ଜାତୀୟ |

ମାକ୍ସ ହସ୍ପିଟାଲର ଲାଇସେନ୍ସ ରଦ୍ଦ

ମାକ୍ସ ହସ୍ପିଟାଲର ଲାଇସେନ୍ସ ରଦ୍ଦ
ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୮।୧୨: ଦିଲ୍ଲୀର ସାଲିମାର ବାଗ ସ୍ଥିତ ମାକ୍ସ ହସ୍ପିଟାଲ ବିରୋଧରେ କେଜ୍‌ରିଓ୍ବାଲ ସରକାର ଦୃଢ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି। ଜୀବିତ ଥିବା ଶିଶୁକୁ ମୃତ ଘୋଷଣା କରିବା ପରେ ଶିଶୁଟିକୁ ସିଲ୍‌ କରି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଯାଇଥିଲା। ଏହି ଅଭିଯୋଗରେ ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାର ମାକ୍ସ ହସ୍ପିଟାଲର ଲାଇସେନ୍ସ ରଦ୍ଦ କରିଛନ୍ତି। ହସ୍ପିଟାଲର ଏହା ଅବହେଳା ଓ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ଏମିତି କିଛି ଅବହେଳା ମାକ୍ସ ହସ୍ପିଟାଲ କରିଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଥିବାରୁ ଏହାର ଲାଇସେନ୍ସକୁ ରଦ୍ଦ କରାଯାଇଥିବା ଦିଲ୍ଲୀର ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ସତ୍ୟେନ୍ଦ୍ର ଜୈନ୍‌ କହିଛନ୍ତି।
All Right Reserved By

ଜାତୀୟ |

ମଦ ବୋତଲରେ ଭୋଟର ସଚେତନତା ବାର୍ତ୍ତା

ମଦ ବୋତଲରେ ଭୋଟର ସଚେତନତା ବାର୍ତ୍ତା

ଭୋପାଳ,୨୧।୧୦: ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ଝାବୁଆ ଜିଲାରେ ଭୋଟରଙ୍କୁ ସଚେତନ କରାଇବା ପାଇଁ ମଦବୋତଲରେ ପ୍ରଚାର ଷ୍ଟିକର ଲଗାଯାଇଛି।

ଟ୍ରେନ୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣା ମୃତକଙ୍କ ହେଲା ଗଣଦାହ

ଟ୍ରେନ୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣା ମୃତକଙ୍କ ହେଲା ଗଣଦାହ

ଅମୃତସର,୨୧।୧୦: ପଞ୍ଜାବର ଅମୃତସରରେ ଟ୍ରେନ୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ  ମୃତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କର ଗଣଦାହ କରାଯାଇଛି। ଶନିବାର ୬୧ ଜଣଙ୍କର ମୃତଦେହକୁ ଆଣି ସାମୂହିକ ଭାବେ ଦାହ କରାଯାଇଥିବା ଖବର ମିଳିଛି। 

ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀଙ୍କ କଥା ଶୁଣିଲେନି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପତ୍ନୀ: ଉଠାଇଲେ ବିପଦପୂର୍ଣ୍ଣ ସେଲ୍‌ଫି

ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀଙ୍କ କଥା ଶୁଣିଲେନି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପତ୍ନୀ: ଉଠାଇଲେ ବିପଦପୂର୍ଣ୍ଣ ସେଲ୍‌ଫି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୧।୧୦: ବିପଦପୂର୍ଣ୍ଣ ସେଲ୍‌ଫି ନେବାକୁ ବାରଣ କରାଯିବା ସହ ଏହାକୁ ନେଇ ଅନେକ ଥର ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ସଚେତନତା ଜାରି କରାଯାଇଛି। ହେଲେ ଏହାକୁ ଏବେ ଖୋଲାଖୋଲି ଭାବେ ଉଲ୍ଲଂଘନ କରିଛନ୍ତି ଖୋଦ୍‌ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପତ୍ନୀ। 

ଦୁର୍ଘଟଣା ନେଇଛି ୩୯ ଲକ୍ଷ ଜୀବନ

ଦୁର୍ଘଟଣା ନେଇଛି ୩୯ ଲକ୍ଷ ଜୀବନ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୧।୧୦: ବିଭିନ୍ନ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୧୨ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ୩୯ ଲକ୍ଷ ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନ ଯାଇଛି। ଏନେଇ ନ୍ୟାସନାଲ କ୍ରାଇମ୍‌ ରେକର୍ଡ ବ୍ୟୁରୋ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରକାଶିତ ରିପୋର୍ଟରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି। 

ତେଲୁଗୁ ଅଭିନେତା ଭାଇଜାଗ ପ୍ରସାଦଙ୍କ ପରଲୋକ

ତେଲୁଗୁ ଅଭିନେତା ଭାଇଜାଗ ପ୍ରସାଦଙ୍କ ପରଲୋକ

ହାଇଦ୍ରାବାଦ,୨୧।୧୦: ତେଲୁଗୁ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଦୁନିଆର ବରିଷ୍ଠ ଚରିତ୍ର ଅଭିନେତା ଭାଇଜାଗ ପ୍ରସାଦଙ୍କର ରବିବାର ପରଲୋକ ହୋଇଛି। ମୃତ୍ୟୁ ବେଳକୁ ତାଙ୍କୁ ୭୫ ବର୍ଷ ବୟସ ହୋଇଥିଲା। 

