ବାଣିଜ୍ୟ |

ମାର୍ଚ୍ଚରୁ ସବ୍ସିଡି ବନ୍ଦ

ମାର୍ଚ୍ଚରୁ ସବ୍ସିଡି ବନ୍ଦ
  ନୂଅାଦିଲ୍ଲୀ,୧ା୮(ପି.ଟି.)-ଏଲ୍ପିଜି ସବ୍ସିଡି ପାଉଥତ୍ବା ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କ ଲାଗି ଦୁଃଖ ଖବର ଅାସନ୍ତା ମାର୍ଚ୍ଚରୁ ଏହି ଇନ୍ଧନ ଉପରେ ଅାଉ ରିହାତି ମିଳିବ ନାହିଁ ଦେଶର ପ୍ରତି ପରିବାରକୁ ରନ୍ଧନ ଗ୍ୟାସ ଯୋଗାଇବା ଅାଳରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳା ଯୋଜନା ଜରିଅାରେ ଗରିବ ମହିଳାମାନଙ୍କୁ  ପ୍ରଥମେ ମାଗଣା ଏଲ୍ପିଜି ସଂଯୋଗ ଦେଇ ଏବେ ସେମାନଙ୍କ ମୁଣ୍ଡରେ ବୋଝ ଲଦିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଏହି ଇନ୍ଧନ ଉପରେ ସମସ୍ତ ସବ୍ସିଡିକୁ ଅାସନ୍ତା ବର୍ଷ ମାର୍ଚ୍ଚ ସୁଦ୍ଧା ହଟାଇଦେବା ପାଇଁ ରଣକୌଶଳ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇସାରିଛି ଉକ୍ତ ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ମାସକୁ ମାସ ସବ୍ସିଡିଯୁକ୍ତ ରନ୍ଧନ ଗ୍ୟାସ ଦରରେ ସିଲିଣ୍ଡର(୧୪.୫ କିଲୋଗ୍ରାମ ବିଶିଷ୍ଟ) ପିଛା ୪ ଟଙ୍କା ବୃଦ୍ଧି ଘଟିବ ୨୦୧୭, ଜୁନ୍ ୧ରୁ ପିଛିଲା ଭାବେ ଏହାକୁ କାଯର୍ୟକାରୀ କରାଯିବ ଏହା ବାଦ୍ ଭାଟ୍ ଲାଗୁ ହେବ ଏ ନେଇ ରାଷ୍ଟ୍ରାୟତ୍ତ ତୈଳ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକୁ ସରକାର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥତ୍ବା ପେଟ୍ରୋଲିୟମ୍ ମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ ସୋମବାର ଲୋକ ସଭାରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ତେବେ ଅନ୍ୟ ସବ୍ସିଡିଯୁକ୍ତ ସିଲିଣ୍ଡର(୫ କିଲୋଗ୍ରାମ) ଦର ମଧ୍ୟ ଉକ୍ତ ଅନୁପାତରେ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ବୃଦ୍ଧି କରିବେ ବୋଲି ପ୍ରଧାନ କହିଛନ୍ତି ସବ୍ସିଡି ବିଲ୍ କମାଇବା ଅାଳରେ ନିଅାଯାଇଥତ୍ବା ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ଦ୍ୱାରା ସାଧାରଣ ଖାଉଟିଙ୍କ ମୁଣ୍ଡରେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ଚଡକ ପଡିବ ପୂର୍ବରୁ ସରକାର ଇଣ୍ଡିଅାନ୍ ଅଏଲ୍, ଭାରତ ପେଟ୍ରୋଲିୟମ୍ ଏବଂ ହିନ୍ଦୁସ୍ତାନ ପେଟ୍ରୋଲିୟମ୍କୁ ସିଲିଣ୍ଡର ପିଛା ସବ୍ସିଡିଯୁକ୍ତ ଘରୋଇ ଏଲ୍ପିଜି ଦରରେ ମାସକୁ ୨ ଟଙ୍କା ବୃଦ୍ଧି କରିବା ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥତ୍ଲେ ଏହା ବାଦ୍ ଭାଟ୍ ଲାଗୁ କରିବା ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ରହିଥତ୍ଲା ଉକ୍ତ ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ଗତବର୍ଷ ଜୁଲାଇ ୧ରୁ କାଯର୍ୟକାରୀ କରାଯାଇଥତ୍ଲା ସେବେଠାରୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ମଧ୍ୟରେ ତୈଳ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ୧୦ ଥର ଏଥତ୍ରେ ବୃଦ୍ଧି ଘଟାଇଛନ୍ତି ଅନ୍ତିମ ଥର ପାଇଁ ଗତ ଜୁଲାଇରେ ସବ୍ସିଡି ଏଲ୍ପିଜି ଦରରେ ବଡ ଧରଣର ବୃଦ୍ଧି ଘଟିଥତ୍ଲା ସିଲିଣ୍ଡର ପିଛା କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ଏଥତ୍ରେ ୩୨ ଟଙ୍କା  ବୃଦ୍ଧି ଘଟାଇଥତ୍ଲେ  ଦେଶରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପାଖାପାଖତ୍ ୧୮ କୋଟି ୧୧ ଲକ୍ଷ ସବ୍ସିଡି ଏଲ୍ପିଜି ଉପଭୋକ୍ତା ଅଛନ୍ତି ଏଥତ୍ମଧ୍ୟରୁ ୨.୫ କୋଟି ଗରିବ ମହିଳା ରହିଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନଙ୍କୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳା ଯୋଜନା ଅଧୀନରେ ମାଗଣା ଏଲ୍ପିଜି ସଂଯୋଗ ଯୋଗାଇ ଦିଅାଯାଇଛି ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ସମ୍ପ୍ରତି ପ୍ରତି ପରିବାରକୁ ବର୍ଷକୁ ୧୨ଟି ସବ୍ସିଡି ସିଲିଣ୍ଡର ଯୋଗାଇ ଦିଅାଯାଉଛି  ନୂଅାଦିଲ୍ଲୀ,୧ା୮(ପି.