ସମ୍ବଲପୁର

କ୍ୟାଶ୍‌ ଭ୍ୟାନ୍‌ରୁ ସଶସ୍ତ୍ର ଡକାୟତି ଘଟଣାର ପର୍ଦ୍ଧାଫାସ: ୯ ଗିରଫ

କ୍ୟାଶ୍‌ ଭ୍ୟାନ୍‌ରୁ ସଶସ୍ତ୍ର ଡକାୟତି ଘଟଣାର ପର୍ଦ୍ଧାଫାସ: ୯ ଗିରଫ



ରାଉରକେଲା ଅଫିସ,୫।୧୨-ଏଟିଏମ୍‌ଗୁଡିକରେ ଟଙ୍କା ଭର୍ତ୍ତି କରିବାକୁ ଦାୟିତ୍ୱ ନେଇଥିବା ସିଏମ୍‌ଏସ୍‌ କମ୍ପାନୀ ଗାଡି (କ୍ୟାଶ୍‌ ଭ୍ୟାନ୍‌)ରୁ ଗତ ୧ ତାରିଖ ହୋଇଥିବା ସଶସ୍ତ୍ର ଡକାୟତି ଘଟଣାର ପର୍ଦ୍ଧାଫାସ କରିଛି ବିଶ୍ରା ଥାନା ପୋଲିସ। ମଙ୍ଗଳବାର ପଶ୍ଚିମାଞ୍ଚଳ ଡିଆଇଜି କବିତା ଜାଲାନ୍‌, ଏସ୍‌ପି ଡା. ଉମାଶଙ୍କର ମିଶ୍ର ଏ ନେଇ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ଏହି ଡକାୟତି ଘଟଣାରେ ସଂପୃକ୍ତ ଥିବା ୯ଜଣ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି । ସେହିପରି ଲୁଟ୍‌ ହୋଇଥିବା ୨୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରୁ ୨୪ ଲକ୍ଷ ୩୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ଡକାୟତମାନଙ୍କଠାରୁ ଜବତ କରାଯାଇଛି । ସେମାନେ ବ୍ୟବହାର କରିଥିବା ଗୋଟିଏ ବନ୍ଧୁକ, ସିକ୍ୟୁରିଟି ଗାର୍ଡଠାରୁ ଛଡାଇ ନେଇଥିବା ଆଉ ଏକ ବନ୍ଧୁକ, ଦୁଇଟି ଭୁଜାଲିକୁ ପୋଲିସ ଜବତ କରିଛି । ସେହିପରି ଟଙ୍କା ଗାଡିର କର୍ମଚାରୀଙ୍କଠାରୁ ଲୁଟି ନେଇଥିବା ମୋବାଇଲ ଓ ଅପରାଧରେ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇଥିବା ଗାଡିଗୁଡିକୁ ପୋଲିସ ଜବତ କରିଛି । ଏଥିରେ ସଂପୃକ୍ତ ଥିବା ଅପରାଧିମାନେ ହେଲେ ସେକ୍ଟର-୨ରେ ରହୁଥିବା କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଆଳି ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ମାନପୁର ଗ୍ରାମର ରାଜାରାମ ପାତ୍ର, କୋଏଲ ନଗରରେ ରହୁଥିବା ଯାଜପୁର ଜିଲା ବରି ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ରାମଚନ୍ଦ୍ରପୁରର ନିର୍ମଳ ଚନ୍ଦ୍ର କର, ସେକ୍ଟର-୧ ବସ୍ତିରେ ରହୁଥିବା ଯାଜପୁର ଟାଉନ୍‌ର ବ୍ରଜ ସୁନ୍ଦର ସେଠୀ, ସେକ୍ଟର-୧ ଆଖଣ୍ଡଳମଣୀ ବସ୍ତିରେ ରହୁଥିବା ପିଣ୍ଟୁ ନାୟକ ଓ ବିଜୁ ନାୟକ। ସେହିପରି ଅନ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ହେଲେ ସେକ୍ଟର-୧୫ରେ ରହୁଥିବା ଅଜୟ ନାୟକ । ଏଥିରେ ସଂପୃକ୍ତ ଥିବା ଅନ୍ୟ ଦୁଇ ଅଭିଯୁକ୍ତ ନାବାଳକ । ତେଣୁ ପୋଲିସ ସେମାନଙ୍କ ନାମ ପ୍ରକାଶ କରି ନାହିଁ । ଅପରାଧୀମାନଙ୍କଠାରୁ ଲୁଟ୍‌ ଟଙ୍କା ଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ସେକ୍ଟର-୧ କଲ୍ୟାଣୀ ବସ୍ତିରେ ରହୁଥିବା ସୂର୍ଯ୍ୟକାନ୍ତ ସେଠୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି । ଏସ୍‌ପି ଦାଶ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ସୂଚନା ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି ଏହି ଡକାୟତର ବ୍ଲୁ-ପ୍ରିଣ୍ଟ ରଚନା କରିଥିଲେ ସିଏମ୍‌ଏସ୍‌(କ୍ୟାସ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ସର୍ଭିସ)ର କର୍ମଚାରୀ ରାଜାରାମ ଓ ନିର୍ମଳ । ଉଭୟ ସିଏମ୍‌ଏସ୍‌ ସଂସ୍ଥାରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତି । ଦୁହେଁ ଟଙ୍କା ଏଟିଏମ୍‌ରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିବା ବେଳେ ପୂର୍ବରୁ ପାଖାପାଖି ୫ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ହଡ଼ପ କରିଥିଲେ । ଏହି ଟଙ୍କାରେ ମଉଜ ମଜଲିସ କରିଥିଲେ । ତେଣୁ ଏହି ଟଙ୍କାକୁ ଭରଣ କରିବା ପାଇଁ ଡକାୟତି ଯୋଜନା କରିଥିଲେ । ଡକାୟତି ଟଙ୍କାରୁ ୫ଲକ୍ଷ ଏଟିଏମ୍‌ରେ ଭର୍ତ୍ତି କରି ବାକି ଟଙ୍କା ପରସ୍ପର ମଧ୍ୟରେ ବାଣ୍ଟି ନେବା ପାଇଁ ଯୋଜନା କରିଥିଲେ । ତେଣୁ ପେଶାଦାର ଅପରାଧୀ ବ୍ରଜଙ୍କ ସହ ଦୁହେଁ ଯୋଗାଯୋଗ କରିଥିଲେ। ବ୍ରଜ ସେମାନଙ୍କ କଥାରେ ରାଜି ହୋଇଥିଲେ। ବ୍ରଜ ଅନ୍ୟ ଅପରାଧୀମାନଙ୍କୁ ଯୋଜନା ସଂପର୍କରେ କହିଥିଲେ। ଫଳରେ ଡକାୟତି କରିବା ପାଇଁ ଯୋଜନା ହୋଇଥିଲା । ଉଭୟ କର୍ମଚାରୀ ଗାଡିରେ ଯାଉଥିଲେ । ସେମାନଙ୍କ ସହ ସିକ୍ୟୁରିଟି ଗାର୍ଡ ଓ ଅନ୍ୟ ଜଣେ କର୍ମଚାରୀ ଥିଲେ । ନୂଆଗଁ।