ଖେଳ |

ପୂର୍ବାଞ୍ଚଳ ବଧିର ଟି୨୦ କ୍ରିକେଟ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ : ଓଡ଼ିଶାର ବିଜୟ ଅଭିଯାନ

ପୂର୍ବାଞ୍ଚଳ ବଧିର ଟି୨୦ କ୍ରିକେଟ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ : ଓଡ଼ିଶାର ବିଜୟ ଅଭିଯାନ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୩।୨(କ୍ରୀଡ଼ା ପ୍ରତିନିଧି)-ଓଡ଼ିଶା ବଧିର କ୍ରୀଡ଼ା ପରିଷଦ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଉତ୍କଳ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ଏବଂ ଖଣିଜ ଏବଂ ବସ୍ତୁ ପ୍ରଯୁକ୍ତି ପ୍ରତିଷ୍ଠାନ(ଆଇଏମ୍‌ଟି) ଖେଳ ପଡ଼ିଆରେ ୩ୟ ପୂର୍ବାଞ୍ଚଳ ବଧିର ଟି୨୦ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଶୁକ୍ରବାର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଛି। ଆଇଏମଟିର ସହ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଡ. ଏସ.କେ. ମିଶ୍ର ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥିଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ପ୍ରତିଯୋଗିତାର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ଏହି ଅବସରରେ ସେ ଓଡ଼ିଶା ଓ ବିହାର ଖେଳାଳିଙ୍କ ସର କରମର୍ଦ୍ଦନ କରିଥିଲେ। ଓଡ଼ିଶା ଓ ବିହାର ବ୍ୟତୀତ ଏଥିରେ ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ, ଆସାମ ଓ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଆଦି ୫ ରାଜ୍ୟ ଦଳ ଭାଗ ନେଇଛନ୍ତି। 

ଉଦ୍‌ଘାଟନୀ ମ୍ୟାଚରେ ଓଡ଼ିଶା ୭ ଉଇକେଟରେ ବିହାରକୁ ପରାସ୍ତ କରିଛି। ଟସ୍‌ ଜିତି ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିବା ବିହାର ଦଳ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ୧୫ ଓଭରରେ ୮ ଉଇକେଟ ହରାଇ ୮୯ ରନ କରିଥିଲା। ଜବାବରେ ଓଡ଼ିଶା ୯ ଓଭରରେ ମାତ୍ର ୩ ଉଇକେଟ ହରାଇ ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ହାସଲ କରି ନେଇଥିଲା। ଓଡ଼ିଶାର ଆର.ଆର ସହାନି ମ୍ୟାନ ଅଫ ଦି ମ୍ୟାଚ ବିବେଚିତ ହୋଇଥିଲେ। 

ଓଡ଼ିଶା ବଧିର କ୍ରୀଡ଼ା ପରିଷଦ ଆୟୋଜକ ସଭାପତି ସ୍ନେହାଶିଷ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ସଭାପତିତ୍ୱରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଉଦ୍‌ଘାଟନୀ ଉତ୍ସବରେ ସମ୍ମାନନୀୟ ଅତିଥିଭାବେ ଡ. ବି.ସି. ସାହୁ, ଡ. ବାମ ପ୍ରସାଦ ବାଗ୍‌, ଡ. ବଙ୍କିମ୍‌ ଚନ୍ଦ୍ର ତ୍ରିପାଠୀ, ଓ୍ବାଇ. ମହାପାତ୍ର, ବିଶିଷ୍ଟ ଚେସ୍‌ କୋଚ୍‌ ସତ୍ୟରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ ପ୍ରମୁଖ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ଆୟୋଜକ ବଧିର କ୍ରୀଡ଼ା ପରିଷଦ ସମ୍ପାଦକ ନିରଞ୍ଜନ ଜୋଷୀଙ୍କ ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷ ତତ୍ତ୍ୱାବଧାନରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗିତାକୁ ଆଇଏମ୍‌ଟିର ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ ଅବଦୁଲ ରହିମ ଖାଁ, ବିଜୟ କୁମାର ପରିଡ଼ା, ପି.କେ. ମହାପାତ୍ର, ସଞ୍ଜୟ ପଣ୍ଡା, ଜେ.ଏନ. ବହିଦାର ପ୍ରମୁଖ ପରିଚାଳନା କରୁଛନ୍ତି। ଲୋକେଶ କୁମାର ଓ ସନ୍ତୋଷ ଜେନା ଅମ୍ପାୟର ଏବଂ ବିକାଲ ନାୟକ ସ୍କୋରର ଦାୟିତ୍ୱ ନିର୍ବାହ କରିଥିଲେ। 

