ବ୍ରହ୍ମପୁର

ଡିକି ଭାଙ୍ଗି ୩୦ ହଜାର ଲୁଟ

ଡିକି ଭାଙ୍ଗି ୩୦ ହଜାର ଲୁଟ
କ. ନୂଆଗାଁ, ୬।୧୨ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.) : କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା କ. ନୂଆଗାଁ ବ୍ଲକ ପରିସରରୁ ବାଇକ୍‌ ଡିକି ଭାଙ୍ଗି କେହି ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ୩୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଚୋରି କରିନେଇଥିବା ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ମହାସିଙ୍ଗ ଗ୍ରାମର ପ୍ରଫୁଲ ସାହୁ କ. ନୂଆଗାଁ ଷ୍ଟେଟବ୍ୟାଙ୍କରୁ ବୁଧବାର ଅପରାହ୍ନ ପ୍ରାୟ ସାଢେ ୩ଟାରେ ଟଙ୍କା ଉଠାଇଥିଲେ। ଏହି ଟଙ୍କାକୁ ବାଇକ୍‌ ଡିକିରେ ରଖି କୌଣସି ଏକ କାମରେ ବ୍ଲକକୁ ଆସିଥିଲେ। ବ୍ଲକ ପରିସରରେ ବାଇକ ରଖି ଯାଇଥିବାବେଳେ କେହି ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ଡ଼ିକି ଭାଙ୍ଗି ୩୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ନେଇ ପଳାଇଥିଲେ। ଏ ନେଇ ସେ କ. ନୂଆଗାଁ ଥାନାରେ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ପୋଲିସ ଘଟଣାର ଅନୁସନ୍ଧାନ ଚଳାଇଛି।
All Right Reserved By

ବ୍ରହ୍ମପୁର

ଭଞ୍ଜନଗର ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ ବିଜେଡିର ମିଶ୍ରଣପର୍ବ

ଭଞ୍ଜନଗର ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ ବିଜେଡିର ମିଶ୍ରଣପର୍ବ

ଭଞ୍ଜନଗର,୧୧।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା  ଭଞ୍ଜନଗର ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ ବିଜୁ ଜନତା ଦଳ(ବିଜେଡି) ପକ୍ଷରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ମିଶ୍ରଣପର୍ବ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଚନ୍ଦ୍ରଗିରିରେ ‘ଟୁର୍‌ ଦ କଳିଙ୍ଗ’ ଟିମ୍‌

ଚନ୍ଦ୍ରଗିରିରେ ‘ଟୁର୍‌ ଦ କଳିଙ୍ଗ’ ଟିମ୍‌

ଚନ୍ଦ୍ରଗିରି, ୧୧।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.): ରୁଟସ୍‌ ଅଫ୍‌ ଓଡ଼ିଶା ଫାଉଣ୍ଡେସନ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ଆୟୋଚିତ ବାର୍ଷିକ ସାଇକ୍ଲିଂ ଇଭେଣ୍ଟ୍‌ ’ଟୁର୍‌ ଦ କଳଙ୍ଗ’ ଟିମ୍‌ ଗଜପତି ଜିଲା ମୋହନା ବ୍ଲକ ସ୍ଥିତ ଚନ୍ଦ୍ରଗିରିରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା। 

ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଅଫିସରେ ତାଲା ପକାଇଲେ ଚାଷୀ

ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଅଫିସରେ ତାଲା ପକାଇଲେ ଚାଷୀ

ଛତ୍ରପୁର,୧୧।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଚାଷୀଙ୍କୁ ପେନସନ ଓ ତିତଲି କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତଙ୍କୁ କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବି ନେଇ ନବ ନିର୍ମାଣ କୃଷକ ସଂଗଠନର ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଶାଖା ପକ୍ଷରୁ ସୋମବାରଠାରୁ ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଗଣଉପବାସ ଓ ଧାରଣା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲାା 

କିଆବୁଦାରୁ ନାବାଳକଙ୍କ ଗଳିତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର: ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପରିବାରବର୍ଗ

କିଆବୁଦାରୁ ନାବାଳକଙ୍କ ଗଳିତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର: ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପରିବାରବର୍ଗ

