ବାଣିଜ୍ୟ |

ଇ-ଯାନ ଯନ୍ତ୍ରାଂଶରେ ଟିକସ ହ୍ରାସ ହେବା ଉଚିତ

ଇ-ଯାନ ଯନ୍ତ୍ରାଂଶରେ ଟିକସ ହ୍ରାସ ହେବା ଉଚିତ
ଘରୋଇ ବଜାରକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଇ-ଯାନ ବଜାରରେ ରୂପାନ୍ତରିତ କରିବାକୁ ସରକାର ଯୋଜନା କରୁଛନ୍ତି। ବଜାରର ବର୍ଦ୍ଧିତ ଇ-ଯାନ ଚାହିଦା ପୂରଣ ଲାଗି ଗୁଜରାଟ ଗାନ୍ଧୀନଗରସ୍ଥିତ ଟୁନ୍‌ଓ୍ବାଲ ଇ-ଭେଇକିଲ ଇଣ୍ଡିଆ ପ୍ରାଇଭେଟ ଲିମିଟେଡ୍‌ ଉତ୍ପାଦନ ଜାରି ରଖିଛି। ଶୁକ୍ରବାର ଓଡିଶା ବଜାରରେ କମ୍ପାନୀର ଇ-ମଡେଲ୍‌ଗୁଡିକୁ ବଜାର ପ୍ରବେଶ କରାଇବା ଅବସରରେ ଏହାର ପରିଚାଳନା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଅମିତ୍‌ ଟୁନ୍‌ଓ୍ବାଲ ଧରିତ୍ରୀକୁ ଦେଇଥିବା ସାକ୍ଷାତକାରର ସମ୍ପାଦିତ ଅଂଶ ନିମ୍ନରେ ପ୍ରଦାନ କରାଗଲା। ୧-ଓଡିଶା ବଜାରକୁ ନେଇ କମ୍ପାନୀର ଆଗାମୀ ଯୋଜନା କ’ଣ ରହିଛି? - ଓଡିଶା ବଜାରକୁ ନେଇ ଆମେ ବହୁ ମାତ୍ରାରେ ଆଶାବାଦୀ ଅଛୁ। ଏଠାରେ ରିଟେଲ ନେଟଓ୍ବର୍କର ଦୃଢୀକରଣ କରାଯିବ। ଏଠାକାର ଇ-ଯାନ ବଜାରରେ ଏକ ବୃହତ୍‌ ବଜାର ଅଂଶ ହାସଲ ପାଇଁ ଯୋଜନା ରହିଛି। ପ୍ରାଥମିକ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ମୋପେଡ୍‌ ଓ ସ୍କୁଟି ବର୍ଗରେ ୪-୫ ଟି ମଡେଲ ଓଡ଼ିଶା ବଜାରରେ ଉନ୍ମୋଚନ କରିଛୁ। ବର୍ତ୍ତମାନ ୧୫ଟି ଡିଲରଶିପ୍‌ରେ ଏହି ମଡେଲଗୁଡିକ ଉପଲବ୍ଧ ରହିଛି। ଏହି ଟଚ୍‌ ପଏଣ୍ଟକୁ ଆସନ୍ତା ମାର୍ଚ୍ଚ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ୧୦୦କୁ ବୃଦ୍ଧି କରାଯିବ। ସେହିଭଳି ପ୍ରତି ୫୦ କି.ମି. ମଧ୍ୟରେ ଗୋଟିଏ ଲେଖାଏ ବିକ୍ରୟ ଟଚ୍‌ ପଏଣ୍ଟ ସ୍ଥାପନ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରହିଛି। ଏହା ଫଳରେ ଗ୍ରାହକମାନେ ଆମର ଉତ୍ପାଦଗୁଡିକୁ ସହଜରେ ଲାଭ କରିପାରିବେ। ଓଡିଶାରେ ଚଳିତ ମାସ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ୬୦୦ ୟୁନିଟ ଯାନ ଓ ମାର୍ଚ୍ଚ ଶେଷ ବେଳକୁ ୬୦୦୦ ୟୁନିଟ୍‌ ଯାନ ବିକ୍ରି ଲକ୍ଷ୍ୟ ରହିଛି। ୨-ବୃହତ୍‌ ସଂଖ୍ୟକ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚିବା ପାଇଁ କମ୍ପାନୀର ଷ୍ଟ୍ରାଟେଜି କ’ଣ? -ନୂତନ ପିଢିର ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଗୁଣଯୁକ୍ତ ଉତ୍ପାଦ ଏବଂ ସେବା