ଜାତୀୟ |

ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଙ୍କ ଦଣ୍ଡ: ଉଲଗ୍ନ ହେଲେ ୮୮ଛାତ୍ରୀ

ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଙ୍କ ଦଣ୍ଡ: ଉଲଗ୍ନ ହେଲେ ୮୮ଛାତ୍ରୀ
ଇଟାନଗର,୩୦।୧୧: ଆରୁଣାଚଳ ପ୍ରଦେଶର ଏକ ବାଳିକା ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ୮୮ଜଣ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ୩ଜଣ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ ଉଲଗ୍ନ କରିବା ଏବେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି। ଏହି ଛାତ୍ରୀମାନେ ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ ଓ କିଛି ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ନାଁରେ କାଗଜରେ ଅଶ୍ଳିଳ ଶବ୍ଦ ଲେଖିଥିବା ଜାଣିବା ପରେ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀମାନେ ଏହି ଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ସମସ୍ତଙ୍କ ସାମନାରେ ଉଲଗ୍ନ ହେବାକୁ ବାଧ୍ୟ କରିଥିଲେ। ପୋଲିସର ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ପପୁନ ପାରେ ଜିଲାର ତନିହପ୍ପାସ୍ଥିତ କସ୍ତୁରବା ଗାନ୍ଧି ବାଳିକା ବିଦ୍ୟାଳୟର ୬ଷ୍ଠ ଓ ୭ମ ଶ୍ରେଣୀର ୮୮ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଏଭଳି ଅପମାନଜନକ ସ୍ଥିତିର ସାମନା କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା। ନଭେମ୍ବର ୨୩ରେ ଘଟିଥିବା ଏହି ଘଟଣା ନଭେମ୍ବର ୨୭ରେ ସାମନାକୁ ଆସିଥିଲା। ଏବେ ମହିଳା ଥାନରେ ଏ ନେଇ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି। ଅରୁଣାଚଳ ପ୍ରଦେଶ କଂଗ୍ରେସ କମିଟି ଏହାକୁ ତୀବ୍ର ନିନ୍ଦା କରିଛି।
All Right Reserved By

ଜାତୀୟ |

ଚାଲିଛି ଇଶାଙ୍କ ବିବାହ: ଆଣ୍ଟିଲିୟାରେ ପହଞ୍ଚିଲେ ବହୁ ସେଲିବ୍ରିଟି

ଚାଲିଛି ଇଶାଙ୍କ ବିବାହ: ଆଣ୍ଟିଲିୟାରେ ପହଞ୍ଚିଲେ ବହୁ ସେଲିବ୍ରିଟି

ମୁମ୍ବାଇ, ୧୨।୧୨: ଦେଶର ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ବ୍ୟବସାୟୀ ତଥା ଭାରତର ସବୁଠାରୁ ଧନୀ ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀ ଓ ନୀତା ଅମ୍ବାନୀଙ୍କ ଏକମାତ୍ର ଝିଅ ଈଶା ଅମ୍ବାନୀ ପରିମଲ ଗ୍ରୁପ ଅଫ କମ୍ପନିଜର ଚେୟାରମ୍ୟାନଙ୍କ ପୁଅ ଆନନ୍ଦ ପରିମଲଙ୍କୁ ବିବାହ କରୁଛନ୍ତି। 

ଶକ୍ତିକାନ୍ତଙ୍କୁ ଆରବିଆଇ ଗଭର୍ନର ନିଯୁକ୍ତ ଦେବା ଭୁଲ୍‌ ନିଷ୍ପତ୍ତି: ସୁବ୍ରମଣ୍ୟମ ସ୍ବାମୀ

ଶକ୍ତିକାନ୍ତଙ୍କୁ ଆରବିଆଇ ଗଭର୍ନର ନିଯୁକ୍ତ ଦେବା ଭୁଲ୍‌ ନିଷ୍ପତ୍ତି: ସୁବ୍ରମଣ୍ୟମ ସ୍ବାମୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୧୨।୧୨: ଆରବିଆଇର ନବନିଯୁକ୍ତ ଗଭର୍ନର ଶକ୍ତିକାନ୍ତ ଦାସ ନିଜ ପଦବୀର ଅପବ୍ୟବହାର କରିପାରନ୍ତି ବୋଲି ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଭାଜପା ରାଜ୍ୟସଭା ସାଂସଦ ସୁବ୍ରମଣ୍ୟମ ସ୍ବାମୀ। ଏନେଇ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଏକ ପତ୍ର ଲେଖିଛନ୍ତି। 

