ବ୍ରହ୍ମପୁର

ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୩ ଛାତ୍ର ଆହତ

ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୩ ଛାତ୍ର ଆହତ

ଶଙ୍କରାଖୋଲ, ୮।୧୨ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଟିକାବାଲି ଥାନା ଶଙ୍କରାଖୋଲ ନିକଟ ଗୁଡ୍ରିଗଁାଠାରେ ଶୁକ୍ରବାର ସକାଳ ୯ଟାରେ ଅଟୋ ସହ ବାଇକ ମୁହଁାମୁହିଁ ଧକ୍କା ହୋଇଥିଲା। ଏଥିରେ ବାଇକରେ ଥିବା ୨ ଛାତ୍ରଙ୍କ ସମେତ ଅଟୋରେ ବସିଥିବା ଜଣେ ଛାତ୍ର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେମାନେ ହେଲେ ଚନ୍ଦ୍ରକାନ୍ତ ମଳିକ, ମହାରାଜା ପ୍ରଧାନ ଓ ତାପସ ସାହୁ। ଟିକାବାଲି ଅଗ୍ନିଶମ ବାହିନୀ ପହଞ୍ଚତ୍ ଆହତମାନଙ୍କୁ ଟିକାବାଲି ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିଥିଲେ। ସେଠାରେ ଚନ୍ଦ୍ରକାନ୍ତଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ହେବାରୁ ତାଙ୍କୁ ଅଧିକ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଫୁଲବାଣୀ ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଛି। ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଟିକାବାଲି ପୋଲିସ ପହଞ୍ଚତ୍ ଉଭୟ ଅଟୋ ଓ ବାଇକକୁ ଜବତ କରିବା ସହ ନଂ.୭୧/୧୭ରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ତଦନ୍ତ ଚଳାଇଛି। ଆରାବାକାରୁ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ଧରି ଟିଟୁ ସାହୁ ଅଟୋ ନଂ(ଓଡି୧୨-୮୯୫୪) ଯୋଗେ ଭୋଜି ଖାଇବାକୁ ବାଣିଗୋଚ୍ଛା ଯାଉଥିବାବେଳେ ଆରାବାକା ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାପୀଠର ନବମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ର ଚନ୍ଦ୍ରକାନ୍ତ ଓ ମହାରାଜା ବିପରୀତ ଦିଗ ଶଙ୍କରାଖୋଲରୁ ବାଇକ ନଂ (ଓଆର୦୨ବିଆର-୪୫୬୬) ଯୋଗେ ହଷ୍ଟେଲକୁ ଫେରୁଥିଲେ। ଗୁଡ୍ରଗଁା ଠାରେ ବାଇକ ଓ ଅଟୋ ମଧ୍ୟରେ ମୁହଁାମୁହିଁ ଧକ୍କା ହୋଇଥିଲା। ୨ ବାଇକ ଆରୋହୀଙ୍କ ସହ ଅଟୋରେ ବସିଥିବା ଟିଟୁଙ୍କ ପୁତୁରା ଆରାବାକା ଉଚ୍ଚ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟର ତାପସ ମଧ୍ୟ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ। ଚନ୍ଦ୍ରକାନ୍ତ ଓ ମହାରାଜାଙ୍କୁ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଜଣେ ଶିକ୍ଷକ ଚିକେନ ଆଣିବାକୁ ଶଙ୍କରାଖୋଲ ପଠାଇଥିବାବେଳେ ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଥିବା ସେମାନେ କହିଛନ୍ତି। ଏନେଇ ଜିଲା ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ ବିକାଶ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ସହ ଯୋଗାଯୋଗ କରିବାରୁ ତଦନ୍ତ କରି ଦୋଷୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦୃଢ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ ବୋଲି କହିବା ସହ ଆହତ ଛାତ୍ରର ଚିକିତ୍ସା ଖର୍ଚ୍ଚ ବହନ କରାଯିବ ବୋଲି କହିଥିଲେ।

All Right Reserved By

ବ୍ରହ୍ମପୁର

ଗିରଫ ଜୁଆଡ଼ିଙ୍କୁ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ

ଗିରଫ ଜୁଆଡ଼ିଙ୍କୁ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ

ଦିଗପହଣ୍ଡି, ଚିକିଟି୨୩।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା କେ.ନୂଆଗାଁ ଥାନା ପୋଲିସ ଶନିବାର ଗିରଫ ୭ ଜୁଆଡ଼ିଙ୍କୁ ପାତ୍ରପୁର କୋର୍ଟକୁ ଚାଲାଣ କରିଛି।

