ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ |

ନେପାଳରେ ଭୂକମ୍ପ

ନେପାଳରେ ଭୂକମ୍ପ

କାଠମାଣ୍ଡୁ,୮।୧୨: ନେପାଳର ଡୋଲାଖା ଜିଲାରେ ଶୁକ୍ରବାର ସକାଳେ ମଧ୍ୟମ ତୀବ୍ରତାର ଏକ ଭୂକମ୍ପ ଅନୁଭୂତ ହୋଇଛି। ରିକ୍ଟର ସ୍କେଲରେ ଏହାର ତୀବ୍ରତା ୫.୨ ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଛି। ଏହାର କେନ୍ଦ୍ରସ୍ଥଳ ଥିଲା ଜିରିର ଡୋଖାଲା। ଏଥିରେ କ’ଣ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ହୋଇଛି ତାହା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇନାହିଁ।

All Right Reserved By

Model This Week

Model This Week

ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ |

ସହିଷ୍ଣୁତା ରିପୋର୍ଟ: ରୁଷିଆ-ଆମେରିକା-ଫ୍ରାନ୍ସକୁ ପଛରେ ପକାଇଲା ଭାରତ

ସହିଷ୍ଣୁତା ରିପୋର୍ଟ: ରୁଷିଆ-ଆମେରିକା-ଫ୍ରାନ୍ସକୁ ପଛରେ ପକାଇଲା ଭାରତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ/ଓ୍ବାଶିଂଟନ, ୨୬।୪ : ଭାରତରେ ସହିଷ୍ଣୁତା ନେଇ ଅନେକ ଦିନଧରି ନାନା ଚର୍ଚ୍ଚା ଜାରି ରହିଛି। ଅନେକ ବୁଦ୍ଧିଜୀବି ସାମ୍ପ୍ରତିକ ସମାଜରେ ଅସହିଷ୍ଣୁତା ବୃଦ୍ଧି ପାଉଥିବା ନେଇ ମତ ମଧ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି। ମାତ୍ର ଇସ୍ପୋସ୍‌ ମୋରୀ ନାମକ ଏକ ସଂସ୍ଥାଦ୍ୱାରା ସମ୍ପନ୍ନ ହୋଇଥିବା ସର୍ଭେ ରିପୋର୍ଟରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି ଯେ, ଭାରତ ପୃଥିବୀର ସହିଷ୍ଣୁ ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ଚତୁର୍ଥ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି।

ନ୍ୟୁକ୍ଲିୟର ଅସ୍ତ୍ର ମାମଲାରେ ତୃତୀୟ ବୃହତ୍‌ ଦେଶ ହୋଇପାରେ ପାକିସ୍ତାନ

ନ୍ୟୁକ୍ଲିୟର ଅସ୍ତ୍ର ମାମଲାରେ ତୃତୀୟ ବୃହତ୍‌ ଦେଶ ହୋଇପାରେ ପାକିସ୍ତାନ

ଇସଲାମାବାଦ,୨୬।୪: ପାକିସ୍ତାନ ନିକଟରେ ଖୁବଶୀଘ୍ର ବିପୁଳ ପରିମାଣର ନ୍ୟୁକ୍ଲିୟର ଅସ୍ତ୍ର ଗଚ୍ଛିତ ରହିବା ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି। ଯାହାଫଳରେ ସେ ବିଶ୍ୱର ତୃତୀୟ ବୃହତ୍‌ ଦେଶ ହେବ ବୋଲି ସୂଚନା ମିଳିଛି।

ଆଫଗାନୀସ୍ତାନ ଶାନ୍ତି ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ପ୍ରତ୍ୟାଖାନ କଲା ତାଲିବାନ

ଆଫଗାନୀସ୍ତାନ ଶାନ୍ତି ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ପ୍ରତ୍ୟାଖାନ କଲା ତାଲିବାନ

କାବୁଲ୍‌, ୨୫।୪ : ଆଫଗାନୀସ୍ତାନ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ଶାନ୍ତି ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ତାଲିବାନ ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଂଗଠନ ପ୍ରତ୍ୟାଖାନ କରିଛି। ଦେଶରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ଜୋର୍‌ଦାର କରିବାକୁ ତାଲିବାନ ସୂଚିତ କରିଛି। ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଅଶରଫ୍‌ ଗନୀ ଶାନ୍ତି ପ୍ରସ୍ତାବ ଉପରେ ବିଚାର କରିବା ପାଇଁ ତାଲିବାନକୁ କହିଥିଲେ।

