ରାଜ୍ୟ |

ଡଗ୍‌ ଶୋ’ର ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିବସ: ‘ଓବିଡିଏନ୍ସ ଟ୍ରାଏଲ୍ସ’ରେ ୨୪, ଜର୍ମାନ ଶେଫର୍ଡ ସ୍ପେଶାଲିଟିରେ ୮୮

ଡଗ୍‌ ଶୋ’ର ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିବସ: ‘ଓବିଡିଏନ୍ସ ଟ୍ରାଏଲ୍ସ’ରେ ୨୪, ଜର୍ମାନ ଶେଫର୍ଡ ସ୍ପେଶାଲିଟିରେ ୮୮
ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୯।୧୨(ବ୍ୟୁରୋ)- ବସ୍‌ କହିଲେ ବସୁଥିଲେ। ଉଠ କହିଲେ ଉଠୁଥିଲେ, ଦୌଡ଼ିବାକୁ କହିଲେ ଦୌଡ଼ୁଥିଲେ। ଶୋଇବାକୁ କହିଲେ ସ୍ଥିର ଚିତ୍ତରେ ବିଚାରକଙ୍କ ପରବର୍ତ୍ତୀ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକୁ ଅପେକ୍ଷା କରି ରହୁଥିଲେ। ବିଚାରକଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଓ ପ୍ରଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଏଭଳି ଇସାରାରେ ନିଜର କୌଶଳ ଦେଖାଉଥିଲେ କୁକୁର। ପ୍ରଶିକ୍ଷକଙ୍କ ବୋଲ ମାନି ଦର୍ଶକଙ୍କ ମନୋରଞ୍ଜନ କରାଉଥିଲେ। ଶନିବାର ଡଗ୍‌ ଶୋ’ର ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିବସରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ଏଭଳି ଦୃଶ୍ୟ। ଓଡ଼ିଶା କେନେଲ କ୍ଲବ୍‌(ଓକେସି) ପକ୍ଷରୁ ଆୟୋଜିତ ଡଗ୍‌ ଶୋ’ର ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିବସର ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଥିଲା ‘ଓବିଡିଏନ୍ସ ଟ୍ରାଏଲ୍ସ’। ଏଥିରେ ୭ ପ୍ରଜାତିର ୨୪ କୁକୁର ଭାଗନେଇଥିଲେ। ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୫ଟି ବେଲିଜିଆନ୍‌ ମାଲିନଇସ୍‌, ୧ଟି ବିଗଲ, ୧ ଡାଲମାସିଆନ, ୩ ଡୋବରମ୍ୟାନ, ୬ଜର୍ମାନ ଶେଫର୍ଡ, ୩ ଗୋଲ୍ଡେନ୍‌ ରେଟ୍ରିଭର ଓ ୫ ଲାବ୍ରାଡର ପ୍ରଜାତିର କୁକୁର ରହିଥିଲେ। ଏଥିରେ ବିଚାରକ ଭାବେ ଜେ. ରାଙ୍ଗରାଜନ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ଗତବର୍ଷ ଭଳି ଏଥର ମଧ୍ୟ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ମନ ଜିଣିଥିଲା ଟାଟା ଷ୍ଟିଲରୁ ଆସିଥିବା ବେଲ୍‌ଜିଆନ୍‌ ମାଲିନଇସ୍‌ ପ୍ରଜାତିର କୁକୁର ‘ଜିନା’। ଜିନା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ପଛରେ ପକାଇ ୩୦୦ରୁ ୨୯୬ ପଏଣ୍ଟ ରଖି ବେଷ୍ଟ ଇନ୍‌ ଶୋ’ ଆଖ୍ୟା ଅର୍ଜନ କରିଥିଲା। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ‘ଜିନା’ ଭାରତରେ ଗତ ୨ବର୍ଷ ଧରି ‘ଡଗ୍‌ ଅଫ୍‌ ଦ ଇୟର’ ଭାବେ ପୁରସ୍କୃତ ହୋଇଆସୁଛି। ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା ତୃତୀୟ ଜର୍ମାନ ଶେଫର୍ଡ ସ୍ପେଶାଲିଟି ଶୋ’। ଓକେସି ଓ ଜର୍ମାନ ଶେଫର୍ଡ ଡଗ୍‌ କନ୍‌ଫେଡେରେଶନ-କଳିଙ୍ଗ ଚାପ୍ଟରର ମିଳିତ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଏହି ଶୋ’ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ସାରା ଦେଶରୁ ୮୮ଟି ଜର୍ମାନ ଶେଫର୍ଡ କୁକୁର ଏଥିରେ ଭାଗ ନେଇଥିଲେ। ବିଚାରକ ଭାବେ ସ୍କଟଲାଣ୍ଡରୁ ହେଦର ମ୍ୟାକଡୋନାଲ୍ଡ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ। ହେଦର ଜର୍ମାନ ଶେଫର୍ଡ କୁକୁର ପାଇଁ ଜଜ୍‌ ଭାବେ ବ୍ରିଟେନ ଏବଂ ଜର୍ମାନୀରେ ବେଶ୍‌ ଖ୍ୟାତି ଅର୍ଜନ କରିଛନ୍ତି। ସେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଭାରତରେ ଏହି ଶୋ’ରେ ବିଚାରକ ଭାବେ ଯୋଗଦେଇଛନ୍ତି। ପ୍ରତିଯୋଗିତାର ଉଭୟ ଓପନ ଫିମେଲ୍‌ କ୍ଲାସ ଏବଂ ଓପନ ମେଲ୍‌ କ୍ଲାସରେ ଉଟ୍ଟିରୁ ଆସିଥିବା ସେଲ୍‌ଭା ମୁଥୁ କୁମାରଙ୍କ ୨ଟି କୁକୁର ‘ପିନା’ ଓ ‘ଓ୍ବି’ ଯଥାକ୍ରମେ ବେଷ୍ଟ ଇନ୍‌ ଶୋ’ ଭାବେ ପୁରସ୍କୃତ ହୋଇଥିଲେ। ରବିବାର ୫୪ ଓ ୫୫ତମ ଜାତୀୟସ୍ତରୀୟ ଅଲ୍‌ ବ୍ରିଡ୍‌ସ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ ଶୋ’ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ‘ବୁଗି’ ପଛରେ ପଡ଼ିଲେ ଦର୍ଶକ: ‘ବୁଗି’। ବିଗଲ ପ୍ରଜାତିର ଏହି କୁକୁର ପଛରେ ପଡ଼ିଯାଇଥିଲେ ଦର୍ଶକ। ତା’ର ଠାଣି, ହାବଭାବ, ଚାଲିଚଳନ ଏବଂ ଆକର୍ଷଣୀୟ ଚାହାଣି ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ବେଶ୍‌ ଅକୃଷ୍ଟ କରିଥିଲା। ପ୍ରତିଯୋଗିତା ସମୟରେ ରିଙ୍ଗ ଭିତରେ ନିଜ ପ୍ରଶିକ୍ଷକଙ୍କ ବୋଲ ମାନି ଦର୍ଶକଙ୍କ ମନ ଜିଣୁଥିବା ବେଳେ ରିଙ୍ଗ ବାହାରେ ସେ ଦର୍ଶକମାନଙ୍କୁ ନିଜ କରିସ୍ମା ଦେଖାଇଥିଲା। କେବଳ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ନୁହେଁ, ଦର୍ଶକଙ୍କ କଥା ମଧ୍ୟ ଶୁଣିବାରେ ମାହିର ଥିଲା ‘ବୁଗି’। ତା’ ସହିତ ସେଲ୍‌ଫି ନେବାକୁ ପଡ଼ିଆରେ ଭିଡ଼ ଜମିଥିଲା। ଫଟୋ ଉଠାଇବା ବେଳେ ‘ବୁଗି’ ପୋଜ୍‌ ଦେବାକୁ ବି ଭୁଲୁ ନ ଥିଲା। ବିଗଲ ପ୍ରଜାତିର ‘ବୁଗି’ ସାରା ଭାରତରେ ଏକମାତ୍ର କୁକୁର, ଯିଏ ଡଗ୍‌ ଶୋ’ରେ ୨ଥର ଚାମ୍ପିୟନଶିପ ଆଖ୍ୟା ଅର୍ଜନ କରିଛି। ତେବେ ‘ବୁଗି’ର ଆଉ ଏକ ପରିଚୟ ହେଉଛି ‘ଟମି’। ସେ ତେଲୁଗୁ ଫିଲ୍ମ ‘ଟମି’ରେ ମୁଖ୍ୟ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଛି। ସେଥିରେ ତା’ ନାମ ‘ଟମି’ ରହିଛି। ୨୦୧୪ରେ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିଥିବା ଏହି ଫିଲ୍ମରେ ଅଭିନୟ ମାଧ୍ୟମରେ ସେ ଦର୍ଶକଙ୍କ ମନ ଜିଣିପାରିଛି। ୬ବର୍ଷ ବୟସର ‘ବୁଗି’ ହେଉଛି ହାଇଦ୍ରାବାଦର ପ୍ରବୀନଙ୍କ କୁକୁର। ପ୍ରବୀନ କୁହନ୍ତି, ମୁଁ ତା’ର ମାଲିକ ଓ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ। କିନ୍ତୁ ସେ କେବଳ ମୋ କଥା ମାନେ ନାହିଁ ଘରେ ସେ ସମସ୍ତଙ୍କ ବୋଲ ମାନିଥାଏ।
All Right Reserved By

