ଅପରାଧ |

ଡକାୟତି ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ: ୩ ଗିରଫ, ମାରଣାସ୍ତ୍ର ଜବତ

ଡକାୟତି ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ: ୩ ଗିରଫ, ମାରଣାସ୍ତ୍ର ଜବତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୭।୧୨(ବ୍ୟୁରୋ): ସତ୍ୟନଗର ଓଭରବ୍ରିଜ ନିକଟରେ ଡକାୟତି ପାଇଁ ଯୋଜନା କରୁଥିବା ବେଳେ ଖାରବେଳନଗର ପୋଲିସ ବୁଧବାର ରାତିରେ ୩ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛି। ଗିରଫ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ହେଲେ ଜଗନ ସାହୁ(୨୪), ଏସ.କେ ହାଇଦର ଅଲ୍ଲୀ(୩୨) ଓ ସେଖ୍‌ ସଫିକୁଲ ଇସଲାମ୍‌। ପୋଲିସ ସେମାନଙ୍କଠାରୁ ଗୋଟିଏ ଟିଭିଏସ୍‌ ଆପାଚି ବାଇକ୍‌, ୧୬ଟି ମୋବାଇଲ୍‌, ୨ଟି କଟୁରି, ଗୋଟିଏ ଛୁରି, ଘରଭଙ୍ଗା ସରଞ୍ଜାମ ଆଦି ଜବତ କରିଛି। ପୋଲିସଠାରୁ ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ବୁଧବାର ରାତିରେ ପୋଲିସ ପାଟ୍ରୋଲିଂ କରୁଥିବା ସମୟରେ କିଛି ଯୁବକ ଏକତ୍ରିତ ହୋଇ ଡକାୟତି କରିବାକୁ ଯୋଜନା କରୁଥିବା ନେଇ ଖବର ପାଇଥିଲେ। ପରେ ଓଭରବ୍ରିଜ ନିକଟରେ ପୋଲିସ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ଯୁବକମାନେ ଏଣେତେଣେ ଧାଇଁବାକୁ ଲାଗିଥିଲେ। ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ତିନିଜଣଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଧରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟ ଦୁଇଜଣ ଅନ୍ଧାରର ସୁଯୋଗ ନେଇ ବାଇକ୍‌ରେ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ଖାରବେଳନଗର ପୋଲିସ ଏ ନେଇ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିବା ସହ ଅନ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନଙ୍କୁ ଧରିବା ପାଇଁ ଉଦ୍ୟମ ଚଳାଇଛି।

All Right Reserved By

Model This Week

ନିକିତା

ଅପରାଧ |

ଥଣ୍ଡା ପିଇବାକୁ କହି ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ଥଣ୍ଡା ପିଇବାକୁ କହି ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ବିରଜାକ୍ଷେତ୍ର,୨୧।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଯାଜପୁର ସଦର ଥାନା ମାଳଆନନ୍ଦପୁର ଗ୍ରାମର ଜଣେ ୧୦ ବର୍ଷୀୟା ବାଳିକାଙ୍କୁ ଶୁକ୍ରବାର ବଳାତ୍କାର କରାଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଏନେଇ ଯାଜପୁର ସଦର ଥାନାରେ ମାମଲା (ନଂ.୭୮/୧୮) ରୁଜୁ କରାଯିବା ସହ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଉକ୍ତ ଗ୍ରାମର ସାଙ୍ଖର ଦଳେଇ(୩୫)ଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି।

୪ ଜଣଙ୍କୁ ଅପହରଣ କଲେ ମାଓବାଦୀ

ରାୟଗଡ଼ା ଅଫିସ୍‌,୨୦।୪: ରାୟଗଡ଼ା ଜିଲା ସୀମାନ୍ତ ଅଞ୍ଚଳରୁ ୪ ଜଣ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କୁ ଅପହରଣ କରିନେଇଛନ୍ତି ମାଓବାଦୀ। ଶୁକ୍ରବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଏହି ଅପହରଣ ଖବର ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ରାୟଗଡ଼ାର ସୀମାନ୍ତ କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଲାଞ୍ଜିଗଡ଼ ବ୍ଲକ ତ୍ରିଲୋଚନପୁର ଗ୍ରାମପଞ୍ଚାୟତ ଲାଖପଦର ଗାଁରୁ ଏହି ୪ ଜଣଙ୍କୁ ଉଠାଇ ନେଇଛନ୍ତି।

