ବାଣିଜ୍ୟ |

ମାର୍ଚ୍ଚରୁ ସବ୍ସିଡି ବନ୍ଦ

ମାର୍ଚ୍ଚରୁ ସବ୍ସିଡି ବନ୍ଦ

 
ନୂଅାଦିଲ୍ଲୀ,୧ା୮(ପି.ଟି.)-ଏଲ୍ପିଜି ସବ୍ସିଡି ପାଉଥତ୍ବା ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କ ଲାଗି ଦୁଃଖ ଖବର ଅାସନ୍ତା ମାର୍ଚ୍ଚରୁ ଏହି ଇନ୍ଧନ ଉପରେ ଅାଉ ରିହାତି ମିଳିବ ନାହିଁ ଦେଶର ପ୍ରତି ପରିବାରକୁ ରନ୍ଧନ ଗ୍ୟାସ ଯୋଗାଇବା ଅାଳରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳା ଯୋଜନା ଜରିଅାରେ ଗରିବ ମହିଳାମାନଙ୍କୁ  ପ୍ରଥମେ ମାଗଣା ଏଲ୍ପିଜି ସଂଯୋଗ ଦେଇ ଏବେ ସେମାନଙ୍କ ମୁଣ୍ଡରେ ବୋଝ ଲଦିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଏହି ଇନ୍ଧନ ଉପରେ ସମସ୍ତ ସବ୍ସିଡିକୁ ଅାସନ୍ତା ବର୍ଷ ମାର୍ଚ୍ଚ ସୁଦ୍ଧା ହଟାଇଦେବା ପାଇଁ ରଣକୌଶଳ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇସାରିଛି ଉକ୍ତ ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ମାସକୁ ମାସ ସବ୍ସିଡିଯୁକ୍ତ ରନ୍ଧନ ଗ୍ୟାସ ଦରରେ ସିଲିଣ୍ଡର(୧୪.୫ କିଲୋଗ୍ରାମ ବିଶିଷ୍ଟ) ପିଛା ୪ ଟଙ୍କା ବୃଦ୍ଧି ଘଟିବ ୨୦୧୭, ଜୁନ୍ ୧ରୁ ପିଛିଲା ଭାବେ ଏହାକୁ କାଯର୍ୟକାରୀ କରାଯିବ ଏହା ବାଦ୍ ଭାଟ୍ ଲାଗୁ ହେବ ଏ ନେଇ ରାଷ୍ଟ୍ରାୟତ୍ତ ତୈଳ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକୁ ସରକାର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥତ୍ବା ପେଟ୍ରୋଲିୟମ୍ ମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ ସୋମବାର ଲୋକ ସଭାରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ତେବେ ଅନ୍ୟ ସବ୍ସିଡିଯୁକ୍ତ ସିଲିଣ୍ଡର(୫ କିଲୋଗ୍ରାମ) ଦର ମଧ୍ୟ ଉକ୍ତ ଅନୁପାତରେ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ବୃଦ୍ଧି କରିବେ ବୋଲି ପ୍ରଧାନ କହିଛନ୍ତି ସବ୍ସିଡି ବିଲ୍ କମାଇବା ଅାଳରେ ନିଅାଯାଇଥତ୍ବା ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ଦ୍ୱାରା ସାଧାରଣ ଖାଉଟିଙ୍କ ମୁଣ୍ଡରେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ଚଡକ ପଡିବ
ପୂର୍ବରୁ ସରକାର ଇଣ୍ଡିଅାନ୍ ଅଏଲ୍, ଭାରତ ପେଟ୍ରୋଲିୟମ୍ ଏବଂ ହିନ୍ଦୁସ୍ତାନ ପେଟ୍ରୋଲିୟମ୍କୁ ସିଲିଣ୍ଡର ପିଛା ସବ୍ସିଡିଯୁକ୍ତ ଘରୋଇ ଏଲ୍ପିଜି ଦରରେ ମାସକୁ ୨ ଟଙ୍କା ବୃଦ୍ଧି କରିବା ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥତ୍ଲେ ଏହା ବାଦ୍ ଭାଟ୍ ଲାଗୁ କରିବା ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ରହିଥତ୍ଲା ଉକ୍ତ ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ଗତବର୍ଷ ଜୁଲାଇ ୧ରୁ କାଯର୍ୟକାରୀ କରାଯାଇଥତ୍ଲା ସେବେଠାରୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ମଧ୍ୟରେ ତୈଳ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ୧୦ ଥର ଏଥତ୍ରେ ବୃଦ୍ଧି ଘଟାଇଛନ୍ତି ଅନ୍ତିମ ଥର ପାଇଁ ଗତ ଜୁଲାଇରେ ସବ୍ସିଡି ଏଲ୍ପିଜି ଦରରେ ବଡ ଧରଣର ବୃଦ୍ଧି ଘଟିଥତ୍ଲା ସିଲିଣ୍ଡର ପିଛା କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ଏଥତ୍ରେ ୩୨ ଟଙ୍କା  ବୃଦ୍ଧି ଘଟାଇଥତ୍ଲେ  ଦେଶରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପାଖାପାଖତ୍ ୧୮ କୋଟି ୧୧ ଲକ୍ଷ ସବ୍ସିଡି ଏଲ୍ପିଜି ଉପଭୋକ୍ତା ଅଛନ୍ତି ଏଥତ୍ମଧ୍ୟରୁ ୨.୫ କୋଟି ଗରିବ ମହିଳା ରହିଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନଙ୍କୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳା ଯୋଜନା ଅଧୀନରେ ମାଗଣା ଏଲ୍ପିଜି ସଂଯୋଗ ଯୋଗାଇ ଦିଅାଯାଇଛି
ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ସମ୍ପ୍ରତି ପ୍ରତି ପରିବାରକୁ ବର୍ଷକୁ ୧୨ଟି ସବ୍ସିଡି ସିଲିଣ୍ଡର ଯୋଗାଇ ଦିଅାଯାଉଛି 
