ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

କାମରେ ଲାଗୁନି ଅଧିକାଂଶ ଗୋଷ୍ଠୀ ଖଳା: ରାସ୍ତାରେ ପଡ଼ୁଛି ଧାନ ବେଙ୍ଗଳା

କାମରେ ଲାଗୁନି ଅଧିକାଂଶ ଗୋଷ୍ଠୀ ଖଳା: ରାସ୍ତାରେ ପଡ଼ୁଛି ଧାନ ବେଙ୍ଗଳା

ବନ୍ତଳା,୬।୧୨ -ଚାଷୀ ଯେପରି ଭଲରେ ଫସଲ ଅମଳ କରିପାରିବେ ସେଥିପାଇଁ ସରକାର କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିଛନ୍ତି ଗୋଷ୍ଠୀଖଳା ଯୋଜନା। ଏହି ଯୋଜନା ମାଧ୍ୟମରେ ଚାଷୀଙ୍କ ସୁବିଧା ପାଇଁ ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳର ସରକାରୀ ଜମିରେ କଂକ୍ରିଟ୍‌ ଖଳାମାନ ନିର୍ମାଣ କରାଯାଉଛି। ହେଲେ ଅନେକ ଗଁାରେ ଏହି ସରକାରୀ ଯୋଜନା ବାଟବଣା ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଆସୁଛି। କାରଣ ଯେଉଁ ସ୍ଥାନରେ କଂକ୍ରିଟ୍‌ ଖଳା ନିର୍ମାଣ କରାଯାଇଛି ସେଠାରେ ଫସଲ ପହଞ୍ଚାଇ ଅମଳ କରି ଘରକୁ ଆଣିବା ଚାଷୀ ପାଇଁ କଷ୍ଟକର ହୋଇପଡ଼ୁଛି। ଫଳରେ ବୋଝ ଉପରେ ନଳିତା ବିଡା ପରି ପୁଣି ଖର୍ଚ୍ଚାନ୍ତ ସହ ସମୟ ଅପଚୟ କରିବା ବଦଳରେ ଘର ସମ୍ମୁଖ ପକ୍କା ବା ପିଚୁ ରାସ୍ତା ଉପରେ ଧାନ ବେଙ୍ଗଳା ପକାଇବାକୁ ଚାଷୀମାନେ ବେଶ୍‌ ସହଜ ତଥା ସୁବିଧାଜନକ ମନେ କରୁଛନ୍ତି। ଅନୁଗୋଳ ଜିଲାର ବହୁ ଚାଷୀ ଏପରି ବେଙ୍ଗଳା ପକାଉଥିବା ନଜରକୁ ଆସୁଛି।
ଜିଲାର ଅନୁଗୋଳ, ଛେଣ୍ଡିପଦା, ବଅଁରପାଳ, କିଶୋରନଗର, ପାଲଲହଡ଼ା ଓ କଣିହଁା ବ୍ଲକରେ ସରକାରଙ୍କ ଗୋଷ୍ଠୀଖଳା ଯୋଜନା କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହୋଇଛି। ଅନୁଗୋଳ ଓ ଛେଣ୍ଡିପଦା ବ୍ଲକରେ ଅନୁଗୋଳ ନିୟନ୍ତ୍ରିତ ବଜାର କମିଟି ଏହି ଦାୟିତ୍ୱ ନେଇଥିବା ବେଳେ ବଅଁରପାଳ ଓ କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକରେ ଜିଲା କୃଷି ବିଭାଗ ଖଳା ନିର୍ମାଣ କାମ କରୁଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ଅନୁଗୋଳ ବ୍ଲକରେ ୨୪ଟି ଗୋଷ୍ଠୀଖଳା ନିର୍ମାଣ ପ୍ରସ୍ତାବ ଥିବାବେଳେ ବଡ଼କନ୍ତକୁଳ, ବାରଗୌଣିଆ, ବନ୍ତଳା, ଧୋକୁଟା, ବେଡ଼ାଶାସନ, ବସଲା, କାଙ୍ଗୁଲା, ବେନ୍ତପୁର, ଜଗନ୍ନାଥପୁର, ମାଟିଆସାହି, ଅନ୍ତୁଳିଆ, ଟିକରପଡ଼ା, ମାଣିକଯୋଡ଼ି, ଶଙ୍ଖପୁର, ଟାଇଁସି ଆଦି ୧୪ଟି ପଞ୍ଚାୟତରେ ଖଳା ନିର୍ମାଣ ସରିଛି। ସେହିପରି ଛେଣ୍ଡିପଦାରେ ୩୦ଟି ଗୋଷ୍ଠୀଖଳା ନିମନ୍ତେ ପ୍ରସ୍ତୁତି ସରିଥିବା ବେଳେ ୧୩ଟିର କାର୍ଯ୍ୟ ଶେଷ ହୋଇଛି। ଜିଲା କୃଷି ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ବଅଁରପାଳ ଓ କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକରେ ଖଳା ନିର୍ମାଣ ଦାୟିତ୍ୱ ହାତକୁ ନିଆଯାଇଛି। ବଅଁରପାଳରେ ୧୫ଟି ଓ କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକରେ ୫ଟି ଗୋଷ୍ଠୀଖଳା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇସାରିଛି। ତେବେ ପାଲଲହଡ଼ା ବ୍ଲକରେ ସମୁଦାୟ ୨୩ଟି ଗୋଷ୍ଠୀଖଳା ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ଜିଲାପାଳ ଅନୁମୋଦନ କରିଥିଲେ ହେଁ ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ ଏଯାଏ ହୋଇପାରି ନାହିଁ। କଣିହଁା ବ୍ଲକରେ ମଧ୍ୟ ସମାନ ଅବସ୍ଥା। ଏଠାରେ ୧୫ଟି ଗୋଷ୍ଠୀଖଳା ନିର୍ମାଣ ନିମନ୍ତେ ଜିଲା କୃଷି ବିଭାଗ ଦାୟିତ୍ୱ ନେଇଛି। ହେଲେ ଗୋଟିକର ବି କାର୍ଯ୍ୟ ଶେଷ ହୋଇପାରି ନାହିଁ। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ କେତେକ ସ୍ଥାନରେ ରାଜନୈତିକ ଟଣାଓଟରା ଯୋଗୁ କାର୍ଯ୍ୟରେ ବାଧା ଉପୁଜିଥିବା ବେଳେ ଚାଷୀଙ୍କ ପାଇଁ ଉଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଏହି ଯୋଜନାରେ ଠିକ୍‌ ଜାଗା ଚିହ୍ନଟ ହୋଇପାରୁ ନ ଥିବା ଚାଷୀମାନେ ଅଭିଯୋଗ କରୁଛନ୍ତି। ଅନୁଗୋଳ ବ୍ଲକ ବନ୍ତଳା ପଞ୍ଚାୟତର ସାପ୍ତାହିକ ହାଟ ନିକଟରେ ଗୋଷ୍ଠୀ ଖଳା ନିର୍ମାଣ କରାଯାଇଥିବାରୁ ଏହାକୁ ନେଇ ଚାଷୀମାନେ ଅସନ୍ତୋଷ ବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ଏହା ଚାଷୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଲାଗିପାରୁ ନ ଥିବା ସେମାନେ କହିଛନ୍ତି। ବନ୍ତଳା ଗଁାର ଗିରୀଶ ପ୍ରଧାନ, ଅନିଲ ସାହୁ କୁହନ୍ତି, ପ୍ରକୃତ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଯେଉଁଠି ଚାଷ ଜମି ରହିଛି ସେଠାରେ ଖଳା ନିର୍ମାଣ କରାଯାଉ ନାହିଁ। ଯେଉଁଠାରେ ଖଳାର କୌଣସି ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ, ସେଠାରେ ଖଳା କରାଯାଇଛି। ଏଥିଯୋଗୁ ଚାଷୀମାନେ ହଇରାଣ ହେଉଛନ୍ତି। ଏ ନେଇ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ କରାଯାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ କୌଣସି ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଇ ନାହିଁ। ସେହିପରି ଅନୁଗୋଳ-ଟିକରପଡ଼ା ପୂର୍ତ୍ତ ବିଭାଗ ରାସ୍ତାର ଶଙ୍ଖପୁର ଗଁା ନିକଟରେ କେତେଜଣ ଚାଷୀ ରାସ୍ତା ଉପରେ ବେଙ୍ଗଳା ପକାଉଥିବା ଦେଖାଯାଇଛି। ଏପରି କାର୍ଯ୍ୟ ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସୁବିଧାଜନକ ହୋଇଥିଲେ ବି ବାଇକ୍‌ ଆରୋହୀଙ୍କ ପାଇଁ ଏହା ଦୁର୍ଘଟଣାର ଆଶଙ୍କା ସୃଷ୍ଟି କରୁଥିବା କୁହାଯାଉଛି। ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ବନ୍ତଳା ଥାନା ଆଇଆଇସି ସବ୍ୟସାଚୀ ରାଉତ କୁହନ୍ତି, ରାସ୍ତାରେ ଧାନ ଗଦାଇ ବେଙ୍ଗଳା ପକାଉଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଯିବ। ସମସ୍ୟା ସମ୍ପର୍କରେ ଜିଲା ନିୟନ୍ତ୍ରିତ ବଜାର କମିଟି ସମ୍ପାଦକ ସନ୍ତୋଷ ପ୍ରଧାନ କୁହନ୍ତି, ନୂଆ କରି ଗୋଷ୍ଠୀଖଳା ନିର୍ମାଣ କରାଯାଇଥିବାରୁ ଚାଷୀମାନେ ସଚେତନ ହୋଇନାହାନ୍ତି। କେତେକ ଜାଗାରେ ରାଜନୈତିକ କନ୍ଦଳ କାରଣରୁ ଗୋଷ୍ଠୀଖଳା ନିର୍ମାଣ ବନ୍ଦ ହେଉଛି, ଠିକ୍‌ ଜାଗା ମଧ୍ୟ ମିଳୁନାହିଁ। ଜିଲା କୃଷି ଉପ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ସୁବାସ ଚନ୍ଦ୍ର ବିଶ୍ୱାଳ କୁହନ୍ତି, ୪ଟି ବ୍ଲକରେ ଖଳା କାର୍ଯ୍ୟ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ୨ଟି ବ୍ଲକରେ ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତାବ ଅନୁମୋଦନ ହୋଇଛି।