ଯୋଗାଣ ଲକ୍ଷ୍ୟ ନେଇ ଆମେ ଅଗ୍ରସର ହେଉଛୁ। ସେହିଭଳି ଉନ୍ନତ ବିକ୍ରି ପରବର୍ତ୍ତୀ ସେବାକୁ ପ୍ରାଥମିକତା ଦିଆଯାଉଛି। ଭୁବନେଶ୍ୱର, କଟକ, କେନ୍ଦୁଝର, ବ୍ରହ୍ମପୁର, ଭବାନୀପାଟଣା, କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି, ଯାଜପୁର, ବାଲେଶ୍ୱର ଏବଂ ତାଳଚେରଠାରେ ଆମେ ବିତରକ ନିଯୁକ୍ତି କରିଛୁ। ଶୀଘ୍ର ୨୦ ପ୍ରମୁଖ ଡିଲର ଓ ୧୦୦ ସବ୍‌ ଡିଲରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଓଡିଶାରେ ଉନ୍ନତ ଗ୍ରାହକ ସେବା ପ୍ରଦାନ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରହିଛି। ଓଡିଶାର ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ପ୍ରଥମଥର ଲାଗି ୨୪ ଘଣ୍ଟିଆ ସେବା ଯୋଗାଣ ଦିଗରେ ଆମେ ବିଭିନ୍ନ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛୁ। ୩- ମେକ୍‌ ଇନ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆରେ କମ୍ପାନୀର ଆଗାମୀ ଦିନରେ କିଛି ଯୋଜନା ରହିଛି? ଆମେ ୨୦୧୪ରୁ ଘରୋଇ ବଜାରରେ ଉତ୍ପାଦନ ଆରମ୍ଭ କରିଛୁ। ୨୦୩୦ ବେଳକୁ ସରକାର ଘରୋଇ ବଜାରକୁ -ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଇ-ଯାନ ବଜାରରେ ରୂପାନ୍ତରିତ କରିବାକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖି ଥିବାରୁ ଏହି ଦିଗରେ ଆମେ ଏକ ପ୍ରମୁଖ ଅଂଶୀଦାର ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିପାରିବୁ। ବର୍ତ୍ତମାନ ଗାନ୍ଧୀନଗରଠାରେ ଆମର ଉତ୍ପାଦନ ୟୁନିଟରୁ ପ୍ରତି ମାସରେ ୩ ହଜାର ୟୁନିଟ ଯାନ ଉତ୍ପାଦନ ହେଉଛି। ଏହାକୁ ଚଳିତ ମାସ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ୬ ହଜାରକୁ ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ ପଦକ୍ଷେପ ନେଉଛୁ। ୪- ଘରୋଇ ବଜାରର ଟୁନ୍‌ଓ୍ବାଲର ଉପସ୍ଥିତି କେମିତି ରହିଛି, ଏହାକୁ ବୃଦ୍ଧି ଲାଗି କ’ଣ ପଦକ୍ଷେପ ନେଉଛନ୍ତି? -ଆମେ ବର୍ତ୍ତମାନ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର, ତେଲେଙ୍ଗାନା, ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ, ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ, ରାଜସ୍ଥାନ, ଛତିଶଗଡ, ଓଡିଶା, ପଞ୍ଜାବ, ହରିୟାଣାରେ ଭଲ ଭାବରେ ଉପସ୍ଥିତି ଜାହିର କରି ପାରିଛୁ। ଏହି ସବୁ ସ୍ଥାନଗୁଡିକରେ ୧୫୦ଟି ରିଟେଲ ପଏଣ୍ଟ ରହିଛି। ଏହି ଧାରାକୁ ବୃଦ୍ଧି କରିବା ଲାଗି ଆମେ ବିଭିନ୍ନ ପଦକ୍ଷେପ ନେଉଛୁ। ୫- ଜିଏସଟି ସମ୍ପର୍କରେ କ’ଣ କହିବେ? -ନୂଆ ଟିକସ ବ୍ୟବସ୍ଥା ନିଶ୍ଚିତ ପକ୍ଷେ ସ୍ବାଗତଯୋଗ୍ୟ। ପ୍ରାଥମିକ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ବଜାରରେ କିଛିଟା ସମସ୍ୟା ରହିଛି। ଏହାକୁ ସରକାର ସମାଧାନ କରୁଛନ୍ତି। ଇ-ଯାନ ଲାଗି ଜିଏସ୍‌ଟିରେ ବିଚାର କରାଯିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି। ବିଭିନ୍ନ ଯନ୍ତ୍ରାଂଶ ଉପରେ ଜିଏସ୍‌ଟି ହ୍ରାସ ହେଲେ ଇ-ଯାନ ବଜାରକୁ ଏହା ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରିବ। ୬- ଗ୍ରାହକଙ୍କ ଲାଗି ଇ-ଯାନ କ୍ରୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ କ’ଣ ସବୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ରହିଛି? -ଇ-ଯାନ ବ୍ୟବହାରକୁ ସରକାର ବର୍ତ୍ତମାନ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରୁଛନ୍ତି। ସରକାର ଇ-ଯାନ କ୍ରୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ୭,୫୦୦ ଟଙ୍କାରୁ ୧୭,୫୦୦ ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିଛନ୍ତି। ୭-ଇ-କମର୍ସରେ ବିକ୍ରି ନେଇ ଯୋଜନା ରହିଛି କି? -ଇ-କମର୍ସର ପରିସର ବଢୁଥିବାରୁ ଇଣ୍ଟରନେଟରେ ମଧ୍ୟ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚିବାକୁ ଯୋଜନା ରଖିଛୁ। ଏଥି ଲାଗି ଆମେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆମାଜନ ସହ ମିଳିତ ହୋଇଛୁ। ଏହି ଧାରାକୁ ବଢାଇବାକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରହିଛି। ୮- ଇ-ଯାନ ଗବେଷଣା କ୍ଷେତ୍ରରେ କମ୍ପାନୀ କ’ଣ ପଦକ୍ଷେପ ନେଉଛି? ଆମେ ନିଜସ୍ବ ଟେକ୍ନୋଲୋଜିକୁ ନେଇ ବାଇକ୍‌ଗୁଡିକୁ ଉତ୍ପାଦନ କରୁଛୁ। ଏଥି ଲାଗି ଗାନ୍ଧୀନଗରେଠାରେ ଏକ ନିଜସ୍ବ ଗବେଷଣା ଓ ଉନ୍ନତୀକରଣ ୟୁନିଟ୍‌ ସ୍ଥାପନ ହୋଇଛି। ବଜାରର ବିଭିନ୍ନ ଟ୍ରେଣ୍ଡକୁ ନେଇ ଏଠାରେ ବିଭିନ୍ନ ପରୀକ୍ଷା ନିରୀକ୍ଷା ଜାରି ରହିଛି।
All Right Reserved By