ସପ୍ତମ ଥର ବିବାହ କରିବାକୁ ଯାଉଥିବା ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କଲେ ଦଲାଲ୍‌

ସପ୍ତମ ଥର ବିବାହ କରିବାକୁ ଯାଉଥିବା ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କଲେ ଦଲାଲ୍‌

ଉଦୟପୁର,୨୧।୧୦: ରାଜସ୍ଥାନ ଉଦୟପୁରରେ ଘଟିଛି ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା। ଏଠାରେ ସପ୍ତମ ଥର ପାଇଁ ବିବାହ କରିବାକୁ ଯାଉଥିବା ଜଣେ ୭୫ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ୫୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ପାଇଁ ଦଲାଲ୍‌ ଶରିଫ୍‌ ଏବଂ ଶାହନୂର ହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି। 

କୁଲଗାମ୍‌ରେ ସୁରକ୍ଷାବଳ-ଆତଙ୍କବାଦୀ ମୁହାଁମୁହିଁ

କୁଲଗାମ୍‌ରେ ସୁରକ୍ଷାବଳ-ଆତଙ୍କବାଦୀ ମୁହାଁମୁହିଁ

ଶ୍ରୀନଗର,୨୧।୧୦: ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀର କୁଲଗାମ୍‌ରେ ସୁରକ୍ଷାବଳ-ଆତଙ୍କବାଦୀ ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏଥିରେ ୩ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବାବେଳେ ୨ ଯବାନ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। 

ଆଜାଦ୍‌ ହିନ୍ଦ୍‌ ଫୌଜର ୭୫ ତମ ସ୍ଥାପନା ଦିବସ

ଆଜାଦ୍‌ ହିନ୍ଦ୍‌ ଫୌଜର ୭୫ ତମ ସ୍ଥାପନା ଦିବସ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୧।୧୦: ଆଜାଦ୍‌ ହିନ୍ଦ୍‌ ଫୌଜର ୭୫ ତମ ସ୍ଥାପନା ଦିବସ ରବିବାର ପାଳିତ ହୋଇଛି। ଏହାର ଉଦ୍‌ଘାଟନୀ ଉତ୍ସବରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଲାଲ୍‌ କିଲ୍ଲାରେ ଜାତୀୟ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କରିଛନ୍ତି।

ପୋଲିସଙ୍କୁ ମୋଦିଙ୍କ ସାଲ୍ୟୁଟ

ପୋଲିସଙ୍କୁ ମୋଦିଙ୍କ ସାଲ୍ୟୁଟ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୧।୧୦: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ରବିବାର ଜାତୀୟ ପୋଲିସ ସ୍ମାରକ ଦିବସ ଅବସରରେ ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀଠାରେ ଆୟୋଜିତ ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। 

ନିର୍ମାଣାଧିନ ଦୋକାନ ଭାଙ୍ଗି ୧ ମୃତ, ୫ ଆହତ

ନିର୍ମାଣାଧିନ ଦୋକାନ ଭାଙ୍ଗି ୧ ମୃତ, ୫ ଆହତ

ଉଦ୍ଧମପୁର,୨୧।୧୦: ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀର ଉଦ୍ଧମପୁର ଜିଲାର ଜହ୍ନୁ ଅଞ୍ଚଳରେ ନିର୍ମାଣାଧିନ ଏକ ଦୁଇ ମହଲା ଦୋକାନ ଘର ଭୁଷୁଡି ପଡିବା ଫଳରେ ଜଣେ ଶ୍ରମିକ(୧୯)ଙ୍କର ମୁତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। 

ପଥର ମାରି ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କଲେ ମାଙ୍କଡ଼

ପଥର ମାରି ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କଲେ ମାଙ୍କଡ଼

ମିରଟ,୨୦।୧୦: ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ବଗପାତର ଟିକରି ଗାଁରେ ଘଟିଛି ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା। ଏଠାରେ ଏକ ମାଙ୍କଡ଼ ଦଳ ଜଣେ ୭୨ ବର୍ଷୀୟ ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ପଥର ମାରି ମାରି ଦେଇଛନ୍ତି। 

ତିବ୍ବତରେ ଭୂସ୍ଖଳନ: ଅରୁଣାଚଳ ପ୍ରଦେଶରେ ବନ୍ୟା ସତର୍କ ସୂଚନା

ତିବ୍ବତରେ ଭୂସ୍ଖଳନ: ଅରୁଣାଚଳ ପ୍ରଦେଶରେ ବନ୍ୟା ସତର୍କ ସୂଚନା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ/ବେଜିଂ, ୨୦।୧୦: ତିବ୍ବତରେ ହୋଇଥିବା ଭୂସ୍ଖଳନ ଫଳରେ ଏକ ନଦୀର ଗତିପଥରେ ଅବରୋଧ ଉପୁଜିଛି। ଫଳରେ ଏକ କୃତ୍ରିମ ହ୍ରଦ ମଧ୍ୟ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ଏହା ଅରୁଣାଚଳ ପ୍ରଦେଶକୁ ଲାଗି ରହିଥିବା ବ୍ରହ୍ମପୁତ୍ର ନଦୀର ଅବବାହିକାରେ ଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ବିପଦ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି।