ସମ୍ବଲପୁର

ସହରାଞ୍ଚଳ ସ୍କୁଲରେ ୭ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ୩,ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳରେ ୫୦୬କୁ ୫ ଶିକ୍ଷକ

ସହରାଞ୍ଚଳ ସ୍କୁଲରେ ୭ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ୩,ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳରେ ୫୦୬କୁ ୫ ଶିକ୍ଷକ
ଜୁନାଗଡ,୨୩।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ)- କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଜୁନାଗଡ ବ୍ଲକରେ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗର ବିଚିତ୍ର ନୀତି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଶିକ୍ଷକ ନିଯୁକ୍ତିରେ ସମାନୁପାତିକ ନୀତି ଅବଲମ୍ବନ କରାଯାଉ ନ ଥିବାରୁ କେଉଁଠି ଶିକ୍ଷକ ହାଉଯାଉ ହେଉଥିବାବେଳେ ଆଉ କେଉଁଠି ନାହାନ୍ତି। ବିଶେଷକରି ଜୁନାଗଡ ବ୍ଲକ ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ସ୍କୁଲରେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ତୁଳନାରେ ଶିକ୍ଷକ ନ ଥିବାବେଳେ ସହରରେ କିନ୍ତୁ ଓଲଟା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଏଠାରେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ତୁଳନାରେ ଆବଶ୍ୟକତାଠାରୁ ଅଧିକ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ ଶିକ୍ଷକ ରହିଛନ୍ତି। ଜୁନାଗଡ ସହରରେ ଥିବା ଅରବିନ୍ଦ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟକୁ ଉଦାହରଣ ଭାବେ ନିଆଯାଇପାରେ। ଏଠାରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ୭ଜଣ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ପାଇଁ ୩ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ ରହିଛନ୍ତି, ଯାହାକି ଶିକ୍ଷା ନୀତି ଅନୁସାରେ ଜଣେ ରହିବା କଥା। ଏହି ସ୍କୁଲରେ ଗତ ବର୍ଷ ୧୦ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଥିବାବେଳେ ଚଳିତବର୍ଷ ଏହା କମି ୭ଜଣ ରହିଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ଉକ୍ତ ସ୍କୁଲରେ ପ୍ରଥମ ଶ୍ରେଣୀରେ କୌଣସି ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ନ ଥିବାବେଳେ ଦ୍ୱିତୀୟରେ ୩, ତୃତୀୟରେ ୨, ଚତୁର୍ଥ ଓ ପଞ୍ଚମରେ ଜଣେ ଲେଖାଏଁ ଛାତ୍ର ଅଛନ୍ତି। ମିଳିଥିବା ଏକ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଜୁନାଗଡ ସହରର ତାଳବନ୍ଦପଡା ପ୍ରାଥମିକ ସ୍କୁଲରେ ୧୧୯ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ପାଇଁ ୬ ଶିକ୍ଷକ ରହିଛନ୍ତି, ଯାହାକି ଶିକ୍ଷା ନୀତି ନିୟମ ଅନୁସାରେ ୪ ଶିକ୍ଷକ ରହିବା କଥା। ସେହିପରି ଗନ୍ତାୟତ ପଡାରେ ୨୪୫ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ପାଇଁ ୧୧ ଶିକ୍ଷକ ରହିଛନ୍ତି। ଏଠାରେ ୮ ଶିକ୍ଷକ ରହିବା କଥା। ସେହିପରି ଜୁନାଗଡ ବ୍ଲକ ଶିକ୍ଷାଧିକାରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଥିବା କେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରାଥମିକ ସ୍କୁଲରେ ୮୭ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ପାଇଁ ୬ ଶିକ୍ଷକ ରହିଛନ୍ତି। ଯାହାକି ୩ ଜଣ ରହିବା କଥା। ଯୋଗେଶ୍ୱର ଉଚ୍ଚ ପ୍ରାଥମିକ ସ୍କୁଲରେ ୧୮୧ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ପାଇଁ ୭ ଶିକ୍ଷକ ରହିଛନ୍ତି। ଏଠାରେ ୫ ଜଣ ରହିବା କଥା। ହିଙ୍ଗିଲିବାହାଲି ପ୍ରକଲ୍ପ ଉଚ୍ଚ ପ୍ରାଥମିକ ସ୍କୁଲରେ ୧୫୭ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ପାଇଁ ୭ ଜଣ ଶିକ୍ଷକ ରହିଛନ୍ତି, ଯାହାକି ଅତିକମରେ ୬ ଜଣ ଶିକ୍ଷକ ରହିବା କଥା। ସେହିପରି ପଲସାପଡା ପ୍ରାଥମିକ ସ୍କୁଲରେ୧୫ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ପାଇଁ ୨ଶିକ୍ଷକ ରହିଛନ୍ତି, ଯାହାକି ଜଣେ ରହିବା କଥା। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ସ୍କୁଲଗୁଡିକର ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ତାଲିକା ଅନୁଯାୟୀ ଶିକ୍ଷକ ଅନୁପାତ ଦେଖିଲେ ଅନେକ ଫରକ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥାଏ। ଜୁନାଗଡ ବ୍ଲକର ଗୌଡଛେଣ୍ଡିଆ ନୋଡାଲ ଉଚ୍ଚ ପ୍ରାଥମିକ ସ୍କୁଲରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ୫୦୬ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ପାଇଁ ମାତ୍ର ୫ ଜଣ ଶିକ୍ଷକ ରହିଛନ୍ତି। ଏଠାରେ ଶହେ ଜଣ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ପାଇଁ ଜଣେ ଲେଖାଏଁ ଶିକ୍ଷକ ରହିଛନ୍ତି, ଯାହାକି ଶିକ୍ଷା ନୀତି ନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ ୧୫ ଜଣ ରହିବା କଥା। ଏଠାରେ ୧୦ ଜଣ ଶିକ୍ଷକ କମ ରହିଛନ୍ତି। ସେହିପରି ବ୍ଲକର ମୁଣ୍ଡରାଗୁଡା ଉଚ୍ଚ ପ୍ରାଥମିକ ସ୍କୁଲରେ ୧୮୬ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ପାଇଁ ମାତ୍ର ୨ ଶିକ୍ଷକ ରହିଛନ୍ତି, ଯାହାକି ଅତିକମରେ ୫ ଶିକ୍ଷକ ରହିବା କଥା। ସେହିପରି ବ୍ଲକର ଚାରବାହାଲ ଉଚ୍ଚ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ୨୦୬ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ପାଇଁ ମାତ୍ର ୨ ଜଣ ଶିକ୍ଷକ ରହିଛନ୍ତି, ଯାହାକି ୬ ଜଣ ରହିବା କଥା। ସେହିପରି କୋଟେନ ଗଁରେ ୭୮ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ପାଇଁ ଜଣେ ଶିକ୍ଷକ ରହିଛନ୍ତି, ଯାହାକି ୨ ଶିକ୍ଷକ ରହିବା କଥା। ସେହିପରି ମିଚାଗଁ ପୁରୁଣାପଡା ପ୍ରାଥମିକ ସ୍କୁଲରେ ୧୨୨ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ପାଇଁ ମାତ୍ର ୨ ଶିକ୍ଷକ ରହିଛନ୍ତି, ଯାହାକି ୪ ଜଣ ରହିବା କଥା। ଏମିତି ଅନେକ ଉଦାହରଣ ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ। ତେବେ ପ୍ରତିବର୍ଷ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ବଦଳି, ଡେପୁଟେଶନ ପରେ ମଧ୍ୟ ଏହି ସମସ୍ୟା କେମିତି ରହୁଛି ତାହା ଶୁଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଲାଗେ। ସତରେ କ’ଣ ବିଭାଗୀୟ ଅଧିକାରୀ ଏହି ସମସ୍ୟାଗୁଡିକ ଜାଣିପାରୁନାହାନ୍ତି ନା ଜାଣିଶୁଣି ଅନ୍ୟ କିଛି ଆଶାରେ ଆଖି ବନ୍ଦ କରିଦେଉଛନ୍ତି, ତାହାକୁ ନେଇ ସାଧାରଣରେ ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ ସୃଷ୍ଟି ହେଉଛି। ଏପରିକି ଦୀର୍ଘଦିନ ହେବ ସହରରେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ଅନୁପାତରେ ଶିକ୍ଷକ ସଂଖ୍ୟା ଅଧିକ ଥିବା ଆଲୋଚନା ହେଉଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଏ ଯାଏଁ ବିଭାଗୀୟ ଅଧିକାରୀ, ପ୍ରଶାସନିକ ଅଧିକାରୀ ନା ରାଜନେତାଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ସେମିତି କୌଣସି ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଇ ପାରିନାହଁ। କୁହାଯାଉଛି, ଏହି ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ ଶିକ୍ଷକ ବିଭାଗୀୟ ଅଧିକାରୀ ତଥା ରାଜନେତାଙ୍କ ଛତ୍ରଛାୟାରେ ଥିବାରୁ ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରତି କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଯାଉ ନାହିଁ। ଏ ନେଇ ଜୁନାଗଡ ବ୍ଲକ ଶିକ୍ଷାଧିକାରୀ ସୁଧାଂଶୁବାଳା ଦେବୀଙ୍କୁ ପଚାରିବାରୁ ୧୬ରୁ କମ୍‌ ଉପସ୍ଥାନ ଥିବା ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ସ୍କୁଲଗୁଡିକ କିଛି ଦିନ ପରେ ବନ୍ଦ ହେବ। ସେଥିରେ ଥିବା ଶିକ୍ଷକମାନଙ୍କୁ ଆବଶ୍ୟକ ସ୍ଥାନରେ ନିଯୁକ୍ତି ଦିଆଯିବ ବୋଲି କହିଥିଲେ। ଏ ନେଇ ଜିଲା ଶିକ୍ଷାଧିକାରୀ ପ୍ରଦୀପ କୁମାର ନାଗଙ୍କୁ ପଚାରିବାରୁ ଅତି ହାଲୁକା ଭାବରେ କଥାକୁ ନେଇ ସମାଧାନ କରାଯିବ ବୋଲି କହିଥିଲେ।
All Right Reserved By