ରାଜ୍ୟ |

ଆଜି ମହାମାୟାଙ୍କ ମହାସପ୍ତମୀ

ଆଜି ମହାମାୟାଙ୍କ ମହାସପ୍ତମୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୬ା୯(ବ୍ୟୁରୋ): ସମସ୍ତ ପ୍ରତୀକ୍ଷାର ଅନ୍ତଘଟାଇ ଧରାବତରଣ କରିଛନ୍ତି ମା’ ମହିଷାମର୍ଦ୍ଦିନୀ। ନବରାତ୍ରୀ ପୂଜା ସବୁଠାରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇସାରିଛି। ରୀତି ମୁତାବକ ମଙ୍ଗଳବାର ପୀଠରେ ଦେବୀ ଦୁର୍ଗାଙ୍କ ଅଷ୍ଟମୀ ପୂଜା ହେଉଥିବା ବେଳେ ମଣ୍ଡପରେ ସପ୍ତମୀ ପୂଜା ପାଳନ କରାଯାଉଛି। 

୭୩ ବର୍ଷରେ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ

୭୩ ବର୍ଷରେ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୬।୧୦(ବ୍ୟୁରୋ): ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କର ମଙ୍ଗଳବାର ୭୩ତମ ଜନ୍ମଦିନ। ହେଲେ ବାତ୍ୟା ତିତ୍‌ଲି ଓ ଏହା ପରେ ହୋଇଥିବା ବନ୍ୟାରେ ଗଞ୍ଜାମ, ଗଜପତି ଓ ରାୟଗଡ଼ା ଜିଲାରେ ବ୍ୟାପକ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ହୋଇଥିବାରୁ ନବୀନ ଜନ୍ମଦିନ ପାଳିବେ ନାହିଁ ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି। 

ଚଢାଉ ବେଳେ ପୋଲିସ-ଜୁଆଡି ଧସ୍ତାଧସ୍ତି, ୧୮ ଗିରଫ:୫୦ ହଜାରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଟଙ୍କା ଓ ତାସ ଜବତ

ଚଢାଉ ବେଳେ ପୋଲିସ-ଜୁଆଡି ଧସ୍ତାଧସ୍ତି, ୧୮ ଗିରଫ:୫୦ ହଜାରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଟଙ୍କା ଓ ତାସ ଜବତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୬-୧୦(ବ୍ୟୁରୋ)- କ୍ୟାପିଟଲ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଚାଲିଥିବା ବେଆଇନ ଜୁଆ ଆଡ୍ଡା ଉପରେ ସୋମବାର ଚଢାଉବେଳେ ପୋଲିସ ଓ ଜୁଆଡିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଧସ୍ତାଧସ୍ତି ହୋଇଛି। ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ ୧୮ଜଣ ଜୁଆଡିଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିବାବେଳେ  ସେମାନଙ୍କ ନିକଟରୁ ୫୧ ହଜାର ୬୩୦ଟଙ୍କା, ୩ ସେଟ୍‌ ତାସ ଓ କାଲକୁଲେଟର ଜବତ କରାଯାଇଛି। 

ମରଣଜନ୍ତା ପାଲଟିଛି ରାଜଧାନୀ ରାସ୍ତା:ଖାଲ ପାଇଁ ଗଲା ୨ ଜୀବନ, ୩ ଆହତ

ମରଣଜନ୍ତା ପାଲଟିଛି ରାଜଧାନୀ ରାସ୍ତା:ଖାଲ ପାଇଁ ଗଲା ୨ ଜୀବନ, ୩ ଆହତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୬-୧୦(ବ୍ୟୁରୋ)- ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଏବେ ଅଣ୍ଡରଗ୍ରାଉଣ୍ଡ୍‌ କେବୁଲ ବିଛା ଚାଲିଛି। ଏଥିପାଇଁ ରାଜଧାନୀର ବିଭିନ୍ନ ରାସ୍ତାକୁ ଖୋଲି ଦିଆଯିବା ପରେ ଭଲ ଭାବେ ପୋତା ଯାଉନି। କାମ ସରିଯିବା ପରେ ଠିକାଦାର ମରାମତିର ନାଁ ଗନ୍ଧ ଧରୁନି। ଫଳରେ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ବଡ଼ ବଡ଼ ଖାଲ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। 

