ଖେଳ |

ଆଇଓଏ ସଭାପତି ପଦ ପାଇଁ ୩ ଆବେଦକ

ଆଇଓଏ ସଭାପତି ପଦ ପାଇଁ ୩ ଆବେଦକ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୯।୧୧- ଭାରତୀୟ ଅଲିମ୍ପିକ୍‌ ଆସୋସିଏଶନ୍‌ (ଆଇଓଏ) ସଭାପତି ପଦ ପାଇଁ ତ୍ରିମୁଖୀ ଲଢ଼େଇ ହେବ। ଭାରତୀୟ କ୍ରୀଡ଼ା ଜଗତର ଏହି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପଦ ପାଇଁ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ହକି ମହାସଂଘ (ଏଫ୍‌ଆଇଏଚ୍‌) ନରେନ୍ଦ୍ର ବାତ୍ରା, ବର୍ତ୍ତମାନ ଆଇଓଏର କୋଷାଧ୍ୟକ୍ଷ ଅନିଲ ଖାନ୍ନା ଓ ଉପସଭାପତି ବୀରେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରସାଦ ବୈଶ୍ୟ ନାମାଙ୍କନ ଦାଖଲ କରିଛନ୍ତି। ଗତ ୨୬ ତାରିଖରେ ବାତ୍ରା ନାମାଙ୍କନ ଦାଖଲ କରିଥିବା ବେଳେ ମଙ୍ଗଳବାର ଅନିଲ ଓ ବୀରେନ୍ଦ୍ର ସଭାପତି ପଦ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରି ସଭିଙ୍କୁ ଚକିତ କରି ଦେଇଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ପଦ ପାଇଁ କେବଳ ରାଜୀବ ମେହେଟ୍ଟା ନାମାଙ୍କନ ଦାଖଲ କରିଥିବାରୁ ତାଙ୍କ ପଦବୀ ବଜାୟ ରହିବା ନିଶ୍ଚିତ। ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ପଦବୀ ପାଇଁ ବର୍ତ୍ତମାନ କାର୍ଯ୍ୟରତ କର୍ମକର୍ତ୍ତା ନାମାଙ୍କନ ଦାଖଲ କରିଛନ୍ତି। ଉଭୟ ବାତ୍ରା ଓ ଅନିଲ ସଭାପତି ସହ ଉପସଭାପତି ପଦ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଆବେଦନ କରିଛନ୍ତି। ଏହାବାଦ୍‌ ଆସୋସିଏଶନ୍‌ର ଏକମାତ୍ର ବରିଷ୍ଠ ଉପସଭାପତି ପଦବୀ ପାଇଁ ସିନିୟର ଭାଇସ୍‌ ପ୍ରେସିଡେଣ୍ଟ ପଦ ପାଇଁ ବୀରେନ୍ଦ୍ର ନାନାବତୀ, ଉପସଭାପତି ଆର. କେ. ଆନନ୍ଦ ଓ ଜନାର୍ଦ୍ଦନ ସିଂ ଗେହଲଟ ନିର୍ବାଚନରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି। ଆସନ୍ତା ୧୪ ତାରିଖରେ ଆଇଓଏର ବାର୍ଷିକ ସାଧାରଣ ବୈଠକ (ଏଜିଏମ୍‌) ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଏଥିରେ ୮ଟି ଉପ ସଭାପତି, ୬ଟି ଯୁଗ୍ମ ସମ୍ପାଦକ, ଗୋଟିଏ ଟ୍ରେଜରର ଓ ୧୦ ଜଣ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ପରିଷଦ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ପାଇଁ ନିର୍ବାଚନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ।

All Right Reserved By

ଖେଳ |

ଜାତୀୟ ଜୁନିୟର ରଗ୍‌ବୀ ସେଭେନ୍ସ , ଓଡ଼ିଶା ବାଳିକାଙ୍କୁ ରୌପ୍ୟ, ବାଳକରେ ବ୍ରୋଞ୍ଜ

ଜାତୀୟ ଜୁନିୟର ରଗ୍‌ବୀ ସେଭେନ୍ସ , ଓଡ଼ିଶା ବାଳିକାଙ୍କୁ ରୌପ୍ୟ, ବାଳକରେ ବ୍ରୋଞ୍ଜ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୨।୭(କ୍ରୀଡ଼ା ପ୍ରତିନିଧି)- ତାମିଲନାଡ଼ୁ ରଗ୍‌ବୀ ଫୁଟବଲ ୟୁନିୟନ(ଟିଏନଆରଏଫୟୁ) ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ମଦୁରାଇଠାରେ ରବିବାର ଜାତୀୟ ଜୁନିୟର ରଗ୍‌ବୀ ସେଭେନ୍ସ(୧୮ ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ) ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଛି।

