ସମ୍ବଲପୁର

ପ୍ରତିଶ୍ରୁତିରେ ଅଟକିଛି ରାଉରକେଲାର ବିକାଶ

ପ୍ରତିଶ୍ରୁତିରେ ଅଟକିଛି ରାଉରକେଲାର ବିକାଶ


ରାଉରକେଲା ଅଫିସ,୫।୧୨- ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏବେ ରାଉରକେଲାର ଜଣାଶୁଣା କଂଗ୍ରେସ ନେତା ତଥା ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ପ୍ରଭାତ ମହାପାତ୍ର ବେଶ୍‌ ଆଗରେ। କେନ୍ଦ୍ର ଓ ରାଜ୍ୟରେ କ୍ଷମତାସୀନ ଦୁଇ ଦଳ ଭାଜପା ଓ ବିଜେଡିକୁ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଗୋଡ଼େଇ ତୋଡ଼େଇ ଘେରୁଛନ୍ତି ମହାପାତ୍ର। ଦ୍ୱିତୀୟ ବ୍ରାହ୍ମଣୀ ସେତୁ ହେଉ କି ବାଲୁଘାଟ ହୋଲସେଲ ମାର୍କେଟ କମ୍ପ୍ଲେକ୍ସ, ପ୍ରଶ୍ନବାଣରେ ଘାଇଲା କରୁଛନ୍ତି ଦୁଇ ଦଳର ସ୍ଥାନୀୟ ନିର୍ବାଚିତ ପ୍ରତିନିଧିଙ୍କୁ। ଏବେ ଆଉ ଏକ ପ୍ରମୁଖ ପ୍ରସଙ୍ଗ ବିକାଶ ନେଇ ମହାପାତ୍ର ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି। ଉଭୟ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଓ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ବିଭିନ୍ନ ସମୟରେ ସହରବାସୀଙ୍କୁ ଦେଖାଇଥିବା ବିକାଶର ଚିତ୍ର କିପରି ପ୍ରତିଶ୍ରୁତିରେ ଅଟକି ରହିଛି ସେ ନେଇ ମହାପାତ୍ର ତୀବ୍ର ସମାଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି। ଭାଜପା ନେତୃତ୍ୱ ଦ୍ୱିତୀୟ ବ୍ରାହ୍ମଣୀ ବ୍ରିଜ୍‌ ନିର୍ମାଣ ନେଇ କେନ୍ଦ୍ର ଉପରେ ଚାପ ପକାଉଥିବାବେଳେ ସାମାନ ପରିସ୍ଥିତିରେ ବିଜେଡି ଆନ୍ଦୋଳନ କରୁଛି। ତେବେ ଏହା କିପରି ସୁରୁଖୁରୁରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇପାରିବ ସେ ନେଇ ଦୁଇ ଦଳ ଚିନ୍ତିତ ନୁହନ୍ତି ବୋଲି ମହାପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି। ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଜିଲାର ନିର୍ବାଚିତ ଲୋକ ପ୍ରତିନିଧିଙ୍କୁ ଗୋଟିଏ ମଞ୍ଚରେ ଏକାଠି କରି ଜମି ଅଧିଗ୍ରହଣ ନେଇ ବାଟ ବାହାର କରିପାରୁନାହାନ୍ତି। ତେଣୁ ବିକାଶ ନେଇ କାହାର ଆନ୍ତରିକତା କେତେ ତାହା ସ୍ପଷ୍ଟ ଜଣାପଡ଼ୁଛି। କେବଳ ଏହି ଗୋଟିଏ ପ୍ରସଙ୍ଗ ନୁହେଁ, ଏହି ଦୁଇ ଦଳଙ୍କ ଶାସନ କାଳରେ ଉନ୍ନୟନ ଦୂର କଥା କେବେ ସୁଦ୍ଧା କାମ ଶେଷ ହେବ ସେ ନେଇ ବି ଠିକ୍‌ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ମିଳିପାରୁନି। ଜିଲାରେ ମେଡିକାଲ କଲେଜ ହସ୍ପିଟାଲ ନେଇ ଦାବି ହୋଇ ଆସୁଥିବାବେଳେ ଏ ନେଇ କେହି ମୁହଁ ଖୋଲୁନାହାନ୍ତି। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ହାତରେ ଶିଳାନ୍ୟାସ କରାଯାଇଥିବା ବାଲୁଘାଟ ମାର୍କେଟ କମ୍ପ୍ଲେକ୍ସ ଆଜିପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଫଳକରେ ସୀମିତ ରହିଛି। ହାଉସିଂ କମ୍ପ୍ଲେକ୍ସ ହେଉ କି ବସ୍ତିବାସିନ୍ଦାଙ୍କ ଥାଇଥାନ ପ୍ରସଙ୍ଗ, ଏଥିରୁ ସରକାର ଦୂରେଇ ରହୁଛନ୍ତି। କୋଏଲ ବ୍ୟାରେଜ, ଆଇଜିଏଚ୍‌କୁ ମେଡିକାଲ କଲେଜ ଓ ସୁପର ସ୍ପେଶିଆଲିଟି ହସ୍ପିଟାଲ, ବୀରମିତ୍ରପୁର ରାଜାମୁଣ୍ଡା ରାସ୍ତା ଭଳି ଅନେକ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଆଜି ସହରବାସୀଙ୍କ ମନକୁ ଆନ୍ଦୋଳିତ କରୁଛି। କେବଳ ମହାନଗର ନିଗମ କି ସ୍ମାର୍ଟ ସିଟି ଘୋଷଣା କରିଦେଲେ ଯେ ଲୋକଙ୍କ ଦୁଃଖ ଦୂର ହୋଇଯିବ ତାହା ନୁହେଁ, ବରଂ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତିରେ ଅଟକି ରହିଥିବା ବିକାଶକୁ କିପରି ବାସ୍ତବରେ ପରିଣତ କରାଯାଇ ପାରିବ ସେ ନେଇ ନିର୍ବାଚିତ ପ୍ରତିନିଧି ଉତ୍ତରଦାୟୀ ରହିବା ଆବଶ୍ୟକ ବୋଲି ମହାପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି। ଦ୍ୱିତୀୟ ବ୍ରାହ୍ମଣୀ ସେତୁ ଉଭୟ ପାର୍ଶ୍ୱ ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକ ଜମି ରାଜ୍ୟ ସରକାର ମାଗଣାରେ ଯୋଗାଇଦେବା ଦରକାର। ତେବେ ଯାଇ କାମ ତ୍ୱରାନ୍ବିତ ହୋଇାପରିବ। ଅସଲ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ଛାଡ଼ି ନିର୍ବାଚିତ ଲୋକ ପ୍ରତିନିଧି କେତେବେଳେ ନିଜ ପାରିବା ପଣିଆକୁ ନେଇ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରୁଛନ୍ତି ତ ଆଉ କେତେବେଳେ ହତାଶ ହୋଇ ନିଜେ ରାସ୍ତାକୁ ଓହ୍ଲାଉଛନ୍ତି। ଜଣେ ଅଭିଯୋଗ କରୁଛି କେନ୍ଦ୍ର ଅବହେଳା, ଆଉ ଜଣେ କହୁଛି ରାଜ୍ୟ ସହଯୋଗ କରୁନି। ଏଣୁ ଉନ୍ନୟନ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ ହେଉଛି। କେନ୍ଦ୍ରରେ ଭାଜପା ୩ ବର୍ଷ ଓ ବିଜେଡି ରାଜ୍ୟରେ ୧୮ବର୍ଷ ଶାସନ କାଳ ମଧ୍ୟରେ କେବଳ ପ୍ରଚାର ସର୍ବସ୍ବ ପାର୍ଟି ଭାବେ ରହି ଯାଇଛନ୍ତି। ଏ ସବୁର ପରିସମାପ୍ତି ଘଟିଲେ ଉନ୍ନୟନ ତ୍ୱରାନ୍ବିତ ହୋଇପାରିବ, ଅନ୍ୟଥା ବିକାଶ କେବଳ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତିରେ ଅଟକି ରହିଯିବ ବୋଲି ପ୍ରଭାତ ମହାପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି।

