ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ଚଣ୍ଡିଖୋଲରେ ଓଡ଼ିଶା ବନ୍ଦର ଆଂଶିକ ପ୍ରଭାବ

ଚଣ୍ଡିଖୋଲରେ ଓଡ଼ିଶା ବନ୍ଦର ଆଂଶିକ ପ୍ରଭାବ

ଚଣ୍ଡିଖୋଲ,୨୧।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ନବ ନିର୍ମାଣ ସଂଗଠନ ତରଫରୁ ଗୁରୁବାର ଓଡ଼ିଶା ବନ୍ଦ ଡାକରା ଦିଆଯାଇଛି। ଏହାକୁ ନେଇ ଚଣ୍ଡିଖୋଲ ଛକଠାରେ କର୍ମୀମାନେ ଧାରଣାରେ ବସିଥିଲେ। ଉତ୍ତେଜନାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ୭୦ଜଣ କର୍ମୀଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଫାଣ୍ଡିରେ ଅଟକ ରଖିଛି। 

All Right Reserved By

ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ଖରିପଡ଼ିଆରେ ସତ୍‌ସଙ୍ଗ ସଭା

ଖରିପଡ଼ିଆରେ ସତ୍‌ସଙ୍ଗ ସଭା

ଧର୍ମଶାଳା,୨୦ା୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଧର୍ମଶାଳା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଖରିପଡ଼ିଆ ଗ୍ରାମରେ ମଙ୍ଗଳବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ସଚେତନତା ଓ ସତ୍‌ସଙ୍ଗ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । 

ଜାରକାରେ ଫ୍ଲାଏ ଓଭର ବ୍ରିଜ୍‌ ନିର୍ମାଣ ଦାବି :୨୮ରେ ଧର୍ମଶାଳା ବନ୍ଦ ଡାକରା ନିଷ୍ପତ୍ତି

ଜାରକାରେ ଫ୍ଲାଏ ଓଭର ବ୍ରିଜ୍‌ ନିର୍ମାଣ ଦାବି :୨୮ରେ ଧର୍ମଶାଳା ବନ୍ଦ ଡାକରା ନିଷ୍ପତ୍ତି

ଧର୍ମଶାଳା,୨୦ା୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଧର୍ମଶାଳା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଜାରକାଠାରେ ଫ୍ଲାଏ ଓଭର ବ୍ରିଜ୍‌ ନିର୍ମାଣ ଦାବିରେ ମଙ୍ଗଳବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଧର୍ମଶାଳା ଉନ୍ନୟନ କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ଏକ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। 

କେଳାପଡ଼ିଆ ମେଲଣ ଉଦ୍‌ଯାପିତ

କେଳାପଡ଼ିଆ ମେଲଣ ଉଦ୍‌ଯାପିତ

ଡେରାବିଶ, ୨୦।୩ (ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଫଗୁଣର ଦୋଳଯାତ୍ରା ପ୍ରତ୍ୟେକ ଓଡ଼ିଆଙ୍କ ପାଇଁ ଆନନ୍ଦ ଉତ୍ସାହର ପର୍ବ। ଡେରାବିଶ ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳରେ ଦୋଳ ପର୍ବକୁ ଗଣପର୍ବ ଭାବେ ଗଣାଯାଉଛି। 

ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନରେ ସଁବାଳୁଆ ପଡ଼ିବା ଘଟଣା:  ୩୨ ପିଲାଙ୍କୁ ୫ ହଜାର ଲେଖାଏଁ  କ୍ଷତିପୂରଣ ପ୍ରଦାନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନରେ ସଁବାଳୁଆ ପଡ଼ିବା ଘଟଣା: ୩୨ ପିଲାଙ୍କୁ ୫ ହଜାର ଲେଖାଏଁ କ୍ଷତିପୂରଣ ପ୍ରଦାନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଅଫିସ୍‌, ୨୦।୩ : କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲା ନିକିରାଇ ଥାନା ନହଙ୍ଗ ପଞ୍ଚାୟତସ୍ଥିତ ଜଗନ୍ନାଥ ଉ.ପ୍ରା. ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ଖାଇ ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇଥିବା ୩୨ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ  ୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲେଖାଏଁ କ୍ଷତିପୂରଣ ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ।

ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୨ତାରିଖ ବିଶ୍ୱ ଜଳ ଦିବସ ଉପଲକ୍ଷେ: ଜଳ ହିଁ ଅମୂଲ୍ୟ ସମ୍ପଦ, ସଂରକ୍ଷଣ ଜରୁରୀ

ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୨ତାରିଖ ବିଶ୍ୱ ଜଳ ଦିବସ ଉପଲକ୍ଷେ: ଜଳ ହିଁ ଅମୂଲ୍ୟ ସମ୍ପଦ, ସଂରକ୍ଷଣ ଜରୁରୀ

ଖଣ୍ଡପଡା,୨୦ା୩(ଅଜୟ କୁମାର ମହାରଣା) : ପରିବର୍ତ୍ତିତ ପରିସ୍ଥିତିରେ ଜୀବଜଗତ ପାଇଁ ଜଳସଂକଟ ଏକ ପ୍ରମୁଖ ସମସ୍ୟା ଭାବେ ମୁଣ୍ଡ ଟେକିଛି ।