ନୂଅାଦିଲ୍ଲୀ,୧ା୮(ପି.ଟି.)-ଏଲ୍ପିଜି ସବ୍ସିଡି ପାଉଥତ୍ବା ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କ ଲାଗି ଦୁଃଖ ଖବର ଅାସନ୍ତା ମାର୍ଚ୍ଚରୁ ଏହି ଇନ୍ଧନ ଉପରେ ଅାଉ ରିହାତି ମିଳିବ ନାହିଁ ଦେଶର ପ୍ରତି ପରିବାରକୁ ରନ୍ଧନ ଗ୍ୟାସ ଯୋଗାଇବା ଅାଳରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳା ଯୋଜନା ଜରିଅାରେ ଗରିବ ମହିଳାମାନଙ୍କୁ  ପ୍ରଥମେ ମାଗଣା ଏଲ୍ପିଜି ସଂଯୋଗ ଦେଇ ଏବେ ସେମାନଙ୍କ ମୁଣ୍ଡରେ ବୋଝ ଲଦିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଏହି ଇନ୍ଧନ ଉପରେ ସମସ୍ତ ସବ୍ସିଡିକୁ ଅାସନ୍ତା ବର୍ଷ ମାର୍ଚ୍ଚ ସୁଦ୍ଧା ହଟାଇଦେବା ପାଇଁ ରଣକୌଶଳ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇସାରିଛି ଉକ୍ତ ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ମାସକୁ ମାସ ସବ୍ସିଡିଯୁକ୍ତ ରନ୍ଧନ ଗ୍ୟାସ ଦରରେ ସିଲିଣ୍ଡର(୧୪.୫ କିଲୋଗ୍ରାମ ବିଶିଷ୍ଟ) ପିଛା ୪ ଟଙ୍କା ବୃଦ୍ଧି ଘଟିବ ୨୦୧୭, ଜୁନ୍ ୧ରୁ ପିଛିଲା ଭାବେ ଏହାକୁ କାଯର୍ୟକାରୀ କରାଯିବ ଏହା ବାଦ୍ ଭାଟ୍ ଲାଗୁ ହେବ ଏ ନେଇ ରାଷ୍ଟ୍ରାୟତ୍ତ ତୈଳ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକୁ ସରକାର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥତ୍ବା ପେଟ୍ରୋଲିୟମ୍ ମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ ସୋମବାର ଲୋକ ସଭାରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ତେବେ ଅନ୍ୟ ସବ୍ସିଡିଯୁକ୍ତ ସିଲିଣ୍ଡର(୫ କିଲୋଗ୍ରାମ) ଦର ମଧ୍ୟ ଉକ୍ତ ଅନୁପାତରେ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ବୃଦ୍ଧି କରିବେ ବୋଲି ପ୍ରଧାନ କହିଛନ୍ତି ସବ୍ସିଡି ବିଲ୍ କମାଇବା ଅାଳରେ ନିଅାଯାଇଥତ୍ବା ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ଦ୍ୱାରା ସାଧାରଣ ଖାଉଟିଙ୍କ ମୁଣ୍ଡରେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ଚଡକ ପଡିବପୂର୍ବରୁ ସରକାର ଇଣ୍ଡିଅାନ୍ ଅଏଲ୍, ଭାରତ ପେଟ୍ରୋଲିୟମ୍ ଏବଂ ହିନ୍ଦୁସ୍ତାନ ପେଟ୍ରୋଲିୟମ୍କୁ ସିଲିଣ୍ଡର ପିଛା ସବ୍ସିଡିଯୁକ୍ତ ଘରୋଇ ଏଲ୍ପିଜି ଦରରେ ମାସକୁ ୨ ଟଙ୍କା ବୃଦ୍ଧି କରିବା ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥତ୍ଲେ ଏହା ବାଦ୍ ଭାଟ୍ ଲାଗୁ କରିବା ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ରହିଥତ୍ଲା ଉକ୍ତ ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ଗତବର୍ଷ ଜୁଲାଇ ୧ରୁ କାଯର୍ୟକାରୀ କରାଯାଇଥତ୍ଲା ସେବେଠାରୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ମଧ୍ୟରେ ତୈଳ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ୧୦ ଥର ଏଥତ୍ରେ ବୃଦ୍ଧି ଘଟାଇଛନ୍ତି ଅନ୍ତିମ ଥର ପାଇଁ ଗତ ଜୁଲାଇରେ ସବ୍ସିଡି ଏଲ୍ପିଜି ଦରରେ ବଡ ଧରଣର ବୃଦ୍ଧି ଘଟିଥତ୍ଲା ସିଲିଣ୍ଡର ପିଛା କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ଏଥତ୍ରେ ୩୨ ଟଙ୍କା ବୃଦ୍ଧି ଘଟାଇଥତ୍ଲେ  ଦେଶରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପାଖାପାଖତ୍ ୧୮ କୋଟି ୧୧ ଲକ୍ଷ ସବ୍ସିଡି ଏଲ୍ପିଜି ଉପଭୋକ୍ତା ଅଛନ୍ତି ଏଥତ୍ମଧ୍ୟରୁ ୨.୫ କୋଟି ଗରିବ ମହିଳା ରହିଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନଙ୍କୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳା ଯୋଜନା ଅଧୀନରେ ମାଗଣା ଏଲ୍ପିଜି ସଂଯୋଗ ଯୋଗାଇ ଦିଅାଯାଇଛିସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ସମ୍ପ୍ରତି ପ୍ରତି ପରିବାରକୁ ବର୍ଷକୁ ୧୨ଟି ସବ୍ସିଡି ସିଲିଣ୍ଡର ଯୋଗାଇ ଦିଅାଯାଉଛି 
 