ସମ୍ବଲପୁର

କର୍ଲାମୁଣ୍ଡା ସ୍କୁଲ, କଲେଜ ଶିକ୍ଷକ କର୍ମଚାରୀ ମିଳିତ ମଞ୍ଚର ପଦଯାତ୍ରା

କର୍ଲାମୁଣ୍ଡା ସ୍କୁଲ, କଲେଜ ଶିକ୍ଷକ କର୍ମଚାରୀ ମିଳିତ ମଞ୍ଚର ପଦଯାତ୍ରା

କର୍ଲାମୁଣ୍ଡା,୧୮।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଓଡିଶା ସ୍କୁଲ, କଲେଜ ଶିକ୍ଷକ କର୍ମଚାରୀ ମିଳିତ ମଞ୍ଚ ପକ୍ଷରୁ ବିଭିନ୍ନ ଦାବି ନେଇ ଏକ ମାସରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ସମୟ ଧରି ଭୁବନେଶ୍ୱର ଆନ୍ଦୋଳନ ଜାରି ରହିଥିବା ବେଳେ ଏବେ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ପଞ୍ଚାୟତସ୍ତରୀୟ ପଦଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି । 

ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ବିଜ୍ଞାନ ସେମିନାର

ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ବିଜ୍ଞାନ ସେମିନାର

କର୍ଲାମୁଣ୍ଡା,୧୮।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା କର୍ଲାମୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକ ସଦରସ୍ଥିତ ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ହାଇସ୍କୁଲଠାରେ ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ବିଜ୍ଞାନ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସେମିନାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ବ୍ଲକରେ ଥିବା ୧୪ଟି ହାଇସ୍କୁଲ ମଧ୍ୟରୁ ୪ଟି ବ୍ଲକଗ୍ରାଣ୍ଟ ହାଇସ୍କୁଲ ବ୍ୟତୀତ ସମସ୍ତ ହାଇସ୍କୁଲ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନେ ଯୋଗଦେଇ ଔଦ୍ୟୋଗିକ କ୍ରାନ୍ତିରେ ଚତୁର୍ଥ ଅବସ୍ଥା ସମ୍ପର୍କରେ ଆଲୋକପାତ କରିଥିଲେ।