ଛତ୍ରପୁର,୧୧।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଛତ୍ରପୁର ଥାନା ଭିକାରୀପଲ୍ଲୀ ପଞ୍ଚାୟତ ବ୍ରାହ୍ମଣିଆପଲ୍ଲୀ ଓ ନରସିଂହପୁର ଗାଁ ମଧ୍ୟରେ ଥିବା ଏକ କିଆବୁଦାରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ଏକ ନାବାଳକଙ୍କ ଗଳିତ ମୃତଦେହ ପୋଲିସ ଉଦ୍ଧାର କରିଛିା 

ମହିଳାଙ୍କୁ କମେଣ୍ଟ ମାରି ଯୁବକ ଗିରଫ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୧୧ା୧୨-ଜଣେ ବିବାହିତା ମହିଳାଙ୍କୁ କମେଣ୍ଟ ମାରିବା ଅଭିଯୋଗରେ ବଡବଜାର ପୋଲିସ ସୋମବାର ସମ୍ପୃକ୍ତ ଯୁବକଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି ା ଜାମିନ ନାମଞ୍ଜୁର ହେତୁ ବିଚାର ବିଭାଗୀୟ ହାଜତକୁ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି ା

ଜୈବିକ କୃଷି ଉପରେ ମହିଳା ଚାଷୀଙ୍କୁ ତାଲିମ

ଜୈବିକ କୃଷି ଉପରେ ମହିଳା ଚାଷୀଙ୍କୁ ତାଲିମ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୧ା୧୨-ବ୍ରହ୍ମପୁର ଲୋଚାପଡାସ୍ଥିତ ମାରୁତି ଫୁଡସ ତାଲିମ କେନ୍ଦ୍ର ଏବଂ କୃଷି ଓ ବୈଷୟିକ ପରିଚାଳନା ସଂସ୍ଥା(ଆମତ୍ା) ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଜୈବିକ ତଥା ସମନ୍ବିତ କୃଷି ଉପରିସ୍ଥ ଏକ ଦୁଇଦିନିଆ ତାଲିମ ଶିବିର ସୋମବାର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି ା 

ଦିଗପହଣ୍ଡିରେ ହାତୀପଲ, ଲୋକେ ଆତଙ୍କିତ

ଦିଗପହଣ୍ଡିରେ ହାତୀପଲ, ଲୋକେ ଆତଙ୍କିତ

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୧୧ା୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଦିଗପହଣ୍ଡି ସହର ଜନବସତି ଆଡ଼କୁ ସୋମବାର ହାତୀପଲ ମାଡ଼ି ଆସିଛନ୍ତି । ଭୋରରେ ବନ ବିଭାଗ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ନର୍ସରୀରେ ହାତୀପଲ ପସି ପ୍ରାୟ ୧୦ ହଜାର ଚାରା ନଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି । ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ହାତୀପଲ ଜନବସତି ଆଡ଼କୁ ଆସିବାରୁ  ତାଲିମପ୍ରାପ୍ତ ବନ କର୍ମଚାରୀମାନେ ସେମାନଙ୍କୁ ଘଉଡ଼ାଇବାରେ ନିୟୋଜିତ ଥିବା ରେଞ୍ଜର ପରମାନନ୍ଦ ପାଣିଗ୍ରାହୀ କହିଛନ୍ତି । 

ଜାଲ ଦସ୍ତଖତରେ ଟଙ୍କା ଉଠାଣ ଉଦ୍ୟମ ମାମଲା ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ମିଳିଲା ଜାମିନ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୧୧ା୧୨-ଦିଗପହଣ୍ଡି ତହସିଲଦାର ଅଦ୍ୱୈତ କୁମାର ସ୍ବାଇଁଙ୍କ ଜାଲ ଦସ୍ତଖତରେ ଦିଗପହଣ୍ଡି  ବ୍ୟାଙ୍କ୍‌ ଅଫ୍‌ ବରୋଦା ଶାଖାରୁ ଟଙ୍କା ଉଠାଣ ଉଦ୍ୟମ ମାମଲାରେ ଗିରଫ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୁକ୍ତ କୃଷ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ସେଠୀଙ୍କୁ ସୋମବାର  ଦ୍ୱିତୀୟ ଅତିରିକ୍ତ ଦୌରା ଜଜ୍‌ ଦୀପକ କୁମାର ଜାମିନ ମଞ୍ଜୁର କରିଛନ୍ତି ା