‘ଯୋଗୀ ଫର୍‌ ପିଏମ୍‌’ ହୋଡିଂକୁ ନେଇ ବିବାଦ

‘ଯୋଗୀ ଫର୍‌ ପିଏମ୍‌’ ହୋଡିଂକୁ ନେଇ ବିବାଦ

ଲକ୍ଷ୍ନୌ, ୧୨।୧୨: ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ରାଜଧାନୀ ଲକ୍ଷ୍ନୌର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଯୋଗୀ ଫର୍‌ ପିଏମ୍‌’(ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ପଦ ପାଇଁ ଯୋଗୀ) ହୋଡିଂ ଲଗାଯାଇଛି। ଯାହାକୁ ନେଇ ବିବାଦ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି।  

ନିର୍ବାଚନରେ ହାରିବା ପରେ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ନେତା

ନିର୍ବାଚନରେ ହାରିବା ପରେ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ନେତା

ହାଇଦ୍ରାବାଦ, ୧୨।୧୨: ତେଲେଙ୍ଗାନା ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ଫଳାଫଳ ଆସିବା ପରେ ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇପଡିଛନ୍ତି ଦୁଇ ବରିଷ୍ଠ ନେତା। ନିର୍ବାଚନରେ ପରାଜୟବରଣ କରିବା ପରେ ଏତେ ଭାଙ୍ଗିପଡିଛନ୍ତି ଯେ ଦୁଇ ନେତାଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଇବାକୁ ପଡିଛି।

ନକାରାତ୍ମକ ରାଜନୀତି କରୁଛି ଭାଜପା: ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀ

ନକାରାତ୍ମକ ରାଜନୀତି କରୁଛି ଭାଜପା: ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୧୨।୧୨: ୫ ରାଜ୍ୟର ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ଫଳାଫଳ ଘୋଷଣା ହେବା ପରେ କଂଗ୍ରେସ ଶିବିରରେ ଆନନ୍ଦର ଲହରୀ ଖେଳିଯାଇଛି। ୩ଟି ରାଜ୍ୟରେ କଂଗ୍ରେସ ଭାଜପା ଗଡ ଭାଙ୍ଗି କ୍ଷମତା ନିଜ ସପକ୍ଷକୁ ଆଣିବାରେ ସମର୍ଥ ହୋଇଛି।

ଡିସେମ୍ବର ୧୩ରେ ଶପଥ ନେବେ କେସିଆର୍‌

ଡିସେମ୍ବର ୧୩ରେ ଶପଥ ନେବେ କେସିଆର୍‌

ହାଇଦ୍ରାବାଦ୍‌, ୧୨।୧୨: ତେଲେଙ୍ଗାନା ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ଫଳାଫଳ ଘୋଷଣା ହୋଇଛି। କେ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର ରାଓ(କେସିଆର୍‌)ଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ତେଲେଙ୍ଗାନା ରାଷ୍ଟ୍ର ସମିତି(ଟିଆରଏସ) ବିପୁଳ ବିଜୟ ସହ ପୁଣି କ୍ଷମତା ଫେରିଛନ୍ତି।

ଈଶା-ଆନନ୍ଦଙ୍କ ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ  ବିବାହ: ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ ୭୦ କୋଟି

ଈଶା-ଆନନ୍ଦଙ୍କ ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ବିବାହ: ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ ୭୦ କୋଟି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୨।୧୨: ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀଙ୍କ ଝିଅ ଈଶା ଅମ୍ବାନୀଙ୍କ ବହୁଚର୍ଚ୍ଚିତ ବାହାଘର ବୁଧବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ହେବ। ଏହା ଅମ୍ପାନୀଙ୍କ ମୁମ୍ବାଇ ସ୍ଥିତ ୨୭ ମହଲା ବିଶିଷ୍ଟ ପ୍ରାସାଦ ଏଣ୍ଟିଲିୟାରେ ସମ୍ପନ୍ନ ହେବ। 