ବୃଦ୍ଧାଙ୍କ ବେକରୁ ସୁନାହାର ଲୁଟିନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ

ବୃଦ୍ଧାଙ୍କ ବେକରୁ ସୁନାହାର ଲୁଟିନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ

ଗଞ୍ଜାମ, ୨୦।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଏନ୍‌ଏସି ଅନ୍ତର୍ଗତ ପୁଇଁତୋଳା ଗ୍ରାମରେ ଗୁରୁବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ଆତଙ୍କ ଖେଳାଇଛନ୍ତି। କେତେଜଣ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ସେନା କର୍ମଚାରୀ କାମାରାଜୁ ଗୌଡଙ୍କ ଘରେ ପଶିଥିଲେ।

ଏତଲା ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରିବାକୁ ଧମକ

ଏତଲା ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରିବାକୁ ଧମକ

ଅତାବିରା, ୨୦।୪: ଦୀର୍ଘ ୧୦ ଦିନ ବୁର୍ଲା ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହୋଇ ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଜଣେ ଯୁବତୀ ଘରକୁ ଫେରିଛନ୍ତି। ସେ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗକୁ ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରିବା ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଧମକ ଦିଆଯାଉଥିବା ପରିବାର ପକ୍ଷରୁ ଶୁକ୍ରବାର ଅତାବିରା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗୋଡ଼ଭଣ୍ଡା ଫାଣ୍ଡିରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।

ଚୋରା କୋଇଲା ଜବତ ଘଟଣା: ଜଣେ ଗିରଫ

ବାସୁଦେବପୁର,୧୯।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ବାସୁଦେବପୁର ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ବିରସ ପଞ୍ଚାୟତର ବିଭିନ୍ନ ଗ୍ରାମରୁ ଗତ ୩ ଦିନ ତଳେ ଏସପିଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ୍ରମେ ଚଢ଼ାଉ କରାଯାଇ ପ୍ରାୟ ୬ ହଜାର କୁଇଣ୍ଟାଲ ଚୋରା କୋଇଲା ଜବତ ହୋଇଥିଲା।

ବଳାତ୍କାରଙ୍କୁ ୭ ବର୍ଷ ଜେଲ୍‌

ବଳାତ୍କାରଙ୍କୁ ୭ ବର୍ଷ ଜେଲ୍‌

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୧୯।୪- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା କିଶୋରନଗର ଥାନା ଅଙ୍ଗପଡା ପଞ୍ଚାୟତ ହରିଡାନାଳୀ ଗ୍ରାମର ବସନ୍ତ ଦେହୁରୀଙ୍କୁ ଗୁରୁବାର ଅନୁଗୋଳ ସ୍ପେସିଆଲ ଜଜ୍‌ ସୌଭାଗିନୀ ମଲ୍ଲିକ ୭ ବର୍ଷ ସଶ୍ରମ କାରାଦଣ୍ଡରେ ଦଣ୍ଡିତ କରିଛନ୍ତି।

ନକଲି ନୋଟ ର଼୍ୟାକେଟ ସକ୍ରିୟ

ନକଲି ନୋଟ ର଼୍ୟାକେଟ ସକ୍ରିୟ

ରାଇସୁଆଁ,୧୯।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ସଦର ଅଞ୍ଚଳରେ ନକଲି ନୋଟ ର଼୍ୟାକେଟ ସକ୍ରିୟ ହୋଇଛନ୍ତି। କେତେକ ଅସାଧୁ ବ୍ୟକ୍ତି ନୀରକ୍ଷର, ଅନ୍ଧାରର ସୁଯୋଗ ନେଇ ଦୋକାନ ଗୁଡିକରେ ଭିଡଥିବା ସମୟରେ ନକଲି ନୋଟ ଦେଇ ଲୋକଙ୍କୁ ଠକୁଛନ୍ତି। ରାଇସୁଆଁ, ପଦ୍ମପୁର, ଗୋବର୍ଦ୍ଧନ, ବେଲଦା ହାଟ, ପଳାଶପଙ୍ଗା, ନରଣପୁର ଆଦି ଅଞ୍ଚଳରେ କେତେ ଦିନ ହେଲା ନକଲି ନୋଟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହେଉଛି।

