ମେଟ୍ରୋ |

ପାଇଖାନା ସଫା କରୁଥିଲେ କଷ୍ଟମର ସର୍ଭିସ ଏଜେଣ୍ଟ

ପାଇଖାନା ସଫା କରୁଥିଲେ କଷ୍ଟମର ସର୍ଭିସ ଏଜେଣ୍ଟ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୫।୧୨(ବ୍ୟୁରୋ)- ଏୟାରଲାଇନ୍ସ କଷ୍ଟମର ସର୍ଭିସ ଏଜେଣ୍ଟ ଭାବେ ଚାକିରି ମିଳିଲା। ହେଲେ କାମ ଦିଆଗଲା ପାଇଖାନା ସଫେଇ। କେବଳ ଏତିିକି ନୁହେଁ, କାର୍ଗୋ ଲୋଡିଂ, ବିମାନ ବନ୍ଦର ସଫେଇ, ଖାଦ୍ୟ ପରସିବା ସାଙ୍ଗକୁ ବାସନ ସଫା କରିବାକୁ ବାଧ୍ୟ କରାଗଲା। ଦିଲ୍ଲୀ ବିମାନବନ୍ଦରରେ ଏକ କନ୍‌ସଲଟାନ୍ସି ସଂସ୍ଥା ଦ୍ୱାରା ନିଯୁକ୍ତ ୭ ଯୁବକ ଏଭଳି ନିର୍ଯାତନାର ଶିକାର ହୋଇ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଫେରିଛନ୍ତି। ମଙ୍ଗଳବାର ସେମାନେ ଶହୀଦନଗର ଥାନାରେ ଏ ନେଇ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ସଂସ୍ଥାଟି ଯୁବକମାନଙ୍କଠାରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା ଠକି ନେଇଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି। ସେମାନଙ୍କ ଭଳି ଆହୁରି ଅନେକ ଯୁବକ ସେଠାରେ ଏଭଳି ନିର୍ଯାତିତ ହେଉଥିବା ଠକେଇର ଶିକାର ଯୁବକମାନେ କହିଛନ୍ତି। ପୋଲିସ ଉକ୍ତ ସଂସ୍ଥାର ଜଣେ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଥାନାରେ ଅଟକ ରଖି ପଚରାଉଚରା କରୁଛି। ଅଭିଯୋଗ ଅନୁଯାୟୀ, ରସୁଲଗଡ ବମିଖାଲ ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ଏକ କନସଲଟାନ୍ସି ସଂସ୍ଥାରେ ଯୁବକମାନେ କଷ୍ଟମର ସର୍ଭିସ ଏଜେଣ୍ଟ ଚାକିରି ପାଇଁ ଏକ ୩ମାସିଆ କୋର୍ସ କରିଥିଲେ। ଉକ୍ତ ସଂସ୍ଥା କୋର୍ସ ଫି’, କନ୍‌ସଲ୍‌ଟାନ୍ସି ଫି’ ଏବଂ କାଗଜପତ୍ର ପାଇଁ ଜଣକ ପିଛା ୮୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲେଖାଏ ନେଇଥିଲା। କୋର୍ସ ସରିବା ପରେ ଗତ ଜୁଲାଇ ୧୯ରେ ସେମାନଙ୍କୁ ଦିଲ୍ଲୀ ନିଆଯାଇଥିଲା। ମାତ୍ର ଦିଲ୍ଲୀରେ ପହଞ୍ଚତ୍ବା ପରେ ସେଠାରେ କାର୍ଗୋ ଲୋଡିଂ, ବିମାନ ବନ୍ଦରର ସଫାସଫି କାର୍ଯ୍ୟ, ପାଇଖାନା ସଫେଇ, ଫୁଡ ଡିପାର୍ଟମେଣ୍ଟରେ ଖାଦ୍ୟ ପରସିବା ଓ ବାସନ ସଫା କରିବା କାମ କରିବାକୁ ବାଧ୍ୟ କରାଯାଇଥିଲା। କିଛିଦିନ କାମ କରିବା ପରେ ଯୁବକମାନେ ସେଠାରୁ ଖସି ପଳାଇଆସିଥିଲେ। ଠକେଇର ଶିକାର ହୋଇଥିବା ଯୁବକମାନେ ହେଲେ ପୁରୀର ଦୀପକ ସ୍ବାଇଁ, ଭଦ୍ରକର ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର ବିଶ୍ୱାଳ, ଖୋର୍ଦ୍ଧା ବାଲିଅନ୍ତାର ଜୟଦେବ ଜେନା, ଗଞ୍ଜାମର ପ୍ରୀତମ କୁମାର ମହାନ୍ତି, ଗୌତମ ବେହେରା ଓ ଲୋକନାଥ ବୈଠାରୁ ଓ ରାଧାକାନ୍ତ ପଟ୍ଟନାୟକ।

All Right Reserved By

ମେଟ୍ରୋ |

ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରୁଥିବା ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀଙ୍କୁ ଅଣଦେଖା: ନିରାପତ୍ତା ସହ ଅନ୍ୟ ସୁବିଧା ଯୋଗାଇ ଦେବାକୁ ଓଏଚ୍‌ଆର୍‌ସିଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୨।୭(ବ୍ୟୁରୋ): କଟକ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଦ୍ୱୈତ ମହାନଗରୀର ବିଭିନ୍ନ ଛକ ଓ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ସ୍ଥାନରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ କମିଶନରେଟ ପୋଲିସ ଅଣଦେଖା କରୁଛି। ଏପରି କି ସେମାନେ ନିଜ ଜୀବନକୁ ବାଜି ଲଗାଇ ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ପରିଚାଳନା କରୁଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଟ୍ରାଫିକ୍‌ କନଷ୍ଟେବଳଙ୍କ ପରି ଏମାନଙ୍କୁ କିଛି ବି ସୁବିଧା ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଉନାହିଁ।

ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହେଲା ‘ଉତ୍କଳ ରଙ୍ଗମଞ୍ଚ’: କଳା, ସଂସ୍କୃତିର ପ୍ରଚାର ପ୍ରସାରରେ ସହାୟକ ହେବ

ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହେଲା ‘ଉତ୍କଳ ରଙ୍ଗମଞ୍ଚ’: କଳା, ସଂସ୍କୃତିର ପ୍ରଚାର ପ୍ରସାରରେ ସହାୟକ ହେବ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୨।୭(ବ୍ୟୁରୋ)- ରାଜଧାନୀରେ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଛି ଆଉଏକ ସରକାରୀ ପ୍ରେକ୍ଷାଳୟ। ଶନିବାର ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସତ୍ତ୍ୱେ ଗୁରୁ କେଳୁଚରଣ ମହାପାତ୍ର ଓଡ଼ିଶୀ ଗବେଷଣା କେନ୍ଦ୍ର ପରିସରରେ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଛି ବହୁ ପ୍ରତୀକ୍ଷିତ ‘ଉତ୍କଳ ରଙ୍ଗମଞ୍ଚ’।

ର଼୍ୟାମ୍ପ୍‌ରେ ପ୍ରକୃତି, ଜିଜ୍ଞାସାଙ୍କ କରିସ୍ମା: ‘ପେଷ୍‌ ଆଫେୟାର୍‌’ର ନୂଆ ଫ୍ୟାଶନ ମାଗାଜିନ୍‌

ର଼୍ୟାମ୍ପ୍‌ରେ ପ୍ରକୃତି, ଜିଜ୍ଞାସାଙ୍କ କରିସ୍ମା: ‘ପେଷ୍‌ ଆଫେୟାର୍‌’ର ନୂଆ ଫ୍ୟାଶନ ମାଗାଜିନ୍‌

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୨।୭(ବ୍ୟୁରୋ)- ଆଧୁନିକ ସହ ପାରମ୍ପରିକ ଫ୍ୟାଶନର ସମିଶ୍ରଣରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନୂଆ ଡିଜାଇନ୍‌ର ପୋଷାକ ପିନ୍ଧି ର଼୍ୟାମ୍ପ୍‌ରେ ଚାଲିଥିଲେ ମଡେଲ। ହିନ୍ଦୀ ଧାରାବାହିକ ‘ଥପ୍‌କି ପ୍ୟାର୍‌କି’ର ଅଭିନେତ୍ରୀ ଜିଜ୍ଞାସା ସିଂ ଓ ‘ବିଟ୍ଟି ବିଜ୍‌ନେସ୍‌ଓ୍ବାଲୀ’ର ମୁଖ୍ୟ ନାୟିକା ତଥା ଓଲିଉଡ୍‌ ଅଭିନେତ୍ରୀ ପ୍ରକୃତି ମିଶ୍ରଙ୍କ ସହ ବହୁ ନାମୀଦାମୀ ମଡେଲ ର଼୍ୟାମ୍ପ୍‌ରେ ନିଜର କରିସ୍ମା ଦେଖାଇଥିଲେ।