ଆଇଓସିଏଲ ପାଇପ ଲାଇନ ସୁରକ୍ଷା ସମ୍ପର୍କିତ ମକ ଡ୍ରିଲ୍‌

ଆଇଓସିଏଲ ପାଇପ ଲାଇନ ସୁରକ୍ଷା ସମ୍ପର୍କିତ ମକ ଡ୍ରିଲ୍‌

ତିର୍ତ୍ତୋଲ,୨୦ା୩(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଆଇଓସିଏଲ ପକ୍ଷରୁ ତିର୍ତ୍ତୋଲ ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ତୁଳଙ୍ଗଠାରେ ବୁଧବାର ପାରାଦୀପ-ଜଟଣୀ ତେଲ ପାଇପ ଲାଇନ ସୁରକ୍ଷା ସମ୍ପର୍କିତ ଏକ ମକଡ୍ରିଲ୍‌ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ବିଶ୍ୱ ଘରଚଟିଆ ଦିବସ

ବିଶ୍ୱ ଘରଚଟିଆ ଦିବସ

ରାଜନଗର, ୨୦।୩ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ରାଜନଗର ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ ଡିଭିଜନ ପକ୍ଷରୁ ବିଶ୍ୱ ଘର ଚଟିଆ ଦିବସ ବୁଧବାର ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ ଆୟୋଜିତ କର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଘର ଚଟିଆଙ୍କ ବଂଶ ଲୋପ ପାଉଥିବା ନେଇ ଅତିଥିମାନେ ଉଦ୍‌ବେଗ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ।

ନାଉଗାଁରେ ହକ୍‌ ମାଗୁଛି ଓଡ଼ିଶା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ନାଉଗାଁରେ ହକ୍‌ ମାଗୁଛି ଓଡ଼ିଶା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ନାଉଗାଁ,୨୦।୩(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଜିଲା ନାଉଗାଁ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ  ନାଉଗାଁ ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡ ଛକ ନିକଟରେ ବୁଧବାର ହକ୍‌ ମାଗୁଛି ଓଡ଼ିଶା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ଯାଜପୁର ଲୋକ ସଭା ଆସନ: ଦେଖିବାକୁ ମିଳିପାରେ ନୂଆ ସମୀକରଣ

ଯାଜପୁର ଲୋକ ସଭା ଆସନ: ଦେଖିବାକୁ ମିଳିପାରେ ନୂଆ ସମୀକରଣ

ଯାଜପୁର ଅଫିସ,୨୦ା୩: ଯାଜପୁର ଜିଲାର ୭ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ ଯଥା ଯାଜପୁର, ବିଞ୍ଝାରପୁର, ବରୀ, ବଡ଼ଚଣା, ଧର୍ମଶାଳା, କୋରେଇ ଓ ସୁକିନ୍ଦାକୁ ନେଇ ଯାଜପୁର ଲୋକ ସଭା ଆସନ ଗଠିତ। ଅନୁସୂଚିତ ଜାତି ବର୍ଗଙ୍କ ପାଇଁ ସଂରକ୍ଷିତ ଏହି ଆସନରେ ବିଜେଡି, ଭାଜପା ଓ କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଦେବା ନିଶ୍ଚିତ। 

କଳକଳେଶ୍ୱରରେ ଘରେ ଘରେ ଶଙ୍ଖ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ 

କଳକଳେଶ୍ୱରରେ ଘରେ ଘରେ ଶଙ୍ଖ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ 

ଟାଙ୍ଗୀ(ଖୋର୍ଦ୍ଧା),୨୦ା୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)-କଳକଳେଶ୍ୱର ପଞ୍ଚାୟତ ସରପଞ୍ଚ ଅସିତ୍‌ କୁମାର ନାଥଙ୍କ ତତ୍ତ୍ୱାବଧାନରେ ବିଜେଡିର ‘ଘରେ ଘରେ ଶଙ୍ଖ’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ମଙ୍ଗଳବାର ଶୁଭାରମ୍ଭ ହୋଇଛି। 

ବାଳିକା ଆତ୍ମରକ୍ଷା ତାଲିମ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଉଦ୍‌ଯାପିତ

ବାଳିକା ଆତ୍ମରକ୍ଷା ତାଲିମ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଉଦ୍‌ଯାପିତ

ବୋଲଗଡ଼,୨୦ା୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବୋଲଗଡ଼ ବ୍ଲକ ବାଙ୍କୋଇସ୍ଥିତ କାଳିଚରଣ ପାଞ୍ଚଗଡ ଅନଙ୍ଗ ନରେନ୍ଦ୍ର ଡିଗ୍ରୀ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଆୟୋଜିତ ବାଳିକା ଆତ୍ମରକ୍ଷା କୌଶଳ ତାଲିମ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ମଙ୍ଗଳବାର ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି । 

 ଉକୁନ୍ଦରା ସରପଞ୍ଚଙ୍କ ଘରକୁ ବୋମାମାଡ଼ : ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ ଦାବିରେ ଥାନା ଘେରାଉ

ଉକୁନ୍ଦରା ସରପଞ୍ଚଙ୍କ ଘରକୁ ବୋମାମାଡ଼ : ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ ଦାବିରେ ଥାନା ଘେରାଉ

ବିରିଡ଼ି/ବାଲିଆ,୧୯।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.): ବିରିଡ଼ି ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ୨୨ ମୌଜା ଉକୁନ୍ଦରା  ପଞ୍ଚାୟତର ସରପଞ୍ଚ ତଥା ବିରିଡ଼ି ବ୍ଲକ ଜୋନ-୨ର କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର ଦାଶଙ୍କ ଘରକୁ ଗତ ଫେବୃୟାରୀ ୨୨ ତାରିଖ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ବୋମା ଓ ଗୁଳିମାଡ଼ କରିଥିଲେ। ଏହି ଘଟଣାରେ ଅଦ୍ୟାବଧି ପୋଲିସ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିପାରିନାହିଁ।


Model This Week

ଚନ୍ଦନ, ସରିତା, ସୁଶିଲ, ସଙ୍ଘମିତ୍ରା