ହାମିଲଟନ ଜିତିଲେ ଜର୍ମାନ ଗ୍ରାଁ ପ୍ରି

ହାମିଲଟନ ଜିତିଲେ ଜର୍ମାନ ଗ୍ରାଁ ପ୍ରି

ହକେନହେମ, ୨୨।୭- ରବିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ଜର୍ମାନ ଗ୍ରାଁ ପ୍ରି ଫର୍ମୁଲାଓ୍ବାନ ମୋଟରରେସିଂରେ ମର୍ସିଡିଜ୍‌ ଡ୍ରାଇଭର ଲୁଇସ ହାମିଲଟନ ଓ ଭାଲଟେରି ବୋଟ୍ଟାସ ବାଜି ମାରିଛନ୍ତି। ହାମିଲଟନ ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରି ରେସ୍‌ ଜିତିଥିବାବେଳେ ବୋଟ୍ଟାସ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିଛନ୍ତି।

ନାଡା ପ୍ରସଙ୍ଗ , ‘ଓ୍ବେଟ୍‌ ଆଣ୍ଡ୍‌ ଓ୍ବାଚ୍‌ ପଲିସି’ ଆପଣେଇଲା ବିସିସିଆଇ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୨ା୭ (ପି.ଟି.)-ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ବୋଡର୍ର୍ (ବିସିସିଆଇ) ନ୍ୟାଶନାଲ ଆଣ୍ଟି ଡୋପିଂ ଏଜେନ୍ସି (ଓ୍ବାଡା) ନିୟମ ପରିସରଭୁକ୍ତ ହେବା ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ‘ଓ୍ବେଟ୍‌ ଆଣ୍ଡ୍‌ ଓ୍ବାଚ୍‌’ ନୀତି ଆପଣେଇଛି। ଏଠାରେ ରବିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ବିସିସିଆଇ ବୈଠକରେ ସ୍ଥିର କରାଯାଇଛି।

ଗୁଣତିଳକା ସସ୍‌ପେଣ୍ଡ

କଲମ୍ବୋ, ୨୨ା୭ (ଏଏଫ୍‌ପି)- ଚଳିତ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷ ଦ୍ୱିତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ ମଧ୍ୟରେ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର ଅଭିଯୋଗରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଦାନୁଷ୍କା ଗୁଣତିଳକାଙ୍କୁ ଦେଶର କ୍ରିକେଟ ବୋର୍ଡ (ଏସ୍‌ଏଲସି) ଖେଳର ସମସ୍ତ ଫର୍ମାଟରୁ ସସ୍‌ପେଣ୍ଡ କରିଛି।

ଏସିଆନ ଜୁନିୟର ରେସ୍‌ଲିଂ ଅନ୍ତିମ ଦିବସରେ ରାଠି, ଦୀପକ ଜିତିଲେ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ

ଏସିଆନ ଜୁନିୟର ରେସ୍‌ଲିଂ ଅନ୍ତିମ ଦିବସରେ ରାଠି, ଦୀପକ ଜିତିଲେ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୨ା୭ (ପି.ଟି.)-ଏସିଆନ ଜୁନିୟର ରେସ୍‌ଲିଂ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ର ଅନ୍ତିମ ଦିବସରେ ସଚିନ ରାଠି ଓ ଦୀପକ ପୁନିୟା ଗୋଟିଏ ଲେଖାଏଁ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ ପଦକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। ସେହିପରି ଫ୍ରିଷ୍ଟାଇଲ ବିଭାଗରେ ଭାରତ ଦୁଇଟି ବ୍ରୋଞ୍ଜ ପଦକ ପାଇବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛି।

ଏସିଆନ୍‌ ଗେମ୍ସ ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ ଭାଙ୍ଗିଲେ ଇଣ୍ଡୋନେସିଆ ଫୁଟ୍‌ବଲ ପ୍ରଶଂସକ

ଏସିଆନ୍‌ ଗେମ୍ସ ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ ଭାଙ୍ଗିଲେ ଇଣ୍ଡୋନେସିଆ ଫୁଟ୍‌ବଲ ପ୍ରଶଂସକ