All Right Reserved By

ସମ୍ବଲପୁର

କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲାରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଯକ୍ଷ୍ମା ମୁକ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲାରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଯକ୍ଷ୍ମା ମୁକ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ଭବାନୀପାଟଣା,୧୯।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲାରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଯକ୍ଷ୍ମା ମୁକ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ । ଜିଲାର ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା କର୍ଲାମୁଣ୍ଡା, କଲମପୁର, ଜୁନାଗଡ ଏବଂ ଗୋଲାମୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକରେ ମାଗଣାରେ ଯକ୍ଷ୍ମା ରୋଗୀଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା କରାଯାଇ ଯକ୍ଷ୍ମା ରୋଗ ମୁକ୍ତ କଳାହାଣ୍ଡି ପାଇଁ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆରମ୍ଭ କରିଛି ।

ମୋଟ ୬୦ ୟୁନିଟ ରକ୍ତ ସଂଗ୍ରହ

ମୋଟ ୬୦ ୟୁନିଟ ରକ୍ତ ସଂଗ୍ରହ

ଧର୍ମଗଡ,୧୯।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଧର୍ମଗଡଠାରେ ଗୁରୁବାର କାଳିକୃଷ୍ଣ ସଂଘ ତରଫରୁ ସ୍ଥାନୀୟ ବ୍ଲଡ ବ୍ୟାଙ୍କ ପରିସରରେ ଏକ ରକ୍ତଦାନ ଶିବିର ଆୟୋଜିତ ହୋଇଯାଇଛି ।

ତାଲୁକସ୍ତରୀୟ ଆଇନ ସଚେତନତା ଶିବିର

ତାଲୁକସ୍ତରୀୟ ଆଇନ ସଚେତନତା ଶିବିର

ଧର୍ମଗଡ,୧୯।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଧର୍ମଗଡ ମହିଳା ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଗୁରୁବାର ଏକ ତାଲୁକସ୍ତରୀୟ ଆଇନ ସଚେତନତା ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ।

ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ବାରିକ ସମାଜର ସମାବେଶ

ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ବାରିକ ସମାଜର ସମାବେଶ

ଖପ୍ରାଖୋଲ,୧୯ା୭(ଡି.ଏନ.ଏ.): ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଖପ୍ରାଖୋଲ ବ୍ଲକ ହରିଶଙ୍କର ପାନ୍ଥନିବାସ ପରିସରରେ ନିଖିଳ ଉକତ୍ଳ ବାରିକ ସମିତି ଖପ୍ରାଖୋଲ ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ବାରିକ ସମାଜର ସମାବେଶ ଗୁରୁବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

 ଝାଡଖଣ୍ଡ ବିଧାନ ସଭା ଘେରାଉରେ ଓଡିଶା କୁଡମି ସେନା ସାମିଲ

ଝାଡଖଣ୍ଡ ବିଧାନ ସଭା ଘେରାଉରେ ଓଡିଶା କୁଡମି ସେନା ସାମିଲ

ବେତନଟୀ,୧୯ା୭.(ଡି.ଏନ.ଏ)-କୁଡମି ଜାତିକୁ ଆଦିବାସି ବର୍ଗରେ ସାମିଲ କରିବା ପାଇଁ ଗୁରବାର ହୋଇଥିବା ଝାଡଖଣ୍ଡ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉରେ ଓଡିଶା କୁଡମି ସେନାର ଏକ ଦଳ ସାମିଲ ହୋଇଛି। ଏନେଇ ଦଳର ରାଜ୍ୟ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଜୟମୁନି ମହାନ୍ତ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ତୁଷୁରାବାହାଲରେ ଗ୍ରାମ ସ୍ବରାଜ ଅଭିଯାନ

ତୁଷୁରାବାହାଲରେ ଗ୍ରାମ ସ୍ବରାଜ ଅଭିଯାନ

ବଲାଙ୍ଗୀର ଅଫିସ, ୧୯ା୭: ବଲାଙ୍ଗୀର ସଦର ବ୍ଳକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ତୁଷୁରାବାହାଲଠାରେ ଚୁଡାପାଲି ଏସବିଆଇ ଓ ସ୍ଥାନୀୟ ଚୁଡାପାଲି ଗ୍ରାହକ ସେବା କେନ୍ଦ୍ର ତରଫରୁ ଗ୍ରାମ ସ୍ବରାଜ ଅଭିଯାନ ମାଧ୍ୟମରେ ସ୍ଥାନୀୟ ବ୍ୟାଙ୍କ ଉପଭୋକ୍ତାମାନଙ୍କୁ ନେଇ ଏକ ସଚେତନ ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା।

ଟିକ୍ରାପଡା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରକୁ ଆସିଲା ନୂଆ ୧୦୮ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ

ଟିକ୍ରାପଡା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରକୁ ଆସିଲା ନୂଆ ୧୦୮ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ

ଟିକ୍ରାପଡା,୧୯ା୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ସଇନ୍ତଲା ବ୍ଳକ ଅଧିନ ଟିକ୍ରାପଡା ପ୍ରାଥମିକ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରକୁ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଇଛି ନୂଆ ୧୦୮ଆମ୍ବୁଲନ୍ସ। ଫଳରେ ଏହି ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ଉପରେ ନିର୍ଭର କରୁଥିବା ଆଖପାଖ ଅଞ୍ଚଳର ପ୍ରାୟ ୪୦ଖଣ୍ଡ ଗ୍ରାମର ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏହାକୁ ନେଇ ଆନନ୍ଦ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି ।

ଦେଓଗାଁ ଅଗ୍ନିଶମ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ:ଉଦ୍‌ଘାଟନର ୧୫ଦିନ ନ ପୁରୁଣୁ ଛାତରୁ ଗଳୁଛି ପାଣି

ଦେଓଗାଁ ଅଗ୍ନିଶମ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ:ଉଦ୍‌ଘାଟନର ୧୫ଦିନ ନ ପୁରୁଣୁ ଛାତରୁ ଗଳୁଛି ପାଣି

ଦେଓଗାଁ,୧୯।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.): ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଦେଓଗାଁ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ସାଗରପାଲି ନିକଟରେ ନବନିର୍ମିତ ଅଗ୍ନିଶମ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଏବେ ନାନା ଅବ୍ୟବସ୍ଥା ମଧ୍ୟଦେଇ ଚାଲିଛି। ଓଡିଶା ଆରକ୍ଷୀ ଗୃହ ନିର୍ମାଣ ଓ କଲ୍ୟାଣ ନିଗମ ନିର୍ମାଣ କାରୀ ସଂସ୍ଥା ତରଫରୁ ୪୨ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରେ ନବନିର୍ମିତ ଅଗ୍ନିଶମ କୋଠାକୁ ଚଳିତ ମାସ ୭ତାରିଖରେ ଏମ୍‌ପି କଳିକେଶ ନାରାୟଣ ସିଂଦେଓ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ।

ରବିଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଚାଷୀ ସଙ୍ଗଠନର ସହାୟତା

ରବିଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଚାଷୀ ସଙ୍ଗଠନର ସହାୟତା

ସମ୍ବଲପୁର,୧୯।୭(ବ୍ୟୁରୋ) ସମ୍ବଲପୁର ମହାନଗର ସାପଲହରା ଗ୍ରାମର ଚାଷୀ ରବି ମିର୍ଦ୍ଧାଙ୍କ ସୋମବାର ବିଜଳି ଆଘାତ ପାଇ ମୃତ ହୋଇଥିଲେ। ବୁଧବାର ଜିଲା କୃଷକ ସଙ୍ଗଠନ ରବିଙ୍କ ପରିବାରଙ୍କୁ ସହାୟତାର ହାତ ବଢାଇଛନ୍ତି । ଆର୍ଥତ୍କ ରାଶି ପ୍ରଦାନ କରି ସମବେଦନା ଜଣାଇଛନ୍ତି।

ଭ୍ୟାନ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିବା ସଞ୍ଜୀବ ନାଥ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ

ଭ୍ୟାନ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିବା ସଞ୍ଜୀବ ନାଥ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ

ସମ୍ବଲପୁର, ୧୯।୭ (ବ୍ୟୁରୋ) ସେଣ୍ଟ୍‌ ଯୋଶେଫ୍‌ ସ୍କୁଲ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ନେଇ ଯାଉଥିବା ଭ୍ୟାନ ଅଇଁଠାପାଲି ଥାନା ନିକଟରେ ଗତ ୧୧ ତାରିଖ ସକାଳ ୭ଟା ୧୫ ମିନିଟରେ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଥିଲା। ସେହି ସମୟରେ ଦୁର୍ଘଟଣାସ୍ଥଳ ନିକଟରେ ଛିଡ଼ା ହୋଇଥିବା ସଞ୍ଜୀବ ନାଥ ଉପସ୍ଥିତ ବୁଦ୍ଧି ଖଟାଇ ଭ୍ୟାନ ମଧ୍ୟରୁ ୭ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିଲେ । ଏହାପରେ ଆହତଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ସଦର ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ନିଆଯାଇଥିଲା ।

ବନ୍ୟା ମୁକାବିଲା, ସତର୍କ ରହିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

ବନ୍ୟା ମୁକାବିଲା, ସତର୍କ ରହିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

ସମ୍ବଲପୁର,୧୯।୭(ବ୍ୟୁରୋ) ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲାପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ବୁଧବାର ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ବନ୍ୟା ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଏକ ଜରୁରୀ ବୈଠକ ଜିଲାପାଳ ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି। ଜିଲାପାଳ ସମର୍ଥ ବର୍ମାଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ବୈଠକରେ ବନ୍ୟାର ମୁକାବିଲା ନେଇ ଆଲୋଚନା କରାଯାଇଥିଲା। ସମସ୍ତ ବିଭାଗକୁ ଜିଲାପାଳ ବର୍ମା ସତର୍କ ରହିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ।

ଗିରିଶ୍ଚନ୍ଦ୍ରପୁର ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ମିଳିଲା ୧୦୮ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ

ଗିରିଶ୍ଚନ୍ଦ୍ରପୁର ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ମିଳିଲା ୧୦୮ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ

ନାକଟିଦେଉଳ,୧୯।୭ (ଡି.ଏନ.ଏ) ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ନାକଟିଦେଉଳ ବ୍ଲକ ମାଓବାଦୀ ପ୍ରଭାବିତ ଗିରିଶ୍ଚନ୍ଦ୍ରପୁର ପ୍ରାଥମିକ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ରକୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଏକ ୧୦୮ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଯୋଗାଇ ଦେଇଛନ୍ତି । ବୁଧବାର ଅପରାହ୍ନ ପ୍ରାୟ ସାଢ଼େ ୪ଟା ସମୟରେ ଗିରିଶ୍ଚନ୍ଦ୍ରପୁର ପ୍ରାଥମିକ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ପରିସରରେ ରେଢ଼ାଖୋଲ ବିଧାୟକ ତଥା ଉପମୁଖ୍ୟ ସଚେତକ ଇଂ. ରୋହିତ ପୂଜାରୀ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ଫିତା କାଟି ୧୦୮ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସର ସେବାର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଥିଲେ।

Model This Week

ରୂପେଶ