ସମ୍ବଲପୁର

ବିଫଳତାରେ ବିଚଳିତ ନ ହେଲେ ସଫଳତା ମିଳେ: ଡ୍ୟାନ୍ସର, କୋରିଓଗ୍ରାଫର ଅମରଦୀପ

ବିଫଳତାରେ ବିଚଳିତ ନ ହେଲେ ସଫଳତା ମିଳେ: ଡ୍ୟାନ୍ସର, କୋରିଓଗ୍ରାଫର ଅମରଦୀପ

ଝାରସୁଗୁଡା ଅଫିସ,୨।୧୨- ବାରମ୍ବାର ବିଫଳତା ମଣିଷକୁ ବିଚଳିତ କରିଦିଏ। ଏପରି କି ଲକ୍ଷ୍ୟ ପଥରୁ ହଟିବାକୁ ମଣିଷକୁ ବାଧ୍ୟ କରାଏ। କିନ୍ତୁ ବିଫଳତାରେ ବିଚଳିତ ନ ହୋଇ ଆଗକୁ ବଢିଲେ ଶେଷରେ ସଫଳତା ମିଳେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଲୋକପ୍ରିୟ ଡ୍ୟାନ୍ସର ତଥା କୋରିଓଗ୍ରାଫର ଅମରଦୀପ ସିଂହ। ଡ୍ୟାନ୍ସ ପ୍ଲସ୍‌-୩ର ଉପବିଜେତା ଅମରଦୀପ ସିଂହ ୨ଦିନିଆ ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଗସ୍ତରେ ଆସି ଶନିବାର ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ନିଜର ସଫଳତା ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ଏହା କହିଛନ୍ତି। ଦୀର୍ଘ ୧୨ ବର୍ଷ ଧରି କରିଥିବା କଠୋର ପରିଶ୍ରମ ଏବଂ ନିରନ୍ତର ଚେଷ୍ଟାର ଫଳ ଆଜି ତାଙ୍କୁ ମିଳିଛି। ବାରମ୍ବାର ବିଭିନ୍ନ ଡ୍ୟାନ୍ସ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ବିଫଳତା ପରେ ମଧ୍ୟ ମା’ ଏବଂ ବାପା ନୃତ୍ୟ ଏବଂ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବା ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରେତ୍ସାହିତ କରିଥିଲେ। ତେଣୁ ନିଜର ସଫଳତାର ସମସ୍ତ ଶ୍ରେୟ ନିଜ ମା’ ଏବଂ ବାପାଙ୍କୁ ଦେଇଛନ୍ତି ବୋଲି ଅମରଦୀପ କହିଛନ୍ତି।
ଦେଶର କୋଣ ଅନୁକୋଣରେ ଅନେକ ନୃତ୍ୟ ପ୍ରତିଭା ଲୁକ୍କାୟିତ ଭାବେ, ସୁଯୋଗ ଅପେକ୍ଷାରେ ଏବଂ ସହାୟତା ଆଶାରେ ରହିଛନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କ ପାଖରେ ପହଞ୍ଚିବା ଏବଂ ନିଜ ସଫଳତାର ମନ୍ତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରିବା ସହ ଡ୍ୟାନ୍ସ ସମ୍ପର୍କିତ ଜ୍ଞାନ ପ୍ରଦାନ କରିବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ସେ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି। ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ନାମ ରଖିଛନ୍ତି ‘ପୈସା କମ୍‌ ଡ୍ୟାନ୍ସ ଜ୍ୟାଦା’। ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଜରିଆରେ ଦେଶର ବିଭିନ୍ନ ସହରକୁ ଯାଇ ସେଠାକାର ପ୍ରତିଭାଙ୍କୁ ଭେଟିବେ। ଡ୍ୟାନ୍ସ ଭିତ୍ତିକ ରିଆଲିଟି ସୋ ପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକ ଟିପ୍ପଣୀ ଦେବେ, ଡ୍ୟାନ୍ସ ଅଡିଶନ ପାଇଁ କ’ଣ ଆବଶ୍ୟକତା, ବିଚାରପତିଙ୍କ ମନୋଭାବ ଛୁଇଁଲା ଭଳି ଅନେକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବିଷୟରେ ସେ ନୂତନ ପ୍ରତିଭାଙ୍କୁ ଟିପ୍ସ ଦେବେ। ପ୍ରଥମେ ବମ୍ବେରେ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ଦ୍ୱିତୀୟରେ ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଏବଂ ଏହା ପରେ ସେ କର୍ନାଟକ ଯିବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି। ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ସହରକୁ ସେ ବମ୍ବେ ସହ ତୁଳନା କରିଛନ୍ତି। ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଛୋଟିଆ ସହର ହେଲେ ମଧ୍ୟ ବମ୍ବେ ଭଳି ଏଠାରେ ମାର୍କେଟ, ମଲ୍‌, ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟସ୍ତରର ବ୍ରାଣ୍ଡ୍‌ ହେଟେଲ ରହିଛି। ଶନିବାର ଏବଂ ରବିବାର ୮ ଘଣ୍ଟା ଏଠାକାର ପ୍ରତିଭାଧାରୀଙ୍କୁ ନୃତ୍ୟଶିକ୍ଷା ଦେବେ ଅମରଦୀପ। ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମାନବାଧିକାର ଫେଡେରେଶନ୍‌ ଏବଂ ପ୍ରଫେସନାଲ ଡ୍ୟାନ୍ସ ଆକାଡେମୀ ଦ୍ୱାରା ଏହି କର୍ମଶାଳା ଆୟୋଜନ କରାଯାଉଛି। ଶନିବାର ଆୟୋଜିତ ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀରେ ଫେଡେରେଶନର କର୍ମକର୍ତ୍ତା ରବିନ ପାଣ୍ଡେ, ଆଶିଷ ବଧାନ, ଅରବିନ୍ଦ ବାରିକ, ଦେବିନ୍‌ ୟାଦବ, ସମୀର ଅଲ୍ଲୀ ପ୍ରମୁଖ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।

