ଖେଳ |

କୋରିଆକୁ ଟକ୍କର ଦେଲା ଇଷ୍ଟକୋଷ୍ଟ

କୋରିଆକୁ ଟକ୍କର ଦେଲା ଇଷ୍ଟକୋଷ୍ଟ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୬।୧୧(କ୍ରୀଡ଼ା ପ୍ରତିନିଧି)-

କଳିଙ୍ଗ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆ ଓ ଇଷ୍ଟକୋଷ୍ଟ ରେଲଓ୍ବେ ମଧ୍ୟରେ ବନ୍ଧୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ହକି ମ୍ୟାଚ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ତାରକା ଖଚିତ କୋରିଆକୁ କଡ଼ା ଟକ୍କର ଦେଇଛି ଇଷ୍ଟକୋଷ୍ଟ। ମ୍ୟାଚକୁ ୩-୩ରେ ଡ୍ର ରଖି ଇଷ୍ଟକୋଷ୍ଟ ରେଲଓ୍ବେ ଦଳ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ସଫଳତା ହାସଲ କରିଛି। ମ୍ୟାଚର ୧୬ତମ ମିନିଟରେ ଇଷ୍ଟକୋଷ୍ଟକୁ ଏକ ପେନାଲ୍ଟି କର୍ନର ମିଳିଥିଲା। ଏହାକୁ ଗୋଲରେ ପରିଣତ କରି ନୀଲମ ଖେସ୍‌ ଦଳକୁ ୧-୦ ଗୋଲରେ ଅଗ୍ରଣୀ କରାଇଥିଲେ। ପ୍ରଥମାର୍ଦ୍ଧ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ଇଷ୍ଟକୋଷ୍ଟ ରେଲଓ୍ବେ ଦଳ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ବିସ୍ତାର କରି ଖେଳିଥିଲା। ଦ୍ୱିତୀୟାର୍ଦ୍ଧ ଆରମ୍ଭରେ ଗୋଲଟି ପରିଶୋଧ କରି ମ୍ୟାଚକୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିଥିଲା କୋରିଆ। ୩୭ତମ ମିନିଟରେ ଲୀ ସିଉଙ୍ଗହୁନ୍‌ ଫିଲ୍ଡ ଗୋଲ ମାଧ୍ୟମରେ ମ୍ୟାଚକୁ ୧-୧ ସ୍ଥିତିକୁ ନେଇଆସିଥିଲେ। ୪୩ତମ ମିନିଟରେ କିମ୍‌ ହ୍ୟୁଙ୍ଗଜିନ ପେନାଲ୍ଟି କର୍ନରକୁ ଗୋଲରେ ପରିଣତ କରି କୋରିଆକୁ ୨-୧ରେ ଅଗ୍ରଣୀ କରାଇଥିଲେ। ୪୭ତମ ମିନିଟରେ ଆଉ ଏକ ପେନାଲ୍ଟି କର୍ନରରୁ ଗୋଲ ଦେଇ ଜାଙ୍ଗ ଜଙ୍ଗୟୁନ ଅଗ୍ରଣୀ ବ୍ୟବଧାନକୁ ୩-୧ରେ ପହଞ୍ଚାଇଥିଲେ। ତେବେ ଶେଷଭାଗରେ ଚମତ୍କାର ଖେଳିଥିଲା ଇଷ୍ଟକୋଷ୍ଟ ରେଲଓ୍ବେ। ୫୧ତମ ମିନିଟରେ ଦଳକୁ ମିଳିଥିବା ପେନାଲ୍ଟି କର୍ନରକୁ ଗୋଲରେ ପରିଣତ କରି ସୁମନ କୁଜୁର କୋରିଆର ଅଗ୍ରଣୀ ବ୍ୟବଧାନକୁ ହ୍ରାସ କରିଥିଲେ। ୫୫ତମ ମିନିଟରେ ଆଉ ଏକ ପେନାଲ୍ଟି କର୍ନରରୁ ଗୋଲ ସ୍କୋର କରି ସୁମନ ମ୍ୟାଚକୁ ୩-୩ ସ୍ଥିତିକୁ ନେଇଆସିଥିଲେ।
ସିଉଙ୍ଗହୁନ୍‌ ଆହତ:
ମ୍ୟାଚ ଶେଷ ହେବା ପାଇଁ ୨ ମିନିଟ ବାକିଥିବାବେଳେ ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆ ଖେଳାଳି ଲୀ ସିଉଙ୍ଗହୁନ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ। ତାଙ୍କ କାନ ପାଖ ଗାଲରେ ବଲ୍‌ ବାଜିଥିଲା। ସଙ୍ଗେସଙ୍ଗେ ତାଙ୍କୁ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଯୋଗେ ଡାକ୍ତରଖାନା ନିଆଯାଇଥିଲା। ଚିକିତ୍ସା ପରେ ସେ ସୁସ୍ଥଥିବା ଜଣାଯାଇଛି।
ଅଭିଜ୍ଞତା ମିଳିଲା: ଆନନ୍ଦ
କୋରିଆ ପରି ଏକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଦଳ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳିବାରେ ବହୁ ଅଭିଜ୍ଞତା ମିଳିଲା। ଆମେ ଏହି ଦଳକୁ କଡ଼ା ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ଦେଇଥିଲୁ। ମ୍ୟାଚ ଜିତିବୁ ବୋଲି ମଧ୍ୟ ଆଶା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା। ମ୍ୟାଚ ଡ୍ରରେ ଶେଷ ହୋଇଥିଲେ ହେଁ ଫଳାଫଳରେ ଆମେ ଖୁସି ଅଛୁ। ଦ୍ୱିତୀୟ ମ୍ୟାଚରେ ଆମେ ବିଜୟୀ ହେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବୁ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଇଷ୍ଟକୋଷ୍ଟ ରେଲଓ୍ବେର ଆନନ୍ଦ ତିର୍କୀ।