ପିଏମ୍‌ଏୱାଇ ବିଲ୍‌ ପାଇଁ ଲାଞ୍ଚ: ଭିଜିଲାନ୍ସ ଦ୍ୱାରା ଜିଆର୍‌ଏସ ଗିରଫ

ପିଏମ୍‌ଏୱାଇ ବିଲ୍‌ ପାଇଁ ଲାଞ୍ଚ: ଭିଜିଲାନ୍ସ ଦ୍ୱାରା ଜିଆର୍‌ଏସ ଗିରଫ

ସୋନପୁର/ସିଂଘିଯୁବା,୧୮।୯(ନି.ପ୍ର./ଡି.ଏନ.ଏ.): ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ବିନିକା ବ୍ଲକ ସିଂଘିଯୁବା ପଞ୍ଚାୟତର ଗ୍ରାମ ରୋଜଗାର ସେବକ(ଜିଆରଏସ୍‌) ଅମିତ ଅଗ୍ରୱାଲା ମଙ୍ଗଳବାର ଭିଜିଲାନ୍ସ ହାତରେ ଧରା ପଡିଛନ୍ତି ।

ଗଣେଶ ମୂର୍ତ୍ତି ବିସର୍ଜନରେ ଅଘଟଣ, ପାଣିରେ ବୁଡି ଛାତ୍ର ମୃତ

ଗଣେଶ ମୂର୍ତ୍ତି ବିସର୍ଜନରେ ଅଘଟଣ, ପାଣିରେ ବୁଡି ଛାତ୍ର ମୃତ

ପାଟଣାଗଡ,୧୮।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଗଣେଶ ମୂର୍ତ୍ତି ବିସର୍ଜନ କରିବାକୁ ଯାଇ ପାଣିରେ ବୁଡି ଜଣେ ଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ମୃତକ ହେଲେ ପାଟଣାଗଡ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ସିଆଲବନ୍ଧ ଗ୍ରାମର ଅଷ୍ଟମ ଶ୍ରେଣୀର ଛାତ୍ର ରୂପାନନ୍ଦ ସା (୧୩)। 

ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶାରେ ହାଇକୋର୍ଟ ବେଞ୍ଚ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦାବି: କୋର୍ଟ କଚେରି ଅଚଳ କଲେ ଆଇନଜୀବୀ

ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶାରେ ହାଇକୋର୍ଟ ବେଞ୍ଚ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦାବି: କୋର୍ଟ କଚେରି ଅଚଳ କଲେ ଆଇନଜୀବୀ

ବୀରମହାରାଜପୁର, ୧୮।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶାରେ ହାଇକୋର୍ଟର ସ୍ଥାୟୀ ବେଞ୍ଚ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦାବୀ ନେଇ ଆଇନଜୀବିଙ୍କ ତରଫରୁ ଚାଲିଥିବା ଆନ୍ଦୋଳନ ପୁଣିଥରେ ହେବାକୁ ଲାଗିଛି। 

କେବିକେ ପ୍ରଶାସକଙ୍କ ଗୋଲାମୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକ ଗସ୍ତ

କେବିକେ ପ୍ରଶାସକଙ୍କ ଗୋଲାମୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକ ଗସ୍ତ

ଗୋଲାମୁଣ୍ଡା,ତା୧୮। ୯(ଡିଏନଏ): କେବିକେ ପ୍ରଶାସକ ସୁଦର୍ଶନ ପାଲ ଠାକୁର କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଗସ୍ତରେ ଆସି ସୋମବାର ଗୋଲାମୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକ ପରିଦର୍ଶନରେ ଆସିଥିଲେ । ପ୍ରଥମେ ଖମାରହଲଦୀ ଗ୍ରାମପଞ୍ଚୟତକୁ ଆସି କୃଷି ବିଭାଗ ପ୍ରୋତ୍ସାହନରେ ହୋଇଥିବା ଚିନାବାଦାମ ଚାଷ ଦେଖିଥିଲେ । 