All Right Reserved By

Model This Week

ନିକିତା

ସମ୍ବଲପୁର

ସମଲେଶ୍ୱରୀ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ଏସି ବଗିରେ ଧୂଆଁ

ସମଲେଶ୍ୱରୀ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ଏସି ବଗିରେ ଧୂଆଁ

ସମ୍ବଳପୁର, ୨୦।୪ (ବ୍ୟୁରୋ)-ଝାରସୁଗୁଡା ରେଳ ଷ୍ଟେଶନ ନିକଟରେ ଶୁକ୍ରବାର ସମଲେଶ୍ୱରୀ ଏକ୍ସପ୍ରେସର ଥାର୍ଡ ଏସି ବଗିରୁ ଶର୍ଟ ସର୍କିଟ ହୋଇ ହଠାତ୍‌ ଧୂଆଁ ବାରିଛି। ଏହା ଦେଖି ବଗି ଭିତରେ ଥିବା ଯାତ୍ରୀ ଭୟଭୀତ ହୋଇ ପଡିଥିଲେ।

ବଳାତ୍କାର ପଡିତାଙ୍କ ପରିବାରକୁ ନ୍ୟାୟ ଦେବାକୁ ଆପ୍‌ର ଦାବି

ବଳାତ୍କାର ପଡିତାଙ୍କ ପରିବାରକୁ ନ୍ୟାୟ ଦେବାକୁ ଆପ୍‌ର ଦାବି

ଭବାନୀପାଟଣା, ୨୦ା୪ (ଡି.ଏନ.ଏ,)- ଦେଶ ଓ ରାଜ୍ୟରେ ବଳାତ୍କାର ବଢୁଛି। ଛୋଟ ଛୋଟ ପିଲାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ପରେ ହତ୍ୟା କରିବାକୁ ଅଭିଯୁକ୍ତ ପଛାଉ ନାହାନ୍ତି। ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ଉନ୍ନାଓ ଏବଂ କାଶ୍ମୀର କାଠୁଆରେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ଘଟଣା ଦେଶରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ଓ ଲଜିତ ହୋଇଛି। ତେବେ ଏହି ଘଟଣାରେ ପ୍ରତିବାଦ କରି ଶୁକ୍ରବାର ଭବାନୀପାଟଣାରେ ଆମ୍‌ ଆଦମି ପାର୍ଟି (ଆପ୍‌) ପକ୍ଷରୁ ଶୋଭାଯାତ୍ରା ଆୟାଜିତ ହୋଇଥିଲା।

ପଦ୍ମପୁର ସହରରେ ପାନୀୟ ଜଳ ସମସ୍ୟା ଉତ୍କଟ

ପଦ୍ମପୁର ସହରରେ ପାନୀୟ ଜଳ ସମସ୍ୟା ଉତ୍କଟ

ପଦ୍ମପୁର, ୨୦। ୪ (ଡି.ଏନ.ଏ,)-ବରଗଡ ଜିଲା ପଦ୍ମପୁର ସହରରେ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରବାହ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି । ଏହା ସାଙ୍ଗକୁ କୂଅ ପୋଖରୀ ମଧ୍ୟ ଶୁଖିବାକୁ ଲାଗିଲାଣି । ନଳକୂପରେ ଠିକ୍‌ ଭାବରେ ପାଣି ବାହାରୁ ନାହିଁ । ତାପମାତ୍ରା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବା ଆହୁରି ସମୟ ବାକିଥିବା ବେଳେ ଏବେଠାରୁ ପାନୀୟ ଜଳ ସମସ୍ୟା ଉତ୍କଟ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ।

କେବେ ହଠିବ ବିଦେଶୀ ମଦ କୋଦାନ

କେବେ ହଠିବ ବିଦେଶୀ ମଦ କୋଦାନ

ରେଙ୍ଗାଲି, ୨୦।୪ (ଡି.ଏନ.ଏ)- ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ରେଙ୍ଗାଲିସ୍ଥିତ ବିଦେଶୀ ମଦ ଦୋକାନ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ଦାବି ଏବେ ଯୋର ଧରିଛି । ବାରମ୍ବାର ଦାବି କରିବା ସତ୍ତ୍ବେ ଉକ୍ତ ମଦ ଦୋକାନଟି ସ୍ଥାନାନ୍ତର ହେଉନାହିଁ । ରେଙ୍ଗାଲି ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ବିଭିନ୍ନ ମହିଳା ସଂଗଠନ, ବିଭିନ୍ନ ଏନଜିଓ ବାରମ୍ବାର ଜିଲା ପ୍ରଶାସନକୁ ବିଦେଶୀ ମଦ ଦୋକାନର ସ୍ଥାନାନ୍ତର ପାଇଁ ଦାବି କରି ଚିଠି ଦେଲେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶାସନ ଚୁପ୍‌ ହୋଇ ବସି ରହୁଛି । ଲୋକଙ୍କ ଦାବିକୁ କର୍ଣ୍ଣପାତ କରୁନାହିଁ । ଏହି ବିଦେଶୀ ମଦ ଦୋକାନଟି ଏକ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି। ରେଙ୍ଗାଲି ହାଇସ୍କୁଲ ଛକଠାରେ ଉକ୍ତ ମଦ ଦୋକାନଟି ରହିଛି । ମଦ ଦୋକାନଟିକୁ ଲାଗି ଏକ ଫେମିଲି ରେଷ୍ଟୁରେଣ୍ଟ ରହିଛି ।

