ଖେଳ |

ଗ୍ରାଣ୍ଡହୋମଙ୍କ ଶତକ; ଦୃଢ଼ ସ୍ଥିତିରେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ

ଗ୍ରାଣ୍ଡହୋମଙ୍କ ଶତକ; ଦୃଢ଼ ସ୍ଥିତିରେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ
ଓ୍ବେଲିଂଟନ, ୨।୧୨(ଏଏଫ୍‌ପି)- ଏଠାରେ ଚାଲିଥିବା ଭ୍ରମଣକାରୀ ଓ୍ବେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍‌ ବିପକ୍ଷ ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟରେ ୨ୟ ଦିବସ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ଘରୋଇ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ଦଳ ଦୃଢ଼ ସ୍ଥିତିରେ ରହିଛି। ଶନିବାର ଘରୋଇ ଦଳ ତା’ର ଅସମାପ୍ତ ପ୍ରଥମ ଇନିଂସ୍‌ ସ୍କୋର ୮୨/୨ରୁ ବ୍ୟାଟିଂ ଆରମ୍ଭ କରି କଲିନ ଡେ ଗ୍ରାଣ୍ଡହୋମଙ୍କ ବିସ୍ଫୋରକ ଶତକ ବଳରେ ଷ୍ଟମ୍ପ ଅପସାରଣ ବେଳକୁ ୯ ଉଇକେଟ ହରାଇ ୪୪୭ ରନ୍‌ କରିଛି। ଫଳରେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ଗୋଟିଏ ଉଇକେଟ ହାତରେ ରଖି ୩୧୩ ରନ୍‌ର ଅଗ୍ରଣୀ ହାସଲ କରିଛି। ଦିବସର ମୁଖ୍ୟ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଘଟଣା ହେଲା ଗ୍ରାଣ୍ଡହୋମଙ୍କ ଶତକୀୟ ପାଳି। ସେ ମାତ୍ର ୭୧ଟି ବଲରୁ ଶତକ ପୂରଣ କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କ ପାଳିରେ ଥିଲା ୧୧ଟି ଚୌକା ଓ ୩ଟି ଛକା। ସେ ୧୦୫ ରନ୍‌ କରି ଆଉଟ୍‌ ହୋଇଥିଲେ। ଏହା ଥିଲା ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ ଶତକ। ତାଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଅଭିଜ୍ଞ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ରସ ଟେଲର ୯୩, ହେନରୀ ନିକୋଲାସ ୬୭ ରନ୍‌ କରି ଆଉଟ୍‌ ହୋଇଥିବେଳେ ଟମ୍‌ ବ୍ଲୁଣ୍ଡେଲ ୫୭ ରନ୍‌ କରି ଅପରାଜିତ ରହିଛନ୍ତି। ଓ୍ବେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ପାଇଁ କେମାର ରୋଚ ୩ଟି ଉଇକେଟ ନେଇଛନ୍ତି। ସେହିଭଳି ରୋସ୍ତନ ଚାସେ ଓ ମିଗୁଏଲ କୁମିନ୍ସ ୨ଟି ଲେଖାଏ ଉଇକେଟ ଅକ୍ତିଆର କରିଛନ୍ତି। ଏଥିପୂର୍ବରୁ ଭ୍ରମଣକାରୀ ଦଳ ପ୍ରଥମ ଇନିଂସ୍‌ରେ ମାତ୍ର ୧୩୪ ରନ୍‌ରେ ଅଲ୍‌ଆଉଟ୍‌ ହୋଇଯାଇଥିଲା।
All Right Reserved By

ଖେଳ |

  ମୋରିନୋ ବହିଷ୍କୃତ

ମୋରିନୋ ବହିଷ୍କୃତ

ମାଞ୍ଚେଷ୍ଟର, ୧୮ା୧୨ (ଏଏଫ୍‌ପି)- ସିଜନରେ ଦଳର ଖରାପ ଆରମ୍ଭ ପାଇଁ ମାଞ୍ଚେଷ୍ଟର ୟୁନାଇଟେଡ ଏହାର ମ୍ୟାନେଜର ଜୋସ୍‌ ମୋରିନୋଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ପଦବୀରୁ ବହିଷ୍କୃତ କରିଛି। ଦଳ ୩୦ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଏଭଳି ଖରାପ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ନ ଥିଲା। ୫୫ ବର୍ଷୀୟ ପର୍ତ୍ତୁଗାଲର ମୋରିନୋ ମାଞ୍ଚେଷ୍ଟର ୟୁନାଇଟେଡ ସହିତ ୩ ବର୍ଷିଆ ଚୁକ୍ତି କରିଥିଲେ। ମାତ୍ର ତାଙ୍କୁ ଅଢେଇବର୍ଷ ପରେ ବିଦା ହେବାକୁପଡ଼ିଛି।