ରେ ଥିବା ଏକ ଏଟିଏମରେ ଟଙ୍କା ଭର୍ତ୍ତି କରିବା ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ରହିଥିଲା । ସେଠାରେ ଟଙ୍କା ଭର୍ତ୍ତି ପରେ ଶୋରଡା ଏଟିଏମ୍‌କୁ କେବଳ ଚେକିଂ କରିବା ପାଇଁ ଯାଇଥାନ୍ତେ । ହେଲେ ପ୍ରଥମେ ଟଙ୍କା ଭର୍ତ୍ତି ନ କରି ଶୋରଡାରୁ ଆସିବା ବାଟରେ ଟଙ୍କା ଭର୍ତ୍ତି କରାଯିବ ବୋଲି ନିର୍ମଳ କହିଥିଲେ। ଫଳରେ ଗାଡି ଗଡିଥିଲା ଶୋରଡା ଅଭିମୁଖେ । ବାଟରେ ବାରିଲେପଟା ପାଖରେ ଜଙ୍ଗଲ ପଡିଲା । ରାଜାରାମ ଓ ନିର୍ମଳ ଏ ସଂପର୍କରେ ବ୍ରଜକୁ କହିଥିଲେ । ତେଣୁ ବ୍ରଜ ଯୋଜନା ମୁତାବତ ଅନ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନଙ୍କୁ ନେଇ ବାଟରେ ଲୁଚି ରହିଥିଲେ । ହଠାତ ନିର୍ମଳ ଗାଡି ରଖିବା ପାଇଁ ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କୁ କହିଥିଲେ । ଫଳରେ ଡ୍ରାଇଭର ଗାଡି ରଖିଥିଲେ। ନିର୍ମଳ ଗାଡିରୁ ବାହାରକୁ ଆସି ଫୋନରେ କଥା ହୋଇଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ଅପରାଧିମାନେ ସିଏମ୍‌ଏସ୍‌ ସିକ୍ୟୁରିଟି ଗାର୍ଡଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରି ତାଙ୍କ ବନ୍ଧୁକ ଛଡାଇ ନେଇଥିଲେ। ଏହାପରେ ଲୁଟ୍‌ପାଟ୍‌ କରି ଅପରାଧୀମାନେ ଫେରାର ହୋଇ ଯାଇଥିଲେ। ଅଭିଯୋଗ ପରେ ପୋଲିସ ପ୍ରଥମେ ସିଏମ୍‌ଏସ୍‌ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ସନ୍ଦେହକୁ ନେଇ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା। ତଦନ୍ତରୁ ଜଣାପଡିଥିଲା ସେ ଏହି ଡକାୟତର ବ୍ଲୁ ପ୍ରିଣ୍ଟ ରଚନା କରିଥିଲେ ରାଜାରାମ ଓ ନିର୍ମଳ । ଫଳରେ ଅନ୍ୟ ଅପରାଧୀମାନଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବା ସମ୍ଭବ ହୋଇଥିଲା ବୋଲି ଏସ୍‌ପି କହିଛନ୍ତି । ବିଶ୍ରା ଥାନାଧିକାରୀ ବିକାଶ ରଞ୍ଜନ ସ୍ବାଇଁ ଓ ଡିଏସ୍‌ପି ପି.କେ. ମିଶ୍ର ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।

