ମେଟ୍ରୋ |

ନଳା ପାଣିରେ ବୁଡିଲା ଶରଧାବାଲି

ନଳା ପାଣିରେ ବୁଡିଲା ଶରଧାବାଲି
ପୁରୀ ଅଫିସ, ୬।୧୨: ପୂଣ୍ୟର ମାଟି ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର। ଏହା ଲୀଳାମୟ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ଲୀଳାସ୍ଥଳ। ଏହି ପାବନ ଭୂମିର ପାଣି, ପବନ ସବୁ ପବିତ୍ର ବୋଲି ଲୋକଙ୍କ ବିଶ୍ୱାସ ରହିଛି। ଏହି ବିଶ୍ୱାସକୁ ସାଥୀରେ ଧରି ପ୍ରତିଦିନ ଦେଶ ବିଦେଶରୁ ହଜାର ହଜାର ସଂଖ୍ୟାରେ ଭକ୍ତ, ପର୍ଯ୍ୟଟକ ଛୁଟି ଆସନ୍ତି ପୁଣ୍ୟ ଧାମକୁ। ସକାଳ ହେଲେ ଭକ୍ତଙ୍କ ଗହଳିରେ ଉଛୁଳିପଡ଼େ ସିଂହଦ୍ୱାରଠାରୁ ଶରଧାବାଲି। ବଡ଼ଦାଣ୍ଡ ଆଉ ଶରଧାବାଲିର ଧୂଳିକୁ ମଥାରେ ବୋଳି ପୂଣ୍ୟ ଅର୍ଜନ କରିଥାନ୍ତି। ହେଲେ ବୁଧବାର ଶରଧାବାଲିରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ଭିନ୍ନ ଚିତ୍ର। କୋଟି କୋଟି ଜଗନ୍ନାଥପ୍ରେମୀଙ୍କ ଆସ୍ଥା ଓ ବିଶ୍ୱାସର ପ୍ରତୀକ ଶରଧାବାଲିକୁ ଭିଜାଇ ଦେଇଥିଲା ନଳା ପାଣି। ପବିତ୍ର ବାଲି ଉପରେ ଅପବିତ୍ରର ପାଣି ମାଡ଼ିଥିବା ଦେଖି ନାକ ଟେକିଛନ୍ତି ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ ଓ ପର୍ଯ୍ୟଟକ। ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ବି ଅସନ୍ତୋଷ ଓ କ୍ଷୋଭ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ସାଙ୍ଗକୁ ପୁରାତନ ଐତିହ୍ୟସ୍ଥଳୀ ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର ସଂସ୍କୃତି ଓ ପରମ୍ପରାକୁ ରୁଦ୍ଧିମନ୍ତ କରିଛି। ତେଣୁ ପ୍ରତିଦିନ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକତାର ମନୋଭାବ ନେଇ ଦେଶ, ବିଦେଶରୁ ଭକ୍ତ ଓ ପର୍ଯ୍ୟଟକ ଆସିଥାନ୍ତି। ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଦର୍ଶନ ପରେ ଶ୍ରଦ୍ଧାରେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ ବୁଲିଯାନ୍ତି ଗୁଣ୍ଡିଚା ମନ୍ଦିର ଅଭିମୁଖେ। ପୁଣ୍ୟତାର ପ୍ରତୀକ ଶରଧାବାଲିକୁ ଦର୍ଶନ କରିବା ସହ ଏହାକୁ ମୁଣ୍ଡରେ ବୋଳିଥାନ୍ତି। ହେଲେ ଶରଧାବାଲିର ପବିତ୍ରତାକୁ ଅପବିତ୍ର କରିଦେଇଛି ଡ୍ରେନ୍‌ ପାଣି। ଗୁଣ୍ଡିଚା ମନ୍ଦିର ନାକଚଣା ଦ୍ୱାରା ସମ୍ମୁଖରେ ଥିବା ଡ୍ରେନ୍‌ ଚୋକ୍‌ ହୋଇଯାଇଥିବାରୁ ମଇଳା ପାଣି ଶରଧାବାଲିରେ ମାଡିଥିଲା। ସ୍ଥିତି ଏମିତି ହୋଇଥିଲା ଯେ, ଏହି ଡ୍ରେନ୍‌ ପାଣିରେ ବାଲି ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭିଜି ଯାଇଥିଲା। ଏହାକୁ ନେଇ ସେଠାରେ ଏକ ଅସ୍ବାଭାବିକ ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା। ଗୁଣ୍ଡିଚା ମନ୍ଦିରକୁ ବୁଲିବାକୁ ଆସିଥିବା ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ ଏଭଳି ଅବସ୍ଥା ଦେଖି ଅସନ୍ତୋଷ ବ୍ୟକ୍ତ କରିଥିଲେ। ସ୍ଥାନୀୟ ଦୋକାନୀ ଏବଂ ଲୋକେ ମଧ୍ୟ ଶରାଧାବାଲି ଉପରେ ନଳାପାଣିର ଧାର ଛୁଟୁଥିବା ଦେଖି କ୍ଷୋଭ ପ୍ରକାଶ କରି୍‌ଥିଲେ। ଗଞ୍ଜାମ ଦିଗପହଣ୍ଡିରୁ ସପରିବାର ଆସିଥିବା ସନ୍ତୋଷ ସାହୁ କହିଥିଲେ, ଶରଧାବାଲି ପ୍ରତି ଲୋକମାନଙ୍କ ବିଶ୍ୱାସ ରହିଛି। ଶରଧାବାଲିକୁ ମୁଣ୍ଡରେ ମାରିଲେ ମନରେ ପବିତ୍ରତା ଆସିଥାଏ। ହେଲେ ଏହି ଶରଧାବାଲିରେ ଡ୍ରେନ ପାଣି ମାଡିଯିବା ଦେଖି ଦୁଃଖ ଲାଗୁଛି। କେବଳ ଆମେ ନୁହେଁ, ପୁରୀକୁ ଦେଶ ବିଦେଶରୁ ଭକ୍ତ, ପର୍ଯ୍ୟଟକ ଆସୁଛନ୍ତି। ସେମାନେ ଯଦି ଏଭଳି ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖିବେ ନିଶ୍ଚିତ ପୁଣ୍ୟର ମାଟି ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର ପ୍ରତି ତାଙ୍କ ମନରେ ଖରାପ ଭାବନା ଆସିବ। ତେଣୁ ଶରଧାବାଲି କିପରି ପବିତ୍ରତାର ସହ ରହିବ ସେ ଦିଗରେ ସମସ୍ତେ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଉଚିତ। ଭୁବନେଶ୍ୱରର ମୋନାଲିସା ବିଶ୍ୱାଳ ମଧ୍ୟ ଏଭଳି ସ୍ଥିତି ଦେଖି କ୍ଷୋଭ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ। ଶରଧାବାଲି ପ୍ରତି କେବଳ ଓଡ଼ିଆଙ୍କର ନୁହେଁ ବାହାର ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କର ମଧ୍ୟ ଭାବାବେଗ ଜଡିତ ରହିଛି। ବାହୁଡା ସମୟରେ ତିନିରଥ ଏହି ଶରଧାବାଲିରେ ଠିଆ ହୋଇଥାନ୍ତି। ହେଲେ ଏହା ଉପରେ ଆଜି ମାଡିଛି ଡ୍ରେନ୍‌ ପାଣି। ପୁରୀ ପୌର ପ୍ରଶାସନ ତୁରନ୍ତ ଏ ଦିଗରେ ପଦକ୍ଷେପ ନେବା ଦରକାର। କେବଳ ସନ୍ତୋଷ କି ମୋନାଲିସା ନୁହଁନ୍ତି, ବୁଧବାର ବହୁ ଭକ୍ତ ଏହି ଘଟଣାକୁ ନେଇ କ୍ଷୋଭ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ। ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ନଗରପାଳ ଜୟନ୍ତ କୁମାର ଷଡ଼ଙ୍ଗୀ କହିଛନ୍ତି, ସେ ଖବର ପାଇବା ପରେ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ପଠାଇଥିଲେ। ନାକଚଣା ଦ୍ୱାରା ସମ୍ମୁଖରେ ତଳେ ଯେଉଁ ପାଇପ ପଡିଛି ସେଠାରେ ଅଧିକାଂଶ ସମୟ ଡ୍ରେନ୍‌ ଚୋକ୍‌ ହେଉଛି। ଯେତେବେଳେ ସମସ୍ୟା ହେଉଛି ଏହାର ସମାଧାନ କରାଯାଉଛି। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ରଥଯାତ୍ରା ସମୟରେ ପୁରୀର ପରିମଳ ପାଇଁ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରାଯାଉଛି। କିନ୍ତୁ ଡ୍ରେନ୍‌ ସଫା ଓ ମରାମତି ଠିକ୍‌ ଭାବେ ହେଉ ନାହିଁ। ଫଳରେ ଅନେକ ସମୟରେ ଅପ୍ରୀତିକର ପରିସ୍ଥିତି ଉପୁଜୁଛି। ସ୍ଥିତି ଏମିତି ହୋଇଛି ଯେ, ଅସରାଏ ବର୍ଷାବି ବଡ଼ଦାଣ୍ଡକୁ ବୁଡ଼ାଇ ଦେଉଛି।
All Right Reserved By