ନଭେମ୍ବର ୧ରୁ ଦୁବାଇକୁ ସିଧାସଳଖ ବିମାନ ସେବା

ନଭେମ୍ବର ୧ରୁ ଦୁବାଇକୁ ସିଧାସଳଖ ବିମାନ ସେବା

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୬-୧୦(ବ୍ୟୁରୋ)- ଭୁବନେଶ୍ୱର ବିଜୁ ପଟ୍ଟନାୟକ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବିମାନବନ୍ଦରରୁ ସିଧାସଳଖ ଦୁବାଇକୁ ବିମାନ ସେବା ଆରମ୍ଭ ହେବ। ବିମାନ ଉଡ଼ାଣକାରୀ ସଂସ୍ଥା ଇଣ୍ଡିଗୋ ପକ୍ଷରୁ ଏହି ସେବା ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ। ଆସନ୍ତା ନଭେମ୍ବର ୧ରୁ ଦୁବାଇକୁ ସିଧାସଳଖ ବିମାନ ଉଡ଼ାଣ ପାଇଁ ସମସ୍ତ ପ୍ରସ୍ତୁତି ସରିଛି।

ଗର୍ଭବତୀ, ନବଜାତ ଶିଶୁଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ପର୍କରେ ସଚେତନ କରିବେ କିନ୍ନର

ଗର୍ଭବତୀ, ନବଜାତ ଶିଶୁଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ପର୍କରେ ସଚେତନ କରିବେ କିନ୍ନର

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୬।୧୦(ବ୍ୟୁରୋ)- କିନ୍ନରଙ୍କୁ ସମାଜରେ ଅଧିକ ଗ୍ରହଣୀୟ କରାଇବା ଏବଂ ସମାଜସେବାରେ ସେମାନଙ୍କୁ ସାମିଲ କରାଇବା ପାଇଁ କିସ୍‌, ଅଜିମ୍‌ ପ୍ରେମଜୀ ଫିଲାନ୍‌ଥ୍ରୋପିକ ଇନିସିଏଟିଭ୍‌ ଓ ସଖା ମିଳିତ ଭାବେ ପ୍ରୟାସ ଆରମ୍ଭ କରିଛି। 

ଭିଡ଼ ଅସମ୍ଭାଳ ଷଷ୍ଠୀରୁ ପରିସ୍ଥିତି ଅଣାୟତ୍ତ

ଭିଡ଼ ଅସମ୍ଭାଳ ଷଷ୍ଠୀରୁ ପରିସ୍ଥିତି ଅଣାୟତ୍ତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୬।୧୦(ବ୍ୟୁରୋ)-
ରାଜଧାନୀରେ ଅସମ୍ଭାଳ ହୋଇପଡ଼ିଛି ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ଜାମ୍‌। ପୂଜା ଆରମ୍ଭରୁ  ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ରାସ୍ତା ଜାମ୍‌ ମୁଣ୍ଡବ୍ୟଥା ସୃଷ୍ଟି କରିଛି। ୫ ମିନିଟ୍‌ର ରାସ୍ତା ଅତିକ୍ରମ କରିବାକୁ ଲାଗିଯାଉଛି ଅଧଘଣ୍ଟା। ସୋମବାର ମହାଷଷ୍ଠୀରୁ ପରିସ୍ଥିତି ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଣାୟତ୍ତ ହୋଇପଡ଼ିଛି। 

ସରିଲା ଷଷ୍ଠୀ ପୂଜା ଆଜିଠୁ ମଣ୍ଡପରେ ମା’ଙ୍କ ଦର୍ଶନ

ସରିଲା ଷଷ୍ଠୀ ପୂଜା ଆଜିଠୁ ମଣ୍ଡପରେ ମା’ଙ୍କ ଦର୍ଶନ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୬।୧୦(ବ୍ୟୁରୋ)-
ଧରାବତରଣ କରିଛନ୍ତି ମା’ ମହିଷମର୍ଦ୍ଦିନୀ। ସମସ୍ତ ମଣ୍ଡପରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି ମା’ଙ୍କ ପୂଜା। ସୋମବାର ରୀତିନୀତିରେ ଷଷ୍ଠୀ ପୂଜା ସମ୍ପନ୍ନ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା ବିଲ୍ବାଧିବାସ। ଅପରାହ୍ନରେ ଷଷ୍ଠାଦି କର୍ମ କରାଯାଇଥିଲା।

