ସମ୍ବଲପୁର

ବାଇକ୍‌ ଚୋରି ର଼୍ୟାକେଟ୍‌ର ପର୍ଦ୍ଦାଫାଶ: ୩ ଗିରଫ, ୧୩ ବାଇକ୍‌ ଜବତ

ବାଇକ୍‌ ଚୋରି ର଼୍ୟାକେଟ୍‌ର ପର୍ଦ୍ଦାଫାଶ: ୩ ଗିରଫ, ୧୩ ବାଇକ୍‌ ଜବତ

ଜୟପାଟଣା,୭।୧୨ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଜୟପାଟଣା ପୋଲିସ ବୁଧବାର ଏକ ବାଇକ୍‌ ଚୋରି ର଼୍ୟାକେଟ୍‌ର ପର୍ଦ୍ଦାଫାଶ କରିଛି। ଏଥିରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ୩ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯିବା ସହିତ ୧୩ ବାଇକ୍‌ ଜବତ କରାଯାଇଛି। ଅଭିଯୁକ୍ତମାନଙ୍କୁ ଗୁରୁବାର କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରାଯାଇଛି।
ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଗତ କିଛିଦିନ ତଳେ ଜୟପାଟଣା କୈବର୍ତ୍ତପଡ଼ାର ସୁଦାମ ନାଏକଙ୍କ ଘରକୁ ଜୟପାଟଣା ଥାନା ଅଧୀନ ସାନକର୍ଲାକୋଟ ଗ୍ରାମର ଚକ୍ର ନାଏକ, ଛତାପଦର ଗ୍ରାମର ପ୍ରଭୁଲାଲ ନାଗ, ଖଲିଆଭଟା ଗ୍ରାମର ପାର୍ଥ ନାଏକ, ଗୋଡ଼ଭଞ୍ଜା ଗ୍ରାମର ସୁଶାନ୍ତ ବେଣୁପାଣି ଏବଂ ମୈଦଳପୁର ନିକଟ ସେମ୍‌ଲା ଗ୍ରାମର ରିଣ୍ଟୁ ଖୁରା ଏକ ବାଇକ୍‌ ଆଣି ତାଙ୍କୁ କିଣିବାକୁ କହିଥିଲେ। ସର୍ତ୍ତ ଅନୁଯାୟୀ, ସୁଦାମ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଥମେ ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଅଗ୍ରୀମ ଦେଇଥିଲେ, କାଗଜପତ୍ର ଦେବା ପରେ ବାକି ୨୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ପ୍ରଦାନ କରିବେ ବୋଲି କଥା ଛିଡ଼ିଥିଲା। ଉକ୍ତ ବାଇକ୍‌ଟି ଚକ୍ର ନାଏକଙ୍କ ବାପାଙ୍କ ନାମରେ ଅଛି ବୋଲି ସେମାନେ କହିଥିଲେ। ଗତ ୧ ତାରିଖରେ ସେହି ଯୁବକମାନେ ସୁଦାମଙ୍କୁ ବାଇକ୍‌ର ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍‌ ଅଫ୍‌ ରେଜିଷ୍ଟ୍ରେଶନ୍‌ ଦେଇ ବାକି ୨୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ମାଗିଥିଲେ। ସୁଦାମ କାଗଜପତ୍ର ଯାଞ୍ଚ କରିବା ପରେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଥିଲେ ଯେ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍‌ ଅଫ୍‌ ରେଜିଷ୍ଟ୍ରେଶନରେ ଥିବା ଇଞ୍ଜିନ୍‌ ନଂ. ଏବଂ ଚେସିସ୍‌ ନଂ. ମୋଟର ସାଇକେଲରେ ଥିବା ଇଞ୍ଜିନ୍‌ ନଂ. ଏବଂ ଚେସିସ୍‌ ନଂ. ସହିତ ମେଳ ଖାଉନାହିଁ। ଏ ନେଇ ତାଙ୍କ ମନରେ ସନ୍ଦେହ ଜାତ ହୋଇଥିଲା। ସୁଦାମ ସେମାନଙ୍କୁ କାଗଜପତ୍ର ମୋ’ ନାଁରେ କରି ଦେବା ପରେ ବାକି ଟଙ୍କା ଦେବି ବୋଲି କହିଥିଲେ। ଏହାସହିତ ତୁରନ୍ତ ସେ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଜୟପାଟଣା ଥାନା ପୋଲିସକୁ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ। ପୋଲିସ ସାନକର୍ଲାକୋଟ ଗ୍ରାମର ଚକ୍ର ନାଏକଙ୍କ ମୋବାଇଲ ଫୋନ୍‌କୁ ଟ୍ରାକିଂ କରିଥିଲା। ସମସ୍ତ ତଥ୍ୟ ଜଣାପଡିବା ପରେ ତାଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଥିଲା। ଅଧିକ ଜେରା ପରେ ବାଇକ୍‌ ଚୋରି ର଼୍ୟାକେଟରେ ତାଙ୍କ ସହିତ ପ୍ରଭୁଲାଲ ନାଗ, ପାର୍ଥ ନାଏକ, ସୁଶାନ୍ତ ବେଣୁପାଣି ଏବଂ ରିଣ୍ଟୁ ଖୁରା ସାମିଲ ଥିବା ଚକ୍ର ସ୍ବୀକାର କରିଥିଲେ। ପୋଲିସ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଚଢ଼ାଉ କରି ପ୍ରଭୁଲାଲ ନାଗ, ପାର୍ଥ ନାଏକଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିବାବେଳେ ସୁଶାନ୍ତ ବେଣୁପାଣି ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ରିଣ୍ଟୁ ଖୁରା ଅନ୍ୟ ଏକ ଚୋରି ଘଟଣାରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଥିବାରୁ ମୈଦଳପୁର ପୋଲିସ ତାଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖିଛି। ଚକ୍ରଙ୍କଠାରୁ ୪, ପ୍ରଭୁଲାଲଙ୍କ ଠାରୁ ୪,ପାର୍ଥଙ୍କଠାରୁ ୪ ଓ ଅଭିଯୋଗକାରୀ ସୁଦାମ କିଣିଥିବା ବାଇକ୍‌କୁ ପୋଲିସ ଜବତ କରିଛି ବୋଲି ଏକ ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀରେ କଳାହାଣ୍ଡି ଅତିରିକ୍ତ ଏସ୍‌ପି ଅକ୍ଷୟ କୁମାର ଦାସ ଏବଂ ଜୟପାଟଣା ଥାନାଧିକାରୀ ପ୍ରବୀର କିଶୋର ତ୍ରିପାଠୀ କହିଛନ୍ତି। ଏହି ଚଢ଼ାଉରେ ଏସ୍‌.ଆଇ. ସୁରେନ୍ଦ୍ର ଛତ୍ରିଆ(ଏସ୍‌) ଆଇ.ଆର୍‌.ବି.ଏନ୍‌ ର ହାବିଲଦାର ସୁଜିତ କୁମାର ବଛାର, ଏସ୍‌.କେ. ସାହୁ, ଏସ୍‌.କେ. ଦୁର୍ଗା, ଏସ୍‌.କେ. ବେହେରା, ଆର୍‌.ଡ଼ି. ସିଂ, ଏମ୍‌.କେ. ବୈରାଗୀ, ଏସ୍‌.କେ. ସାହୁ, ଡ଼ି. ହରିଜନ ଏବଂ ଭି.କେ. ରାଉତ ପ୍ରମୁଖ ସହଯୋଗ କରିଥିଲେ। ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଜୟପାଟଣା ଥାନା ଏକ ମାମଲା( ନଂ. ୩୦୧/୧୭) ରୁଜୁ ହୋଇଛି।