ବେଆଇନ ଗୋ-ଚାଲାଣ: ୮ ଗିରଫ

ବେଆଇନ ଗୋ-ଚାଲାଣ: ୮ ଗିରଫ

କଟକ ଅଫିସ,୧୯।୪: ଟାଙ୍ଗୀ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ମଙ୍ଗୁଳି ଛକ ନିକଟରୁ ଗୁରୁବାର ୭୫ ଗୋରୁ ବୋଝେଇ ଏକ କଣ୍ଟେନରକୁ ପୋଲିସ ଜବତ କରିଛି। ଏହି ଘଟଣାରେ ପୋଲିସ ୮ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି।

ବେଆଇନ ମଦ ବିକ୍ରି ଅଭିଯୋଗରେ ୨ ଗିରଫ

ବେଆଇନ ମଦ ବିକ୍ରି ଅଭିଯୋଗରେ ୨ ଗିରଫ

ପୁରୀ ଅଫିସ ୧୮ା୪: ଆଗକୁ ରଥଯାତ୍ରା। ସେହି ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ତତ୍ପରତା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ବେଆଇନଭାବେ ମଦ ବିକ୍ରି ଅଭିଯୋଗରେ ପୁରୀ ଅବକାରୀ ପୋଲିସ ବୁଧବାର ୨ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ସେମାନେ ହେଲେ ପିତେଇପୁର ଗ୍ରାମର ପ୍ରସନ୍ନ କୁମାର ବେହେରା(୪୬) ଓ ରମେଶ ବେହେରା(୨୬)।

ଛତିଶଗଡ଼ ସୁନା ଦୋକାନରୁ ଡକାୟତି ଘଟଣା: କଟକରୁ ରିସିଭର ଗିରଫ

ଛତିଶଗଡ଼ ସୁନା ଦୋକାନରୁ ଡକାୟତି ଘଟଣା: କଟକରୁ ରିସିଭର ଗିରଫ

କଟକ ଅଫିସ,୧୮।୪: ଛତିଶଗଡ଼ ସାରିଆ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଘଟିଥିବା ସୁନା ଦୋକାନ ଡକାୟତି ଘଟଣାରେ କଟକର ଲିଙ୍କ୍‌ ଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଥିଲା।

ଆନ୍ତଃରାଜ୍ୟ ବାଇକ୍‌ ଚୋରି ର଼୍ୟାକେଟ ଠାବ:୩ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ, ୨୫ ବାଇକ୍‌ ଉଦ୍ଧାର,ମହାସମୁଦକୁ ଲମ୍ବିଥିଲା ଚୋରଙ୍କ ବିସ୍ତାର,ର଼୍ୟାକେଟ ଠାବରେ ଥିଲେ ୩ପୋଲିସ ଟିମ୍‌

ଆନ୍ତଃରାଜ୍ୟ ବାଇକ୍‌ ଚୋରି ର଼୍ୟାକେଟ ଠାବ:୩ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ, ୨୫ ବାଇକ୍‌ ଉଦ୍ଧାର,ମହାସମୁଦକୁ ଲମ୍ବିଥିଲା ଚୋରଙ୍କ ବିସ୍ତାର,ର଼୍ୟାକେଟ ଠାବରେ ଥିଲେ ୩ପୋଲିସ ଟିମ୍‌