ସ୍ତ୍ରୀକୁ ଯୌତୁକ ନିର୍ଯାତନା: ସମାଧାନ ପାଇଁ ଆସିଥିବା ଶାଶୁ, ଶ୍ୱଶୁରଙ୍କୁ ଜ୍ୱାଇର ମାଡ

ସ୍ତ୍ରୀକୁ ଯୌତୁକ ନିର୍ଯାତନା: ସମାଧାନ ପାଇଁ ଆସିଥିବା ଶାଶୁ, ଶ୍ୱଶୁରଙ୍କୁ ଜ୍ୱାଇର ମାଡ

ବଡଗାଁ, ୨୦।୪ (ଡି.ଏନ.ଏ)- ସୁନ୍ଦରଗଡ ଜିଲା ବଡଗାଁର ଜଣେ ଯୁବକ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ମାଡ ମାରି ଯୌତୁକ ନିର୍ଯାତନା ଦେଇଛନ୍ତି। ତେବେ ଏହି ଘଟଣାର ସମାଧାନ ପାଇଁ ଆସିଥିବା ଶାଶୁ, ଶ୍ୱଶୁରଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ସେ ଛାଡି ନାହାନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କ ମାଡ ମାରିଛନ୍ତି। ଅଭିଯୋଗ ପରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଯୁବକଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି। ଅଭିଯୁକ୍ତ ହେଲେ ବଡଗାଁର ବିନୁ ରୋହିଦାସ (୨୬)।

୨୨ରେ ଓଡିଆ ନଦୀ ସମ୍ମିଳନୀ

ସମ୍ବଲପୁର, ୨୦।୪ (ବ୍ୟୁରୋ)- ଓଡିଶା ୱାଟର୍‌ ଇନିସିଏଟିଭ ଓ ମହାନଦୀ ରିଭର ୱାଟର କିପର୍ସ ପକ୍ଷରୁ ଆସନ୍ତା ୨୨ ଓ ୨୩ ଦୁଇ ଦିନିଆ ଓଡିଶା ନଦୀ ସମ୍ମିଳନୀ ଆୟୋଜିତ ହେବ । ସମ୍ବଲପୁରରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଏହି ସମ୍ମିଳନୀରେ ଦେଶର ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳରୁ ନଦୀ ଅବବାହିକାର ଚାଷୀ, ମତ୍ସ୍ୟଜିବୀ, ନଦୀ ଓ ଜଳ ଉପରେ ଗବେଷଣା କରୁଥିବା ବୁଦ୍ଧିଜୀବି ଏବଂ ସ୍ବଚ୍ଛାସେବୀ ସଂଗଠନର ସାମାଜିକ କର୍ମୀମାନେ ସାମିଲ ହେବେ । ଏହି ସମ୍ମିଳନୀରେ ୬ଟି ବୈଷୟିକ, ୨ଟି ସାଧାରଣ ଅଧିବେଶନ ଓ ଗୋଷ୍ଠିଗତ ଆଲୋଚନା କରାଯିବ ।

ଷଷ୍ଠ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ୨ ଦିନ ଧରି ବଳାତ୍କାର ଅଭିଯୋଗ

ଷଷ୍ଠ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ୨ ଦିନ ଧରି ବଳାତ୍କାର ଅଭିଯୋଗ

ଭବାନୀପାଟଣା, ୨୦।୪ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ହଜି ଯାଉଛି ମାନବିକତା, ବଢ଼ି ଚାାଲିଛି ବର୍ବରତା। ଦିନକୁ ଦିନ ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ବଳାତ୍କାର ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି। କନ୍ୟାସନ୍ତାନର ସୁରକ୍ଷା ଏବେ ପ୍ରଶ୍ନ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି। କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଥୁ.ରାମପୁର ଥାନା ଅଧୀନ ଏକ ଗାଁରେ ଏମିତି ଘଟଣା ଘଟିଛି। ଜଣେ ଷଷ୍ଠ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରୀ ତାଙ୍କ ବଡବାପା ଘରକୁ ଏକୋଇଶିଆ ଭୋଜିରେ ଯୋଗ ଦେବାକୁ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ବଳାତ୍କାରର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି। ଜଣେ ଯୁବକ ରାସ୍ତାରୁ ଉଠାଇ ନେଇ ଦୁଇଦିନ ଧରି ବଳାତ୍କାର କରିବା ପରେ ଛାଡି ଦେଇଛନ୍ତି।