ବାଣିଜ୍ୟ |

କୋଇଲା ଯୋଗାଣରେ ରାଷ୍ଟ୍ରାୟତ୍ତ ଉଦ୍ୟୋଗକୁ ପ୍ରାଥମିକତା

କୋଇଲା ଯୋଗାଣରେ ରାଷ୍ଟ୍ରାୟତ୍ତ ଉଦ୍ୟୋଗକୁ ପ୍ରାଥମିକତା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୫-୧୦: ତାପଜ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଉତ୍ପାଦନ କରୁଥିବା ରାଷ୍ଟ୍ରାୟତ୍ତ ଉଦ୍ୟୋଗଗୁଡିକ ପ୍ରଥମେ କୋଇଲା ଯୋଗାଣ ଲାଗି କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର କୋଲ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ଲିମିଟେଡ୍‌(ସିଆଇଏଲ୍‌)କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ଫଳରେ ଗଚ୍ଛିତ କମ୍‌ ଥିବା ଘରୋଇ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଉତ୍ପାଦନକାରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏବେ ଭାଳେଣି ପଡିଛି। 

ଆଇଏଲ୍‌ଆଣ୍ଡ୍‌ଏଫ୍‌ଏସ୍‌କୁ ଝଟ୍‌କା : ମାମଲାରୁ ବର୍ତ୍ତିବାକୁ ସମୟ ଦେଲେନି ଏନ୍‌ସିଏଲ୍‌ଟି

ଆଇଏଲ୍‌ଆଣ୍ଡ୍‌ଏଫ୍‌ଏସ୍‌କୁ ଝଟ୍‌କା : ମାମଲାରୁ ବର୍ତ୍ତିବାକୁ ସମୟ ଦେଲେନି ଏନ୍‌ସିଏଲ୍‌ଟି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୫-୧୦: କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଓ ଇନଫ୍ରାଷ୍ଟ୍ରକ୍‌ଚର ଲିଜିଂ ଆଣ୍ଡ୍‌ ଫାଇନାନ୍ସିଆଲ ସର୍ଭିସେସ୍‌(ଆଇଏଲ୍‌ଆଣ୍ଡ୍‌ଏଫ୍‌ଏସ୍‌)କୁ ଏନ୍‌ସିଏଲ୍‌ଟିରୁ ଜୋରଦାର ଝଟ୍‌କା ଲାଗିଛି।

ଆପ୍‌ ଜରିଆରେ ଟ୍ରେନ ଯାତ୍ରୀ ‘ଶୂନ୍‌ ଏଫଆଇଆର’ ଦାଏର କରିପାରିବେ

ଆପ୍‌ ଜରିଆରେ ଟ୍ରେନ ଯାତ୍ରୀ ‘ଶୂନ୍‌ ଏଫଆଇଆର’ ଦାଏର କରିପାରିବେ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୫-୧୦:ଚୋରି, ଦୁର୍ବ୍ୟହାର, ମହିଳାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅପରାଧ ଭଳି ଘଟଣାର ଅଭିଯୋଗ କରିବା ଲାଗି ଟ୍ରେନ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଏଣିକି ପରବର୍ତ୍ତୀ ଷ୍ଟେଶନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅପେକ୍ଷା କରିବାକୁ ପଡିବନି। ଯାତ୍ରା କାଳରେ ଟ୍ରେନ ଯାତ୍ରୀ ମୋବାଇଲ ଆପ୍‌ ଜରିଆରେ ଯେକୌଣସି ଅପରାଧିକ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଅଭିଯୋଗ କରିପାରିବେ।

ବିମୁଦ୍ରୀକରଣ ପରେ ୧୦ ହଜାର ଜମାକାରୀଙ୍କୁ ନୋଟିସ୍‌

ବିମୁଦ୍ରୀକରଣ ପରେ ୧୦ ହଜାର ଜମାକାରୀଙ୍କୁ ନୋଟିସ୍‌

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୫-୧୦: କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ୨୦୧୬ରେ ବିମୁଦ୍ରୀକରଣ ଘୋଷଣା କରିବା ପରେ ସାଧାରଣ ଜନତା ଅଚଳ ହୋଇଯାଇଥିବା ୫୦୦ ଓ ୧୦୦୦ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍‌କୁ ବ୍ୟାଙ୍କରେ ଜମା ରଖିଲେ। କିନ୍ତୁ ଆୟ ବହିର୍ଭୂତ ଟଙ୍କା ଜମା ରଖିବା ନେଇ ଏବେ ଆୟକର ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ବେନାମୀ ଆଇନ ଅଧୀନରେ ୧୦ ହଜାର ଜମାକାରୀଙ୍କୁ ନୋଟିସ ଜାରି କରାଯାଇଛି।

