ଖେଳ |

ପରାଜୟ ସହ ଓଡ଼ିଶାର ଅଭିଯାନ ଶେଷ

ପରାଜୟ ସହ ଓଡ଼ିଶାର ଅଭିଯାନ ଶେଷ

କଟକ ଅଫିସ, ୨୯ା୧୧- ଚଳିତ ସିଜନ୍‌ରେ ଓଡ଼ିଶାର ରଣଜୀ ଟ୍ରଫି ଅଭିଯାନ ପରାଜୟ ସହ ଶେଷ ହୋଇଛି। ଇନ୍ଦୋରର ହୋଲକାର ଷ୍ଟାଡିୟମଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ମ୍ୟାଚରେ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ୭ ଉଇକେଟରେ ଓଡ଼ିଶାକୁ ହରାଇ ଦେଇଛି। ୬ଟି ମ୍ୟାଚ ଖେଳିସାରିଥିବା ଓଡ଼ିଶା ମାତ୍ର ୬ ପଏଣ୍ଟ ସହ ଗ୍ରୁପ୍‌-ସି’ର ୬ଷ୍ଠ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି। ଗୋବିନ୍ଦ ପୋଦ୍ଦାରଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଦଳ ଏହି ସିଜନରେ ବିଜୟ ସ୍ବାଦ ଚାଖି ନ ଥିବାବେଳେ ୨ଟିରେ ପରାଜିତ ହୋଇଛି ଏବଂ ଅବଶିଷ୍ଟ ଓ ୪ଟି ମ୍ୟାଚ ଡ୍ର ରଖିଛି। ସଂକ୍ଷିପ୍ତ ସ୍କୋର- ଓଡ଼ିଶା ପ୍ରଥମ ଇନିଂସ: ୧୪୭। ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ପ୍ରଥମ ଇନିଂସ: ୩୮୮। ଓଡ଼ିଶା ଦ୍ୱିତୀୟ ଇନିଂସ: ୩୫୦/ଅଲଆଉଟ(ଶୁଭ୍ରାଂଶୁ ସେନାପତି-୧୨୫, ରାଜେଶ ଧୂପର-୮୮, ମିହିର ହିରଓ୍ବାନୀ-୫/୯୭, ପୁନିତ ଦତେ-୨/୪୮, ଅଙ୍କିତ ଶର୍ମା-୨/୫୯, ଈଶ୍ୱର ପାଣ୍ଡେ-୧/୪୧)। ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ଦ୍ୱିତୀୟ ଇନିଂସ: ୧୧୧/୩(ଦେବେନ୍ଦ୍ର ବୁନ୍ଦେଲା-୫୦*, ହରପ୍ରୀତ ସିଂ-୩୭*, ଦୀପକ ବେହେରା-୨/୩୧)।

All Right Reserved By

Model This Week

ନିକିତା

ଖେଳ |

ପାରା -ଆଥ୍‌ଲେଟ୍‌ ଶ୍ରୀମନ୍ତଙ୍କୁ ବ୍ରୋଞ୍ଜ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୦।୪- ଭାରତୀୟ ଆର୍ମରେସଲର ଶ୍ରୀମନ୍ତ ଝା ଚଳିତ ଏସିଆନ୍‌ ଆର୍ମରେସଲିଂ ଚାମ୍ପିୟନ୍‌ଶିପ୍‌ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ବ୍ରୋଞ୍ଜ ପଦକ ଜିତିଛନ୍ତି। କାଜାକସ୍ତାନଠାରେ ରବିବାର ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହେବାକୁ ଥିବା ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ୨୫ ବର୍ଷୀୟା କୁସ୍ତିଯୋଦ୍ଧା ସିନିୟର ବିଭାଗର ୮୦ କିଗ୍ରା ବର୍ଗରେ ଏହି ସଫଳତା ପାଇଛନ୍ତି।