All Right Reserved By

ଖେଳ |

ଓଡ଼ିଶା ଅଲିମ୍ପିକ ଆସୋସିଏଶନ ସମ୍ପାଦକ ଆଲାମଙ୍କ ପରଲୋକ

ଓଡ଼ିଶା ଅଲିମ୍ପିକ ଆସୋସିଏଶନ ସମ୍ପାଦକ ଆଲାମଙ୍କ ପରଲୋକ

କଟକ ଅଫିସ, ୨୬ା୩-ବରିଷ୍ଠ କ୍ରୀଡ଼ା ସଙ୍ଗଠକ ତଥା ଓଡ଼ିଶା ଅଲିମ୍ପିକ ଆସୋସିଏଶନ(ଓଓଏ)ର ସମ୍ପାଦକ ଏମ.ଏ. ଆଲାମଙ୍କର ସୋମବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ପରଲୋକ ଘଟିଛି। ତାଙ୍କ ବିୟୋଗରେ ରାଜ୍ୟ କ୍ରୀଡ଼ା ଜଗତରେ ଶୋକର ଛାୟା ଖେଳିଯାଇଛି।  

୪ ହଜାର ରନ୍‌ କରିବାରେ ଗେଲ୍‌ ଦ୍ରୁତତମ

୪ ହଜାର ରନ୍‌ କରିବାରେ ଗେଲ୍‌ ଦ୍ରୁତତମ

ଜୟପୁର, ୨୬।୩-ଓ୍ବେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜର ବିସ୍ଫୋରକ ଓପନର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ କ୍ରିସ ଗେଲ୍‌ ଆଇପିଏଲ୍‌ରେ ୪ ହଜାର ରନ୍‌ ସଂଗ୍ରହ କରିବାରେ ଦ୍ରୁତତମ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ବିବେଚିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ସୋମବାର ଏଠାରେ ଘରୋଇ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ଓ କିଙ୍ଗ୍ସ ଇଲେଭେନ ପଞ୍ଜାବ ମଧ୍ୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଅବସରରେ ଗେଲ୍‌ ଏହି ରେକର୍ଡ କରିଛନ୍ତି। 

ମାଲିଙ୍ଗା ଖେଳିବେ

ମାଲିଙ୍ଗା ଖେଳିବେ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୬ା୩ (ପି.ଟି.)- କ୍ରିକେଟ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା (ଏସ୍‌ଏଲ୍‌ସି) ଲସିଥ ମାଲିଙ୍ଗାଙ୍କ ପ୍ରତି କୋହଳ ନୀତି ଅବଲମ୍ବନ କରିଛି। ଫଳରେ ଏହି ଭେଟେରାନ ପେସ୍‌ ବୋଲର ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସର ପରବର୍ତ୍ତୀ ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଖେଳିପାରିବେ। 

ଜିମ୍ନାଷ୍ଟିକ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ ଉଦ୍‌ଯାପିତ

ଜିମ୍ନାଷ୍ଟିକ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ ଉଦ୍‌ଯାପିତ

ପୁରୀ ଅଫିସ,୨୬ା୩ : ରାଜ୍ୟ ଜିମ୍ନାଷ୍ଟିକ ଆସୋସିଏଶନ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ପୁରୀଠାରେ ଚାଲିଥିବା ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ୪୧ତମ ଜିମ୍ନାଷ୍ଟିକ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ଫ୍ୟୁରି-ସ୍କ୍ବାର୍ଜ ମୁକାବିଲା ଜୁନ୍‌ରେ