All Right Reserved By

Model This Week

ନିକିତା

ସମ୍ବଲପୁର

ସମଲେଶ୍ୱରୀ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ଏସି ବଗିରେ ଧୂଆଁ

ସମଲେଶ୍ୱରୀ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ଏସି ବଗିରେ ଧୂଆଁ

ସମ୍ବଳପୁର, ୨୦।୪ (ବ୍ୟୁରୋ)-ଝାରସୁଗୁଡା ରେଳ ଷ୍ଟେଶନ ନିକଟରେ ଶୁକ୍ରବାର ସମଲେଶ୍ୱରୀ ଏକ୍ସପ୍ରେସର ଥାର୍ଡ ଏସି ବଗିରୁ ଶର୍ଟ ସର୍କିଟ ହୋଇ ହଠାତ୍‌ ଧୂଆଁ ବାରିଛି। ଏହା ଦେଖି ବଗି ଭିତରେ ଥିବା ଯାତ୍ରୀ ଭୟଭୀତ ହୋଇ ପଡିଥିଲେ।

ବଳାତ୍କାର ପଡିତାଙ୍କ ପରିବାରକୁ ନ୍ୟାୟ ଦେବାକୁ ଆପ୍‌ର ଦାବି

ବଳାତ୍କାର ପଡିତାଙ୍କ ପରିବାରକୁ ନ୍ୟାୟ ଦେବାକୁ ଆପ୍‌ର ଦାବି

ଭବାନୀପାଟଣା, ୨୦ା୪ (ଡି.ଏନ.ଏ,)- ଦେଶ ଓ ରାଜ୍ୟରେ ବଳାତ୍କାର ବଢୁଛି। ଛୋଟ ଛୋଟ ପିଲାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ପରେ ହତ୍ୟା କରିବାକୁ ଅଭିଯୁକ୍ତ ପଛାଉ ନାହାନ୍ତି। ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ଉନ୍ନାଓ ଏବଂ କାଶ୍ମୀର କାଠୁଆରେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ଘଟଣା ଦେଶରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ଓ ଲଜିତ ହୋଇଛି। ତେବେ ଏହି ଘଟଣାରେ ପ୍ରତିବାଦ କରି ଶୁକ୍ରବାର ଭବାନୀପାଟଣାରେ ଆମ୍‌ ଆଦମି ପାର୍ଟି (ଆପ୍‌) ପକ୍ଷରୁ ଶୋଭାଯାତ୍ରା ଆୟାଜିତ ହୋଇଥିଲା।

ପଦ୍ମପୁର ସହରରେ ପାନୀୟ ଜଳ ସମସ୍ୟା ଉତ୍କଟ

ପଦ୍ମପୁର ସହରରେ ପାନୀୟ ଜଳ ସମସ୍ୟା ଉତ୍କଟ

ପଦ୍ମପୁର, ୨୦। ୪ (ଡି.ଏନ.ଏ,)-ବରଗଡ ଜିଲା ପଦ୍ମପୁର ସହରରେ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରବାହ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି । ଏହା ସାଙ୍ଗକୁ କୂଅ ପୋଖରୀ ମଧ୍ୟ ଶୁଖିବାକୁ ଲାଗିଲାଣି । ନଳକୂପରେ ଠିକ୍‌ ଭାବରେ ପାଣି ବାହାରୁ ନାହିଁ । ତାପମାତ୍ରା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବା ଆହୁରି ସମୟ ବାକିଥିବା ବେଳେ ଏବେଠାରୁ ପାନୀୟ ଜଳ ସମସ୍ୟା ଉତ୍କଟ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ।

କେବେ ହଠିବ ବିଦେଶୀ ମଦ କୋଦାନ

କେବେ ହଠିବ ବିଦେଶୀ ମଦ କୋଦାନ

ରେଙ୍ଗାଲି, ୨୦।୪ (ଡି.ଏନ.ଏ)- ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ରେଙ୍ଗାଲିସ୍ଥିତ ବିଦେଶୀ ମଦ ଦୋକାନ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ଦାବି ଏବେ ଯୋର ଧରିଛି । ବାରମ୍ବାର ଦାବି କରିବା ସତ୍ତ୍ବେ ଉକ୍ତ ମଦ ଦୋକାନଟି ସ୍ଥାନାନ୍ତର ହେଉନାହିଁ । ରେଙ୍ଗାଲି ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ବିଭିନ୍ନ ମହିଳା ସଂଗଠନ, ବିଭିନ୍ନ ଏନଜିଓ ବାରମ୍ବାର ଜିଲା ପ୍ରଶାସନକୁ ବିଦେଶୀ ମଦ ଦୋକାନର ସ୍ଥାନାନ୍ତର ପାଇଁ ଦାବି କରି ଚିଠି ଦେଲେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶାସନ ଚୁପ୍‌ ହୋଇ ବସି ରହୁଛି । ଲୋକଙ୍କ ଦାବିକୁ କର୍ଣ୍ଣପାତ କରୁନାହିଁ । ଏହି ବିଦେଶୀ ମଦ ଦୋକାନଟି ଏକ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି। ରେଙ୍ଗାଲି ହାଇସ୍କୁଲ ଛକଠାରେ ଉକ୍ତ ମଦ ଦୋକାନଟି ରହିଛି । ମଦ ଦୋକାନଟିକୁ ଲାଗି ଏକ ଫେମିଲି ରେଷ୍ଟୁରେଣ୍ଟ ରହିଛି ।