ଫୁଲରସ ପାନ କରୁଥିବା ବିଶାଳକାୟ ମଶା

ଫୁଲରସ ପାନ କରୁଥିବା ବିଶାଳକାୟ ମଶା

ବେଜିଂ, ୨୫।୪ : ଚାଇନା ସିଚୁଆନ୍‌ ପ୍ରଦେଶରେ ବିଶାଳକାୟ ମଶା ଦେଖାଯାଇଥାନ୍ତି। ଏମାନଙ୍କର ଆକାର ଦେଖି ଯେକେହି ଭୟଭୀତ ହେବା ସ୍ବାଭାବିକ। କିନ୍ତୁ ଏଭଳି ମଶା ଫୁଲରସ ପାନ କରି ବଞ୍ଚିଥାନ୍ତି। ଏଭଳି ମଶାଙ୍କ ଆକାର ସାଢ଼େ ୪ ଇଞ୍ଚ(୧୧.୧୫ ସେମି) ହୋଇଥାଏ। ଏହି ବିଶାଳକାୟ ମଶା ଅତି ଶାନ୍ତ ସ୍ବଭାବର। ଲୋକଙ୍କ ଦେଶରେ ବସିଲେ ମଧ୍ୟ କୌଣସି କ୍ଷତି କରନ୍ତି ନାହିଁ।

ସମୁଦ୍ର ତଳେ ଶୋଇବାର ମଜା

ସମୁଦ୍ର ତଳେ ଶୋଇବାର ମଜା

ମାଲେ, ୨୫।୪ : ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କରିବା ପାଇଁ ଅନେକ କମ୍ପାନୀ ରୋମାଞ୍ଚଭରା ଅନୁଭୁତି ପ୍ରଦାନ ସମ୍ପର୍କରେ ଘୋଷଣା କରିଥାନ୍ତି। ଏହାଦ୍ୱାରା ସେମାନଙ୍କର କାରବାର ବଢ଼ିଥାଏ। ସେହିପରି ମାଳଦୀପର କୋନାଇ ମାଳଦୀପ ରଙ୍ଗୋଲୀ ଦୀପରେ ଥିବା ଏକ ହୋଟେଲ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ସମୁଦ୍ର ପାଣିତଳେ ଶୋଇବାର ଅନୁଭୁତି ପ୍ରଦାନ କରିବା ସମ୍ପର୍କରେ ଘୋଷଣା କରିଛି।

ସଙ୍କଟରେ ଇମ୍ରାନ୍‌ଙ୍କ ତୃତୀୟ ବିବାହ

ସଙ୍କଟରେ ଇମ୍ରାନ୍‌ଙ୍କ ତୃତୀୟ ବିବାହ

ଇସଲାମାବାଦ୍‌, ୨୫।୪ : ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟର ଇମ୍ରାନ ଖାଁଙ୍କ ତୃତୀୟ ବିବାହ ଏବେ ସଙ୍କଟ ଦେଇ ଗତି କରୁଛି। ତାଙ୍କର ତୃତୀୟ ସ୍ତ୍ରୀ ବୁଶରା ମାନେକ୍‌(୪୫) ଘର ଛାଡି ଚାଲିଯାଇଛନ୍ତି। ଇମ୍ରାନ୍‌ ରଖିଥିବା ପୋଷା କୁକୁରଙ୍କ ଯୋଗୁ ସେ ବିରକ୍ତ ହୋଇ ଘର ଛାଡିଥିବା କୁହାଯାଉଛି।

କ୍ୱେଟାରେ ଆତ୍ମଘାତୀ ବିସ୍ଫୋରଣ: ୫ ମୃତ

କ୍ୱେଟାରେ ଆତ୍ମଘାତୀ ବିସ୍ଫୋରଣ: ୫ ମୃତ

କ୍ୱେଟା, ୨୫।୪ : ପାକିସ୍ତାନ ବେଲୁଚିସ୍ତାନ ପ୍ରଦେଶ କ୍ୱେଟା ନିକଟସ୍ଥ ମିନା ଗୁଣ୍ଡି ଅଞ୍ଚଳରେ ଆତ୍ମଘାତୀ ବିସ୍ଫୋରଣରେ ୫ ପୋଲିସଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଏହି ଘଟଣାରେ ୮ରୁ ଅଧିକ ପୋଲିସ ଆହତ ହୋଇଥିବା ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି। ଏହି ଅଞ୍ଚଳରେ ୩ଟି ଆତ୍ମଘାତୀ ବିସ୍ଫୋରଣ ହୋଇଥିବା ପ୍ରଶାସନ ସୂଚିତ କରିଛି।