ନୂଆ କେୱାଇସି ଗାଇଡଲାଇନ ଲାଗି ଆର୍‌ବିଆଇକୁ ଅନୁରୋଧ

ନୂଆ କେୱାଇସି ଗାଇଡଲାଇନ ଲାଗି ଆର୍‌ବିଆଇକୁ ଅନୁରୋଧ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୫-୧୦: ଆଧାର ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ରାୟ ପ୍ରକାଶ ପରେ ଏବେ ବ୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ ସେକ୍ଟରରେ କଓ୍ବୋଇସି(ନୋ ଇଓର କଷ୍ଟମର ବା ନିଜ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଜାଣନ୍ତୁ)କୁ ନେଇ ଏବେ ବ୍ୟାଙ୍କଗୁଡିକରେ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି।

ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଉଡ଼ାନ ସେବା ଲାଗି ନିଲାମ ଆହ୍ବାନ କଲେ ସରକାର

ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଉଡ଼ାନ ସେବା ଲାଗି ନିଲାମ ଆହ୍ବାନ କଲେ ସରକାର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୫-୧୦:କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ‘ଉଡ଼େ ଦେଶ କା ଆମ୍‌ ନାଗରିକ’(ଉଡ଼ାନ) ଯୋଜନାର ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସଂସ୍କରଣ ଲାଗି ଇଚ୍ଛୁକ କମ୍ପାନୀଙ୍କ ଠାରୁ ନିଲାମ ଆହ୍ବାନ କରିଛନ୍ତି। ଦେଶରୁ ବଛା ବଛା ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଗନ୍ତବ୍ୟସ୍ଥଳ ଲାଗି ବିମାନ ସମ୍ପର୍କ ବିସ୍ତାର କରିବାକୁ ସରକାର ଚାହୁଁଛନ୍ତି।

ଆଧାର ମଡେଲ ଆପଣାଇବାକୁ ଇଚ୍ଛୁକ ମାଲେସିଆ

ଆଧାର ମଡେଲ ଆପଣାଇବାକୁ ଇଚ୍ଛୁକ ମାଲେସିଆ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୫-୧୦:ଆଧାର ମଡେଲକୁ ଆପଣାଇବା ଲାଗି ମାଲେସିଆ ଆଗ୍ରହ ପ୍ରକାଶ କରିଛି। ଏହାକୁ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଲଗାଇ ଭାରତ ବ୍ୟାପକ ଆର୍ଥିକ ସଫଳତା ହାସଲ କରିଥିବାରୁ ନିଜ ଦେଶରେ ଦୁର୍ନୀତିକୁ ରୋକିବା ଲାଗି ମାଲେସିଆ ଏବେ ଆଧାର ମଡେଲ ଲାଗୁ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛି।

ତୈଳ କମ୍ପାନୀ ସିଇଓଙ୍କୁ ଭେଟିବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ

ତୈଳ କମ୍ପାନୀ ସିଇଓଙ୍କୁ ଭେଟିବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୫-୧୦: ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବଜାରରେ ଅଶୋଧିତ ତୈଳ ଦର ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି। ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ଦେଶ ସମ୍ମୁଖରେ ଏବେ ଆର୍ଥିକ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ଏହାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ସୋମବାର ଏକ ବୈଠକ ଡାକିଛନ୍ତି। 