ସ୍ତ୍ରୀକୁ ଯୌତୁକ ନିର୍ଯାତନା: ସମାଧାନ ପାଇଁ ଆସିଥିବା ଶାଶୁ, ଶ୍ୱଶୁରଙ୍କୁ ଜ୍ୱାଇର ମାଡ

ସ୍ତ୍ରୀକୁ ଯୌତୁକ ନିର୍ଯାତନା: ସମାଧାନ ପାଇଁ ଆସିଥିବା ଶାଶୁ, ଶ୍ୱଶୁରଙ୍କୁ ଜ୍ୱାଇର ମାଡ

ବଡଗାଁ, ୨୦।୪ (ଡି.ଏନ.ଏ)- ସୁନ୍ଦରଗଡ ଜିଲା ବଡଗାଁର ଜଣେ ଯୁବକ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ମାଡ ମାରି ଯୌତୁକ ନିର୍ଯାତନା ଦେଇଛନ୍ତି। ତେବେ ଏହି ଘଟଣାର ସମାଧାନ ପାଇଁ ଆସିଥିବା ଶାଶୁ, ଶ୍ୱଶୁରଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ସେ ଛାଡି ନାହାନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କ ମାଡ ମାରିଛନ୍ତି। ଅଭିଯୋଗ ପରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଯୁବକଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି। ଅଭିଯୁକ୍ତ ହେଲେ ବଡଗାଁର ବିନୁ ରୋହିଦାସ (୨୬)।

୨୨ରେ ଓଡିଆ ନଦୀ ସମ୍ମିଳନୀ

ସମ୍ବଲପୁର, ୨୦।୪ (ବ୍ୟୁରୋ)- ଓଡିଶା ୱାଟର୍‌ ଇନିସିଏଟିଭ ଓ ମହାନଦୀ ରିଭର ୱାଟର କିପର୍ସ ପକ୍ଷରୁ ଆସନ୍ତା ୨୨ ଓ ୨୩ ଦୁଇ ଦିନିଆ ଓଡିଶା ନଦୀ ସମ୍ମିଳନୀ ଆୟୋଜିତ ହେବ । ସମ୍ବଲପୁରରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଏହି ସମ୍ମିଳନୀରେ ଦେଶର ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳରୁ ନଦୀ ଅବବାହିକାର ଚାଷୀ, ମତ୍ସ୍ୟଜିବୀ, ନଦୀ ଓ ଜଳ ଉପରେ ଗବେଷଣା କରୁଥିବା ବୁଦ୍ଧିଜୀବି ଏବଂ ସ୍ବଚ୍ଛାସେବୀ ସଂଗଠନର ସାମାଜିକ କର୍ମୀମାନେ ସାମିଲ ହେବେ । ଏହି ସମ୍ମିଳନୀରେ ୬ଟି ବୈଷୟିକ, ୨ଟି ସାଧାରଣ ଅଧିବେଶନ ଓ ଗୋଷ୍ଠିଗତ ଆଲୋଚନା କରାଯିବ ।

ଷଷ୍ଠ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ୨ ଦିନ ଧରି ବଳାତ୍କାର ଅଭିଯୋଗ

ଷଷ୍ଠ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ୨ ଦିନ ଧରି ବଳାତ୍କାର ଅଭିଯୋଗ

ଭବାନୀପାଟଣା, ୨୦।୪ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ହଜି ଯାଉଛି ମାନବିକତା, ବଢ଼ି ଚାାଲିଛି ବର୍ବରତା। ଦିନକୁ ଦିନ ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ବଳାତ୍କାର ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି। କନ୍ୟାସନ୍ତାନର ସୁରକ୍ଷା ଏବେ ପ୍ରଶ୍ନ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି। କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଥୁ.ରାମପୁର ଥାନା ଅଧୀନ ଏକ ଗାଁରେ ଏମିତି ଘଟଣା ଘଟିଛି। ଜଣେ ଷଷ୍ଠ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରୀ ତାଙ୍କ ବଡବାପା ଘରକୁ ଏକୋଇଶିଆ ଭୋଜିରେ ଯୋଗ ଦେବାକୁ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ବଳାତ୍କାରର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି। ଜଣେ ଯୁବକ ରାସ୍ତାରୁ ଉଠାଇ ନେଇ ଦୁଇଦିନ ଧରି ବଳାତ୍କାର କରିବା ପରେ ଛାଡି ଦେଇଛନ୍ତି।