All Right Reserved By

ଖେଳ |

ମଙ୍ଗୋଲିଆ ବକ୍ସିଂରେ ୪ ପଦକ ନିଶ୍ଚିତ କଲେ ଭାରତୀୟ ବକ୍ସର

ମଙ୍ଗୋଲିଆ ବକ୍ସିଂରେ ୪ ପଦକ ନିଶ୍ଚିତ କଲେ ଭାରତୀୟ ବକ୍ସର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୧।୬(ପି.ଟି.)- ମଙ୍ଗୋଲିଆରେ ଚାଲିଥିବା ଉଲାନବାତର କପ୍‌ ବକ୍ସିଂ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ୪ଟି ପଦକ ନିଶ୍ଚିତ କରିଛି। ବିଶ୍ୱ ଓ ଏସିଆନ ଗେମ୍ସ ରୌପ୍ୟ ପଦକ ବିଜୟିନୀ ସୋନିଆ ଲାଥରଙ୍କ (୫୭ କିଗ୍ରା) ସମେତ ଲଭଲିନା ବୋରଗୋହିନ (୬୯ କିଗ୍ରା), ହିମାଂଶୁ ଶର୍ମା (୪୯ କିଗ୍ରା) ଓ ଆଶିଷ (୬୪ କିଗ୍ରା) ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରି ଭାରତ ପାଇଁ ବ୍ରୋଞ୍ଜ ପଦକ ନିଶ୍ଚିତ କରିଛନ୍ତି।

ଶ୍ରୀକାନ୍ତ, ପ୍ରଣୟଙ୍କ ର଼୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗରେ ଅବନତି

ଶ୍ରୀକାନ୍ତ, ପ୍ରଣୟଙ୍କ ର଼୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗରେ ଅବନତି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୧।୬(ପି.ଟି.)- ଓ୍ବାଲର୍‌ଡ ବ୍ୟାଡ୍‌ମିଣ୍ଟନ ଫେଡେରେଶନ ପକ୍ଷରୁ ଗୁରୁବାର ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିବା ର଼୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ ତାଲିକାରେ ଦୁଇ ଭାରତୀୟ ସଟ୍‌ଲର କିଡାମ୍ବୀ ଶ୍ରୀକାନ୍ତ ଓ ଏଚ୍‌.ଏସ୍‌. ପ୍ରଣୟଙ୍କ ମାନ୍ୟତାରେ ଅବନତି ଘଟିଛି। ଶ୍ରୀକାନ୍ତ ୩ଟି ଓ ପ୍ରଣୟ ୫ଟି ସ୍ଥାନ ହରାଇ ଯଥାକ୍ରମେ ସପ୍ତମ ଓ ତ୍ରୟୋଦଶ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛନ୍ତି। ରାଜ୍ୟଗୋଷ୍ଠୀ କ୍ରୀଡ଼ାରେ ରୌପ୍ୟ ପଦକ ଜିତିଥିବା ଶ୍ରୀକାନ୍ତ ଶେଷଥର ପାଇଁ ଏପ୍ରିଲରେ ଏସିଆନ ଗେମ୍ସରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ।