୨୦୨୨ ରାଜ୍ୟଗୋଷ୍ଠୀ କ୍ରୀଡ଼ାରୁ ଓହରିବ ନାହିଁ ଭାରତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୦।୪- ଆଗାମୀ ରାଜ୍ୟଗୋଷ୍ଠୀ କ୍ରୀଡ଼ାରୁ ଭାରତ ଓହରିବା ନେଇ ଚାଲିଥିବା ଆଲୋଚନାର ଅନ୍ତ ଘଟାଇଛନ୍ତି ଭାରତୀୟ ଅଲିମ୍ପିକ୍‌ ମହାସଂଘ (ଆଇଓଏ) ସଭାପତି ନରିନ୍ଦର ବାତ୍ରା। ୨୦୨୨ ରାଜ୍ୟଗୋଷ୍ଠୀ କ୍ରୀଡ଼ାରେ ଶୁଟିଂ ଇଭେଣ୍ଟକୁ ବାଦ୍‌ ଦିଆଯାଉଥିବାରୁ ନ୍ୟାଶନାଲ ରାଇଫଲ ଆସୋସିଏଶନ୍‌ ଅଫ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ (ଏନ୍‌ଆର୍‌ଏଆଇ) ସଭାପତି ରନିନ୍ଦର ସିଂ ଭାରତ ଅଂଶଗ୍ରହଣ ନ କରିବା ପାଇଁ ଯୁକ୍ତି କରିଥିଲେ।

ପୁଣେରେ ପହଞ୍ଚତ୍ଲା ହ୍ବିସିଲ ପୋଡୁ ଏକ୍ସପ୍ରେସ

ପୁଣେରେ ପହଞ୍ଚତ୍ଲା ହ୍ବିସିଲ ପୋଡୁ ଏକ୍ସପ୍ରେସ

ପୁଣେ,୨୦।୪- ସ୍ଥାନୀୟ ଏମ୍‌ସିଏ ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ରେ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ବିପକ୍ଷ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ଦଳର ସମର୍ଥନ ପାଇଁ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ଟ୍ରେନ ତଥା ହ୍ବିସିଲ ପୋଡୁ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ଏଠାରେ ଶୁକ୍ରବାର ପହଞ୍ଚତ୍ ଯାଇଛି। ଏହି ଟ୍ରେନ ମାଡ୍ରାସରୁ ଗୁରୁବାର ବାହାରିଥିଲା। ପୁଣେ ଷ୍ଟେଶନରେ ପହଞ୍ଚତ୍ବା ପରେ ଦଳର ପ୍ରଶଂସକଙ୍କୁ ୨୦ଟି ବସ ଜରିଆରେ ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌କୁ ନିକଟକୁ ନିଆଯାଇଛି।

ହରମିତଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ପୁରସ୍କାର ରାଶିରେ କାଟ୍‌ କରାଯାଇଛି

ହରମିତଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ପୁରସ୍କାର ରାଶିରେ କାଟ୍‌ କରାଯାଇଛି

ଅହମ୍ମଦାବାଦ୍‌,୨୦।୪- ରାଜ୍ୟଗୋଷ୍ଠୀ କ୍ରୀଡ଼ାରେ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ ପଦକ ଜିତିଥିବା ଟେବୁଲ ଟେନିସ୍‌ (ଟିଟି) ଖେଳାଳି ହରମିତ ଦେଶାଇ ଘୋଷିତ ପୁରସ୍କାର ରାଶିର କେବଳ ଏକ ତୃତୀୟାଂଶ ମିଳିଥିବା ନେଇ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି। ଏ ନେଇ ସେ ଶୁକ୍ରବାର ଗୁଜରାଟ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ବିଜୟ ରୂପାନିଙ୍କୁ ପତ୍ର ଲେଖିଛନ୍ତି। ରାଜ୍ୟର ସ୍ପୋଟର୍‌ସ, ୟୁଥ ଓ କଲଚରାଲ ଆକ୍ଟିଭିଟିଜ୍‌ ଡିପାର୍ଟମେଣ୍ଟ ପକ୍ଷରୁ ଓ୍ବେବସାଇଟ୍‌ରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି ଯେ, ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ ପଦକ ବିଜେତାଙ୍କୁ ଏକ କୋଟି ପ୍ରଦାନ କରାଯିବାକୁ ଥିବାବେଳେ ରୌପ୍ୟ ଓ ବ୍ରୋଞ୍ଜ ପଦକଧାରୀଙ୍କୁ ଯଥାକ୍ରମେ ୫୦ ଓ ୨୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ।