ବୁଡ଼ିଲା ସ୍ମାର୍ଟସିଟି: ଡ୍ରେନ ପାଣିରେ ଭାସିଗଲା ମିନି ଟ୍ରକ

ବୁଡ଼ିଲା ସ୍ମାର୍ଟସିଟି: ଡ୍ରେନ ପାଣିରେ ଭାସିଗଲା ମିନି ଟ୍ରକ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୨।୭(ବ୍ୟୁରୋ)- ଲଘୁଚାପ ବର୍ଷାରେ ଅଣନିଃଶ୍ୱାସୀ ହୋଇଛନ୍ତି ସ୍ମାର୍ଟସିଟି ବାସିନ୍ଦା। ଦୀର୍ଘଦିନର ଡ୍ରେନେଜ ସମସ୍ୟା ରାଜଧାନୀବାସୀଙ୍କ ନିଦ ହଜାଇ ଦେଇଛି। ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ବର୍ଷା ଶନିବାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଲାଗି ରହିବାରୁ ସହର ଜଳମଗ୍ନ ହୋଇପଡ଼ିଥିଲା। ତଳିଆ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ପାଣି ଘେରରେ ରହିଥିଲେ।

‘ଲୟୋଲା ସିନର୍ଜୀ-୨୦୧୮’: ପରିବେଶ ସୁରକ୍ଷା ବାର୍ତ୍ତା ଦେଲେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର

‘ଲୟୋଲା ସିନର୍ଜୀ-୨୦୧୮’: ପରିବେଶ ସୁରକ୍ଷା ବାର୍ତ୍ତା ଦେଲେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୨।୭(ବ୍ୟୁରୋ)- ବୃକ୍ଷଲତା, ଜୀବଜନ୍ତୁ, ନଦୀନାଳ, ମାନବ ସମାଜକୁ ନେଇ ଗଠିତ ଏହି ପରିବେଶ। ଯଦି କେଉଁଥିରେ ବି ସାମାନ୍ୟତମ ଅସୁବିଧା ଦେଖାଦିଏ ବା ଅସନ୍ତୁଳନ ସୃଷ୍ଟି ହୁଏ, ତେବେ ଏଠି ବଞ୍ଚତ୍ବା କଷ୍ଟକର ହୋଇପଡ଼ିବ। ପରିବେଶରେ ସନ୍ତୁଳନ ରକ୍ଷା ଲାଗି ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସ୍ତରରେ ଉଦ୍ୟମ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ।

ଓଡ଼ିଆ ସାହିତ୍ୟକୁ କାଳିନ୍ଦୀଚରଣଙ୍କ ଅବଦାନ ଅବିସ୍ମରଣୀୟ

ଓଡ଼ିଆ ସାହିତ୍ୟକୁ କାଳିନ୍ଦୀଚରଣଙ୍କ ଅବଦାନ ଅବିସ୍ମରଣୀୟ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୨।୭(ବ୍ୟୁରୋ)- କେନ୍ଦ୍ର ସାହିତ୍ୟ ଏକାଡେମୀ, ସ୍ନାତକୋତ୍ତର ଓଡ଼ିଆ ବିଭାଗ ଏବଂ ଉତ୍କଳ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ମିଳିତ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ସୁସାହିତି୍ୟକ ‘କାଳିନ୍ଦୀଚରଣ ପାଣିଗ୍ରାହୀ’ ଶୀର୍ଷକ ଆଲୋଚନାଚକ୍ର ଶନିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଟ୍ରେଲର ପଛକୁ ପିଟିଲା କାର୍‌: ୩ ମୃତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୨।୭(ବ୍ୟୁରୋ)- ସ୍ଥାନୀୟ ସତ୍‌ସଙ୍ଗବିହାର ସମ୍ମୁଖ ଓଭରବ୍ରିଜ୍‌ରେ ଶନିବାର ରାତି ପ୍ରାୟ ୧୨ଟାରେ ଏକ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟି ୩ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ନୟାପଲ୍ଲୀପଟୁ ରସୁଲଗଡ଼ ଅଭିମୁଖେ ଦ୍ରୁତଗତିରେ ଆସୁଥିବା ଏକ ସୁଇଫ୍ଟ କାର୍‌ ସାମ୍ନାରେ ଯାଉଥିବା ଗୋଟିଏ ଟ୍ରେଲର ପଛପଟକୁ ଧକ୍କା ଦେଇଥିଲା।