All Right Reserved By

ସମ୍ବଲପୁର

ହାତୀ ଭାଙ୍ଗିଲା ଘର କାନ୍ଥ  ଶିଶୁ କନ୍ୟା ମୃତ, ୩ ଗୁରୁତର

ହାତୀ ଭାଙ୍ଗିଲା ଘର କାନ୍ଥ ଶିଶୁ କନ୍ୟା ମୃତ, ୩ ଗୁରୁତର

ରେଙ୍ଗାଲି,୨୧ା୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ରେଙ୍ଗାଲି ବନଖଣ୍ଡର ଛତରବଗା ଥାନା ଅଧୀନ ପଟାମାଲ ଗ୍ରାମରେ ବୁଧବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଏକ ହାତୀ ପଶି ଆସି ବ୍ୟାପକ କ୍ଷୟକ୍ଷତି କରିଛି ା

ଅଗ୍ନି ନିର୍ବାପକ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଯାଞ୍ଚ ଆରମ୍ଭ ୯ ହୋଟେଲ, ୭ ଶପିଂ ମଲ୍‌, ୭ ଆପାର୍ଟମେଣ୍ଟରେ ତନଖି

ଅଗ୍ନି ନିର୍ବାପକ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଯାଞ୍ଚ ଆରମ୍ଭ ୯ ହୋଟେଲ, ୭ ଶପିଂ ମଲ୍‌, ୭ ଆପାର୍ଟମେଣ୍ଟରେ ତନଖି