ଫ୍ୟୁରି-ସ୍କ୍ବାର୍ଜ ମୁକାବିଲା ଜୁନ୍‌ରେ

ଲସଏଞ୍ଜେଲ୍ସ,୨୬ା୩ (ଏଏଫ୍‌ପି)-ଅପରାଜେୟ ବ୍ରିଟିଶ ହେଭିଓ୍ବେଟ୍‌ ଟାଇସନ ଫ୍ୟୁରି ରିଙ୍ଗ୍‌କୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବେ। ପ୍ରମୋଟର ଟପ୍‌ ର଼୍ୟାଙ୍କ୍‌ ଏ ବିଷୟରେ ସ୍ପଷ୍ଟ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ବକ୍ସିଂ ରିଙ୍ଗ୍‌ଙ୍କୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ ଅବସରରେ ସେ ପ୍ରଥମେ ଜୁନ୍‌ ୧୫ରେ ଜର୍ମାନୀର ଟମ୍‌ ସ୍କ୍ବାର୍ଜଙ୍କ ସହିତ ମୁକାବିଲା କରିବେ। 

ଫେରାରିରେ ଫର୍ମୁଲା ଓ୍ବାନ୍‌ ପଦାର୍ପଣ କରିବେ ମିକ୍‌ ସୁମାକର

ଫେରାରିରେ ଫର୍ମୁଲା ଓ୍ବାନ୍‌ ପଦାର୍ପଣ କରିବେ ମିକ୍‌ ସୁମାକର

ବର୍ଲିନ, ୨୬ା୩ (ଏ.ଏଫ୍‌.ପି)-ମାଇକେଲ ସୁମାକରଙ୍କ ପୁତ୍ର ମିକ୍‌ ଫେରାରି ତରଫରୁ ଫର୍ମୁଲା ଓ୍ବାନରେ ପଦାର୍ପଣ କରିବା ଲାଗି ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛନ୍ତି।  ଅଟୋ ବାଇଲ୍ଡ ରିପୋର୍ଟରେ ଏ ବିଷୟ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ୭ଥର ବିଶ୍ୱଚାମ୍ପିୟନ ସୁମାକରଙ୍କ ୨୦ବର୍ଷୀୟ ପୁତ୍ର ଆସନ୍ତା ମାସ୍‌ରେ ଯୁବ ଡ୍ରାଇଭରମାନଙ୍କ ଏକ ଟେଷ୍ଟରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବେ। 

ଶାରଜା ମାଷ୍ଟର୍ସ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଚେସ୍‌  : ଡବଲ ବିଜୟ ସହ ଦେବାଶିଷଙ୍କ ଅଭିଯାନ

ଶାରଜା ମାଷ୍ଟର୍ସ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଚେସ୍‌ : ଡବଲ ବିଜୟ ସହ ଦେବାଶିଷଙ୍କ ଅଭିଯାନ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୬।୩ (କ୍ରୀଡ଼ା ପ୍ରତିନିଧି)-ଶାରଜାଠାରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ୩ୟ ଶାରଜା ମାଷ୍ଟର୍ସ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଚେସ୍‌ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌। ଏଥିରେ ୩୫ ଗ୍ରାଣ୍ଡମାଷ୍ଟର, ୨ ମହିଳା ଗ୍ରାଣ୍ଡମାଷ୍ଟର, ୩୫ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମାଷ୍ଟର, ୭ ମହିଳା ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମାଷ୍ଟର, ୬ କ୍ୟାଣ୍ଡିଂଡେଟ ମାଷ୍ଟର ଓ ୪ ମହିଳା କ୍ୟାଣ୍ଡିଂଡେଟ ମାଷ୍ଟରଙ୍କୁ ମିଶାଇ ୧୧୧ ଟାଇଟଲଧାରୀଙ୍କ ସହ ମୋଟ ୧୭୮ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି। ଏଥିରେ ଭାଗ ନେଇଥିବା ଓଡ଼ିଶାର ଏକମାତ୍ର ଗ୍ରାଣ୍ଡମାଷ୍ଟର ଦେବାଶିଷ ଦାସ ଡବଲ ବିଜୟ ସହ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି। 