ଆଇପିଏଲ୍‌ ନିଲାମୀରେ ଅଲୋଡ଼ା ରହିଲେ ଯୁବରାଜ

ଆଇପିଏଲ୍‌ ନିଲାମୀରେ ଅଲୋଡ଼ା ରହିଲେ ଯୁବରାଜ

ଜୟପୁର, ୧୮।୧୨(ପି.ଟି.)- ଇଣ୍ଡିଆନ୍‌ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍‌ (ଆଇପିଏଲ୍‌)ର ଆଗାମୀ ଦ୍ୱାଦଶ ସଂସ୍କରଣ ଲାଗି ମଙ୍ଗଳବାର ଖେଳାଳି ନିଲାମୀ ପ୍ରକ୍ରିୟା ପିଙ୍କ୍‌ ସିଟି ଜୟପୁରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ନିଲାମୀ ପ୍ରକିୟାରେ ଭାରତର ଷ୍ଟାର ଖେଳାଳି ଯୁବରାଜ ସିଂଙ୍କୁ କୌଣସି ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ କ୍ରୟ କରି ନ ଥିଲେ।

ଆଇପିଏଲ୍‌ରେ ଜାହିରଙ୍କୁ ନୂଆ ଦାୟିତ୍ୱ

ଆଇପିଏଲ୍‌ରେ ଜାହିରଙ୍କୁ ନୂଆ ଦାୟିତ୍ୱ

ମୁମ୍ବାଇ, ୧୮।୧୨(ପି.ଟି.)- ତିନିଥର ଆଇପିଏଲ୍‌ ଚାମ୍ପିୟନ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ମଙ୍ଗଳବାର ପ୍ରାକ୍ତନ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଜାହିର ଖାଁଙ୍କୁ ଦଳର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ (କ୍ରିକେଟ ଅପରେଶନ) ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତ କରିଛି।

ଇଶାନ୍ତ-ଜାଡେଜା କଥା କଟାକଟି

ଇଶାନ୍ତ-ଜାଡେଜା କଥା କଟାକଟି

ପର୍ଥ, ୧୮।୧୨- ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଘରୋଇ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ପର୍ଥରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ୨ୟ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍‌କୁ ୧୪୬ ରନର ବୃହତ ବ୍ୟବଧାନରେ ହାରିଯାଇଛି। ତେବେ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌ ଅବସରରେ ଭାରତର ଦୁଇ ବରିଷ୍ଠ ଖେଳାଳି ଇଶାନ୍ତ ଶର୍ମା ଓ ରବୀନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କଥା କଟାକଟି ହୋଇଥିବାର ଏକ ଭିଡିଓ ଏବେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଘୂରି ବୁଲୁଛି। 

ଓ୍ବେଲିଂଟନ ଟେଷ୍ଟ: ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଦିନ ବ୍ୟାଟିଂ କଲେ ମେଣ୍ଡିସ, ମାଥ୍ୟୁସ

ଓ୍ବେଲିଂଟନ ଟେଷ୍ଟ: ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଦିନ ବ୍ୟାଟିଂ କଲେ ମେଣ୍ଡିସ, ମାଥ୍ୟୁସ

ଓ୍ବେଲିଂଟନ, ୧୮।୧୨ (ପି.ଟି.)- ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ସ୍ଥାନୀୟ ବେସିନ ରିଜର୍ଭ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଚାଲିଥିବା ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟରେ ଭ୍ରମଣକାରୀ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଦମ୍‌ଦାର ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିଛି। କୁଶଳ ମେଣ୍ଡିସ ଓ ଆଞ୍ଜେଲୋ ମାଥ୍ୟୁସ ଅପରାଜିତ ଶତକ ହାସଲ କରି ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଦିବସ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ଷ୍ଟମ୍ପ୍ସ ଅପସାଣ ସୁଦ୍ଧା ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ୨ୟ ଇନିଂସରେ ୩ ଉଇକେଟ୍‌ ହରାଇ ୨୫୯ ରନ ସଂଗ୍ରହ କରିଛି।

ପର୍ଥ ଟେଷ୍ଟରେ ଜିତିଲା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ

ପର୍ଥ ଟେଷ୍ଟରେ ଜିତିଲା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ

ପର୍ଥ, ୧୮।୧୨(ପି.ଟି.)- ଘରୋଇ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ଏଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ୨ୟ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଭାରତ ଶୋଚନୀୟ ପରାଜୟବରଣ କରିଛି। ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପକ୍ଷରୁ ଧାର୍ଯ୍ୟ ୨୮୭ ରନର ଟାର୍ଗେଟ୍‌କୁ ପିଛା କରି ବିରାଟ ବାହିନୀ ମଙ୍ଗଳବାର ଅନ୍ତିମ ତଥା ୫ମ ଦିବସରେ ୧୪୦ ରନ କରି ଅଲ୍‌ଆଉଟ୍‌ ହୋଇଯାଇଥିଲା।

ନେଦରଲାଣ୍ଡ୍ସ ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ

ନେଦରଲାଣ୍ଡ୍ସ ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୮।୧୨(କ୍ରୀଡ଼ା ପ୍ରତିନିଧି)- କଳିଙ୍ଗ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହକି ବିଶ୍ୱକପରେ ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ ରଣନୀତିରେ ସବୁଠାରୁ ଆଗରେ ରହିଛି ରନର୍ସଅପ୍‌ ନେଦରଲାଣ୍ଡ୍ସ। ଏହି ଦଳ ସର୍ବାଧିକ ୧୯୪ ଥର ପ୍ରତିପକ୍ଷ ସର୍କଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି। 

ସାଗରଙ୍କ ଶତକ: ଟାଉନ କ୍ଲବ ବିଜୟୀ

ସାଗରଙ୍କ ଶତକ: ଟାଉନ କ୍ଲବ ବିଜୟୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୮।୧୨(ସ୍ପୋଟର୍‌ସ ବ୍ୟୁରୋ)- ପ୍ରଗତି ସ୍ପୋର୍ଟିଂ ଦ୍ୱାରା ଆୟୋଜିତ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଜୁନିୟର (୧୯ ବର୍ଷରୁ କମ୍‌) କ୍ରିକେଟ ଲିଗ୍‌ରେ ସୋମବାର ଖେଳାଯାଇଥିବା ଏକ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଟାଉନ୍‌ କ୍ଲବ ୯୫ ରନରେଗ୍ରୀନ୍ସ କ୍ରିକେଟ ଏକାଡେମୀକୁ ପରାସ୍ତ କରିଛି।

ଇଷ୍ଟର୍ନ ଇଣ୍ଡିଆ ବଡିବିଲ୍ଡିଂ: ଜନ୍ମେଜୟଙ୍କୁ ବ୍ରୋଞ୍ଜ

ଇଷ୍ଟର୍ନ ଇଣ୍ଡିଆ ବଡିବିଲ୍ଡିଂ: ଜନ୍ମେଜୟଙ୍କୁ ବ୍ରୋଞ୍ଜ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୮।୧୨(କ୍ରୀଡ଼ା ପ୍ରତିନିଧି)- ଇଷ୍ଟର୍ନ ଇଣ୍ଡିଆ ବଡିବିଲ୍ଡିଂ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ର ୧୫ତମ ସଂସ୍କରଣ ସିଲିଗୁଡ଼ିଠାରେ ଡିସେମ୍ବର ୧୫ ଓ ୧୬ ତାରିଖ ଦୁଇଦିନଧରି ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ଲଥାମ୍‌ଙ୍କ ରେକର୍ଡ ଦ୍ୱିଶତକ

ଲଥାମ୍‌ଙ୍କ ରେକର୍ଡ ଦ୍ୱିଶତକ

ଓ୍ବେଲିଂଟନ, ୧୮।୧୨- ବାମହାତୀ ଓପନର୍‌ ଟମ୍‌ ଲଥାମ୍‌ଙ୍କ ଅପରାଜିତ ରେକର୍ଡ ଦ୍ୱିଶତକୀୟ ଇନିଂସ ବଳରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷରେ ଏଠାରେ ଚାଲିଥିବା ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟରେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ଦୃଢ଼ସ୍ଥିତିରେ ରହିଛି। 

ସୌମ୍ୟରଞ୍ଜନ, ସାଇରୂପାଙ୍କୁ ଟାଇଟଲ

ସୌମ୍ୟରଞ୍ଜନ, ସାଇରୂପାଙ୍କୁ ଟାଇଟଲ

କଟକ ଅଫିସ,୧୮ା୧୨ - କଟକ ଜିଲା ଚେସ୍‌ ସଂଘ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଇଷ୍ଟକୋଷ୍ଟ ରେଲଓ୍ବେ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ କଟକ ଜିଲା ଚେସ୍‌ ଚାମ୍ପିୟନଶିପର ସିନିୟର ବର୍ଗର ଟାଇଟଲ ଜିତିଛନ୍ତି ସୌମ୍ୟରଞ୍ଜନ ମିଶ୍ର। ରାଜ୍ୟଷ୍‌ସ୍ତରୀୟ ଓପନ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଏହା ସୌମ୍ୟରଞ୍ଜନଙ୍କର ୫୨ତମ ଏବଂ କଟକ ଜିଲା ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ରେ ଲଗାତର ଦ୍ୱିତୀୟ ଟାଇଟଲ। ୭ ରାଉଣ୍ଡ ବିଶିଷ୍ଟ ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗିତାର ସିନିୟର ବର୍ଗରେ ସୌମ୍ୟରଞ୍ଜନ ୫.୫ ପଏଣ୍ଟ ହାସଲ କରି  ଟାଇବ୍ରେକର ପଦ୍ଧତିରେ ଚାମ୍ପିୟନ ହୋଇଥିଲେ। 

ଶିଖରରେ ରେଡ୍‌ ଲାୟନ୍ସ

ଶିଖରରେ ରେଡ୍‌ ଲାୟନ୍ସ

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୧୮।୧୨(କ୍ରୀଡ଼ା ପ୍ରତିନିଧି)- କଳିଙ୍ଗ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହକି ବିଶ୍ୱକପରେ ବିଜୟଟିକା ପିନ୍ଧିଛି ରେଡ୍‌ ଲାୟନ୍ସ ବେଲଜିୟମ। ନିଜର ହକି ଇତିହାସରେ ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ସଫଳତା ହାସଲ କରିଛି ଏହି ଦଳ।