ମେଟ୍ରୋ |

ରାଜ୍ୟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପୁରସ୍କାର ବିବାଦ: ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପାଖରେ ପହଞ୍ଚତ୍ଲା ଅଭିଯୋଗ

ରାଜ୍ୟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପୁରସ୍କାର ବିବାଦ: ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପାଖରେ ପହଞ୍ଚତ୍ଲା ଅଭିଯୋଗ
ଭୁବନେଶ୍ୱର,୪।୧୨(ବ୍ୟୁରୋ)- ରାଜ୍ୟ ଫିଲ୍ମ ପୁରସ୍କାର ଚୟନକୁ ନେଇ ବରିଷ୍ଠ ଅଭିନେତ୍ରୀ ମହାଶ୍ୱେତା ରାୟ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇବା ପରେ ବିବାଦ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି। ଜଣକ ପରେ ଜଣେ ଓଡ଼ିଆ କଳାକାର ଏନେଇ ମୁହଁ ଖୋଲୁଛନ୍ତି। ଏପରିକି ପୁରସ୍କାର ଚୟନରେ ସ୍ବଚ୍ଛତା ରହୁ ନ ଥିବା ଅଭିଯୋଗ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚତ୍ଛି। ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ସନ୍ତୋଷ ପଣ୍ଡା ଟୁଇଟର ଏବଂ ଫେସ୍‌ବୁକ୍‌ ମାଧ୍ୟମରେ ଏ ବିଷୟରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ହସ୍ତକ୍ଷେପ ଲୋଡିଛନ୍ତି। ଶିଶୁ ଅଧିକାର ଉପରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘ସାବାସ୍‌ ବିଜୁ’କୁ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପୁରସ୍କାରରେ ଅଣଦେଖା କରାଯାଇଥିବା ସେ ଅଭିଯୋଗ ଉଠାଇଛନ୍ତି। ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ପଣ୍ଡା ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ୨୦୧୬ରେ ରାଜସ୍ଥାନରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଜାତୀୟ ଶିଶୁ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଉତ୍ସବ ଏବଂ ୨୦୧୭ରେ ହାଇଦ୍ରାବାଦରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଶିଶୁ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ମହୋତ୍ସବରେ ‘ସାବାସ୍‌ ବିଜୁ’ ସ୍କ୍ରିନିଂ ହେବାସହ ପ୍ରଶଂସା ସାଉଣ୍ଟିଥିଲା। ଏହି ମହୋତ୍ସବରେ ୧୦୯ଟି ଦେଶର ଶିଶୁ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଏକମାତ୍ର ସିନେମାଭାବେ ‘ସାବାସ୍‌ ବିଜୁ’ ସେଠାରେ ଦୁଇଥର ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହୋଇଥିଲା। ଏଭଳି ଏକ ସିନେମାକୁ ଚୟନ ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ଅର୍ନ୍ତଭୁକ୍ତ ବି କରାଯାଇନାହିଁ। ସବୁଠାରୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟର ବିଷୟ ହେଉଛି ଯେ, ଏହା ଏକମାତ୍ର ଶିଶୁ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଭାବେ ରାଜ୍ୟ ଫିଲ୍ମ ଆଓ୍ବାର୍ଡ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଏହାକୁ ବିଚାରକୁ ନିଆଯାଇନାହିଁ। ଏପରିକି ଏଥର ଚୟନ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଠିକ୍‌ ହୋଇ ନ ଥିବା ନେଇ ବରିଷ୍ଠ ଅଭିନେତ୍ରୀ, ଅଭିନେତା ଓ ସଂଗଠନ ସ୍ବର ଉଠାଉଛନ୍ତି। ତେଣୁ ହସ୍ତକ୍ଷେପ କରି ନ୍ୟାୟ ପ୍ରଦାନ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ପଣ୍ଡା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି। ସେହିଭଳି ବରିଷ୍ଠ ଅଭିନେତ୍ରୀ ମହାଶ୍ୱେତା ସୋମବାର ପୁଣିଥରେ ମୁହଁ ଖୋଲିଛନ୍ତି। ‘ନିଜେ ନିଜର ବିଚାରକ ହେବା ଉଚିତ୍‌ ନୁହେଁ’ ବୋଲି ଜୁରୀ ସଦସ୍ୟ ଏବଂ ସଂସ୍କୃତି ବିଭାଗ ଅଧିକାରୀ ଦେଇଥିବା ମତକୁ ସେ କାଉଣ୍ଟର କରିଛନ୍ତି। ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ସେ ‘ଧରିତ୍ରୀ’କୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପ୍ରତ୍ୟେକ କଳାକାର ସର୍ବପ୍ରଥମେ ନିଜେ ନିଜର ବିଚାରକ ଓ କ୍ରିଟିକ୍‌। ଜୁରୀ ସଦସ୍ୟମାନଙ୍କୁ ମୁଁ ଗୋଟିଏ ପ୍ରଶ୍ନ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛି, ‘ଚିନି’ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରକୁ ସେମାନେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପୁରସ୍କାର ପାଇଁ ମନୋନୀତ କଲେ। ହେଲେ ଏହି ଫିଲ୍ମରେ କ’ଣ ଦେଖିଲେ ଯେ ଏହାକୁ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ବୋଲି ଭାବିଲେ? ନା କାହାଣୀକୁ, ନା ଚିତ୍ରନାଟ୍ୟକୁ, ନା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକଙ୍କୁ, ନା ଏଡିଟିଂକୁ, ନା ସଙ୍ଗୀତକୁ, ନା କଳାକାରଙ୍କୁ, ଯଦି କାହାରିକୁ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ବୋଲି ଭାବିଲେନି ତା’ହେଲେ ଫିଲ୍ମ କେମିତି ଶ୍ରେଷ୍ଠ ବୋଲି ଭାବିଲେ। ଫିଲ୍ମରେ ଯଦି କିଛି ଶ୍ରେଷ୍ଠ ନ ଥିଲା ଫିଲ୍ମ କେମିତି ଶ୍ରେଷ୍ଠ ହେଲା। ଜୟଦେବ ପୁରସ୍କାର ପାଇଗଲି ବୋଲି ମୁଁ କ’ଣ ଅଭିନୟରୁ ଅବସର ନେଇ ଘରେ ବସିବି ନା ବୃଦ୍ଧାଶ୍ରମକୁ ଯିବି। ଅନ୍ୟାୟ ଦେଖି ମୁହଁ ନଖୋଲିବାକୁ ସେମାନେ ମୋତେ ବାଧ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି। ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚୁପ୍‌ ରହିବାରୁ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରୀର ବହୁତ କ୍ଷତି ହୋଇଗଲାଣି। ଭବିଷ୍ୟତରେ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରୀର ସମସ୍ୟା ନେଇ ଆମେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଭେଟିବୁ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ଆଉ କେତେଜଣ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଓ ଅଭିନେତା ସମାଲୋଚନା କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ପୁରସ୍କାର ଚୟନବେଳେ ଗତ କିଛିବର୍ଷ ହେଲା ପାତରଅନ୍ତର କରାଯାଉଛି। କେତେଜଣ ଜୁରୀ ସଦସ୍ୟ ଅଭିନେତା, ଅଭିନେତ୍ରୀ, ନିର୍ଦ୍ଦେଶକଙ୍କ ସହ ଭିତିରିଆ ସମ୍ପର୍କରେ ରହୁଛନ୍ତି। କିଭଳି ପୁରସ୍କାର ମିଳିବ ସେନେଇ କମିଟି ବୈଠକରେ ବଡପାଟିରେ ହୋହାଲ୍ଲା କରୁଛନ୍ତି। ଏପରିକି ପୁରସ୍କାର ମିଳିବା ଆଗରୁ ବାହାରେ ପ୍ରକାଶ କରୁଛନ୍ତି ଓ ପୁରସ୍କାର ପାଇବା ପରେ ସେମାନଙ୍କ ଘରକୁ ଯାଇ ମିଠା ଖାଉଛନ୍ତି। ଏଭଳି ପ୍ରକ୍ରିୟା ବନ୍ଦ କରା ନ ଗଲେ ଓଡ଼ିଶା ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ଭବିଷ୍ୟତ ଅନ୍ଧକାର ଭିତରକୁ ଚାଲିଯିବ ବୋଲି ସେମାନେ କହୁଛନ୍ତି। ମୁହଁ ଖୋଲିଲେ ଉତ୍ତମ ମହାନ୍ତି: ମହାଶ୍ୱେତାଙ୍କ ପରେ ଆଉଜଣେ ଜୟଦେବ ପୁରସ୍କାର ବିଜେତା ଅଭିନେତା ଉତ୍ତମ ମହାନ୍ତି ପୁରସ୍କାର ଚୟନକୁ ନେଇ ମୁହଁ ଖୋଲିଛନ୍ତି। ଧରିତ୍ରୀକୁ ଏହି ବରିଷ୍ଠ ଅଭିନେତା କହିଛନ୍ତି, ଅଜାଗା ଘା ଦେଖି ହୁଏନି କି ଦେଖାଇ ହୁଏନି। ଯେହେତୁ ସରକାର ପୁରସ୍କାର ଚୟନ କରୁଛନ୍ତି, ତେଣୁ କିଛି କହିହେଉନି। କାହାଉପରେ ମନ୍ତବ୍ୟ ରଖିବା ମଧ୍ୟ ଉଚିତ ହେବନି। ମହାଶ୍ୱେତାଙ୍କ ପ୍ରତି ଅନ୍ୟାୟ ହୋଇଛି। ଯେଉଁ ଫିଲ୍ମ ପାଇଁ ସେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ସହ ଅଭିନେତ୍ରୀ ପୁରସ୍କାର ପାଇବାକୁ ମନୋନୀତ ହୋଇଛନ୍ତି, ଉକ୍ତ ଫିଲ୍ମ ପ୍ରିମିୟର ଶୋ’ ପରେ ହଲ୍‌ରୁ ଉଠିଯାଇଛି। ହେଲେ ସେଭଳି ସ୍ଥଳେ ‘ଚିନି’ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ହୋଇଥିଲେ ବି ସେଥିରେ ତାଙ୍କର ଅଭିନୟକୁ ବିଚାରକୁ ନିଆଯାଇନି। କେବଳ ସେହି ଫିଲ୍ମ ନୁହେଁ, ଅନ୍ୟ ଯେଉଁ ଫିଲ୍ମ ଚଳିତବର୍ଷ ରାଜ୍ୟ ପୁରସ୍କାର ପାଇଛନ୍ତି ସବୁ ଫିଲ୍ମ ଗୋଟିଏ କିମ୍ବା ଦୁଇଦିନ ପରେ ହଲ୍‌ରୁ ଉଠିଯାଇଛି। ଜୁରୀ ସଦସ୍ୟମାନଙ୍କ ଏଭଳି ଅନିୟମିତତା ଓ ପାତରଅନ୍ତର ଯୋଗୁ ଅନେକ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଓ ପ୍ରଯୋଜକ ଭଲ ଫିଲ୍ମକୁ ରାଜ୍ୟ ପୁରସ୍କାର ପାଇଁ ପଠାଉ ନାହାନ୍ତି। ଏହାଠାରୁ ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟଜନକ ଆଉ କିଛିନୁହେଁ।
All Right Reserved By