ଟି.)-ଏଲ୍ପିଜି ସବ୍ସିଡି ପାଉଥତ୍ବା ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କ ଲାଗି ଦୁଃଖ ଖବର ଅାସନ୍ତା ମାର୍ଚ୍ଚରୁ ଏହି ଇନ୍ଧନ ଉପରେ ଅାଉ ରିହାତି ମିଳିବ ନାହିଁ ଦେଶର ପ୍ରତି ପରିବାରକୁ ରନ୍ଧନ ଗ୍ୟାସ ଯୋଗାଇବା ଅାଳରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳା ଯୋଜନା ଜରିଅାରେ ଗରିବ ମହିଳାମାନଙ୍କୁ  ପ୍ରଥମେ ମାଗଣା ଏଲ୍ପିଜି ସଂଯୋଗ ଦେଇ ଏବେ ସେମାନଙ୍କ ମୁଣ୍ଡରେ ବୋଝ ଲଦିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଏହି ଇନ୍ଧନ ଉପରେ ସମସ୍ତ ସବ୍ସିଡିକୁ ଅାସନ୍ତା ବର୍ଷ ମାର୍ଚ୍ଚ ସୁଦ୍ଧା ହଟାଇଦେବା ପାଇଁ ରଣକୌଶଳ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇସାରିଛି ଉକ୍ତ ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ମାସକୁ ମାସ ସବ୍ସିଡିଯୁକ୍ତ ରନ୍ଧନ ଗ୍ୟାସ ଦରରେ ସିଲିଣ୍ଡର(୧୪.୫ କିଲୋଗ୍ରାମ ବିଶିଷ୍ଟ) ପିଛା ୪ ଟଙ୍କା ବୃଦ୍ଧି ଘଟିବ ୨୦୧୭, ଜୁନ୍ ୧ରୁ ପିଛିଲା ଭାବେ ଏହାକୁ କାଯର୍ୟକାରୀ କରାଯିବ ଏହା ବାଦ୍ ଭାଟ୍ ଲାଗୁ ହେବ ଏ ନେଇ ରାଷ୍ଟ୍ରାୟତ୍ତ ତୈଳ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକୁ ସରକାର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥତ୍ବା ପେଟ୍ରୋଲିୟମ୍ ମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ ସୋମବାର ଲୋକ ସଭାରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ତେବେ ଅନ୍ୟ ସବ୍ସିଡିଯୁକ୍ତ ସିଲିଣ୍ଡର(୫ କିଲୋଗ୍ରାମ) ଦର ମଧ୍ୟ ଉକ୍ତ ଅନୁପାତରେ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ବୃଦ୍ଧି କରିବେ ବୋଲି ପ୍ରଧାନ କହିଛନ୍ତି ସବ୍ସିଡି ବିଲ୍ କମାଇବା ଅାଳରେ ନିଅାଯାଇଥତ୍ବା ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ଦ୍ୱାରା ସାଧାରଣ ଖାଉଟିଙ୍କ ମୁଣ୍ଡରେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ଚଡକ ପଡିବପୂର୍ବରୁ ସରକାର ଇଣ୍ଡିଅାନ୍ ଅଏଲ୍, ଭାରତ ପେଟ୍ରୋଲିୟମ୍ ଏବଂ ହିନ୍ଦୁସ୍ତାନ ପେଟ୍ରୋଲିୟମ୍କୁ ସିଲିଣ୍ଡର ପିଛା ସବ୍ସିଡିଯୁକ୍ତ ଘରୋଇ ଏଲ୍ପିଜି ଦରରେ ମାସକୁ ୨ ଟଙ୍କା ବୃଦ୍ଧି କରିବା ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥତ୍ଲେ ଏହା ବାଦ୍ ଭାଟ୍ ଲାଗୁ କରିବା ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ରହିଥତ୍ଲା ଉକ୍ତ ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ଗତବର୍ଷ ଜୁଲାଇ ୧ରୁ କାଯର୍ୟକାରୀ କରାଯାଇଥତ୍ଲା ସେବେଠାରୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ମଧ୍ୟରେ ତୈଳ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ୧୦ ଥର ଏଥତ୍ରେ ବୃଦ୍ଧି ଘଟାଇଛନ୍ତି ଅନ୍ତିମ ଥର ପାଇଁ ଗତ ଜୁଲାଇରେ ସବ୍ସିଡି ଏଲ୍ପିଜି ଦରରେ ବଡ ଧରଣର ବୃଦ୍ଧି ଘଟିଥତ୍ଲା ସିଲିଣ୍ଡର ପିଛା କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ଏଥତ୍ରେ ୩୨ ଟଙ୍କା ବୃଦ୍ଧି ଘଟାଇଥତ୍ଲେ  ଦେଶରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପାଖାପାଖତ୍ ୧୮ କୋଟି ୧୧ ଲକ୍ଷ ସବ୍ସିଡି ଏଲ୍ପିଜି ଉପଭୋକ୍ତା ଅଛନ୍ତି ଏଥତ୍ମଧ୍ୟରୁ ୨.୫ କୋଟି ଗରିବ ମହିଳା ରହିଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନଙ୍କୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳା ଯୋଜନା ଅଧୀନରେ ମାଗଣା ଏଲ୍ପିଜି ସଂଯୋଗ ଯୋଗାଇ ଦିଅାଯାଇଛିସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ସମ୍ପ୍ରତି ପ୍ରତି ପରିବାରକୁ ବର୍ଷକୁ ୧୨ଟି ସବ୍ସିଡି ସିଲିଣ୍ଡର ଯୋଗାଇ ଦିଅାଯାଉଛି   
All Right Reserved By

