ଖେଳ |

୬ ଖେଳାଳିଙ୍କ ବୟସପ୍ରମାଣ ପତ୍ରରେ ତ୍ରୁଟି

୬ ଖେଳାଳିଙ୍କ ବୟସପ୍ରମାଣ ପତ୍ରରେ ତ୍ରୁଟି
କଟକ ଅଫିସ,୩୦ା୧୧- ବୟସ ଜାଲିଆତି କରି ଖେଳୁଥିବା ୬ ଜଣ ଖେଳାଳି ଏବେ ସିବିଆଇ ଜାଲରେ ଛନ୍ଦି ହୋଇଛନ୍ତି। ସିବିଆଇର ଅତର୍କିତ ଚଢ଼ାଉ ପରେ ଏହି ପର୍ଦ୍ଦା ଖୋଲିଛି। ଓଡ଼ିଶା କ୍ରିକେଟ ଆସୋସିଏଶନ(ଓସିଏ) ସତ୍ୟପାଠ ଜରିଆରେ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଦଳରେ ସାମିଲ କରୁଥିଲେ ସୁଦ୍ଧା ଖେଳାଳିମାନେ ସେମାନଙ୍କ ଆଖିରେ ଧୂଳି ଦେଇଥିବା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଛି। ୨ ଦିନର ଏହି ଚଢ଼ାଉ ମଧ୍ୟରେ ୬ ଜଣ ଖେଳାଳି ମିଥ୍ୟା ଜନ୍ମପ୍ରମାଣ ପତ୍ର ଦାଖଲ କରିଛନ୍ତି ବୋଲି ଏକ ବିଶେଷ ସୂତ୍ରରୁ ଜଣାପଡ଼ିଛି। ଯାହା ମଧ୍ୟରୁ ୨ ଜଣ ଖେଳାଳିଙ୍କ ସମସ୍ତ ତଥ୍ୟ ସିବିଆଇ ନିକଟରେ ଦାଖଲ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟ ୪ ଜଣଙ୍କ ତଥ୍ୟ ସମ୍ବଳିତ କାଗଜପତ୍ର ଗୁରୁବାର ଦାଖଲ କରାଯିବ। ଓସିଏ କ୍ଲବରେ ଚାଲିଛି ସିବିଆଇର ଜେରା। କ୍ଲବର ରୁମ୍‌ ନଂ-୨୦୫ ରେ ସିବିଆଇର ୨ ଜଣ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ଜଣଙ୍କ ପରେ ଜଣେ ଖେଳାଳି ଜେରାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି। ସମୁଦାୟ ୧୯ ଜଣଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ସିବିଆଇ କାଗଜପତ୍ର ଯାଞ୍ଚ କରୁଛି ବୋଲି ଓସିଏ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କମିଟି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଧୀରେନ ପଲାଇ କହିଛନ୍ତି। ବୁଧବାର ଏହି ୧୯ ଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୫ ଜଣ ସିବିଆଇ ନିକଟରେ ହାଜର ହୋଇଛନ୍ତି। ଏହାଛଡ଼ା କିଛି ଖେଳାଳି ନିଜ ଅଭିଭାବକଙ୍କୁ ନେଇ ମଧ୍ୟ ସେଠାରେ ଉପସ୍ଥିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଗତ ସୋମବାର କଟକ ମହାନଗର ନିଗମ(ସିଏମ୍‌ସି)ନିକଟକୁ ସିବିଆଇ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ମେଲ୍‌ ଯାଇଥିଲା। ଯେଉଁଥିରେ ସେ ଜଣେ ଖେଳାଳିଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ କିଛି ପ୍ରଶ୍ନ କରିଥିଲେ। ଉକ୍ତ ଖେଳାଳି ଜଣଙ୍କ ଓସିଏ ନିକଟରେ ଦାଖଲ କରିଥିବା ଜନ୍ମପ୍ରମାଣ ପତ୍ରର ନକଲ ମଧ୍ୟ ଯୋଡ଼ି ହୋଇଥିଲା। ବୁଧବାର ପୂର୍ବାହ୍ନ ୧୧ ଟା ମଧ୍ୟରେ ଏହାର ଉତ୍ତର ଦେବାକୁ ସିବିଆଇ ପକ୍ଷରୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ରହିଥିଲା। ପରେ ବୁଧବାର ଦିନ ୧୧ ଟାରେ ଅନ୍ୟଏକ ମେଲ୍‌ ସିବିଆଇ ପକ୍ଷରୁ ଯିବା ସହ ଅପରାହ୍ନ ମଧ୍ୟରେ ଉକ୍ତ ଖେଳାଳିଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ତଥ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରିବାକୁ ସିଏମ୍‌ସିକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆ ଯାଇଥିଲା। ଏହି ୨ଟି ମେଲ୍‌ ଯୋଗେ ଯେଉଁ ଖେଳାଳିଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ସିଏମ୍‌ସିକୁ ପ୍ରଶ୍ନ ହୋଇଥିଲା ସେମାନେ ହେଲେ ନିଶିକାନ୍ତ ରାଉତ ଓ କୁନାଲ ପଣ୍ଡା। ଉଭୟ ଓସିଏ ନିକଟରେ ଯେଉଁ ଜନ୍ମପ୍ରମାଣ ପତ୍ର ଦାଖଲ କରିଛନ୍ତି ତାହା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ଜାଲ୍‌ ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି। ନିଶିକାନ୍ତ ଓ କୁନାଲ ସିଏମ୍‌ସି ନିକଟରେ ଆଦୌ ଏହି ଜନ୍ମପ୍ରମାଣ ପତ୍ର ଇସ୍ୟୁ କରିନାହାନ୍ତି । ଉଭୟ ଦାଖଲ କରିଥିବା ଜନ୍ମପ୍ରମାଣ ପତ୍ରର ପ୍ରିଣ୍ଟିଂ ଶୈଳୀ ଗୋଟିଏ ପ୍ରକାର ରହିବା ସହ ତ୍ରୁଟି ମଧ୍ୟ ସମାନ ରହିଛି। ସେମାନେ ପ୍ରମାଣପତ୍ରରେ ୨୦୦୨ ଜାନୁୟାରୀ ୮ ତାରିଖ ଜନ୍ମ ତାରିଖ ବୋଲି ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି। ପ୍ରଥମ ତ୍ରୁଟି ଧରାପଡ଼ିଛି ସେମାନଙ୍କ ଜନ୍ମ ପ୍ରମାଣପତ୍ରରେ ଉଲ୍ଲେଖ ରହିଥିବା ନଗର ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ନାମରୁ। ଉଭୟଙ୍କ ପ୍ରମାଣପତ୍ରରେ ନଗର ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଅଧିକାରୀ ଭାବେ ନିରଞ୍ଜନ ଦାସଙ୍କ ନାମ ରହିଛି। ମାତ୍ର ନିରଞ୍ଜନ ଦାସ ୨୦୦୭ ମସିହାରୁ୨୦୧୦ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସିଏମ୍‌ସିର ନଗର ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଅଧିକାରୀ ରହିଥିଲେ। ୨୦୦୨ ସମୟରେ ସିଏମ୍‌ସିର ନଗର ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଅଧିକାରୀ ଭାବେ ବିଶ୍ୱନାଥ ମିଶ୍ର ଦାୟିତ୍ୱ ବହନ କରିଛନ୍ତି। ଏଣୁ ଏହି ଜନ୍ମପ୍ରମାଣପତ୍ର ୨୦୦୭ ମସିହାର ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ତିଆରି ହୋଇଛି। ଏହାଛଡ଼ା ଦ୍ୱିତୀୟ ତ୍ରୁଟି ଧରାପଡ଼ିଛି ଜନ୍ମପ୍ରମାଣପତ୍ରର କ୍ରମିକ ନଂରୁ। ଉଭୟଙ୍କ ପ୍ରମାଣପତ୍ରରେ କ୍ରମିକ ନଂ- ୮୬୦୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱକୁ ରହିଛି। ଯଦି ଜାନୁୟାରୀ ୮ ତାରିଖରେ ଏହି ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଇସ୍ୟୁ କରାଯାଇଛି ତେବେ ବର୍ଷର ଆରମ୍ଭରୁ ଏତେ ସଂଖ୍ୟାରେ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଦେବା ଅସମ୍ଭବ ବୋଲି ସିଏମ୍‌ସିର ଜଣେ ଉପରିସ୍ଥ ଅଧିକାରୀ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହି ୨ ଜଣଙ୍କ ଜନ୍ମପ୍ରମାଣପତ୍ରକୁ ସିଏମ୍‌ସିର ଜଣେ ଅଧିକାରୀ ବୁଧବାର ସିବିଆଇ ନିକଟରେ ଦାଖଲ କରିବା ସହ ଏହା ଏଠାରେ ଇସ୍ୟୁ କରାଯାଇନାହିଁ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ତେବେ ଉଭୟ ପ୍ରମାଣପତ୍ର କେଉଁ ଏକ କମ୍ପ୍ୟୁଟର ଦୋକାନ ଅର୍ଥାତ୍‌ ଜାଲ ସଂସ୍ଥାରେ ତିଆରି କରିଛନ୍ତି ବୋଲି ସିଏମ୍‌ସି ପକ୍ଷରୁ ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଇଛି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଓଡ଼ିଶାର ଅନ୍ୟ ସମସ୍ତ ଜିଲାର ପୌର ସଂସ୍ଥାକୁ ଏହିଭଳି ମେଲ୍‌ ସିବିଆଇ ପକ୍ଷରୁ ପଠାଯାଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। ଗୁରୁବାର ବାଲେଶ୍ୱରର ଜଣେ ପୌରସଂସ୍ଥାର ପ୍ରତିନିଧି ସିବିଆଇ ନିକଟରେ ହାଜର ହେବେ। ବାଲେଶ୍ୱରକୁ ଯେଉଁ ୪ ଜଣ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଜନ୍ମପ୍ରମାଣ ପତ୍ର ମେଲ ହୋଇଛି, ତାହା ମଧ୍ୟ ଜାଲ୍‌ ବୋଲି ସ୍ପଷ୍ଟ ସୂଚନା ମିଳିଛି। ଉକ୍ତ ୪ ଜଣଙ୍କ ନାମ ଠିକ୍‌ ଭାବେ ଜଣାପଡ଼ିନାହିଁ।
All Right Reserved By