ରଣଜୀ ଡିଭିଜନ ବି’ ପ୍ରତିଯୋଗିତା

ରଣଜୀ ଡିଭିଜନ ବି’ ପ୍ରତିଯୋଗିତା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୦।୪- ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ବୋର୍ଡ (ବିସିସିଆଇ) ରଣଜୀ ଡିଭିଜନ ବି’ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଆୟୋଜନ କରିବା ନେଇ ଯୋଜନା କରୁଛି। ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଗତ ଶନିବାର କଲିକତାଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଟେକନିକାଲ କମିଟି ବୈଠକରେ ଆଲୋଚନା କରାଯାଇଥିଲା। ଯଦି ଏହି ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ଆସନ୍ତା ସାଧାରଣ ବୈଠକରେ ଅନୁମତି ମିଳେ, ତେବେ ବିହାର ସମେତ ୫ଟି ଉତ୍ତର-ପୂର୍ବାଞ୍ଚଳ ରାଜ୍ୟ ଓ ପୁଡୁଚେରୀ ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଖେଳିବେ।

ଜାତୀୟ ଶିବିରରେ ‘ନୋ ନିଡଲ ପଲିସି’ ସମର୍ଥନରେ ବାତ୍ରା

ଜାତୀୟ ଶିବିରରେ ‘ନୋ ନିଡଲ ପଲିସି’ ସମର୍ଥନରେ ବାତ୍ରା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୦।୪- ରାଜ୍ୟଗୋଷ୍ଠୀ କ୍ରୀଡ଼ାରେ ‘ନୋ ନିଡଲ ପଲିସି’ ଭଙ୍ଗ କରି ଦେଶକୁ ଅପମାନିତ କରିବା ପରେ ଜାତୀୟ ଶିବିରରେ ସମାନ ନିୟମ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଏ ନେଇ ଭାରତୀୟ ଅଲିମ୍ପିକ୍‌ ମହାସଂଘ (ଆଇଓଏ) ସଭାପତି ନରିନ୍ଦର ବାତ୍ରା ଗୁରୁବାର ନ୍ୟାଶନାଲ ସ୍ପୋଟର୍‌ସ ଫେଡେରେଶନ୍‌ (ଏନ୍‌ଏସ୍‌ଏଫ୍‌)କୁ ସମସ୍ତ ଜାତୀୟ ଶିବିରରେ ନୋ ନିଡଲ ପଲିସି କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଜୋକୋଭିକ୍‌ ବାଦ୍‌

ଜୋକୋଭିକ୍‌ ବାଦ୍‌

ମଣ୍ଟେ କର୍ଲୋ(ମୋନାକୋ), ୨୦।୪- ପୂର୍ବତନ ପୁରୁଷ ସିଙ୍ଗଲ୍ସ ବର୍ଗର ଶୀର୍ଷ ର଼୍ୟାଙ୍କଧାରୀ ଖେଳାଳି ନୋଭାକ ଜୋକୋଭିକ୍‌ ଚଳିତ ମଣ୍ଟେ କାର୍ଲୋ ମାଷ୍ଟର୍ସ ଟେନିସ୍‌ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ୩ୟ ରାଉଣ୍ଡରେ ଅଭିଯାନ ଶେଷ କରିଛନ୍ତି। ଗୁରୁବାର ଖେଳାଯାଇଥିବା ମୁକାବିଲାରେ ସେ ୭-୬(୭/୨), ୨-୬, ୩-୬ ସେଟ୍‌ରେ ୫ମ ସିଡ୍‌ ଡୋମିନିକା ଥିଏମଙ୍କ ଠାରୁ ପରାସ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି।