ମେଟ୍ରୋ |

ଫେକ୍‌ ଆଇଡିରେ ଅଶ୍ଳୀଳ ଭିଡିଓ ସେୟାର କରି ଯୁବକ ଗିରଫ

ଫେକ୍‌ ଆଇଡିରେ ଅଶ୍ଳୀଳ ଭିଡିଓ ସେୟାର କରି ଯୁବକ ଗିରଫ

କଟକ ଅଫିସ,୧୮।୧୦- ହାଟ୍ସଆପରେ ଫେକ ଆଇଡି ବନାଇ ଅଶ୍ଲୀଳ ଭିଡିଓ ସେୟାର କରିଥିବାରୁ ଗୁରୁବାର ଓଡ଼ିଶା କ୍ରାଇମବାଞ୍ଚ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ସେ ହେଲେ ଜଟଣୀ ଅଞ୍ଚଳର ପଓ୍ବନ ଅଗ୍ରଓ୍ବାଲ । 

ପ୍ରଶାସନ ଶୁଣିଲାନି , ନର୍ଦ୍ଦମା ସଫାକଲେ ଯୁବକ

ପ୍ରଶାସନ ଶୁଣିଲାନି , ନର୍ଦ୍ଦମା ସଫାକଲେ ଯୁବକ

ଏରସମା, ୧୮।୧୦(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଏରସମା ବ୍ଲକ ସଦର ମହକୁମାଠାର ମାତ୍ର କିଛି ବାଟ ଦୂରରେ ଥିବା ଏକ ଢଳାଇ ରାସ୍ତା ଉପରେ ଥିବା ଡ୍ରେନ୍‌ ପାଣି ଯୋଗୁ ସ୍ଥାନୀୟ ବାସୀନ୍ଦା ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଥିଲେ।

କଟକ ମେଢ଼ ଦର୍ଶନ କଲେ ରାଜ୍ୟପାଳ

କଟକ ମେଢ଼ ଦର୍ଶନ କଲେ ରାଜ୍ୟପାଳ

କଟକ ଅଫିସ,୧୮।୧୦- ଦୁର୍ଗାପୂଜାର ଗୁରୁବାର ମହାନବମୀ ଅବସରରେ ରାଜ୍ୟପାଳ ପ୍ରଫେସର ଗଣେଶୀ ଲାଲ କଟକ ସହରର ବିଭିନ୍ନ ଦୁର୍ଗାପୂଜା ମଣ୍ଡପ ବୁଲି ମା’ ଦୁର୍ଗାଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି । 