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ଶିବରାଜ ସିଂ ଚୌହାନ

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ଶିବରାଜ ସିଂ ଚୌହାନ

ଭୋପାଳ, ୧୨।୧୨: ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି ଶିବରାଜ ସିଂ ଚୌହାନ। ରାଜ୍ୟ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ଫଳାଫଳ ସ୍ପଷ୍ଟ ହେବା ପରେ ରାଜଭବନରେ ରାଜ୍ୟପାଳ ଆନନ୍ଦୀବେନ୍‌ ପଟେଲଙ୍କୁ  ଭେଟି ସେ ନିଜ ଇସ୍ତଫା ପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି। 

ଫଳାଫଳ ଘୋଷଣା ଶେଷ: ଏବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦ ନେଇ ଆରମ୍ଭ ଟଣା ଓଟରା

ଫଳାଫଳ ଘୋଷଣା ଶେଷ: ଏବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦ ନେଇ ଆରମ୍ଭ ଟଣା ଓଟରା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୨।୧୨: ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ, ରାଜସ୍ଥାନ ଓ ଛତିଶଗଡ଼ରେ କଂଗ୍ରେସ ସରକାର ଗଠନ କରିବାକୁ ଯାଉଛି।  ଏନେଇ ପ୍ରକିୟା ମଧ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ସାରିଛି। ତେବେ ତିନି ରାଜ୍ୟରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦ ନେଇ ଆଶାୟୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ଟଣା ଓଟରା। 

ରିଜର୍ଭ ବ୍ୟାଙ୍କ୍‌ର ଗଭର୍ନର ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କଲେ ଶକ୍ତିକାନ୍ତ ଦାସ

ରିଜର୍ଭ ବ୍ୟାଙ୍କ୍‌ର ଗଭର୍ନର ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କଲେ ଶକ୍ତିକାନ୍ତ ଦାସ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୧୨।୧୨: ଉର୍ଜିତ ପଟେଲଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ପରେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ନୂଆ ଆରବିଆଇ ଗଭର୍ଣ୍ଣରଙ୍କ ନାମ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ବିତ୍ତ ଆୟୋଗର ସଦସ୍ୟ ଶକ୍ତିକାନ୍ତ ଦାସଙ୍କୁ ଆରବିଆଇର ନୂତନ ମୁଖ୍ୟ ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତ କରାଯାଇଛି। ନାମ ଘୋଷଣା ହେବାର ଗୋଟିଏ ଦିନ ପରେ ସେ ବୁଧବାର ଦାୟିତ୍ୱ ନେଇଛନ୍ତି। 

ଆନନ୍ଦୀବେନ୍‌ଙ୍କୁ ଭେଟି କଂଗ୍ରେସ ଦେଲା ୧୨୨ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସମର୍ଥନ ପତ୍ର

ଆନନ୍ଦୀବେନ୍‌ଙ୍କୁ ଭେଟି କଂଗ୍ରେସ ଦେଲା ୧୨୨ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସମର୍ଥନ ପତ୍ର

ଭୋପାଳ,୧୨।୧୨: ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ସରକାର ଗଠନ ପାଇଁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ପ୍ରକିୟା। ଏନେଇ ବୁଧବାର ରାଜ୍ୟପାଳ ଆନନ୍ଦୀବେନ୍‌ ପଟେଲଙ୍କୁ କଂଗ୍ରେସ ସଦସ୍ୟ ଭେଟି ୧୨୨ଜଣ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସମର୍ଥନ ପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି। 

ମାୟାବତୀଙ୍କ ହାତୀ ଢ଼ାଳିଲା ସୁନା କଳସ: ୨ ରାଜ୍ୟରେ କଂଗ୍ରେସ ଧରିବ ଶାସନ ଡୋର

ମାୟାବତୀଙ୍କ ହାତୀ ଢ଼ାଳିଲା ସୁନା କଳସ: ୨ ରାଜ୍ୟରେ କଂଗ୍ରେସ ଧରିବ ଶାସନ ଡୋର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୨।୧୨: ଶେଷରେ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ଏବଂ ରାଜସ୍ଥାନରେ ମାୟାବତୀଙ୍କ ହାତୀ ଚଢ଼ି କଂଗ୍ରେସ ଶାସନ ଗାଦିରେ ବସିବ। ମାୟାବତୀଙ୍କ ହାତୀ ସୁନା କଳସ ଢ଼ାଳି କଂଗ୍ରେସ ହାତରେ ଶାସନ ଡୋର ଧରାଇବ।