୨୦୨୬ ୟୁଥ୍‌ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ: ବିଡ୍‌ ଦାଖଲ କରିବ ଭାରତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୦।୪ (ପି.ଟି.)- ଭାରତ ୨୦୨୬ ୟୁଥ୍‌ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ ସମେତ ୨୦୩୨ ଗ୍ରୀଷ୍ପକାଳୀନ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ ଆୟୋଜନ ପାଇଁ ବିଡ୍‌ ଦାଖଲ କରିବ। ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ କମିଟି (ଆଇଓସି) ସଭାପତି ଥୋମାସ ବ୍ୟାକ୍‌ଙ୍କଠାରୁ ଅନୁକୂଳ ମତ ପାଇବାପରେ ଭାରତୀୟ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ ଆସୋସିଏଶନ (ଆଇଓଏ) ଗୁରୁବାର ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି। ଏଠାରେ ଆୟୋଜିତ ଏକ ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀରେ ଥୋମାସ୍‌ ବ୍ୟାକ୍‌ଙ୍କ ସହ ଉଦ୍‌ବୋଧନ ଦେଇ ଆଇଓଏ ସଭାପତି ନରିନ୍ଦର ବାତ୍ରା ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

‘ରାଜ୍ୟଗୋଷ୍ଠୀ କ୍ରୀଡ଼ା ୨୦୨୨ ବର୍ଜନ ଏକ ଚରମ ନିଷ୍ପତ୍ତି’

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୦।୪ (ପି.ଟି.)-ଶୁଟିଂକୁ ସ୍ଥାନ ଦିଆଯାଉ ନ ଥିବାରୁ ଆମେ ରାଜ୍ୟଗୋଷ୍ଠୀ କ୍ରୀଡ଼ା ୨୦୨୨କୁ ଯଦି ବର୍ଜନ କରିବା ଲାଗି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଉ ତାହା ଅତ୍ୟନ୍ତ କଠୋର ହେବ। ଭାରତୀୟ ଅଲିମ୍ପିକ ଆସୋସିଏଶନ ସଭାପତି ନରିନ୍ଦର ବାତ୍ରା ଗୁରୁବାର ଏହା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ରାଜ୍ୟଗୋଷ୍ଠୀ କ୍ରୀଡ଼ା ୨୦୨୨ରେ ଶୁଟିଂକୁ ବାଦ୍‌ ଦିଆଗଲେ ଆମେ ଏହି ଗେମ୍ସକୁ ବର୍ଜନ କରିବା ଉଚିତ ବୋଲି ନ୍ୟାଶନାଲ ରାଇଫଲ ଆସୋସିଏଶନ ଅଫ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ (ଏନଆରଏଆଇ) ସଭାପତି ରଣିନ୍ଦର ସିଂ ଚଳିତ ସପ୍ତାହ ଆରମ୍ଭରେ କହିଥିଲେ।