ମେଟ୍ରୋ |

ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ଛିଣ୍ଡି ବୃଦ୍ଧ ମୃତ: ପୁରୀ-କୋଣାର୍କ ଅବରୋଧ

ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ଛିଣ୍ଡି ବୃଦ୍ଧ ମୃତ: ପୁରୀ-କୋଣାର୍କ ଅବରୋଧ

ଗୋପ, ୧୭।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ପୁରୀ ଜିଲା ରାମଚଣ୍ଡୀ ଥାନା ଅଧୀନ ଗଡ଼ବାଙ୍ଗର ଗାଁର ଜନୈକ ବୃଦ୍ଧଙ୍କର ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ତାର ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି  ଶୁକ୍ରବାର ସକାଳେ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।  ସେ ହେଲେ ହୃଷିକେଶ ଛୋଟରାୟ (୫୮)। 

ରାମ ପ୍ରତିହାରୀଙ୍କ ଆଶୁ ଆରୋଗ୍ୟ କାମନା କରି ଦୀପଦାନ

ରାମ ପ୍ରତିହାରୀଙ୍କ ଆଶୁ ଆରୋଗ୍ୟ କାମନା କରି ଦୀପଦାନ

ପୁରୀ ଅଫିସ,୧୭ା୮: ବର୍ଷୀୟାନ କଳାକାର ତଥା ନାଟ୍ୟଗୁରୁ ରାମଚନ୍ଦ୍ର ପ୍ରତିହାରୀ ଗୁରୁତର ହୋଇ ଏବେ ହସ୍ପିଟାଲରେ। ପରିଣତ ବୟସରେ ପହଞ୍ଚତ୍ଥିବା ଅନ୍ନପୂର୍ଣ୍ଣା ଥିଏଟରର ଏହି ମହାନ ଅଭିନେତା ଭୁବନେଶ୍ୱରର ଏକ ଘରୋଇ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଛନ୍ତି ।

ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ ନିର୍ମାଣ କରିବ ଗୋଦାମ ଘର: ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ ୨ କୋଟି ୭ ଲକ୍ଷ

ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ ନିର୍ମାଣ କରିବ ଗୋଦାମ ଘର: ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ ୨ କୋଟି ୭ ଲକ୍ଷ

ପୁରୀ ଅଫିସ,୧୭।୮: ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ଗୋଦାମ ଘର ନିର୍ମାଣ କରାଯିବ। ଏଥିଲାଗି ମାଟିତୋଟା ମୌଜାରେ ଜମି ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛି। 

ଆଇନଜୀବୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ ୫ମ ଦିନରେ: ଫାଟକ ତାଲା ଭାଙ୍ଗି କୋର୍ଟ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କଲା ପୋଲିସ,  ଖୋର୍ଦ୍ଧା ମୁଖ୍ୟ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ

ଆଇନଜୀବୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ ୫ମ ଦିନରେ: ଫାଟକ ତାଲା ଭାଙ୍ଗି କୋର୍ଟ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କଲା ପୋଲିସ, ଖୋର୍ଦ୍ଧା ମୁଖ୍ୟ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ

ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଅଫସ,୧୭।୮: ଆଇନଜୀବୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ ଶୁକ୍ରବାର ୫ମ ଦିନରେ ପହଞ୍ଚିଥିବା ବେଳେ ଖୋର୍ଦ୍ଧା  କୋର୍ଟ ଫାଟକରେ ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ପକାଯାଇଥିବା ତାଲାକୁ ପୋଲିସ ଭାଙ୍ଗିଦେଇଛି।