ପାଲେମ୍‌ବାଙ୍ଗ(ଇଣ୍ଡୋନେସିଆ), ୨୨।୭(ଏଏଫ୍‌ପି)- ଆସନ୍ତା ମାସରେ ଏସିଆନ୍‌ ଗେମ୍ସ ଆୟୋଜନ କରିବାକୁ ଥିବା ଇଣ୍ଡୋନେସିଆର ଚାଓସସ୍ଥିତ ଗେଲୋରା ଶ୍ରୀଓ୍ବିଜା ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ ପରିସରରେ କେତେକ କ୍ରୋଧାନ୍ବିତ ଫୁଟ୍‌ବଲ ପ୍ରଶଂସକ ଭଙ୍ଗାରୁଜା କରିଛନ୍ତି।

ପାକିସ୍ତାନର କ୍ଲିନ୍‌ ସୁଇପ୍‌ , ଜମାନଙ୍କ ବିଶ୍ୱ ରେକର୍ଡ

ପାକିସ୍ତାନର କ୍ଲିନ୍‌ ସୁଇପ୍‌ , ଜମାନଙ୍କ ବିଶ୍ୱ ରେକର୍ଡ

ବୁଲାଓ୍ବାୟୋ,୨୨।୭(ପି.ଟି.)- ସ୍ଥାନୀୟ କୁଇନ୍ସ ସ୍ପୋଟର୍‌ସ କ୍ଲବ୍‌ଠାରେ ରବିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ଜିମ୍ବାଓ୍ବେ ବିପକ୍ଷ ଦିନିକିଆ ମ୍ୟାଚ୍‌କୁ ପାକିସ୍ତାନ ଦଳ ୧୩୧ ରନ୍‌ରେ ଜିତି ନେଇଛି। ଫଳରେ ୫ ମ୍ୟାଚ୍‌ ବିଶିଷ୍ଟ ଦିନିକିଆ ସିରିଜ୍‌କୁ ଭ୍ରମଣକାରୀ ଦଳ ୫-୦ ବ୍ୟବଧାନରେ ଜିତି କ୍ଲିନ୍‌ ସୁଇପ୍‌ ହାସଲ କରିଛି।

ଲକ୍ଷ୍ୟଙ୍କୁ ପୁରସ୍କୃତ କରିବ ବାଇ

ଲକ୍ଷ୍ୟଙ୍କୁ ପୁରସ୍କୃତ କରିବ ବାଇ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୨।୭- ଭାରତୀୟ ଯୁବ ଶଟଲର ଲକ୍ଷ୍ୟ ସେନ ୨୧-୧୬, ୨୧-୧୮ ଗେମ୍‌ରେ ଶୀର୍ଷ ସିଡ୍‌ କୁନଲାଭୁତ ଭିତିଦସରନଙ୍କୁ ହରାଇ ଏସିଆନ ଜୁନିୟର ଚାମ୍ପିୟନଶିପ ଟାଇଟଲ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। ସେ ୩ୟ ଭାରତୀୟ ଭାବେ ଏହି ସମ୍ମାନଜନକ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ ପଦକ ଜିତିଛନ୍ତି। ଏହି ସଫଳତା ଲାଗି ତାଙ୍କୁ ବ୍ୟାଡ୍‌ମିଣ୍ଟନ ଆସୋସିଏଶନ ଅଫ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ (ବାଇ) ପକ୍ଷରୁ ୧୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ପୁରସ୍କାର ରାଶି ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ ବୋଲି ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି।

ମହିଳା ହକି ବିଶ୍ୱକପ ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନା, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିଜୟୀ

ମହିଳା ହକି ବିଶ୍ୱକପ ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନା, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିଜୟୀ

ଲଣ୍ଡନ, ୨୨।୭- ମହିଳା ହକି ବିଶ୍ୱକପର ରବିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ମ୍ୟାଚରେ ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନା ଓ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। ଲୀ ଭାଲି ହକି ଆଣ୍ଡ ଟେନିସ ସେଣ୍ଟରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏକ ପୁଲ‘ସି’ ମ୍ୟାଚରେ ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନା ୬-୨ ଗୋଲରେ ସ୍ପେନକୁ ଓ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ୩-୨ ଗୋଲରେ ଏସୀୟ ଦଳ ଜାପାନକୁ ହରାଇ ଏହାର ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ ଦେଇଛନ୍ତି।

୧୭ ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ମହିଳା ବ୍ରିକ୍ସ କପ୍‌ ଫୁଟବଲ: ଚାଇନାଠାରୁ ହାରିଲା ଭାରତ