ଏସିଡ ଆକ୍ରମଣ ଉପରେ ଆଇନ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ଏସିଡ ଆକ୍ରମଣ ଉପରେ ଆଇନ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ସୋହେଲା,୧୮।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ବରଗଡ ଜିଲା ସୋହେଲା ଶ୍ରୀରାମ ଜୁନିୟର କଲେଜଠାରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଆଇନ ସେବା ସମିତି ପକ୍ଷରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଏସିଡ ଆକ୍ରମଣ ଉପରେ ଏକ ଆଇନ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । 

ଓଲଟିଲା ଅଟୋ, ୨ ଛାତ୍ର ଗୁରୁତର

ଓଲଟିଲା ଅଟୋ, ୨ ଛାତ୍ର ଗୁରୁତର

ସମ୍ବଲପୁର,୧୮।୯(ବ୍ୟୁରୋ): ପ୍ରାୟ ଏକ ମାସ ବ୍ୟବଧାନରେ ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲାରେ  ପୁଣି ଆଉ ଏକ ସ୍କୁଲ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ନେଇ ଯାଉଥିବା ଅଟୋ ଦୁର୍ଘଟଣା ଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛି ।

ଭାବ ଚେତନା ଓ ଏକତାର ପର୍ବ ନୂଆଁଖାଇ

ଭାବ ଚେତନା ଓ ଏକତାର ପର୍ବ ନୂଆଁଖାଇ

ବିଜେପୁର,୧୮।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ହିନ୍ଦୁ ସଂସ୍କୃତିରେ ନୂଆଁଖାଇ ପର୍ବର ଏକ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପରିଚୟ ରହିଛି । ଭାବର ଆଦାନପ୍ରଦାନ ପାଇଁ ମଇତ୍ରଗଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅଢ଼ିଆ ଦିଆନିଆ ସହଯୋଗର ଆସର ଜମେ ।

କୁଲୁଣ୍ଡାରେ ପୂଜା ପାଇଲେ ଦେବଶିଳ୍ପୀ ବିଶ୍ୱକର୍ମା

କୁଲୁଣ୍ଡାରେ ପୂଜା ପାଇଲେ ଦେବଶିଳ୍ପୀ ବିଶ୍ୱକର୍ମା

ଜାମଟିକ୍ରା,୧୮।୯(ଡି.ଏନ.ଏ): ଅତାବିରା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ କୁଲୁଣ୍ଡା ଗ୍ରାମରେ ବିଶ୍ୱକର୍ମା ପୂଜା ମହାସମାରୋହରେ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଏହି ପୂଜାରେ ଅଧିକାରୀ ସାହୁ କର୍ତ୍ତା ଦାୟିତ୍ୱ ତୁଳାଇଥିବାବେଳେ ପଣ୍ଡିତ ନିରଞ୍ଜନ ପାଣିଗ୍ରାହୀ ପୌରହିତ କାମ କରିଥିଲେ ।

କୃଷକ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଲାଠିକଟା ବ୍ଲକ ଚାଷୀ

କୃଷକ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଲାଠିକଟା ବ୍ଲକ ଚାଷୀ

ବେଦବ୍ୟାସ, ୧୮।୯ (ଡି.ଏନ.ଏ): ଲାଠିକଟା ବ୍ଲକ ସହକାରୀ କୃଷି ଅଧିକାରୀ ସୁବ୍ରତ ସାହୁଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଲାଠିକଟା ବ୍ଳକର ପ୍ରାୟ ୫୦ଜଣ କୃଷକ ସୋମବାର ଭୁବନେଶ୍ୱରସ୍ଥିତ ଇମେଜଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ କୃଷକ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗଦେଇଛନ୍ତି । 

ଟ୍ରେନରେ ଗୋଡ଼ କଟି ଯୁବକ ଗୁରୁତର

ଟ୍ରେନରେ ଗୋଡ଼ କଟି ଯୁବକ ଗୁରୁତର

ଟିଟିଲାଗଡ଼,୧୮।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଟିଟିଲାଗଡ଼ ରେଳଷ୍ଟେଶନରେ ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳ ୧୦ଟା ସମୟରେ ଯଶବନ୍ତପୁର ହାଟିଆ ସୁପରଫାଷ୍ଟ ଟ୍ରେନରୁ ପଡ଼ି ଜଣେ ଯୁବଙ୍କ ଗୋଡ଼ କଟିଯାଇଛି।