ବାଣିଜ୍ୟ |

ବଜାରରେ କମୁଛି ନଗଦ

ବଜାରରେ କମୁଛି ନଗଦ

ମୁମ୍ବାଇ,୨୫ା୯: ବିମୁଦ୍ରୀକରଣ ପରେ ନଗଦ ଅର୍ଥର ପ୍ରବାହ ବହୁଗୁଣିତ ହୋଇଥିଲା। ଯେତିକି ଟଙ୍କା ବ୍ୟାଙ୍କକୁ ଫେରିଥିଲା ତା’ର ୯୯.୯ ପ୍ରତିଶତ ପୁନର୍ବାର ବଜାରରେ ପ୍ରଚଳନ ହୋଇସାରିଥିଲା। 

୧୫% ଅଧିକ ବେଗରେ ଗଡିବ ଭାରତୀୟ ରେଳ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୫-୯
 ଭାରତୀୟ ରେଳପଥ ଏହାର ସମସ୍ତ ନେଟ୍‌ଓ୍ବର୍କକୁ ବିଦ୍ୟୁତୀକରଣ କରିବ। ଅର୍ଥାତ୍‌  ଡିଜେଲ ପରିବର୍ତ୍ତେ ସବୁ ଟ୍ରେନ୍‌  ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ରେ ଚାଲିବ। 

୯୦ ଟଙ୍କା ଅତିକ୍ରମ କଲା ପେଟ୍ରୋଲ ଦର

୯୦ ଟଙ୍କା ଅତିକ୍ରମ କଲା ପେଟ୍ରୋଲ ଦର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୫ା୯(ପି.ଟି.)
ଆଉ ୧୦ ଟଙ୍କା ବଢିଲେ ଦେଶରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଦର ୧୦୦ ଟଙ୍କା ଅତିକ୍ରମ କରିଯିବ।  ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ମୁମ୍ବାଇ ସହରରେ ସୋମବାର ପେଟ୍ରୋଲ ଲିଟର ପିଛା ଦର ୯୦ ଟଙ୍କା ଅତିକ୍ରମ କରି ଯାଇଛି। 