 ଓସିଏଲ୍‌ ସିମେଣ୍ଟ କାରଖାନାର କନ୍‌ଭେୟର ବେଲ୍ଟ ପୋଡି ଘଟଣାରେ ଜଣେ ଗିରଫ

ଓସିଏଲ୍‌ ସିମେଣ୍ଟ କାରଖାନାର କନ୍‌ଭେୟର ବେଲ୍ଟ ପୋଡି ଘଟଣାରେ ଜଣେ ଗିରଫ

ରାଜଗାଙ୍ଗପୁର,୨୦।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲା ରାଜଗାଙ୍ଗପୁର ଥାନା ଅଧୀନ ବାବୁଡିହି ଗ୍ରାମ ଓସିଏଲ୍‌ ସିମେଣ୍ଟ କାରଖାନାର କନ୍‌ଭେୟର ବେଲ୍ଟ ପୋଡି ଘଟଣାରେ ରାଜଗାଙ୍ଗପୁର ଥାନା ପୋଲିସ କେସରାମାଲ ପଞ୍ଚାୟତର ରୁମାବାହାଲ ସିୟାରଟୋଲି ଗ୍ରାମର ଉଦିତ ଲାକ୍ରା(୨୮) ନାମକ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି ଗୁରୁବାର କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି।

ପିସିସି ପରିବର୍ତ୍ତନକୁ ବ୍ଲକ କଂଗ୍ରେସର ସ୍ବାଗତ

ନାକଟିଦେଉଳ, ୨୦।୪ (ଡି.ଏନ.ଏ)- ଓଡିଶା ପ୍ରଦେଶ କଂଗ୍ରେସ କମିଟି ସଭାପତି ପଦ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇଛି । ବରିଷ୍ଠ କେଂଗ୍ରେସ ନେତା ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କୁ ଏହି ପଦର ଗୁରୁଦାୟିତ୍ୱ ଦିଆଯାଇଛି । ଏଥି ସହ ନବକିଶୋର ଦାସ, ଚିରଞ୍ଜୀବ ବିଶ୍ୱାଳ ଓ ପ୍ରଦୀପ ମାଝିଙ୍କୁ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସଭାପତି ଭାବେ ଅଖିଳ ଭାରତ କଂଗ୍ରେସ କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ମନୋନୀତ କରାଯାଇଛି ।

ରାଜ୍ୟ ପୋଲିସ ଭଲିବଲ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ: ଜଗତସିଂହପୁର ବିଜୟୀ

ରାଜ୍ୟ ପୋଲିସ ଭଲିବଲ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ: ଜଗତସିଂହପୁର ବିଜୟୀ