ଜିମ୍ବାଓ୍ବେ ଦଳରୁ ଟେଲର, କ୍ରିମର ବାଦ୍‌

ଜିମ୍ବାଓ୍ବେ ଦଳରୁ ଟେଲର, କ୍ରିମର ବାଦ୍‌

ହରାରେ,୨୧।୬- ଆସନ୍ତା ୧ ତାରିଖରୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଓ ପାକିସ୍ତାନ ଦଳକୁ ନେଇ ଖେଳାଯିବାକୁ ଥିବା ତ୍ରିରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଟି୨୦ ସିରିଜ୍‌ ପାଇଁ ୨୨ ଜଣିଆ ଜିମ୍ବାଓ୍ବେ ଦଳ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି। ଏହି ଦଳରୁ ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ବ୍ରେଣ୍ଡନ ଟେଲର ଓ ଗ୍ରେମ କ୍ରିମରଙ୍କୁ ବାଦ୍‌ ଦିଆଯାଇଛି।

ବନ୍ଧୁକ ଲାଇସେନ୍ସ ପାଇଁ ସାକ୍ଷୀଙ୍କ ଆବେଦନ

ବନ୍ଧୁକ ଲାଇସେନ୍ସ ପାଇଁ ସାକ୍ଷୀଙ୍କ ଆବେଦନ

ରାଞ୍ଚତ୍,୨୧।୬- ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଅଧିନାୟକ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନୀଙ୍କ ପତ୍ନୀ ସାକ୍ଷୀ ଧୋନୀ ରାଞ୍ଚତ୍ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନଠାରେ ବନ୍ଧୁକ ଲାଇସେନ୍ସ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିଛନ୍ତି। ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ମୁତାବକ ସାକ୍ଷୀ ପ୍ରାୟ ସମୟ ରାଞ୍ଚତ୍ରେ ଏକା ରହୁଛନ୍ତି। ଏଣୁ ନିଜ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ସେ ପିସ୍ତଲ ବା ରିଭଲ୍‌ଭର ଲାଇସେନ୍ସ ପାଇଁ ଆବେନ କରିଛନ୍ତି।

ନେମାରଙ୍କ ଖେଳିବା ନିଶ୍ଚିତ

ନେମାରଙ୍କ ଖେଳିବା ନିଶ୍ଚିତ

ସୋଚି(ରୁଷିଆ),୨୧।୬(ପି.ଟି.)- ବ୍ରାଜିଲ ଷ୍ଟାର ଖେଳାଳି ନେମାର ଏବେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ଫିଟ୍‌। ସେ ଆସନ୍ତା ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଖେଳିବେ ବୋଲି ବ୍ରାଜିଲ ଫୁଟ୍‌ବଲ କନଫେଡେରେଶନ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି। ସେ ମଙ୍ଗଳବାର ଅଭ୍ୟାସ ସେସନରେ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ। ପରେ ସେ ଆଉ ଅଭ୍ୟାସ ସେସନରେ ଯୋଗଦେଇ ନ ଥିଲେ।

ଜର୍ମାନୀ ବକ୍ସିଂ: ଅମିତ, ଗୌରବଙ୍କ ପଦକ ନିଶ୍ଚିତ

ଜର୍ମାନୀ ବକ୍ସିଂ: ଅମିତ, ଗୌରବଙ୍କ ପଦକ ନିଶ୍ଚିତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୧।୬(ପି.ଟି.)- ରାଜ୍ୟଗୋଷ୍ଠୀ କ୍ରୀଡ଼ା ପଦକଧାରୀ ଭାରତୀୟ ବକ୍ସର ଅମିତ ପାଙ୍ଘଲ (୪୯ କିଗ୍ରା) ଓ ଗୌରବ ସୋଲାଙ୍କି ଜର୍ମାନୀର ହାଲେଠାରେ ଚାଲିଥିବା କେମିଷ୍ଟ୍ରି ବକ୍ସିଂ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ପଦକ ନିଶ୍ଚିତ କରିଛନ୍ତି।

କୋଷ୍ଟାଙ୍କ ଗୋଲରେ ସ୍ପେନ୍‌ ବିଜୟୀ

କୋଷ୍ଟାଙ୍କ ଗୋଲରେ ସ୍ପେନ୍‌ ବିଜୟୀ

କାଜାନ, ୨୧।୬(ପି.ଟି.)- ଚଳିତ ଫିଫା ବିଶ୍ୱକପ୍‌ର ସପ୍ତମ ଦିନର ତୃତୀୟ ତଥା ଅନ୍ତିମ ମ୍ୟାଚରେ ସ୍ପେନ୍‌ ୧-୦ ଗୋଲରେ ଏସୀୟ ଦେଶ ଇରାନ୍‌କୁ ପରାସ୍ତ କରିଛି। ବୁଧବାର ସ୍ଥାନୀୟ କାଜାନ ଏରିନାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି ଗ୍ରୁପ୍‌ ବି’ ଦ୍ୱିତୀୟ ରାଉଣ୍ଡ ମ୍ୟାଚର ପ୍ରଥମାର୍ଦ୍ଧରେ ଉଭୟ ଦଳ ମଧ୍ୟରେ କଡ଼ା ସଂଘର୍ଷ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା।