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ,୨୧।୬- ସହରର ବିଭିନ୍ନ ଶପିଂ ମଲ, ହୋଟେଲ, ଆପାର୍ଟମେଣ୍ଟ, କଲ୍ୟାଣ ମଣ୍ଡପ ଓ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନଗୁଡ଼ିକରେ ଗୁରୁବାର ଜିଲା ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଅଗ୍ନି ନିର୍ବାପକ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଇଛି।

ଯୋଗମୟ ଷ୍ଟିଲ ସିଟି  ନିରୋଗ ଶରୀର ପାଇଁ ଯୋଗ ଅପରିହାର୍ଯ୍ୟ

ଯୋଗମୟ ଷ୍ଟିଲ ସିଟି ନିରୋଗ ଶରୀର ପାଇଁ ଯୋଗ ଅପରିହାର୍ଯ୍ୟ

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ,୨୧।୬- ଗୁରୁବାର ଷ୍ଟିଲ୍‌ ସିଟିର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଯୋଗ ଦିବସ ପାଳନ କରାଯାଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ ସହରରେ ଯୋଗମୟ ପରିବେଶ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା।

ପଞ୍ଚାୟତ କମିଟି ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ

ପଞ୍ଚାୟତ କମିଟି ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ

କୋକସରା,୨୧।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)କୋକସରାଠାରେ ଥିବା ଆରଏମସି ପରିସରରେ କୋକସରା ବ୍ଲକ ବିଜୁ ଜନତା ଦଳର ମହିଳା ଓ ଯୁବ ବାହୀନିର କର୍ମକର୍ତ୍ତାମାନଙ୍କୁ ନେଇ ଏକ ସଚେତନତା ସଭା ଗୁରବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

 ନୋଡାଲ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଜୁନାଗଡ଼ ଗ୍ରସ୍ତ

ନୋଡାଲ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଜୁନାଗଡ଼ ଗ୍ରସ୍ତ

ଜୁନାଗଡ଼,୨୧।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ)ରାଜ୍ୟ ଖାଦ୍ୟ ସଚିବ ତଥା କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ନୋଡାଲ ଅଧିକାରୀ ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତି ହୋଇଥିବା ବୀର ବିକ୍ରୟ ୟାଦବ ଗୁରୁବାର ଜୁନାଗଡ଼ ବ୍ଲକ ଗ୍ରସ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ପ୍ରଥମେ ବ୍ଲକର ବଳଦିଆମାଲ ଓ ପରେ ମହିଚଲା ପଞ୍ଚାୟତ ପରିଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ।

ଆଶଙ୍କାରେ ଭଟଲି ରଥଯାତ୍ରା

ଆଶଙ୍କାରେ ଭଟଲି ରଥଯାତ୍ରା

ଭଟଲି,୨୧।୬(ଡି.ଏନ.ଏ) ପଶ୍ଚିମୋତ୍କଳ ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର ଭାବେ ଅଭିହିତ ବରଗଡ଼ ଜିଲା ଭଟଲିର ଦଧିବାମନ ପୀଠରେ ଚଳିତବର୍ଷ ରଥଯାତ୍ରା ହେବା ନେଇ ଆଶଙ୍କା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି । ଦେବସ୍ନାନ ପୂର୍ଣ୍ଣିମାକୁ ଆଉ ମାତ୍ର ୬ ଦିନ ବାକି ରହିଛି ।

ଯୋଗ ଦିବସରେ କୃତୀଛାତ୍ରୀ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ

ଯୋଗ ଦିବସରେ କୃତୀଛାତ୍ରୀ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ

ଦେଓଗାଁ,୨୧ା୬(ଡି.ଏନ.ଏ.) ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଦେଓଗାଁ ଡିଗ୍ରୀ କଲେଜରେ ଗୁରୁବାର ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଯୋଗ ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। କଲେଜ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରମେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନୀଙ୍କ ସଭାପତିତ୍ୱ ତଥା ଅଧ୍ୟ୍ୟାପିକା ରିଙ୍କି ସେଠଙ୍କ ପରିଚାଳନାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ କଲେଜର ପୂର୍ବତନ ପରିଚାଳନା ସଭାପତି ବିଜୟ କୁମାର ସାହୁ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ।

ଅରୁନ୍ଧତୀ ହିରୋ ଆମେରିକା, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ସମ୍ମାନିତ

ଅରୁନ୍ଧତୀ ହିରୋ ଆମେରିକା, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ସମ୍ମାନିତ

ବଲାଙ୍ଗୀର ଅଫିସ, ୨୧ା୬ ୨୦୧୭-୧୮ ଆର୍ଥିକବର୍ଷରେ ବ୍ୟବସାୟିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ସଫଳତା ପାଇଁ ଅରୁନ୍ଧତୀ ହିରୋ ବଲାଙ୍ଗୀର ଓ ଅରୁନ୍ଧତୀ ହିରୋ ଭବାନୀପାଟଣାକୁ ଆମେରିକା ଏବଂ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ସମ୍ମାନିତ କରାଯାଇଛି।

ନାରାୟଣ ଥିଲେ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ, ସୁଭଦ୍ର ଚେତନା

ନାରାୟଣ ଥିଲେ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ, ସୁଭଦ୍ର ଚେତନା

ବଲାଙ୍ଗୀର ଅଫିସ, ୨୧ା୬ ସମଗ୍ର ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଆରେ ସ୍ବର୍ଗତ ପୃଷେଠ୍‌ ଥିଲେ ସର୍ବାଧିକ ଜନପ୍ରିୟ। ସେ ଥିଲେ ସ୍ପର୍ଶକାତର, ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ଓ ସୁଭଦ୍ର ଚେତନା ା ଅନ୍ୟକୁ ଶ୍ରଦ୍ଧା ପ୍ରକାଶ କରିବାରେ ସେ କେବେ କାର୍ପଣ୍ୟତା ପ୍ରକାଶ କରୁ ନ ଥିଲେ ା

ସମବାୟ ଆନ୍ଦୋଳନ ବ୍ୟାପକ କରିବାକୁ ଆହ୍ବାନ

ସମବାୟ ଆନ୍ଦୋଳନ ବ୍ୟାପକ କରିବାକୁ ଆହ୍ବାନ

ଟିଟିଲାଗଡ, ୨୧।୬ (ଡି.ଏନ.ଏ.) ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଟିଟିଲାଗଡ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବେଲଗଁାଠାରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ସମବାୟ ମୋଦ୍ୱାରରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଡେପୁଟେସନ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ବଦଳି, ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟସେବା ବ୍ୟାହତ

ଡେପୁଟେସନ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ବଦଳି, ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟସେବା ବ୍ୟାହତ

ଦେଓଗାଁ,୨୧ା୬(ଡି.ଏନ.ଏ.) ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଦେଓଗାଁ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବନ୍ଧପଡା ପ୍ରାଥମିକ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ଏବେ ନାନା ଅବ୍ୟବସ୍ଥା ଦେଇ ଗତି କରୁଛି ା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ନିୟମିତଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଡାକ୍ତର ଆଶିଷ କୁମାର ସାହୁଙ୍କୁ ଚଳିତ ମାସ ୪ତାରିଖରେ ବଲାଙ୍ଗୀର ମୁଖ୍ୟାଳୟ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ଡେପୁଟେସନରେ ବଦଳି କରିଦେବା ଫଳରେ ଏଠାକାର ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟସେବାରେ ବ୍ୟାଘାତ ଦେଖାଦେଇଛି ା ଉକ୍ତ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ଉପରେ ବନ୍ଧପଡା ପଞ୍ଚାୟତ ସମେତ ସିଂହାମୁଣ୍ଡା, ଧଣ୍ଡାମାଲ, ଲଣ୍ଡାପଥର, ବ୍ରାହ୍ମଣୀଯୋର ଆଦି ପଞ୍ଚାୟତର ଜନସାଧାରଣ ନିର୍ଭର କରନ୍ତି ା

ବିହନ ଧାନ ଯୋଗାଣରେ ବିଳମ୍ବ ହେତୁ ସହକାରୀ କୃଷି ଅଧିକାରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ୪ଘଣ୍ଟା ତାଲାବନ୍ଦ

ବିହନ ଧାନ ଯୋଗାଣରେ ବିଳମ୍ବ ହେତୁ ସହକାରୀ କୃଷି ଅଧିକାରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ୪ଘଣ୍ଟା ତାଲାବନ୍ଦ

କେସିଙ୍ଗା, ୨୧।୬ (ଡି.ଏନ.ଏ)- କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା କେସିଙ୍ଗା ବ୍ଲକରେ ଚାଷୀମାନେ ଚାଷ କରିବା ପାଇଁ ବିହନ ଧାନର ଆବଶ୍ୟକତା ଥିବାରୁ କୃଷି ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ବିହନ ଧାନ ଯୋଗାଇବାରେ ବିଳମ୍ବ ହୋଇଛି। ଏହାକୁ ନେଇ କେସିଙ୍ଗା କୃଷକ ସମାଜ ଗତ ୧୧ ତାରିଖ ୮ଦଫା ଦାବିପତ୍ର କେସିଙ୍ଗା ବିଡିଓଙ୍କ ଜରିଆରେ ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ।

Model This Week

ପ୍ରଭାତ