗ୍ମ ସଚିବ ଶିବ ନାରାୟଣ ସାହୁ ହୁମ୍ମା ଶୁଖୁଆ ହାଟରେ ପହଞ୍ଚତ୍ ଏହାର ସ୍ଥିତି ଅନୁଧ୍ୟାନ କରିଥିଲେ। ଇଣ୍ଟିଗ୍ରେଟେଡ୍‌ କୋଷ୍ଟାଲ ଜୋନ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ (ଆଇସିଜେଡ୍‌ଏମ୍‌ପି) ବା ସମନ୍ବିତ ଉପକୂଳ ପରିଚାଳନା ପ୍ରକଳ୍ପ ଦ୍ୱାରା ହୁମ୍ମା ଶୁଖୁଆ ହାଟର ଉନ୍ନତୀକରଣ ପାଇଁ ସମସ୍ତ ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯିବ ବୋଲି ସଚିିବ ସାହୁ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

୭ ବଖରା ଜଳିଗଲା

ଶଙ୍କରାଖୋଲ,୧୯।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଚକାପାଦ ବ୍ଲକ ବ୍ରାହ୍ମଣପାଦ ପଞ୍ଚାୟତର ଅଟ୍ଟାଙ୍ଗୀ ଗ୍ରାମରେ ଗୁରୁବାର ଦିନ ପ୍ରାୟ ଗୋଟାଏରେ ନିଅଁା ଲାଗି ୭ ବଖରା ପୋଡି ଯାଇଛି। ପଞ୍ଚାନନ ମଲିକ, ସୁଶାନ୍ତ ମଲିକ, ରବିନା ମଲିକଙ୍କର ୨ ବଖରା ଲେଖାଏଁ ଓ କୌଶଲ୍ୟା ମଲିକଙ୍କର ଗୋଟିଏ ବଖରା ପୋଡି ପାଉଁଶ ହୋଇଯାଇଛି। ଚକାପାଦା ଅଗ୍ନିଶମ ବାହିନୀ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚତ୍ବା ବେଳକୁ ସମସ୍ତ ଘର ପୋଡି ଯାଇଥିଲା। ଚକାପାଦ ଅତିରିକ୍ତ ତହସିଲଦାର ତପନ ମହାପାତ୍ର, ବ୍ରାହ୍ମଣପାଦ ସରପଞ୍ଚ ଚମ୍ପସ୍ବିନୀ ମଲିକ, ଆର୍‌ଆଇ ପ୍ରଶାନ୍ତ କୁମାର ମହାପାତ୍ର ପହଞ୍ଚତ୍ ବିପନ୍ନଙ୍କୁ ଚୁଡା, ଚିନି, ପଲିଥିନ ଓ ଲୁଗାପଟା ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ। ବିପନ୍ନମାନେ ବିପିଏଲ ପରିବାରର ହୋଇଥିବାରୁ ଆବାସ ଯୋଜନାରେ ଘର ଯୋଗାଇ ଦେବାକୁ ସାଧାରଣରେଦାବି ହେଉଛି।

ରାଜ୍ୟ ଜଳ ପରିମଳ ଅଧୀକ୍ଷଣ ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଶେରଗଡ଼ ଗସ୍ତ

ରାଜ୍ୟ ଜଳ ପରିମଳ ଅଧୀକ୍ଷଣ ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଶେରଗଡ଼ ଗସ୍ତ

ଶେରଗଡ,୧୯।୪ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଶେରଗଡ ବ୍ଲକକୁ ରାଜ୍ୟ ଜଳ ପରିମଳ ମିଶନର ଅଧୀକ୍ଷଣ ଯନ୍ତ୍ରୀ ଅଭୟ ବିଶ୍ୱାଳ ପରିଦର୍ଶନରେ ଆସି ବ୍ଲକର ବିଭିନ୍ନ ଗ୍ରାମର ପାନୀୟଜଳ ପ୍ରକଳ୍ପ ବୁଲି ଦେଖିଛନ୍ତି। ପରିଦର୍ଶନ ସମୟରେ ବ୍ଲକର ନରେନ୍ଦ୍ରପୁର, କୁରୁଳା, ପଥରପୁଞ୍ଜି, ଗୋବିନ୍ଦପୁର, ଗୋଠଗାଁରେ ନିର୍ମାଣ ହୋଇଥିବା ପାଇଖାନା ଦେଖିଥିଲେ।

ଏତଲାକାରୀଙ୍କୁ ଥାନାରେ ମାଡ଼ ଅଭିଯୋଗ:କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବି କଲା ଓକିଲ ସଂଘ

ପାଟପୁର,୧୯।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ପାଟପୁର ଥାନା ସେକେଣ୍ଡ ଅଫିସର ଜଣେ ଏତଲାକାରିଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମାରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଅଭିଯୋଗକୁ ଭିତ୍ତିକରି ଦିଗପହଣ୍ଡି ଓକିଲ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ଘଟଣାକୁ ନିନ୍ଦା କରିବା ସହ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବି କରିଛନ୍ତି।

ପୋଖରୀରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୧୯।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଦିଗପହଣ୍ଡି ବ୍ଲକ ସିଦ୍ଧେଶ୍ୱର ଗ୍ରାମ ଦେଉଳ ପୋଖରୀରୁ ଗୁରୁବାର ପ୍ରାୟ ଅପରାହ୍ନ ୪ଟାରେ ଜଣେ ଶିଶୁକନ୍ୟାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। ମୃତକ ଜଣକ ହେଲେ ସିଦ୍ଧେଶ୍ୱର ଗ୍ରାମ ଚାଉଳିଆ ସାହିର ପରିବା ବ୍ୟବସାୟୀ ବୁଲୁ ସାହୁଙ୍କ କନ୍ୟା ମାମାଲି (୬)। ସେ ପ୍ରଥମ ଶ୍ରେଣୀରେ ପଢ଼ୁଥିଲେ। ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ ଘର ନିକଟ ପୋଖରୀକୁ ସେ ଶୌଚ ପାଇଁ ଯାଇ ନିଖୋଜ ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ପରିବାର ଲୋକେ ବହୁ ଖୋଜାଖୋଜି କରିବା ପରେ ମାମାଲିଙ୍କ ସନ୍ଧାନ ମିଳି ନ ଥିଲା। ସମ୍ପର୍କୀୟ ଲୋକେ ପୋଖରୀରେ ପଶି ଖୋଜିବାରୁ ମୃତଦେହ ମିଳିଥିଲା।