ରୋଗୀଙ୍କୁ ଏକ୍ସପାଏରୀ ସାଲାଇନ୍‌ ଦେବା ଘଟଣା :  କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବିରେ ଘଣ୍ଟଯାତ୍ରା

ରୋଗୀଙ୍କୁ ଏକ୍ସପାଏରୀ ସାଲାଇନ୍‌ ଦେବା ଘଟଣା : କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବିରେ ଘଣ୍ଟଯାତ୍ରା

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୧୧ା୧୨-ବ୍ରହ୍ମପୁର ବଡ ମେଡିକାଲରେ ଏକ୍ସପାଏରୀ ସାଲାଇନ୍‌ ଦେବା ଘଟଣାରେ ଦୋଷୀଙ୍କୁ ଚିହ୍ନଟ କରି ଦୃଢ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବିରେ ସୋମବାର ବଡ ମେଡିକାଲ ସମ୍ମୁଖରେ ମାନବ ଅଧିକାର ସୁରକ୍ଷା ମଞ୍ଚ ପକ୍ଷରୁ ୭୨ତମ ଘଣ୍ଟଯାତ୍ରା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ା 

ଗୁଞ୍ଜିବାଡ଼ିରେ ମାଓବାଦୀ ପୋଷ୍ଟର, ବ୍ୟାନର

ଗୁଞ୍ଜିବାଡ଼ିରେ ମାଓବାଦୀ ପୋଷ୍ଟର, ବ୍ୟାନର

ରାଇକିଆ,୧୦।  ୧୨(ଡ଼ି.ଏନ.ଏ)-କନ୍ଧମାଳ ଜିଲାର ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳରେ ଗତ କିଛିଦିନ ହେଲା ଲଗାତର ଭାବେ ମାଓବାଦୀ ପୋଷ୍ଟର ବ୍ୟାନର ଲଗାଯାଉଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି। ରବିବାର ସିମନବାଡ଼ି ଅଞ୍ଚଳରେ ମାଓବାଦୀ ପୋଷ୍ଟର ମରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ସୋମବାର କ. ନୂଆଗାଁ ବ୍ଲକର ଗୁଞ୍ଜିବାଡ଼ି ଅଞ୍ଚଳରେ ପୋଷ୍ଟର ଓ କଳା ରଙ୍ଗର ବ୍ୟାନର ଲାଗିଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି।

ନବ ନିର୍ମାଣ କୃଷକ ସଂଗଠନର ଅନଶନ

ନବ ନିର୍ମାଣ କୃଷକ ସଂଗଠନର ଅନଶନ

ଛତ୍ରପୁର,୧୦। ୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଚାଷୀଙ୍କୁ ପେନସନ ପ୍ରଦାନ ଦାବି ନେଇ ନବ ନିର୍ମାଣ କୃଷକ ସଂଗଠନର ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସଂଯୋଜକ ଅକ୍ଷୟ କୁମାର ଅନଶନ ଚଳାଇଛନ୍ତି। ଏହାକୁ ସମର୍ଥନ ଜଣାଇ ଛତ୍ରପୁରସ୍ଥିତ ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ନବ ନିର୍ମାଣ କୃଷକ ସଙ୍ଗଠନର ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଶାଖା ପକ୍ଷରୁ ଗଣ ଉପବାସ କରାଯିବା ସହ ଧାରଣା ଦିଆଯାଇଛି।

ପୋଖରୀରେ ବୁଡ଼ି ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ


ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ, ୧୦।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.):  ହିଞ୍ଜିଳି ଥାନା ଦୟାପଲ୍ଲୀ ଗ୍ରାମରେ ସୋମବାର ପୋଖରୀରେ ଗାଧୋଉଥିବା ବେଳେ  ବୁଡ଼ିଯାଇ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସେ ହେଲେ ଉକ୍ତ ଗ୍ରାମର ଏନ. ଚକ୍ରପାଣି (୩୦) ।