ସମ୍ବଲପୁର, ୨୦। ୪ (ବ୍ୟୁରୋ)- ୭୫ତମ ରାଜ୍ୟ ପୋଲିସ ଭଲିବଲ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌-୨୦୧୮ ଶୁକ୍ରବାର ସମ୍ବଲପୁର ରିଜର୍ଭ ପୋଲିସ ପଡିଆଠାରେ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଉଦଘାଟନୀ ମ୍ୟାଚ ସମ୍ବଲପୁର ବନାମ ଜଗତସିଂପୁର ମଧ୍ୟରେ ହୋଇଥିଲା । ଏଥିରେ ଜଗତସିଂହପୁର ୨୫-୧୫ ଓ ୨୫-୨୧ ପଏଣ୍ଟରେ ବିଜୟୀ ହୋଇ ପରବର୍ତ୍ତି ପର୍ଯ୍ୟାୟକୁ ଉନ୍ନିତ ହୋଇଛି । ଆନ୍ତଃଜାତୀୟ ରେଫରି ଅଭ୍ରାଂଶୁ ମହାନ୍ତି ଓ ସିସି ଚାନ୍ଦ ମ୍ୟାଚ ପରିଚାଳନା କରିଥିଲେ । ଜେକେ ରାଓ ମ୍ୟାଚ କମିଶନର ଦାୟିତ୍ୱ ତୁଲାଇଥିଲେ । କ୍ରୀଡା ଅଧିକାରୀ ବିଭୁତିଭୂଷଣ ପରିଡାଙ୍କ ପରିଚାଳନାରେ ଉଦ୍‌ଘାଟନୀ ଉତ୍ସବ ଆୟୋଜିତ ହୋଇଥିଲା । ଉତ୍ତରାଞ୍ଚଳ ପୋଲିସ ଡିଆଇଜି ସତ୍ୟବ୍ରତ ଭୋଇ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ । ସମ୍ବଲପୁର ଏସ୍‌ପି ସଞ୍ଜିବ ଅରୋରା, ଜିଲାପାଳ ସମର୍ଥ ବର୍ମା, ଡିଏଫଓ ସଞ୍ଜିତ କୁମାର, ଜିଲା କ୍ରୀଡାଧିକାରୀ ଉପେନ୍ଦ୍ର ଶତପଥୀ ସମ୍ମାନୀତ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ । ଏହି ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ରେ ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ଜିଲାରୁ ୩୬ଟି ଦଳ ଭାଗ ନେଇଛନ୍ତି ।

ଏତଲା ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରିବାକୁ ଧମକ

ଏତଲା ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରିବାକୁ ଧମକ

ଅତାବିରା, ୨୦।୪: ଦୀର୍ଘ ୧୦ ଦିନ ବୁର୍ଲା ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହୋଇ ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଜଣେ ଯୁବତୀ ଘରକୁ ଫେରିଛନ୍ତି। ସେ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗକୁ ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରିବା ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଧମକ ଦିଆଯାଉଥିବା ପରିବାର ପକ୍ଷରୁ ଶୁକ୍ରବାର ଅତାବିରା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗୋଡ଼ଭଣ୍ଡା ଫାଣ୍ଡିରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।

ଜମି ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଦାଦାଗିରି

ନୂଆଗାଁ,୨୦ ।୪(ଡି.ଏନ.ଏ)-ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲା ଆଦିବାସୀ ବହୁଳ ନୂଆଗାଁ ବ୍ଲକକୁ ସିଧାସଳଖ ରାଉରକେଲା ସହ ସଂଯୋଗ କରିବାରେ ବାଧକ ସାଜିଥିବା ଟିରିପାଣୀ- ମିଟକୁନ୍ଦୁରୀ ସ୍ଥିତ କେଏଲ ନଦୀରେ ସେତୁ ନିର୍ମାଣ ପରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ନୂଆଗାଁ ବ୍ଲକର ୧୦ଟି ପଞ୍ଚାୟତବାସୀ ଗମନାଗମନ କ୍ଷେତ୍ରରେ ସୁବିଧା ପାଇପାରିଛନ୍ତି। ଖାସ କରି ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନଙ୍କୁ ଯିବା ଆସିବାରେ ସୁବିଧା ହୋଇଛି। ବିଶେଷକରି ଚାଷୀମାନେ ଉତ୍ପାଦିତ ଶସ୍ୟ ଏବଂ ପନିପରିବାକୁ ଅବାଧରେ ଝିରିପାଣି, ରାଉରକେଲାର ବିଭିନ୍ନ ବଜାରକୁ ଆଣି ବିକ୍ରି କରି ସମୟ ଅନୁସାରେ ଘରକୁ ଫେରି ପାରୁଛନ୍ତି। ପୂର୍ବଭଳି ଡଙ୍ଗା କିମ୍ବା ବାଉଁଶ ପୋଲ ଉପରେ ଆଉ ନିର୍ଭର କରିବାକୁ ପଡୁନାହିଁ ।