ଆଇଟି ଶିଳ୍ପରେ ୫୦% କର୍ମଚାରୀ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ

ଆଇଟି ଶିଳ୍ପରେ ୫୦% କର୍ମଚାରୀ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ

କୋଲକାତା,୨୫-୯
 ଭାରତରେ ସୂଚନା ଓ ପ୍ରଯୁକ୍ତି(ଆଇଟି) ଶିଳ୍ପରେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଘଣ୍ଟାକୁ କର୍ମଚାରୀମାନେ ୩୧୭ ଟଙ୍କାରୁ ଅଧିକ ଦରମା ପାଉଛନ୍ତି। ଏହା ଅନ୍ୟ ସମସ୍ତ ପ୍ରମୁଖ କ୍ଷେତ୍ରଠାରୁ ଅଧିକ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଏ କ୍ଷେତ୍ରର କର୍ମଚାରୀମାନେ ଏହି ଦରମାକୁ ନେଇ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ନୁହନ୍ତି। 

ଭାରତରେ ପୁରୁଷମାନେ ବେଶି ମୋବାଇଲ୍‌ ବ୍ୟବହାର କରୁଛନ୍ତି

ଭାରତରେ ପୁରୁଷମାନେ ବେଶି ମୋବାଇଲ୍‌ ବ୍ୟବହାର କରୁଛନ୍ତି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୪-୯(ପି.ଟି.):  ଭାରତରେ ନାରୀମାନଙ୍କ ତୁଳନାରେ ପୁରୁଷମାନେ ଅଧିକ ସଂଖ୍ୟାରେ ମୋବାଇଲ୍‌ ଫୋନ୍‌ ବ୍ୟବହାର କରୁଛନ୍ତି। ଚଳିତ ବର୍ଷ ମାର୍ଚ୍ଚ ସୁଦ୍ଧା ଟେଲିକମ୍ୟୁନିକେଶନ ବିଭାଗ ଯେଉଁ ତଥ୍ୟ ଦେଇଛି ସେଥିରୁ ଜଣାପଡିଛି, ଦେଶରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପ୍ରାୟ ୯୯ କୋଟି ମୋବାଇଲ୍‌ ଉପଭୋକ୍ତା ଅଛନ୍ତି। 

”ମୋଦି କେୟାର ନୁହେଁ ଦରିଦ୍ର ନାରାୟଣ ସେବା“

”ମୋଦି କେୟାର ନୁହେଁ ଦରିଦ୍ର ନାରାୟଣ ସେବା“

ରାଞ୍ଚତ୍,୨୪-୯: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ରବିବାର ଏଠାରେ ବିଶ୍ୱର ସର୍ବବୃହତ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସେବା ଯୋଗାଣକାରୀ ଯୋଜନା ଆୟୁଷ୍ମାନ ଭାରତର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଜନ ଆରୋଗ୍ୟ ଯୋଜନା(ପିଏମ୍‌ଜେଏଓ୍ବାଇ) ନାମରେ ନାମିତ ଏହି ଫ୍ଲାଗଶିପ୍‌ ସ୍କିମ୍‌ ଜରିଆରେ ସହରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ 

ଟଙ୍କାକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖି ଆମଦାନୀ ଉପରେ କଟକଣା ଲଗାଯିବ: ଗର୍ଗ

ଟଙ୍କାକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖି ଆମଦାନୀ ଉପରେ କଟକଣା ଲଗାଯିବ: ଗର୍ଗ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୪-୯: କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଅଣ-ଜରୁରୀ ସାମଗ୍ରୀର ଆମଦାନୀରେ କଟକଣା ଲଗାଇବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ଏଥିପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକ ପଦକ୍ଷେପ ବିଭିନ୍ନ ବିକଳ୍ପ ଉପରେ ବିଚାର ଚାଲିଛି ବୋଲି ଅର୍ଥନୈତିକ ବ୍ୟାପାର ସଚିବ ସୁଭାଷ ଚନ୍ଦ୍ର ଗର୍ଗ କହିଛନ୍ତି। ଡଲାର ବିନିମୟରେ ଟଙ୍କାର ମୂଲ୍ୟକୁ 

୯ ରାଷ୍ଟ୍ରାୟତ୍ତ ଉଦ୍ୟୋଗର ସମ୍ପତ୍ତି ବିକିବେ ସରକାର

୯ ରାଷ୍ଟ୍ରାୟତ୍ତ ଉଦ୍ୟୋଗର ସମ୍ପତ୍ତି ବିକିବେ ସରକାର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୪-୯: କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ୯ ରାଷ୍ଟ୍ରାୟତ୍ତ ଉଦ୍ୟୋଗର ସମ୍ପତ୍ତି ବିକ୍ରି କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କର ଜମି ଓ ଅନ୍ୟ ସମ୍ପତ୍ତିକୁ ବିକ୍ରି କରାଯିବ। ମୋଟ୍‌ ୨୪ ଉଦ୍ୟୋଗକୁ ରଣନୈତିକ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ ବିକ୍ରି କରାଯିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି।