ଖେଳ |

ୟାମାଗୁଚିଙ୍କୁ ହରାଇଲେ ସିନ୍ଧୁ

ୟାମାଗୁଚିଙ୍କୁ ହରାଇଲେ ସିନ୍ଧୁ

ଗୁଆଙ୍ଗଝୋ,୧୨।୧୨- ଅଲିମ୍ପିକ୍‌ ରୌପ୍ୟ ପଦକଧାରୀ ପି. ଭି. ସିନ୍ଧୁ ସିଜନର ଅନ୍ତିମ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଓ୍ବାଲର୍‌ଡ ଟୁର ଫାଇନାଲ୍ସରେ ବିଜୟ ସହ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି। 

୬ ବଲରେ ୬ଟି ଛକ୍କା ମାରି ଇଂଲଣ୍ଡ ଟିମ୍‌କୁ କନ୍ଦାଇ ଦେଇଥିଲେ ଯୁବରାଜ

୬ ବଲରେ ୬ଟି ଛକ୍କା ମାରି ଇଂଲଣ୍ଡ ଟିମ୍‌କୁ କନ୍ଦାଇ ଦେଇଥିଲେ ଯୁବରାଜ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୧୨।୧୨: ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟର ଯୁବରାଜ ସିଂ ବୁଧବାର ୩୭ ବର୍ଷରେ ପଦାର୍ପଣ କରିଛନ୍ତି। ସେ ୧୯୮୧ ଡିସେମ୍ବର ୧୨ରେ ଚଣ୍ଡିଗଡ଼ଠାରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। 

ସିରିଜ ବରାବର୍‌ କଲା ଓ୍ବେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ

ସିରିଜ ବରାବର୍‌ କଲା ଓ୍ବେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ

ଢାକା, ୧୨।୧୨(ଏଏଫ୍‌ପି)- ଓପନିଂ ବ୍ୟାଟ୍ସ୍‌ମ୍ୟାନ ସାଇ ହୋପ୍‌ଙ୍କ ଦମ୍‌ଦାର ଅପରାଜିତ ଶତକ ବଳରେ ଓ୍ବେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ଦଳ ମଙ୍ଗଳବାର ଏଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ୨ୟ ଦିନିକିଆ କ୍ରିକେଟ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଘରୋଇ ବାଂଲାଦେଶକୁ ୪ ଉଇକେଟ୍‌ରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି। 

ଆଇସିସି ଟେଷ୍ଟ ର଼୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ୍‌: ଶୀର୍ଷରେ କୋହଲି ସ୍ଥିର, ଟପ୍‌-୫ରେ ପୂଜାରା

ଆଇସିସି ଟେଷ୍ଟ ର଼୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ୍‌: ଶୀର୍ଷରେ କୋହଲି ସ୍ଥିର, ଟପ୍‌-୫ରେ ପୂଜାରା

ଦୁବାଇ, ୧୨।୧୨(ପି.ଟି.)- ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍‌ ପରିଷଦ (ଆଇସିସି) ପକ୍ଷରୁ ସଦ୍ୟ ପ୍ରକାଶିତ ଟେଷ୍ଟ ର଼୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ୍‌ ବ୍ୟାଟିଂ ତାଲିକାରେ ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ଶୀର୍ଷ ସ୍ଥାନ ବଜାୟ ରଖିଛନ୍ତି। ସେହିଭଳି ସଦ୍ୟ ସମାପ୍ତ ଆଡିଲେଡ୍‌ ଟେଷ୍ଟର ଉଭୟ ଇନିଂସରେ ଯଥାକ୍ରମେ ୧୨୩ ଓ ୭୧ ରନର ମ୍ୟାଚ ବିଜୟୀ ଇନିଂସ ଖେଳିଥିବା ଚେତେଶ୍ୱର ପୂଜାରା ଟପ୍‌-୫କୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିଛନ୍ତି। 

୨୩ ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ସିକେ ନାଇଡୁ ଟ୍ରଫି: ରେଲ୍‌ୱେ- ଓଡିଶା ମ୍ୟାଚ ଡ୍ର

୨୩ ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ସିକେ ନାଇଡୁ ଟ୍ରଫି: ରେଲ୍‌ୱେ- ଓଡିଶା ମ୍ୟାଚ ଡ୍ର

ସମ୍ବଲପୁର,୧୨।୧୨ (ବ୍ୟୁରୋ)- ସମ୍ବଲପୁର ବୀରସୁରେନ୍ଦ୍ର ସାଏ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଚାଲିଥିବା ୨୩ ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ କର୍ନେଲ ସିକେ ନାଇଡୁ ରେଲ୍‌ୱେ ବନାମ ଓଡିଶା କ୍ରିକେଟ ମ୍ୟାଚ ମଙ୍ଗଳବାର ଡ୍ର’ ହୋଇଛି। ଫଳରେ ପ୍ରଥମ ଇନିଂସ ରନ ଅଗ୍ରଣୀ ହେତୁ ଓଡିଶା ୩ ପଏଣ୍ଟ ହାସଲ କରିଥିବା ବେଳେ  ରେଲ୍‌ୱେ ଗୋଟିଏ ପଏଣ୍ଟରେ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହୋଇଛି। ରେଳୱେ ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ ସମସ୍ତ ଉଇକେଟ ହରାଇ ୧୧୩ ରନ କରିଥିଲା ।

ସ୍ବଦେଶ ଫେରିଲେ ଚାଇନା, ସ୍ପେନ

ସ୍ବଦେଶ ଫେରିଲେ ଚାଇନା, ସ୍ପେନ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୨।୧୨(କ୍ରୀଡ଼ା ପ୍ରତିନିଧି)-ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଚାଲିଥିବା ହକିି ବିଶ୍ୱକପରେ ଭାଗ ନେଇଥିବା ୧୬ ଦଳ ମଧ୍ୟରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ସ୍ବଦେଶ ଫେରିଛନ୍ତି ସ୍ପେନ ଓ ଚାଇନା। ସ୍ପେନ ଦକ୍ଷତା ଅନୁସାରେ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ନ ପାରି ପୁଲ୍‌ ପର୍ଯ୍ୟାୟରୁ ବିଦାୟ ନେଇଥିଲା।

ଆକାଶବାଣୀ ପକ୍ଷରୁ ଧାରାବିବରଣୀ

ଆକାଶବାଣୀ ପକ୍ଷରୁ ଧାରାବିବରଣୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୨।୧୨(କ୍ରୀଡ଼ା ପ୍ରତିନିଧି)- କଳିଙ୍ଗ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଚାଲିଥିବା ହକି ବିଶ୍ୱକପର ଧାରାବିବରଣୀ ମଙ୍ଗଳବାରଠାରୁ ଆକାଶବାଣୀ ପକ୍ଷରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ହିନ୍ଦୀ ଓ ଇଂଲିଶରେ ଏହି ଧାରାବିବରଣୀର ସିଧା ପ୍ରସାରଣ କରାଯାଇଛି। 

ହକିକୁ ଅଧିକ ଲୋକପ୍ରିୟ କରାଇବାକୁ ଯୋଜନା

ହକିକୁ ଅଧିକ ଲୋକପ୍ରିୟ କରାଇବାକୁ ଯୋଜନା

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୨।୧୨(କ୍ରୀଡ଼ା ପ୍ରତିନିଧି)- କଳିଙ୍ଗ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଚାଲିଥିବା ହକି ବିଶ୍ୱକପକୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅଦ୍ଭୁତପୂର୍ବ ଦର୍ଶକ ସମର୍ଥନ ମିଳିଛି। ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମ୍ୟାଚ ଗୁଡ଼ିକ ସୁରୁଖୁରୁରେ ସମ୍ପନ୍ନ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଓଡ଼ିଶାରେ ହକିର ଲୋକପ୍ରିୟତା ସାରା ବିଶ୍ୱ ଦେଖିଛି। 