ଫାଇନାଲରେ ଚିନ୍ମୟ

ଫାଇନାଲରେ ଚିନ୍ମୟ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୦।୪(କ୍ରୀଡ଼ା ପ୍ରତିନିଧି)-ମେଣ୍ଢାଶାଳସ୍ଥିତ ଗୁରୁକୁଳ ରିସର୍ଟରେ ଚାଲିଥିବା ଏଆଇଟିଏ-ଓଟିଏ ୫୦କେ ପୁରୁଷ ର଼୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ ଟେନିସ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ସିଙ୍ଗଲ୍ସ ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛନ୍ତି ଓଡ଼ିଶାର ଚିନ୍ମୟ ପ୍ରଧାନ। ଗୁରୁବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ସେମିଫାଇନାଲରେ ସେ କର୍ନାଟକର ନିକ୍ଷେପ ବି.ରବିକୁମାରଙ୍କୁ ୩-୬, ୬-୪, ୬-୩ ସେଟ୍‌ରେ ପରାସ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ଫାଇନାଲରେ ସେ ତାମିଲନାଡ଼ୁର ଅର୍ଜୁନ ମହାଦେବନଙ୍କୁ ଭେଟିବେ। ଦ୍ୱିତୀୟ ସେମିଫାଇନାଲରେ ମହାଦେବନ ନିଜ ରାଜ୍ୟର ଆର୍ଯ୍ୟ କେ.ଏସ.ସିଦ୍ଧାର୍ଥଙ୍କୁ ୭-୬(୫), ୬-୩ ସେଟ୍‌ରେ ପରାସ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ଡବଲ୍ସ ସେମିଫାଇନାଲରେ କିନ୍ତୁ ଚିନ୍ମୟ ହାରିଯାଇଛନ୍ତି। ଆନ୍ଧ୍ର ପ୍ରଦେଶର ଉମର ଶେଖ୍‌ଙ୍କୁ ସାଥି କରି ଖେଳୁଥିବା ଚିନ୍ମୟ ସେମିଫାଇନାଲରେ ତାମିଲନାଡ଼ୁ ଯୋଡ଼ି ଭରତ ଏନ.କୁମାରନ ଓ ଆର୍ଯ୍ୟ କେ.ଏସ. ସିଦ୍ଧାର୍ଥଙ୍କଠାରୁ ୧-୬, ୫-୭ ସେଟ୍‌ରେ ପରାସ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଅଲ୍‌ ଓଡ଼ିଶା ଓପନ୍‌ ହ୍ୟାଣ୍ଡିକ୍ୟାପ୍‌ ସ୍ନୁକର ଆରମ୍ଭ

ଅଲ୍‌ ଓଡ଼ିଶା ଓପନ୍‌ ହ୍ୟାଣ୍ଡିକ୍ୟାପ୍‌ ସ୍ନୁକର ଆରମ୍ଭ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୦ ।୪(ପି.ଟି.)-ସ୍ଥାନୀୟ ଭିଣ୍ଟେଜ କ୍ଲବରେ ଅଲ୍‌ ଓଡ଼ିଶା ଓପନ୍‌ ହ୍ୟାଣ୍ଡିକ୍ୟାପ୍‌ ସ୍ନୁକର ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ବେଷ୍ଟ ୩ ଫ୍ରେମ୍‌ରେ ଲିଗ୍‌ ମ୍ୟାଚ୍‌ଗୁଡିକ ଖେଳାଯାଇଥିଲା। ଗୁରୁବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ମ୍ୟାଚ୍‌ଗୁଡିକରେ ପ୍ରଥମେ ସୌଭାଗ୍ୟ ବେହେରା ୨-୧ରେ ଅନୁଜ ପଣ୍ଡାଙ୍କୁ ହରାଇଥିଲେ। ସେହିପରି ଉଦ୍‌ଭାଷ ମହାପାତ୍ର ୨-୦ରେ ମିଶାଲ ସ୍ବାଇଁଙ୍କୁ, ଯଯାତି ପଣ୍ଡା ୨-୦ରେ ଜ୍ଞାନ ଦାସଙ୍କୁ, ଅନୁଜ ପଣ୍ଡା ୨-୧ରେ ଜଗଦୀଶ ମହାନ୍ତିଙ୍କ୍‌ୁ, ମିଶାଲ ସ୍ବାଇଁ ୨-୦ରେ ରାଜ୍ୟର ୧ ନମ୍ବର ଖେଳାଳି ନିଶାନ୍ତ ବିଶ୍ୱାଳଙ୍କୁ, ଜ୍ଞାନ ଦାସ ୨-୦ରେ ରାକେଶ ବାରିକଙ୍କୁ, ଉଦଭାଷ ମହାପାତ୍ର ୨-୧ରେ ନିଶି ପ୍ରକାଶଙ୍କୁ, ସମୀର ଅଲ୍ଲୀ ୨-୦ରେ ସିଦ୍ଧାନ୍ତ ଜେନାଙ୍କୁ, ରାକେଶ ବାରିକ ୨-୦ରେ ଯଯାତି ପଣ୍ଡାଙ୍କୁ, ମିଶାଲ ସ୍ବାଇଁ ୨-୧ରେ ନିଶି ପ୍ରକାଶଙ୍କୁ, ଚନ୍ଦ୍ର ମହାନ୍ତି ୨-୦ରେ ଗଡଓ୍ବିନ କୁଲୁଙ୍କୁ, ରାହୁଲ ନାଏକ ୨-୦ରେ ରଞ୍ଜିତ ପତିଙ୍କୁ, ଅମିୟ ନାଏକ ୨-୦ରେ ସିଦ୍ଧାନ୍ତ ବସ୍ତିଆଙ୍କୁ, ବିରାଜ ଦାସ ୨-୦ରେ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କୁ, ଅବିନାଶ ମହାପାତ୍ର ୨-୧ରେ ରାକେଶ ମହାନ୍ତିଙ୍କୁ, ଜିତେନ ଷଡଙ୍ଗୀ ୨-୦ରେ ତରୁଣ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କୁ, ରାକେଶ ମହାନ୍ତି ୨-୧ରେ ଶିବାଶିଷ ବିଶ୍ୱାଳଙ୍କୁ, ଅଜୟ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ୨-୧ରେ ସିଦ୍ଧାନ୍ତ ବସ୍ତିଆଙ୍କୁ, ସତ୍ୟଦୀପ୍‌ ଦାସ ୨-୧ରେ ସିଦ୍ଧାନ୍ତ ଜେନାଙ୍କୁ, ଗଡଓ୍ବିନ୍‌ କୁଲୁ ୨-୧ରେ ବିରାଜ ଦାସଙ୍କୁ ଓ ରାକେଶ ଆର. ପ୍ରଧାନ ୨-୧ରେ ଅମିୟ ନାୟକଙ୍କୁ ପରାସ୍ତ କରିଥିଲେ।