 ଓସିଏଲ୍‌ ସିମେଣ୍ଟ କାରଖାନାର କନ୍‌ଭେୟର ବେଲ୍ଟ ପୋଡି ଘଟଣାରେ ଜଣେ ଗିରଫ

ଓସିଏଲ୍‌ ସିମେଣ୍ଟ କାରଖାନାର କନ୍‌ଭେୟର ବେଲ୍ଟ ପୋଡି ଘଟଣାରେ ଜଣେ ଗିରଫ

ରାଜଗାଙ୍ଗପୁର,୨୦।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲା ରାଜଗାଙ୍ଗପୁର ଥାନା ଅଧୀନ ବାବୁଡିହି ଗ୍ରାମ ଓସିଏଲ୍‌ ସିମେଣ୍ଟ କାରଖାନାର କନ୍‌ଭେୟର ବେଲ୍ଟ ପୋଡି ଘଟଣାରେ ରାଜଗାଙ୍ଗପୁର ଥାନା ପୋଲିସ କେସରାମାଲ ପଞ୍ଚାୟତର ରୁମାବାହାଲ ସିୟାରଟୋଲି ଗ୍ରାମର ଉଦିତ ଲାକ୍ରା(୨୮) ନାମକ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି ଗୁରୁବାର କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି।

ପିସିସି ପରିବର୍ତ୍ତନକୁ ବ୍ଲକ କଂଗ୍ରେସର ସ୍ବାଗତ

ନାକଟିଦେଉଳ, ୨୦।୪ (ଡି.ଏନ.ଏ)- ଓଡିଶା ପ୍ରଦେଶ କଂଗ୍ରେସ କମିଟି ସଭାପତି ପଦ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇଛି । ବରିଷ୍ଠ କେଂଗ୍ରେସ ନେତା ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କୁ ଏହି ପଦର ଗୁରୁଦାୟିତ୍ୱ ଦିଆଯାଇଛି । ଏଥି ସହ ନବକିଶୋର ଦାସ, ଚିରଞ୍ଜୀବ ବିଶ୍ୱାଳ ଓ ପ୍ରଦୀପ ମାଝିଙ୍କୁ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସଭାପତି ଭାବେ ଅଖିଳ ଭାରତ କଂଗ୍ରେସ କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ମନୋନୀତ କରାଯାଇଛି ।

ରାଜ୍ୟ ପୋଲିସ ଭଲିବଲ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ: ଜଗତସିଂହପୁର ବିଜୟୀ

ରାଜ୍ୟ ପୋଲିସ ଭଲିବଲ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ: ଜଗତସିଂହପୁର ବିଜୟୀ