କିଙ୍ଗ୍ସ ଇଲେଭେନର ବିଜୟ ଅଭିଯାନ

କିଙ୍ଗ୍ସ ଇଲେଭେନର ବିଜୟ ଅଭିଯାନ

ଜୟପୁର, ୨୫।୩- କ୍ରିସ୍‌ ଗେଲ୍‌ ଓ ସର୍ଫରାଜ ଖାଁଙ୍କ ବିସ୍ଫୋରକ  ବ୍ୟାଟିଂ ପରେ ଡେଥ୍‌ ଓଭରରେ ବୋଲରଙ୍କ ଧୈର୍ଯ୍ୟପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଯୋଗୁ କିଙ୍ଗ୍ସ ଇଲେଭେନ ପଞ୍ଜାବ ଇଣ୍ଡିଆନ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍‌(ଆଇପିଏଲ-୧୨)ରେ ବିଜୟ ସହ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରିଛି। 

 ଭାରତର ତୃତୀୟ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ ମାଲେସିଆ

ଭାରତର ତୃତୀୟ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ ମାଲେସିଆ

ଇପୋ (ମାଲେସିଆ), ୨୫।୩(ପି.ଟି.)- ଏଠାରେ ଚାଲିଥିବା ସୁଲତାନ ଆଜଲାନଶାହ କପ୍‌ ହକି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ଭାରତର ତୃତୀୟ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ ହେଉଛି ମାଲେସିଆ। ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚରେ ଜାପାନକୁ ହରାଇବାପରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ମ୍ୟାଚକୁ ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆ ସହିତ ଡ୍ର ରଖିଥିବା ଭାରତ ମଙ୍ଗଳବାର ତୃତୀୟ ଲିଗ୍‌ ମ୍ୟାଚରେ ମାଲେସିଆକୁ ଭେଟିବାକୁ ଯାଉଛି। 

ସିଏସ୍‌କେ ସାମ୍ନାରେ କ୍ୟାପିଟାଲ୍ସ ଟେଷ୍ଟ

ସିଏସ୍‌କେ ସାମ୍ନାରେ କ୍ୟାପିଟାଲ୍ସ ଟେଷ୍ଟ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୫।୩(ପି.ଟି.)- ଇଣ୍ଡିଆନ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍‌ (ଆଇପିଏଲ୍‌) ଦ୍ୱାଦଶ ସଂସ୍କରଣର ୫ମ ମୁକାବିଲାରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲ୍ସ ଡିଫେଣ୍ଡିଂ ଚାମ୍ପିୟନ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର୍‌ କିଙ୍ଗ୍ସ (ସିଏସ୍‌କେ)କୁ ଭେଟିବାକୁ ଯାଉଛି। 

ବିଜେନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ୟୁଏସ୍‌ ପ୍ରୋ ପଦାର୍ପଣ ମ୍ୟାଚ୍‌ ସ୍ଥଗିତ

ବିଜେନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ୟୁଏସ୍‌ ପ୍ରୋ ପଦାର୍ପଣ ମ୍ୟାଚ୍‌ ସ୍ଥଗିତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୫।୩- ଭାରତୀୟ ଷ୍ଟାର ବକ୍ସର ବିଜେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଆମେରିକାରେ ଟ୍ରେନିଂ ବେଳେ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏଥିଯୋଗୁ ତାଙ୍କର ବହୁ ପ୍ରତୀକ୍ଷିତ ୟୁଏସ୍‌ଏ ପ୍ରୋ ପଦାର୍ପଣ ମ୍ୟାଚ୍‌ ସ୍ଥଗିତ କରିଦିଆଯାଇଛି।

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଦଳର ବୋଲିଂ କୋଚ୍‌ ଗ୍ରିଫିଟ

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଦଳର ବୋଲିଂ କୋଚ୍‌ ଗ୍ରିଫିଟ

ମୁମ୍ବାଇ,୨୫।୩(ଏଏଫ୍‌ପି)- ଆଡାମ ଗ୍ରିଫିଟଙ୍କୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଦଳର ବୋଲିଂ କୋଚ୍‌ ପଦରେ ନିଯୁକ୍ତ କରାଯାଇଛି। 


Model This Week

ରଶ୍ମି
Why Dharitri