Dharitri News
ସମ୍ବଲପୁର

କଲେଜ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅସଦାଚରଣର ଭିଡ଼ିଓ ଭାଇରାଲ ଘଟଣା: ୬ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

କଲେଜ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅସଦାଚରଣର ଭିଡ଼ିଓ ଭାଇରାଲ ଘଟଣା: ୬ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ ବରଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌/ପଦ୍ମପୁର,୩।୧୨ ବରଗଡ଼ ଜିଲା ପଦ୍ମପୁର ଉପଖଣ୍ଡରେ କଲେଜ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅସଦାଚରଣର ଭିଡ଼ିଓ ଭାଇରାଲ ଘଟଣାରୁ ପରଦା ହଟିଛି। ପୋଲିସ ଏଥିରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ୬ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବା ପରେ ଏହି ଘଟଣାର ପର୍ଦ୍ଦାଫାଶ ହୋଇଛ। ଗିରଫ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ହେଲେ ପାଇକମାଳ ଥାନା ଖଇରା ଗ୍ରାମର ହୁତାଶନ ହାତୀ(୨୪), ଜଗଦଲପୁର ଥାନା ବୁକ୍ରାମୁଣ୍ଡା ଗ୍ରାମର ଅଜିତ ବାରିକ(୨୮), ଜୟପ୍ରକାଶ ଭୋଇ(୩୧), ସାହିଲ ଓ ଓରଫ୍‌ ହିତେଶ ବାରିକ(୧୮), ନୂତନ ବାରିକ(୩୮) ଏବଂ ଉମାକାନ୍ତ ଭୋଇ(୩୯)। ଘଟଣା ସମୟର ଦୃଶ୍ୟ ରେକର୍ଡ଼ିଂରେ ବ୍ୟବହୃତ ମୋବାଇଲକୁ ମଧ୍ୟ ପୋଲିସ ଜବତ କରିଛି। ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ବିରୋଧରେ ପାଇକମାଳ ଥାନାରେ ଦଫା ୩୪୧, ୩୫୪, ୩୫୪(ବି), ୩୪ ଆଇପିସି, ୬୬(ଏ), (ଇ), ୬୭ ଆଇଟି ଆକ୍ଟ ୨୦୦୮କ୍ରମେ ଏକ ମାମଲା (ନଂ.୧୮୧/୧୭) ରୁଜୁ ହୋଇଛି। ଗିରଫ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନଙ୍କୁ ସୋମବାର ପଦ୍ମପୁର କୋର୍ଟକୁ ଚାଲାଣ କରାଯିବ। ଅନ୍ୟପକ୍ଷେ ଏହି ଘଟଣାରେ ଅନ୍ୟ ୫/୬ଜଣ ଅଭିଯୁକ୍ତ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଥିବାରୁ ସେମାନଙ୍କୁ ଧରିବା ପାଇଁ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ତନାଘନା ଚାଲିଛି। ସମସ୍ତ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଦିନେ, ଦୁଇଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଗିରଫ କରାଯିବ ବୋଲି ପଦ୍ମପୁର ଏସ୍‌ଡ଼ିପିଓ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ନାରାୟଣ ପଣ୍ଡା କହିଛନ୍ତି। ଏସ୍‌ଡ଼ିପିଓ ପଣ୍ଡା ପଦ୍ମପୁରସ୍ଥିତ ନିଜ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀରେ କହିଥିଲେ, ଗତ ଅକ୍ଟୋବର ୪ ତାରିଖରେ ପାଇକମାଳ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଖଇରା ଗ୍ରାମର ପୀଡ଼ିତା କଲେଜ ଛାତ୍ରୀ ତାଙ୍କ ଦୁଇଜଣ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ସହିତ ଏକ ମୋଟର ସାଇକେଲରେ ଖଇରା ଡ୍ୟାମକୁ ଯାଇଥିଲେ। ସେଠାକାର ସଂରକ୍ଷିତ ଜଙ୍ଗଲ ନିକଟ ରାସ୍ତାରେ ତାଙ୍କର ଜଣେ ସମ୍ପର୍କୀୟ ପୀଡ଼ିତା ଓ ଅନ୍ୟ ସମ୍ପକୀୟଙ୍କୁ ଛାଡ଼ି ମୋଟର ସାଇକେଲ ନେଇ କୁଆଡ଼େ ଚାଲିଯାଇଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ଖଇରା ଡ୍ୟାମ ନିକଟରେ ବୁକ୍ରାମୁଣ୍ଡାର କେତେକ ଯୁବକ ପିକ୍‌ନିକ୍‌ କରୁଥିଲେ। ସେହି ଯୁବକମାନେ ଛାତ୍ରୀ ଏବଂ ତାଙ୍କ ସାଙ୍ଗରେ ଥିବା ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କୁ ପ୍ରେମୀଯୁଗଳ ଭାବି ମାରପିଟ୍‌ ଓ ଧମକଚମକ ଦେବା ସହିତ ଅସଦାଚରଣ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ। ତେବେ ଲୋକଲଜ୍ଜା ପାଇଁ ଏହି ଘଟଣାକୁ ପୀଡ଼ିତା କିମ୍ବା ତାଙ୍କ ସାଙ୍ଗରେ ଥିବା ସମ୍ପର୍କୀୟ ଜଣକ ପ୍ରଘଟ କରି ନ ଥିଲେ। ମାତ୍ର ଘଟଣା ସମୟର ଦୃଶ୍ୟକୁ ନିଜ ମୋବାଇଲରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ହୁତାଶନ ରେକର୍ଡ଼ିଂ କରିଥିଲେ। ପରେ ସେହି ମୋବାଇଲ ଭିଡ଼ିଓଟି ସୋସିଆଲ୍‌ ମିଡ଼ିଆରେ ଭାଇରାଲ୍‌ ହୋଇଥିଲା। ଏହାପରେ ଡିଜିପି ଆର୍‌. ପି. ଶର୍ମା ଓ ବରଗଡ଼ ଏସ୍‌ପି ବି. ଯୁଗଳ କିଶୋର ଉକ୍ତ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରିବାକୁ ପଦ୍ମପୁର ଏସ୍‌ଡ଼ିପିଓଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ। ଘଟଣାର ସମ୍ବେଦନଶୀଳତାକୁ ନେଇ ପାଇକମାଳ ଥାନା ଏଏସଆଇ ସନ୍ତୋଷ କୁମାର ସାହୁଙ୍କ ଏତଲାକୁ ଭିତ୍ତିକରି ପୋଲିସ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିବା ସହ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଧରିବା ପାଇଁ ୨ଟି ଟିମ୍‌ ଗଠନ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହି ଟିମ୍‌ ପୀଡ଼ିତାଙ୍କୁ ଚିହ୍ନଟ କରିବା ପରେ ତାଙ୍କ ବୟାନ ରେକର୍ଡ଼ କରିଥିଲେ। ପୋଲିସ ଶନିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତ୍ରିରେ ୪ ଅଭିଯୁକ୍ତ ହୁତାଶନ, ଅଜିତ୍‌, ଜୟପ୍ରକାଶ ଏବଂ ଉମାକାନ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିବାବେଳେ ରବିବାର ଅନ୍ୟ ଦୁଇ ଜଣଙ୍କୁ ଧରିଥିଲା। ହୁତାଶନ ଘଟଣା ସମୟର ଭିଡ଼ିଓ ରେକର୍ଡ଼ିଂ କରିଥିବାବେଳେ ନୂତନ ଭିଡ଼ିଓକୁ ଭାଇରାଲ କରିଥିବା ପୋଲିସର ପ୍ରାଥମିକ ତଦନ୍ତରୁ ଜଣାପଡ଼ିଛି।