All Right Reserved By

ବାଣିଜ୍ୟ |

ବହିଷ୍କୃତ ହାଇ-ପ୍ରୋଫାଇଲ୍‌ ସିଇଓ

ବହିଷ୍କୃତ ହାଇ-ପ୍ରୋଫାଇଲ୍‌ ସିଇଓ

ବିଶ୍ୱର ଅନ୍ୟତମ ଅଗ୍ରଣୀ ଚିପ୍‌ ନିର୍ମାତା ଇଣ୍ଟେଲ୍‌ର ମୁଖ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀ(ସିଇଓ) ବ୍ରିଆନ୍‌ କ୍ରାଜାନିକ୍‌ ନିଜ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି। କମ୍ପାନୀର ନିୟମ ଉଲ୍ଲଂଘନ କରି କ୍ରାଜାନିକ୍‌ କମ୍ପାନୀର ଜଣେ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସହ ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କ ରଖିଥିବାରୁ ତାଙ୍କୁ ପଦରୁ ଓହରିବାକୁ ପଡିଛି।

ନିବେଶ ଅନୁକୂଳ ହେବ ପିସିପିଆଇଆର୍‌ ନୀତି

ନିବେଶ ଅନୁକୂଳ ହେବ ପିସିପିଆଇଆର୍‌ ନୀତି

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୩। ୬(ବ୍ୟୁରୋ): ବିଶ୍ୱ କେମିକାଲ ବଜାରକୁ ଘରୋଇ ବଜାରର ଅଂଶ ୨୦୨୦ ସୁଦ୍ଧା ୫%କୁ ବୃଦ୍ଧି ଲାଗି ଯୋଜନା ରହିଛି।

ନୀରବଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଜାରି ହେବ ରେଡ୍‌ କର୍ନର ନୋଟିସ୍‌

ନୀରବଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଜାରି ହେବ ରେଡ୍‌ କର୍ନର ନୋଟିସ୍‌

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୩-୬(ପି.ଟି.) ନୀରବ ମୋଦିଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଇଣ୍ଟରପୋଲ୍‌ ଖୁବ୍‌ ଶୀଘ୍ର ରେଡ୍‌ କର୍ନର ନୋଟିସ୍‌ ଜାରି କରିପାରେ।

ଆନ୍ଦୋଳନରୁ ଓହରିଲା ଟ୍ରକ ମାଲିକ ସଂଘ

ଆନ୍ଦୋଳନରୁ ଓହରିଲା ଟ୍ରକ ମାଲିକ ସଂଘ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୩-୬(ପି.ଟି.) ସର୍ବଭାରତୀୟ ଟ୍ରକ ମାଲିକ ମହାସଂଘ (ଏସିଓଜିଓଏ) ଶୁକ୍ରବାର ସାମୟିକ ଭାବେ ଆନ୍ଦୋଳନରୁ ଓହରିଛି।

ଆଇସିଆଇସିଆଇ ବ୍ୟାଙ୍କ: ୩୧ ଏନ୍‌ପିଏ ଆକାଉଣ୍ଟ୍‌ ବିରୋଧରେ ଅଭିଯୋଗ

ଆଇସିଆଇସିଆଇ ବ୍ୟାଙ୍କ: ୩୧ ଏନ୍‌ପିଏ ଆକାଉଣ୍ଟ୍‌ ବିରୋଧରେ ଅଭିଯୋଗ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୩-୬(ପି.ଟି.) ଆଇସିଆଇସିଆଇ ବ୍ୟାଙ୍କ ପାଖକୁ ୩୧ଟି ଲୋନ୍‌ ଆକାଉଣ୍ଟ ଉପରେ ଅଭିଯୋଗ ଆସିଛି। ଏହାକୁ ନେଇ ବ୍ୟାଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ତଦନ୍ତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଏହାର ଅନ୍ତରିଣ ରିପୋର୍ଟ ମଧ୍ୟ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି।

ଅକ୍ଟୋବର ୨ ଡେଡ୍‌ଲାଇନ୍‌:ନୂଆରୂପ ନେବ ରେଳଷ୍ଟେଶନ ସ୍ଥିତ ଶୌଚାଳୟ

ଅକ୍ଟୋବର ୨ ଡେଡ୍‌ଲାଇନ୍‌:ନୂଆରୂପ ନେବ ରେଳଷ୍ଟେଶନ ସ୍ଥିତ ଶୌଚାଳୟ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୩-୬(ପି.ଟି.) ୨୦୧୮ ଅକ୍ଟୋବର ୨ ସୁଦ୍ଧା ଦେଶର ସମସ୍ତ ରେଳ ଷ୍ଟେଶନରେ ଥିବା ଶୌଚାଳୟଗୁଡିକୁ ଉନ୍ନତ କରାଯିବ। ଏଥିପାଇଁ ରେଳ ବୋର୍ଡ ସମସ୍ତ ରେଳ ଜୋନ୍‌କୁ ଚିଠି ଲେଖିଛି। ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ, ପୁରୁଷ ଏବଂ ମହିଳା ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଶୌଚାଳୟ ବାଧ୍ୟତାମୂଳ ଭାବେ ରହିବ।

ଏଟିଏମ୍‌ରେ ହଟହଟା: ରଙ୍ଗ୍‌ ନମ୍ବରରୁ ହରାଇଲେ ୪୯ ହଜାର

ଏଟିଏମ୍‌ରେ ହଟହଟା: ରଙ୍ଗ୍‌ ନମ୍ବରରୁ ହରାଇଲେ ୪୯ ହଜାର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୩-୬(ପି.ଟି.) ସାମାନ୍ୟ ଅସାବଧାନତା ବା ଅନ୍ୟମନସ୍କ ପାଇଁ ଜଣେ ବ୍ୟାଙ୍କ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ନିଜର ବର୍ଷକ ଯାକର କଷ୍ଟ ଅର୍ଜିତ ଅର୍ଥ ହରାଇବାକୁ ପଡିଛି।

ସ୍ବତନ୍ତ୍ର କୋର୍ଟଙ୍କ ଆଗରେ ଇଡିର ଆବେଦନ: ମାଲ୍ୟାଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତି ଜବତ ହେଉ

ସ୍ବତନ୍ତ୍ର କୋର୍ଟଙ୍କ ଆଗରେ ଇଡିର ଆବେଦନ: ମାଲ୍ୟାଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତି ଜବତ ହେଉ

ବମ୍ବେ/ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୩-୬(ପି.ଟି.) ପଳାତକ ଆର୍ଥିକ ଅପରାଧୀ ଅଧୀନିୟମ ଆଧାରରେ ମଦ ବ୍ୟବସାୟୀ ବିଜୟ ମାଲ୍ୟାଙ୍କୁ ପଳାତକ ଘୋଷଣା କରାଯାଉ। ଏଥି ସହିତ ତାଙ୍କର ପ୍ରାୟ ୧୨୫୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟର ସମ୍ପତ୍ତିକୁ ବାଜ୍ୟାପ୍ତ କରାଯାଉ।

୨୪ ଡିଗ୍ରୀ ହେବ ଏସିର ସର୍ବନିମ୍ନ ତାପମାତ୍ରା

୨୪ ଡିଗ୍ରୀ ହେବ ଏସିର ସର୍ବନିମ୍ନ ତାପମାତ୍ରା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୩-୬(ପି.ଟି.) ଏୟାର କଣ୍ଡିସନର(ଏସି)ରେ ସର୍ବନିମ୍ନ ୨୪ ଡିଗ୍ରୀ ସେଲ୍‌ସିୟସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତାପମାତ୍ରା ରଖାଯିବ। ଏହାଠାରୁ ଆଉ ତଳକୁ ହ୍ରାସ କରାଯାଇ ପାରିବ ନାହିଁ। ଏହି ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ଏସି ନିର୍ମାତାମାନେ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ଭାବେ ପାଳନ କରିବେ।

ବିଶ୍ୱ ବାଣିଜ୍ୟରେ ଅଂଶ ବଢାଇବ ଭାରତ

ବିଶ୍ୱ ବାଣିଜ୍ୟରେ ଅଂଶ ବଢାଇବ ଭାରତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୩-୬(ପି.ଟି.) ଭାରତକୁ ଖୁବ୍‌ ଶୀଘ୍ର ୫ ଟ୍ରିଲିୟନ ଡଲାର ଅର୍ଥନୀତିରେ ପରିଣତ କରାଯିବ। ସେହିପରି ଦେଶର ମୋଟ ଘରୋଇ ଉତ୍ପାଦ(ଜିଡିପି) ୧୦% ହାରରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ଫଳରେ ବିଶ୍ୱ ବାଣିଜ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଭାରତର ଅଂଶ ଦ୍ୱିଗୁଣିତ ହେବ। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ନିଜର ଏହି ସ୍ବପ୍ନକୁ ଶୁକ୍ରବାର ପୁଣି ଥରେ ଦୋହରାଇଛନ୍ତି।

ଓଡିଶା ପାଇଁ ନାବାର୍ଡର ଲକ୍ଷ୍ୟ: ଗ୍ରାମ୍ୟ ଭିତ୍ତିଭୂମି ବିକାଶକୁ ଦେବ ୨୫୦୦ କୋଟି

ଓଡିଶା ପାଇଁ ନାବାର୍ଡର ଲକ୍ଷ୍ୟ: ଗ୍ରାମ୍ୟ ଭିତ୍ତିଭୂମି ବିକାଶକୁ ଦେବ ୨୫୦୦ କୋଟି

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୩-୬(ପି.ଟି.) ଓଡ଼ିଶାର ଗ୍ରାମ୍ୟ ଭିତ୍ତିଭୂମି ବିକାଶ ପାଇଁ ୨୦୧୮-୧୯ ଆର୍ଥିକ ବର୍ଷରେ ଜାତୀୟ କୃଷି ଓ ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ବ୍ୟାଙ୍କ(ନାବାର୍ଡ) ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ୨୫୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ଋଣ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କରିବ।

ଏସ୍‌ବିଆଇର ନୂତନ ଏମ୍‌ଡି ଅର୍ଜିତ ବସୁ

ଏସ୍‌ବିଆଇର ନୂତନ ଏମ୍‌ଡି ଅର୍ଜିତ ବସୁ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୩-୬(ପି.ଟି.) ଭାରତୀୟ ଷ୍ଟେଟ୍‌ ବ୍ୟାଙ୍କର ନୂତନ ମହାନିର୍ଦ୍ଦେଶକ(ଏମ୍‌ଡି) ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତି ପାଇଛନ୍ତି ଅର୍ଜିତ ବସୁ।

Model This Week

ପ୍ରଭାତ