ଇଣ୍ଡୋନେସିଆ ତୈଳକୂପରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ: ୧୦ ମୃତ

ଇଣ୍ଡୋନେସିଆ ତୈଳକୂପରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ: ୧୦ ମୃତ

ଜାକର୍ତ୍ତା, ୨୫।୪ : ଇଣ୍ଡୋନେସିଆ ଆସେହ ପ୍ରଦେଶରେ ଥିବା ଏକ ତୈଳକୂପରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟି ୧୦ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ପାଇପ୍‌ ଲାଇନ୍‌ ଓ୍ବେଲ୍‌ଣ୍ଡିଂ ସମୟରେ ଏହି ଅଘଟଣ ଘଟିଥିବା ସ୍ଥାନୀୟ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚିତ କରାଯାଇଛି। ଏଥିରେ ୧୫ରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଆହତମାନଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାରକରି ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି।

ଆତଙ୍କବାଦକୁ ଲଗାମ ଦିଅ

ଆତଙ୍କବାଦକୁ ଲଗାମ ଦିଅ

ବେଜିଂ/ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୪।୪(ପି.ଟି.)- ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଭୂସ୍ବର୍ଗ ପାକିସ୍ତାନକୁ ଚାଇନାରେ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛି ଭାରତ। ବେଜିଂରେ ଚାଲିଥିବା ସାଂଘାଇ ସହଯୋଗ ସଙ୍ଗଠନ (ଏସ୍‌ସିଓ) ସମ୍ମିଳନୀରେ ବହିର୍ବ୍ୟାପାର ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଷମା ସ୍ବରାଜ ଓ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ନିର୍ମଳା ସୀଥାରାମନ୍‌ ମଙ୍ଗଳବାର ଯୋଗଦେଇ ଆତଙ୍କବାଦ ଉପରେ ଲଗାମ ଲଗାଇବା ପାଇଁ ଇସ୍‌ଲାମାବାଦ୍‌କୁ ତାଗିଦ୍‌ କରିଛନ୍ତି।

ତାଲିବାନ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ: ୪ ପୋଲିସ ନିହତ

ତାଲିବାନ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ: ୪ ପୋଲିସ ନିହତ

କାବୁଲ, ୨୪।୪ : ଆଫଗାନୀସ୍ତାନ ଘନଜୀ ପ୍ରଦେଶ ଜାଗହାଟୁ ଜିଲାରେ ତାଲିବାନ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଆକ୍ରମଣରେ ୪ ପୋଲିସ ନିହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏହି ଘଟଣାରେ ୭ଜଣ ସାଧାରଣ ଲୋକ ଆହତ ହୋଇଥିବା ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚିତ କରାଯାଇଛି।

ଭ୍ୟାନ୍‌ ଧକ୍କାରେ ୧୦ ମୃତ

ଭ୍ୟାନ୍‌ ଧକ୍କାରେ ୧୦ ମୃତ

ଟରୋଣ୍ଟୋ, ୨୪।୪ : ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ଯାଉଥିବା ଏକ ଭ୍ୟାନ୍‌ ଧକ୍କାରେ ଟରୋଣ୍ଟୋରେ ୧୦ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଏହି ଘଟଣାରେ ୧୫ରୁ ଅଧିକ ଆହତ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଅନେକଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ସଙ୍କଟ ଜନକ ରହିଛି ବୋଲି ସ୍ଥାନୀୟ ପୋଲିସ କହିଛି।

ଚାଇନାର କାରାଓକେ ବାର୍‌ରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ: ୧୮ ମୃତ

ଚାଇନାର କାରାଓକେ ବାର୍‌ରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ: ୧୮ ମୃତ

ବେଜିଂ, ୨୪।୪ : ଚାଇନା କିଙ୍ଗୁଆନ୍‌ ସହରରେ ଥିବା କାରାଓକେ ବାର୍‌ରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟି ୧୮ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବାବେଳେ ୫ଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ସୋମବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଏହି ଘଟଣା ଘଟିଥିବା ସ୍ଥାନୀୟ ପୋଲିସ କହିଛି। ଖବର ପାଇ ଦମକଳ ବାହିନୀ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ନିଆଁକୁ ଆୟତ୍ତ କରିଥିଲେ। ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡର କାରଣ ଜଣାପଡିନାହିଁ।