ପୋଲିସ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର: ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ଅପରାଧୀ ବବୁଲଙ୍କ ସମେତ ୩ ପୋଲିସ ଆହତ, ୨ ବୋମା, ବାଇକ ଜବତ

ପୋଲିସ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର: ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ଅପରାଧୀ ବବୁଲଙ୍କ ସମେତ ୩ ପୋଲିସ ଆହତ, ୨ ବୋମା, ବାଇକ ଜବତ

ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଅଫିସ/ନିରାକାରପୁର,୧୭।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲା ନିରାକାରପୁର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ରାମେଶ୍ୱରରେ ଗୁରୁବାର ରାତିରେ ଟାଙ୍ଗୀ ଓ ନିରାକାରପୁର ଥାନା ପୋଲିସ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟରରେ ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତି ଅପରାଧୀ ଫିରୋଜ ଶାହ ଓରଫ ବବୁଲ(୨୫) ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।  ୧୭।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.):

ସରକାରୀ ହସ୍ପିଟାଲରୁ  ବନ୍ଦ ହେଲା ୟୁଜର୍ସ ଫି’

ସରକାରୀ ହସ୍ପିଟାଲରୁ ବନ୍ଦ ହେଲା ୟୁଜର୍ସ ଫି’

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୭ା୮(ବ୍ୟୁରୋ):ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ସମସ୍ତ ସରକାରୀ ମେଡିକାଲ କଲେଜ ଓ ହସ୍ପିଟାଲରେ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସରୁ ୟୁଜର୍ସ ଫି’ ବନ୍ଦ କରାଯାଇଛି। 

ଓଡ଼ିଶାକୁ ବାଜପେୟୀଙ୍କ ଅବଦାନ:ଏମ୍ସ, ତୈଳ ବିଶୋଧନାଗାର

ଓଡ଼ିଶାକୁ ବାଜପେୟୀଙ୍କ ଅବଦାନ:ଏମ୍ସ, ତୈଳ ବିଶୋଧନାଗାର

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୭।୮(ବ୍ୟୁରୋ):ଓଡିଶା ପ୍ରତି ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସ୍ବର୍ଗତ ଅଟଳ ବିହାର ବାଜପେୟୀଙ୍କର ଅନେକ ଅବଦାନ ରହିଛି। ବିଶେଷକରି ଭୁବନେଶ୍ୱର ସିଜୁଆଠାରେ ନିର୍ମିତ ଏମ୍ସ, ପାରାଦୀପଠାରେ ଥିବା ଭାରତୀୟ ତୈଳ ନିଗମ(ଆଇଓସିଏଲ)ର ବିଶୋଧନାଗାର ଏବଂ ଭୁବନେଶ୍ୱରଠାରେ ପୂର୍ବତଟ ରେଳର ମୁଖ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଦି ଥିଲା ବାଜପେୟୀଙ୍କର  ଓଡିଶା ପ୍ରତି ଅମୂଲ୍ୟ ଅବଦାନ। 

ପୁରୀରେ ପହଞ୍ଚତ୍ଲା ଇଭିଏମ୍‌

ପୁରୀରେ ପହଞ୍ଚତ୍ଲା ଇଭିଏମ୍‌

ପୁରୀ ଅଫିସ, ୧୭ା୮: ଆଗାମୀ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ବୁଧବାର ପୁରୀରେ ଆସି ପହଞ୍ଚତ୍ଛି ଇଭିଏମ। ସେଗୁଡିକ ବାଲେଶ୍ୱରରୁ ଅଣାଯାଇ ସରକାରୀ ବାଳିକା ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରସ୍ଥ ଅସ୍ଥାୟୀ ଷ୍ଟ୍ରଙ୍ଗ ରୁମ୍‌ରେ ରଖାଯାଇଛି। ଷ୍ଟ୍ରଙ୍ଗ ରୁମ୍‌ ୨୪ଘଣ୍ଟିଆ ସଶସ୍ତ୍ର ପୋଲିସ ସୁରକ୍ଷା ବଳୟ ମଧ୍ୟରେ ରହିଛି।

ଚିଲିକାରେ ୱାଟର ଏରୋଡ୍ରମ ପ୍ରସଙ୍ଗ:ଚିଲିକା ପାରମ୍ପରିକ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ମିଳିତ ମଞ୍ଚର ବିରୋଧ

ଚିଲିକାରେ ୱାଟର ଏରୋଡ୍ରମ ପ୍ରସଙ୍ଗ:ଚିଲିକା ପାରମ୍ପରିକ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ମିଳିତ ମଞ୍ଚର ବିରୋଧ

ପୁରୀ ଅଫିସ, ୧୭ା୮: ଚିଲିକାରେ ୱାଟର ଏରୋଡ୍ରମ ସ୍ଥାପନ ଲାଗି କେନ୍ଦ୍ର ବେସାମରିକ ବିମାନ ଚଳାଚଳ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଅନୁମୋଦନ ଦେଇଛି। ଏହାକୁ ତୀବ୍ର ବିରୋଧ କରିଛି ଚିଲିକା ପାରମ୍ପରିକ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ମିଳିତ ମଞ୍ଚ।

ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ମୁକ୍ତ ଓଡ଼ିଶା ଅଭିଯାନରେ ବସ୍ତି ବାସିନ୍ଦା

ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ମୁକ୍ତ ଓଡ଼ିଶା ଅଭିଯାନରେ ବସ୍ତି ବାସିନ୍ଦା

ପୁରୀ ଅଫିସ, ୧୭ା୮: ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ଲାଗି ସାରା ଭାରତବର୍ଷ ଉତ୍ସବମୁଖର ହୋଇପଡିଥିଲା। ସମସ୍ତେ ଏହି ପବିତ୍ର ଦିବସକୁ ଉତ୍ସାହ ସହିତ ପାଳନ କରୁଥିବା ବେଳେ ସାମାଜିକ ଅନୁଷ୍ଠାନ ‘ତପସ୍ୟା’ ନିଆରା ଢଙ୍ଗରେ ପାଳନ କରିଥିଲା ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ। ଧରିତ୍ରୀ ଏବଂ ଓଡ଼ିଶା ପୋଷ୍ଟ ପକ୍ଷରୁ ଚାଲିଥିବା ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ମୁକ୍ତ ଓଡ଼ିଶା ଅଭିଯାନରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିବା ଏହି ଅନୁଷ୍ଠାନ ପେଣ୍ଠକଟା ସ୍ଥିତ ନୋଳିଆ ବସ୍ତିରେ ସାହି ବାସିନ୍ଦାଙ୍କୁ ବସ୍ତି ଅଞ୍ଚଳକୁ ପଲିଥିନ ମୁକ୍ତ ଲାଗି ନିବେଦନ କରିଥିଲେ।

ସିଂହଦ୍ୱାରରୁ-ନବୀନ ନିବାସ ପଦଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ:ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଦେବେ ସ୍ମାରକପତ୍ର

ସିଂହଦ୍ୱାରରୁ-ନବୀନ ନିବାସ ପଦଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ:ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଦେବେ ସ୍ମାରକପତ୍ର

ପୁରୀ ଅଫିସ, ୧୭ା୮: ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରର ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅବଗତ କରାଇବା ଲାଗି ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥ ସଂସ୍କୃତି ସୁରକ୍ଷା ପରିଷଦ ପକ୍ଷରୁ ଗୁରୁବାର ପଦଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। 

୨୦ହଜାର ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ ନେଇ ଜିଆର୍‌ଏସ୍‌ ଗିରଫ

୨୦ହଜାର ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ ନେଇ ଜିଆର୍‌ଏସ୍‌ ଗିରଫ

କଟକ ଅଫିସ/ ଗୋପ, ୧୭।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.) - ୨୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ ନେଉଥିବାବେଳେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ହାତରେ ଧରାପଡ଼ିଛନ୍ତି ପୁରୀ ଜିଲା ଗୋପ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଇସାନପୁର ଗ୍ରାମ ପଞ୍ଚାୟତର ଗ୍ରାମ ରୋଜଗାର ସେବକ (ଜିଆର୍‌ଏସ୍‌) ପ୍ରଭାସ କୁମାର ସାହୁ।