ସାଉଥ୍‌ ଏସିଆନ ସିପକଟାକ୍ର ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌

ସାଉଥ୍‌ ଏସିଆନ ସିପକଟାକ୍ର ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌

କଟକ ଅଫିସ, ୨୧ା୬- ନେପାଳର କାଠମାଣ୍ଡୁ ଠାରେ ଜୁନ ୨୨ରୁ ୨୪ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୩ୟ ସାଉଥ୍‌ ଏସିଆନ ସିପକଟାକ୍ର ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ । ଉକ୍ତ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ ନିମନ୍ତେ ଘୋଷିତ ଭାରତୀୟ ମହିଳା ଦଳରେ ଓଡ଼ିଶାର ୩ଜଣ ଖେଳାଳି ସ୍ଥାନ ପାଇଛନ୍ତି ।

ଜାତୀୟ ଆକ୍ବାଟିକ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ରେ କଟକର ୪

ଜାତୀୟ ଆକ୍ବାଟିକ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ରେ କଟକର ୪

କଟକ ଅଫିସ, ୨୧ା୬- ପୁଣେଠାରେ ଜୁନ୍‌ ୨୪ରୁ ୨୯ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୩୫ତମ ଗ୍ଲେନମାର୍କ ସବଜୁନିୟର ଜାତୀୟ ଆକ୍ବାଟିକ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ । ଉକ୍ତ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ କଟକ ଜିଲାର ୪ଜଣ ଖେଳାଳି ଅଂଶ ଗ୍ରହଣ କରିବେ । ଏମାନେ ହେଲେ ଅରୋଜିତ ଚମ୍ପତ୍ତିରାୟ, ଅର୍ପିତା ସାମଲ, ମେହରିନ ଆରିଫ୍‌ ଓ ପ୍ରିୟାଶା ରାୟ ।

ରୁଷିଆ-୩, ଇଜିପ୍ଟ-୧

ମଙ୍ଗଳବାର ରୁଷିଆ ଓ ଇଜିପ୍ଟ ମ୍ୟାଚ ଆରମ୍ଭରୁ ବେଶ୍‌ ସଂଘର୍ଷପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଥିଲା। ଉଭୟ ଦଳ ଗୋଲ ଦେବାପାଇଁ କେତେକ ସୁଯୋଗ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ ହେଁ ପ୍ରଥମାର୍ଦ୍ଧ ଗୋଲଶୂନ୍ୟ ରହିଥିଲା। ଦ୍ୱିତୀୟାର୍ଦ୍ଧରେ ଭିନ୍ନଖେଳ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ୪୭ତମ ମିନିଟରେ ଇଜିପ୍ଟ ପାଇଁ ଖରାପ ସମୟ ଆସିଥିଲା।

ପ୍ରି-କ୍ୱାର୍ଟରରେ ରୁଷିଆ, ଉରୁଗୁଏ

ପ୍ରି-କ୍ୱାର୍ଟରରେ ରୁଷିଆ, ଉରୁଗୁଏ

ରୋସ୍ତୋଭ, ୨୧।୬- ଗ୍ରୁପ ‘ଏ’ରୁ ଆୟୋଜକ ରୁଷିଆ ଓ ପୂର୍ବତନ ଚାମ୍ପିୟନ ଉରୁଗୁଏ ଚଳିତ ଫିଫା ବିଶ୍ୱକପର ପ୍ରି-କ୍ୱାର୍ଟର ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛନ୍ତି। ଉଭୟ ଦଳ ୨ଟି ଲେଖାଏ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିଥିବାବେଳେ ଡବଲ ବିଜୟ ସହ ନକ୍‌ଆଉଟରେ ପହଞ୍ଚତ୍ଛନ୍ତି।

ନିର୍ଣ୍ଣାୟକ ଭୂମିକାରେ ଭିଏଆର, ଫ୍ରି କିକ୍‌

ନିର୍ଣ୍ଣାୟକ ଭୂମିକାରେ ଭିଏଆର, ଫ୍ରି କିକ୍‌

ୟେକାଟେରିନାବର୍ଗ, ୨୧।୬(ଏ.ଏଫ୍‌.ପି.)- ଚଳିତ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ପ୍ରାୟ ସବୁ ଦଳ ଗୋଟିଏ ଲେଖାଏ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଖେଳି ସାରିଛନ୍ତି। ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଭିଡିଓ ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ ରେଫରି (ଭିଏଆର) ଓ ଫ୍ରି କିକ୍‌ ବା କର୍ନର (ସେଟ ପିସେସ୍‌) ବିଭିନ୍ନ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ନିର୍ଣ୍ଣାୟକ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଛି।

Model This Week

ପ୍ରଭାତ