ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ |

ନାସ୍ତ୍ରେଦମସ୍‌ଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ: ଭୟଙ୍କର ହେବ ୨୦୧୮

ନାସ୍ତ୍ରେଦମସ୍‌ଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ: ଭୟଙ୍କର ହେବ ୨୦୧୮

ପ୍ୟାରିସ୍‌,୧୪।୧୧: ନାସ୍ତ୍ରେଦମସ୍‌ ୨୦୧୮କୁ ନେଇ କରିଥିବା ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ ଯଦି ସତ ହୁଏ ତେବେ ଏହା ସବୁଠାରୁ ଭୟାଳୁ ବର୍ଷ ହେବ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ଏବେ ଏସିଆ ମହାଦେଶରେ ଯୁଦ୍ଧ ପରିସ୍ଥିତି ଚରମ ସୀମାରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ, ଉତ୍ତର କୋରିଆ-ଦକ୍ଷିଣକୋରିଆ, ଚାଇନା-ତାଇଓ୍ବାନ ଆଦି ଦେଶ ଛଡା ବର୍ମା, ବାଂଗଲାଦେଶ, ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଭଳି ଛୋଟ ଦେଶ ମଧ୍ୟ ଅଶାନ୍ତି ବାତାବରଣ ଦେଇ ଗତି କରୁଛନ୍ତି। ପୂର୍ବରୁ ଦିନିଆର ବିନାଶକୁ ନେଇ ଫ୍ରାନ୍ସର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଭବିଷ୍ୟବକ୍ତା ଦେଇଥିବା ଅନେକ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ ସତ ହୋଇଛି। ତେଣୁ ୨୦୧୮କୁ ନେଇ ସେ ଦେଇଥିବା ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ ସତ ହେବ ବୋଲି ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି। ଏହି ସମୟରେ ତୃତୀୟ ବିଶ୍ୱଯୁଦ୍ଧ ହେବ ବୋଲି ନାସ୍ତ୍ରେଦମସ୍‌ ତାଙ୍କ ପୁସ୍ତକ ‘ଦ ପ୍ରୋଫେସିଜ୍‌’ରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି। ଏହା ପୂର୍ବ ଓ ପଶ୍ଚିମରେ ଥିବା ୨ଟି ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ହେବ। ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି ଏହି କ୍ରମରେ ଆମେରିକା ଓ କୋରିଆ ମଧ୍ୟରେ ଯୁଦ୍ଧ ହୋଇପାରେ। ଯାହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଭୟଙ୍କର ହେବ। ଶେଷକୁ ମାତ୍ର ଅଳ୍ପ କିଛି ଲୋକ ଏଥିରେ ବଞ୍ଚି ରହି ଶାନ୍ତି ଭୋଗ କରିବେ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି।

All Right Reserved By

ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ |

୬ହଜାର ଫୁଟ ଉଚ୍ଚରେ ଚାଇନା ନିର୍ମାଣ କରୁଛି ବିମାନବନ୍ଦର

୬ହଜାର ଫୁଟ ଉଚ୍ଚରେ ଚାଇନା ନିର୍ମାଣ କରୁଛି ବିମାନବନ୍ଦର

ବେଜିଂ,୨୩।୬: ଅସମ୍ଭବକୁ ସମ୍ଭବ କରିବାରେ ସମସ୍ତ କୌଶଳ ଚାଇନା ପାଖରେ ରହିଛି। ପାହାଡ କାଟି ବୁଲେଟ୍‌ ଟ୍ରେନ୍‌ ଚଳାଇବା ହେଉ ଅବା ସମୁଦ୍ରର ଅତଳ ଗର୍ଭରେ ଆର୍ମି ବେସ୍‌ ପୁଣି ସବୁଠାରୁ ବଡ ପୋଲ ନିର୍ମାଣ ଏସବୁ ଚାଇନା ପାଇଁ ବାଁ ହାତର ଖେଳ।

ପାକିସ୍ତାନରେ ଖୋଲିଲା ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ

ପାକିସ୍ତାନରେ ଖୋଲିଲା ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ

କରାଚି,୨୩।୬: ବମ୍ବେ ଆକ୍ରମଣର ମାଷ୍ଟର ମାଇଣ୍ଡ ହାଫିଜ ସୟିଦ ବିଶ୍ୱ ପାଇଁ ଏକ କୁଖ୍ୟାତ ଆତଙ୍କବାଦୀ ହୋଇଥାଇପାରନ୍ତି ସତ। ହେଲେ ପାକିସ୍ତାନର ସେ ଗେହ୍ଲା ପୁଅ। ଆସନ୍ତା ନିର୍ବାଚନରେ ସେ ନିଜର ଭାବମୂର୍ତ୍ତିକୁ ଆହୁରି ନିର୍ମଳ କରିବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି।

ସମୁଦ୍ର ପାରି ହେବା ବେଳେ ଜୀବନ ହାରିଲେଣି ୧ହଜାରରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଶରଣାର୍ଥୀ