ସମ୍ବଲପୁର, ୨୦। ୪ (ବ୍ୟୁରୋ)- ୭୫ତମ ରାଜ୍ୟ ପୋଲିସ ଭଲିବଲ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌-୨୦୧୮ ଶୁକ୍ରବାର ସମ୍ବଲପୁର ରିଜର୍ଭ ପୋଲିସ ପଡିଆଠାରେ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଉଦଘାଟନୀ ମ୍ୟାଚ ସମ୍ବଲପୁର ବନାମ ଜଗତସିଂପୁର ମଧ୍ୟରେ ହୋଇଥିଲା । ଏଥିରେ ଜଗତସିଂହପୁର ୨୫-୧୫ ଓ ୨୫-୨୧ ପଏଣ୍ଟରେ ବିଜୟୀ ହୋଇ ପରବର୍ତ୍ତି ପର୍ଯ୍ୟାୟକୁ ଉନ୍ନିତ ହୋଇଛି । ଆନ୍ତଃଜାତୀୟ ରେଫରି ଅଭ୍ରାଂଶୁ ମହାନ୍ତି ଓ ସିସି ଚାନ୍ଦ ମ୍ୟାଚ ପରିଚାଳନା କରିଥିଲେ । ଜେକେ ରାଓ ମ୍ୟାଚ କମିଶନର ଦାୟିତ୍ୱ ତୁଲାଇଥିଲେ । କ୍ରୀଡା ଅଧିକାରୀ ବିଭୁତିଭୂଷଣ ପରିଡାଙ୍କ ପରିଚାଳନାରେ ଉଦ୍‌ଘାଟନୀ ଉତ୍ସବ ଆୟୋଜିତ ହୋଇଥିଲା । ଉତ୍ତରାଞ୍ଚଳ ପୋଲିସ ଡିଆଇଜି ସତ୍ୟବ୍ରତ ଭୋଇ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ । ସମ୍ବଲପୁର ଏସ୍‌ପି ସଞ୍ଜିବ ଅରୋରା, ଜିଲାପାଳ ସମର୍ଥ ବର୍ମା, ଡିଏଫଓ ସଞ୍ଜିତ କୁମାର, ଜିଲା କ୍ରୀଡାଧିକାରୀ ଉପେନ୍ଦ୍ର ଶତପଥୀ ସମ୍ମାନୀତ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ । ଏହି ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ରେ ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ଜିଲାରୁ ୩୬ଟି ଦଳ ଭାଗ ନେଇଛନ୍ତି ।

ଏତଲା ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରିବାକୁ ଧମକ

ଏତଲା ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରିବାକୁ ଧମକ

ଅତାବିରା, ୨୦।୪: ଦୀର୍ଘ ୧୦ ଦିନ ବୁର୍ଲା ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହୋଇ ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଜଣେ ଯୁବତୀ ଘରକୁ ଫେରିଛନ୍ତି। ସେ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗକୁ ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରିବା ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଧମକ ଦିଆଯାଉଥିବା ପରିବାର ପକ୍ଷରୁ ଶୁକ୍ରବାର ଅତାବିରା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗୋଡ଼ଭଣ୍ଡା ଫାଣ୍ଡିରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।

ଜମି ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଦାଦାଗିରି

ନୂଆଗାଁ,୨୦ ।୪(ଡି.ଏନ.ଏ)-ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲା ଆଦିବାସୀ ବହୁଳ ନୂଆଗାଁ ବ୍ଲକକୁ ସିଧାସଳଖ ରାଉରକେଲା ସହ ସଂଯୋଗ କରିବାରେ ବାଧକ ସାଜିଥିବା ଟିରିପାଣୀ- ମିଟକୁନ୍ଦୁରୀ ସ୍ଥିତ କେଏଲ ନଦୀରେ ସେତୁ ନିର୍ମାଣ ପରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ନୂଆଗାଁ ବ୍ଲକର ୧୦ଟି ପଞ୍ଚାୟତବାସୀ ଗମନାଗମନ କ୍ଷେତ୍ରରେ ସୁବିଧା ପାଇପାରିଛନ୍ତି। ଖାସ କରି ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନଙ୍କୁ ଯିବା ଆସିବାରେ ସୁବିଧା ହୋଇଛି। ବିଶେଷକରି ଚାଷୀମାନେ ଉତ୍ପାଦିତ ଶସ୍ୟ ଏବଂ ପନିପରିବାକୁ ଅବାଧରେ ଝିରିପାଣି, ରାଉରକେଲାର ବିଭିନ୍ନ ବଜାରକୁ ଆଣି ବିକ୍ରି କରି ସମୟ ଅନୁସାରେ ଘରକୁ ଫେରି ପାରୁଛନ୍ତି। ପୂର୍ବଭଳି ଡଙ୍ଗା କିମ୍ବା ବାଉଁଶ ପୋଲ ଉପରେ ଆଉ ନିର୍ଭର କରିବାକୁ ପଡୁନାହିଁ ।