All Right Reserved By

ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ସଂଗ୍ରାମ ପୃଷ୍ଟିଙ୍କୁ ଇସ୍ପାତ ସାହିତ୍ୟ ସମ୍ମାନ

ସଂଗ୍ରାମ ପୃଷ୍ଟିଙ୍କୁ ଇସ୍ପାତ ସାହିତ୍ୟ ସମ୍ମାନ

ବଇଣ୍ଡା,୧୭।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା କିଶୋରନଗର ହାଇସ୍କୁଲ ଶିକ୍ଷକ ତଥା ଶିଶୁ ସାହିତ୍ୟକ ସଂଗ୍ରାମ କେଶରୀ ପୃଷ୍ଟିଙ୍କୁ ରବିବାର ଇସ୍ପାତ ସାହିତ୍ୟ ସମ୍ମାନରେ ସମ୍ମାନିତ କରାଯାଇଛି। ରାଉରକେଲା ସ୍ଥିତ ଇସ୍ପାତ ସାହିତ୍ୟ ସଂସଦର ୪୭ ତମ ସ୍ବନକ୍ଷତ୍ର ଉତ୍ସବ ପାଳନ ଅବସରରେ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଯୋଜନା ବୋର୍ଡ଼ର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ତଥା ବିଧାୟକ ସୁବ୍ରତ ତରାଇ ତାଙ୍କୁ ମାନପତ୍ର ଦେଇ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ କରିଥିଲେ।

ଲୋକଙ୍କ ସମସ୍ୟା ଲୋକଲୋଚନକୁ ଆସୁ

ଲୋକଙ୍କ ସମସ୍ୟା ଲୋକଲୋଚନକୁ ଆସୁ

ବଇଣ୍ଡା/ଆଠମଲ୍ଲିକ,୧୭।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳରେ ଅନେକ ସମସ୍ୟା ରହିଛି। ହେଲେ ଏହା ଲୋକଲୋଚନକୁ ଆସିପାରୁ ନ ଥିବାରୁ ବହୁ ସମସ୍ୟା ପ୍ରଶାସନ ଆଢୁଆଳରେ ରହିଯାଉଛି।

ପଞ୍ଚାୟସ୍ତରୀୟ ଗ୍ରାମ ଯୋଗାଯୋଗ ଶିବିର ଉଦ୍‌ଯାପିତ କଳାକାର ବାଣ୍ଟିଲେ ସଚେତନତା

ପଞ୍ଚାୟସ୍ତରୀୟ ଗ୍ରାମ ଯୋଗାଯୋଗ ଶିବିର ଉଦ୍‌ଯାପିତ କଳାକାର ବାଣ୍ଟିଲେ ସଚେତନତା

ଭୁବନ,୧୮।୬(ଡି.ଏନ.ଏ)- ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଭୁବନ ବ୍ଲକରେ ପଞ୍ଚାୟତସ୍ତରୀୟ ଗ୍ରାମ ଯୋଗାଯୋଗ ଓ ସହଭାଗିତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସୋମବାର ବାଲିବୋ ଗ୍ରାମରେ ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଗତ ୭ରୁ ସୁରପ୍ରତାପପୁର ଗ୍ରାମରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। ପରେ ମାର୍ଥାପୁର, ଦିଘି, ଯମୁନାକୋଟ, ଚଣ୍ଡିପାଳ ଓ ବାଲିବୋ ଗ୍ରାମରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା।

ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପ୍ରଶମନ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ: ଆଗୁଆ ସଜାଗ ରହିବାକୁ ପରାମର୍ଶ

ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପ୍ରଶମନ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ: ଆଗୁଆ ସଜାଗ ରହିବାକୁ ପରାମର୍ଶ

ଭୁବନ,୧୮।୬(ଡି.ଏନ.ଏ)- ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଭୁବନ ବ୍ଲକ ସଭାଗୃହରେ ସୋମବାର ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ମକ୍‌ଡ୍ରିଲ ପାଇଁ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପ୍ରଶମନ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ବୈଠକରେ ବିଡିଓ ବସନ୍ତ କୁମାର ମାଝି ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିଥିବା ବେଳେ ବ୍ଲକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଧର୍ମାନନ୍ଦ ବରାଳ, ତହସିଲଦାର ଶକ୍ତିକାନ୍ତ ରାୟ, ବ୍ଲକ ସହକାରୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ ଜଗବନ୍ଧୁ ବେହେରା, ସିଡିପିଓ ପ୍ରମୋଦିନୀ ତ୍ରିପାଠୀ, ଭୁବନ ମହିଳା ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ସଂସ୍କୃତ ବିଭାଗ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ନିରଞ୍ଜନ ନାୟକ ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।

ଟ୍ରକ୍‌ ଚାଳକଙ୍କୁ ସଚେତନ କଲେ ଲୋକେ

ତାଳଚେର,୧୮ା୬(ନି.ପ୍ର.)- କୋଲ କରିଡର ରାସ୍ତାରେ ବେପରୁଆ ଭାବେ ଗାଡି ଚାଳନା ଯୋଗୁ ଦୁର୍ଘଟଣା ବୃଦ୍ଧି ସହ ଗୁରୁତର ଟ୍ରାଫିକ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି ହେଉଛି। ଫଳରେ ଜନସାଧାରଣ ବହୁ ଅସୁବିଧା ଭୋଗ କରୁଛନ୍ତି।

୪୨ ଉପରେ ତାତି, ଜନଜୀବନ ଅସ୍ତବ୍ୟସ୍ତ

ତାଳଚେର,୧୮ା୬(ନି.ପ୍ର)- ମୌସୁମୀ ବର୍ଷା ବଦଳରେ ଏବେ ହେଉଥିବା ପ୍ରବଳ ଖରା ତାଳଚେରବାସୀଙ୍କ ଜନଜୀବନକୁ ଅସ୍ତବ୍ୟସ୍ତ କରିଦେଇଛି। ସୋମବାର ତାଳଚେରର ତାପମାତ୍ରା ୪୨ ଡିଗ୍ରୀ ଥିବା ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଛି। ତେବେ ଖଣି ଅଞ୍ଚଳରେ ତାପମାତ୍ରା ଏହାଠାରୁ ଅଧିକ ୪/୫ ଡିଗ୍ରୀ ରହିଥିବା କୁହାଯାଉଛି।

ରାସ୍ତା ମରାମତି ଦାବିରେ ଅନଶନ

ରାସ୍ତା ମରାମତି ଦାବିରେ ଅନଶନ

ତାଳଚେର,୧୮ା୬(ନି.ପ୍ର.)- ତାଳଚେର ବ୍ଲକ ଟେଣ୍ଟୁଲୋଇ ପଞ୍ଚାୟତ ହାଉସିଙ୍ଗବୋର୍ଡ ଭଞ୍ଜ କଲୋନୀ, ମୀନାବଜାର, ଗୁରୁଦ୍ୱାର ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ହାଉସିଙ୍ଗବୋର୍ଡ କଲେନୀ ଠାରୁ ଗୁରୁଦ୍ୱାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରାସ୍ତା ମରାମତି ଓ ଉନ୍ନତୀକରଣ ଦାବିରେ ସୋମବାର ଅନଶନ ଚଳାଇଛନ୍ତି।