୧୭ ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ମହିଳା ବ୍ରିକ୍ସ କପ୍‌ ଫୁଟବଲ: ଚାଇନାଠାରୁ ହାରିଲା ଭାରତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୨।୭(ପି.ଟି.)- ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ଜୋହାନ୍ସବର୍ଗରେ ଚାଲିଥିବା ବ୍ରିକ୍ସ କପ୍‌ ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ଭାରତୀୟ ୧୭ ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ମହିଳା ଦଳ ଚାଇନାଠାରୁ ୨-୧ ଗୋଲରେ ପରାସ୍ତ ହୋଇଛି। ଭାରତର ମନୀଷା ଫ୍ରି କିକ୍‌ ମାଧ୍ୟମରେ ୨୫ତମ ମିନିଟ୍‌ରେ ଗୋଲ ଦେଇ ଅଗ୍ରଣୀ କରାଇଥିଲେ। ୪୨ତମ ମିନିଟରେ ଆଉ ଏକ ସୁଯେଗ ମିଳିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଭାରତ ଏହାକୁ ଗୋଲରେ ପରିଣତ କରିପାରି ନ ଥିଲା। ତେବେ ଦ୍ୱିତୀୟାର୍ଦ୍ଧରେ ଚାଇନା ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରି ଦୁଇଟି ଗୋଲ ଦେବା ସହ ଭାରତ ହାତରୁ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଛଡାଇ ନେଇଥିଲା।

ଏସିଆନ ଜୁନିୟର ବ୍ୟାଡମିଣ୍ଟନ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌:  ୫୩ ବର୍ଷ ପରେ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଜିତିଲେ ଟାଇଟଲ

ଏସିଆନ ଜୁନିୟର ବ୍ୟାଡମିଣ୍ଟନ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌: ୫୩ ବର୍ଷ ପରେ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଜିତିଲେ ଟାଇଟଲ

ନୂଆଦିଲ୍ଳୀ,୨୨।୭(ପି.ଟି.)- ଭାରତର ଲକ୍ଷ୍ୟ ସେନ୍‌ ଇତିହାସ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି। ଜାକର୍ତ୍ତାରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଏସିଆନ୍‌ ଜୁନିୟର ବ୍ୟାଡମିଣ୍ଟନ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ରେ ସେ ପୁରୁଷ ସିଙ୍ଗଲ୍ସ ଇଭେଣ୍ଟରେ ଟାଇଟଲ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। ରବିବାର ଖେଳାଯାଇଥିବା ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚରେ ସେ ଟପ୍‌ ସିଡ୍‌ ତଥା ବିଶ୍ୱର ୧ ନମ୍ବର ଖେଳାଳି ଥାଇଲାଣ୍ଡର କୁନଲାଭୁଟ୍‌ ଭିଟିଡଶରନଙ୍କୁ ୨୧-୧୯, ୨୧- ୧୮ରେ ହରାଇ ଚାମ୍ପିୟନ ହେବାର ଗୌରବ ଅର୍ଜନ କରିଛନ୍ତି। ଦୀର୍ଘ ୫୩ ବର୍ଷ ପରେ ପ୍ରଥମ ଭାରତୀୟ ପୁରୁଷ ଖେଳାଳି ଭାବେ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଏହି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଟାଇଟଲ ଜିତିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଏଟିପି ଓ୍ବାଲର୍‌ଡ ଟୁର ଫାଇନାଲରେ ରାମକୁମାର

ଏଟିପି ଓ୍ବାଲର୍‌ଡ ଟୁର ଫାଇନାଲରେ ରାମକୁମାର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୨।୭(ପି.ଟି.)- ଆମେରିକାର ନ୍ୟୁପୋର୍ଟଠାରେ ଚାଲିଥିବା ହଲ୍‌ ଅଫ୍‌ ଫେମ୍‌ ଓପନ୍‌ ଏଟିପି ଓ୍ବାଲର୍‌ଡ ଟୁର ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ଭାରତର ରାମକୁମାର ରାମନାଥନ ସିଙ୍ଗଲ୍ସ ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛନ୍ତି। ସେମିଫାଇନାଲରେ ଚେନ୍ନାଇର ୨୩ ବର୍ଷୀୟ ରାମକୁମାର ୬-୪, ୭-୫ ସେଟରେ ଆମେରିକାର ଟିମ୍‌ ମିଜେକଙ୍କୁ ପରାସ୍ତ କରି ପ୍ରଥମଥର ପାଇଁ ଏଟିପି ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହୋଇଛନ୍ତି।

Watch Live Broadcast of Rath Yatra Puri, Odisha Here

Model This Week

ଚିଣ୍ଟୁ