ମଙ୍ଗରାଜପୁର ଗ୍ରାମରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା ୪ ବଖରା

ମଙ୍ଗରାଜପୁର ଗ୍ରାମରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା ୪ ବଖରା

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୨୩।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଦିଗପହଣ୍ଡି ବ୍ଲକ ପଦ୍ମନାଭପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ମଙ୍ଗରାଜପୁର ଗ୍ରାମରେ ଶନିବାର ସକାଳ ୭ଟାରେ ଆକସ୍ମିକ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟିଛି। ଏଥିରେ ଗ୍ରାମର ଏମ୍‌.ସୁରୀ ଏବଂ ଏମ୍‌.ମାଲେସୁଙ୍କର ୪ ବଖରା ପୋଡ଼ି ପାଉଁଶ ହୋଇଯାଇଛି।

ଅପହରଣ କରିନେଇ ଗାୟଗଣ୍ଡା ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ଛାଡ଼ିଲେ, ନାବାଳକ ଉଦ୍ଧାର

ଅପହରଣ କରିନେଇ ଗାୟଗଣ୍ଡା ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ଛାଡ଼ିଲେ, ନାବାଳକ ଉଦ୍ଧାର

ଭଞ୍ଜନଗର,୨୩।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ବୁଗୁଡ଼ା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କରସିଙ୍ଗି ଗୁଡ଼ିସାହିରୁ ଶୁକ୍ରବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ଜଣେ ସାଢ଼େ ୩ବର୍ଷର ନାବାଳକଙ୍କୁ ଅପହରଣ କରି ନେଇଥିଲେ। ଏହାପରେ ନାବାଳକଙ୍କୁ ତାରସିଂ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗାୟଗଣ୍ଡା ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ଛାଡ଼ି ଦେଇଥିଲେ।

 ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଦକ୍ଷିଣ ଘୁମୁସର ଡିଏଫ୍‌ଓ

ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଦକ୍ଷିଣ ଘୁମୁସର ଡିଏଫ୍‌ଓ

ଭଞ୍ଜନଗର,୨୩।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଭଞ୍ଜନଗର ଦକ୍ଷିଣ ଘୁମୁସର ବନଖଣ୍ଡ ଅଧିକାରୀ(ଡିଏଫ୍‌ଓ)ଙ୍କ ବାସଭବନରେ ଶନିବାର ଭିଜିଲାନ୍ସ ପକ୍ଷରୁ ଚଢ଼ାଉ କରାଯାଇଛି। ଆୟ ବହିର୍ଭୁତ ସମ୍ପତ୍ତି ଠୁଳ ଅଭିଯୋଗରେ ଡିଏଫ୍‌ଓ ବିଜୟ କେତନ ଆଚାର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ବାସଭବନରେ ଭୋର୍‌ରୁ ବ୍ରହ୍ମପୁର ଭିଜିଲାନ୍ସ ଚଢ଼ାଉ କରିଛି।

ଗ୍ୟାସରୁ ନିଆଁ ଲାଗି ମା’, ଝିଅ ଗୁରୁତର

ଭଞ୍ଜନଗର, ୨୩।୬ (ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଞ୍ଜନଗର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଲଣ୍ଡେଇସାହିରେ ଶୁକ୍ରବାର ରାତି ପ୍ରାୟ ୮ଟାରେ ରନ୍ଧନ ଗ୍ୟାସ୍‌ରୁ ନିଅଁା ଲାଗି ମା’, ଝିଅ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି । ସେମାନେ ହେଲେ ବନପାଳ ବଂଶୀଧର ବିଷୋୟୀଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ସଞ୍ଜୁକ୍ତା

ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ଗୁଳିମାଡ ଘଟଣା, ଆଉ ୨ ଗିରଫ

ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ଗୁଳିମାଡ ଘଟଣା, ଆଉ ୨ ଗିରଫ

ଫିରିଙ୍ଗିଆ,୨୩ା୬-ଫିରିଙ୍ଗିଆ ବ୍ଲକ ଗୋଚ୍ଛାପଡା ଥାନା ବାଲନ୍ଦାପଡା ପଞ୍ଚାୟତ ବାଘପଦର ଗ୍ରାମରେ ସେହି ଗ୍ରାମର ଦିବାକର କହଁରଙ୍କୁ ଗୁଳିମାଡ଼ ଘଟଣାରେ ଶୁକ୍ରବାର ପୋଲିସ ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି।

ବାଲି ବୋଝେଇ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଜବତ, ଜରିମାନା ଆଦାୟ

ବାଲି ବୋଝେଇ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଜବତ, ଜରିମାନା ଆଦାୟ

ବାଲିଗୁଡା,୨୩ା୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ବାଲିଗୁଡ଼ା ଅଞ୍ଚଳରେ ଦିନକୁ ଦିନ ବେଆଇନ୍‌ ବାଲି ଚୋରାଚାଲାଣ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି। ନିକଟସ୍ଥ ନଦୀରୁ ଠିକାସଂସ୍ଥା ଗୁଡ଼ିକ ବେଆଇନ ଭାବେ ଶହଶହ ଗାଡି ବାଲି ଉଠାଉଛନ୍ତି।

ଆଷାଢରେ ବର୍ଷା ନାହିଁ, ଜମି ଫାଟି ଅଁା

ଆଷାଢରେ ବର୍ଷା ନାହିଁ, ଜମି ଫାଟି ଅଁା

କବିସୂର୍ଯ୍ୟନଗର,୨୩ା୬ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଠିକ୍‌ ସମୟରେ ମୌସୁମୀର ଆଗମନ ଓ ସ୍ବାଭାବିକ ବର୍ଷା ନେଇ ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ପୂର୍ବାନୁମାନ କରିଥିଲା। ମାତ୍ର ଏହା ଏକ ପ୍ରକାର ଭୁଲ୍‌ ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଛି।

ଡାଟାମ ଚିଟ୍‌ଫଣ୍ଡ କମ୍ପାନୀର ୨ ଏଜେଣ୍ଟ ଗିରଫ

ଡାଟାମ ଚିଟ୍‌ଫଣ୍ଡ କମ୍ପାନୀର ୨ ଏଜେଣ୍ଟ ଗିରଫ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨୩ା୬: ଗୋଳନ୍ଥରା ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଡାଟାମ ନାମକ ଏକ ଚିଟ୍‌ଫଣ୍ଡ କମ୍ପାନୀକୁ ହାଇକୋର୍ଟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ପରେ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ଦ୍ୱାରା ଦୁଇ ବର୍ଷ ତଳେ ବନ୍ଦ କରି ଦିଆଯାଇଥିଲା।

ଗଞ୍ଜାମ, ଛତ୍ରପୁରର ପ୍ରକଳ୍ପ ପରିଦର୍ଶନ

ଗଞ୍ଜାମ, ଛତ୍ରପୁରର ପ୍ରକଳ୍ପ ପରିଦର୍ଶନ

ଛତ୍ରପୁର/ଗଞ୍ଜାମ, ୨୩।୬ (ଡି.ଏନ.ଏ.) ରାଜ୍ୟ ଗୃହ ନିର୍ମାଣ ଓ ନଗର ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗର କମିଶନର ତଥା ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାର ନୋଡାଲ ସେକ୍ରେଟାରୀ ଜି. ମାଥିଭାଥନଅନ ଶୁକ୍ରବାର ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକଳ୍ପ ପରିଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି।

‘ଆଗକୁ ନିର୍ବାଚନ, ଏବେଠୁ ସଂଗଠିତ ହୁଅ’

‘ଆଗକୁ ନିର୍ବାଚନ, ଏବେଠୁ ସଂଗଠିତ ହୁଅ’

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୨୩ା୬ରାଜ୍ୟର ବିକାଶ ପାଇଁ ସ୍ଥିର ସରକାର ନିହାତି ଆବଶ୍ୟକ। ଯେଉଁ ରାଜ୍ୟରେ ସ୍ଥିର ସରକାର ନାହିଁ, ସେଇ ରାଜ୍ୟ ବିକାଶ କରିପାରୁନି। ଓଡ଼ିଶାରେ ବିଜୁ ଜନତା ଦଳ କ୍ରମାଗତ ଭାବେ ସ୍ଥିର ସରକାର ଦେଇଛି।

ଓରଟେଲ ଶାଖା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ପ୍ରଶାସନର ଚଢାଉ

ଓରଟେଲ ଶାଖା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ପ୍ରଶାସନର ଚଢାଉ

ଆସିକା,୨୨ା୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ): ଓରଟେଲ ସଂସ୍ଥାର ଆସିକା କଳିଙ୍ଗା ରୋଡସ୍ଥିତ ଶାଖା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଉପରେ ଶୁକ୍ରବାର ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ଚଢାଉ ହୋଇଥିଲା । ଚଢାଉ ବେଳେ ଏହି ଶାଖା ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଅଧିକାରୀମାନେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପ୍ରସାରଣ ସମ୍ବନ୍ଧିୟ କାଗଜପତ୍ର ଦେଖାଇବା ଲାଗି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ ।

Model This Week

ପ୍ରଭାତ