ହକି ଇଣ୍ଡିଆ ଜାତୀୟ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ରେ ନିଶାନ ଅମ୍ପାୟର

ହକି ଇଣ୍ଡିଆ ଜାତୀୟ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ରେ ନିଶାନ ଅମ୍ପାୟର

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୦ ।୪ (ପି.ଟି.)- ଓଡ଼ିଶାର ନିଶାନ ଜ୍ୟୋତି ମହାନ୍ତି ଆଗାମୀ ଅଷ୍ଟମ ହକି ଇଣ୍ଡିଆ ଜୁନିୟର ପୁରୁଷ ଜାତୀୟ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ (ବି’ ଓ ଏ’ ) ଡିଭିଜନ ପାଇଁ ଅମ୍ପାୟର ନିଯୁକ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏହି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ବି’ ଓ ଏ’ ଡିଭିଜନ ଭୋପାଳରେ ଯଥାକ୍ରମେ ଏପ୍ରିଲ ୨୧ରୁ ୨୮ ତାରିଖ ଓ ଏପ୍ରିଲ ୨୬ରୁ ମେ ୬ ତାରିଖ ମଧ୍ୟରେ ଆୟୋଜନ ହେବ। ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ଅଷ୍ଟମ ହକି ଇଣ୍ଡିଆ ସିନିୟର ମହିଳା ଜାତୀୟ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ ଏ’ ଓ ବି’ ଡିଭିଜନରେ ନିଶାନ ଅମ୍ପାୟର ହିସାବରେ ସଫଳତାର ସହ ମ୍ୟାଚ ପରିଚାଳନା କରିଥିଲେ। ଏହି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ରାଞ୍ଚିରେ ଜାନୁୟାରୀ ୨୬ରୁ ପେବୃୟାରୀ ୧୧ ତାରିଖ ମଧ୍ୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ପୁରୁଷ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ ପାଇଁ ଅମ୍ପାୟର ନିଯୁକ୍ତ ହୋଇଥିବାରୁ ହକି ଓଡ଼ିଶା ସମ୍ପାଦକ ପ୍ରତାପ ଶତପଥୀ ନିଶାନଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇଛନ୍ତି। ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ନିଶାନଙ୍କୁ ହକି ଇଣ୍ଡିଆ ବିଭିନ୍ନ ଜାତୀୟ ତଥା ଆନ୍ତର୍ଜାତିକ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ଅମ୍ପାୟର ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତ କରିଥିଲା।