ଡ୍ରେନ ପୁନରୁଦ୍ଧାର ଦାବି

ଡ୍ରେନ ପୁନରୁଦ୍ଧାର ଦାବି

ବଅଁରପାଳ,୧୮।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ପରିମଳ ବ୍ୟବସ୍ଥାରେ ସୁଧାର ଆଣିବାକୁ ସରକାରଙ୍କ ଯୋଜନା ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ଠିକ୍‌ ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହୋଇପାରୁନାହିଁ। ବିଭାଗୀୟ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଅବହେଳା ଯୋଗୁ ଲୋକେ ଏଥିରୁ ସୁଫଳ ପାଇପାରୁନାହାନ୍ତି। ଏହାର ଏକ ଉଦାହରଣ ବଅଁରପାଳ ବ୍ଲକ କୁଲାଡ଼ ଗ୍ରାମରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଗ୍ରାମ ରାସ୍ତା ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଥିବା ଡ୍ରେନଗୁଡିକର ପୁନରୁଦ୍ଧାର କରାଯାଉ ନ ଥିବା ଯୋଗୁ ଆବର୍ଜନା ପାଣି ରାସ୍ତାରେ ଭାସୁଛି। ଦୀର୍ଘ ଦିନ ହେଲା ଡ୍ରେନର ମରାମତି ତଥା ଏହାକୁ ସଫା କରାଯାଉ ନ ଥିବାରୁ ଏହା ଧୀରେ ଧୀରେ ପୋତି ହେବାକୁ ବସିଲାଣି।

୪ ପଞ୍ଚାୟତର କର୍ମକର୍ତ୍ତା ଚୟନ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ୍‌,୧୮।୬- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ବନ୍ତଳା ଦଳିତ ସୁରକ୍ଷା ମଞ୍ଚ ପକ୍ଷରୁ ରବିବାର ୪ଟି ପଞ୍ଚାୟତର କର୍ମକର୍ତ୍ତା ଚୟନ କରାଯାଇଛି। ଏ ନେଇ ସଭାପତି ସରୋଜ କୁମାର ନାଏକଙ୍କ ସଭାପତିତ୍ୱରେ ରବିବାର ମଞ୍ଚ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ବୈଠକ ବସିଥିଲା। ଏଥିରେ ଶଙ୍ଖପୁର, ପୋକତୁଙ୍ଗା, ବାରଗୌଣିଆଁ ଓ ତଳଗଡ଼ ପଞ୍ଚାୟତର ସଭାପତି ଓ ସମ୍ପାଦକ ଚୟନ କରାଯାଇଥିଲା।

ଜନ ଶୁଣାଣି ବାତିଲ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୧୮।୬- ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲାରେ ପ୍ରବଳ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରବାହ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ସୋମବାର ହେବାକୁ ଥିବା ହିନ୍ଦୋଳ ଜନଶୁଣାଣି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ବାତିଲ କରିଦିଆଯାଇଛି

ନିଯୁକ୍ତି ଦାବିରେ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନ

ନିଯୁକ୍ତି ଦାବିରେ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନ

ତାଳଚେର,୧୮।୬(ନି.ପ୍ର.): ନିଯୁକ୍ତି ଦାବିରେ ଏମ୍‌ସିଏଲ୍‌ ଦ୍ୱାରା କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ତାଳଚେର ବ୍ଲକ ବନବାସପୁର ଗ୍ରାମର ଅଧିବାସୀ ସୋମବାର ହିଙ୍ଗୁଳା କୋଇଲା ଖଣି ସମ୍ମୁଖରେ ଆନ୍ଦୋଳନ ଚଳାଇଛନ୍ତି। ଦୀର୍ଘ ଦିନରୁ ଦାବି କରିଆସୁଥିଲେ ମଧ୍ୟ ତାହା ପୂରଣ ନ ହେବାରୁ ଅନିର୍ଦ୍ଧିଷ୍ଟ କାଳପାଇଁ ଗ୍ରାମବାସୀ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଓହ୍ଲାଇଛନ୍ତି।

 ଯୁବକଙ୍କୁ ସଂଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣ : ଗାଁ ଦାଣ୍ଡରେ ୮ ଘଣ୍ଟା ପଡ଼ିରହିଲେ

ଯୁବକଙ୍କୁ ସଂଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣ : ଗାଁ ଦାଣ୍ଡରେ ୮ ଘଣ୍ଟା ପଡ଼ିରହିଲେ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୧୮।୬ ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ନିଶା ଥାନା ଅଧୀନରେ ଥିବା ପରଙ୍ଗ ଅଞ୍ଚଳରେ ରବିବାର ଖୁଦୁରୀ ନାଏକ(୪୩)ଙ୍କୁ ସଂଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଛି। ତାଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟ ଭାଇ ଓ ଅନ୍ୟ ୩ ଜଣ ଯୁବକ ତାଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିବା ଖୁଦୁରୀଙ୍କ ଭଉଣୀ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

Model This Week

ପ୍ରଭାତ