ବିମାନବନ୍ଦର, ରାଜଭବନ ପାଚେରି ଭୁଶୁଡ଼ିଲା

ବିମାନବନ୍ଦର, ରାଜଭବନ ପାଚେରି ଭୁଶୁଡ଼ିଲା

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୨।୭(ବ୍ୟୁରୋ)- ଶନିବାର ପ୍ରବଳ ବର୍ଷାରେ ରାଜଧାନୀର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ହୋଇଥିବାବେଳେ ଏଥିରୁ ବାଦ୍‌ ପଡ଼ିନି ବିମାନବନ୍ଦର ଏବଂ ରାଜଭବନ। ବର୍ଷା ଯୋଗୁ ବିମାନବନ୍ଦର ସମେତ ରାଜଭବନର ପାଚେରି ଭୁଶୁଡ଼ି ପଡ଼ିଛି।

ପାସ୍‌ପୋର୍ଟ ଭେରିଫିକେଶନ ପାଇଁ ହାତଗୁଞ୍ଜା: ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କୁ ଲାଞ୍ଚ ମାଗି ରାଇଟର ନିଲମ୍ବିତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୨।୭(ବ୍ୟୁରୋ)- ପାସପୋର୍ଟ ଭେରିଫିକେଶନ ପାଇଁ ଥାନାରେ ଦରକାର ପଡ଼ୁଛି ହାତଗୁଞ୍ଜା। ଏହାର ଉଦାହରଣ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରପୁର ଥାନାରେ। ଜଣେ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ପାସ୍‌ପୋର୍ଟ ଭେରିଫିକେଶନ ପାଇଁ ଲାଞ୍ଚ ମାଗିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଥାନାର ରାଇଟର ଖୁର୍ସିଦ ଖାଁଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବନ କରାଯାଇଛି।

ଧରାପଡ଼ିଲା ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଲାଣ ରାକେଟ: ଗଞ୍ଜାମରୁ କୋଲକତା ଭାୟା ଭୁବନେଶ୍ୱର

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୨।୭(ବ୍ୟୁରୋ)- ଗଞ୍ଜାମରୁ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଦେଇ ଟ୍ରେନରେ କୋଲକତା ସମେତ ବିଭିନ୍ନ ରାଜ୍ୟକୁ ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଲାଣ କରୁଥିବା ଏକ ର଼୍ୟାକେଟ କମିଶନରେଟ ପୋଲିସ ହାତରେ ଧରାପଡ଼ିଛି। ଶନିବାର କୋଲକତାକୁ ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଲାଣ ପାଇଁ ଯୋଜନା କରୁଥିବା ଉକ୍ତ ର଼୍ୟାକେଟର ୫ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଶହୀଦନଗର ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି।

ସନ୍ଧ୍ୟା ଦର୍ଶନକୁ ବର୍ଷା ବିଗାଡ଼ିଲା: ଭିଜି ଭିଜି ଦର୍ଶନ କଲେ ଭକ୍ତ

ସନ୍ଧ୍ୟା ଦର୍ଶନକୁ ବର୍ଷା ବିଗାଡ଼ିଲା: ଭିଜି ଭିଜି ଦର୍ଶନ କଲେ ଭକ୍ତ

ପୁରୀ ଅଫିସ, ୨୨।୭: ଶନିବାର ଥିଲା ଆଷାଢ ଶୁକ୍ଳ ନବମୀ ତଥା ସନ୍ଧ୍ୟା ଦର୍ଶନ। ଏହି ମହାର୍ଘ ଦର୍ଶନକୁ ବିଗାଡ଼ି ଦେଇଛି ବର୍ଷା। ଶୁକ୍ରବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରୁ ଲଘୁଚାପଜନିତ ଲଗାଣ ବର୍ଷା ସନ୍ଧ୍ୟା ଦର୍ଶନକୁ ଫିକା ପକାଇଦେଇଛି। ତଥାପି ବର୍ଷାରେ ଭିଜି ଭିଜି ହଜାର ହଜାର ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ସନ୍ଧ୍ୟା ଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି।

ବିଧାୟକଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ଖୋଲିଲା ୫ ସ୍ଲୁଇସ୍‌ ଗେଟ୍‌

ବିଧାୟକଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ଖୋଲିଲା ୫ ସ୍ଲୁଇସ୍‌ ଗେଟ୍‌

ଗୋପ, ୨୧।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଲଘୁଚାପ ଯୋଗୁ ଦୁଇ ଦିନ ଧରି ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଚାଲୁ ରହିଥିବାବେଳେ ଗୋପ ବ୍ଲକର ୫ ଗୋଟି ପଞ୍ଚାୟତର ୬୦ଟି ଗାଁ ସହିତ ଶହ ଶହ ଏକର ଚାଷ ଜମି ଜଳମଗ୍ନ ହୋଇ ରହିଥିଲା।

Watch Live Broadcast of Rath Yatra Puri, Odisha Here

Model This Week

ରୂପେଶ