ବିଧାୟକଙ୍କ କୁଶପୁତ୍ତଳିକା ଦାହ

ବିଧାୟକଙ୍କ କୁଶପୁତ୍ତଳିକା ଦାହ

ବାରଙ୍ଗ,୧୮।୧୦(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଭୁବନେଶ୍ୱର ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବାରଙ୍ଗ କଲେଜ ଛକଠାରେ ଗୁରୁବାର ଭୁବନେଶ୍ୱର ଉତ୍ତର ବିଧାୟକ ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀ ମିଶ୍ରଙ୍କ କୁଶପୁତ୍ତଳିକା ଦାହ କରାଯାଇଛି। 

ରେଳଧାରଣାରେ ଯୁବକଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

ରେଳଧାରଣାରେ ଯୁବକଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

ସାକ୍ଷୀଗୋପାଳ,୧୮।୧୦(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ସାକ୍ଷୀଗୋପାଳ ରେଳ ଷ୍ଟେଶନ ୩ନମ୍ବର ରେଳଧାରଣାରେ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ଗୁରୁବାର ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିବା ଜଣାପଡିଛି।  ସେ ହେଲେ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳର ମନମୋହନ ଜେନା(୨୩)। ସତ୍ୟବାଦୀ ଥାନା ଜୟପୁର ଗ୍ରାମର ମନମୋହନ ଓରଫ କାଳିଆଙ୍କ ଖଣ୍ଡ ବିଖଣ୍ଡିତ ଶରୀର ରେଳବାଇ ପୋଲିସ ଜବତ କରିଛନ୍ତି । 

ଇଣ୍ଡିଆ ଗେଟ୍‌ ବୁଲିଲା ଜଗା

ଇଣ୍ଡିଆ ଗେଟ୍‌ ବୁଲିଲା ଜଗା

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୮।୧୦(ବ୍ୟୁରୋ): ଦିଲ୍ଲୀ ଏମ୍ସରୁ ବାହାରି ଇଣ୍ଡିଆ ଗେଟ୍‌ ବିଲୁଛି ଜଗା। ମା’ଙ୍କ ହାତଧରି ଜଗା ଚାଲୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ବଳିଆର ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥାରେ ଉନ୍ନତି ପରିଲଖିତ ହୋଇଛି। 

ବନ୍ୟା କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ପରିବାରଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ଖାଦ୍ୟ ଯୋଗାଣ ମନ୍ତ୍ରୀ

ବନ୍ୟା କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ପରିବାରଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ଖାଦ୍ୟ ଯୋଗାଣ ମନ୍ତ୍ରୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୮।୧୦- ସମ୍ଭାବ୍ୟ ତିିତ୍‌ଲି ପରବର୍ତ୍ତୀ ବନ୍ୟା ଯୋଗୁ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ଅଞ୍ଚଳଗୁଡିକ ମଧ୍ୟରୁ ଗୁରୁବାର ଖାଦ୍ୟ ଯୋଗାଣ ଓ ଖାଉଟି କଲ୍ୟାଣ, ସମବାୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ସୂର୍ଯ୍ୟ ନାରାୟଣ ପାତ୍ର ଆସିକା ଅଞ୍ଚଳକୁ ଯାଇ ପୀଡିତ ପରିବାରଙ୍କୁ ଭେଟିଛନ୍ତି ।

ବଙ୍ଗୀୟ ଯୁବତୀ ଉଦ୍ଧାର ଘଟଣା: ଭାଜପା ମହିଳା ପକ୍ଷରୁ ଥାନା ଘେରାଉ

ବଙ୍ଗୀୟ ଯୁବତୀ ଉଦ୍ଧାର ଘଟଣା: ଭାଜପା ମହିଳା ପକ୍ଷରୁ ଥାନା ଘେରାଉ

କୋଣାର୍କ,୧୮।୧୦(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- କୋଣାର୍କର ମାର୍କେଟ କମ୍ପ୍ଲେକ୍ସ ପରିସର ଏକ ବନ୍ଦ କୋଠରିରୁ ବଙ୍ଗୀୟ ଯୁବତୀ ଉଦ୍ଧାର ଘଟଣାରେ ଗୁରୁବାର ରାଜ୍ୟ ଭାଜପା ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚା ସଭାନେତ୍ର୍ରୀ ପ୍ରଭାତି ପରିଡ଼ାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଏକ ପ୍ରତିନିଧିଦଳ ଥାନା ଘେରାଉ କରିଥିଲେ। 

ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ବେଗୁନିଆ ବିଜେଡିରେ ଗୋଷ୍ଠୀ କନ୍ଦଳ

ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ବେଗୁନିଆ ବିଜେଡିରେ ଗୋଷ୍ଠୀ କନ୍ଦଳ

ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଅଫିସ,୧୮।୧୦: ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ବେଗୁନିଆ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ ବିଜେଡିର ଗୋଷ୍ଠୀ କନ୍ଦଳ ତେଜିବାରେ ଲାଗିଲା । ଏହି ଗୋଷ୍ଠୀ କନ୍ଦଳ ବେଗୁନିଆ ବିଧାୟକ ପ୍ରଶାନ୍ତ ଜଗଦ୍ଦେବ ଓ ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ତଥା ରାଜ୍ୟ ସଭା ସଦସ୍ୟ ପ୍ରଶାନ୍ତ ନନ୍ଦଙ୍କ ଗୋଷ୍ଠୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ତ୍ୱରାନ୍ବିତ ହୋଇଛି । 

ପିକଅପ ଭ୍ୟାନରୁ ୧୦ ଗୋରୁ ଉଦ୍ଧାର,ଗୋଶାଳା ପଠାଇଲା ପୋଲିସ

ପିକଅପ ଭ୍ୟାନରୁ ୧୦ ଗୋରୁ ଉଦ୍ଧାର,ଗୋଶାଳା ପଠାଇଲା ପୋଲିସ

କଣ୍ଟାପଡା,୧୮।୧୦(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଦୟନୀୟ ଅବସ୍ଥାରେ ଏକ ପିକଅପ ଭ୍ୟାନରେ ନିଆଯାଉଥିବା ୧୦ଟି ଗୋରୁଙ୍କୁ ଓଲଟପୁର ପୋଲିସ ଉଦ୍ଧାର କରି ଗୋଶାଳାକୁ ପଠାଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ଗୋଚାଲାଣରେ ବ୍ୟବହୃତ ଓଆର ୦୨ ଏଏନ୍‌ ୨୬୯୭ ପିକଅପ ଭ୍ୟାନକୁ ପୋଲିସ ଜବତ କରିଥିବାବେଳେ ଏହାର ଡ୍ରାଇଭର ଓ ଅନ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ଫେରାର ଅଛନ୍ତି। 

ଭଗବତୀ ପୀଠର ଶୌଚାଳୟ: ୫ବର୍ଷ ହେଲା ଝୁଲୁଛି ତାଲା

ଭଗବତୀ ପୀଠର ଶୌଚାଳୟ: ୫ବର୍ଷ ହେଲା ଝୁଲୁଛି ତାଲା

ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଅଫିସ,୧୮।୧୦: ବାଣପୁରର ଶକ୍ତିପୀଠ ଭାବେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ମା’ ଭଗବତୀଙ୍କ ପୀଠରେ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ସୁବିଧା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ନିର୍ମାଣ ହୋଇଥିବା ଶୌଚାଳୟରେ ୫ବର୍ଷ ହେଲା ତାଲା ଝୁୁଲୁଛି । 

ଦଶହରାରେ ୫୦ଫୁଟର ରାବଣ ପୋଡ଼ି

ଦଶହରାରେ ୫୦ଫୁଟର ରାବଣ ପୋଡ଼ି

ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଅଫିସ,୧୮ା୧୦: ପ୍ରତିବର୍ଷ ଭଳି ଚଳିତବର୍ଷ ମଧ୍ୟ ଦଶହରାରେ ୫୦ଫୁଟର  ରାବଣ ପୋଡ଼ି ଉତ୍ସବ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ବିଜେବି ହାଇସ୍କୁଲରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଏହାର ପ୍ରସ୍ତୁତି କାର୍ଯ୍ୟ ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ପହଞ୍ଚିଥିବା ବେଳେ ଖୁବ ଆକର୍ଷଣୀୟ ଦର୍ଶନ ରହିଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ଏହି ଉତ୍ସବକୁ ଖୋର୍ଦ୍ଧାର ବଡିଜୋନ ଅନୁଷ୍ଠାନ ପକ୍ଷରୁ ୨୦୦୬ରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। ରାବଣ ପୋଡି ପାଇଁ ପ୍ରାୟ ୪ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ବ୍ୟୟ ଅଟକଳ ରହିଛି ।