ଡାଟା ଲୋକାଲାଇଜେଶନ; ଜିଦ୍‌ରେ ଅଟଳ ଆର୍‌ବିଆଇ

ଡାଟା ଲୋକାଲାଇଜେଶନ; ଜିଦ୍‌ରେ ଅଟଳ ଆର୍‌ବିଆଇ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୫-୧୦: ଡାଟା ଲୋକାଲାଇଜେଶନକୁ ନେଇ ଭାରତୀୟ ରିଜର୍ଭ ବ୍ୟାଙ୍କ(ଆର୍‌ବିଆଇ) ପକ୍ଷରୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଜାରି ପରେ ଭାରତରେ ବ୍ୟବସାୟ କରୁଥିବା ଗୁଗୁଲ୍‌, ଫେସବୁକ୍‌ ଭଳି ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କମ୍ପାନୀମାନେ ଏବେ ଅଡୁଆରେ ପଡିଯାଇଛନ୍ତି। ଚଳିତ ମାସ ୧୫ ତାରିଖ ସୁଦ୍ଧା ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କମ୍ପାନୀମାନେ ଦେଶରେ ସୃଷ୍ଟି ହେଉଥିବା ସମସ୍ତ ପେମେଣ୍ଟ ଡାଟାକୁ ଗଚ୍ଛିତ ରଖିବାକୁ ଆର୍‌ବିଆଇ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

 ଓଡିଶା ବଜାରରେ ପୁନଃ ପ୍ରବେଶ କଲା ଆଇଡି ବ୍ରାଣ୍ଡ

ଓଡିଶା ବଜାରରେ ପୁନଃ ପ୍ରବେଶ କଲା ଆଇଡି ବ୍ରାଣ୍ଡ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୪-୧୦: ପ୍ରମୁଖ ସୁ’ ବ୍ରାଣ୍ଡ ଆଇଡି ଓଡିଶାରେ ଏହାର ସ୍ଥିତି ଦୃଢୀକରଣ ପଦକ୍ଷେପ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବଜାରରେ ପୁନଃ ପ୍ରବେଶ କରିଛି। ସାରା ରାଜ୍ୟରେ ଏହି ବ୍ରାଣ୍ଡ ପ୍ରତି ଡିଲର ତଥା ଗ୍ରାହକଙ୍କଠାରୁ ଭଲ ରେସପନ୍ସ ମିଳିବ ବୋଲି କମ୍ପାନୀ ଆଶାବାଦୀ ରହିଛି। ଓଡିଶା ପାଇଁ କମ୍ପାନୀ ଏହାର ବିତରଣକାରୀ ଭାବେ ରାମଜୀ ଏଣ୍ଟରପ୍ରାଇଜେସର ସଞ୍ଜୟ ଲୋହିଆଙ୍କ ସହ ଯୋଡି ହୋଇଛି। 

ୟୁବିଆଇର ଏନ୍‌ଏଫସି ଡେବିଟ୍‌ କାର୍ଡ

ୟୁବିଆଇର ଏନ୍‌ଏଫସି ଡେବିଟ୍‌ କାର୍ଡ

ୟୁନାଇଟେଡ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ(ୟୁବିଆଇ) ପକ୍ଷରୁ କଣ୍ଟାକ୍ଟଲେସ୍‌ ଡେବିଟ୍‌କାର୍ଡର ଶୁଭାରମ୍ଭ ହୋଇଛି। 

ରିଲାଏନ୍ସ ଜୁଏଲ୍ସ ପକ୍ଷରୁ ପାର୍ବଣ ଧମାକା ଅଫର

ରିଲାଏନ୍ସ ଜୁଏଲ୍ସ ପକ୍ଷରୁ ପାର୍ବଣ ଧମାକା ଅଫର

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୩-୧୦: ରିଲାଏନ୍ସ ଜୁଏଲ୍ସ ପକ୍ଷରୁ ପାର୍ବଣକୁ ନଜରରେ ରଖି ନୂଆ ପାର୍ବଣ ଧମାକା ଅଫର ସମ୍ପର୍କରେ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି।୧୨ ଅକ୍ଟୋବରଠାରୁ ୧୧ ନଭେମ୍ବର ଯାଏ ଏହି ଅଫରର ଲାଭ ଗ୍ରାହକ ଉଠାଇ ପାରିବେ। ଏହି ସମୟରେ ୭୫,୦୦୦ ଟଙ୍କାରୁ ଅଧିକ ଦାମ୍‌ର ସୁନା ଗହଣା କ୍ରୟ ଉପରେ ଗଢାମୂଲ୍ୟରେ ଫ୍ଲାଟ ୫୦% ରିହାତି ଉପଲବ୍ଧ।