ଚାମ୍ପିୟନ ଅଫ୍‌ ଚାମ୍ପିୟନ ଟାଇଟଲ ବଜାୟ ରଖିଲେ ପ୍ରମୋଦ

ଚାମ୍ପିୟନ ଅଫ୍‌ ଚାମ୍ପିୟନ ଟାଇଟଲ ବଜାୟ ରଖିଲେ ପ୍ରମୋଦ

କଟକ ଅଫିସ,୧୨ା୧୨-ବାହୁକୁସ୍ତି କ୍ରୀଡ଼ା କ୍ଷେତ୍ରରେ ପୁନର୍ବାର ଇତିହାସ ରଚିଛି ଓଡ଼ିଶା। ରାଜ୍ୟ ବାହୁକୁସ୍ତି ଖେଳାଳି ପ୍ରମୋଦ ମୁଖୀ ଦିଲ୍ଲୀର ତ୍ୟାଗରାଜ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିବା ଜାତୀୟ ବାହୁକୁସ୍ତି ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ରେ ଭାଗ ନେଇ ଚାମ୍ପିୟନ ଅଫ୍‌ ଚାମ୍ପିୟନ ଟାଇଟଲ ବିଜୟୀ ହୋଇଛନ୍ତି। 

ବିଧାୟିକା ହେଲେ କ୍ରିଷ୍ଣା ପୁନିଆ

ବିଧାୟିକା ହେଲେ କ୍ରିଷ୍ଣା ପୁନିଆ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୨।୧୨(ପି.ଟି.)- ୨୦୧୦ ରାଜ୍ୟଗୋଷ୍ଠୀ କ୍ରୀଡ଼ା ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ ପଦକ ବିଜୟିନୀ ତଥା ମହିଳା ଡିସ୍‌କସ୍‌ ଥ୍ରୋୟର କ୍ରିଷ୍ଣା ପୁନିଆ ଏବେ ନୂଆ ଇନିଂସ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି। ସେ ରାଜସ୍ଥାନର ସାଦୁଲପୁର ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀର ବିଧାୟିକା ଭାବେ ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ ଆଭିମୁଖ୍ୟକୁ ବଦଳାଇବୁ ନାହିଁ: ମନପ୍ରୀତ୍‌

ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ ଆଭିମୁଖ୍ୟକୁ ବଦଳାଇବୁ ନାହିଁ: ମନପ୍ରୀତ୍‌

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୨।୧୨(ସ୍ପୋଟର୍‌ସ ବ୍ୟୁରୋ)-  ଚଳିତ ହକି ବିଶ୍ୱକପ୍‌ କ୍ୱାର୍ଟର ଫାଇନାଲରେ ଭାରତ କ୍ୱାର୍ଟର ଫାଇନାଲରେ ଗୁରୁବାର ନେଦରଲାଣ୍ଡ୍ସକୁ ଭେଟିବ। ଏହି ନିର୍ଣ୍ଣାୟକ ତଥା ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ମ୍ୟାଚ୍‌ ପାଇଁ ଆମେ ରଣନୀତି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛୁ ବୋଲି ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ ମନପ୍ରୀତ୍‌ ସିଂ କହିଛନ୍ତି। 

ଦ୍ୱିତୀୟ କ୍ୱାର୍ଟର ଫାଇନାଲ: ଫ୍ରାନ୍ସ ବିପକ୍ଷରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଫେଭରାଇଟ୍‌

ଦ୍ୱିତୀୟ କ୍ୱାର୍ଟର ଫାଇନାଲ: ଫ୍ରାନ୍ସ ବିପକ୍ଷରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଫେଭରାଇଟ୍‌

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୨।୧୨(ସ୍ପୋଟର୍‌ସ ବ୍ୟୁରୋ)- ବୁଧବାର ଖେଳାଯିବାକୁଥିବା ହକି ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ଦ୍ୱିତୀୟ କ୍ୱାର୍ଟର ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଗତଥରର ଚାମ୍ପିୟନ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଓ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ସବୁଠାରୁ ନିମ୍ନ ର଼୍ୟାଙ୍କର ଦଳ ଫ୍ରାନ୍ସକୁ ଭେଟିବ।