ସମୁଦ୍ର ପାରି ହେବା ବେଳେ ଜୀବନ ହାରିଲେଣି ୧ହଜାରରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଶରଣାର୍ଥୀ

ଓ୍ବାଶିଂଟନ,୨୩।୬: ସଂଯୁକ୍ତ ରାଷ୍ଟ୍ର ଦ୍ୱାରା ଜାରି କରାଯାଇଥିବା ଏକ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଲିବିୟାରୁ ୟୁରୋପ ସମୁଦ୍ର ପଥ ଦେଇ ଯିବା ସମୟରେ ୧ହଜାରରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଶରଣାର୍ଥୀ ଜୀବନ ହାରିଲେଣି।

ମେଲାନିଆଙ୍କ ଜ୍ୟାକେଟକୁ ନେଇ ବିବାଦ

ମେଲାନିଆଙ୍କ ଜ୍ୟାକେଟକୁ ନେଇ ବିବାଦ

ଓ୍ବାଶିଂଟନ,୨୨।୬: ଆମେରିକା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ଫ୍‌ଙ୍କ ପତ୍ନୀ ମେଲାନିଆ ଟ୍ରମ୍ପ୍‌ଙ୍କ ଜ୍ୟାକେଟକୁ ନେଇ ଏବେ ସବୁଠି ଚର୍ଚ୍ଚା। ନିକଟରେ ଆମେରିକାର ଫାଷ୍ଟ ଲେଡି ମେଲାନିଆ ଆମେରିକା-ମେକ୍ସିକୋ ସୀମାରେ ପ୍ରବାସୀଙ୍କ ସହ ଭେଟି ସମସ୍ତଙ୍କ ମନ କିଣିଥିଲେ।

ବାହାରୁ ୬୮ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଖାଦ୍ୟ ମଗାଇ ଅଡୁଆରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପତ୍ନୀ

ବାହାରୁ ୬୮ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଖାଦ୍ୟ ମଗାଇ ଅଡୁଆରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପତ୍ନୀ

ଜେରୁଜେଲମ,୨୨।୬: ଇସ୍ରାଏଲ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ବେଞ୍ଜାମିନ ନେତ୍‌ନ୍ୟାହୁଙ୍କ ପତ୍ନୀ ସାରାଙ୍କ ଉପରେ ଧୋକାଦେବା ଓ ନିୟମ ଉଲ୍ଲଂଘନ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ବାସ ଭବନକୁ କ୍ୟାଟରିଂ ଯୋଗେ ବାହରୁ ଅତ୍ୟଧିକ ପରିମାଣର ଖାଦ୍ୟ ମଗାଇ ସରକାରୀ ଅର୍ଥର ଦୁରୁପଯୋଗ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।

ମା’ହୋଇ ଇତିହାସ ରଚିଲେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ

ମା’ହୋଇ ଇତିହାସ ରଚିଲେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ

ଓ୍ବେଲିଂଟନ,୨୨।୬: ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଜେସିଣ୍ଡା ଅର୍ଡର୍ନ ଏକ କନ୍ୟା ସନ୍ତାନକୁ ଜନ୍ମ ଦେଇ ଇତିହାସ ରଚିଛନ୍ତି। ପ୍ରଧାନପନ୍ତ୍ରୀ ପଦରେ ଥାଇ ବିଶ୍ୱର ଦ୍ୱିତୀୟ ମହିଳା ଭାବେ ସେ ମା’ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଭାରତରେ ରହିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ନାହିଁ ୭ହଜାର ଶରଣାର୍ଥୀ

ଭାରତରେ ରହିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ନାହିଁ ୭ହଜାର ଶରଣାର୍ଥୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ/ଓ୍ବାଶିଂଟନ,୨୧।୬: ଗତବର୍ଷ ୭ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ଆମେରିକାରେ ଶରଣ ନେବା ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିଥିବା ସଂଯୁକ୍ତ ରାଷ୍ଟ୍ର ଶରଣାର୍ଥୀ ଏଜେନ୍ସି (ୟୁଏନ୍‌ଏଚ୍‌ସିଆର୍‌) ଏକ ରିପୋର୍ଟ ପ୍ରକାଶ କରିଛି।

ଇଭାଙ୍କା ମୋ ଝିଅ ନ ହୋଇଥିଲେ ଡେଟ୍‌ କରିଥାଆନ୍ତି: ଟ୍ରମ୍ପ୍‌

ଇଭାଙ୍କା ମୋ ଝିଅ ନ ହୋଇଥିଲେ ଡେଟ୍‌ କରିଥାଆନ୍ତି: ଟ୍ରମ୍ପ୍‌

ଓ୍ବାଶିଂଟନ,୨୧।୬: ଓ୍ବେନିଟି ଫେୟାରର ସିନିୟର ରିପୋର୍ଟର ଏମିଲି ଜେନ୍‌ ଫକ୍ସ ତାଙ୍କ ପୁସ୍ତକ ‘Born Trump: Inside America’s First Family’ରେ କିଛି ଗୁମର ତଥ୍ୟ ଲୋକଲୋଚନକୁ ଆଣିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଛନ୍ତି। ଉକ୍ତ ପୁସ୍ତକରେ ଏମିଲି କହିଛନ୍ତି, ଇଭାଙ୍କା ଯଦି ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ଝିଅ ହୋଇ ନ ଥାଆନ୍ତେ ତେବେ ସେ ତାଙ୍କୁ ଡେଟ୍‌ କରିଥାଆନ୍ତେ।

୩ମିନିଟ୍‌ ଆଗରୁ ଲଞ୍ଜ ବ୍ରେକ୍‌ ନେଇ ହରାଇଲେ ବେତନ

୩ମିନିଟ୍‌ ଆଗରୁ ଲଞ୍ଜ ବ୍ରେକ୍‌ ନେଇ ହରାଇଲେ ବେତନ

ଟୋକିଓ,୨୧।୬: କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଥିବା ସମୟରେ ବାରମ୍ବାର ସିଟ୍‌ ଛାଡିବା ଓ ୩ ମିନିଟ୍‌ ଆଗରୁ ଲଞ୍ଚ ବ୍ରେକ୍‌ ନେବା ଏବେ ମହଙ୍ଗା ପଡିଛି ଜାପାନର କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ। ପଶ୍ଚିମ ଜାପାନର କୋବୋରେ ଥିବା ଓ୍ବାଟରଓ୍ବାର୍କସ୍‌ ବ୍ୟୁରୋରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଜଣେ କର୍ମଚାରୀ ୭ ମାସ ଭିତରେ ୨୬ଥର ଲଞ୍ଚ ବ୍ରେକ୍‌ ପୂର୍ବରୁ ସିଟ୍‌ ଛାଡିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା।

ଆଲଜେରିଆରେ ହାଇସ୍କୁଲ ଡିପ୍ଲୋମା ପରୀକ୍ଷା ଆରମ୍ଭ: ଇଣ୍ଟରନେଟ୍‌ ସେବା ଠପ୍‌

ଆଲଜେରିଆରେ ହାଇସ୍କୁଲ ଡିପ୍ଲୋମା ପରୀକ୍ଷା ଆରମ୍ଭ: ଇଣ୍ଟରନେଟ୍‌ ସେବା ଠପ୍‌

ଆଲଜିଅର୍ସ,୨୧।୬: ଆଲଜେରିଆରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ହାଇସ୍କୁଲ ଡିପ୍ଲୋମା ପରୀକ୍ଷା। ଏହାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି କପି ରୋକିବା ଲାଗି ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍‌ ସେବାକୁ ବନ୍ଦ କରାଯାଇଛି। ପରୀକ୍ଷା ଶେଷ ହେବା ପରେ ପୁଣି ସେବା ଆରମ୍ଭ ହେବ ବୋଲି ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି।

ବିମାନରେ ଭିକ୍ଷା ମାଗିଲେ ଭିକାରୀ: ଭିଡ଼ିଓ ଭାଇରାଲ

ବିମାନରେ ଭିକ୍ଷା ମାଗିଲେ ଭିକାରୀ: ଭିଡ଼ିଓ ଭାଇରାଲ

ଇସଲାମାବାଦ୍‌,୨୧।୬: ସାଧାରଣତଃ ବସ କିମ୍ବା ରେଳଗାଡ଼ିରେ ଭିକାରୀଙ୍କୁ ଭିକ୍ଷାବୃତ୍ତି କରୁଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥାଏ। ତେବେ କରାଚିରୁ ବ୍ୟାଙ୍କକ୍‌ ଯାଉଥିବା ବିମାନରେ ଜଣେ ଭିକାରୀଙ୍କୁ ଭିକ୍ଷାବୃତ୍ତି କରୁଥିବାର ଭିଡ଼ିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ହୋଇଛି ଭାଇରାଲ।

ଆମେରିକାରେ ସାତଫେରା: ଭାରତରେ ମନ୍ତ୍ର ପାଠକଲେ ପଣ୍ଡିତ

ଆମେରିକାରେ ସାତଫେରା: ଭାରତରେ ମନ୍ତ୍ର ପାଠକଲେ ପଣ୍ଡିତ

ଟରୋଣ୍ଟୋ/ଲକ୍ଷ୍ନୌ,୨୧।୬: ସୂଚନା ପ୍ରଯୁକ୍ତି ଜ୍ଞାନକୌଶଳ ଯୋଗୁ ସମ୍ପ୍ରତି ଘଟିଛି ଏକ ରୋଚକ ଘଟଣା। ଟରୋଣ୍ଟାରେ ବରକନ୍ୟା ଅଗ୍ନିକୁ ସାକ୍ଷୀ ରଖି ସାତଫେରା ନେଇଥିବାବେଳେ ଭାରତରେ ଥିବା ପଣ୍ଡିତ ଭିଡ଼ିଓ କଲିଂରେ ମନ୍ତ୍ର ପାଠକରି ବିବାହକୁ ସମ୍ପନ୍ନ କରିଛନ୍ତି।

Model This Week

ପ୍ରଭାତ