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌,୧୮। ୪:ବରଗଡ଼ ପୋଲିସକୁ ଏକ ବଡ଼ ସଫଳତା ମିଳିଛି । ପୋଲିସ ଏକ ଆନ୍ତଃରାଜ୍ୟ ବାଇକ୍‌ ଚୋରି ର଼୍ୟାକେଟକୁ ଠାବ କରିଛି। ଉକ୍ତ ର଼୍ୟାକେଟର ୩ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି। ସେମାନେ ହେଲେ, ବିଜେପୁର ଥାନା ବୁଡ଼ାପାଲି ଗ୍ରାମର ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ ମେହେର(୩୦), ବାବୁଲାଲ ମେହେର(୩୧) ଏବଂ ବରପାଲି ଥାନା ରକ୍ସା ଗ୍ରାମର ଅଷ୍ଟୁ ସୁନା(୨୫)। ପୋଲିସ ତାଙ୍କଠାରୁ ଜିଲା ତଥା ଜିଲା ବାହାରୁ ଚୋରି ହୋଇଥିବା ୨୫ବାଇକ୍‌ ଜବତ କରିଛି। ଜବତ ହୋଇଥିବା ବାଇକ୍‌ଗୁଡ଼ିକର ମାଲିକଙ୍କୁ ଚିହ୍ନଟ କରି ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଯିବା ସହ ଗିରଫ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନଙ୍କୁ ବୁଧବାର କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରାଯିବ ବୋଲି ପୋଲିସ କହିଛି।

ଜାଲ୍‌ ନୋଟ୍‌ କାରବାରର ପର୍ଦ୍ଦାଫାଶ:ମାଷ୍ଟର ମାଇଣ୍ଡ ସମତେ ୪ ଗିରଫ,୩ ବାଇକ୍‌, ଗୋଟିଏ କାର୍‌, ଲାପ୍‌ଟପ୍‌, କଲର ପ୍ରିଣ୍ଟର ଜବତ

ଜାଲ୍‌ ନୋଟ୍‌ କାରବାରର ପର୍ଦ୍ଦାଫାଶ:ମାଷ୍ଟର ମାଇଣ୍ଡ ସମତେ ୪ ଗିରଫ,୩ ବାଇକ୍‌, ଗୋଟିଏ କାର୍‌, ଲାପ୍‌ଟପ୍‌, କଲର ପ୍ରିଣ୍ଟର ଜବତ

ବୌଦ୍ଧ,୧୭।୪(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ଜାଲ୍‌ ନୋଟ୍‌ କାରବାର ମାମଲାରେ ବୌଦ୍ଧ ପୋଲିସକୁ ବଡ଼ ସଫଳତା ମିଳିଛି। ପୋଲିସ ଏହି କାରବାରରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଏକ ଆନ୍ତଃରାଜ୍ୟ ରାକେଟର ମାଷ୍ଟର ମାଇଣ୍ଡ ସମେତ ୪ ଜଣ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛି। ସେମାନେ ହେଲେ ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ସାଗରପାଲି ଗ୍ରାମର ଭଗବାନ ମେହେର, ବରଗଡ଼ ଜିଲା ଗାଇସିଲେଟ ଥାନା କେନ୍ଦୁଭଟା ଗ୍ରାମର ବିଶ୍ୱପତି ସାହୁ (୩୦), ପଦ୍ମପୁର ଥାନା ଖୁଣ୍ଟପାଲି ଗ୍ରାମର ବିନୋଦ କୁମାର ଶାହା (୧୯) ଓ ବରପାଲି ଥାନା ମହତମପଡ଼ା ଗ୍ରାମର ବଳରାମ ମେହେର (୩୨)। ଏମାନଙ୍କଠାରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ଜାଲ୍‌ ନୋଟ୍‌, ୩ଟି ବାଇକ୍‌, ଗୋଟିଏ କାର୍‌, ଲାପ୍‌ଟପ୍‌ ଓ କଲର ପ୍ରିଣ୍ଟର ଜବତ କରାଯାଇଥିବା ଅତିରିକ୍ତ ଏସ୍‌ପି ସୁଶିଳ କୁମାର ପାଣିଗ୍ରାହୀ ମଙ୍ଗଳବାର ବୌଦ୍ଧ ଥାନାରେ ଆୟୋଜିତ ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।