ଏମ୍‌ଏସପି ବୃଦ୍ଧିରୁ ସୁନା ଚାହିଦା ୨୫% ବଢ଼ିବ

ଏମ୍‌ଏସପି ବୃଦ୍ଧିରୁ ସୁନା ଚାହିଦା ୨୫% ବଢ଼ିବ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୪-୯: ଚାଷୀଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ ଉତ୍ପାଦିତ ଫସଲର ଅଧିକ ମୂଲ୍ୟ ଦେବା ଲକ୍ଷ୍ୟରେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଏହାର ସର୍ବନିମ୍ନ ସହାୟକ ମୂଲ୍ୟ(ଏମ୍‌ଏସ୍‌ପି) ବୃଦ୍ଧି କରିଛନ୍ତି। ଏହି କାରଣରୁ ଚଳିତ ବର୍ଷର ଦ୍ୱିତୀୟାର୍ଦ୍ଧରେ ସୁନା ଚାହିଦା ପ୍ରାୟ ୨୫% ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ ବୋଲି ଏକ ରିପୋର୍ଟ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି।

କୋମଲ ଲାହିରୀ ହ୍ବାଟ୍ସଆପ୍‌ର ଭାରତ ଲାଗି ଗ୍ରିଭାନ୍ସ ଅଫିସର

କୋମଲ ଲାହିରୀ ହ୍ବାଟ୍ସଆପ୍‌ର ଭାରତ ଲାଗି ଗ୍ରିଭାନ୍ସ ଅଫିସର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୪-୯: ଶେଷରେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଚାପ ଆଗରେ ମୁଣ୍ଡ ନୁଆଇ ହ୍ବାଟ୍ସଆପ୍‌ କୋମଲ ଲାହିରୀଙ୍କୁ ଭାରତ ଲାଗି ଏହାର ଗ୍ରିଭାନ୍ସ ଅଫିସର ନିଯୁକ୍ତ କରିଛି। ମିଥ୍ୟା ବାର୍ତ୍ତାକୁ ରୋକିବା ଲାଗି ପଦକ୍ଷେପ ନେଉ ବୋଲି କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଦାବି କରିବା ପରେ ଫେସବୁକ୍‌ ଅଧୀନସ୍ଥ 

ବଜାରରେ ଟାଟା ଟିଆଗୋ ଏନ୍‌ଆର୍‌ଜି

ବଜାରରେ ଟାଟା ଟିଆଗୋ ଏନ୍‌ଆର୍‌ଜି

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୪-୯: ଟାଟା ମୋଟର୍ସ ଲିମିଟେଡ ପକ୍ଷରୁ ଓଡିଶା ବଜାରକୁ ଆସିଛି ନୂଆ ଟିଆଗୋ ଏନ୍‌ଆର୍‌ଜି। ସ୍ଥାନୀୟ ଏକ ହୋଟେଲରେ ଏହି ମଡେଲକୁ ଉନ୍ମୋଚନ କରାଯାଇଛି। କମ୍ପାନୀର ଆଞ୍ଚଳିକ ସେଲସ ପ୍ରବନ୍ଧକ ଶିଶିର ଶ୍ରୀବାସ୍ତବ, ଆଞ୍ଚଳିକ ସର୍ଭିସ ପ୍ରବନ୍ଧକ ରମେଶ

ବ୍ରିଜା ମଡେଲର ଡେଲିଭରି ଦେଲା ମାରୁତି ସୁଜୁକି

ବ୍ରିଜା ମଡେଲର ଡେଲିଭରି ଦେଲା ମାରୁତି ସୁଜୁକି

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୪-୯: ମାରୁତି ସୁଜୁକି ଇଣ୍ଡିଆ ଲିମିଟେଡ ପକ୍ଷରୁ ଭୁବନେଶ୍ୱରଠାରେ ଏହାର ଲୋକପ୍ରିୟ କମ୍ପାକ୍ଟ ଏସ୍‌ୟୁଭି ମଡେଲ ଭିଟାରା ବ୍ରିଜାର ମେଗା ଡେଲିଭରି ଉତ୍ସବ ଅନୁଷ୍ଠିତ କରାଯାଇଛି। ସ୍ଥାନୀୟ ହୋଟେଲରେ ଏ ନେଇ ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିଲା।