ଖେଳ |

ଶ୍ରେୟାଂଶ, ଶ୍ରୁତି ଚାମ୍ପିୟନ

ଶ୍ରେୟାଂଶ, ଶ୍ରୁତି ଚାମ୍ପିୟନ

କଟକ ଅଫିସ,୧ା୮- ଚହଟାନଗରସ୍ଥିତ ଗୌରବ ପ୍ୟାଲେସ୍ରେ କଟକ ଜିଲା ଚେସ୍ ସଂଘ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ରାଜ୍ୟ ୭ବର୍ଷରୁ କମ୍ ଚେସ୍ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍ ସୋମବାର ଉଦ୍ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି ଓପନ୍ ବର୍ଗରେ ଶ୍ରେୟାଂଶ ହୋତା ଏବଂ ବାଳିକା ବର୍ଗରେ ଶ୍ରୁତି ସ୍ନେହୀ ଚାମ୍ପିୟନ ହୋଇଛନ୍ତି ଓପନ୍ ବର୍ଗରେ ହୋଇଥିବା ମୁକାବିଲାରେ ଶ୍ରେୟାଂଶ ୭ ରାଉଣ୍ଡରୁ ସର୍ବାଧିକ ୬.୫ ପଏଣ୍ଟ ହାସଲ କରିଥିଲେ ତାଙ୍କ ପଛକୁ ମହାବୀର ପାତ୍ର, ମାନଭ ଦାସ, ରୋହିତ ମଲ୍ଲିକ, ଶ୍ରୀୟାଂଶ ଦେ ୫.୫ ପଏଣ୍ଟ ହାସଲ କରି କ୍ରମାଗତ ଭାବେ ଦ୍ୱିତୀୟରୁ ପଞ୍ଚମ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛନ୍ତି ସେହିପରି ବାଳିକା ବର୍ଗର ୬ ରାଉଣ୍ଡ ମୁକାବିଲାରେ ଶ୍ରୁତି ସ୍ନେହୀ, ଶ୍ରଦ୍ଧା ମିଶ୍ର ଏବଂ ସାଇ ସମ୍ପ୍ରଦା ମହାନ୍ତି ୩ଜଣ ଯାକ ୫ ପଏଣ୍ଟ ଲେଖାଏ ହାସଲ କରିଥିଲେ ତେବେ ଟାଇବ୍ରେକର ପଦ୍ଧତିରେ ଶ୍ରୁତି ସ୍ନେହୀଙ୍କୁ ଚାମ୍ପିୟନ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଥିଲା ଶ୍ରଦ୍ଧା ମିଶ୍ର ଏବଂ ସାଇ ସମ୍ପ୍ରଦା ଯଥାକ୍ରମେ ୨ୟ ଏବଂ ୩ୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଥିଲେ ଏହି ବର୍ଗରେ ଅଂଶିତା ପଟ୍ଟନାୟକ ୪ର୍ଥ, ପ୍ରତ୍ୟାଶା ଜେନା ୫ମ, ସନ୍ଦୀପା ପ୍ରିୟଦର୍ଶିନୀ ସାହୁ ୬ଷ୍ଠ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛନ୍ତି ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ପ୍ରତିଯୋଗିତାର ବୟସ ଭିତ୍ତିରେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଖେଳାଳି ବଛାଯାଇଥିଲା ୬ବର୍ଷରୁ କମ୍ ବାଳକ ବର୍ଗରେ ଆଦିତ୍ୟ ବିକ୍ରମ ମିଶ୍ର, ୬ବର୍ଷରୁ କମ୍ ବାଳିକା ବର୍ଗରେ ଆୟୁଷୀ ମହାନ୍ତି, ୫ବର୍ଷରୁ କମ୍ ବାଳକ ବର୍ଗରେ ସିୟମ ସତ୍ୟାଂଶ, ୫ବର୍ଷରୁ କମ୍ ବାଳିକା ବର୍ଗରେ ଆରାଧ୍ୟା ଦାସଙ୍କୁ ପୁରସ୍କୃତ କରାଯାଇଥିଲା  ତେବେ ଏହି ଅବସରରେ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର ବିଜୟଓ୍ୱାଡାଠାରେ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୩ରୁ ୧୧ ତାରିଖ ପଯର୍ୟନ୍ତ ଜାତୀୟ ୭ବର୍ଷରୁ କମ୍ ଚେସ୍ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗିତାର ଓପନ୍ ବର୍ଗର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ୫ଜଣ ଏବଂ ବାଳିକା ବର୍ଗର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ୨ଜଣ ଖେଳାଳି ଓଡ଼ିଶା ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରିବେ ବୋଲି ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଥିଲା ସନ୍ତୋଷ କୁମାର ପୃଷ୍ଟିଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ପୁରସ୍କାର ବିତରଣୀ ଉତ୍ସବ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା କିଶୋର ଚନ୍ଦ୍ର ମହାନ୍ତି ମୁଖ୍ୟଅତିଥି, ବିଜ୍ଞ କିଶୋର ମହାନ୍ତି ଓ ଶେଖର ଚନ୍ଦ୍ର ସାହୁ ସମ୍ମାନିତ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ ରାଜେନ୍ଦ୍ର କୁମାର ସେଠୀ ଅତିଥିମାନଙ୍କୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ କରିଥିବା ବେଳେ ରଞ୍ଜନ ମହାନ୍ତି ସ୍ବାଗତ ଭାଷଣ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ ସେକ୍ ମନସୂର ଅଲ୍ଲୀ, ସୂଯର୍ୟକାନ୍ତ ବିଶୋୟୀ, ହେମନ୍ତ ନାୟକ, ନୂରୁଦ୍ଦିନ ସରିଫ୍, ବିଶ୍ୱଜିତ ରାୟ ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ

All Right Reserved By
I&PR

Model This Week

ସନ୍ତୋଷ

ଖେଳ |

ରାମେଶ୍ୱର କପ୍‌ ଜୁନିୟର କ୍ରିକେଟ୍‌ ସେମିଫାଇନାଲରେ ପାରାମାଉଣ୍ଟ

ରାମେଶ୍ୱର କପ୍‌ ଜୁନିୟର କ୍ରିକେଟ୍‌ ସେମିଫାଇନାଲରେ ପାରାମାଉଣ୍ଟ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୪।୫(କ୍ରୀଡ଼ା ପ୍ରତିନିଧି)- ପୁରୁଣା ଭୁବନେଶ୍ୱରସ୍ଥିତ ବିଏମ୍‌ ହାଇସ୍କୁଲ ପଡ଼ିଆରେ ଚାଲିଥିବା ଦ୍ୱିତୀୟ ରାମେଶ୍ୱର କପ୍‌ ୧୯ ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ଜୁନିୟର କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ସେମିଫାଇନାଲରେ ପାରାମାଉଣ୍ଟ ସ୍ପୋର୍ଟିଂ ପ୍ରବେଶ କରିଛି।

ବିରାଟଙ୍କ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜକୁ ଗ୍ରହଣ କଲେ ମୋଦି

ବିରାଟଙ୍କ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜକୁ ଗ୍ରହଣ କଲେ ମୋଦି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୪।୫(ପି.ଟି.)- ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଦଳର ଅନ୍ୟତମ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଫିଟ୍‌ ଖେଳାଳିର ମାନ୍ୟତା ପାଇଥିବା ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଏକ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜକୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି। ବିରାଟ ଫିଟ୍‌ନେସ ପ୍ରମାଣ ଦେବା ପାଇଁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ଜରିଆରେ ମୋଦିଙ୍କୁ ଆହ୍ବାନ କରିଥିବାବେଳେ ଖୁବ୍‌ଶୀଘ୍ର ନିଜର ଫିଟ୍‌ନେସ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ଶେୟାର କରିବା ପାଇଁ ମୋଦି ରାଜି ହୋଇଛନ୍ତି।

ଟପ୍‌ ସ୍କିମ୍‌ରୁ ସାନିଆ ବାଦ୍‌

ଟପ୍‌ ସ୍କିମ୍‌ରୁ ସାନିଆ ବାଦ୍‌

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୪।୫(ପି.ଟି.)- ଷ୍ଟାର ଟେନିସ୍‌ ଖେଳାଳି ସାନିଆ ମିର୍ଜା କେନ୍ଦ୍ର କ୍ରୀଡ଼ା ବିଭାଗର ଟାର୍ଗେଟ୍‌ ଅଲିମ୍ପିକ ପୋଡିୟମ (ଟପ୍‌) ସ୍କିମ୍‌ରୁ ବାଦ୍‌ ପଡ଼ିଛନ୍ତି। ସାନିଆଙ୍କ ସମେତ ୫ଜଣ ରେସ୍‌ଲର ଓ ୨ଜଣ ବକ୍ସରଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଭାରତୀୟ କ୍ରୀଡ଼ା ପ୍ରାଧିକରଣ (ସାଇ) ପକ୍ଷରୁ ସଦ୍ୟ ପ୍ରକାଶିତ ଏହି ତାଲିକାରୁ ବାଦ୍‌ ଦିଆଯାଇଛି।

ସନରାଇଜର୍ସ ବ୍ୟାଟେଲ୍‌ ପାଇଁ କେକେଆର୍‌ ପ୍ରସ୍ତୁତ

ସନରାଇଜର୍ସ ବ୍ୟାଟେଲ୍‌ ପାଇଁ କେକେଆର୍‌ ପ୍ରସ୍ତୁତ

କଲିକାତା, ୨୪।୫(ପି.ଟି.)- ଇଣ୍ଡିଆନ ସୁପର୍‌ ଲିଗ୍‌ (ଆଇପିଏଲ୍‌) ଏକାଦଶ ସଂସ୍କରଣ ଅନ୍ତିମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଉପନୀତ ହୋଇଛି। ପ୍ରଥମ ଦଳ ଭାବେ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର୍‌କିଙ୍ଗ୍ସ ଫାଇନାଲ ଟିକେଟ୍‌ ହାସଲ କରିସାରିଥିବାବେଳେ ଏବେ ୨ୟ କ୍ୱାଲିଫାୟର ମ୍ୟାାଚ୍‌ ଉପରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ନଜର ରହିଛି। ଦୁଇଥର ଚାମ୍ପିୟନ କୋଲକାତା ନାଇଟ୍‌ ରାଇଡର୍ସ (କେକେଆର୍‌) ଓ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ୍‌ ମଧ୍ୟରେ ଶୁକ୍ରବାର ସ୍ଥାନୀୟ ଐତିହାସିକ ଇଡେନ ଗାଡେନ୍ସ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ୨ୟ କ୍ୱାଲିଫାୟର ମ୍ୟାଚ୍‌ ଖେଳାଯିବ ଏହାର ବିଜେତା ଫାଇନାଲରେ ରବିବାର ଚେନ୍ନାଇକୁ ଭେଟିବ। ତେଣୁ ଉଭୟ ସନରାଇଜର୍ସ ଓ କେକେଆର୍‌ ଦଳ ଏବେ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌ ଜିତି ଫାଇନାଲରେ ସ୍ଥାନ ପକ୍କା କରିବା ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ରହିଛନ୍ତି।

ବଲ ଟ୍ୟାମ୍ପରିଂ ପରେ ଓ୍ବାର୍ନରଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଗର୍ଭ ହରାଇଥିଲେ

ବଲ ଟ୍ୟାମ୍ପରିଂ ପରେ ଓ୍ବାର୍ନରଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଗର୍ଭ ହରାଇଥିଲେ

ସିଡ୍‌ନୀ, ୨୫।୫(ଏଏଫ୍‌ପି)- ବହୁଚର୍ଚ୍ଚିତ ବଲ୍‌ ଟ୍ୟାମ୍ପରିଂ ମାମଲା ପରେ ଚାରିଆଡ଼ୁ ସମାଲୋଚନା ଶିକାର ହୋଇଥିବା ତାରକା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ କ୍ରିକେଟର ଡେଭିଡ୍‌ ଓ୍ବାର୍ନରଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଗୁରୁବାର ଏକ ଦୁଃଖଦ ଘଟଣା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ଏହି କଳଙ୍କିତ ଘଟଣା ପରେ ତାଙ୍କର ଗର୍ଭ ନଷ୍ଟ ହୋଇଥିବା ନେଇ ଓ୍ବାର୍ନରଙ୍କ ପତ୍ନୀ କେଣ୍ଡିସ କହିଛନ୍ତି।

ଯଦି ମୋତେ ଚୟନ କରାଯାଇଥାନ୍ତା ତାହାଲେ ଖେଳିଥାନ୍ତି: ଗମ୍ଭୀର

ଯଦି ମୋତେ ଚୟନ କରାଯାଇଥାନ୍ତା ତାହାଲେ ଖେଳିଥାନ୍ତି: ଗମ୍ଭୀର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୪।୫- ଅଭିଜ୍ଞ ଭାରତୀୟ ଓପନିଂ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀରଙ୍କ ଲାଗି ଚଳିତ ଇଣ୍ଡିଆନ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍‌ (ଆଇପିଏଲ୍‌) ଉତ୍ସାହଜନକ ରହିନାହିଁ। ପ୍ରଥମେ ନିଲାମୀ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ କୋଲକାତା ନାଇଟ୍‌ରାଇଡର୍ସ ଦଳ ତାଙ୍କୁ ନେବାକୁ ଅଣଦେଖା କରିଥିଲା। ଏହାପରେ ଘରୋଇ ଦିଲ୍ଲୀ ଡେୟାରଡେଭିଲ୍ସ ତାଙ୍କୁ ନିଲାମୀରେ କ୍ରୟ କରି ଅଧିନାୟକ ପଦରେ ନିଯୁକ୍ତ କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ୩୬ ବର୍ଷୀୟ ଏହି ଭେଟେରାନ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କ ଫର୍ମ ସେତେଟା ଉତ୍ସାହଜନକ ରହି ନ ଥିଲା

ପ୍ରଜନେଶ ଫ୍ରେଞ୍ଚ୍‌ ଓପନ୍‌ ମୁଖ୍ୟ ଡ୍ର’ ନିକଟତର

ପ୍ରଜନେଶ ଫ୍ରେଞ୍ଚ୍‌ ଓପନ୍‌ ମୁଖ୍ୟ ଡ୍ର’ ନିକଟତର

ପ୍ୟାରିସ୍‌, ୨୪।୫(ପି.ଟି.)- ଭାରତର ପ୍ରଜନେଶ ଗୁଣେଶ୍ୱରମ ଫ୍ରେଞ୍ଚ ଓପନ୍‌ ମୁଖ୍ୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟର ନିକଟତର ହୋଇଛନ୍ତି। ବୁଧବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ଯୋଗ୍ୟତା ପର୍ଯ୍ୟାୟର ଏକ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ପ୍ରଜନେଶ ୩୨ତମ ସିଡ୍‌ ମାର୍ସେଲୋ ଆରେଭାଲୋଙ୍କୁ ୬-୪, ୬-୧ ସିଧାସଳଖ ସେଟ୍‌ରେ ପରାସ୍ତ କରିଛନ୍ତି।

ରୋମେରୋଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଗୁଜମ୍ୟାନ

ରୋମେରୋଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଗୁଜମ୍ୟାନ

ବୁଏନ୍ସ ଏରିଜ, ୨୪।୫- ଗୋଲକିପର ନହୁଏଲ ଗୁଜମ୍ୟାନଙ୍କୁ ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନା ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ଦଳରେ ସାମିଲ କରାଯାଇଛି। ଆହତ ସର୍ଜିଓ ରୋମେରୋଙ୍କ ବଦଳ ଖେଳାଳି ଭାବେ ଗୁଜମ୍ୟାନଙ୍କୁ ଡାକରା ମିଳିଛି। ମାଞ୍ଚେଷ୍ଟର ୟୁନାଇଟେଡ୍‌ ଷ୍ଟାର ଗୋଲକିପର ସର୍ଜିଓଙ୍କୁ ପ୍ରଥମେ ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନାର ୨୩ ଜଣିଆ ଫାଇନାଲ ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ମିଳିଥିଲା।

କଳାହାଣ୍ଡି କପ୍‌ ପାଇଁ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଦଳ ଚୟନ

କଳାହାଣ୍ଡି କପ୍‌ ପାଇଁ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଦଳ ଚୟନ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୪।୫(କ୍ରୀଡ଼ା ପ୍ରତିନିଧି)- ଭୁବନେଶ୍ୱର ଆଥଲେଟିକ୍‌ ଆସୋସିଏଶନ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ କଳାହାଣ୍ଡି କପ୍‌ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ପାଇଁ ଚୟନ ଟ୍ରାଏଲ୍ସ ଚଳିତ ମାସ ୨୭ରୁ ୨୯ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପାରାମାଉଣ୍ଟ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ୧୬ ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ କ୍ରିକେଟ ଦଳ ମନୋନୟନ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଏହି ସମୟରେ ଚୟନ ଟ୍ରାଏଲ୍ସ କରାଯିବ।

୨୮ରେ ଫୁଟବଲ ଟେନିସ ଚୟନ ଟ୍ରାଏଲ

୨୮ରେ ଫୁଟବଲ ଟେନିସ ଚୟନ ଟ୍ରାଏଲ

କଟକ ଅଫିସ,୨୪ା୫- ଜୁନ୍‌ ୨୨ରୁ ୨୫ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନେପାଳର କାଠମାଣ୍ଡୁଠାରେ ଏସିଆନ ଫୁଟବଲ ଟେନିସ୍‌ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଏଥି ନିମନ୍ତେ ଅଲଇଣ୍ଡିଆ ଫୁଟବଲ ଟେନିସ୍‌ ଆସୋସିଏଶନ ପକ୍ଷରୁ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଚୟନ ଶିବିର ଖୁବ୍‌ଶୀଘ୍ର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ।

ରାଜ୍ୟ ପୋଲିସ କବାଡ଼ି, ହ୍ୟାଣ୍ଡବଲ: ଫାଇନାଲରେ କଟକ

ରାଜ୍ୟ ପୋଲିସ କବାଡ଼ି, ହ୍ୟାଣ୍ଡବଲ: ଫାଇନାଲରେ କଟକ

କଟକ ଅଫିସ, ୨୪ା୫- ଓଏମ୍‌ପି ସ୍ଥିତ ଓଏସ୍‌ଏପି ୬ଷ୍ଠ ବାଟାଲିୟନରେ ଚାଲିଥିବା ୭୫ତମ ରାଜ୍ୟ ପୋଲିସ କବାଡ଼ି ଓ ୭ମ ହ୍ୟାଣ୍ଡବଲ ପ୍ରତିଯୋଗିତାର ୬ଷ୍ଠ ଦିବସ ଖେଳ ଶେଷ ହୋଇଛି। ବୁଧବାର ଉଭୟ ପ୍ରତିଯୋଗିତାର ସେମିଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଆୟୋଜକ କଟକ ଓଏସ୍‌ଏପି ୬ଷ୍ଠ ବାଟାଲିୟନ ଫାଇନାଲରେ ସ୍ଥାନ ସୁରକ୍ଷିତ କରିଛି।

ଜାତୀୟ ଗ୍ରାପ୍‌ଲିଂ ୨୫ରୁ

ଜାତୀୟ ଗ୍ରାପ୍‌ଲିଂ ୨୫ରୁ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୪।୫(ସ୍ପୋଟର୍‌ସ ବ୍ୟୁରୋ)- ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ନାଶିକ୍‌ଠାରେ ଚଳିତମାସ ୨୫ରୁ ୨୭ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜାତୀୟ ଗ୍ରାପ୍‌ଲିଂ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଏଥିରେ ଓଡ଼ିଶାରୁ ମୋଟ ୮ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବେ। ସେମାନେ ହେଲେ ମୋନାଲି ସାହୁ, ମମତା ସାହୁ, ଅନୁସ୍କା ପ୍ରିୟଦର୍ଶିନୀ, ରାଧାକାନ୍ତ ସେଠୀ, ରାକେଶ କୁମାର ମହାପାତ୍ର, ଶୁଭକାନ୍ତ ବିଶ୍ୱାଳ, ଡି. ଭଗବାନ