ବ୍ରହ୍ମପୁର

ସମ୍ପତ୍ତି ଭାଗବଣ୍ଟାକୁ ନେଇ ଗଣ୍ଡଗୋଳ, ୨ ଗୁରୁତର

ସମ୍ପତ୍ତି ଭାଗବଣ୍ଟାକୁ ନେଇ ଗଣ୍ଡଗୋଳ, ୨ ଗୁରୁତର
ଦିଗପହଣ୍ଡି,୮।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.) -ଦିଗପହଣ୍ଡି ଥାନା ଛଣମେରୀ ଗ୍ରାମରେ ସମ୍ପତ୍ତି ଭାଗବଣ୍ଟାକୁ ନେଇ ବଡପୁଅ ସୀମାଞ୍ଚଳ ନାୟକଙ୍କ ଆକ୍ରମଣରେ ବାପା ଶୁକୁଟା ନାୟକ, ଭାଇବୋହୂ ନମିତା ନାୟକ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।ଶୁକ୍ରବାର ଅପରାହ୍ନ ପ୍ରାୟ ସାଢ଼େ ୧ଟାରେଏହି ହିଂସାକାଣ୍ଡ ଘଟିଛି। ଶୁକୁଟା ଓନମିତାଙ୍କୁ ପ୍ରଥମେ ଦିଗପହଣ୍ଡି ଡାକ୍ତରଖାନା ଓ ପରେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ବଡ଼ ମେଡିକାଲକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଛି। ଶୁକୁଟା ତାଙ୍କ ୪ ପୁଅଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଘର ଓ ଚାଷଜମି ଭାଗବଣ୍ଟା କରିନାହାନ୍ତି। ସୀମାଞ୍ଚଳ ଅନେକ ସମୟରେ ଏଥିପାଇଁ ବାପା ଓ ଅନ୍ୟ ଭାଇମାନଙ୍କ ସହ ଝଗଡ଼ା କରୁଥିଲେ। ଶୁକ୍ରବାର ଘରେ ପାଟିତୁଣ୍ଡ କରିବା ସହ ଭାଇବୋହୁ ନମିତାଙ୍କୁ ଲୁହାଛଡ଼ରେ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ। ଶୁକୁଟା ଛଡ଼ାଇବାରୁ ସୀମାଞ୍ଚଳ ତାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ। ନମିତା ଶଶୁରଙ୍କ ସହ ଦିଗପହଣ୍ଡି ଥାନାରେ ପହଞ୍ଚତ୍ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ। ପୋଲିସ ନଂ. ୧୯୮/୧୭ରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ଆହତଙ୍କୁ ମେଡିକାଲ ନେଇଥିଲେ।
All Right Reserved By

ବ୍ରହ୍ମପୁର

ଭଞ୍ଜ ସଙ୍ଗୀତ ଆସର

ଭଞ୍ଜ ସଙ୍ଗୀତ ଆସର

ଭଞ୍ଜନଗର,୧୮।୧୦(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.-ଭଞ୍ଜନଗର ଆନନ୍ଦ ସଙ୍ଗୀତାୟନ ପକ୍ଷରୁ ପୋଲସରା ନିକଟସ୍ଥ ଗୁଡ଼ିଆପଲ୍ଲୀଠାରେ ବୁଧବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଭଞ୍ଜ ସଙ୍ଗୀତ ଆସର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ଗୁରୁ ରଙ୍କନିଧି ବେହେରା ଉଦ୍ଘାଟନ କରିଥିଲେ ।

ତିତ୍‌ଲି କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ପରିବାର ଚିହ୍ନଟ

ତିତ୍‌ଲି କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ପରିବାର ଚିହ୍ନଟ

ଭଞ୍ଜନଗର,୧୮।୧୦(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ତିତ୍‌ଲି ପରବର୍ତ୍ତି ବନ୍ୟାରେ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଥିବା ପରିବାରଗୁଡ଼ିକୁ ସରକାର ସହାୟତା ଯୋଗାଇ ଦେବେ। ଏ ନେଇ ବିଗତ ଦୁଇଦିନ ଧରି ଭଞ୍ଜନଗର ବ୍ଲକର ବିଭିନ୍ନ ଗ୍ରାମରେ ଶିକ୍ଷକ, ଅଙ୍ଗନୱାର୍ଡି କର୍ମୀମାନେ ମିଳିତ ଭାବେ ଘରକୁ ଘର ବୁଲି ସର୍ଭେ କରୁଛନ୍ତି। 

ତିତ୍‌ଲି ସତ୍ତ୍ୱେ ଜମୁଛି ପୂଜା ବଜାର

ତିତ୍‌ଲି ସତ୍ତ୍ୱେ ଜମୁଛି ପୂଜା ବଜାର

ଭଞ୍ଜନଗର,୧୮।୧୦(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ତିତ୍‌ଲି ପ୍ରଭାବରେ ଭଞ୍ଜନଗର ଅଞ୍ଚଳରେ ଭୟଙ୍କର ବନ୍ୟା ହୋଇଥିଲା। ଏହିଭଳି ବନ୍ୟା ବିଗତ ୫୦ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ହୋଇ ନ ଥିଲା । ବନ୍ୟାରେ ଲୋକଙ୍କ ବ୍ୟାପକ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ହୋଇଛି। ଏସବୁ ସତ୍ତ୍ୱେ ପୂଜା ବଜାରରେ ଲୋକଙ୍କ ଭିଡ଼ ଜମୁଛି ।

ରାସ୍ତାରେ ଦମ୍ପତିଙ୍କଠାରୁ ଲୁଟ୍‌

ବେଗୁନିଆପଡ଼ା,୧୮ା୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବେଗୁନିଆପଡ଼ା ଫାଣ୍ଡି ଏସ୍‌.ଛଚିନା ଓ ଏମ୍‌. ବରିଡ଼ା ରାସ୍ତା ମଝିରେ ଦମ୍ପତିଙ୍କୁ ଅଟକାଇ ମାଉଜର ଦେଖାଇ ଲୁଟ ହୋଇଛି। 

ନିଖୋଜ ୨ ଜଣଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ଆର.ଉଦୟଗିରି,୧୮ା୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ତିତ୍‌ଲି ବାତ୍ୟା  ସମୟରେ ଆର.ଉଦୟଗିରି ବ୍ଲକ ଆନଗାଁ ପଞ୍ଚାୟତର ବଡ଼ଇର ଏବଂ ପରିସଲ ଗ୍ରାମର ନିଖୋଜ ଥିବା ୩ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୨ ଜଣଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି।

ଚିଟ୍‌ଫଣ୍ଡ ଠକେଇ, ଜଣେ ଗିରଫ

ଫୁଲବାଣୀ ଅଫିସ, ୧୮ା୧୦-ଫୁଲବାଣୀ ସହରରେ ଏକ ଚିଟ୍‌ଫଣ୍ଡ ସଂସ୍ଥା ଖୋଲି ପ୍ରାୟ ୫୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଠକିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଟାଉନ ଥାନା ପୋଲିସ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି।

ଡକାୟତି ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ,୨ ଗିରଫ

ଡକାୟତି ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ,୨ ଗିରଫ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୮ା୧୦-ବଡ଼ବଜାର  ପୋଲିସ ଏକ ବଡଧରଣର ଡକାୟତି ଯୋଜନାକୁ ପଣ୍ଡ କରିବାରେ ସଫଳ ହେବା ସହିତ ଏଥିରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ୨ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି ବୁଧବାର କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି ା 

ସଡନ୍‌ ଡେଥ୍‌ରେ ନଟରାଜ ଚାମ୍ପିୟନ୍‌

ସଡନ୍‌ ଡେଥ୍‌ରେ ନଟରାଜ ଚାମ୍ପିୟନ୍‌

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୧୮ା୧୦-ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଫୁଟବଲ୍‌ ଲିଗ୍‌ ବୁଧବାର  ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି। ବ୍ରହ୍ମପୁର ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ରେ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଫାଇନାଲ୍‌ ମ୍ୟାଚ୍‌ ନଟରାଜ ଫୁଟବଲ୍‌ କ୍ଲବ ଏବଂ କାଶିରାମ ଫୁଟବଲ୍‌ କ୍ଲବ ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯାଇଥିଲା।

ସିଦ୍ଧବିନାୟକ ପୀଠରେ ପ୍ରଥମ ଦୁର୍ଗାପୂଜା

ସିଦ୍ଧବିନାୟକ ପୀଠରେ ପ୍ରଥମ ଦୁର୍ଗାପୂଜା

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୮ା୧୦-ମା’ ଦୁର୍ଗାଙ୍କ ଆଗମନରେ ଚଳଚଞ୍ଚଳ ରେଶମ ସହର ବ୍ରହ୍ମପୁର ା ସହରର ୪୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ପୂଜା ମଣ୍ଡପରେ ବିଜେ କରିଛନ୍ତି ଜଗଜ୍ଜନନୀ ମା’ଦୁର୍ଗା ା ବୁଧବାର ସମସ୍ତ ମଣ୍ଡପରେ ମା’ଙ୍କ ମହାଷ୍ଟମୀ ପୂଜା ଶେଷ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଗୁରୁବାର ମହାନବମୀ ପୂଜା ହେବ ା ଚ

ବାତ୍ୟା, ବନ୍ୟାରେ ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୫୦ ଟପିଛି

ବାତ୍ୟା, ବନ୍ୟାରେ ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୫୦ ଟପିଛି

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୮ା୧୦-ତିତ୍‌ଲି ବାତ୍ୟା ଏବଂ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ଓ ବନ୍ୟାରେ ଗଜପତି ଜିଲା ବିଶେଷ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଛି । 

ଆସିକାରେ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଆକଳନ ଆରମ୍ଭ

ଆସିକାରେ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଆକଳନ ଆରମ୍ଭ

ଆସିକା,୧୭।୧୦(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ବାତ୍ୟା ତିତଲି ଜନିତ ବନ୍ୟାରେ ପ୍ରଭାବିତ ଲୋକଙ୍କୁ ୧୫ ଦିନର ରିଲିଫ ନଗଦ ଆକାରରେ ଦେବା ଲାଗି ରାଜ୍ୟ ସରକାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। ଆସିକା ଏନଏସି ଓ ବ୍ଲକ ଇଲାକାରେ ରିଲିଫ ପ୍ରଦାନ ପାଇଁ ବୁଧବାରଠାରୁ ବନ୍ୟା ବିପନ୍ନଙ୍କ ତାଲିକା ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଏନଏସିର ୧୮ ୱାର୍ଡରେ ଏନଏସି କର୍ମଚାରୀ, ଶିକ୍ଷକ ଓ ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି କର୍ମୀମାନେ ଘରକୁ ଘର ବୁଲି ବିପନ୍ନ ପରିବାରଙ୍କ ତାଲିକା ପ୍ରସ୍ତୁତି ସହ ବ୍ୟାଙ୍କ ଜମାଖାତାର ନକଲ ସଂଗ୍ରହ କରୁଥିବା ବେଳେ  ବିଭିନ୍ନ ପଞ୍ଚାୟତରେ ପଞ୍ଚାୟତର ସଂପ୍ରସାରଣ ଅଧିକାରୀ ଶିକ୍ଷକ ଓ ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି କର୍ମୀ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟରେ ନିୟୋଜିତ ଅଛନ୍ତି। ସେହିପରି ଆସିକା ତହସିଲ ଅନ୍ତର୍ଗତ ୧୧୩ଟି ରାଜସ୍ବ ଗ୍ରାମରେ ମଧ୍ୟ ବୁଧବାରଠାରୁ ଫସଲ କ୍ଷତିର ଆକଳନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ା ଏହି ତାଲିକା ପ୍ରସ୍ତୁତି ଓ ଫସଲ କ୍ଷତି ଆକଳନ ରିପୋର୍ଟ ୨୧ ତାରିଖ ସୁଦ୍ଧା ବିଭାଗୀୟ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଦାଖଲ କରିବା ଲାଗି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଥିବା ବିଡିଓ ଗାୟତ୍ରୀଦତ୍ତ  ନାୟକ ଓ ତହସିଲଦାର ସୁବାସ ଚନ୍ଦ୍ର ସେଠିଆ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ କଇଠଖଣ୍ଡି ପଞ୍ଚାୟତ ଅଫିସ ଘେରାଉ

ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ କଇଠଖଣ୍ଡି ପଞ୍ଚାୟତ ଅଫିସ ଘେରାଉ

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୧୭।୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଦିଗପହଣ୍ଡି ବ୍ଲକ କଇଠଖଣ୍ଡି ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ବୁଧବାର ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପ୍ରାୟ ସାଢ଼େ ୧୨ଟାରେ ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ ଘେରାଉ କରାଯିବା ସହ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଥିଲା। ବାର୍ଦ୍ଧକ୍ୟ, ବିଧବା ଓ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ଭତ୍ତା ହିତାଧିକାରୀ ଚୟନରେ ଦଳୀୟ ବାଛ ବିଚାର ବନ୍ଦ କରାଯିବା, ତିତ୍‌ଲି ବାତ୍ୟା ଓ ବନ୍ୟାରେ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତଙ୍କୁ ସରକାରୀ ସହାୟତା ଯୋଗାଇଦେବା,