Model This Week

ସୁରଶ୍ରୀ
Pilanka Dharitri

ସମ୍ବଲପୁର

 ହାର୍‌ ମାନିଛେ ଭିନ୍ନକ୍ଷମତା

ହାର୍‌ ମାନିଛେ ଭିନ୍ନକ୍ଷମତା

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌,୧୬।୧: ନଁ। ତଁ।କର ସୁରଜ ପ୍ରଧାନ। ବରଗଡ଼ ସହର ପାଖର୍‌ ବରଡ଼ୋଲରେ ତଁ।କର ଘର। ମା’ ବାସନ୍ତୀ ଆର୍‌ ବାପ୍‌ ଅଞ୍ଚାନନକଁର ୩ ଝି ପୁଓ ଭିତ୍‌ରୁ ସେ ହେଉଛନ୍‌ ବଡ଼ଖା ପୁଓ। ବହେନ୍‌ ସୋନାଲୀ ଯୁକ୍ତଦୁଇ ପହେଲା ବଛର୍‌ ଛାତ୍ରୀ ଥିଲାବେଲ୍‌କେ ସାନଭାଇ ପ୍ରାଞ୍ଜଳକେ ଅଢ଼େ ବଛର ହେଉଛେ।

 ନୃତ୍ୟ, ଗୀତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଝୁମିଲେ ଦର୍ଶକ

ନୃତ୍ୟ, ଗୀତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଝୁମିଲେ ଦର୍ଶକ

ଭବାନୀପାଟଣା, ୧୬।୧ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ରବିବାରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ୨୨ତମ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ କଳାହାଣ୍ଡି ଉତ୍ସବ ଘୁମୁରାର ସୋମବାର ଦ୍ୱିତୀୟ ସନ୍ଧ୍ୟା ଦର୍ଶକମାନଙ୍କୁ ମୁଗ୍ଧ କରିଦେଇଛି। ନୃତ୍ୟ, ଗୀତରେ ଦର୍ଶକ ଝୁମିଉଠିଥିଲେ।

ଜିଲା କିନ୍ନର ସଂଘ ଜିଲାପାଳଙ୍କଠାରେ ଫେରାଦ

ଜିଲା କିନ୍ନର ସଂଘ ଜିଲାପାଳଙ୍କଠାରେ ଫେରାଦ

ନୂଆପଡା ଅଫିସ,୧୬।୧ : ଭଗବାନ ଆମକୁ କିନ୍ନର ଭାବରେ ଜନ୍ମ ଦେଲେ ବୋଲି ଆମେ କ’ଣ ପାପୀ ହେଲୁ। ଆମକୁ ସମାଜରେ ସମୁଚିତ ମର୍ଯ୍ୟାଦା ମିଳୁନାହିଁ କି ସରକାର ମଧ୍ୟ ଆମକୁ ମୌଳିକ ସୁବିଧା ଯୋଗାଇ ଦେବାରେ ହେଳା କରୁଛନ୍ତି। ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଦେଖା କରିବାକୁ ଆସିଥିବା ଜିଲା କିନ୍ନର ସଙ୍ଗଠନ ତରଫରୁ କର୍ମକର୍ତ୍ତାମାନେ ଏହା କହିଛନ୍ତି। ସେମାନେ ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଦେଖା କରି ସେମାନଙ୍କ ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟା ଉପରେ ଅବଗତ କରିଛନ୍ତି।

କେରଳରେ ଦାଦନ ତ୍ରିଲୋଚନ ସୁନାନୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା : ମାନବାଧିକାର କମିଶନଙ୍କ ହସ୍ତକ୍ଷେପ

ଭବାନୀପାଟଣା,୧୫।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- କେରଳ ରାଜ୍ୟ ପାଲ୍ଲକଡ ଜିଲା ତଳକାସେରିଠାରେ ଶ୍ରମିକ ଭାବରେ କାମ କରୁଥିବା ଭବାନୀପାଟଣା ସଦର ବ୍ଲକ ବିଜେପୁର ଗ୍ରାମର ତ୍ରିଲୋଚନ ସୁନାନୀଙ୍କ ୨୦୧୭ ନଭ୍ଟେମ୍ବର ୧ ତାରିଖରେ ମାଟି ଅତଡ଼ା ଧସି ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା।

କାଶୀବାହାଲରେ କିଡ୍‌ନୀ ରୋଗ : ସ୍ଥିତି ଅନୁଧ୍ୟାନ କରିବେ ବିଶେଷଞ ଦଳ

ଭବାନୀପାଟଣା,୧୫।୧( ଡିଏନ୍‌ଏ)- କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା କୋକସରା ବ୍ଲକ କାଶୀବାହାଲ ଗାଁରେ କିଡନୀ ରୋଗ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ପାଉଥିବା ନେଇ ଏକ ବିଶେଷଜ୍ଞ ଦଳ ସେଠାକୁ ଗସ୍ତ କରି ସ୍ଥିତି ଅନୁଧ୍ୟାନ କରିବାକୁ ଡାକ୍ତରୀ ଶିକ୍ଷା ଓ ତାଲିମ ବିଭାଗକୁ ଓଡିଶା ଜନସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଚିଠି କରାଯାଇଛି।

ମକରଧ୍ୱଜ ପାହାଡ ଉପରେ ଉଡିଲା ଧ୍ୱଜା

ମକରଧ୍ୱଜ ପାହାଡ ଉପରେ ଉଡିଲା ଧ୍ୱଜା

ଦେବଗଡ଼,୧୫।୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ପ୍ରତିବର୍ଷ ଭଳି ଚଳିତବର୍ଷ ଦେବଗଡ ସହର ସମେତ ଜିଲାର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଆନନ୍ଦ ଉଲ୍ଲାସର ସହ ରୀତିନୀତି ଅନୁଯାୟୀ ମକର ସଂକ୍ରାନ୍ତି ପାଳିତ ହୋଇଛି।

ମହିଳା, ପୁରୁଷ ଦିବାରାତ୍ର କବାଡି ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ : ମହିଳାରେ ଭୁବନେଶ୍ୱର, ପୁରୁଷରେ ଓଡିଶା ପୋଲିସ ଚାମ୍ପିୟନ

ଦେବଗଡ଼,୧୫ା୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ସ୍ଥାନୀୟ ଗୋପାଳଜୀ ମନ୍ଦିର ପଡ଼ିଆଠାରେ ଦେବଗଡ଼ କବାଡି କମିଟି ତରଫରୁ ଗତ ୧୨ ତାରିଖରୁ ୩ ଧରି ଚାଲିଥିବା ୭ମ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ମହିଳା ଓ ପୁରୁଷ ଦିବାରାତ୍ର କବାଡି ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ ରବିବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଆତସବାଜି ମଧ୍ୟରେ ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଛି।

ଏକତରଫା ପ୍ରେମ: ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଏସିଡ୍‌ ମାଡ଼

ଏକତରଫା ପ୍ରେମ: ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଏସିଡ୍‌ ମାଡ଼

କଲମପୁର, ୧୫।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କଲାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଜୟପାଟଣା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କଲମପୁର ବ୍ଲକର ବଙ୍କାପଲା ନିକଟ ଖଣ୍ଡିଡଙ୍ଗରିଗୁଡା ଗାଁର ଦେବନ୍ତି ବିହାରୀ(୨୨)ଙ୍କୁ ସୋମବାର ସକାଳେ ଜଣେ ଯୁବକ ଏସିଡ୍‌ ମାଡ଼ କରିଛନ୍ତି।

ବୌଦ୍ଧ ସହରକୁ ପଶିଆସିଲେ ୩ ହାତୀ

ବୌଦ୍ଧ ସହରକୁ ପଶିଆସିଲେ ୩ ହାତୀ

ବୌଦ୍ଧ,୧୫।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ରବିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ୩ ହାତୀ ବୌଦ୍ଧ ସହର ମଧ୍ୟକୁ ପଶିଆସିଛନ୍ତି। ବୁଟୁପାଲିସ୍ଥିତ ରାମଜାଙ୍ଗି ନାଳ ନିକଟରେ ସେମାନେ ରହିଛନ୍ତି।

ବାପ୍‌ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ: ୨ ପୁଓ ଯାଇଛନ୍‌ ଦାଦନ

ବାପ୍‌ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ: ୨ ପୁଓ ଯାଇଛନ୍‌ ଦାଦନ

ବିଜେପୁର, ୧୪।୧ (ଡି.ଏନ.ଏ.): ଗରିବ ଦୁଖି, ବିଧବା, ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗମାନକର୍‌ ଲାଗି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ ଯୋଜନା ରହିଛେ। ଇ ଯୋଜନାରେ କୋଟି କୋଟି ଟଁକା ପାଏନ୍‌ ବାଗିର୍‌ ଖରଚ୍‌ ହେଉଛେ। ହେଲେ ପର୍‌କୁତ ହିତାଧିକାରୀର୍‌ ପାଖ୍‌କେ ଯୋଜନାର ସୁଫଲଟା ପୁହୁଁଚି ନାଇଁ ପାରୁଥିବାର ଅଭିଯୋଗ ହେଉଛେ। ବରଗଡ଼ ଜିଲା ବିଜେପୁର ବ୍ଲକ୍‌ ଲାଉମୁଣ୍ଡା ଗଁାର ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ରଘୁବୀର ପଟେଲ(୫୫) ଇତାର୍‌ ଗୁଟେ ଉଦାହରନ୍‌ ଆନ୍‌। ଗଁ।ରେ ଲୁକ୍‌କର ଭୁତିବର୍ତନ କରି ରଘୁବୀରକଁର ସଂସାର ଚଲି ଯାଉଥିଲା।

ଜିଏମୟୁରେ କାଇଟ୍‌ ଫେଷ୍ଟିଭାଲ୍‌: ନୀଳ ଆକାଶରେ ଉଡିଲା ୨ଶହ ଗୁଡି

ଜିଏମୟୁରେ କାଇଟ୍‌ ଫେଷ୍ଟିଭାଲ୍‌: ନୀଳ ଆକାଶରେ ଉଡିଲା ୨ଶହ ଗୁଡି

ସମ୍ବଲପୁର, ୧୪।୧ (ବ୍ୟୁରୋ) ସମ୍ବଲପୁର ଗଙ୍ଗାଧର ମେହେର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ (ଜିଏମୟୁ) ପରିସରରେ ରବିବାର କାଇଟ୍‌ ଫେଷ୍ଟିଭାଲ୍‌ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ସମ୍ବଲପୁର ୟୁଥ ପକ୍ଷରୁ ଆୟୋଜିତ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ସହରର ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳରୁ ୨ଶହରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ଭାଗ ନେଇଥିଲେ । ନୀଳ ଆକାଶରେ ରଙ୍ଗବେରଙ୍ଗର ୨ଶହରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଗୁଡି ଉଡିଥିଲା। କ୍ରିଏଟିଭ୍‌ କାଇଟ୍‌ ବର୍ଗରେ ଏସ୍‌. ପ୍ରଜ୍ଞା ପ୍ରଥମ, ସ୍ମୃତିସୁଦ୍ଧା ପଟେଲ ଦ୍ୱିତୀୟ ଓ ଦଶରଥ ମେହେର ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିଥିଲେ ।

ବୁଢ଼ାରଜା ଗଲର୍‌ସ ହାଇସ୍କୁଲ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ କୃତିତ୍ୱ

ବୁଢ଼ାରଜା ଗଲର୍‌ସ ହାଇସ୍କୁଲ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ କୃତିତ୍ୱ

ସମ୍ବଲପୁର, ୧୪।୧ (ବ୍ୟୁରୋ)-ଦେହେରୀପାଲିସ୍ଥିତ ବୁଢ଼ାରଜା ଗଲର୍‌ସ ହାଇସ୍କୁଲର ଛାତ୍ରୀ ବର୍ଷା ଜେନା ଜାତୀୟସ୍ତରରେ ସଫଳତା ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। ଦିଲୀରେ ଆୟୋଜିତ ଟାଟା ବିଲ୍ଡିଂ ଇଣ୍ଡିଆ ଡିଜିଟାଲ ଟେକ୍‌ନୋଲୋଜିରେ ବର୍ଷା ଭାଗ ନେଇ ସେକେଣ୍ଡ ରନର୍ସ ଅଫ୍‌ ଟ୍ରଫି ହାସଲ କରିଛନ୍ତି ।