ଓଡ଼ିଶାରେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଅଭିଲେଖାଗାର ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତାବ - ସଂରକ୍ଷଣ ହୋଇପାରୁନି ୯୦ ପ୍ରତିଶତ ଫିଲ୍ମ

ଓଡ଼ିଶାରେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଅଭିଲେଖାଗାର ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତାବ - ସଂରକ୍ଷଣ ହୋଇପାରୁନି ୯୦ ପ୍ରତିଶତ ଫିଲ୍ମ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୬।୧୦(ବ୍ୟୁରୋ)-
ଭାରତରେ ଫିଲ୍ମକୁ ଏକ କଳା ଭାବେ ପରିଗଣିତ କରାଯାଉନି। ଫିଲ୍ମ କହିଲେ ଲୋକେ କେବଳ ବଲିଉଡ୍‌କୁ ବୁଝୁଛନ୍ତି। ଦେଶରେ ୧୦ ବଡ଼ ବଡ଼ ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରି ରହିଛି ଓ ବର୍ଷକୁ ହଜାର ହଜାର ଫିଲ୍ମ ତିଆରି ହେଉଛି। 

୨୦ଜଣଙ୍କୁ ‘ଓଡ଼ିଶା ଉତ୍କର୍ଷ ସମ୍ମାନ’

୨୦ଜଣଙ୍କୁ ‘ଓଡ଼ିଶା ଉତ୍କର୍ଷ ସମ୍ମାନ’

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୬।୧୦(ବ୍ୟୁରୋ)-
ଓଡ଼ିଆ ମିଡିଆ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ସୋମବାର ରବୀନ୍ଦ୍ର ମଣ୍ଡପଠାରେ ‘ଓଡ଼ିଶା ଉତ୍କର୍ଷ ସମ୍ମାନ ୨୦୧୮’(ଓଡ଼ିଶା ଏକ୍ସିଲେନ୍ସ ଆଓ୍ବାର୍ଡ) ସମାରୋହ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଉତ୍ସବରେ ରାଜ୍ୟପାଳ ପ୍ରଫେସର ଗଣେଶୀ ଲାଲ୍‌ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ। ସମାଜର ବିଭିନ୍ନ ବର୍ଗରେ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଅବଦାନ ରଖୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ସମ୍ମାନିତ କରିବା ଭଳି ପ୍ରୟାସ ବାସ୍ତବରେ ସ୍ବାଗତଯୋଗ୍ୟ ବୋଲି ସେ ମତ ଦେଇଥିଲେ।

ଆସୁଛନ୍ତି ମା’: ଝୁମ୍ପୁରା ଚଳଚଞ୍ଚଳ

ଆସୁଛନ୍ତି ମା’: ଝୁମ୍ପୁରା ଚଳଚଞ୍ଚଳ

ଝୁମ୍ପୁରା, ୧୬।୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଆସୁଛନ୍ତି  ମା’। ଏ ନେଇ ଝୁମ୍ପୁରା ଅଞ୍ଚଳ ଚଳଚଞ୍ଚଳ ହୋଇପଡ଼ିଛି। ମଙ୍ଗଳବାର ମା’ଙ୍କର ମହାସପ୍ତମୀ ସହ ପଣାପୂଜା ହେବ। ସେଠାରେ ଆଖୁ ବଳିର ପରମ୍ପରା ନିଆରା। ମା’ଙ୍କର ପୂଜା ଝୁମ୍ପୁରା ବଜାରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇ ଆସୁଛି। 

ବୈତରଣୀ ସେତୁ ଦୁର୍ବଳ: ବିପଦ ମୁହଁରେ ଜୀବନ

ବୈତରଣୀ ସେତୁ ଦୁର୍ବଳ: ବିପଦ ମୁହଁରେ ଜୀବନ

ଆନନ୍ଦପୁର,୧୬।୧୦(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଆନନ୍ଦପୁରର ବୈତରଣୀ ସେତୁ ୪ ମାସ ହେଲା ବିପଦସଙ୍କୁଳ ଅବସ୍ଥାରେ ରହିଛି। ସେତୁର ଗୋଟିଏ ପାର୍ଶ୍ୱର ପିଲାରରୁ ବ୍ୟରିଂ ଖସିବା ପରେ  ଗୋଟିଏ ସ୍ପାନ୍‌ ଦବି ଯାଇଛି। ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ବିଭାଗୀୟ ଉଚ୍ଚ ପଦାଧିକାରୀ  ସେତୁର ସ୍ଥିତି ଅନୁଧ୍ୟାନ କରିଥିବା ବେଳେ ସେତୁ ପ୍ରତି ବିପଦ ରହିଥିବା ଅନୁଭବ କରିଥିଲେ।